2019-10-22   04:25:34
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Friday 12 April 2019 09:30

Document
Start list
Malmsten Swim Open Stockholm 2019
Place: Eriksdalsbadet Organizer: Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 12, 2019 to Apr 15, 2019
Event 2, 200m Freestyle Women
SWE Juniors
WR 1:52.98 Federica Pellegrini 1988 Italy ITA Rome ITA 2009-07-29
ER 1:52.98 Federica Pellegrini 1988 Italy ITA Rome ITA 2009-07-29
NR 1:54.08 Sarah Sjöström 1993 Sweden SWE Rio de Janeiro BRA 2016-08-09
SR 1:54.08 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Rio de Janeiro BRA 2016-08-09
SJ 1:55.23 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE London GBR 2012-03-05
MR 1:54.87 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Stockholm SWE 2016-03-30
LW 1:58.71 Annika Bruhn 1992 GER Stockholm SWE 2018-04-05
VM 1:58.66
UG 2:00.24
JVM 2:01.42
EJM17 2:02.98
EJM16 2:04.11
EYOF 2:07.59
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:48
266 0 Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG 2:10.57 50m
505 1 Kristina Orban 2004 MALMÖ KK 2:09.29 50m
621 2 Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS 2:08.51 50m
300 3 Lucie Hanquet 2003 GÖTEBORG 2:08.34 50m
484 4 Sabina Alman 2003 LULEÅ SS 2:07.62 50m
583 5 Emilia Rönningdal 2002 S 71 2:07.66 50m
377 6 Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING 2:08.40 50m
928 7 Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK 2:08.67 50m
619 8 Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS 2:09.76 50m
454 9 Karin Widerberg 2003 SK LAXEN 2:10.75 50m
Event 2, 200m Freestyle Women Heat 2 (15) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
09:51
Entry time
Pool
Start:
692 0 Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN 2:07.20 50m
806 1 Tova Andersson 2001 VÄSBY SS 2:06.92 50m
1067 2 Gali Zilberberg 2001 ISRAEL 2:06.70 50m
46 3 Lara-Marie Schönfeldt 2003 NEUKÖLLN 2:06.35 50m
190 4 Johanne Hingebjerg 2002 HOVEDSTAD 2:06.16 50m
184 5 Mia Steen Duus 2001 BIRKERØD 2:06.30 50m
528 6 Tiffani Segerbrand 1999 SK NEPTUN 2:06.38 50m
999 7 Bente Fischer 1997 NECKARSULM 2:06.75 50m
955 8 Laura Lahtinen 2003 FINLAND 2:07.15 50m
1000 9 Bettina Merkle 1989 NECKARSULM 2:07.25 50m
Event 2, 200m Freestyle Women Heat 3 (15) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:53
466 0 Emma Magnusson 1998 LINKÖPINGS ASS 2:05.53 50m
232 1 Stine Lise Grønvold Stenseth 1994 BÆRUM 2:04.51 50m
1026 2 Rosalie Kleyboldt 2003 GERMANY 2:04.36 50m
1046 3 Marlene Sandberg 2002 GERMANY 2:03.84 50m
1024 4 Chiara Klein 2004 GERMANY 2:03.60 50m
28 5 Milena Karpisz 1997 AZS LODZ 2:03.64 50m
1008 6 Charlotte Blanke 2002 GERMANY 2:04.16 50m
229 7 Emilie Nyenget Løvberg 1995 BÆRUM 2:04.42 50m
317 8 Alicia Lundblad 2001 HELSINGBORG 2:04.72 50m
20 9 Alina Hennl 1996 WUERZBURG 2:05.87 50m
Event 2, 200m Freestyle Women Heat 4 (15) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:56
1014 0 Giulia Goerigk 2002 GERMANY 2:03.12 50m
188 1 Maria Grandt 1998 HOVEDSTAD 2:02.66 50m
1048 2 Maya Tobehn 2002 GERMANY 2:01.36 50m
224 3 Katinka Hosszu 1989 IRON SWIM 1:59.61 50m
998 4 Annika Bruhn 1992 NECKARSULM 1:58.48 50m
1037 5 Julia Mrozinski 2000 GERMANY 1:58.84 50m
101 6 Lotte Goris 2000 FLANDERS 2:00.34 50m
72 7 Dominika Kossakowska 2001 POLEN 2:01.55 50m
962 8 Aino Otava 1999 CETUS 2:02.95 50m
1093 9 Helena Rosendahl Bach 2000 HOLSTEBRO 2:03.59 50m
Event 2, 200m Freestyle Women Heat 5 (15) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
09:59
Entry time
Pool
Start:
27 0 Julia Hassler 1993 LIECHTENSTEIN 2:03.11 50m
238 1 Emily Gantriis 1999 DENMARK 2:02.56 50m
31 2 Lil Zyprian 1998 NIKAR HEIDELBERG 2:00.79 50m
1029 3 Sarah Köhler 1994 GERMANY 1:59.50 50m
1015 4 Isabel Marie Gose 2002 GERMANY 1:58.17 50m
1098 5 Valentine Dumont 2000 BELGIUM 1:58.66 50m
623 6 Michelle Coleman 1993 SPÅRVÄGEN 1:59.90 50m
91 7 Francesca Bertotto 1996 RUTGER 2:01.53 50m
145 8 Marte Løvberg 1999 LAMBERTSETER 2:02.89 50m
108 9 Malene Rypestøl 2001 TEAM SØR 2:03.50 50m
Event 2, 200m Freestyle Women Heat 6 (15) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:01
196 0 Laura Benková 2000 SLOVAKIA 2:02.96 50m
195 1 Marina Heller Hansen 1994 HOVEDSTAD 2:01.73 50m
372 2 Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING 2:00.67 50m
243 3 Signe Bro 1999 DENMARK 1:59.19 50m
689 4 Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN 1:55.98 50m
1012 5 Reva Foos 1993 FRANKFURT 1:58.61 50m
13 6 Leonie Beck 1997 WUERZBURG 1:59.70 50m
1099 7 Juliette Dumont 2000 BELGIUM 2:01.49 50m
47 8 Josephine Tesch 1999 NEUKÖLLN 2:02.80 50m
248 9 Ieva Maluka 2003 LATVIA 2:03.15 50m
2019-04-11 20:18:15 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner