Startliste for Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag - stævnestart 17.30
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open |
|
Udskriftsdato |
05 april 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
17:23 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 april 2019 |
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Damer |
Finaler (10) |
Sponsor: Nykredit |
|
Vejledende starttid 17:30 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
22 |
1 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
0682AF |
SLANGERUP |
|
50m |
3:09.45 |
4 |
2 |
Anna Merl Larsen |
2006 |
0636AK |
JYLLINGE |
|
50m |
3:05.27 |
169 |
3 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
50m |
3:03.56 |
117 |
4 |
Kristine Dupont |
2007 |
0788AL |
HERLEV |
|
50m |
3:04.73 |
435 |
5 |
Dicte Maar |
2006 |
0672AK |
NÆSTVED |
|
50m |
3:07.63 |
505 |
6 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
50m |
3:10.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
440 |
1 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
50m |
3:01.43 |
293 |
2 |
Fiona Jensen |
2006 |
0636AT |
VÆRLØSE |
|
50m |
2:59.99 |
509 |
3 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:56.86 |
118 |
4 |
Sofija Rønne |
2006 |
0688AQ |
HERLEV |
|
50m |
2:58.47 |
412 |
5 |
Filippa Walløe |
2005 |
0502AC |
KVIK |
|
50m |
3:01.06 |
454 |
6 |
Amanda F. Christiansen |
2005 |
0514AW |
VORDINGB |
|
50m |
3:01.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
50m |
2:55.07 |
34 |
2 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:53.92 |
400 |
3 |
Lara Smerdal |
2006 |
0628AI |
KVIK |
|
50m |
2:53.33 |
398 |
4 |
Siv Reimer |
2006 |
0688AI |
KVIK |
|
50m |
2:53.81 |
508 |
5 |
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
0626AA |
GENTOFTE |
|
50m |
2:54.79 |
484 |
6 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
0628AL |
GENTOFTE |
|
50m |
2:55.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Julie Merl Larsen |
2005 |
0584AB |
JYLLINGE |
|
50m |
2:52.15 |
515 |
2 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
50m |
2:51.61 |
164 |
3 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:51.15 |
237 |
4 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
0498AL |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:51.58 |
389 |
5 |
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
KVIK |
|
50m |
2:52.15 |
78 |
6 |
Frida Høj Andersen |
2005 |
0504AL |
ISHØJ |
|
50m |
2:52.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
165 |
1 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:50.58 |
152 |
2 |
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
0686AJ |
GREVE |
|
50m |
2:50.17 |
511 |
3 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
0552AF |
GENTOFTE |
|
50m |
2:49.41 |
292 |
4 |
Iben Ebdrup Norling |
2005 |
0546AU |
VÆRLØSE |
|
50m |
2:50.17 |
425 |
5 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
50m |
2:50.41 |
430 |
6 |
Thea Torndal Jensen |
2004 |
0456AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
2:51.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
286 |
1 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
50m |
2:49.19 |
431 |
2 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
50m |
2:48.90 |
302 |
3 |
Annika Køhn |
2005 |
0596AK |
VI39 |
|
50m |
2:47.29 |
54 |
4 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
50m |
2:47.35 |
255 |
5 |
Laura Thomadsen |
2004 |
0412AH |
AIF |
|
50m |
2:48.97 |
367 |
6 |
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
KVIK |
|
50m |
2:49.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
355 |
1 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
0534AA |
KVIK |
|
50m |
2:45.96 |
151 |
2 |
Sabrina Meldgaard Pejø |
2006 |
0626AJ |
GREVE |
|
50m |
2:45.40 |
477 |
3 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
VAT CPH |
|
50m |
2:43.89 |
167 |
4 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
50m |
2:45.11 |
465 |
5 |
Maya Nykjær |
2001 |
0144AW |
VORDINGB |
|
50m |
2:45.42 |
354 |
6 |
Amalie Backhausen |
2006 |
0676AL |
KVIK |
|
50m |
2:47.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
53 |
1 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
50m |
2:43.39 |
377 |
2 |
Caroline Koch |
2005 |
0536AC |
KVIK |
|
50m |
2:42.60 |
334 |
3 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
2:42.15 |
467 |
4 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
0498AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:42.47 |
32 |
5 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
BIRKERØD |
|
50m |
2:42.90 |
40 |
6 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:43.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
36 |
1 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:41.49 |
149 |
2 |
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
0604AE |
GREVE |
|
50m |
2:40.69 |
520 |
3 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:39.56 |
510 |
4 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:39.65 |
488 |
5 |
Liva la Cour |
2006 |
0642AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:41.17 |
144 |
6 |
Julie Liv Madsen |
2006 |
0682AB |
GREVE |
|
50m |
2:42.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
298 |
1 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
50m |
2:37.31 |
474 |
2 |
Freya Ellehus |
2000 |
0076AJ |
H2Odense |
|
50m |
2:33.17 |
94 |
3 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
50m |
2:29.03 |
99 |
4 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
50m |
2:32.10 |
51 |
5 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:36.65 |
312 |
6 |
Hannah B. Pedersen |
2005 |
0574AD |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:39.35 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
05 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
17:23 |
|