2019-06-20   20:52:57
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Saturday 13 April 2019 09:30

Document
Entry List
Malmsten Swim Open Stockholm 2019
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 12, 2019 to Apr 15, 2019
11 100m Breaststroke Men
Sponsor: Malmsten
WR 57.10 Adam Peaty 1994 Great Britain GBR Glasgow GBR 2018-08-04
ER 57.10 Adam Peaty 1994 Great Britain GBR Glasgow GBR 2018-08-04
NR 58.71 Alexander Dale Oen 1985 Norway NOR Shanghai CHN 2011-07-25
SR 1:00.08 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS SWE Budapest HUN 2017-07-23
SJ 1:00.85 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS SWE Jönköping SWE 2013-04-21
MR 59.50 Tobias B. Bjerg 1998 Denmark DEN Eriksdalsbadet SWE 2019-04-13
LW 59.61 Anton Rapsys 1997 Russia RUS Stockholm SWE 2018-04-06
VM 59.95
UG 1:01.54
JVM 1:01.86
EJM18 1:03.38
EJM17 1:04.73
EYOF 1:05.62
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 162 Andrius Sidlauskas Lithuania 50m 59.62
1997
2 1027 Marco Koch Germany 50m 59.80
1990 074756
3 1004 Fabian Schwingenschlögl Neckarsulmer Sport Union 50m 59.83
1991
4 1 Giedrus Titenis Lithuania 50m 59.86
1989
5 415 Erik Persson Kungsbacka Simsällskap 50m 1:00.54
1994 AB6794
6 201 Tomás Klobucník Slovakia 50m 1:00.57
1990 SVK1023
7
7 79 Marcin Stolarski Poland 1996 1031037
00062
50m 1:00.60
8 1020 Melvin Imoudu Germany 1999 228235 50m 1:00.66
9 1040 Maximilian Pilger Germany 1996 144565 50m 1:00.82
10 931 Matti Mattsson Finland 1993 93A067 50m 1:00.86
11 1032 Wassili Kuhn Germany 1999 259594 50m 1:01.14
12 244 Tobias B. Bjerg Denmark 1998 9807AC 50m 1:01.19
13 522 Johannes Skagius Simklubben Neptun 1995 AH8595 50m 1:01.24
14 78 Bartlomiej Roguski Poland 1993 1001147
00091
50m 1:01.76
15 1096 Peter Stevens Slovenia 1995 50m 1:02.05
16 69 Jan Kalusowski Poland 2000 1009057
00225
50m 1:02.10
17 197 Jozef Beno Slovakia 1999 SVK1194
2
50m 1:02.12
18 138 Jolann Bovey Lambertseter Svømmeklubb 1996 50m 1:02.13
19 1035 Lucas Matzerath Germany 2000 319023 50m 1:02.24
20 5 Nikola Obrovac Medvescak Zagreb 1998 50m 1:02.37
21 1080 Christoffer Tofte Haarsaker Bergensvømmerne 1993 50m 1:02.45
22 247 Philip Greve Farum Svømmeklub 1998 9839AK 50m 1:02.47
23 1005 Max Ziemann Neckarsulmer Sport Union 1994 50m 1:02.56
24 937 Ari-Pekka Liukkonen Finland 1989 89A286 50m 1:02.88
25 250 Daniils Bobrovs Latvia 1997 50m 1:02.92
26 51 Andrè Klippenberg Grindheim Hamar IL 2000 50m 1:03.04
27 521 Patric Ridell Simklubben Neptun 1993 AJ7393 50m 1:03.45
28 467 Tom Andersson Linköpings Allmänna SS 1998 AK2598 50m 1:03.50
29 219 Alexandre Tschabuschnig Lancy Natation 1995 17745 50m 1:03.51
30 24 Lucas Willinsky SV Wuerzburg 05 1998 248935 50m 1:03.59
31 139 Jørgen Scheie Bråthen Lambertseter Svømmeklubb 1995 50m 1:03.63
32 1055 Thomas A Fardal Egersund Svømmeklubb 1997 50m 1:03.66
33 32 Philip Heintz SV Nikar Heidelberg 1991 50m 1:03.69
34 734 Daniel Räisänen Täby Sim 1999 AE0199 50m 1:03.89
35 156 Alexander Kopland Borshei Glitre Svømmeklubb 1999 50m 1:04.00
36 41 Jacob M. Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1997 9737AB 50m 1:04.04
37 319 Gustav Persson Helsingborgs Simsällskap 50m 1:04.07
2000 AJ4500
38 360 Hugo Swanepoel Järfälla Simsällskap 50m 1:04.28
1998 AW5198
39 805 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 50m 1:04.51
1999 AK6599
40 321 August Mathisen Helsingborgs Simsällskap 2001 AF5901 50m 1:04.81
41 991 Erik Nurmi Finland 2001 01A470 50m 1:04.94
42 527 Tor Leander Simklubben Neptun 1999 AA5999 50m 1:04.98
43 258 Elliot Olsson Simklubben Elfsborg 1999 AD2799 50m 1:05.01
44 433 Emil Hassling Landskrona Simsällskap 2000 AC1900 50m 1:05.09
45 163 Edvinas Dautartas Lithuania 1987 50m 1:05.26
46 469 Petter Cyrén Linköpings Allmänna SS 1996 AU8796 50m 1:05.28
47 1079 Nikolai Sørebø Bergensvømmerne 2001 50m 1:05.67
48 328 Albin Edvardsson Helsingborgs Simsällskap 2000 AN1300 50m 1:05.83
49 348 Petter Norén Vosveld Härnösands Simsällskap 1999 AH9599 50m 1:05.91
50 737 Julius Gustavsson Täby Sim 2002 AD0102 50m 1:06.07
51 438 Linus Kahl Landskrona Simsällskap 2001 AE1501 50m 1:06.31
52 736 Niklas Nyblom Täby Sim 1999 AK2999 50m 1:06.80
53 498 Gustav Englund Malmö Kappsimningsklubb 2001 AO6701 50m 1:06.89
54 221 Ole Marius Rist Jensen SK Team Sør 2001 50m 1:07.06
55 958 Miika Pentti Cetus Espoo 1997 97A163 50m 1:07.13
56 518 Johan Dahlgren Simklubben Neptun 1986 AB4986 50m 1:07.23
57 800 Andreas Fürst Väsby Simsällskap 1990 AE1990 50m 1:07.29
58 1102 Jaouad Syoud Iron Swim Budapest 1999 50m 1:07.35
59 865 Erik Juliusson Ängelholms Simsällskap 1998 AQ2798 50m 1:07.59
60 968 Tuomas Jokinen Cetus Espoo 2001 01A556 50m 1:07.64
61 971 Verneri Viisanen Cetus Espoo 2002 02A281 50m 1:07.65
62 1073 Ådne Viken Refseth Bergensvømmerne 1997 50m 1:07.70
63 158 Theodor Myklebusthaug Glitre Svømmeklubb 2001 50m 1:07.95
64 972 Mihail Khanoukaev Cetus Espoo 2002 02A241 50m 1:07.96
65 418 Anton Dahlgren Kungsbacka Simsällskap 1999 AM4999 50m 1:08.15
66 897 Oskar Robertsson Föreningen Uddevalla Sim 2000 AE6100 50m 1:08.16
67 699 Markus Charlton Södertörns Simsällskap 2001 AD7701 50m 1:08.20
68 726 Christoffer Andersson Tyresö Simsällskap 1994 AM3594 50m 1:08.34
69 136 Brian Benzing OI Svømming 2001 50m 1:08.45
70 499 Carl Gerstenfeld Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI5902 50m 1:08.46
71 541 Jonathan Hiltonsson Njurunda Simsällskap 2000 AH1300 50m 1:08.46
72 641 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 50m 1:09.04
73 436 Lucas Lindblom Landskrona Simsällskap 2000 AG8500 50m 1:09.06
74 900 Oskar Gustafson Föreningen Uddevalla Sim 2002 AE1302 50m 1:09.08
75 639 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 50m 1:09.13
76 419 Hampus Dahlgren Kungsbacka Simsällskap 2001 AG7501 50m 1:09.15
77 704 Klaudius  Schreck Södertörns Simsällskap 2001 AN2701 50m 1:09.21
78 422 Richard Ekholm Kungsbacka Simsällskap 2002 AV1702 50m 1:09.41
79 844 Lucas Sterling Västerås Simsällskap 2004 AC6704 50m 1:09.49
80 206 Viktor Anfinnsen Bryne SK 2002 1020911
4
50m 1:09.54
81 170 Mathias Somogyi Hoseth Ullensakersvømmerne 2003 50m 1:09.69
82 713 Theodor Fridh Södertörns Simsällskap 2002 AT3302 50m 1:09.70
83 804 Anton Widholm Väsby Simsällskap 1999 AE6199 50m 1:09.73
84 374 Erik Nicklasson Jönköpings Simsällskap 1998 AG2598 50m 1:09.78
85 891 Leonardo Montes Solna Sundbyberg SS 04 2002 AN2902 50m 1:09.78
86 169 Vemund Hoset Ullensakersvømmerne 2002 50m 1:09.83
87 816 William Lernå Väsby Simsällskap 2002 AF4102 50m 1:09.99
88 722 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 50m 1:10.10
89 887 Johan Hennert Solna Sundbyberg SS 04 2001 AL6901 50m 1:10.13
90 493 Axel Andrén Malmö Kappsimningsklubb 2001 AD6301 50m 1:10.37
91 695 Filip Antlöv Södertörns Simsällskap 1998 AE5998 50m 1:10.42
92 890 Douglas Reuterskiöld Solna Sundbyberg SS 04 2002 AM1302 50m 1:10.88
93 287 Elias Persson Falu Simsällskap 2002 AA7502 50m 1:10.96
94 814 Theodor Sköld Väsby Simsällskap 2001 AJ1701 50m 1:10.98
95 588 Jonathan Douib Sala Simsällskap 2000 AS8100 50m 1:11.06
96 160 Magnus Kobbevik Mikalsen Aalesunds SLK 2004 50m 1:11.22
97 393 Anton Arvidsson Kalmar Simsällskap 2000 AV6500 50m 1:11.28
98 681 Erik Lööw Södertälje Simsällskap 2003 AH1303 50m 1:11.34
99 878 Anton Svennberg Örebro Simallians 2002 AV3702 50m 1:11.37
100 294 Andreas Persson Gävle Simsällskap 2000 AT8100 50m 1:11.41
101 1056 Vetle Sørdal Egersund Svømmeklubb 2001 50m 1:11.41
102 632 Gustav Annas Spårvägen Simförening 2003 AL0303 50m 1:11.47
103 409 Max Leisten Karlstads Simsällskap 2002 AZ5102 50m 1:11.51
104 274 Axel Witt Eskilstuna Simklubb 2000 AE5100 50m 1:11.54
105 780 Jonatan Holmquist Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AA6503 50m 1:11.54
106 687 Malte Söderberg Södertälje Simsällskap 2004 AL1904 50m 1:11.62
107 774 Erik Josefson Föreningen Varberg Sim 2000 AG2500 50m 1:11.67
108 504 Hugo Lennartsson Malmö Kappsimningsklubb 2004 AE0904 50m 1:11.69
109 565 Victor Bergstrand Simklubben Poseidon 2000 AI8100 50m 1:11.74
110 633 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 50m 1:11.80
111 791 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 50m 1:11.97
112 576 Linus Ljunghusen Simklubben Poseidon 2000 AT6900 50m 1:12.09
113 320 John Brolin Helsingborgs Simsällskap 2002 AB6302 50m 1:12.19
114 730 Algot Lindwall Tyresö Simsällskap 2002 AJ4102 50m 1:12.27
115 914 Victor Wågström Stockholmspolisens IF SF 1994 AY0394 50m 1:12.35
116 411 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA1703 50m 1:12.39
117 755 Simon Seel Täby Sim 2003 AO0903 50m 1:12.41
118 279 Samuel Paulson Eskilstuna Simklubb 2004 AG3504 50m 1:12.41
119 445 Filip Cederholm Landskrona Simsällskap 2003 AI0303 50m 1:12.56
120 407 Ludvig Mathisen Karlstads Simsällskap 2003 AD7903 50m 1:12.76
121 362 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 50m 1:13.08
122 342 Kalle Edelhamre Helsingborgs Simsällskap 2003 AI3303 50m 1:13.17
123 403 Hannes Wrenne Karlskrona Simsällskap 2004 AC4304 50m 1:13.55
124 384 Job Sanders Jönköpings Simsällskap 2003 AF2703 50m 1:13.57
125 1075 Petter Strand Kolaas Bergensvømmerne 1999 50m 1:13.62
126 337 Vlad Lupu Helsingborgs Simsällskap 2003 AF8703 50m 1:14.09
127 661 Jonathan Nilsson Sundsvalls Simsällskap 2003 AD5103 50m 1:14.20
128 635 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 50m 1:14.53
129 298 Melker Rosengren Gävle Simsällskap 2003 AR1903 50m 1:14.55
130 277 Alex Ly Eskilstuna Simklubb 2003 AE6103 50m 1:14.55
131 380 Anton Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2005 AA2105 50m 1:14.62
132 253 Daniel Ruijs Borlänge Simsällskap 2004 AE5504 50m 1:14.75
133 475 Gustav Edlund Linköpings Allmänna SS 2004 AG7504 50m 1:15.23
134 425 Alexander Johansson Kungsbacka Simsällskap 2004 AV1504 50m 1:15.23
135 866 Wilmer Ingvarsson Ängelholms Simsällskap 2003 AA1903 50m 1:15.32
136 924 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF SF 2003 AT0703 50m 1:15.46
137 413 Niels Kwant Kappsimningsklubben Karpen 2003 AI6103 50m 1:15.88
138 594 Felix Wrakén Simklubben S 02 2003 AB8903 50m 1:15.94
139 825 Ragnar Simonsson Väsby Simsällskap 2004 AM1904 50m 1:15.97
140 638 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 50m 1:16.44
141 597 Linus Olofsson Simklubben S 02 2003 AL6503 50m 1:16.59
142 701 Liam Björklund Södertörns Simsällskap 2003 AB6503 50m 1:16.74
143 421 Fredrik Ekholm Kungsbacka Simsällskap 2004 AN2904 50m 1:16.76
144 592 Oscar Sjöström Simklubben S 02 2003 AA2103 50m 1:16.77
145 845 Tom Dijkhuizen Västerås Simsällskap 2003 AH5703 50m 1:16.87
146 659 Markus Näsman Sundsvalls Simsällskap 2003 AD6103 50m 1:17.00
147 593 Maximus Murray Simklubben S 02 2003 AB0903 50m 1:17.02
148 707 Henry Plavans Södertörns Simsällskap 2005 AB6105 50m 1:17.90
149 8 Jorven Nopponen Viimsi Veeklubi 2005 50m 1:18.09
150 121 Gard Øvergaard Sjøstjerna SLK 1996 25m 1:05.64
151 395 Igor Blagojevic Karlskoga Simförening 2000 AG5700 50m 1:12.15 RES
152 490 Anton Andersson Malmö Kappsimningsklubb 1997 AI4997 50m 1:12.27 RES
153 476 Anton Campalto Ludvika Simsällskap 1998 AI5398 50m 1:12.71 RES
154 913 Esbjörn Ohlsson Stockholmspolisens IF SF 1996 AL5196 50m 1:13.00 RES
2019-04-14 09:14:49 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner