Ohjelma Malmsten Swim Open Stockholm 2019
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmsten Swim Open Stockholm 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Eriksdalsbadet |
Swedish Swimming Federation |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 12, 2019 to Apr 15, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
400m Freestyle Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
3:40.07 |
|
|
Paul Biedermann |
1986 |
Germany |
GER |
Rome |
ITA |
2009-07-26 |
|
|
ER |
3:40.07 |
|
|
Paul Biedermann |
1986 |
Germany |
GER |
Rome |
ITA |
2009-07-26 |
|
|
NR |
3:44.40 |
|
|
Mads Glaesner |
1988 |
Denmark |
DEN |
Rome |
ITA |
2009-07-26 |
|
|
SR |
3:46.77 |
|
|
Anders Holmertz |
1968 |
Spårvägens SF |
SWE |
Barcelona |
ESP |
1992-07-29 |
|
|
SJ |
3:48.96 |
|
|
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings SS |
SWE |
Budapest |
HUN |
2017-07-23 |
|
|
MR |
3:45.59 |
|
|
Florian Wellbrock |
1997 |
Germany |
GER |
Eriksdalsbadet |
SWE |
2019-04-12 |
|
|
LW |
3:46.98 |
|
|
Henning Mühlleitner |
1997 |
|
GER |
Stockholm |
SWE |
2018-04-05 |
|
|
VM |
3:48.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UG |
3:53.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JVM |
3:54.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EJM18 |
3:55.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EJM17 |
3:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EYOF |
4:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
161 |
|
Danas Rapsys |
Lithuania |
|
|
50m |
3:46.73 |
|
|
|
1995 |
|
|
2 |
1001 |
|
Henning Mühlleitner |
Neckarsulmer Sport Union |
|
|
50m |
3:46.98 |
|
|
|
1997 |
|
|
3 |
1049 |
|
Florian Wellbrock |
Germany |
|
|
50m |
3:47.17 |
|
|
|
1997 |
201392 |
|
|
|
|
4 |
82 |
|
Wojciech Wojdak |
Poland |
|
|
50m |
3:48.95 |
|
|
|
1996 |
1001147 00116 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
140 |
|
Henrik Christiansen |
Lambertseter Svømmeklubb |
1996 |
|
50m |
3:48.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
83 |
|
Filip Zaborowski |
Poland |
1994 |
1001167 00911 |
50m |
3:49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
256 |
|
Adam Paulsson |
Simklubben Elfsborg |
1995 |
AB4395 |
50m |
3:51.02 |
|
|
|
|
|
8 |
203 |
|
Richard Nagy |
Slovakia |
1993 |
SVK1039 0 |
50m |
3:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
351 |
|
Robin Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AA2701 |
50m |
3:51.33 |
|
|
|
|
|
10 |
55 |
|
Velimir Stjepanovic |
SC Partizan Belgrade |
1993 |
|
50m |
3:51.68 |
|
|
|
|
|
|
11 |
1060 |
|
Denis Loktev |
Israel |
2000 |
|
50m |
3:52.00 |
|
|
|
|
|
|
12 |
997 |
|
Aleksi Schmid |
Neckarsulmer Sport Union |
1996 |
|
50m |
3:53.00 |
|
|
|
|
|
|
13 |
23 |
|
Ruwen Straub |
SV Wuerzburg 05 |
1993 |
148906 |
50m |
3:53.68 |
|
|
|
|
|
14 |
70 |
|
Antoni Kaluzynski |
Poland |
1999 |
1039147 00133 |
50m |
3:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
103 |
|
Thomas Thijs |
Flanders |
1997 |
|
50m |
3:54.73 |
|
|
|
|
|
|
16 |
106 |
|
Lorenz Weiremans |
Flanders |
1996 |
|
50m |
3:54.94 |
|
|
|
|
|
|
17 |
149 |
|
Erik Årsland Gidskehaug |
Stavanger Svømmeklubb |
1997 |
|
50m |
3:56.05 |
|
|
|
|
|
|
18 |
74 |
|
Kacper Majchrzak |
Poland |
1992 |
1001157 00395 |
50m |
3:56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1086 |
|
Kregor Zirk |
Energy Standard |
1999 |
|
50m |
3:56.87 |
|
|
|
|
|
|
20 |
109 |
|
Danny Schmidt |
SG Frankfurt |
2001 |
252878 |
50m |
3:56.92 |
|
|
|
|
|
21 |
102 |
|
Alexandre Marcourt |
Flanders |
1999 |
|
50m |
3:57.83 |
|
|
|
|
|
|
22 |
239 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
Denmark |
1997 |
9787AB |
50m |
3:58.40 |
|
|
|
|
|
23 |
39 |
|
Niklas Frach |
TV Wetzlar 1847 |
1998 |
222280 |
50m |
3:58.50 |
|
|
|
|
|
24 |
378 |
|
Marcus Holmquist |
Jönköpings Simsällskap |
2000 |
AK2500 |
50m |
4:02.21 |
|
|
|
|
|
25 |
191 |
|
Alvi Hjelm |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9665AG |
50m |
4:02.29 |
|
|
|
|
|
26 |
259 |
|
Melker Olsson |
Simklubben Elfsborg |
2000 |
AC5100 |
50m |
4:02.56 |
|
|
|
|
|
27 |
21 |
|
Soeren Meissner |
SV Wuerzburg 05 |
1990 |
106221 |
50m |
4:02.98 |
|
|
|
|
|
28 |
137 |
|
Mats Andersen |
Lambertseter Svømmeklubb |
2000 |
|
50m |
4:03.34 |
|
|
|
|
|
|
29 |
33 |
|
Mattis Grindalen Svendsen |
Kongstensvømmerne |
2000 |
|
50m |
4:03.50 |
|
|
|
|
|
|
30 |
535 |
|
Wiggo Frohde |
Simklubben Neptun |
2000 |
AX3300 |
50m |
4:03.86 |
|
|
|
|
|
31 |
831 |
|
Lukas Steiner |
Västerås Simsällskap |
1998 |
AG8998 |
50m |
4:03.96 |
|
|
|
|
|
32 |
1074 |
|
Sondre Saltnes Urdal |
Bergensvømmerne |
1999 |
|
50m |
4:05.05 |
|
|
|
|
|
|
33 |
210 |
|
Jon Jøntvedt |
Bryne SK |
2003 |
1024516 9 |
50m |
4:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
531 |
|
Oliver Rehn |
Simklubben Neptun |
2001 |
AF5101 |
50m |
4:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
37 |
|
Tobias Moen Olsen |
Vestkantsvømmerne |
2002 |
|
50m |
4:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
310 |
|
William Kerman |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AA6501 |
50m |
4:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
251 |
|
Arturs Markovs |
Latvia |
2001 |
|
50m |
4:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
510 |
|
Christopher Jedel |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
1995 |
AG7995 |
50m |
4:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
539 |
|
Mattias Glenesk |
Simklubben Neptun |
1994 |
BB6994 |
50m |
4:07.79 |
|
|
|
|
|
40 |
313 |
|
Isak Vikström |
Helsingborgs Simsällskap |
1999 |
AJ3199 |
50m |
4:07.87 |
|
|
|
|
|
41 |
181 |
|
Philipp Dalferth |
Schwimmverein Schwäbisch Gmünd |
2001 |
284464 |
50m |
4:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
68 |
|
Jan Holub |
Poland |
1996 |
1031037 00072 |
50m |
4:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
17 |
|
Tim Dreher |
SV Wuerzburg 05 |
1996 |
205376 |
50m |
4:10.04 |
|
|
|
|
|
44 |
660 |
|
Joel Berglund |
Sundsvalls Simsällskap |
2002 |
AG9702 |
50m |
4:10.60 |
|
|
|
|
|
45 |
957 |
|
Taneli Lantta |
Simmis Wanda |
2001 |
01A493 |
50m |
4:10.75 |
|
|
|
|
|
46 |
127 |
|
Christer Melberg |
Haldens Svømmeklub |
2001 |
|
50m |
4:10.88 |
|
|
|
|
|
|
47 |
26 |
|
Max Brandenstein |
SV Wuerzburg 05 |
2001 |
312913 |
50m |
4:11.75 |
|
|
|
|
|
48 |
950 |
|
Aaro Tähtivuori |
Helsingfors Simsällskap |
1998 |
98A584 |
50m |
4:12.54 |
|
|
|
|
|
49 |
1068 |
|
Arild Degerstrøm |
Bergensvømmerne |
2000 |
|
50m |
4:12.95 |
|
|
|
|
|
|
50 |
766 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
4:13.06 |
|
|
|
|
|
51 |
94 |
|
Johan N. Dam |
Havnar Svimjifelag |
2002 |
|
50m |
4:13.46 |
|
|
|
|
|
|
52 |
648 |
|
Gabriel Henkel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AS3301 |
50m |
4:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
809 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
4:14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
353 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
4:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
860 |
|
Petter Hellzén |
Ängelholms Simsällskap |
2000 |
AA6300 |
50m |
4:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
916 |
|
Niclas Eriksson |
Stockholmspolisens IF SF |
1998 |
AL2398 |
50m |
4:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
626 |
|
Adam Karlsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AK5900 |
50m |
4:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
568 |
|
Anton Jansson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AC4702 |
50m |
4:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
565 |
|
Victor Bergstrand |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AI8100 |
50m |
4:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
977 |
|
Oscar Skjäl |
Cetus Espoo |
2002 |
02A684 |
50m |
4:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
173 |
|
Håkon Syrrist |
Ullensakersvømmerne |
2000 |
|
50m |
4:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
540 |
|
Johan Björklund |
Njurunda Simsällskap |
1999 |
AE7199 |
50m |
4:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
340 |
|
Oscar Elfers |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AL9102 |
50m |
4:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
331 |
|
Elias Hysing |
Helsingborgs Simsällskap |
2000 |
AR1500 |
50m |
4:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
812 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
50m |
4:19.82 |
|
|
66 |
341 |
|
Henning Cederlund |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
4:19.86 |
|
|
|
2003 |
AI1303 |
|
67 |
265 |
|
Albin Svenneby |
Simklubben Elfsborg |
|
|
50m |
4:20.34 |
|
|
|
2001 |
AL4301 |
|
68 |
356 |
|
Rasmus Hanson |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
4:20.88 |
|
|
|
2003 |
AB1303 |
|
69 |
770 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
4:22.09 |
|
|
|
2004 |
AG9304 |
|
70 |
721 |
|
Ludvig Holfve |
Turebergs Simklubb |
|
|
50m |
4:22.42 |
|
|
|
2003 |
AG5503 |
|
71 |
169 |
|
Vemund Hoset |
Ullensakersvømmerne |
|
|
50m |
4:22.69 |
|
|
|
2002 |
|
|
72 |
343 |
|
William Lundblad |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
4:24.15 |
|
|
|
2004 |
AC9904 |
|
73 |
494 |
|
Karl Liljegren |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
4:24.47 |
|
|
|
2001 |
AE7901 |
|
74 |
283 |
|
Filip Salbrink |
Eslövs Simsällskap |
|
|
50m |
4:24.64 |
|
|
|
2002 |
AH6502 |
|
75 |
876 |
|
Oscar Wilhelmsson |
Örebro Simallians |
|
|
50m |
4:24.66 |
|
|
|
2002 |
AM3902 |
|
76 |
951 |
|
Oskari Aalto |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
50m |
4:25.10 |
|
|
|
2002 |
02A016 |
|
77 |
838 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
4:26.12 |
|
|
|
2001 |
AM1101 |
|
78 |
978 |
|
Niklas Hatakka |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
4:26.89 |
|
|
|
2003 |
03A534 |
|
79 |
159 |
|
Vetle Vikestad Løseth |
Aalesunds SLK |
|
|
50m |
4:27.97 |
|
|
|
2004 |
|
|
80 |
973 |
|
Luukas Vainio |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
4:28.60 |
|
|
|
2003 |
03A099 |
|
81 |
367 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
4:28.69 |
|
|
|
2004 |
AI3504 |
|
82 |
475 |
|
Gustav Edlund |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
50m |
4:28.93 |
|
|
|
2004 |
AG7504 |
|
83 |
888 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
4:29.66 |
|
|
|
2002 |
AG4302 |
|
84 |
987 |
|
Jesper Lietzén |
Finland |
|
|
50m |
4:29.90 |
|
|
|
2002 |
02A171 |
|
85 |
362 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
4:30.16 |
|
|
|
2004 |
AB1504 |
|
86 |
823 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
4:31.31 |
|
|
|
2004 |
AI9504 |
|
87 |
884 |
|
Jakob Wassberg |
Simklubben Ägir |
|
|
50m |
4:31.37 |
|
|
|
2003 |
AR7103 |
|
88 |
480 |
|
Ji An Wang |
Luleå Simsällskap |
|
|
50m |
4:35.21 |
|
|
|
2003 |
AA2303 |
|
89 |
866 |
|
Wilmer Ingvarsson |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
50m |
4:36.35 |
|
|
|
2003 |
AA1903 |
|
|
|
|
90 |
857 |
|
Alvin Eriksson |
Växjö Simsällskap |
|
|
50m |
4:39.88 |
|
|
|
2003 |
AQ3703 |
|
|
|
|
91 |
483 |
|
Theo Ylipää |
Luleå Simsällskap |
|
|
50m |
4:40.15 |
|
|
|
2004 |
AB0704 |
|
|
|
|
92 |
869 |
|
Axel Vaide |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
50m |
4:40.45 |
|
|
|
2005 |
AB2705 |
|
|
|
|
93 |
275 |
|
Eskil Jonsson |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
4:40.59 |
|
|
|
2003 |
AA5303 |
|
|
|
|
94 |
482 |
|
Albin Eriksson |
Luleå Simsällskap |
|
|
50m |
4:41.71 |
|
|
|
2003 |
AF3503 |
|
|
|
|
95 |
871 |
|
Joel Nilsson |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
50m |
4:41.78 |
|
|
|
2005 |
AC6505 |
|
|
|
|
96 |
684 |
|
Oscar Fällman |
Södertälje Simsällskap |
|
|
50m |
4:42.76 |
|
|
|
2003 |
AM5103 |
|
|
|
|
97 |
771 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
4:44.84 |
|
|
|
2004 |
AK0904 |
|
|
|
|
98 |
855 |
|
Oskar Axandersson |
Växjö Simsällskap |
|
|
50m |
4:46.73 |
|
|
|
2002 |
AN7502 |
|
|
|
|
99 |
577 |
|
Carl Elmer |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
4:47.88 |
|
|
|
2003 |
AK2103 |
|
|
|
|
100 |
883 |
|
Viktor Svärd |
Simklubben Ägir |
|
|
50m |
4:57.10 |
|
|
|
2005 |
AC8305 |
|
|
|
|
101 |
605 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
50m |
5:01.99 |
|
|
|
2003 |
AJ4103 |
|
|
|
|
102 |
1069 |
|
Sander Hallaråker |
Bergensvømmerne |
1999 |
|
25m |
4:06.66 |
|
|
|
|
|
103 |
56 |
|
Emil Sander Danielsen |
Kongstensvømmerne |
2002 |
M050502 EMI04 |
25m |
4:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
263 |
|
Linus Holmdahl |
Simklubben Elfsborg |
2001 |
AE4101 |
25m |
4:13.86 |
|
|
|
|
|
105 |
707 |
|
Henry Plavans |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AB6105 |
25m |
4:21.94 |
|
|
|
|
|
106 |
458 |
|
Oscar Bjering |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN6504 |
25m |
4:25.05 |
|
|
|
|
|
107 |
853 |
|
Anton Strand |
Växjö Simsällskap |
2003 |
AH8903 |
25m |
4:27.18 |
|
|
|
|
|
108 |
795 |
|
Anton Bäckman |
Värnamo Simsällskap |
2003 |
AD7103 |
50m |
4:38.20 |
RES |
|
109 |
363 |
|
Sid Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF2303 |
50m |
4:40.10 |
RES |
|
110 |
784 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
50m |
4:40.31 |
RES |
|
111 |
11 |
|
Konrad Aleksander Sepp |
Viimsi Veeklubi |
2005 |
|
50m |
4:43.12 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-14 09:14:45 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|