Startliste for Malmsten Swim Open Stockholm 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Sunday 14 April 2019 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmsten Swim Open Stockholm 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Eriksdalsbadet |
Swedish Swimming Federation |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 12, 2019 to Apr 15, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
200m Butterfly Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Olka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
1:51.51 |
|
|
Michael Phelps |
1985 |
USA |
USA |
Rome |
ITA |
2009-07-29 |
|
|
ER |
1:52.70 |
|
|
Laszlo Cseh |
1985 |
Hungary |
HUN |
Bejing |
CHN |
2008-08-13 |
|
|
NR |
1:54.47 |
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Denmark |
DEN |
Kazan |
RUS |
2015-08-04 |
|
|
SR |
1:56.46 |
|
|
Simon Sjödin |
1986 |
SK Neptun |
SWE |
Rio de Janeiro |
BRA |
2016-08-08 |
|
|
SJ |
2:00.94 |
|
|
Christoffer Wallin |
1990 |
Helsingborgs S |
SWE |
Linköping |
SWE |
2009-07-04 |
|
|
MR |
1:57.07 |
|
|
Bence Biczo |
1993 |
|
HUN |
Stockholm |
SWE |
2018-04-07 |
|
|
LW |
1:57.07 |
|
|
Bence Bisczo |
1993 |
|
HUN |
Stockholm |
SWE |
2018-04-07 |
|
|
VM |
1:56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UG |
1:58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JVM |
2:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EJM18 |
2:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EJM17 |
2:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EYOF |
2:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
1025 |
|
Ramon Klenz |
Germany |
|
|
50m |
1:55.76 |
|
|
|
1998 |
176354 |
|
2 |
34 |
|
Maksim Shembirev |
Azerbaijan |
|
|
50m |
1:56.21 |
|
|
|
1993 |
|
|
3 |
99 |
|
Louis Croenen |
Flanders |
|
|
50m |
1:56.33 |
|
|
|
1994 |
|
|
|
|
|
4 |
426 |
|
Nils Liess |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
50m |
1:57.72 |
|
|
|
1996 |
AZ5596 |
|
|
|
|
5 |
227 |
|
Tomoe Zenimoto Hvas |
Bærumsvømmerne |
|
|
50m |
1:58.11 |
|
|
|
2000 |
1017033 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1003 |
|
Daniel Pinneker |
Neckarsulmer Sport Union |
1999 |
|
50m |
1:59.23 |
|
|
|
|
|
|
7 |
1021 |
|
Maurice Ingenrieth |
Germany |
2000 |
235663 |
50m |
1:59.31 |
|
|
|
|
|
8 |
164 |
|
Deividas Margevicius |
Lithuania |
1995 |
|
50m |
2:00.98 |
|
|
|
|
|
|
9 |
1086 |
|
Kregor Zirk |
Energy Standard |
1999 |
|
50m |
2:01.14 |
|
|
|
|
|
|
10 |
92 |
|
Nicolas Blanch |
Aalborg Svømmeklub |
1997 |
9779AA |
50m |
2:01.66 |
|
|
|
|
|
11 |
1060 |
|
Denis Loktev |
Israel |
2000 |
|
50m |
2:02.00 |
|
|
|
|
|
|
12 |
1023 |
|
Björn Kammann |
Germany |
2001 |
270258 |
50m |
2:02.23 |
|
|
|
|
|
13 |
75 |
|
Jakub Majerski |
Poland |
2000 |
1036067 00160 |
50m |
2:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
831 |
|
Lukas Steiner |
Västerås Simsällskap |
1998 |
AG8998 |
50m |
2:04.14 |
|
|
|
|
|
15 |
1001 |
|
Henning Mühlleitner |
Neckarsulmer Sport Union |
1997 |
|
50m |
2:04.77 |
|
|
|
|
|
|
16 |
371 |
|
Markus Malm |
Jönköpings Simsällskap |
1997 |
AE7397 |
50m |
2:04.93 |
|
|
|
|
|
17 |
470 |
|
Mattias Grynning |
Linköpings Allmänna SS |
1999 |
AJ0599 |
50m |
2:05.70 |
|
|
|
|
|
18 |
214 |
|
Mats Fjogstad Tobiassen |
Bryne SK |
2002 |
1020206 1 |
50m |
2:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
989 |
|
Eemil Varho |
Uinti Tampere |
1997 |
97A537 |
50m |
2:07.04 |
|
|
|
|
|
20 |
1072 |
|
Sindre Pleym Olsen |
Bergensvømmerne |
2000 |
|
50m |
2:07.04 |
|
|
|
|
|
|
21 |
310 |
|
William Kerman |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AA6501 |
50m |
2:07.60 |
|
|
|
|
|
22 |
37 |
|
Tobias Moen Olsen |
Vestkantsvømmerne |
2002 |
|
50m |
2:07.70 |
|
|
|
|
|
|
23 |
142 |
|
Ole-Mikal Fløgstad |
Lambertseter Svømmeklubb |
1997 |
|
50m |
2:07.85 |
|
|
|
|
|
|
24 |
558 |
|
Sebastian Bergenzaun |
Simklubben Poseidon |
1991 |
AP5391 |
50m |
2:07.99 |
|
|
|
|
|
25 |
17 |
|
Tim Dreher |
SV Wuerzburg 05 |
1996 |
205376 |
50m |
2:08.03 |
|
|
|
|
|
26 |
35 |
|
Ramil Valizade |
Azerbaijan |
2004 |
|
50m |
2:08.40 |
|
|
|
|
|
|
27 |
322 |
|
Johan Rydahl |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AF4901 |
50m |
2:09.17 |
|
|
|
|
|
28 |
375 |
|
Anton Steindl |
Jönköpings Simsällskap |
2000 |
AB2900 |
50m |
2:09.69 |
|
|
|
|
|
29 |
567 |
|
Ian Hangård |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AB5302 |
50m |
2:11.34 |
|
|
|
|
|
30 |
532 |
|
Simon Blom |
Simklubben Neptun |
1999 |
AQ9199 |
50m |
2:11.53 |
|
|
|
|
|
31 |
587 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
2:11.66 |
|
|
|
|
|
32 |
821 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
2:11.71 |
|
|
|
|
|
33 |
530 |
|
Oskar Iwarsson |
Simklubben Neptun |
2000 |
AI0300 |
50m |
2:12.08 |
|
|
|
|
|
34 |
416 |
|
Anton Johansson |
Kungsbacka Simsällskap |
1996 |
AJ5996 |
50m |
2:12.32 |
|
|
|
|
|
35 |
510 |
|
Christopher Jedel |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
1995 |
AG7995 |
50m |
2:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
402 |
|
Axel Auer |
Karlskrona Simsällskap |
2003 |
AB8103 |
50m |
2:12.72 |
|
|
|
|
|
37 |
736 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
50m |
2:12.86 |
|
|
|
|
|
38 |
991 |
|
Erik Nurmi |
Finland |
2001 |
01A470 |
50m |
2:12.88 |
|
|
|
|
|
39 |
173 |
|
Håkon Syrrist |
Ullensakersvømmerne |
2000 |
|
50m |
2:12.90 |
|
|
|
|
|
|
40 |
572 |
|
David Falk |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AD3103 |
50m |
2:13.31 |
|
|
|
|
|
41 |
151 |
|
Jens Petter Turøy |
Stavanger Svømmeklubb |
1999 |
|
50m |
2:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
805 |
|
Karl Frylmark |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AK6599 |
50m |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
762 |
|
Felix Bengs-Stattin |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AD4702 |
50m |
2:15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
120 |
|
Linus Klepp Vik |
Sandnes SLK |
2001 |
M141201 LIN04 |
50m |
2:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
111 |
|
Lars Erik Berland |
Sandnes SLK |
|
|
50m |
2:16.94 |
|
|
|
1999 |
M231199 LAR01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
860 |
|
Petter Hellzén |
Ängelholms Simsällskap |
2000 |
AA6300 |
50m |
2:17.55 |
|
|
|
|
|
47 |
576 |
|
Linus Ljunghusen |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AT6900 |
50m |
2:18.01 |
|
|
|
|
|
48 |
512 |
|
Felix Jedbratt |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
AJ7703 |
50m |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
56 |
|
Emil Sander Danielsen |
Kongstensvømmerne |
2002 |
M050502 EMI04 |
50m |
2:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
297 |
|
Marcus Ålenius |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AQ6901 |
50m |
2:18.96 |
|
|
|
|
|
51 |
263 |
|
Linus Holmdahl |
Simklubben Elfsborg |
2001 |
AE4101 |
50m |
2:19.11 |
|
|
|
|
|
52 |
783 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
50m |
2:19.19 |
|
|
|
|
|
53 |
870 |
|
Stig Greiner |
Ängelholms Simsällskap |
2003 |
AM0703 |
50m |
2:19.56 |
|
|
|
|
|
54 |
631 |
|
Andreas Wallén |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AP9302 |
50m |
2:19.61 |
|
|
|
|
|
55 |
94 |
|
Johan N. Dam |
Havnar Svimjifelag |
2002 |
|
50m |
2:20.99 |
|
|
|
|
|
|
56 |
508 |
|
Henrik Eriksson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AJ6902 |
50m |
2:21.20 |
|
|
|
|
|
57 |
820 |
|
Ivar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AO9502 |
50m |
2:22.64 |
|
|
|
|
|
58 |
888 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AG4302 |
50m |
2:22.69 |
|
|
|
|
|
59 |
504 |
|
Hugo Lennartsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AE0904 |
50m |
2:22.99 |
|
|
|
|
|
60 |
790 |
|
Jesper Granath |
Wisby Simsällskap |
2002 |
AM5902 |
50m |
2:23.06 |
|
|
|
|
|
61 |
839 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
2:23.67 |
|
|
|
|
|
62 |
169 |
|
Vemund Hoset |
Ullensakersvømmerne |
2002 |
|
50m |
2:25.24 |
|
|
|
|
|
|
63 |
343 |
|
William Lundblad |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AC9904 |
50m |
2:25.50 |
|
|
|
|
|
64 |
620 |
|
Dennis Partanen |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AI5703 |
50m |
2:26.24 |
|
|
|
|
|
65 |
853 |
|
Anton Strand |
Växjö Simsällskap |
2003 |
AH8903 |
50m |
2:27.70 |
|
|
|
|
|
66 |
753 |
|
Isac Rune |
Täby Sim |
2003 |
AM9503 |
50m |
2:28.44 |
|
|
|
|
|
67 |
922 |
|
Axel Lewander |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AI7304 |
50m |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
68 |
413 |
|
Niels Kwant |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AI6103 |
50m |
2:29.45 |
|
|
|
|
|
69 |
895 |
|
Oskar Fridsell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AS7503 |
50m |
2:30.59 |
|
|
|
|
|
70 |
819 |
|
Kevin Rathnasiri |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ0103 |
50m |
2:31.57 |
|
|
|
|
|
71 |
11 |
|
Konrad Aleksander Sepp |
Viimsi Veeklubi |
2005 |
|
50m |
2:31.64 |
|
|
|
|
|
|
72 |
591 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
2:32.09 |
|
|
|
|
|
73 |
114 |
|
Fredrik Holm |
Sandnes SLK |
2003 |
M241003 FRE03 |
50m |
2:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
784 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
50m |
2:34.17 |
|
|
|
|
|
75 |
578 |
|
Melvin Malm |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AE3704 |
50m |
2:34.98 |
|
|
|
|
|
76 |
778 |
|
Malte Almqvist |
Föreningen Varberg Sim |
2004 |
AB9904 |
50m |
2:35.33 |
|
|
|
|
|
77 |
716 |
|
Michael Andrée |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AX7904 |
50m |
2:36.39 |
|
|
|
|
|
78 |
660 |
|
Joel Berglund |
Sundsvalls Simsällskap |
2002 |
AG9702 |
25m |
2:10.09 |
|
|
|
|
|
79 |
26 |
|
Max Brandenstein |
SV Wuerzburg 05 |
2001 |
312913 |
25m |
2:12.35 |
|
|
|
|
|
80 |
785 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
25m |
2:32.22 |
|
|
|
|
|
81 |
152 |
|
Truls Wigdel |
Stavanger Svømmeklubb |
1999 |
|
50m |
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-14 09:14:36 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|