2019-08-18   01:42:53
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Friday 12 April 2019 09:30

Document
Start list
Malmsten Swim Open Stockholm 2019
Place: Eriksdalsbadet Organizer: Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 12, 2019 to Apr 15, 2019
Event 1, 200m Breaststroke Men
Heat 7 (12) B flight
WR 2:06.67 Ippei Watanabe 1997 Japan JPN Tokyo JPN 2017-01-29
ER 2:06.96 Anton Chupkov 1997 Russia RUS Budapest HUN 2017-07-28
NR 2:07.85 Erik Persson 1994 Sweden SWE Stockholm SWE 2017-04-08
SR 2:07.85 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS SWE Stockholm SWE 2017-04-08
SJ 2:11.34 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS SWE Amsterdam NED 2014-12-12
MR 2:07.85 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS SWE Stockholm SWE 2017-04-08
LW 2:08.07 Anton Chupkov 1997 Russia RUS Stockholm SWE 2018-04-05
VM 2:11.00
UG 2:13.37
JVM 2:14.98
EJM18 2:17.87
EJM17 2:20.93
EYOF 2:23.41
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:03
320 0 John Brolin 2002 HELSINGBORG 2:28.52 25m
163 1 Edvinas Dautartas 1987 LITHUANIA 2:13.98 25m
337 2 Vlad Lupu 2003 HELSINGBORG 2:49.16 50m
8 3 Jorven Nopponen 2005 VIIMSI 2:48.26 50m
425 4 Alexander Johansson 2004 KUNGSBACKA 2:47.21 50m
435 5 Casper Svärd 2001 LANDSKRONA 2:47.52 50m
388 6 Gabriel Eriksson 2004 JÖNKÖPING 2:48.64 50m
403 7 Hannes Wrenne 2004 KARLSKRONA 2:55.45 50m
121 8 Gard Øvergaard 1996 SJØSTJERNA 2:27.29 25m
659 9 Markus Näsman 2003 SUNDSVALL 2:49.95 50m
Event 1, 200m Breaststroke Men Heat 8 (12) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
11:06
Entry time
Pool
Start:
634 0 Markus Annas 2004 SPÅRVÄGEN 2:45.85 50m
842 1 Gustaf Walldén 2003 VÄSTERÅS 2:45.28 50m
754 2 Hugo Westholm 2004 TÄBY SIM 2:45.21 50m
825 3 Ragnar Simonsson 2004 VÄSBY SS 2:45.10 50m
638 4 Einar Styrman 2005 SPÅRVÄGEN 2:44.05 50m
892 5 Marcus Larsson 2003 SS04 2:44.73 50m
594 6 Felix Wrakén 2003 S 02 2:45.18 50m
780 7 Jonatan Holmquist 2003 VELLINGE-N 2:45.27 50m
593 8 Maximus Murray 2003 S 02 2:45.81 50m
870 9 Stig Greiner 2003 ÄNGELHOLM 2:46.11 50m
Event 1, 200m Breaststroke Men Heat 9 (12) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:10
924 0 Hugo Seemann 2003 SPIF SF 2:43.86 50m
380 1 Anton Hegmegi 2005 JÖNKÖPING 2:43.37 50m
411 2 Simon Persson 2003 KK KARPEN 2:43.16 50m
878 3 Anton Svennberg 2002 ÖREBRO SA 2:42.17 50m
661 4 Jonathan Nilsson 2003 SUNDSVALL 2:41.45 50m
253 5 Daniel Ruijs 2004 BORLÄNGE 2:42.12 50m
407 6 Ludvig Mathisen 2003 KARLSTAD 2:42.36 50m
393 7 Anton Arvidsson 2000 KALMAR SS 2:43.32 50m
342 8 Kalle Edelhamre 2003 HELSINGBORG 2:43.78 50m
287 9 Elias Persson 2002 FALUN 2:43.87 50m
Event 1, 200m Breaststroke Men Heat 10 (12) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:13
384 0 Job Sanders 2003 JÖNKÖPING 2:41.33 50m
730 1 Algot Lindwall 2002 TYRESÖ SS 2:40.38 50m
681 2 Erik Lööw 2003 SÖDERTÄLJE 2:39.69 50m
1056 3 Vetle Sørdal 2001 EGERSUND 2:39.18 50m
635 4 Oliver Erneholm 2003 SPÅRVÄGEN 2:38.24 50m
844 5 Lucas Sterling 2004 VÄSTERÅS 2:38.63 50m
687 6 Malte Söderberg 2004 SÖDERTÄLJE 2:39.56 50m
632 7 Gustav Annas 2003 SPÅRVÄGEN 2:39.91 50m
541 8 Jonathan Hiltonsson 2000 NJURUNDA 2:40.98 50m
493 9 Axel Andrén 2001 MALMÖ KK 2:41.40 50m
Event 1, 200m Breaststroke Men Heat 11 (12) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
11:16
Entry time
Pool
Start:
633 0 Arvid Styrman 2002 SPÅRVÄGEN 2:38.10 50m
362 1 Marcus Nykvist 2004 JÄRFÄLLA S 2:37.79 50m
755 2 Simon Seel 2003 TÄBY SIM 2:37.24 50m
419 3 Hampus Dahlgren 2001 KUNGSBACKA 2:36.80 50m
95 4 Bartal E. Eidesgaard 2003 HAVNAR 2:36.20 50m
395 5 Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF 2:36.49 50m
576 6 Linus Ljunghusen 2000 POSEIDON 2:36.91 50m
297 7 Marcus Ålenius 2001 GÄVLE SS 2:37.43 50m
628 8 Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN 2:38.08 50m
19 9 Niklas Hellmich 2002 WUERZBURG 2:38.20 50m
Event 1, 200m Breaststroke Men Heat 12 (12) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:19
890 0 Douglas Reuterskiöld 2002 SS04 2:35.12 50m
816 1 William Lernå 2002 VÄSBY SS 2:34.32 50m
774 2 Erik Josefson 2000 VARBERG 2:34.03 50m
968 3 Tuomas Jokinen 2001 CETUS 2:33.14 50m
722 4 August Eriksson 2004 TUREBERG 2:32.80 50m
1073 5 Ådne Viken Refseth 1997 BERGEN 2:32.83 50m
695 6 Filip Antlöv 1998 SÖDERTÖRN 2:33.56 50m
169 7 Vemund Hoset 2002 ULLENSAKER 2:34.07 50m
814 8 Theodor Sköld 2001 VÄSBY SS 2:34.84 50m
791 9 Elias Lyth 2004 WISBY SS 2:36.11 50m
2019-04-11 20:18:14 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner