Program för Strängnäs Simcup 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Arrangör: |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 mar 2019 till den 24 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 11-99
|
Final 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
2 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
3 |
|
Joline Englund |
2008 |
TROSABYGD. |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
4 |
|
Paula Edebrink |
2006 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 11-99 |
Final 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
1 |
|
Louise Lowe |
2005 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
2 |
|
Adele Bergman |
2008 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
3 |
|
Sofia Saibel |
2007 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
4 |
|
Kristina Bratt |
2008 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
5 |
|
Hanna Mikulska |
2005 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 11-99 |
Final 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
1 |
|
Emelie Ödberg |
2006 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
2 |
|
Lamija Imamovic |
2006 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
3 |
|
Kristina Lind |
2007 |
SK ENA |
1:49.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
4 |
|
Elisabeth Xu |
2008 |
NKK |
1:50.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
5 |
|
Alicia Andersson |
2005 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
6 |
|
Emma Henriksson |
2008 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 11-99 |
Final 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
1 |
|
Kajsa Willstrand |
2006 |
STRÄNGNÄS |
1:46.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
2 |
|
Ester Costa |
2006 |
ESKILSTUNA |
1:40.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
3 |
|
Thilde Roshag |
2006 |
STRÄNGNÄS |
1:38.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
4 |
|
Nora Grönberg |
2007 |
NKK |
1:40.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
5 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
ESKILSTUNA |
1:40.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
6 |
|
Aziza Osman |
2008 |
SK ENA |
1:47.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 11-99 |
Final 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
1 |
|
Mathilda Wahlström |
2005 |
TROSABYGD. |
1:36.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
2 |
|
Louise Johnsen-Åberg |
2007 |
STRÄNGNÄS |
1:36.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
3 |
|
Alicia Wallberg |
2007 |
NKK |
1:35.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
4 |
|
Elvira Wiell |
2007 |
SALA SS |
1:36.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
5 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
ESKILSTUNA |
1:36.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
6 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
ESKILSTUNA |
1:37.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 11-99 |
Final 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
SK ENA |
1:33.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
2 |
|
Liv Boman |
2005 |
SALA SS |
1:32.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
3 |
|
Thea Lundgren |
2006 |
STRÄNGNÄS |
1:30.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
4 |
|
Filippa Andersson-Lundin |
2007 |
NKK |
1:31.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
5 |
|
Moa Nordström |
2007 |
SALA SS |
1:32.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
6 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
STRÄNGNÄS |
1:34.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 11-99 |
Final 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
1 |
|
Emmie Wendborg |
2006 |
NYKÖPING |
1:30.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
2 |
|
Linnea Malm |
2005 |
UPPLANDS-B |
1:26.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
3 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
NKK |
1:26.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
4 |
|
Alma Malm |
2008 |
NKK |
1:26.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
5 |
|
Katarina Pettersson |
2005 |
KATRINEHOL |
1:29.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
6 |
|
Tuva Lovinge |
2006 |
NKK |
1:30.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 11-99 |
Final 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1 |
|
Julia Kantoluoto |
2005 |
BOTK-RÖNN |
1:25.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
2 |
|
Alice Johansson |
2003 |
BÅLSTA SK |
1:22.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
3 |
|
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
BOTK-RÖNN |
1:21.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
4 |
|
Alice Roos |
2007 |
ESKILSTUNA |
1:21.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
5 |
|
Selma Hasanbegovic |
2005 |
ESKILSTUNA |
1:24.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
6 |
|
Frida Karlsson |
2005 |
ESKILSTUNA |
1:25.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 11-99 |
Final 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
1 |
|
Edith Nyman |
2007 |
NKK |
1:20.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
2 |
|
Emma Werner |
2005 |
NKK |
1:15.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
3 |
|
Emilia Bengtsson |
2001 |
BOTK-RÖNN |
1:13.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
4 |
|
Annie Westerlund |
2002 |
NKK |
1:14.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
5 |
|
Kasandra Svan |
2004 |
NKK |
1:20.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
6 |
|
Ellen Lovinge |
2004 |
NKK |
1:21.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 11-99 |
Final 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Alma Norgren |
2004 |
BÅLSTA SK |
1:12.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
BOTK-RÖNN |
1:11.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
3 |
|
Ebba Holgersson |
2005 |
NKK |
1:08.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
4 |
|
My Larsson |
2005 |
ESKILSTUNA |
1:10.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
5 |
|
Emelie Widhe |
2001 |
STRÄNGNÄS |
1:12.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
6 |
|
Stefanie Petrovic |
2003 |
NKK |
1:13.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-24 08:39:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|