2024-06-18   20:20:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Region Syd 1

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 4
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:11   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  09 december 2018         
 
 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Herrer  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
114  Phillip Thomsen  2007    DELTA    25m   
Rasmus Warming Hansen  2005    KOLDING    25m   
178  Laurits Holm  2006  0627AO  HSK    25m  1:02.62 
57  Asger Juel  2009  0939AB  VEJLE    25m  1:12.58 
50  Gustav Dalmose Henriksen  2008  0891AG  VEJLE    25m   
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
144  Gilbert Eskildsen  2008  0839AD  NYBORG    25m  57.81 
81  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  0779AI  VEJLE    25m  55.77 
105  Joakim Kristensen  2008  0813AB  DELTA    25m  51.72 
47  Gustav Hansen  2008  0877AE  VEJLE    25m  53.71 
80  Benjamin Kolding Srensen  2008  0857AE  VEJLE    25m  56.60 
83  Gustav Vangsgaard  2007  0705AH  VEJLE    25m  1:01.57 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
172  Zsolt Bokor  2006  0627AP  HSK    25m  49.97 
181  Johannes Due Jessen  2008  0847AI  HSK    25m  48.98 
152  Anders Langholm  2007  0773AI  NYBORG    25m  47.19 
58  Simon Juel  2006  0681AE  VEJLE    25m  48.95 
12  Kasper Nrby Poulsen  2007  0717AJ  KOLDING    25m  49.06 
11  Simon Myrvig  2005  0513AN  KOLDING    25m  50.68 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
109  Dany Valiu Nielsen  2008  0851AE  DELTA    25m  44.89 
76  Mads Emil Schwartz  2008  0891AA  VEJLE    25m  43.35 
14  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  0595AK  ERRITS    25m  41.81 
95  Jonatan Lyck Falk  2006  0661AO  DELTA    25m  43.23 
120  Magne Andersen  2007  0787AD  BRDSTRUP    25m  43.44 
158  Johan Lundsgaard Palm  2008  0877AB  NYBORG    25m  46.25 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
171  Andreas Bahnsen  2005  0535AL  HSK    25m  38.19 
113  Christian Damborg Thomsen  2005  0503AG  DELTA    50m  36.30 
126  Rasmus D. Jensen  1998  9897AN  BRDSTRUP    25m  32.42 
92  Johan Erdmann Christensen  2005  0553AH  DELTA    25m  35.18 
41  Marius Toustrup Elkjr  2007  0701AB  VEJLE    25m  36.89 
121  Matti Andersen  2005  0583AL  BRDSTRUP    25m  40.36 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:11 
 

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner