Startliste for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
200m Frisvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:57.61 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød S |
DEN |
Rom, Italien |
|
30-07-2009 |
|
|
|
1:59.91 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Antwerpen, Belgien |
|
07-07-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
662 |
|
Signe Bro |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
1:58.94 |
|
|
|
1999 |
9942AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
631 |
|
Laura Glerup Jensen |
H2Odense |
1998 |
9854AV |
50m |
2:00.27 |
|
|
|
|
|
3 |
657 |
|
Emily Gantriis |
Helsinge Svømmeklub |
1999 |
9966AB |
50m |
2:01.60 |
|
|
|
|
|
4 |
244 |
|
Marina Heller Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1994 |
9404AL |
50m |
2:01.73 |
|
|
|
|
|
5 |
239 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
1998 |
9806AF |
50m |
2:02.15 |
|
|
|
|
|
6 |
299 |
|
Amalie Søby Mortensen |
Holbæk Svømme Klub |
2001 |
0112AJ |
50m |
2:02.18 |
|
|
|
|
|
7 |
282 |
|
Helena Rosendahl Bach |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0074AM |
50m |
2:02.44 |
|
|
|
|
|
8 |
64 |
|
Line Jørgensen Bruun |
Aalborg Svømmeklub |
1995 |
9544AF |
50m |
2:02.55 |
|
|
|
|
|
9 |
70 |
|
Katrine Bukh Villesen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0042AL |
50m |
2:03.54 |
|
|
|
|
|
10 |
66 |
|
Amalie Bærentsen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0078AE |
50m |
2:04.27 |
|
|
|
|
|
11 |
683 |
|
Eline Vik |
Sandnes SLK |
2002 |
K070202 ELI01 |
50m |
2:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
21 |
|
Tonni McNeese |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0186AL |
50m |
2:05.17 |
|
|
|
|
|
13 |
166 |
|
Iben Bak |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0124AH |
50m |
2:05.45 |
|
|
|
|
|
14 |
94 |
|
Andrea Paaske |
JGI Svømning |
2001 |
0186AF |
50m |
2:05.70 |
|
|
|
|
|
15 |
67 |
|
Camilla Ottesen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0032AE |
50m |
2:06.23 |
|
|
|
|
|
16 |
191 |
|
Klara Reeh |
Lyngby Svømmeklub |
1999 |
9934AO |
50m |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
17 |
167 |
|
Karina Høybye Olesen |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0106AA |
50m |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
18 |
392 |
|
Nina Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0072AD |
50m |
2:07.00 |
|
|
|
|
|
19 |
95 |
|
Lærke Toft Ruby |
JGI Svømning |
1999 |
9996AG |
50m |
2:07.05 |
|
|
|
|
|
20 |
92 |
|
Anna Aavang Brendstrup |
JGI Svømning |
2000 |
0066AO |
50m |
2:09.04 |
|
|
|
|
|
21 |
504 |
|
Kamille Auerbach-Lind |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0112AL |
50m |
2:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
109 |
|
Sofie Nielsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0198AF |
50m |
2:09.44 |
|
|
|
|
|
23 |
508 |
|
Julie Darlem Brandt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0182AH |
50m |
2:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
296 |
|
Mai Pallvi |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
2:10.35 |
|
|
|
2000 |
0072AS |
|
|
|
|
25 |
82 |
|
Johanne Marie Poulsen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:12.13 |
|
|
|
2001 |
0144AC |
|
|
|
|
26 |
227 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
50m |
2:12.59 |
|
|
|
2000 |
0022AI |
|
|
|
|
27 |
331 |
|
Helena Hvid Hansen |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
2:12.75 |
|
|
|
2001 |
0186AR |
|
|
|
|
28 |
668 |
|
Ingeborg Muri Stangeland |
Bryne Symjeklubb |
|
|
50m |
2:16.49 |
|
|
|
2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|