2019-10-15   07:11:31
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Friday 12 April 2019 09:30

Document
Start list
Malmsten Swim Open Stockholm 2019
Place: Eriksdalsbadet Organizer: Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 12, 2019 to Apr 15, 2019
Event 7, 50m Butterfly Men
Heat 6 (17) B flight
WR 22.43 Rafael Munoz 1988 Spain ESP Malaga ESP 2009-04-05
ER 22.43 Rafael Munoz 1988 Spain ESP Malaga ESP 2009-04-05
NR 22.93 Jakob Andkjaer 1985 Denmark DEN Rome ITA 2009-07-27
SR 23.56 Lars Frölander 1974 LASS SWE Norrköping SWE 2008-07-18
SJ 24.35 Henrik Lindau 1990 Karlskrona SS SWE Linköping SWE 2009-07-06
MR 23.59 Yahor Dodaleu 1993 Belsrus BLR Stockholm SWE 2017-04-08
LW 23.62 Konrad Czerniak 1989 Poland POL Stockholm SWE 2018-04-05
VM 23.66
UG 24.10
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:48
0 50m
648 1 Gabriel Henkel 2001 STOCKHOLMS KK 27.92 50m
492 2 William Lindblom 1998 MALMÖ KK 27.90 50m
504 3 Hugo Lennartsson 2004 MALMÖ KK 27.69 25m
298 4 Melker Rosengren 2003 GÄVLE SS 27.08 25m
356 5 Rasmus Hanson 2003 JÄRFÄLLA S 27.66 25m
865 6 Erik Juliusson 1998 ÄNGELHOLM 27.72 50m
888 7 Leo Jakobsson 2002 SS04 27.92 50m
8 50m
9 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 7 (17) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:49
646 0 Tor Selander 2002 STOCKHOLMS KK 26.84 25m
608 1 Lukas  Malmström 2003 SKURU IK 29.20 50m
482 2 Albin Eriksson 2003 LULEÅ SS 28.74 50m
770 3 Adi Ramovic 2004 UPSALA S 28.64 50m
855 4 Oskar Axandersson 2002 VÄXJÖ SS 28.60 50m
870 5 Stig Greiner 2003 ÄNGELHOLM 28.62 50m
853 6 Anton Strand 2003 VÄXJÖ SS 28.74 50m
343 7 William Lundblad 2004 HELSINGBORG 29.05 50m
917 8 Oliver Rasool 2003 SPIF SF 29.21 50m
860 9 Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM 27.52 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 8 (17) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:50
394 0 Philip Turkowitch 2003 KALMAR SS 28.37 50m
35 1 Ramil Valizade 2004 AZERBAIJAN 28.22 50m
113 2 Dennis Gjesdal Hillesund 2004 SANDNES 28.08 50m
620 3 Dennis Partanen 2003 SKÖVDE SS 28.07 50m
660 4 Joel Berglund 2002 SUNDSVALL 27.97 50m
658 5 Albin Hedlund 2003 SUNDSVALL 27.98 50m
711 6 Jonathan Sandqvist 2003 SÖDERTÖRN 28.07 50m
814 7 Theodor Sköld 2001 VÄSBY SS 28.17 50m
114 8 Fredrik Holm 2003 SANDNES 28.24 50m
207 9 Brage Ree Bakken 2003 BRYNE SK 28.37 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 9 (17) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:51
973 0 Luukas Vainio 2003 CETUS 27.82 50m
821 1 Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS 27.74 50m
887 2 Johan Hennert 2001 SS04 27.67 50m
839 3 Gellert Szabo 2001 VÄSTERÅS 27.57 50m
429 4 Ossian Arvidsson 1992 KUNGÄLV 27.36 50m
487 5 Nils Wergeland 2002 SK LÖDDE 27.54 50m
664 6 Dennie Halilovic 2002 SK SYDSIM 27.61 50m
681 7 Erik Lööw 2003 SÖDERTÄLJE 27.72 50m
150 8 Simon Slettevold 2002 STAVANGER 27.75 50m
353 9 Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S 27.85 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 10 (17) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:52
573 0 Joar Modigh 2001 POSEIDON 27.33 50m
542 1 Robin Björklund 2002 NJURUNDA 27.27 50m
904 2 Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG 27.22 50m
792 3 Noah Svensson 1999 VÄRNAMO SS 27.11 50m
867 4 Alexander Trudov 1999 ÄNGELHOLM 27.07 50m
470 5 Mattias Grynning 1999 LINKÖPINGS ASS 27.07 50m
512 6 Felix Jedbratt 2003 MÖLNDALS ASS 27.13 50m
513 7 Alvin Välkki 2004 MÖLNDALS ASS 27.22 50m
1069 8 Sander Hallaråker 1999 BERGEN 27.30 50m
56 9 Emil Sander Danielsen 2002 KONGSTEN 27.35 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 11 (17) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:53
310 0 William Kerman 2001 HELSINGBORG 26.99 50m
970 1 Eemil Kylmä 2001 CETUS 26.97 50m
799 2 Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS 26.93 50m
567 3 Ian Hangård 2002 POSEIDON 26.91 50m
323 4 Daniel Fischer 2002 HELSINGBORG 26.86 50m
402 5 Axel Auer 2003 KARLSKRONA 26.87 50m
324 6 Dante Vollmer 2001 HELSINGBORG 26.93 50m
631 7 Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN 26.95 50m
257 8 Samuel Rudqvist 1999 ELFSBORG 26.99 50m
387 9 Peter Jivanov 2002 JÖNKÖPING 27.03 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 12 (17) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:54
316 0 Gustaf Hansson 2001 HELSINGBORG 26.85 50m
1055 1 Thomas A Fardal 1997 EGERSUND 26.78 50m
793 2 Robin Pettersson 2000 VÄRNAMO SS 26.72 50m
556 3 Jonathan Myrlander 2000 NÄSSJÖ 26.68 50m
29 4 Steinbråten Ole 2001 GLITRE SK 26.66 50m
287 5 Elias Persson 2002 FALUN 26.66 50m
700 6 Christopher Andrén 2000 SÖDERTÖRN 26.70 50m
886 7 Kalle Voigt 2001 SS04 26.75 50m
977 8 Oscar Skjäl 2002 CETUS 26.84 50m
610 9 Arvid Hallenborg 2002 SKURU IK 26.85 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 13 (17) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:55
469 0 Petter Cyrén 1996 LINKÖPINGS ASS 26.59 50m
794 1 Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS 26.55 50m
647 2 Carl Wennerholm 2002 STOCKHOLMS KK 26.47 50m
704 3 Klaudius  Schreck 2001 SÖDERTÖRN 26.43 50m
736 4 Niklas Nyblom 1999 TÄBY SIM 26.42 50m
297 5 Marcus Ålenius 2001 GÄVLE SS 26.43 50m
549 6 Victor Lovinge 2000 NORRKÖPING 26.45 50m
563 7 Gustav Östlund 2000 POSEIDON 26.50 50m
156 8 Alexander Kopland Borshei 1999 GLITRE SK 26.55 50m
501 9 Primus Olsson 2000 MALMÖ KK 26.61 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 14 (17) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:56
416 0 Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA 26.37 50m
371 1 Markus Malm 1997 JÖNKÖPING 26.35 50m
558 2 Sebastian Bergenzaun 1991 POSEIDON 26.29 50m
530 3 Oskar Iwarsson 2000 SK NEPTUN 26.25 50m
626 4 Adam Karlsson 2000 SPÅRVÄGEN 26.20 50m
696 5 Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN 26.25 50m
783 6 Hugo Stenskepp 2003 VELLINGE-N 26.28 50m
220 7 Johannes Hope 1999 TEAM SØR 26.31 50m
561 8 Jesper Olsson 1998 POSEIDON 26.36 50m
348 9 Petter Norén Vosveld 1999 HÄRNÖSAND 26.39 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 15 (17) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
12:58
Entry time
Pool
Start:
805 0 Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS 26.12 50m
1072 1 Sindre Pleym Olsen 2000 BERGEN 26.04 50m
509 2 Robin Andréasson 1988 MÖLNDALS ASS 26.00 50m
762 3 Felix Bengs-Stattin 2002 UMEÅ SS 25.90 50m
562 4 Isak Larsson 2000 POSEIDON 25.87 50m
802 5 Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS 25.89 50m
980 6 Veeti Ruohtula 2001 FINLAND 25.92 50m
503 7 Anders Ludvigsson 2000 MALMÖ KK 26.04 50m
327 8 Malte Lundgren 2002 HELSINGBORG 26.11 50m
151 9 Jens Petter Turøy 1999 STAVANGER 26.20 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 16 (17) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:59
199 0 Matej Dusa 2000 SLOVAKIA 25.81 50m
628 1 Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN 25.78 50m
500 2 Elias Persson 2002 MALMÖ KK 25.71 50m
1023 3 Björn Kammann 2001 GERMANY 25.62 50m
405 4 Erik Gissén 1992 KARLSTAD 25.57 50m
375 5 Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING 25.59 50m
121 6 Gard Øvergaard 1996 SJØSTJERNA 25.68 50m
128 7 Oliver Jacobsen 1997 HVIDOVRE 25.71 50m
214 8 Mats Fjogstad Tobiassen 2002 BRYNE SK 25.79 50m
776 9 Jonatan Carlsson 2001 VARBERG 25.82 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 17 (17) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
13:00
688 0 Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE 25.49 50m
665 1 Jens Christiansen 2001 SK SYDSIM 25.42 50m
57 2 Martin Hammer 1993 KONGSTEN 25.39 50m
131 3 Alexander Litke 1998 BERLINER 25.29 50m
555 4 William Myrlander 1997 NÄSSJÖ 25.20 50m
1005 5 Max Ziemann 1994 NECKARSULM 25.28 50m
73 6 Jakub Kraska 2000 POLEN 25.39 50m
912 7 Jacob Danielsson 1998 SPIF SF 25.41 50m
322 8 Johan Rydahl 2001 HELSINGBORG 25.48 50m
136 9 Brian Benzing 2001 OI 25.55 50m
2019-04-11 20:18:17 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner