Startliste for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
50m Brystsvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.57 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
03-08-2013 |
|
|
|
32.22 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT Copenh |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
13-04-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
660 |
|
Matilde Schrøder |
Berns Swim Team |
|
|
50m |
31.23 |
|
|
|
1996 |
9664AG |
|
|
|
|
2 |
553 |
|
Josefine B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
31.29 |
|
|
|
1999 |
9928AB |
|
|
|
|
3 |
233 |
|
Anna Wermuth |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
32.26 |
|
|
|
1996 |
9658AM |
|
|
|
|
4 |
190 |
|
Emma Bjørnholdt |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
33.58 |
|
|
|
2000 |
0034AM |
|
|
|
|
5 |
450 |
|
Emma D. Rasmussen |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
33.78 |
|
|
|
1996 |
9604AE |
|
|
|
|
6 |
551 |
|
Johanna Berthelsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
33.84 |
|
|
|
2000 |
0096AO |
|
|
|
|
7 |
48 |
|
Frederikke Mertins |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
33.95 |
|
|
|
2000 |
0014AE |
|
|
|
|
8 |
249 |
|
Mathilde Hager |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0154AB |
50m |
34.13 |
|
|
|
|
|
9 |
297 |
|
Pernille Jensen |
Holbæk Svømme Klub |
1998 |
9858AZ |
50m |
34.20 |
|
|
|
|
|
10 |
629 |
|
Freja Nicholas |
H2Odense |
2000 |
0084AN |
50m |
34.38 |
|
|
|
|
|
11 |
506 |
|
Julie Bak |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1997 |
9782AJ |
50m |
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
540 |
|
Cecilie Daluiso Salmonsen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2001 |
0108AH |
50m |
34.78 |
|
|
|
|
|
13 |
137 |
|
Astrid Mulipola |
Sigma Swim Allerød |
2006 |
0696AG |
50m |
34.84 |
|
|
|
|
|
14 |
213 |
|
Melanie Degner |
Køge Svømmeklub |
2000 |
0098AC |
50m |
34.88 |
|
|
|
|
|
15 |
496 |
|
Josephine G. Lauridsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0168AD |
50m |
34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
188 |
|
Jessica Yu Mortensen |
Lyngby Svømmeklub |
2000 |
0072AG |
50m |
34.94 |
|
|
|
|
|
17 |
93 |
|
Isabel Mass |
JGI Svømning |
1998 |
9848AA |
50m |
34.95 |
|
|
|
|
|
18 |
500 |
|
Emilie Nyegaard |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0188AF |
50m |
35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
220 |
|
Victoria K. Jespersen |
IHF Svømning |
2001 |
0184AN |
50m |
35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
632 |
|
Malea Benediktson |
H2Odense |
2001 |
0104AM |
50m |
37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
592 |
|
Emma Mikkelsen |
Vest-Brøndby |
2001 |
0176AB |
50m |
37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:34.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
50m Brystsvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.57 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
03-08-2013 |
|
|
|
32.22 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT Copenh |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
13-04-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
660 |
|
Matilde Schrøder |
Berns Swim Team |
|
|
50m |
31.23 |
|
|
|
1996 |
9664AG |
|
|
|
|
2 |
553 |
|
Josefine B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
31.29 |
|
|
|
1999 |
9928AB |
|
|
|
|
3 |
233 |
|
Anna Wermuth |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
32.26 |
|
|
|
1996 |
9658AM |
|
|
|
|
4 |
190 |
|
Emma Bjørnholdt |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
33.58 |
|
|
|
2000 |
0034AM |
|
|
|
|
5 |
450 |
|
Emma D. Rasmussen |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
33.78 |
|
|
|
1996 |
9604AE |
|
|
|
|
6 |
551 |
|
Johanna Berthelsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
33.84 |
|
|
|
2000 |
0096AO |
|
|
|
|
7 |
48 |
|
Frederikke Mertins |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
33.95 |
|
|
|
2000 |
0014AE |
|
|
|
|
8 |
249 |
|
Mathilde Hager |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0154AB |
50m |
34.13 |
|
|
|
|
|
9 |
297 |
|
Pernille Jensen |
Holbæk Svømme Klub |
1998 |
9858AZ |
50m |
34.20 |
|
|
|
|
|
10 |
629 |
|
Freja Nicholas |
H2Odense |
2000 |
0084AN |
50m |
34.38 |
|
|
|
|
|
11 |
506 |
|
Julie Bak |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1997 |
9782AJ |
50m |
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
540 |
|
Cecilie Daluiso Salmonsen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2001 |
0108AH |
50m |
34.78 |
|
|
|
|
|
13 |
137 |
|
Astrid Mulipola |
Sigma Swim Allerød |
2006 |
0696AG |
50m |
34.84 |
|
|
|
|
|
14 |
213 |
|
Melanie Degner |
Køge Svømmeklub |
2000 |
0098AC |
50m |
34.88 |
|
|
|
|
|
15 |
496 |
|
Josephine G. Lauridsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0168AD |
50m |
34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
188 |
|
Jessica Yu Mortensen |
Lyngby Svømmeklub |
2000 |
0072AG |
50m |
34.94 |
|
|
|
|
|
17 |
93 |
|
Isabel Mass |
JGI Svømning |
1998 |
9848AA |
50m |
34.95 |
|
|
|
|
|
18 |
500 |
|
Emilie Nyegaard |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0188AF |
50m |
35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
220 |
|
Victoria K. Jespersen |
IHF Svømning |
2001 |
0184AN |
50m |
35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
632 |
|
Malea Benediktson |
H2Odense |
2001 |
0104AM |
50m |
37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
592 |
|
Emma Mikkelsen |
Vest-Brøndby |
2001 |
0176AB |
50m |
37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:34.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
50m Brystsvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.57 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
03-08-2013 |
|
|
|
32.22 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT Copenh |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
13-04-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
124 |
|
Thea Blomsterberg |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
32.37 |
|
|
|
2002 |
0272AC |
|
|
|
|
2 |
145 |
|
Josephine Kruse |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
32.65 |
|
|
|
2002 |
0242AQ |
|
|
|
|
3 |
423 |
|
Astrid Nielsen |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
32.93 |
|
|
|
2002 |
0276AO |
|
|
|
|
4 |
63 |
|
Victoria Haahr Pallesen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
33.05 |
|
|
|
2002 |
0226AC |
|
|
|
|
5 |
307 |
|
Laura Fogh |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
50m |
33.11 |
|
|
|
2003 |
0352AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
388 |
|
Clara Rybak-Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0342AO |
50m |
33.32 |
|
|
|
|
|
7 |
33 |
|
Emilie Egerup |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0316AW |
50m |
33.38 |
|
|
|
|
|
8 |
356 |
|
Nele Schulze |
Haderslev Svømme Klub |
2004 |
0492AH |
50m |
33.83 |
|
|
|
|
|
9 |
144 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
50m |
33.88 |
|
|
|
|
|
10 |
638 |
|
Dagmar Boeck |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0458AM |
50m |
33.91 |
|
|
|
|
|
11 |
377 |
|
Sara Damkjær Bartels |
Gladsaxe Svømmeklub |
2004 |
0478AC |
50m |
34.19 |
|
|
|
|
|
12 |
89 |
|
Pernille Elm Jensen |
JGI Svømning |
2003 |
0302AI |
50m |
34.31 |
|
|
|
|
|
13 |
115 |
|
Dicte Skov Forsberg |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2004 |
0466AM |
50m |
34.32 |
|
|
|
|
|
14 |
153 |
|
Emma Stoltz |
Sigma Swim Allerød |
2004 |
0448AE |
50m |
34.44 |
|
|
|
|
|
15 |
208 |
|
Benedicte Them Jensen |
Køge Svømmeklub |
2004 |
0454AA |
50m |
34.53 |
|
|
|
|
|
16 |
102 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
Slangerup Svømmeklub |
2004 |
0414AM |
50m |
34.55 |
|
|
|
|
|
17 |
469 |
|
Caroline Brink |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0316AE |
50m |
34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
407 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0466AK |
50m |
34.71 |
|
|
|
|
|
19 |
520 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0298AO |
50m |
34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
431 |
|
Cecilie Batz |
DeltaSwim |
2003 |
0386AT |
50m |
34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
619 |
|
Johanne A Andersson |
H2Odense |
2003 |
0302AD |
50m |
34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
112 |
|
Regitze Gotthard |
Slagelse Svømmeklub |
2002 |
0228AA |
50m |
34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
532 |
|
Martha Vitus Tversted |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0202AE |
50m |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
28 |
|
Caroline Holm |
Kalundborg SK |
2004 |
0432AE |
50m |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
452 |
|
Maiken Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0282AM |
50m |
35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
325 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
Herlev Svømning |
2003 |
0392AI |
50m |
35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
598 |
|
Julia Harpøth |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0208AX |
50m |
35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
358 |
|
Amalie Averhoff Møbes |
Haderslev Svømme Klub |
2002 |
0226BB |
50m |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
46 |
|
Freja Søndergaard |
Vordingborg Svømme Klub |
2004 |
0452AO |
50m |
35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
285 |
|
Annika Hausgaard Godt |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0306AE |
50m |
35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
254 |
|
Hannah Höesch |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0336AM |
50m |
35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
170 |
|
Maria Bebe Hansen |
Nyborg Svømmeklub |
2004 |
0482AG |
50m |
35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
184 |
|
Sarah Kildahl |
Lyseng IF |
2004 |
0474AJ |
50m |
35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
568 |
|
Louise Sjørup Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0322AG |
50m |
35.66 |
|
|
35 |
547 |
|
Lærke Blond |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50m |
35.68 |
|
|
|
2003 |
0362AW |
|
36 |
552 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
35.71 |
|
|
|
2004 |
0408AB |
|
37 |
217 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
35.72 |
|
|
|
2003 |
0322AB |
|
38 |
359 |
|
Mira Emilie Schmidt |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
50m |
35.77 |
|
|
|
2003 |
0394AY |
|
39 |
116 |
|
Ida Kjærgaard |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
50m |
35.82 |
|
|
|
2003 |
0368BB |
|
40 |
396 |
|
Viola Demuth Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
35.88 |
|
|
|
2003 |
0316AI |
|
41 |
169 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
50m |
35.95 |
|
|
|
2004 |
0494AV |
|
42 |
529 |
|
Alba Lyhne Weiner |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50m |
36.04 |
|
|
|
2004 |
0486AT |
|
43 |
458 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
Swim Team Neptun |
|
|
50m |
36.08 |
|
|
|
2004 |
0496AD |
|
44 |
432 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
DeltaSwim |
|
|
50m |
36.14 |
|
|
|
2004 |
0426AT |
|
45 |
467 |
|
Amalie Michelsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
36.32 |
|
|
|
2003 |
0308AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
499 |
|
Ida-Marie Frydenlund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0304AP |
50m |
36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
36.34 |
|
|
|
|
|
48 |
193 |
|
Anna Myhre Rottensten |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0326AW |
50m |
36.40 |
|
|
|
|
|
49 |
328 |
|
Anja Xin Andersen |
Herlev Svømning |
2004 |
0444AD |
50m |
36.41 |
|
|
|
|
|
50 |
611 |
|
Laura Marie Dige |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0404AE |
50m |
36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
57 |
|
Frida Hvirring Kragh |
Hvidovre Svømmeklub |
2004 |
0474AF |
50m |
36.52 |
|
|
|
|
|
52 |
54 |
|
Sofie Bak |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0336AN |
50m |
36.67 |
|
|
|
|
|
53 |
345 |
|
Amanda Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0204AK |
50m |
36.95 |
|
|
|
|
|
54 |
99 |
|
Freja Møller |
Slangerup Svømmeklub |
2004 |
0442AF |
50m |
37.04 |
|
|
|
|
|
55 |
203 |
|
Isabella Ravn Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0404AM |
50m |
37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:34.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
50m Brystsvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.57 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
03-08-2013 |
|
|
|
32.22 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT Copenh |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
13-04-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
124 |
|
Thea Blomsterberg |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
32.37 |
|
|
|
2002 |
0272AC |
|
|
|
|
2 |
145 |
|
Josephine Kruse |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
32.65 |
|
|
|
2002 |
0242AQ |
|
|
|
|
3 |
423 |
|
Astrid Nielsen |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
32.93 |
|
|
|
2002 |
0276AO |
|
|
|
|
4 |
63 |
|
Victoria Haahr Pallesen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
33.05 |
|
|
|
2002 |
0226AC |
|
|
|
|
5 |
307 |
|
Laura Fogh |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
50m |
33.11 |
|
|
|
2003 |
0352AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
388 |
|
Clara Rybak-Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0342AO |
50m |
33.32 |
|
|
|
|
|
7 |
33 |
|
Emilie Egerup |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0316AW |
50m |
33.38 |
|
|
|
|
|
8 |
356 |
|
Nele Schulze |
Haderslev Svømme Klub |
2004 |
0492AH |
50m |
33.83 |
|
|
|
|
|
9 |
144 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
50m |
33.88 |
|
|
|
|
|
10 |
638 |
|
Dagmar Boeck |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0458AM |
50m |
33.91 |
|
|
|
|
|
11 |
377 |
|
Sara Damkjær Bartels |
Gladsaxe Svømmeklub |
2004 |
0478AC |
50m |
34.19 |
|
|
|
|
|
12 |
89 |
|
Pernille Elm Jensen |
JGI Svømning |
2003 |
0302AI |
50m |
34.31 |
|
|
|
|
|
13 |
115 |
|
Dicte Skov Forsberg |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2004 |
0466AM |
50m |
34.32 |
|
|
|
|
|
14 |
153 |
|
Emma Stoltz |
Sigma Swim Allerød |
2004 |
0448AE |
50m |
34.44 |
|
|
|
|
|
15 |
208 |
|
Benedicte Them Jensen |
Køge Svømmeklub |
2004 |
0454AA |
50m |
34.53 |
|
|
|
|
|
16 |
102 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
Slangerup Svømmeklub |
2004 |
0414AM |
50m |
34.55 |
|
|
|
|
|
17 |
469 |
|
Caroline Brink |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0316AE |
50m |
34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
407 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0466AK |
50m |
34.71 |
|
|
|
|
|
19 |
520 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0298AO |
50m |
34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
431 |
|
Cecilie Batz |
DeltaSwim |
2003 |
0386AT |
50m |
34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
619 |
|
Johanne A Andersson |
H2Odense |
2003 |
0302AD |
50m |
34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
112 |
|
Regitze Gotthard |
Slagelse Svømmeklub |
2002 |
0228AA |
50m |
34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
532 |
|
Martha Vitus Tversted |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0202AE |
50m |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
28 |
|
Caroline Holm |
Kalundborg SK |
2004 |
0432AE |
50m |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
452 |
|
Maiken Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0282AM |
50m |
35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
325 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
Herlev Svømning |
2003 |
0392AI |
50m |
35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
598 |
|
Julia Harpøth |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0208AX |
50m |
35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
358 |
|
Amalie Averhoff Møbes |
Haderslev Svømme Klub |
2002 |
0226BB |
50m |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
46 |
|
Freja Søndergaard |
Vordingborg Svømme Klub |
2004 |
0452AO |
50m |
35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
285 |
|
Annika Hausgaard Godt |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0306AE |
50m |
35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
254 |
|
Hannah Höesch |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0336AM |
50m |
35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
170 |
|
Maria Bebe Hansen |
Nyborg Svømmeklub |
2004 |
0482AG |
50m |
35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
184 |
|
Sarah Kildahl |
Lyseng IF |
2004 |
0474AJ |
50m |
35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
568 |
|
Louise Sjørup Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0322AG |
50m |
35.66 |
|
|
35 |
547 |
|
Lærke Blond |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50m |
35.68 |
|
|
|
2003 |
0362AW |
|
36 |
552 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
35.71 |
|
|
|
2004 |
0408AB |
|
37 |
217 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
35.72 |
|
|
|
2003 |
0322AB |
|
38 |
359 |
|
Mira Emilie Schmidt |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
50m |
35.77 |
|
|
|
2003 |
0394AY |
|
39 |
116 |
|
Ida Kjærgaard |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
50m |
35.82 |
|
|
|
2003 |
0368BB |
|
40 |
396 |
|
Viola Demuth Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
35.88 |
|
|
|
2003 |
0316AI |
|
41 |
169 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
50m |
35.95 |
|
|
|
2004 |
0494AV |
|
42 |
529 |
|
Alba Lyhne Weiner |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50m |
36.04 |
|
|
|
2004 |
0486AT |
|
43 |
458 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
Swim Team Neptun |
|
|
50m |
36.08 |
|
|
|
2004 |
0496AD |
|
44 |
432 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
DeltaSwim |
|
|
50m |
36.14 |
|
|
|
2004 |
0426AT |
|
45 |
467 |
|
Amalie Michelsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
36.32 |
|
|
|
2003 |
0308AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
499 |
|
Ida-Marie Frydenlund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0304AP |
50m |
36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
36.34 |
|
|
|
|
|
48 |
193 |
|
Anna Myhre Rottensten |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0326AW |
50m |
36.40 |
|
|
|
|
|
49 |
328 |
|
Anja Xin Andersen |
Herlev Svømning |
2004 |
0444AD |
50m |
36.41 |
|
|
|
|
|
50 |
611 |
|
Laura Marie Dige |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0404AE |
50m |
36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
57 |
|
Frida Hvirring Kragh |
Hvidovre Svømmeklub |
2004 |
0474AF |
50m |
36.52 |
|
|
|
|
|
52 |
54 |
|
Sofie Bak |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0336AN |
50m |
36.67 |
|
|
|
|
|
53 |
345 |
|
Amanda Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0204AK |
50m |
36.95 |
|
|
|
|
|
54 |
99 |
|
Freja Møller |
Slangerup Svømmeklub |
2004 |
0442AF |
50m |
37.04 |
|
|
|
|
|
55 |
203 |
|
Isabella Ravn Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0404AM |
50m |
37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:34.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
200m Frisvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:46.94 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
09-04-2009 |
|
|
|
1:49.46 |
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
Farum Svøm |
DEN |
Prag, Tjekkiet |
|
12-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
419 |
|
Mikkel Gadgaard |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:48.93 |
|
|
|
1999 |
9923AA |
|
|
|
|
2 |
575 |
|
Andreas Hansen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
1:49.86 |
|
|
|
2000 |
0089AH |
|
|
|
|
3 |
509 |
|
Frans Johannessen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
1:50.02 |
|
|
|
1992 |
9277AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
485 |
|
Sebastian Ovesen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1994 |
9429AB |
50m |
1:50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
659 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
Holbæk Svømme Klub |
1998 |
9833AA |
50m |
1:50.70 |
|
|
|
|
|
6 |
138 |
|
Frederik Rindshøj |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9955AN |
50m |
1:51.04 |
|
|
|
|
|
7 |
658 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1997 |
9787AB |
50m |
1:51.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
74 |
|
Nicolas Blanch |
Aalborg Svømmeklub |
1997 |
9779AA |
50m |
1:51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
229 |
|
Sebastian Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2000 |
0073AC |
50m |
1:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
128 |
|
Frederik Dalhøj Paulsen |
Sigma Swim Birkerød |
1998 |
9833AK |
50m |
1:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
38 |
|
Markus Kjeldsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0059AB |
50m |
1:53.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
232 |
|
Óli Mortensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9603AN |
50m |
1:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
278 |
|
Rasmus Udbye |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0007AM |
50m |
1:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
231 |
|
Alvi Hjelm |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9665AG |
50m |
1:54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
482 |
|
Christian Rasmussen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1998 |
9867AF |
50m |
1:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
287 |
|
Rasmus Nørfjand |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0043AP |
50m |
1:55.75 |
|
|
|
|
|
17 |
665 |
|
Jon Jøntvedt |
Bryne Symjeklubb |
2003 |
|
50m |
1:56.03 |
|
|
|
|
|
18 |
382 |
|
Peter Vangsgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0001AC |
50m |
1:56.56 |
|
|
|
|
|
19 |
172 |
|
Mads Holm |
Nakskov Svømme Klub |
1998 |
9837AC |
50m |
1:56.81 |
|
|
|
|
|
20 |
498 |
|
Mads Rishøj |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1999 |
9943AN |
50m |
1:56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
517 |
|
Tobias Andersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1998 |
9853AF |
50m |
1:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
385 |
|
Tomas Stensballe Larsen |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0035AK |
50m |
1:57.49 |
|
|
|
|
|
23 |
579 |
|
Alexander Fenger |
Vejle Svømmeklub |
1999 |
9925AT |
50m |
1:57.53 |
|
|
|
|
|
24 |
127 |
|
Claus Lerche Iversen |
Sigma Swim Birkerød |
1977 |
7741AA |
50m |
1:57.64 |
|
|
|
|
|
25 |
420 |
|
Magnus B. Høgild |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9959AD |
50m |
1:57.93 |
|
|
|
|
|
26 |
666 |
|
Mats Fjogstad Tobiassen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
1:58.12 |
|
|
|
|
|
|
27 |
240 |
|
Jet Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0487AJ |
50m |
1:58.21 |
|
|
|
|
|
28 |
349 |
|
Mads Steen Petersen |
Helsinge Svømmeklub |
1997 |
9765AJ |
50m |
1:58.63 |
|
|
|
|
|
29 |
471 |
|
Ferdinand Wahl |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0089AB |
50m |
1:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
164 |
|
Kristoffer Desmareth |
Ringe Svømme Klub |
|
|
50m |
1:59.10 |
|
|
|
2000 |
0049AC |
|
31 |
495 |
|
Niels Paulli Sparholt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
1:59.58 |
|
|
|
2000 |
0027AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
218 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0075AI |
50m |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
33 |
76 |
|
Rune Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0097AF |
50m |
2:02.29 |
|
|
|
|
|
34 |
292 |
|
Mads Ottosen |
Holbæk Svømme Klub |
1997 |
9745AH |
50m |
2:02.62 |
|
|
|
|
|
35 |
684 |
|
Linus Klepp Vik |
Sandnes SLK |
2001 |
M141201 LIN04 |
50m |
2:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
678 |
|
Lars Erik Berland |
Sandnes SLK |
1999 |
M231199 LAR01 |
50m |
2:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
100 |
|
Julius Svarrer |
Slangerup Svømmeklub |
2005 |
0507AH |
50m |
2:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:34.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
200m Frisvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:46.94 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
09-04-2009 |
|
|
|
1:49.46 |
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
Farum Svøm |
DEN |
Prag, Tjekkiet |
|
12-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
419 |
|
Mikkel Gadgaard |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:48.93 |
|
|
|
1999 |
9923AA |
|
|
|
|
2 |
575 |
|
Andreas Hansen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
1:49.86 |
|
|
|
2000 |
0089AH |
|
|
|
|
3 |
509 |
|
Frans Johannessen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
1:50.02 |
|
|
|
1992 |
9277AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
485 |
|
Sebastian Ovesen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1994 |
9429AB |
50m |
1:50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
659 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
Holbæk Svømme Klub |
1998 |
9833AA |
50m |
1:50.70 |
|
|
|
|
|
6 |
138 |
|
Frederik Rindshøj |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9955AN |
50m |
1:51.04 |
|
|
|
|
|
7 |
658 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1997 |
9787AB |
50m |
1:51.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
74 |
|
Nicolas Blanch |
Aalborg Svømmeklub |
1997 |
9779AA |
50m |
1:51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
229 |
|
Sebastian Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2000 |
0073AC |
50m |
1:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
128 |
|
Frederik Dalhøj Paulsen |
Sigma Swim Birkerød |
1998 |
9833AK |
50m |
1:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
38 |
|
Markus Kjeldsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0059AB |
50m |
1:53.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
232 |
|
Óli Mortensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9603AN |
50m |
1:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
278 |
|
Rasmus Udbye |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0007AM |
50m |
1:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
231 |
|
Alvi Hjelm |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9665AG |
50m |
1:54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
482 |
|
Christian Rasmussen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1998 |
9867AF |
50m |
1:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
287 |
|
Rasmus Nørfjand |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0043AP |
50m |
1:55.75 |
|
|
|
|
|
17 |
665 |
|
Jon Jøntvedt |
Bryne Symjeklubb |
2003 |
|
50m |
1:56.03 |
|
|
|
|
|
18 |
382 |
|
Peter Vangsgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0001AC |
50m |
1:56.56 |
|
|
|
|
|
19 |
172 |
|
Mads Holm |
Nakskov Svømme Klub |
1998 |
9837AC |
50m |
1:56.81 |
|
|
|
|
|
20 |
498 |
|
Mads Rishøj |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1999 |
9943AN |
50m |
1:56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
517 |
|
Tobias Andersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1998 |
9853AF |
50m |
1:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
385 |
|
Tomas Stensballe Larsen |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0035AK |
50m |
1:57.49 |
|
|
|
|
|
23 |
579 |
|
Alexander Fenger |
Vejle Svømmeklub |
1999 |
9925AT |
50m |
1:57.53 |
|
|
|
|
|
24 |
127 |
|
Claus Lerche Iversen |
Sigma Swim Birkerød |
1977 |
7741AA |
50m |
1:57.64 |
|
|
|
|
|
25 |
420 |
|
Magnus B. Høgild |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9959AD |
50m |
1:57.93 |
|
|
|
|
|
26 |
666 |
|
Mats Fjogstad Tobiassen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
1:58.12 |
|
|
|
|
|
|
27 |
240 |
|
Jet Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0487AJ |
50m |
1:58.21 |
|
|
|
|
|
28 |
349 |
|
Mads Steen Petersen |
Helsinge Svømmeklub |
1997 |
9765AJ |
50m |
1:58.63 |
|
|
|
|
|
29 |
471 |
|
Ferdinand Wahl |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0089AB |
50m |
1:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
164 |
|
Kristoffer Desmareth |
Ringe Svømme Klub |
|
|
50m |
1:59.10 |
|
|
|
2000 |
0049AC |
|
31 |
495 |
|
Niels Paulli Sparholt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
1:59.58 |
|
|
|
2000 |
0027AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
218 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0075AI |
50m |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
33 |
76 |
|
Rune Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0097AF |
50m |
2:02.29 |
|
|
|
|
|
34 |
292 |
|
Mads Ottosen |
Holbæk Svømme Klub |
1997 |
9745AH |
50m |
2:02.62 |
|
|
|
|
|
35 |
684 |
|
Linus Klepp Vik |
Sandnes SLK |
2001 |
M141201 LIN04 |
50m |
2:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
678 |
|
Lars Erik Berland |
Sandnes SLK |
1999 |
M231199 LAR01 |
50m |
2:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
100 |
|
Julius Svarrer |
Slangerup Svømmeklub |
2005 |
0507AH |
50m |
2:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:34.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Frisvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:46.94 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
09-04-2009 |
|
|
|
1:49.46 |
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
Farum Svøm |
DEN |
Prag, Tjekkiet |
|
12-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
527 |
|
Christoffer H. Andersen |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50m |
1:51.58 |
|
|
|
2002 |
0285AH |
|
|
|
|
2 |
480 |
|
Rasmus Nickelsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:52.06 |
|
|
|
2003 |
0347AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
386 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0135AG |
50m |
1:52.82 |
|
|
|
|
|
4 |
196 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0197AE |
50m |
1:54.51 |
|
|
|
|
|
5 |
576 |
|
Magnus Dyg Holme |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0205AG |
50m |
1:54.77 |
|
|
|
|
|
6 |
306 |
|
Christopher H. Brown |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0297AQ |
50m |
1:54.83 |
|
|
|
|
|
7 |
91 |
|
Frederik Bojesen |
JGI Svømning |
2002 |
0281AB |
50m |
1:54.98 |
|
|
|
|
|
8 |
623 |
|
Simon Juul Henriksen |
H2Odense |
2001 |
0161AG |
50m |
1:55.61 |
|
|
|
|
|
9 |
114 |
|
Chris Lund Rasmussen |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2001 |
0177AO |
50m |
1:55.81 |
|
|
|
|
|
10 |
448 |
|
Christian L H Frederiksen |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0103AL |
50m |
1:55.85 |
|
|
|
|
|
11 |
474 |
|
Jonas M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0193AA |
50m |
1:55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
221 |
|
Alexander Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0377AA |
50m |
1:56.44 |
|
|
|
|
|
13 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
1:57.17 |
|
|
|
|
|
14 |
343 |
|
William Houen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0145AF |
50m |
1:57.26 |
|
|
|
|
|
15 |
131 |
|
Frederik Eg Ibsen |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0231AD |
50m |
1:57.27 |
|
|
|
|
|
16 |
189 |
|
William Textor Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0157AD |
50m |
1:57.55 |
|
|
|
|
|
17 |
384 |
|
Leo Badaker |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0255AR |
50m |
1:57.57 |
|
|
|
|
|
18 |
301 |
|
Mads Toft |
Holbæk Svømme Klub |
2001 |
0175AL |
50m |
1:58.07 |
|
|
|
|
|
19 |
142 |
|
Frederik Bornemann |
Sigma Swim Allerød |
2001 |
0163AH |
50m |
1:58.16 |
|
|
|
|
|
20 |
159 |
|
Frederik Møller |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0263AL |
50m |
1:58.26 |
|
|
|
|
|
21 |
158 |
|
Anders Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2001 |
0123AF |
50m |
1:58.50 |
|
|
|
|
|
22 |
75 |
|
Oliver Nørgaard Frost |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0299AL |
50m |
1:58.51 |
|
|
|
|
|
23 |
383 |
|
Christoffer Weiss |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0197AD |
50m |
1:59.28 |
|
|
|
|
|
24 |
283 |
|
Mathias Rasmussen |
Holstebro Svømme Club |
2001 |
0175AH |
50m |
1:59.43 |
|
|
|
|
|
25 |
531 |
|
Jannick Hansen |
Søllerød Svømmeklub |
2001 |
0117AD |
50m |
1:59.44 |
|
|
|
|
|
26 |
574 |
|
Mads Sørensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0139AF |
50m |
1:59.83 |
|
|
|
|
|
27 |
111 |
|
Matthias Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0191AH |
50m |
1:59.87 |
|
|
|
|
|
28 |
465 |
|
Roar Andersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0183AA |
50m |
2:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
316 |
|
Magnus Løhr |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0173AJ |
50m |
2:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
577 |
|
Alexander L. Bjørn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0389AH |
50m |
2:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
543 |
|
Alexander Rendlev |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2001 |
0121AE |
50m |
2:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
252 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
2:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
473 |
|
Joakim Køhn |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0375AE |
50m |
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
326 |
|
Felix Lund |
Herlev Svømning |
2001 |
0123AM |
50m |
2:00.99 |
|
|
|
|
|
35 |
178 |
|
Lauge Bastian Maar |
Næstved IF |
2001 |
0159AP |
50m |
2:01.15 |
|
|
|
|
|
36 |
560 |
|
Andreas Kronborg |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0229AS |
50m |
2:01.21 |
|
|
|
|
|
37 |
171 |
|
Jacob Sanchez Witthøfft |
Nakskov Svømme Klub |
2001 |
0147AT |
50m |
2:01.34 |
|
|
|
|
|
38 |
357 |
|
Mads Stamholt |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0353AM |
50m |
2:01.54 |
|
|
|
|
|
39 |
295 |
|
David Arneskov |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0287AC |
50m |
2:01.72 |
|
|
|
|
|
40 |
50 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0255AI |
50m |
2:01.93 |
|
|
|
|
|
41 |
303 |
|
Silas Storm Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0291AL |
50m |
2:01.95 |
|
|
|
|
|
42 |
342 |
|
Villads Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0137AM |
50m |
2:02.11 |
|
|
|
|
|
43 |
580 |
|
Philip Andersen Ravn |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0241AL |
50m |
2:02.17 |
|
|
|
|
|
44 |
264 |
|
Marcus Skøtt Haslev |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0287AB |
50m |
2:02.27 |
|
|
|
|
|
45 |
134 |
|
Alfred Højberg |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0267AD |
50m |
2:02.31 |
|
|
|
|
|
46 |
77 |
|
Christian Bonde |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0193AM |
50m |
2:02.37 |
|
|
|
|
|
47 |
210 |
|
August Ryom |
Køge Svømmeklub |
2002 |
0253AJ |
50m |
2:02.53 |
|
|
|
|
|
48 |
130 |
|
Christian Boutrup |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0337AA |
50m |
2:02.86 |
|
|
|
|
|
49 |
439 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0317AD |
50m |
2:03.03 |
|
|
|
|
|
50 |
533 |
|
Valdemar Kristensen |
Søllerød Svømmeklub |
2003 |
0397AN |
50m |
2:03.23 |
|
|
|
|
|
51 |
491 |
|
Ole Hovmand |
Svømmeklubben Syd |
2003 |
0345AH |
50m |
2:03.34 |
|
|
|
|
|
52 |
352 |
|
Thor Bols Jeppesen |
Helsinge Svømmeklub |
2002 |
0291AK |
50m |
2:03.39 |
|
|
|
|
|
53 |
603 |
|
Anders Elsborg |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0361AQ |
50m |
2:03.58 |
|
|
|
|
|
54 |
589 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
Vest-Brøndby |
2002 |
0299AI |
50m |
2:03.62 |
|
|
|
|
|
55 |
133 |
|
Emil Kildahl Døssing |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0273AC |
50m |
2:03.66 |
|
|
|
|
|
56 |
562 |
|
Daniel Damsbo |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0397AH |
50m |
2:03.80 |
|
|
|
|
|
57 |
594 |
|
Tobias Davidsen |
Vest-Brøndby |
2003 |
0329AD |
50m |
2:03.83 |
|
|
|
|
|
58 |
258 |
|
Jens Bomgaard |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0273AG |
50m |
2:03.87 |
|
|
|
|
|
59 |
379 |
|
Nicolai Andersen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0157AT |
50m |
2:04.07 |
|
|
|
|
|
60 |
417 |
|
Tobias Boström |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0295AG |
50m |
2:04.70 |
|
|
|
|
|
61 |
645 |
|
Frederik Jørgensen |
Farum Svømmeklub |
2003 |
0393AL |
50m |
2:04.77 |
|
|
|
|
|
62 |
143 |
|
Daniel Garne Larsen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0373AA |
50m |
2:04.84 |
|
|
|
|
|
63 |
135 |
|
Andreas Hoffmann |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0325AH |
50m |
2:05.12 |
|
|
|
|
|
64 |
309 |
|
Carl Kirchhoff |
Hillerød Svømmeklub |
2002 |
0257AL |
50m |
2:05.36 |
|
|
|
|
|
65 |
539 |
|
Mikkel Stilling |
Thisted Svømmeklub |
2003 |
0347AO |
50m |
2:06.41 |
|
|
|
|
|
66 |
312 |
|
Simon Blidarevic |
Hillerød Svømmeklub |
2002 |
0289AB |
50m |
2:10.09 |
|
|
|
|
|
67 |
427 |
|
Emil Frydenholm |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0235AG |
50m |
2:10.23 |
|
|
|
|
|
68 |
177 |
|
Lucas Jul Pedersen |
Næstved IF |
2003 |
0387AJ |
50m |
2:12.44 |
|
|
|
|
|
69 |
633 |
|
Johan Siksne Kaalund |
H2Odense |
2002 |
0235AI |
50m |
2:15.09 |
|
|
|
|
|
70 |
327 |
|
Peter Holm |
Herlev Svømning |
2003 |
0393AF |
50m |
2:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:34.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Frisvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:46.94 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
09-04-2009 |
|
|
|
1:49.46 |
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
Farum Svøm |
DEN |
Prag, Tjekkiet |
|
12-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
527 |
|
Christoffer H. Andersen |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50m |
1:51.58 |
|
|
|
2002 |
0285AH |
|
|
|
|
2 |
480 |
|
Rasmus Nickelsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:52.06 |
|
|
|
2003 |
0347AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
386 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0135AG |
50m |
1:52.82 |
|
|
|
|
|
4 |
196 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0197AE |
50m |
1:54.51 |
|
|
|
|
|
5 |
576 |
|
Magnus Dyg Holme |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0205AG |
50m |
1:54.77 |
|
|
|
|
|
6 |
306 |
|
Christopher H. Brown |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0297AQ |
50m |
1:54.83 |
|
|
|
|
|
7 |
91 |
|
Frederik Bojesen |
JGI Svømning |
2002 |
0281AB |
50m |
1:54.98 |
|
|
|
|
|
8 |
623 |
|
Simon Juul Henriksen |
H2Odense |
2001 |
0161AG |
50m |
1:55.61 |
|
|
|
|
|
9 |
114 |
|
Chris Lund Rasmussen |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2001 |
0177AO |
50m |
1:55.81 |
|
|
|
|
|
10 |
448 |
|
Christian L H Frederiksen |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0103AL |
50m |
1:55.85 |
|
|
|
|
|
11 |
474 |
|
Jonas M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0193AA |
50m |
1:55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
221 |
|
Alexander Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0377AA |
50m |
1:56.44 |
|
|
|
|
|
13 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
1:57.17 |
|
|
|
|
|
14 |
343 |
|
William Houen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0145AF |
50m |
1:57.26 |
|
|
|
|
|
15 |
131 |
|
Frederik Eg Ibsen |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0231AD |
50m |
1:57.27 |
|
|
|
|
|
16 |
189 |
|
William Textor Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0157AD |
50m |
1:57.55 |
|
|
|
|
|
17 |
384 |
|
Leo Badaker |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0255AR |
50m |
1:57.57 |
|
|
|
|
|
18 |
301 |
|
Mads Toft |
Holbæk Svømme Klub |
2001 |
0175AL |
50m |
1:58.07 |
|
|
|
|
|
19 |
142 |
|
Frederik Bornemann |
Sigma Swim Allerød |
2001 |
0163AH |
50m |
1:58.16 |
|
|
|
|
|
20 |
159 |
|
Frederik Møller |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0263AL |
50m |
1:58.26 |
|
|
|
|
|
21 |
158 |
|
Anders Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2001 |
0123AF |
50m |
1:58.50 |
|
|
|
|
|
22 |
75 |
|
Oliver Nørgaard Frost |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0299AL |
50m |
1:58.51 |
|
|
|
|
|
23 |
383 |
|
Christoffer Weiss |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0197AD |
50m |
1:59.28 |
|
|
|
|
|
24 |
283 |
|
Mathias Rasmussen |
Holstebro Svømme Club |
2001 |
0175AH |
50m |
1:59.43 |
|
|
|
|
|
25 |
531 |
|
Jannick Hansen |
Søllerød Svømmeklub |
2001 |
0117AD |
50m |
1:59.44 |
|
|
|
|
|
26 |
574 |
|
Mads Sørensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0139AF |
50m |
1:59.83 |
|
|
|
|
|
27 |
111 |
|
Matthias Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0191AH |
50m |
1:59.87 |
|
|
|
|
|
28 |
465 |
|
Roar Andersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0183AA |
50m |
2:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
316 |
|
Magnus Løhr |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0173AJ |
50m |
2:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
577 |
|
Alexander L. Bjørn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0389AH |
50m |
2:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
543 |
|
Alexander Rendlev |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2001 |
0121AE |
50m |
2:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
252 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
2:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
473 |
|
Joakim Køhn |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0375AE |
50m |
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
326 |
|
Felix Lund |
Herlev Svømning |
2001 |
0123AM |
50m |
2:00.99 |
|
|
|
|
|
35 |
178 |
|
Lauge Bastian Maar |
Næstved IF |
2001 |
0159AP |
50m |
2:01.15 |
|
|
|
|
|
36 |
560 |
|
Andreas Kronborg |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0229AS |
50m |
2:01.21 |
|
|
|
|
|
37 |
171 |
|
Jacob Sanchez Witthøfft |
Nakskov Svømme Klub |
2001 |
0147AT |
50m |
2:01.34 |
|
|
|
|
|
38 |
357 |
|
Mads Stamholt |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0353AM |
50m |
2:01.54 |
|
|
|
|
|
39 |
295 |
|
David Arneskov |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0287AC |
50m |
2:01.72 |
|
|
|
|
|
40 |
50 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0255AI |
50m |
2:01.93 |
|
|
|
|
|
41 |
303 |
|
Silas Storm Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0291AL |
50m |
2:01.95 |
|
|
|
|
|
42 |
342 |
|
Villads Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0137AM |
50m |
2:02.11 |
|
|
|
|
|
43 |
580 |
|
Philip Andersen Ravn |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0241AL |
50m |
2:02.17 |
|
|
|
|
|
44 |
264 |
|
Marcus Skøtt Haslev |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0287AB |
50m |
2:02.27 |
|
|
|
|
|
45 |
134 |
|
Alfred Højberg |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0267AD |
50m |
2:02.31 |
|
|
|
|
|
46 |
77 |
|
Christian Bonde |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0193AM |
50m |
2:02.37 |
|
|
|
|
|
47 |
210 |
|
August Ryom |
Køge Svømmeklub |
2002 |
0253AJ |
50m |
2:02.53 |
|
|
|
|
|
48 |
130 |
|
Christian Boutrup |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0337AA |
50m |
2:02.86 |
|
|
|
|
|
49 |
439 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0317AD |
50m |
2:03.03 |
|
|
|
|
|
50 |
533 |
|
Valdemar Kristensen |
Søllerød Svømmeklub |
2003 |
0397AN |
50m |
2:03.23 |
|
|
|
|
|
51 |
491 |
|
Ole Hovmand |
Svømmeklubben Syd |
2003 |
0345AH |
50m |
2:03.34 |
|
|
|
|
|
52 |
352 |
|
Thor Bols Jeppesen |
Helsinge Svømmeklub |
2002 |
0291AK |
50m |
2:03.39 |
|
|
|
|
|
53 |
603 |
|
Anders Elsborg |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0361AQ |
50m |
2:03.58 |
|
|
|
|
|
54 |
589 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
Vest-Brøndby |
2002 |
0299AI |
50m |
2:03.62 |
|
|
|
|
|
55 |
133 |
|
Emil Kildahl Døssing |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0273AC |
50m |
2:03.66 |
|
|
|
|
|
56 |
562 |
|
Daniel Damsbo |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0397AH |
50m |
2:03.80 |
|
|
|
|
|
57 |
594 |
|
Tobias Davidsen |
Vest-Brøndby |
2003 |
0329AD |
50m |
2:03.83 |
|
|
|
|
|
58 |
258 |
|
Jens Bomgaard |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0273AG |
50m |
2:03.87 |
|
|
|
|
|
59 |
379 |
|
Nicolai Andersen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0157AT |
50m |
2:04.07 |
|
|
|
|
|
60 |
417 |
|
Tobias Boström |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0295AG |
50m |
2:04.70 |
|
|
|
|
|
61 |
645 |
|
Frederik Jørgensen |
Farum Svømmeklub |
2003 |
0393AL |
50m |
2:04.77 |
|
|
|
|
|
62 |
143 |
|
Daniel Garne Larsen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0373AA |
50m |
2:04.84 |
|
|
|
|
|
63 |
135 |
|
Andreas Hoffmann |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0325AH |
50m |
2:05.12 |
|
|
|
|
|
64 |
309 |
|
Carl Kirchhoff |
Hillerød Svømmeklub |
2002 |
0257AL |
50m |
2:05.36 |
|
|
|
|
|
65 |
539 |
|
Mikkel Stilling |
Thisted Svømmeklub |
2003 |
0347AO |
50m |
2:06.41 |
|
|
|
|
|
66 |
312 |
|
Simon Blidarevic |
Hillerød Svømmeklub |
2002 |
0289AB |
50m |
2:10.09 |
|
|
|
|
|
67 |
427 |
|
Emil Frydenholm |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0235AG |
50m |
2:10.23 |
|
|
|
|
|
68 |
177 |
|
Lucas Jul Pedersen |
Næstved IF |
2003 |
0387AJ |
50m |
2:12.44 |
|
|
|
|
|
69 |
633 |
|
Johan Siksne Kaalund |
H2Odense |
2002 |
0235AI |
50m |
2:15.09 |
|
|
|
|
|
70 |
327 |
|
Peter Holm |
Herlev Svømning |
2003 |
0393AF |
50m |
2:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:34.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Frisvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52.69 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Gladsaxe S |
DEN |
Budapest Ungarn |
|
30-07-2017 |
|
|
|
55.10 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
23-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
649 |
|
Jeanette Ottesen |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
53.35 |
|
|
|
1987 |
8728AB |
|
|
|
|
2 |
662 |
|
Signe Bro |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
54.08 |
|
|
|
1999 |
9942AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
83 |
|
Julie Kepp Jensen |
JGI Svømning |
2000 |
0042AA |
50m |
54.89 |
|
|
|
|
|
4 |
657 |
|
Emily Gantriis |
Helsinge Svømmeklub |
1999 |
9966AB |
50m |
55.90 |
|
|
|
|
|
5 |
122 |
|
Caroline Erichsen |
Sigma Swim Birkerød |
1998 |
9814AC |
50m |
56.13 |
|
|
|
|
|
6 |
656 |
|
Emilie Beckmann |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
1997 |
9778AG |
50m |
56.20 |
|
|
|
|
|
7 |
631 |
|
Laura Glerup Jensen |
H2Odense |
1998 |
9854AV |
50m |
56.26 |
|
|
|
|
|
8 |
677 |
|
Magdalene Kuras |
Simklubben Triton |
1988 |
|
50m |
56.47 |
|
|
|
|
|
|
9 |
639 |
|
Sarah Bro |
Farum Svømmeklub |
1996 |
9686AE |
50m |
56.56 |
|
|
|
|
|
10 |
239 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
1998 |
9806AF |
50m |
56.80 |
|
|
|
|
|
11 |
299 |
|
Amalie Søby Mortensen |
Holbæk Svømme Klub |
2001 |
0112AJ |
50m |
57.12 |
|
|
|
|
|
12 |
67 |
|
Camilla Ottesen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0032AE |
50m |
57.92 |
|
|
|
|
|
13 |
64 |
|
Line Jørgensen Bruun |
Aalborg Svømmeklub |
1995 |
9544AF |
50m |
58.12 |
|
|
|
|
|
14 |
636 |
|
Sofia Altoft |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9878AF |
50m |
58.18 |
|
|
|
|
|
15 |
233 |
|
Anna Wermuth |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9658AM |
50m |
58.22 |
|
|
|
|
|
16 |
35 |
|
Helena V. Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0078AC |
50m |
58.22 |
|
|
|
|
|
17 |
94 |
|
Andrea Paaske |
JGI Svømning |
2001 |
0186AF |
50m |
58.35 |
|
|
|
|
|
18 |
66 |
|
Amalie Bærentsen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0078AE |
50m |
58.37 |
|
|
|
|
|
19 |
489 |
|
Sara Sylvest |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0086AD |
50m |
58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
166 |
|
Iben Bak |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0124AH |
50m |
59.07 |
|
|
|
|
|
21 |
460 |
|
Schastine Tabor |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2005 |
0598AB |
50m |
59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
167 |
|
Karina Høybye Olesen |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0106AA |
50m |
59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
508 |
|
Julie Darlem Brandt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0182AH |
50m |
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
227 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
Hørsholm Svømmeforening |
2000 |
0022AI |
50m |
1:00.08 |
|
|
|
|
|
25 |
84 |
|
Cecilie Wiuff |
JGI Svømning |
2000 |
0072AB |
50m |
1:00.22 |
|
|
|
|
|
26 |
381 |
|
Sofie Louise Nimb |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0174AP |
50m |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
27 |
298 |
|
Ida Maria Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2000 |
0002AR |
50m |
1:01.23 |
|
|
|
|
|
28 |
455 |
|
Signe Villumsen |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0146AQ |
50m |
1:01.25 |
|
|
|
|
|
29 |
242 |
|
Emma Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9996AH |
50m |
1:01.26 |
|
|
|
|
|
30 |
82 |
|
Johanne Marie Poulsen |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0144AC |
50m |
1:01.73 |
|
|
|
|
|
31 |
251 |
|
Vera Staun Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9938AO |
50m |
1:02.64 |
|
|
|
|
|
32 |
331 |
|
Helena Hvid Hansen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0186AR |
50m |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:34.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Frisvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52.69 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Gladsaxe S |
DEN |
Budapest Ungarn |
|
30-07-2017 |
|
|
|
55.10 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
23-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
649 |
|
Jeanette Ottesen |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
53.35 |
|
|
|
1987 |
8728AB |
|
|
|
|
2 |
662 |
|
Signe Bro |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
54.08 |
|
|
|
1999 |
9942AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
83 |
|
Julie Kepp Jensen |
JGI Svømning |
2000 |
0042AA |
50m |
54.89 |
|
|
|
|
|
4 |
657 |
|
Emily Gantriis |
Helsinge Svømmeklub |
1999 |
9966AB |
50m |
55.90 |
|
|
|
|
|
5 |
122 |
|
Caroline Erichsen |
Sigma Swim Birkerød |
1998 |
9814AC |
50m |
56.13 |
|
|
|
|
|
6 |
656 |
|
Emilie Beckmann |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
1997 |
9778AG |
50m |
56.20 |
|
|
|
|
|
7 |
631 |
|
Laura Glerup Jensen |
H2Odense |
1998 |
9854AV |
50m |
56.26 |
|
|
|
|
|
8 |
677 |
|
Magdalene Kuras |
Simklubben Triton |
1988 |
|
50m |
56.47 |
|
|
|
|
|
|
9 |
639 |
|
Sarah Bro |
Farum Svømmeklub |
1996 |
9686AE |
50m |
56.56 |
|
|
|
|
|
10 |
239 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
1998 |
9806AF |
50m |
56.80 |
|
|
|
|
|
11 |
299 |
|
Amalie Søby Mortensen |
Holbæk Svømme Klub |
2001 |
0112AJ |
50m |
57.12 |
|
|
|
|
|
12 |
67 |
|
Camilla Ottesen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0032AE |
50m |
57.92 |
|
|
|
|
|
13 |
64 |
|
Line Jørgensen Bruun |
Aalborg Svømmeklub |
1995 |
9544AF |
50m |
58.12 |
|
|
|
|
|
14 |
636 |
|
Sofia Altoft |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9878AF |
50m |
58.18 |
|
|
|
|
|
15 |
233 |
|
Anna Wermuth |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9658AM |
50m |
58.22 |
|
|
|
|
|
16 |
35 |
|
Helena V. Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0078AC |
50m |
58.22 |
|
|
|
|
|
17 |
94 |
|
Andrea Paaske |
JGI Svømning |
2001 |
0186AF |
50m |
58.35 |
|
|
|
|
|
18 |
66 |
|
Amalie Bærentsen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0078AE |
50m |
58.37 |
|
|
|
|
|
19 |
489 |
|
Sara Sylvest |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0086AD |
50m |
58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
166 |
|
Iben Bak |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0124AH |
50m |
59.07 |
|
|
|
|
|
21 |
460 |
|
Schastine Tabor |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2005 |
0598AB |
50m |
59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
167 |
|
Karina Høybye Olesen |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0106AA |
50m |
59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
508 |
|
Julie Darlem Brandt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0182AH |
50m |
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
227 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
Hørsholm Svømmeforening |
2000 |
0022AI |
50m |
1:00.08 |
|
|
|
|
|
25 |
84 |
|
Cecilie Wiuff |
JGI Svømning |
2000 |
0072AB |
50m |
1:00.22 |
|
|
|
|
|
26 |
381 |
|
Sofie Louise Nimb |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0174AP |
50m |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
27 |
298 |
|
Ida Maria Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2000 |
0002AR |
50m |
1:01.23 |
|
|
|
|
|
28 |
455 |
|
Signe Villumsen |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0146AQ |
50m |
1:01.25 |
|
|
|
|
|
29 |
242 |
|
Emma Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9996AH |
50m |
1:01.26 |
|
|
|
|
|
30 |
82 |
|
Johanne Marie Poulsen |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0144AC |
50m |
1:01.73 |
|
|
|
|
|
31 |
251 |
|
Vera Staun Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9938AO |
50m |
1:02.64 |
|
|
|
|
|
32 |
331 |
|
Helena Hvid Hansen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0186AR |
50m |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:34.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
100m Frisvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52.69 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Gladsaxe S |
DEN |
Budapest Ungarn |
|
30-07-2017 |
|
|
|
55.10 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
23-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
394 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
56.26 |
|
|
|
2002 |
0206AG |
|
|
|
|
2 |
361 |
|
Karoline Barrett |
Greve Svømmeklub |
|
|
50m |
56.34 |
|
|
|
2002 |
0286AA |
|
|
|
|
3 |
235 |
|
Johanne Hingebjerg |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
57.21 |
|
|
|
2002 |
0298AA |
|
|
|
|
4 |
564 |
|
Sofie Theophil Petersen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
58.27 |
|
|
|
2003 |
0312AH |
|
|
|
|
5 |
475 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
58.74 |
|
|
|
2002 |
0222AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
426 |
|
Caroline Laursen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0224AW |
50m |
58.78 |
|
|
|
|
|
7 |
216 |
|
Naya Modin Thomsen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0374AA |
50m |
58.80 |
|
|
|
|
|
8 |
337 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0246AC |
50m |
58.80 |
|
|
|
|
|
9 |
628 |
|
My Phuong Bui |
H2Odense |
2003 |
0322AS |
50m |
58.95 |
|
|
|
|
|
10 |
558 |
|
Alberte Ehrenreich-Birn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0382AJ |
50m |
58.97 |
|
|
|
|
|
11 |
513 |
|
Liva Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0486AA |
50m |
59.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
371 |
|
Gro Grinda Rasmussen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0372AF |
50m |
59.36 |
|
|
|
|
|
13 |
144 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
50m |
59.55 |
|
|
|
|
|
14 |
538 |
|
Karoline Sørensen |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0236AI |
50m |
59.63 |
|
|
|
|
|
15 |
147 |
|
Julie Stampe |
Sigma Swim Allerød |
2002 |
0276AB |
50m |
59.64 |
|
|
|
|
|
16 |
597 |
|
Rebecca E. Jacobsen |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0318AO |
50m |
59.71 |
|
|
|
|
|
17 |
31 |
|
Frida Bang Stanelt |
Kalundborg SK |
2004 |
0422AL |
50m |
59.76 |
|
|
|
|
|
18 |
336 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0484AI |
50m |
59.77 |
|
|
|
|
|
19 |
323 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
Herlev Svømning |
2003 |
0398AE |
50m |
59.78 |
|
|
|
|
|
20 |
65 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0246AQ |
50m |
59.79 |
|
|
|
|
|
21 |
330 |
|
Freja Stenbækgård |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0306AJ |
50m |
59.87 |
|
|
|
|
|
22 |
532 |
|
Martha Vitus Tversted |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0202AE |
50m |
59.96 |
|
|
|
|
|
23 |
165 |
|
Caroline Broholm |
Ringe Svømme Klub |
2003 |
0338AA |
50m |
1:00.05 |
|
|
|
|
|
24 |
393 |
|
Alberte V. Bisgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0336AK |
50m |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
25 |
602 |
|
Louise D. Liboriussen |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0242AV |
50m |
1:00.25 |
|
|
|
|
|
26 |
519 |
|
Liva Palmund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0246AA |
50m |
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
484 |
|
Tine Petersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0304AO |
50m |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
483 |
|
Sarah Sirek Hansen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0352AB |
50m |
1:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
356 |
|
Nele Schulze |
Haderslev Svømme Klub |
2004 |
0492AH |
50m |
1:00.61 |
|
|
|
|
|
30 |
470 |
|
Emilie Meng |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0318AC |
50m |
1:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
596 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0492AD |
50m |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
32 |
554 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
50m |
1:00.95 |
|
|
|
|
|
33 |
552 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0408AB |
50m |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
34 |
555 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0424AO |
50m |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
35 |
360 |
|
Pernille Thastrup Hansen |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0374BD |
50m |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
36 |
173 |
|
Melanie Eggertsen |
Nakskov Svømme Klub |
2002 |
0232AI |
50m |
1:01.14 |
|
|
|
|
|
37 |
650 |
|
Stine Saaby Schmidt |
Farum Svømmeklub |
2002 |
0258AI |
50m |
1:01.20 |
|
|
|
|
|
38 |
518 |
|
Frederikke Echardt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0274AG |
50m |
1:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
198 |
|
Sofia Norre Bendt |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.20 |
|
|
|
2003 |
0316AG |
|
40 |
453 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:01.27 |
|
|
|
2002 |
0272AI |
|
41 |
370 |
|
Frederikke Marie Hansen |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.28 |
|
|
|
2003 |
0358AH |
|
42 |
435 |
|
Anna Pave Ottesen |
DeltaSwim |
|
|
50m |
1:01.30 |
|
|
|
2003 |
0338BD |
|
43 |
182 |
|
Martha Bjerg |
Lyseng IF |
|
|
50m |
1:01.31 |
|
|
|
2004 |
0454AK |
|
44 |
148 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
1:01.35 |
|
|
|
2003 |
0314AB |
|
45 |
413 |
|
Søs Freund |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.42 |
|
|
|
2004 |
0454AG |
|
46 |
208 |
|
Benedicte Them Jensen |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.47 |
|
|
|
2004 |
0454AA |
|
47 |
217 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.59 |
|
|
|
2003 |
0322AB |
|
48 |
333 |
|
Linnea Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.61 |
|
|
|
2004 |
0442AE |
|
|
|
|
49 |
61 |
|
Mie Bidsted Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.63 |
|
|
|
2003 |
0392AG |
|
|
|
|
50 |
459 |
|
Katrine Kruse Rasmussen |
Swim Team Neptun |
|
|
50m |
1:01.71 |
|
|
|
2004 |
0478AV |
|
|
|
|
51 |
291 |
|
Emma Fjordside Jensen |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
1:02.02 |
|
|
|
2003 |
0344AX |
|
|
|
|
52 |
556 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
1:02.14 |
|
|
|
2003 |
0368AL |
|
|
|
|
53 |
605 |
|
Sarah Bundgaard |
Viborg Svømme Klub |
|
|
50m |
1:02.14 |
|
|
|
2003 |
0312AY |
|
|
|
|
54 |
466 |
|
Alma Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:02.28 |
|
|
|
2004 |
0462AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
397 |
|
Clara Carlquist |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0314AN |
50m |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
56 |
305 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0352AQ |
50m |
1:02.39 |
|
|
|
|
|
57 |
211 |
|
Line Nøhr Petersen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0378AI |
50m |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
58 |
314 |
|
Anne Dybro Nielsen |
Herning Svømmeklub |
2003 |
0336AW |
50m |
1:02.43 |
|
|
|
|
|
59 |
339 |
|
Pil Sylvander |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0386AN |
50m |
1:02.43 |
|
|
|
|
|
60 |
202 |
|
Laura Borre Jacobsen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0488AD |
50m |
1:02.45 |
|
|
|
|
|
61 |
155 |
|
Maria Szokody |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0252AE |
50m |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
62 |
311 |
|
Johanne Baes Aaholst |
Hillerød Svømmeklub |
2004 |
0454AE |
50m |
1:02.89 |
|
|
|
|
|
63 |
443 |
|
Maria Mehlsen |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0392AX |
50m |
1:03.13 |
|
|
|
|
|
64 |
478 |
|
Mathilde Yde Munkebæk |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0386AC |
50m |
1:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
269 |
|
Clara Matilde Carstensen |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0436AP |
50m |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
66 |
642 |
|
Maya Ehlers Hansen |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0432AI |
50m |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
67 |
606 |
|
Maria Østergaard Nielsen |
Viborg Svømme Klub |
2004 |
0474AS |
50m |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
68 |
481 |
|
Rebekka Giessing |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0364AE |
50m |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
346 |
|
Olivia Ida Madsen |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0404AF |
50m |
1:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
156 |
|
Sophie Grandjean |
Ringsted Svømme Klub |
2003 |
0346AR |
50m |
1:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
559 |
|
Alberte Skov Forsberg |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0346AT |
50m |
1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
29 |
|
Anna Larsen |
Kalundborg SK |
2004 |
0498AD |
50m |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
457 |
|
Alberte Kempel Christense |
Swim Team Neptun |
2004 |
0492AE |
50m |
1:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
585 |
|
Cecilie Hingebjerg |
Vejle Svømmeklub |
2004 |
0414AD |
50m |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:34.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
100m Frisvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52.69 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Gladsaxe S |
DEN |
Budapest Ungarn |
|
30-07-2017 |
|
|
|
55.10 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
23-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
394 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
56.26 |
|
|
|
2002 |
0206AG |
|
|
|
|
2 |
361 |
|
Karoline Barrett |
Greve Svømmeklub |
|
|
50m |
56.34 |
|
|
|
2002 |
0286AA |
|
|
|
|
3 |
235 |
|
Johanne Hingebjerg |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
57.21 |
|
|
|
2002 |
0298AA |
|
|
|
|
4 |
564 |
|
Sofie Theophil Petersen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
58.27 |
|
|
|
2003 |
0312AH |
|
|
|
|
5 |
475 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
58.74 |
|
|
|
2002 |
0222AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
426 |
|
Caroline Laursen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0224AW |
50m |
58.78 |
|
|
|
|
|
7 |
216 |
|
Naya Modin Thomsen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0374AA |
50m |
58.80 |
|
|
|
|
|
8 |
337 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0246AC |
50m |
58.80 |
|
|
|
|
|
9 |
628 |
|
My Phuong Bui |
H2Odense |
2003 |
0322AS |
50m |
58.95 |
|
|
|
|
|
10 |
558 |
|
Alberte Ehrenreich-Birn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0382AJ |
50m |
58.97 |
|
|
|
|
|
11 |
513 |
|
Liva Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0486AA |
50m |
59.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
371 |
|
Gro Grinda Rasmussen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0372AF |
50m |
59.36 |
|
|
|
|
|
13 |
144 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
50m |
59.55 |
|
|
|
|
|
14 |
538 |
|
Karoline Sørensen |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0236AI |
50m |
59.63 |
|
|
|
|
|
15 |
147 |
|
Julie Stampe |
Sigma Swim Allerød |
2002 |
0276AB |
50m |
59.64 |
|
|
|
|
|
16 |
597 |
|
Rebecca E. Jacobsen |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0318AO |
50m |
59.71 |
|
|
|
|
|
17 |
31 |
|
Frida Bang Stanelt |
Kalundborg SK |
2004 |
0422AL |
50m |
59.76 |
|
|
|
|
|
18 |
336 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0484AI |
50m |
59.77 |
|
|
|
|
|
19 |
323 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
Herlev Svømning |
2003 |
0398AE |
50m |
59.78 |
|
|
|
|
|
20 |
65 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0246AQ |
50m |
59.79 |
|
|
|
|
|
21 |
330 |
|
Freja Stenbækgård |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0306AJ |
50m |
59.87 |
|
|
|
|
|
22 |
532 |
|
Martha Vitus Tversted |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0202AE |
50m |
59.96 |
|
|
|
|
|
23 |
165 |
|
Caroline Broholm |
Ringe Svømme Klub |
2003 |
0338AA |
50m |
1:00.05 |
|
|
|
|
|
24 |
393 |
|
Alberte V. Bisgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0336AK |
50m |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
25 |
602 |
|
Louise D. Liboriussen |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0242AV |
50m |
1:00.25 |
|
|
|
|
|
26 |
519 |
|
Liva Palmund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0246AA |
50m |
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
484 |
|
Tine Petersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0304AO |
50m |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
483 |
|
Sarah Sirek Hansen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0352AB |
50m |
1:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
356 |
|
Nele Schulze |
Haderslev Svømme Klub |
2004 |
0492AH |
50m |
1:00.61 |
|
|
|
|
|
30 |
470 |
|
Emilie Meng |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0318AC |
50m |
1:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
596 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0492AD |
50m |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
32 |
554 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
50m |
1:00.95 |
|
|
|
|
|
33 |
552 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0408AB |
50m |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
34 |
555 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0424AO |
50m |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
35 |
360 |
|
Pernille Thastrup Hansen |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0374BD |
50m |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
36 |
173 |
|
Melanie Eggertsen |
Nakskov Svømme Klub |
2002 |
0232AI |
50m |
1:01.14 |
|
|
|
|
|
37 |
650 |
|
Stine Saaby Schmidt |
Farum Svømmeklub |
2002 |
0258AI |
50m |
1:01.20 |
|
|
|
|
|
38 |
518 |
|
Frederikke Echardt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0274AG |
50m |
1:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
198 |
|
Sofia Norre Bendt |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.20 |
|
|
|
2003 |
0316AG |
|
40 |
453 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:01.27 |
|
|
|
2002 |
0272AI |
|
41 |
370 |
|
Frederikke Marie Hansen |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.28 |
|
|
|
2003 |
0358AH |
|
42 |
435 |
|
Anna Pave Ottesen |
DeltaSwim |
|
|
50m |
1:01.30 |
|
|
|
2003 |
0338BD |
|
43 |
182 |
|
Martha Bjerg |
Lyseng IF |
|
|
50m |
1:01.31 |
|
|
|
2004 |
0454AK |
|
44 |
148 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
1:01.35 |
|
|
|
2003 |
0314AB |
|
45 |
413 |
|
Søs Freund |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.42 |
|
|
|
2004 |
0454AG |
|
46 |
208 |
|
Benedicte Them Jensen |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.47 |
|
|
|
2004 |
0454AA |
|
47 |
217 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.59 |
|
|
|
2003 |
0322AB |
|
48 |
333 |
|
Linnea Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.61 |
|
|
|
2004 |
0442AE |
|
|
|
|
49 |
61 |
|
Mie Bidsted Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.63 |
|
|
|
2003 |
0392AG |
|
|
|
|
50 |
459 |
|
Katrine Kruse Rasmussen |
Swim Team Neptun |
|
|
50m |
1:01.71 |
|
|
|
2004 |
0478AV |
|
|
|
|
51 |
291 |
|
Emma Fjordside Jensen |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
1:02.02 |
|
|
|
2003 |
0344AX |
|
|
|
|
52 |
556 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
1:02.14 |
|
|
|
2003 |
0368AL |
|
|
|
|
53 |
605 |
|
Sarah Bundgaard |
Viborg Svømme Klub |
|
|
50m |
1:02.14 |
|
|
|
2003 |
0312AY |
|
|
|
|
54 |
466 |
|
Alma Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:02.28 |
|
|
|
2004 |
0462AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
397 |
|
Clara Carlquist |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0314AN |
50m |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
56 |
305 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0352AQ |
50m |
1:02.39 |
|
|
|
|
|
57 |
211 |
|
Line Nøhr Petersen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0378AI |
50m |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
58 |
314 |
|
Anne Dybro Nielsen |
Herning Svømmeklub |
2003 |
0336AW |
50m |
1:02.43 |
|
|
|
|
|
59 |
339 |
|
Pil Sylvander |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0386AN |
50m |
1:02.43 |
|
|
|
|
|
60 |
202 |
|
Laura Borre Jacobsen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0488AD |
50m |
1:02.45 |
|
|
|
|
|
61 |
155 |
|
Maria Szokody |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0252AE |
50m |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
62 |
311 |
|
Johanne Baes Aaholst |
Hillerød Svømmeklub |
2004 |
0454AE |
50m |
1:02.89 |
|
|
|
|
|
63 |
443 |
|
Maria Mehlsen |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0392AX |
50m |
1:03.13 |
|
|
|
|
|
64 |
478 |
|
Mathilde Yde Munkebæk |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0386AC |
50m |
1:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
269 |
|
Clara Matilde Carstensen |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0436AP |
50m |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
66 |
642 |
|
Maya Ehlers Hansen |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0432AI |
50m |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
67 |
606 |
|
Maria Østergaard Nielsen |
Viborg Svømme Klub |
2004 |
0474AS |
50m |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
68 |
481 |
|
Rebekka Giessing |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0364AE |
50m |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
346 |
|
Olivia Ida Madsen |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0404AF |
50m |
1:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
156 |
|
Sophie Grandjean |
Ringsted Svømme Klub |
2003 |
0346AR |
50m |
1:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
559 |
|
Alberte Skov Forsberg |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0346AT |
50m |
1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
29 |
|
Anna Larsen |
Kalundborg SK |
2004 |
0498AD |
50m |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
457 |
|
Alberte Kempel Christense |
Swim Team Neptun |
2004 |
0492AE |
50m |
1:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
585 |
|
Cecilie Hingebjerg |
Vejle Svømmeklub |
2004 |
0414AD |
50m |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:34.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100m Rygsvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54.41 |
|
Mathias Gydesen |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Indianapolis, Indian |
|
31-03-2012 |
|
|
|
56.27 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
30-03-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
655 |
|
Daniel Skaaning |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
50m |
54.49 |
|
|
|
1993 |
9319AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
118 |
|
Alexander Gliese |
Sigma Swim Birkerød |
1997 |
9761AU |
50m |
55.42 |
|
|
|
|
|
3 |
451 |
|
Kasper Schultz |
Agfs Svømmeafdeling |
1995 |
9557AI |
50m |
55.59 |
|
|
|
|
|
4 |
654 |
|
Andreas Kaas Elmgreen |
Lyngby Svømmeklub |
1999 |
9903AA |
50m |
57.09 |
|
|
|
|
|
5 |
108 |
|
Gustav Jørgensen |
Slagelse Svømmeklub |
2000 |
0075AP |
50m |
57.52 |
|
|
|
|
|
6 |
588 |
|
Sebastian Bidstrup Lantz |
Vest-Brøndby |
1999 |
9901AH |
50m |
57.62 |
|
|
|
|
|
7 |
315 |
|
Filip Bækgaard |
Herlufsholm Svømmeklub |
2000 |
0035AF |
50m |
58.27 |
|
|
|
|
|
8 |
265 |
|
Frederik O. Møller |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9935AC |
50m |
58.45 |
|
|
|
|
|
9 |
300 |
|
Jakob Schmidt |
Holbæk Svømme Klub |
1999 |
9913AO |
50m |
58.93 |
|
|
|
|
|
10 |
334 |
|
Julius Munk |
Helsingør Svømmeklub |
2000 |
0055AA |
50m |
59.06 |
|
|
|
|
|
11 |
192 |
|
Mads Ejdrup Hansen |
Lyngby Svømmeklub |
1999 |
9971AL |
50m |
59.34 |
|
|
|
|
|
12 |
490 |
|
Rasmus Warberg |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0477AA |
50m |
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
180 |
|
Anton Borg Hjort |
Lyseng IF |
2000 |
0065AO |
50m |
59.88 |
|
|
|
|
|
14 |
310 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
Hillerød Svømmeklub |
2000 |
0077AN |
50m |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
15 |
505 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0073AD |
50m |
1:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
516 |
|
Oliver Thor Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0081AA |
50m |
1:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
139 |
|
Anton Borring Andersen |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9919AD |
50m |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
18 |
117 |
|
Alexander Vergereau |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0447AA |
50m |
1:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100m Rygsvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54.41 |
|
Mathias Gydesen |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Indianapolis, Indian |
|
31-03-2012 |
|
|
|
56.27 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
30-03-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
655 |
|
Daniel Skaaning |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
50m |
54.49 |
|
|
|
1993 |
9319AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
118 |
|
Alexander Gliese |
Sigma Swim Birkerød |
1997 |
9761AU |
50m |
55.42 |
|
|
|
|
|
3 |
451 |
|
Kasper Schultz |
Agfs Svømmeafdeling |
1995 |
9557AI |
50m |
55.59 |
|
|
|
|
|
4 |
654 |
|
Andreas Kaas Elmgreen |
Lyngby Svømmeklub |
1999 |
9903AA |
50m |
57.09 |
|
|
|
|
|
5 |
108 |
|
Gustav Jørgensen |
Slagelse Svømmeklub |
2000 |
0075AP |
50m |
57.52 |
|
|
|
|
|
6 |
588 |
|
Sebastian Bidstrup Lantz |
Vest-Brøndby |
1999 |
9901AH |
50m |
57.62 |
|
|
|
|
|
7 |
315 |
|
Filip Bækgaard |
Herlufsholm Svømmeklub |
2000 |
0035AF |
50m |
58.27 |
|
|
|
|
|
8 |
265 |
|
Frederik O. Møller |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9935AC |
50m |
58.45 |
|
|
|
|
|
9 |
300 |
|
Jakob Schmidt |
Holbæk Svømme Klub |
1999 |
9913AO |
50m |
58.93 |
|
|
|
|
|
10 |
334 |
|
Julius Munk |
Helsingør Svømmeklub |
2000 |
0055AA |
50m |
59.06 |
|
|
|
|
|
11 |
192 |
|
Mads Ejdrup Hansen |
Lyngby Svømmeklub |
1999 |
9971AL |
50m |
59.34 |
|
|
|
|
|
12 |
490 |
|
Rasmus Warberg |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0477AA |
50m |
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
180 |
|
Anton Borg Hjort |
Lyseng IF |
2000 |
0065AO |
50m |
59.88 |
|
|
|
|
|
14 |
310 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
Hillerød Svømmeklub |
2000 |
0077AN |
50m |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
15 |
505 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0073AD |
50m |
1:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
516 |
|
Oliver Thor Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0081AA |
50m |
1:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
139 |
|
Anton Borring Andersen |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9919AD |
50m |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
18 |
117 |
|
Alexander Vergereau |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0447AA |
50m |
1:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
100m Rygsvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54.41 |
|
Mathias Gydesen |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Indianapolis, Indian |
|
31-03-2012 |
|
|
|
56.27 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
30-03-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
319 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
56.06 |
|
|
|
2002 |
0231AC |
|
|
|
|
2 |
487 |
|
Jakob Strunge Nissen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
57.51 |
|
|
|
2002 |
0291AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
536 |
|
Mads Kloster |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0229AF |
50m |
57.74 |
|
|
|
|
|
4 |
322 |
|
Luccas Dam Brenner |
Herlev Svømning |
2001 |
0193AK |
50m |
57.85 |
|
|
|
|
|
5 |
367 |
|
Frederik Riedel Lentz |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0187AN |
50m |
57.92 |
|
|
|
|
|
6 |
403 |
|
Christoffer Vang-Jensen |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0115AG |
50m |
58.22 |
|
|
|
|
|
7 |
276 |
|
Nicolaj Løth Andersen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0173AC |
50m |
58.32 |
|
|
|
|
|
8 |
510 |
|
Kasper Bonnichsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0283AD |
50m |
58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
507 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0215AD |
50m |
58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
277 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
Horsens Svømmeklub |
2002 |
0227AM |
50m |
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
434 |
|
Malthe Lindeblad |
DeltaSwim |
2001 |
0125AS |
50m |
59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
541 |
|
Nickolas Kofoed Thestrup |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2003 |
0345AC |
50m |
1:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
456 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0233AM |
50m |
1:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
1:00.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
113 |
|
Jonas Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0123AH |
50m |
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
368 |
|
Alfred August Grubert |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0197AI |
50m |
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
150 |
|
Lucas Emil Christensen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0349AC |
50m |
1:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
80 |
|
Marius Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0115AC |
50m |
1:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
110 |
|
Tobias Daniel Larsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0139AH |
50m |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0339AD |
50m |
1:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
372 |
|
Mathias Vestergaard |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0175AC |
50m |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
332 |
|
Johan Heeno Rasmussen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0259AG |
50m |
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
369 |
|
Christian Crone |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0147AB |
50m |
1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
295 |
|
David Arneskov |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0287AC |
50m |
1:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
608 |
|
Daniel Gallacher |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2002 |
0235AK |
50m |
1:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
347 |
|
Andreas Gram Peters |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0173AI |
50m |
1:02.14 |
|
|
|
|
|
27 |
262 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0339AK |
50m |
1:02.21 |
|
|
|
|
|
28 |
410 |
|
Jonas Kjær |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0341AA |
50m |
1:02.33 |
|
|
|
|
|
29 |
514 |
|
Mikkel Hjelm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0375AG |
50m |
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
635 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
H2Odense |
2002 |
0265AE |
50m |
1:02.60 |
|
|
|
|
|
31 |
30 |
|
Mikkel Mortensen |
Kalundborg SK |
2003 |
0329AI |
50m |
1:02.64 |
|
|
|
|
|
32 |
40 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
Solrød Svømmeklub |
2002 |
0215AL |
50m |
1:02.73 |
|
|
|
|
|
33 |
181 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
Lyseng IF |
2001 |
0113AL |
50m |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
34 |
264 |
|
Marcus Skøtt Haslev |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0287AB |
50m |
1:03.20 |
|
|
|
|
|
35 |
56 |
|
Anders Skousen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0215AB |
50m |
1:03.29 |
|
|
|
|
|
36 |
204 |
|
Kasper Aagaard Jeppesen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0393AH |
50m |
1:03.51 |
|
|
|
|
|
37 |
313 |
|
Ejnar Truelsen |
Herning Svømmeklub |
2002 |
0259AK |
50m |
1:03.68 |
|
|
|
|
|
38 |
530 |
|
Christoffer Weiss |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0273AE |
50m |
1:03.80 |
|
|
|
|
|
39 |
81 |
|
Thomas Schiby |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0181AF |
50m |
1:03.95 |
|
|
|
|
|
40 |
62 |
|
Oscar Cleemann |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0349AH |
50m |
1:03.97 |
|
|
|
|
|
41 |
157 |
|
Emil Carstensen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0253AF |
50m |
1:04.10 |
|
|
|
|
|
42 |
625 |
|
August B Bjerregaard |
H2Odense |
2003 |
0313AN |
50m |
1:04.35 |
|
|
|
|
|
43 |
442 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0395AG |
50m |
1:05.12 |
|
|
|
|
|
44 |
23 |
|
Christian Lorey |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2003 |
0367AQ |
50m |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
45 |
45 |
|
Jonathan F. K. Jensen |
Vordingborg Svømme Klub |
2002 |
0263AO |
50m |
1:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
100m Rygsvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54.41 |
|
Mathias Gydesen |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Indianapolis, Indian |
|
31-03-2012 |
|
|
|
56.27 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
30-03-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
319 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
56.06 |
|
|
|
2002 |
0231AC |
|
|
|
|
2 |
487 |
|
Jakob Strunge Nissen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
57.51 |
|
|
|
2002 |
0291AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
536 |
|
Mads Kloster |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0229AF |
50m |
57.74 |
|
|
|
|
|
4 |
322 |
|
Luccas Dam Brenner |
Herlev Svømning |
2001 |
0193AK |
50m |
57.85 |
|
|
|
|
|
5 |
367 |
|
Frederik Riedel Lentz |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0187AN |
50m |
57.92 |
|
|
|
|
|
6 |
403 |
|
Christoffer Vang-Jensen |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0115AG |
50m |
58.22 |
|
|
|
|
|
7 |
276 |
|
Nicolaj Løth Andersen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0173AC |
50m |
58.32 |
|
|
|
|
|
8 |
510 |
|
Kasper Bonnichsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0283AD |
50m |
58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
507 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0215AD |
50m |
58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
277 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
Horsens Svømmeklub |
2002 |
0227AM |
50m |
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
434 |
|
Malthe Lindeblad |
DeltaSwim |
2001 |
0125AS |
50m |
59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
541 |
|
Nickolas Kofoed Thestrup |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2003 |
0345AC |
50m |
1:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
456 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0233AM |
50m |
1:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
1:00.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
113 |
|
Jonas Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0123AH |
50m |
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
368 |
|
Alfred August Grubert |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0197AI |
50m |
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
150 |
|
Lucas Emil Christensen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0349AC |
50m |
1:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
80 |
|
Marius Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0115AC |
50m |
1:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
110 |
|
Tobias Daniel Larsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0139AH |
50m |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0339AD |
50m |
1:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
372 |
|
Mathias Vestergaard |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0175AC |
50m |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
332 |
|
Johan Heeno Rasmussen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0259AG |
50m |
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
369 |
|
Christian Crone |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0147AB |
50m |
1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
295 |
|
David Arneskov |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0287AC |
50m |
1:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
608 |
|
Daniel Gallacher |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2002 |
0235AK |
50m |
1:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
347 |
|
Andreas Gram Peters |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0173AI |
50m |
1:02.14 |
|
|
|
|
|
27 |
262 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0339AK |
50m |
1:02.21 |
|
|
|
|
|
28 |
410 |
|
Jonas Kjær |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0341AA |
50m |
1:02.33 |
|
|
|
|
|
29 |
514 |
|
Mikkel Hjelm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0375AG |
50m |
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
635 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
H2Odense |
2002 |
0265AE |
50m |
1:02.60 |
|
|
|
|
|
31 |
30 |
|
Mikkel Mortensen |
Kalundborg SK |
2003 |
0329AI |
50m |
1:02.64 |
|
|
|
|
|
32 |
40 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
Solrød Svømmeklub |
2002 |
0215AL |
50m |
1:02.73 |
|
|
|
|
|
33 |
181 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
Lyseng IF |
2001 |
0113AL |
50m |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
34 |
264 |
|
Marcus Skøtt Haslev |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0287AB |
50m |
1:03.20 |
|
|
|
|
|
35 |
56 |
|
Anders Skousen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0215AB |
50m |
1:03.29 |
|
|
|
|
|
36 |
204 |
|
Kasper Aagaard Jeppesen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0393AH |
50m |
1:03.51 |
|
|
|
|
|
37 |
313 |
|
Ejnar Truelsen |
Herning Svømmeklub |
2002 |
0259AK |
50m |
1:03.68 |
|
|
|
|
|
38 |
530 |
|
Christoffer Weiss |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0273AE |
50m |
1:03.80 |
|
|
|
|
|
39 |
81 |
|
Thomas Schiby |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0181AF |
50m |
1:03.95 |
|
|
|
|
|
40 |
62 |
|
Oscar Cleemann |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0349AH |
50m |
1:03.97 |
|
|
|
|
|
41 |
157 |
|
Emil Carstensen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0253AF |
50m |
1:04.10 |
|
|
|
|
|
42 |
625 |
|
August B Bjerregaard |
H2Odense |
2003 |
0313AN |
50m |
1:04.35 |
|
|
|
|
|
43 |
442 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0395AG |
50m |
1:05.12 |
|
|
|
|
|
44 |
23 |
|
Christian Lorey |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2003 |
0367AQ |
50m |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
45 |
45 |
|
Jonathan F. K. Jensen |
Vordingborg Svømme Klub |
2002 |
0263AO |
50m |
1:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
200m Butterfly Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:07.44 |
|
Micha Østergaard |
1987 |
West Swim |
DEN |
Rom, Italien |
|
29-07-2009 |
|
|
|
2:09.41 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Netanya, Israel |
|
29-06-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
282 |
|
Helena Rosendahl Bach |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
2:10.49 |
|
|
|
2000 |
0074AM |
|
|
|
|
2 |
70 |
|
Katrine Bukh Villesen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:11.23 |
|
|
|
2000 |
0042AL |
|
|
|
|
3 |
488 |
|
Regitze Gaard |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:12.80 |
|
|
|
2001 |
0178AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
244 |
|
Marina Heller Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1994 |
9404AL |
50m |
2:13.22 |
|
|
|
|
|
5 |
21 |
|
Tonni McNeese |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0186AL |
50m |
2:14.92 |
|
|
|
|
|
6 |
123 |
|
Mia Steen Duus |
Sigma Swim Birkerød |
2001 |
0114AE |
50m |
2:15.24 |
|
|
|
|
|
7 |
247 |
|
Luna Donde Feilberg |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0036AJ |
50m |
2:15.37 |
|
|
|
|
|
8 |
72 |
|
Lisa Rijkhoff |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0136AF |
50m |
2:18.50 |
|
|
|
|
|
9 |
246 |
|
Victoria Vorm |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0104AF |
50m |
2:19.33 |
|
|
|
|
|
10 |
683 |
|
Eline Vik |
Sandnes SLK |
2002 |
K070202 ELI01 |
50m |
2:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
73 |
|
Lisa Schøn |
Aalborg Svømmeklub |
1999 |
9956AR |
50m |
2:22.70 |
|
|
|
|
|
12 |
476 |
|
Liva Schmid |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0012AV |
50m |
2:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
59 |
|
Laura Lange |
Hvidovre Svømmeklub |
2001 |
0132AT |
50m |
2:24.46 |
|
|
|
|
|
14 |
681 |
|
Eva Sofie Larsen Stangeland |
Sandnes SLK |
2002 |
K110902 EVA02 |
50m |
2:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
245 |
|
Josefine Strand Nielsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0048AI |
50m |
2:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
237 |
|
Coco Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2006 |
0678AC |
50m |
2:29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
209 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
Køge Svømmeklub |
2005 |
0564AB |
50m |
2:29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
680 |
|
Elin Meling |
Sandnes SLK |
2002 |
K010402 ELI03 |
50m |
2:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
200m Butterfly Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:07.44 |
|
Micha Østergaard |
1987 |
West Swim |
DEN |
Rom, Italien |
|
29-07-2009 |
|
|
|
2:09.41 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Netanya, Israel |
|
29-06-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
282 |
|
Helena Rosendahl Bach |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
2:10.49 |
|
|
|
2000 |
0074AM |
|
|
|
|
2 |
70 |
|
Katrine Bukh Villesen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:11.23 |
|
|
|
2000 |
0042AL |
|
|
|
|
3 |
488 |
|
Regitze Gaard |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:12.80 |
|
|
|
2001 |
0178AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
244 |
|
Marina Heller Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1994 |
9404AL |
50m |
2:13.22 |
|
|
|
|
|
5 |
21 |
|
Tonni McNeese |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0186AL |
50m |
2:14.92 |
|
|
|
|
|
6 |
123 |
|
Mia Steen Duus |
Sigma Swim Birkerød |
2001 |
0114AE |
50m |
2:15.24 |
|
|
|
|
|
7 |
247 |
|
Luna Donde Feilberg |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0036AJ |
50m |
2:15.37 |
|
|
|
|
|
8 |
72 |
|
Lisa Rijkhoff |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0136AF |
50m |
2:18.50 |
|
|
|
|
|
9 |
246 |
|
Victoria Vorm |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0104AF |
50m |
2:19.33 |
|
|
|
|
|
10 |
683 |
|
Eline Vik |
Sandnes SLK |
2002 |
K070202 ELI01 |
50m |
2:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
73 |
|
Lisa Schøn |
Aalborg Svømmeklub |
1999 |
9956AR |
50m |
2:22.70 |
|
|
|
|
|
12 |
476 |
|
Liva Schmid |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0012AV |
50m |
2:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
59 |
|
Laura Lange |
Hvidovre Svømmeklub |
2001 |
0132AT |
50m |
2:24.46 |
|
|
|
|
|
14 |
681 |
|
Eva Sofie Larsen Stangeland |
Sandnes SLK |
2002 |
K110902 EVA02 |
50m |
2:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
245 |
|
Josefine Strand Nielsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0048AI |
50m |
2:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
237 |
|
Coco Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2006 |
0678AC |
50m |
2:29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
209 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
Køge Svømmeklub |
2005 |
0564AB |
50m |
2:29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
680 |
|
Elin Meling |
Sandnes SLK |
2002 |
K010402 ELI03 |
50m |
2:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
200m Butterfly Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:07.44 |
|
Micha Østergaard |
1987 |
West Swim |
DEN |
Rom, Italien |
|
29-07-2009 |
|
|
|
2:09.41 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Netanya, Israel |
|
29-06-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
32 |
|
Marie Uglebjerg |
Kalundborg SK |
|
|
50m |
2:20.82 |
|
|
|
2002 |
0222AB |
|
|
|
|
2 |
389 |
|
Asta Poulsen Dolan |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
2:21.16 |
|
|
|
2004 |
0414AH |
|
|
|
|
3 |
454 |
|
Mia Borgensgaard |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
2:22.36 |
|
|
|
2003 |
0368AT |
|
|
|
|
4 |
261 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
2:23.13 |
|
|
|
2003 |
0366AA |
|
|
|
|
5 |
160 |
|
Katja Kjær Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
50m |
2:23.64 |
|
|
|
2002 |
0268AU |
|
|
|
|
6 |
424 |
|
Thilde Timmermand |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:24.93 |
|
|
|
2002 |
0272AP |
|
|
|
|
7 |
620 |
|
Nikoline Andersen |
H2Odense |
|
|
50m |
2:25.73 |
|
|
|
2003 |
0368AR |
|
|
|
|
8 |
39 |
|
Line Lyskjær |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0324AO |
50m |
2:26.29 |
|
|
|
|
|
9 |
373 |
|
Michelle Mortensen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0274AH |
50m |
2:28.47 |
|
|
|
|
|
10 |
88 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
JGI Svømning |
2003 |
0358AB |
50m |
2:28.69 |
|
|
|
|
|
11 |
129 |
|
Kajsa G. Christensen |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0484AA |
50m |
2:29.02 |
|
|
|
|
|
12 |
409 |
|
Christina M. Glargaard |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0428AC |
50m |
2:29.06 |
|
|
|
|
|
13 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
2:29.82 |
|
|
|
|
|
14 |
41 |
|
Katja Skovdal Lorentzen |
Solrød Svømmeklub |
2003 |
0338AQ |
50m |
2:30.06 |
|
|
|
|
|
15 |
503 |
|
Alberte Fie Petersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0224AH |
50m |
2:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
610 |
|
Eva Hjort |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0452AE |
50m |
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
472 |
|
Freya Nørlund Wentzel |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0374AC |
50m |
2:31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
445 |
|
Ane Kirstine Granild |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0412AP |
50m |
2:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
201 |
|
Fiona Andrea Have |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0402AG |
50m |
2:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
79 |
|
Karoline L. Kristensen |
Aalborg Svømmeklub |
2003 |
0326AQ |
50m |
2:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
599 |
|
Josephine Larsen |
Viborg Svømme Klub |
2004 |
0476AQ |
50m |
2:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
521 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0476AA |
50m |
2:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
87 |
|
Christine Henriksen |
JGI Svømning |
2003 |
0376AM |
50m |
2:33.48 |
|
|
|
|
|
24 |
266 |
|
Olivia Callesen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0432AK |
50m |
2:34.02 |
|
|
|
|
|
25 |
537 |
|
Camilla Kjær |
Thisted Svømmeklub |
2003 |
0354AD |
50m |
2:34.74 |
|
|
|
|
|
26 |
279 |
|
Sofie Le Fevre |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0448AX |
50m |
2:35.20 |
|
|
|
|
|
27 |
207 |
|
Kathrine Sofie Jensen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0352AC |
50m |
2:36.10 |
|
|
|
|
|
28 |
569 |
|
Svava Kj. Gregersen |
Vejle Svømmeklub |
2004 |
0426AC |
50m |
2:36.17 |
|
|
|
|
|
29 |
528 |
|
Anna Nørskov |
Søllerød Svømmeklub |
2004 |
0414AO |
50m |
2:37.23 |
|
|
|
|
|
30 |
197 |
|
Cathrine Toftelund Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0306AO |
50m |
2:37.43 |
|
|
|
|
|
31 |
617 |
|
Emilie Podiss Petersen |
H2Odense |
2004 |
0404AO |
50m |
2:37.87 |
|
|
|
|
|
32 |
380 |
|
Malou Soelberg |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0438AE |
50m |
2:38.01 |
|
|
|
|
|
33 |
542 |
|
Josefine Arbo Sørensen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2004 |
0446AD |
50m |
2:38.56 |
|
|
|
|
|
34 |
548 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2004 |
0402AP |
50m |
2:38.69 |
|
|
|
|
|
35 |
104 |
|
Camilla Tommerup Sørensen |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2003 |
0356AJ |
50m |
2:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
200m Butterfly Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:07.44 |
|
Micha Østergaard |
1987 |
West Swim |
DEN |
Rom, Italien |
|
29-07-2009 |
|
|
|
2:09.41 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Netanya, Israel |
|
29-06-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
32 |
|
Marie Uglebjerg |
Kalundborg SK |
|
|
50m |
2:20.82 |
|
|
|
2002 |
0222AB |
|
|
|
|
2 |
389 |
|
Asta Poulsen Dolan |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
2:21.16 |
|
|
|
2004 |
0414AH |
|
|
|
|
3 |
454 |
|
Mia Borgensgaard |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
2:22.36 |
|
|
|
2003 |
0368AT |
|
|
|
|
4 |
261 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
2:23.13 |
|
|
|
2003 |
0366AA |
|
|
|
|
5 |
160 |
|
Katja Kjær Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
50m |
2:23.64 |
|
|
|
2002 |
0268AU |
|
|
|
|
6 |
424 |
|
Thilde Timmermand |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:24.93 |
|
|
|
2002 |
0272AP |
|
|
|
|
7 |
620 |
|
Nikoline Andersen |
H2Odense |
|
|
50m |
2:25.73 |
|
|
|
2003 |
0368AR |
|
|
|
|
8 |
39 |
|
Line Lyskjær |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0324AO |
50m |
2:26.29 |
|
|
|
|
|
9 |
373 |
|
Michelle Mortensen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0274AH |
50m |
2:28.47 |
|
|
|
|
|
10 |
88 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
JGI Svømning |
2003 |
0358AB |
50m |
2:28.69 |
|
|
|
|
|
11 |
129 |
|
Kajsa G. Christensen |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0484AA |
50m |
2:29.02 |
|
|
|
|
|
12 |
409 |
|
Christina M. Glargaard |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0428AC |
50m |
2:29.06 |
|
|
|
|
|
13 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
2:29.82 |
|
|
|
|
|
14 |
41 |
|
Katja Skovdal Lorentzen |
Solrød Svømmeklub |
2003 |
0338AQ |
50m |
2:30.06 |
|
|
|
|
|
15 |
503 |
|
Alberte Fie Petersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0224AH |
50m |
2:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
610 |
|
Eva Hjort |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0452AE |
50m |
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
472 |
|
Freya Nørlund Wentzel |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0374AC |
50m |
2:31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
445 |
|
Ane Kirstine Granild |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0412AP |
50m |
2:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
201 |
|
Fiona Andrea Have |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0402AG |
50m |
2:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
79 |
|
Karoline L. Kristensen |
Aalborg Svømmeklub |
2003 |
0326AQ |
50m |
2:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
599 |
|
Josephine Larsen |
Viborg Svømme Klub |
2004 |
0476AQ |
50m |
2:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
521 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0476AA |
50m |
2:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
87 |
|
Christine Henriksen |
JGI Svømning |
2003 |
0376AM |
50m |
2:33.48 |
|
|
|
|
|
24 |
266 |
|
Olivia Callesen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0432AK |
50m |
2:34.02 |
|
|
|
|
|
25 |
537 |
|
Camilla Kjær |
Thisted Svømmeklub |
2003 |
0354AD |
50m |
2:34.74 |
|
|
|
|
|
26 |
279 |
|
Sofie Le Fevre |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0448AX |
50m |
2:35.20 |
|
|
|
|
|
27 |
207 |
|
Kathrine Sofie Jensen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0352AC |
50m |
2:36.10 |
|
|
|
|
|
28 |
569 |
|
Svava Kj. Gregersen |
Vejle Svømmeklub |
2004 |
0426AC |
50m |
2:36.17 |
|
|
|
|
|
29 |
528 |
|
Anna Nørskov |
Søllerød Svømmeklub |
2004 |
0414AO |
50m |
2:37.23 |
|
|
|
|
|
30 |
197 |
|
Cathrine Toftelund Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0306AO |
50m |
2:37.43 |
|
|
|
|
|
31 |
617 |
|
Emilie Podiss Petersen |
H2Odense |
2004 |
0404AO |
50m |
2:37.87 |
|
|
|
|
|
32 |
380 |
|
Malou Soelberg |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0438AE |
50m |
2:38.01 |
|
|
|
|
|
33 |
542 |
|
Josefine Arbo Sørensen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2004 |
0446AD |
50m |
2:38.56 |
|
|
|
|
|
34 |
548 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2004 |
0402AP |
50m |
2:38.69 |
|
|
|
|
|
35 |
104 |
|
Camilla Tommerup Sørensen |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2003 |
0356AJ |
50m |
2:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
200m Brystsvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:11.41 |
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim |
DEN |
Rom, Italien |
|
30-07-2009 |
|
|
|
2:15.72 |
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim |
DEN |
Palma, Spanien |
|
09-07-2006 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
486 |
|
Jacob M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:14.50 |
|
|
|
1997 |
9737AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
293 |
|
Niels Ottosen |
Holbæk Svømme Klub |
1998 |
9801AF |
50m |
2:18.55 |
|
|
|
|
|
3 |
667 |
|
Viktor Anfinnsen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
2:21.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
248 |
|
Magnus Carstensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9903AH |
50m |
2:21.15 |
|
|
|
|
|
5 |
146 |
|
Joakim Brønnum |
Sigma Swim Allerød |
1997 |
9759AT |
50m |
2:21.47 |
|
|
|
|
|
6 |
275 |
|
Nicklas Steen Hansen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9905AI |
50m |
2:21.92 |
|
|
|
|
|
7 |
286 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0007AN |
50m |
2:22.49 |
|
|
|
|
|
8 |
447 |
|
Andreas Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2000 |
0007AO |
50m |
2:24.40 |
|
|
|
|
|
9 |
348 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
Helsinge Svømmeklub |
2000 |
0095AI |
50m |
2:25.39 |
|
|
|
|
|
10 |
652 |
|
Lasse Kriegel Skovrup |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9861AK |
50m |
2:29.54 |
|
|
|
|
|
11 |
240 |
|
Jet Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0487AJ |
50m |
2:31.04 |
|
|
|
|
|
12 |
376 |
|
Rasmus Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2000 |
0021AB |
50m |
2:31.54 |
|
|
|
|
|
13 |
168 |
|
Jonas Ejby |
Nyborg Svømmeklub |
2000 |
0063AJ |
50m |
2:38.73 |
|
|
|
|
|
14 |
60 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0059AH |
50m |
2:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
200m Brystsvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:11.41 |
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim |
DEN |
Rom, Italien |
|
30-07-2009 |
|
|
|
2:15.72 |
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim |
DEN |
Palma, Spanien |
|
09-07-2006 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
486 |
|
Jacob M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:14.50 |
|
|
|
1997 |
9737AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
293 |
|
Niels Ottosen |
Holbæk Svømme Klub |
1998 |
9801AF |
50m |
2:18.55 |
|
|
|
|
|
3 |
667 |
|
Viktor Anfinnsen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
2:21.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
248 |
|
Magnus Carstensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9903AH |
50m |
2:21.15 |
|
|
|
|
|
5 |
146 |
|
Joakim Brønnum |
Sigma Swim Allerød |
1997 |
9759AT |
50m |
2:21.47 |
|
|
|
|
|
6 |
275 |
|
Nicklas Steen Hansen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9905AI |
50m |
2:21.92 |
|
|
|
|
|
7 |
286 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0007AN |
50m |
2:22.49 |
|
|
|
|
|
8 |
447 |
|
Andreas Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2000 |
0007AO |
50m |
2:24.40 |
|
|
|
|
|
9 |
348 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
Helsinge Svømmeklub |
2000 |
0095AI |
50m |
2:25.39 |
|
|
|
|
|
10 |
652 |
|
Lasse Kriegel Skovrup |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9861AK |
50m |
2:29.54 |
|
|
|
|
|
11 |
240 |
|
Jet Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0487AJ |
50m |
2:31.04 |
|
|
|
|
|
12 |
376 |
|
Rasmus Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2000 |
0021AB |
50m |
2:31.54 |
|
|
|
|
|
13 |
168 |
|
Jonas Ejby |
Nyborg Svømmeklub |
2000 |
0063AJ |
50m |
2:38.73 |
|
|
|
|
|
14 |
60 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0059AH |
50m |
2:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200m Brystsvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:11.41 |
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim |
DEN |
Rom, Italien |
|
30-07-2009 |
|
|
|
2:15.72 |
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim |
DEN |
Palma, Spanien |
|
09-07-2006 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
607 |
|
Aksel Skrydstrup |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
50m |
2:18.87 |
|
|
|
2001 |
0155AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
612 |
|
Magnus Mikkelsen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2001 |
0171AM |
50m |
2:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
584 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0121AH |
50m |
2:23.78 |
|
|
|
|
|
4 |
223 |
|
Asger Væver Hartvig |
Hørsholm Svømmeforening |
2002 |
0277AB |
50m |
2:24.06 |
|
|
|
|
|
5 |
634 |
|
Oliver Hallenborg |
H2Odense |
2002 |
0243AA |
50m |
2:25.29 |
|
|
|
|
|
6 |
622 |
|
Victor Nygaard |
H2Odense |
2003 |
0361AH |
50m |
2:26.23 |
|
|
|
|
|
7 |
272 |
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0111AR |
50m |
2:26.40 |
|
|
|
|
|
8 |
375 |
|
Oliver Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0225AE |
50m |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
9 |
71 |
|
Lawrence Langley |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0125AI |
50m |
2:27.33 |
|
|
|
|
|
10 |
573 |
|
Emil Kragh |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0197AL |
50m |
2:27.38 |
|
|
|
|
|
11 |
36 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
Silkeborg Svømmeklub |
2002 |
0239AL |
50m |
2:27.59 |
|
|
|
|
|
12 |
566 |
|
Oliver Fenger |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0303AO |
50m |
2:28.16 |
|
|
|
|
|
13 |
289 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0359AJ |
50m |
2:28.36 |
|
|
|
|
|
14 |
256 |
|
Carl Emil Hertz Bugge |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0315AC |
50m |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
15 |
132 |
|
Ulrik Blach Petersen |
Sigma Swim Birkerød |
2001 |
0177AC |
50m |
2:30.22 |
|
|
|
|
|
16 |
338 |
|
Oliver Bak Jensen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0257AT |
50m |
2:30.27 |
|
|
|
|
|
17 |
550 |
|
Carl Terp Larsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2001 |
0119AN |
50m |
2:31.05 |
|
|
|
|
|
18 |
557 |
|
Jacob Christensen |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0265AG |
50m |
2:31.96 |
|
|
|
|
|
19 |
438 |
|
Mathias Lund Hansen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0269AD |
50m |
2:32.15 |
|
|
|
|
|
20 |
317 |
|
Gustav Nissen |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0177AM |
50m |
2:32.60 |
|
|
|
|
|
21 |
366 |
|
Asger Johansen |
Glostrup Svømmeklub |
2003 |
0395AE |
50m |
2:32.81 |
|
|
|
|
|
22 |
259 |
|
Jeppe Seelig Larsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0245AL |
50m |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
23 |
545 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0371AG |
50m |
2:33.56 |
|
|
|
|
|
24 |
441 |
|
Markus Toft |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0377AK |
50m |
2:35.20 |
|
|
|
|
|
25 |
288 |
|
Filip Cederstrøm |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0285AK |
50m |
2:35.38 |
|
|
|
|
|
26 |
106 |
|
Elias Rought |
Slagelse Svømmeklub |
2003 |
0359AF |
50m |
2:35.63 |
|
|
|
|
|
27 |
565 |
|
Kim Doan Nguyen |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0381AH |
50m |
2:35.64 |
|
|
|
|
|
28 |
308 |
|
Simon Degn |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2003 |
0351AQ |
50m |
2:36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
294 |
|
Oliver Lystlund |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0363AA |
50m |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
290 |
|
Mads Lund |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0253AO |
50m |
2:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
570 |
|
Sune Schaarup |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0359AG |
50m |
2:38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
152 |
|
Villads Kruse |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0371AI |
50m |
2:39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
414 |
|
Tobias Svenningsen |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0333AI |
50m |
2:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
199 |
|
Christoffer W Frederiksen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0363AG |
50m |
2:39.24 |
|
|
35 |
329 |
|
Harald Wiehe Struberg |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
2:39.85 |
|
|
|
2003 |
0331AT |
|
36 |
186 |
|
Anders Lundin Brockdorff |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
2:40.29 |
|
|
|
2003 |
0301AE |
|
37 |
464 |
|
Gustav Hartig-Larsen |
SVØM Korsør |
|
|
50m |
2:40.40 |
|
|
|
2003 |
0379AN |
|
38 |
175 |
|
Tobias Lindberg |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
50m |
2:42.88 |
|
|
|
2003 |
0397AI |
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200m Brystsvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:11.41 |
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim |
DEN |
Rom, Italien |
|
30-07-2009 |
|
|
|
2:15.72 |
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim |
DEN |
Palma, Spanien |
|
09-07-2006 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
607 |
|
Aksel Skrydstrup |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
50m |
2:18.87 |
|
|
|
2001 |
0155AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
612 |
|
Magnus Mikkelsen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2001 |
0171AM |
50m |
2:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
584 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0121AH |
50m |
2:23.78 |
|
|
|
|
|
4 |
223 |
|
Asger Væver Hartvig |
Hørsholm Svømmeforening |
2002 |
0277AB |
50m |
2:24.06 |
|
|
|
|
|
5 |
634 |
|
Oliver Hallenborg |
H2Odense |
2002 |
0243AA |
50m |
2:25.29 |
|
|
|
|
|
6 |
622 |
|
Victor Nygaard |
H2Odense |
2003 |
0361AH |
50m |
2:26.23 |
|
|
|
|
|
7 |
272 |
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0111AR |
50m |
2:26.40 |
|
|
|
|
|
8 |
375 |
|
Oliver Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0225AE |
50m |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
9 |
71 |
|
Lawrence Langley |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0125AI |
50m |
2:27.33 |
|
|
|
|
|
10 |
573 |
|
Emil Kragh |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0197AL |
50m |
2:27.38 |
|
|
|
|
|
11 |
36 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
Silkeborg Svømmeklub |
2002 |
0239AL |
50m |
2:27.59 |
|
|
|
|
|
12 |
566 |
|
Oliver Fenger |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0303AO |
50m |
2:28.16 |
|
|
|
|
|
13 |
289 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0359AJ |
50m |
2:28.36 |
|
|
|
|
|
14 |
256 |
|
Carl Emil Hertz Bugge |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0315AC |
50m |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
15 |
132 |
|
Ulrik Blach Petersen |
Sigma Swim Birkerød |
2001 |
0177AC |
50m |
2:30.22 |
|
|
|
|
|
16 |
338 |
|
Oliver Bak Jensen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0257AT |
50m |
2:30.27 |
|
|
|
|
|
17 |
550 |
|
Carl Terp Larsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2001 |
0119AN |
50m |
2:31.05 |
|
|
|
|
|
18 |
557 |
|
Jacob Christensen |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0265AG |
50m |
2:31.96 |
|
|
|
|
|
19 |
438 |
|
Mathias Lund Hansen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0269AD |
50m |
2:32.15 |
|
|
|
|
|
20 |
317 |
|
Gustav Nissen |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0177AM |
50m |
2:32.60 |
|
|
|
|
|
21 |
366 |
|
Asger Johansen |
Glostrup Svømmeklub |
2003 |
0395AE |
50m |
2:32.81 |
|
|
|
|
|
22 |
259 |
|
Jeppe Seelig Larsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0245AL |
50m |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
23 |
545 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0371AG |
50m |
2:33.56 |
|
|
|
|
|
24 |
441 |
|
Markus Toft |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0377AK |
50m |
2:35.20 |
|
|
|
|
|
25 |
288 |
|
Filip Cederstrøm |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0285AK |
50m |
2:35.38 |
|
|
|
|
|
26 |
106 |
|
Elias Rought |
Slagelse Svømmeklub |
2003 |
0359AF |
50m |
2:35.63 |
|
|
|
|
|
27 |
565 |
|
Kim Doan Nguyen |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0381AH |
50m |
2:35.64 |
|
|
|
|
|
28 |
308 |
|
Simon Degn |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2003 |
0351AQ |
50m |
2:36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
294 |
|
Oliver Lystlund |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0363AA |
50m |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
290 |
|
Mads Lund |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0253AO |
50m |
2:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
570 |
|
Sune Schaarup |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0359AG |
50m |
2:38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
152 |
|
Villads Kruse |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0371AI |
50m |
2:39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
414 |
|
Tobias Svenningsen |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0333AI |
50m |
2:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
199 |
|
Christoffer W Frederiksen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0363AG |
50m |
2:39.24 |
|
|
35 |
329 |
|
Harald Wiehe Struberg |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
2:39.85 |
|
|
|
2003 |
0331AT |
|
36 |
186 |
|
Anders Lundin Brockdorff |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
2:40.29 |
|
|
|
2003 |
0301AE |
|
37 |
464 |
|
Gustav Hartig-Larsen |
SVØM Korsør |
|
|
50m |
2:40.40 |
|
|
|
2003 |
0379AN |
|
38 |
175 |
|
Tobias Lindberg |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
50m |
2:42.88 |
|
|
|
2003 |
0397AI |
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1500m Frisvømning Herrer, DO og DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14:55.56 |
|
|
2000 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
06-04-2019 |
|
|
|
15:10.88 |
|
|
2000 |
Sigma Swim |
DEN |
Helsinki, Finland |
|
05-07-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
119 |
|
Alexander Aslak Nørgaard |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
15:00.40 |
|
|
|
2000 |
0053AE |
|
|
|
|
2 |
120 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
15:03.12 |
|
|
|
1994 |
9485AE |
|
|
|
|
3 |
183 |
|
Oskar Lindholm |
Lyseng IF |
|
|
50m |
15:21.48 |
|
|
|
2001 |
0153AF |
|
|
|
|
4 |
232 |
|
Óli Mortensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
15:31.75 |
|
|
|
1996 |
9603AN |
|
|
|
|
5 |
172 |
|
Mads Holm |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
50m |
15:41.71 |
|
|
|
1998 |
9837AC |
|
|
|
|
6 |
665 |
|
Jon Jøntvedt |
Bryne Symjeklubb |
|
|
50m |
15:46.52 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
7 |
623 |
|
Simon Juul Henriksen |
H2Odense |
|
|
50m |
15:52.80 |
|
|
|
2001 |
0161AG |
|
|
|
|
8 |
498 |
|
Mads Rishøj |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1999 |
9943AN |
50m |
15:54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
91 |
|
Frederik Bojesen |
JGI Svømning |
2002 |
0281AB |
50m |
16:04.32 |
|
|
|
|
|
10 |
387 |
|
Carl Emil Lønborg |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0241AJ |
50m |
16:04.59 |
|
|
|
|
|
11 |
482 |
|
Christian Rasmussen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1998 |
9867AF |
50m |
16:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
38 |
|
Markus Kjeldsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0059AB |
50m |
16:15.10 |
|
|
|
|
|
13 |
579 |
|
Alexander Fenger |
Vejle Svømmeklub |
1999 |
9925AT |
50m |
16:16.45 |
|
|
|
|
|
14 |
493 |
|
Christopher Kristiansen |
Svømmeklubben Sønderborg |
2000 |
0045AR |
50m |
16:16.55 |
|
|
|
|
|
15 |
158 |
|
Anders Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2001 |
0123AF |
50m |
16:18.34 |
|
|
|
|
|
16 |
142 |
|
Frederik Bornemann |
Sigma Swim Allerød |
2001 |
0163AH |
50m |
16:28.65 |
|
|
|
|
|
17 |
303 |
|
Silas Storm Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0291AL |
50m |
16:32.48 |
|
|
|
|
|
18 |
130 |
|
Christian Boutrup |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0337AA |
50m |
16:33.74 |
|
|
|
|
|
19 |
218 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0075AI |
50m |
16:35.53 |
|
|
|
|
|
20 |
267 |
|
Andreas Rasmussen |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0045AQ |
50m |
16:39.68 |
|
|
|
|
|
21 |
684 |
|
Linus Klepp Vik |
Sandnes SLK |
2001 |
M141201 LIN04 |
50m |
16:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
258 |
|
Jens Bomgaard |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0273AG |
50m |
16:47.00 |
|
|
|
|
|
23 |
283 |
|
Mathias Rasmussen |
Holstebro Svømme Club |
2001 |
0175AH |
50m |
16:57.04 |
|
|
|
|
|
24 |
501 |
|
Lasse Darlem Brandt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0379AH |
50m |
17:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
383 |
|
Christoffer Weiss |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
17:07.16 |
|
|
|
2001 |
0197AD |
|
|
|
|
26 |
533 |
|
Valdemar Kristensen |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50m |
17:10.96 |
|
|
|
2003 |
0397AN |
|
|
|
|
27 |
77 |
|
Christian Bonde |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
17:11.40 |
|
|
|
2001 |
0193AM |
|
|
|
|
28 |
439 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
17:16.37 |
|
|
|
2003 |
0317AD |
|
|
|
|
29 |
543 |
|
Alexander Rendlev |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50m |
17:18.58 |
|
|
|
2001 |
0121AE |
|
|
|
|
30 |
624 |
|
Lukas Stæhr Bentsen |
H2Odense |
|
|
50m |
17:30.21 |
|
|
|
2003 |
0351AC |
|
|
|
|
31 |
586 |
|
Carl Magnus Krievs |
Vest-Brøndby |
|
|
50m |
17:33.32 |
|
|
|
2002 |
0257AD |
|
|
|
|
32 |
50 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
17:35.34 |
|
|
|
2002 |
0255AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1500m Frisvømning Herrer, DO og DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14:55.56 |
|
|
2000 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
06-04-2019 |
|
|
|
15:10.88 |
|
|
2000 |
Sigma Swim |
DEN |
Helsinki, Finland |
|
05-07-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
119 |
|
Alexander Aslak Nørgaard |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
15:00.40 |
|
|
|
2000 |
0053AE |
|
|
|
|
2 |
120 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
15:03.12 |
|
|
|
1994 |
9485AE |
|
|
|
|
3 |
183 |
|
Oskar Lindholm |
Lyseng IF |
|
|
50m |
15:21.48 |
|
|
|
2001 |
0153AF |
|
|
|
|
4 |
232 |
|
Óli Mortensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
15:31.75 |
|
|
|
1996 |
9603AN |
|
|
|
|
5 |
172 |
|
Mads Holm |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
50m |
15:41.71 |
|
|
|
1998 |
9837AC |
|
|
|
|
6 |
665 |
|
Jon Jøntvedt |
Bryne Symjeklubb |
|
|
50m |
15:46.52 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
7 |
623 |
|
Simon Juul Henriksen |
H2Odense |
|
|
50m |
15:52.80 |
|
|
|
2001 |
0161AG |
|
|
|
|
8 |
498 |
|
Mads Rishøj |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1999 |
9943AN |
50m |
15:54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
91 |
|
Frederik Bojesen |
JGI Svømning |
2002 |
0281AB |
50m |
16:04.32 |
|
|
|
|
|
10 |
387 |
|
Carl Emil Lønborg |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0241AJ |
50m |
16:04.59 |
|
|
|
|
|
11 |
482 |
|
Christian Rasmussen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1998 |
9867AF |
50m |
16:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
38 |
|
Markus Kjeldsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0059AB |
50m |
16:15.10 |
|
|
|
|
|
13 |
579 |
|
Alexander Fenger |
Vejle Svømmeklub |
1999 |
9925AT |
50m |
16:16.45 |
|
|
|
|
|
14 |
493 |
|
Christopher Kristiansen |
Svømmeklubben Sønderborg |
2000 |
0045AR |
50m |
16:16.55 |
|
|
|
|
|
15 |
158 |
|
Anders Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2001 |
0123AF |
50m |
16:18.34 |
|
|
|
|
|
16 |
142 |
|
Frederik Bornemann |
Sigma Swim Allerød |
2001 |
0163AH |
50m |
16:28.65 |
|
|
|
|
|
17 |
303 |
|
Silas Storm Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0291AL |
50m |
16:32.48 |
|
|
|
|
|
18 |
130 |
|
Christian Boutrup |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0337AA |
50m |
16:33.74 |
|
|
|
|
|
19 |
218 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0075AI |
50m |
16:35.53 |
|
|
|
|
|
20 |
267 |
|
Andreas Rasmussen |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0045AQ |
50m |
16:39.68 |
|
|
|
|
|
21 |
684 |
|
Linus Klepp Vik |
Sandnes SLK |
2001 |
M141201 LIN04 |
50m |
16:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
258 |
|
Jens Bomgaard |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0273AG |
50m |
16:47.00 |
|
|
|
|
|
23 |
283 |
|
Mathias Rasmussen |
Holstebro Svømme Club |
2001 |
0175AH |
50m |
16:57.04 |
|
|
|
|
|
24 |
501 |
|
Lasse Darlem Brandt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0379AH |
50m |
17:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
383 |
|
Christoffer Weiss |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
17:07.16 |
|
|
|
2001 |
0197AD |
|
|
|
|
26 |
533 |
|
Valdemar Kristensen |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50m |
17:10.96 |
|
|
|
2003 |
0397AN |
|
|
|
|
27 |
77 |
|
Christian Bonde |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
17:11.40 |
|
|
|
2001 |
0193AM |
|
|
|
|
28 |
439 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
17:16.37 |
|
|
|
2003 |
0317AD |
|
|
|
|
29 |
543 |
|
Alexander Rendlev |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50m |
17:18.58 |
|
|
|
2001 |
0121AE |
|
|
|
|
30 |
624 |
|
Lukas Stæhr Bentsen |
H2Odense |
|
|
50m |
17:30.21 |
|
|
|
2003 |
0351AC |
|
|
|
|
31 |
586 |
|
Carl Magnus Krievs |
Vest-Brøndby |
|
|
50m |
17:33.32 |
|
|
|
2002 |
0257AD |
|
|
|
|
32 |
50 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
17:35.34 |
|
|
|
2002 |
0255AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
100m Brystsvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:05.93 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
30-07-2013 |
|
|
|
1:09.67 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
13-04-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
660 |
|
Matilde Schrøder |
Berns Swim Team |
|
|
50m |
1:08.49 |
|
|
|
1996 |
9664AG |
|
|
|
|
2 |
553 |
|
Josefine B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
1:08.72 |
|
|
|
1999 |
9928AB |
|
|
|
|
3 |
233 |
|
Anna Wermuth |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
1:08.93 |
|
|
|
1996 |
9658AM |
|
|
|
|
4 |
460 |
|
Schastine Tabor |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
50m |
1:11.94 |
|
|
|
2005 |
0598AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
551 |
|
Johanna Berthelsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0096AO |
50m |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
6 |
190 |
|
Emma Bjørnholdt |
Lyngby Svømmeklub |
2000 |
0034AM |
50m |
1:12.94 |
|
|
|
|
|
7 |
488 |
|
Regitze Gaard |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0178AG |
50m |
1:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
450 |
|
Emma D. Rasmussen |
Agfs Svømmeafdeling |
1996 |
9604AE |
50m |
1:13.37 |
|
|
|
|
|
9 |
48 |
|
Frederikke Mertins |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0014AE |
50m |
1:13.48 |
|
|
|
|
|
10 |
297 |
|
Pernille Jensen |
Holbæk Svømme Klub |
1998 |
9858AZ |
50m |
1:13.53 |
|
|
|
|
|
11 |
249 |
|
Mathilde Hager |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0154AB |
50m |
1:14.13 |
|
|
|
|
|
12 |
188 |
|
Jessica Yu Mortensen |
Lyngby Svømmeklub |
2000 |
0072AG |
50m |
1:14.30 |
|
|
|
|
|
13 |
506 |
|
Julie Bak |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1997 |
9782AJ |
50m |
1:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
93 |
|
Isabel Mass |
JGI Svømning |
1998 |
9848AA |
50m |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
496 |
|
Josephine G. Lauridsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0168AD |
50m |
1:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
500 |
|
Emilie Nyegaard |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0188AF |
50m |
1:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
64 |
|
Line Jørgensen Bruun |
Aalborg Svømmeklub |
1995 |
9544AF |
50m |
1:15.26 |
|
|
|
|
|
18 |
213 |
|
Melanie Degner |
Køge Svømmeklub |
2000 |
0098AC |
50m |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
19 |
540 |
|
Cecilie Daluiso Salmonsen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2001 |
0108AH |
50m |
1:16.19 |
|
|
|
|
|
20 |
195 |
|
Nikoline Biltoft-Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0166AM |
50m |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
21 |
629 |
|
Freja Nicholas |
H2Odense |
2000 |
0084AN |
50m |
1:16.84 |
|
|
|
|
|
22 |
220 |
|
Victoria K. Jespersen |
IHF Svømning |
2001 |
0184AN |
50m |
1:16.96 |
|
|
|
|
|
23 |
670 |
|
Diane Gussing |
Bryne Symjeklubb |
2004 |
|
50m |
1:17.81 |
|
|
|
|
|
|
24 |
669 |
|
Kristin Nygård Magnussen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
1:19.25 |
|
|
|
|
|
|
25 |
632 |
|
Malea Benediktson |
H2Odense |
2001 |
0104AM |
50m |
1:21.02 |
|
|
|
|
|
26 |
592 |
|
Emma Mikkelsen |
Vest-Brøndby |
2001 |
0176AB |
50m |
1:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
100m Brystsvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:05.93 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
30-07-2013 |
|
|
|
1:09.67 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
13-04-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
660 |
|
Matilde Schrøder |
Berns Swim Team |
|
|
50m |
1:08.49 |
|
|
|
1996 |
9664AG |
|
|
|
|
2 |
553 |
|
Josefine B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
1:08.72 |
|
|
|
1999 |
9928AB |
|
|
|
|
3 |
233 |
|
Anna Wermuth |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
1:08.93 |
|
|
|
1996 |
9658AM |
|
|
|
|
4 |
460 |
|
Schastine Tabor |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
50m |
1:11.94 |
|
|
|
2005 |
0598AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
551 |
|
Johanna Berthelsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0096AO |
50m |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
6 |
190 |
|
Emma Bjørnholdt |
Lyngby Svømmeklub |
2000 |
0034AM |
50m |
1:12.94 |
|
|
|
|
|
7 |
488 |
|
Regitze Gaard |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0178AG |
50m |
1:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
450 |
|
Emma D. Rasmussen |
Agfs Svømmeafdeling |
1996 |
9604AE |
50m |
1:13.37 |
|
|
|
|
|
9 |
48 |
|
Frederikke Mertins |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0014AE |
50m |
1:13.48 |
|
|
|
|
|
10 |
297 |
|
Pernille Jensen |
Holbæk Svømme Klub |
1998 |
9858AZ |
50m |
1:13.53 |
|
|
|
|
|
11 |
249 |
|
Mathilde Hager |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0154AB |
50m |
1:14.13 |
|
|
|
|
|
12 |
188 |
|
Jessica Yu Mortensen |
Lyngby Svømmeklub |
2000 |
0072AG |
50m |
1:14.30 |
|
|
|
|
|
13 |
506 |
|
Julie Bak |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1997 |
9782AJ |
50m |
1:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
93 |
|
Isabel Mass |
JGI Svømning |
1998 |
9848AA |
50m |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
496 |
|
Josephine G. Lauridsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0168AD |
50m |
1:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
500 |
|
Emilie Nyegaard |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0188AF |
50m |
1:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
64 |
|
Line Jørgensen Bruun |
Aalborg Svømmeklub |
1995 |
9544AF |
50m |
1:15.26 |
|
|
|
|
|
18 |
213 |
|
Melanie Degner |
Køge Svømmeklub |
2000 |
0098AC |
50m |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
19 |
540 |
|
Cecilie Daluiso Salmonsen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2001 |
0108AH |
50m |
1:16.19 |
|
|
|
|
|
20 |
195 |
|
Nikoline Biltoft-Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0166AM |
50m |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
21 |
629 |
|
Freja Nicholas |
H2Odense |
2000 |
0084AN |
50m |
1:16.84 |
|
|
|
|
|
22 |
220 |
|
Victoria K. Jespersen |
IHF Svømning |
2001 |
0184AN |
50m |
1:16.96 |
|
|
|
|
|
23 |
670 |
|
Diane Gussing |
Bryne Symjeklubb |
2004 |
|
50m |
1:17.81 |
|
|
|
|
|
|
24 |
669 |
|
Kristin Nygård Magnussen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
1:19.25 |
|
|
|
|
|
|
25 |
632 |
|
Malea Benediktson |
H2Odense |
2001 |
0104AM |
50m |
1:21.02 |
|
|
|
|
|
26 |
592 |
|
Emma Mikkelsen |
Vest-Brøndby |
2001 |
0176AB |
50m |
1:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100m Brystsvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:05.93 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
30-07-2013 |
|
|
|
1:09.67 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
13-04-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
124 |
|
Thea Blomsterberg |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
1:08.59 |
|
|
|
2002 |
0272AC |
|
|
|
|
2 |
145 |
|
Josephine Kruse |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
1:09.67 |
|
|
|
2002 |
0242AQ |
|
|
|
|
3 |
388 |
|
Clara Rybak-Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
1:10.33 |
|
|
|
2003 |
0342AO |
|
|
|
|
4 |
423 |
|
Astrid Nielsen |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:11.18 |
|
|
|
2002 |
0276AO |
|
|
|
|
5 |
307 |
|
Laura Fogh |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
50m |
1:12.52 |
|
|
|
2003 |
0352AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
102 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
Slangerup Svømmeklub |
2004 |
0414AM |
50m |
1:12.92 |
|
|
|
|
|
7 |
469 |
|
Caroline Brink |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0316AE |
50m |
1:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
144 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
50m |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
9 |
208 |
|
Benedicte Them Jensen |
Køge Svømmeklub |
2004 |
0454AA |
50m |
1:13.37 |
|
|
|
|
|
10 |
407 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0466AK |
50m |
1:13.62 |
|
|
|
|
|
11 |
33 |
|
Emilie Egerup |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0316AW |
50m |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
12 |
356 |
|
Nele Schulze |
Haderslev Svømme Klub |
2004 |
0492AH |
50m |
1:13.70 |
|
|
|
|
|
13 |
89 |
|
Pernille Elm Jensen |
JGI Svømning |
2003 |
0302AI |
50m |
1:14.16 |
|
|
|
|
|
14 |
377 |
|
Sara Damkjær Bartels |
Gladsaxe Svømmeklub |
2004 |
0478AC |
50m |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
15 |
619 |
|
Johanne A Andersson |
H2Odense |
2003 |
0302AD |
50m |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
16 |
170 |
|
Maria Bebe Hansen |
Nyborg Svømmeklub |
2004 |
0482AG |
50m |
1:14.99 |
|
|
|
|
|
17 |
638 |
|
Dagmar Boeck |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0458AM |
50m |
1:15.13 |
|
|
|
|
|
18 |
325 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
Herlev Svømning |
2003 |
0392AI |
50m |
1:15.23 |
|
|
|
|
|
19 |
184 |
|
Sarah Kildahl |
Lyseng IF |
2004 |
0474AJ |
50m |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
20 |
285 |
|
Annika Hausgaard Godt |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0306AE |
50m |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
21 |
153 |
|
Emma Stoltz |
Sigma Swim Allerød |
2004 |
0448AE |
50m |
1:15.48 |
|
|
|
|
|
22 |
431 |
|
Cecilie Batz |
DeltaSwim |
2003 |
0386AT |
50m |
1:15.57 |
|
|
|
|
|
23 |
532 |
|
Martha Vitus Tversted |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0202AE |
50m |
1:15.72 |
|
|
|
|
|
24 |
568 |
|
Louise Sjørup Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0322AG |
50m |
1:15.82 |
|
|
|
|
|
25 |
452 |
|
Maiken Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0282AM |
50m |
1:15.97 |
|
|
|
|
|
26 |
116 |
|
Ida Kjærgaard |
Skanderborg Svømmeklub |
2003 |
0368BB |
50m |
1:16.31 |
|
|
|
|
|
27 |
115 |
|
Dicte Skov Forsberg |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2004 |
0466AM |
50m |
1:16.33 |
|
|
|
|
|
28 |
254 |
|
Hannah Höesch |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0336AM |
50m |
1:16.38 |
|
|
|
|
|
29 |
28 |
|
Caroline Holm |
Kalundborg SK |
2004 |
0432AE |
50m |
1:16.69 |
|
|
|
|
|
30 |
396 |
|
Viola Demuth Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0316AI |
50m |
1:16.79 |
|
|
|
|
|
31 |
112 |
|
Regitze Gotthard |
Slagelse Svømmeklub |
2002 |
0228AA |
50m |
1:16.91 |
|
|
|
|
|
32 |
46 |
|
Freja Søndergaard |
Vordingborg Svømme Klub |
2004 |
0452AO |
50m |
1:16.93 |
|
|
|
|
|
33 |
547 |
|
Lærke Blond |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0362AW |
50m |
1:16.99 |
|
|
|
|
|
34 |
520 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0298AO |
50m |
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
610 |
|
Eva Hjort |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:17.50 |
|
|
|
2004 |
0452AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
88 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
JGI Svømning |
2003 |
0358AB |
50m |
1:18.25 |
|
|
|
|
|
37 |
193 |
|
Anna Myhre Rottensten |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0326AW |
50m |
1:18.27 |
|
|
|
|
|
38 |
345 |
|
Amanda Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0204AK |
50m |
1:18.40 |
|
|
|
|
|
39 |
458 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
Swim Team Neptun |
2004 |
0496AD |
50m |
1:18.55 |
|
|
|
|
|
40 |
401 |
|
Anne Sofie Evald |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0486AC |
50m |
1:18.56 |
|
|
|
|
|
41 |
413 |
|
Søs Freund |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0454AG |
50m |
1:18.59 |
|
|
|
|
|
42 |
179 |
|
Nikoline Skovly Larsen |
Næstved IF |
2003 |
0322AE |
50m |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
43 |
198 |
|
Sofia Norre Bendt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0316AG |
50m |
1:18.85 |
|
|
|
|
|
44 |
54 |
|
Sofie Bak |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0336AN |
50m |
1:18.91 |
|
|
|
|
|
45 |
358 |
|
Amalie Averhoff Møbes |
Haderslev Svømme Klub |
2002 |
0226BB |
50m |
1:19.04 |
|
|
|
|
|
46 |
359 |
|
Mira Emilie Schmidt |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0394AY |
50m |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
47 |
432 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
DeltaSwim |
2004 |
0426AT |
50m |
1:19.22 |
|
|
|
|
|
48 |
529 |
|
Alba Lyhne Weiner |
Søllerød Svømmeklub |
2004 |
0486AT |
50m |
1:19.22 |
|
|
|
|
|
49 |
99 |
|
Freja Møller |
Slangerup Svømmeklub |
2004 |
0442AF |
50m |
1:19.29 |
|
|
|
|
|
50 |
467 |
|
Amalie Michelsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0308AC |
50m |
1:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
461 |
|
Josephine B. U. Danielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2003 |
0326AD |
50m |
1:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
561 |
|
Kristine Hülsen |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0286AH |
50m |
1:19.58 |
|
|
|
|
|
53 |
211 |
|
Line Nøhr Petersen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0378AI |
50m |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
54 |
217 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0322AB |
50m |
1:19.73 |
|
|
|
|
|
55 |
499 |
|
Ida-Marie Frydenlund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0304AP |
50m |
1:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
169 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:19.86 |
|
|
|
2004 |
0494AV |
|
|
|
|
57 |
57 |
|
Frida Hvirring Kragh |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
1:19.91 |
|
|
|
2004 |
0474AF |
|
|
|
|
58 |
437 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
Albertslund IF |
|
|
50m |
1:21.78 |
|
|
|
2004 |
0432AD |
|
|
|
|
59 |
203 |
|
Isabella Ravn Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:21.90 |
|
|
|
2004 |
0404AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100m Brystsvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:05.93 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
30-07-2013 |
|
|
|
1:09.67 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
13-04-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
124 |
|
Thea Blomsterberg |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
1:08.59 |
|
|
|
2002 |
0272AC |
|
|
|
|
2 |
145 |
|
Josephine Kruse |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
1:09.67 |
|
|
|
2002 |
0242AQ |
|
|
|
|
3 |
388 |
|
Clara Rybak-Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
1:10.33 |
|
|
|
2003 |
0342AO |
|
|
|
|
4 |
423 |
|
Astrid Nielsen |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:11.18 |
|
|
|
2002 |
0276AO |
|
|
|
|
5 |
307 |
|
Laura Fogh |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
50m |
1:12.52 |
|
|
|
2003 |
0352AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
102 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
Slangerup Svømmeklub |
2004 |
0414AM |
50m |
1:12.92 |
|
|
|
|
|
7 |
469 |
|
Caroline Brink |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0316AE |
50m |
1:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
144 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
50m |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
9 |
208 |
|
Benedicte Them Jensen |
Køge Svømmeklub |
2004 |
0454AA |
50m |
1:13.37 |
|
|
|
|
|
10 |
407 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0466AK |
50m |
1:13.62 |
|
|
|
|
|
11 |
33 |
|
Emilie Egerup |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0316AW |
50m |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
12 |
356 |
|
Nele Schulze |
Haderslev Svømme Klub |
2004 |
0492AH |
50m |
1:13.70 |
|
|
|
|
|
13 |
89 |
|
Pernille Elm Jensen |
JGI Svømning |
2003 |
0302AI |
50m |
1:14.16 |
|
|
|
|
|
14 |
377 |
|
Sara Damkjær Bartels |
Gladsaxe Svømmeklub |
2004 |
0478AC |
50m |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
15 |
619 |
|
Johanne A Andersson |
H2Odense |
2003 |
0302AD |
50m |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
16 |
170 |
|
Maria Bebe Hansen |
Nyborg Svømmeklub |
2004 |
0482AG |
50m |
1:14.99 |
|
|
|
|
|
17 |
638 |
|
Dagmar Boeck |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0458AM |
50m |
1:15.13 |
|
|
|
|
|
18 |
325 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
Herlev Svømning |
2003 |
0392AI |
50m |
1:15.23 |
|
|
|
|
|
19 |
184 |
|
Sarah Kildahl |
Lyseng IF |
2004 |
0474AJ |
50m |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
20 |
285 |
|
Annika Hausgaard Godt |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0306AE |
50m |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
21 |
153 |
|
Emma Stoltz |
Sigma Swim Allerød |
2004 |
0448AE |
50m |
1:15.48 |
|
|
|
|
|
22 |
431 |
|
Cecilie Batz |
DeltaSwim |
2003 |
0386AT |
50m |
1:15.57 |
|
|
|
|
|
23 |
532 |
|
Martha Vitus Tversted |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0202AE |
50m |
1:15.72 |
|
|
|
|
|
24 |
568 |
|
Louise Sjørup Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0322AG |
50m |
1:15.82 |
|
|
|
|
|
25 |
452 |
|
Maiken Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0282AM |
50m |
1:15.97 |
|
|
|
|
|
26 |
116 |
|
Ida Kjærgaard |
Skanderborg Svømmeklub |
2003 |
0368BB |
50m |
1:16.31 |
|
|
|
|
|
27 |
115 |
|
Dicte Skov Forsberg |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2004 |
0466AM |
50m |
1:16.33 |
|
|
|
|
|
28 |
254 |
|
Hannah Höesch |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0336AM |
50m |
1:16.38 |
|
|
|
|
|
29 |
28 |
|
Caroline Holm |
Kalundborg SK |
2004 |
0432AE |
50m |
1:16.69 |
|
|
|
|
|
30 |
396 |
|
Viola Demuth Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0316AI |
50m |
1:16.79 |
|
|
|
|
|
31 |
112 |
|
Regitze Gotthard |
Slagelse Svømmeklub |
2002 |
0228AA |
50m |
1:16.91 |
|
|
|
|
|
32 |
46 |
|
Freja Søndergaard |
Vordingborg Svømme Klub |
2004 |
0452AO |
50m |
1:16.93 |
|
|
|
|
|
33 |
547 |
|
Lærke Blond |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0362AW |
50m |
1:16.99 |
|
|
|
|
|
34 |
520 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0298AO |
50m |
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
610 |
|
Eva Hjort |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:17.50 |
|
|
|
2004 |
0452AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
88 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
JGI Svømning |
2003 |
0358AB |
50m |
1:18.25 |
|
|
|
|
|
37 |
193 |
|
Anna Myhre Rottensten |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0326AW |
50m |
1:18.27 |
|
|
|
|
|
38 |
345 |
|
Amanda Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0204AK |
50m |
1:18.40 |
|
|
|
|
|
39 |
458 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
Swim Team Neptun |
2004 |
0496AD |
50m |
1:18.55 |
|
|
|
|
|
40 |
401 |
|
Anne Sofie Evald |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0486AC |
50m |
1:18.56 |
|
|
|
|
|
41 |
413 |
|
Søs Freund |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0454AG |
50m |
1:18.59 |
|
|
|
|
|
42 |
179 |
|
Nikoline Skovly Larsen |
Næstved IF |
2003 |
0322AE |
50m |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
43 |
198 |
|
Sofia Norre Bendt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0316AG |
50m |
1:18.85 |
|
|
|
|
|
44 |
54 |
|
Sofie Bak |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0336AN |
50m |
1:18.91 |
|
|
|
|
|
45 |
358 |
|
Amalie Averhoff Møbes |
Haderslev Svømme Klub |
2002 |
0226BB |
50m |
1:19.04 |
|
|
|
|
|
46 |
359 |
|
Mira Emilie Schmidt |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0394AY |
50m |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
47 |
432 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
DeltaSwim |
2004 |
0426AT |
50m |
1:19.22 |
|
|
|
|
|
48 |
529 |
|
Alba Lyhne Weiner |
Søllerød Svømmeklub |
2004 |
0486AT |
50m |
1:19.22 |
|
|
|
|
|
49 |
99 |
|
Freja Møller |
Slangerup Svømmeklub |
2004 |
0442AF |
50m |
1:19.29 |
|
|
|
|
|
50 |
467 |
|
Amalie Michelsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0308AC |
50m |
1:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
461 |
|
Josephine B. U. Danielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2003 |
0326AD |
50m |
1:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
561 |
|
Kristine Hülsen |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0286AH |
50m |
1:19.58 |
|
|
|
|
|
53 |
211 |
|
Line Nøhr Petersen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0378AI |
50m |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
54 |
217 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0322AB |
50m |
1:19.73 |
|
|
|
|
|
55 |
499 |
|
Ida-Marie Frydenlund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0304AP |
50m |
1:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
169 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:19.86 |
|
|
|
2004 |
0494AV |
|
|
|
|
57 |
57 |
|
Frida Hvirring Kragh |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
1:19.91 |
|
|
|
2004 |
0474AF |
|
|
|
|
58 |
437 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
Albertslund IF |
|
|
50m |
1:21.78 |
|
|
|
2004 |
0432AD |
|
|
|
|
59 |
203 |
|
Isabella Ravn Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:21.90 |
|
|
|
2004 |
0404AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
200m Butterfly Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:54.47 |
|
Viktor Bromer |
1993 |
Aalborg Sv |
DEN |
Kazan, Rusland |
|
04-08-2015 |
|
|
|
2:01.35 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
AGF |
DEN |
Tampere, Finland |
|
23-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
74 |
|
Nicolas Blanch |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:00.64 |
|
|
|
1997 |
9779AA |
|
|
|
|
2 |
575 |
|
Andreas Hansen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
2:04.34 |
|
|
|
2000 |
0089AH |
|
|
|
|
3 |
666 |
|
Mats Fjogstad Tobiassen |
Bryne Symjeklubb |
|
|
50m |
2:05.28 |
|
|
|
2002 |
|
|
|
|
|
4 |
449 |
|
David Hjort |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
2:05.97 |
|
|
|
2000 |
0009AI |
|
|
|
|
5 |
420 |
|
Magnus B. Høgild |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:06.11 |
|
|
|
1999 |
9959AD |
|
|
|
|
6 |
248 |
|
Magnus Carstensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
2:06.54 |
|
|
|
1999 |
9903AH |
|
|
|
|
7 |
516 |
|
Oliver Thor Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:07.89 |
|
|
|
2000 |
0081AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
422 |
|
Jakob Mose |
Esbjerg Svømmeklub |
2000 |
0029AF |
50m |
2:08.08 |
|
|
|
|
|
9 |
385 |
|
Tomas Stensballe Larsen |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0035AK |
50m |
2:09.63 |
|
|
|
|
|
10 |
218 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0075AI |
50m |
2:10.23 |
|
|
|
|
|
11 |
267 |
|
Andreas Rasmussen |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0045AQ |
50m |
2:10.30 |
|
|
|
|
|
12 |
525 |
|
Daniel Berg Wenk |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0099AB |
50m |
2:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
76 |
|
Rune Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0097AF |
50m |
2:13.08 |
|
|
|
|
|
14 |
637 |
|
Thomas Bech |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9857AM |
50m |
2:14.01 |
|
|
|
|
|
15 |
684 |
|
Linus Klepp Vik |
Sandnes SLK |
2001 |
M141201 LIN04 |
50m |
2:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
364 |
|
Rasmus Langvad |
Glostrup Svømmeklub |
2000 |
0045AD |
50m |
2:14.78 |
|
|
|
|
|
17 |
495 |
|
Niels Paulli Sparholt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0027AF |
50m |
2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
678 |
|
Lars Erik Berland |
Sandnes SLK |
|
|
50m |
2:15.43 |
|
|
|
1999 |
M231199 LAR01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
273 |
|
Lukas Lindstrøm |
Horsens Svømmeklub |
1998 |
9869AR |
50m |
2:19.37 |
|
|
|
|
|
20 |
100 |
|
Julius Svarrer |
Slangerup Svømmeklub |
2005 |
0507AH |
50m |
2:20.12 |
|
|
|
|
|
21 |
471 |
|
Ferdinand Wahl |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0089AB |
50m |
2:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
243 |
|
Tobias Gammelvind |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0437AD |
50m |
2:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
200m Butterfly Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:54.47 |
|
Viktor Bromer |
1993 |
Aalborg Sv |
DEN |
Kazan, Rusland |
|
04-08-2015 |
|
|
|
2:01.35 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
AGF |
DEN |
Tampere, Finland |
|
23-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
74 |
|
Nicolas Blanch |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:00.64 |
|
|
|
1997 |
9779AA |
|
|
|
|
2 |
575 |
|
Andreas Hansen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
2:04.34 |
|
|
|
2000 |
0089AH |
|
|
|
|
3 |
666 |
|
Mats Fjogstad Tobiassen |
Bryne Symjeklubb |
|
|
50m |
2:05.28 |
|
|
|
2002 |
|
|
|
|
|
4 |
449 |
|
David Hjort |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
2:05.97 |
|
|
|
2000 |
0009AI |
|
|
|
|
5 |
420 |
|
Magnus B. Høgild |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:06.11 |
|
|
|
1999 |
9959AD |
|
|
|
|
6 |
248 |
|
Magnus Carstensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
2:06.54 |
|
|
|
1999 |
9903AH |
|
|
|
|
7 |
516 |
|
Oliver Thor Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:07.89 |
|
|
|
2000 |
0081AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
422 |
|
Jakob Mose |
Esbjerg Svømmeklub |
2000 |
0029AF |
50m |
2:08.08 |
|
|
|
|
|
9 |
385 |
|
Tomas Stensballe Larsen |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0035AK |
50m |
2:09.63 |
|
|
|
|
|
10 |
218 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0075AI |
50m |
2:10.23 |
|
|
|
|
|
11 |
267 |
|
Andreas Rasmussen |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0045AQ |
50m |
2:10.30 |
|
|
|
|
|
12 |
525 |
|
Daniel Berg Wenk |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0099AB |
50m |
2:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
76 |
|
Rune Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0097AF |
50m |
2:13.08 |
|
|
|
|
|
14 |
637 |
|
Thomas Bech |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9857AM |
50m |
2:14.01 |
|
|
|
|
|
15 |
684 |
|
Linus Klepp Vik |
Sandnes SLK |
2001 |
M141201 LIN04 |
50m |
2:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
364 |
|
Rasmus Langvad |
Glostrup Svømmeklub |
2000 |
0045AD |
50m |
2:14.78 |
|
|
|
|
|
17 |
495 |
|
Niels Paulli Sparholt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0027AF |
50m |
2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
678 |
|
Lars Erik Berland |
Sandnes SLK |
|
|
50m |
2:15.43 |
|
|
|
1999 |
M231199 LAR01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
273 |
|
Lukas Lindstrøm |
Horsens Svømmeklub |
1998 |
9869AR |
50m |
2:19.37 |
|
|
|
|
|
20 |
100 |
|
Julius Svarrer |
Slangerup Svømmeklub |
2005 |
0507AH |
50m |
2:20.12 |
|
|
|
|
|
21 |
471 |
|
Ferdinand Wahl |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0089AB |
50m |
2:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
243 |
|
Tobias Gammelvind |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0437AD |
50m |
2:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
200m Butterfly Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:54.47 |
|
Viktor Bromer |
1993 |
Aalborg Sv |
DEN |
Kazan, Rusland |
|
04-08-2015 |
|
|
|
2:01.35 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
AGF |
DEN |
Tampere, Finland |
|
23-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
510 |
|
Kasper Bonnichsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:04.01 |
|
|
|
2002 |
0283AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
319 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
Herlev Svømning |
2002 |
0231AC |
50m |
2:06.99 |
|
|
|
|
|
3 |
252 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
2:08.44 |
|
|
|
|
|
4 |
262 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0339AK |
50m |
2:08.54 |
|
|
|
|
|
5 |
75 |
|
Oliver Nørgaard Frost |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0299AL |
50m |
2:09.29 |
|
|
|
|
|
6 |
384 |
|
Leo Badaker |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0255AR |
50m |
2:09.95 |
|
|
|
|
|
7 |
318 |
|
Laurits Kenskov |
Herlev Svømning |
2001 |
0145AC |
50m |
2:10.48 |
|
|
|
|
|
8 |
111 |
|
Matthias Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0191AH |
50m |
2:10.49 |
|
|
|
|
|
9 |
473 |
|
Joakim Køhn |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0375AE |
50m |
2:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
131 |
|
Frederik Eg Ibsen |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0231AD |
50m |
2:10.58 |
|
|
|
|
|
11 |
417 |
|
Tobias Boström |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0295AG |
50m |
2:11.55 |
|
|
|
|
|
12 |
474 |
|
Jonas M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0193AA |
50m |
2:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
113 |
|
Jonas Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0123AH |
50m |
2:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
375 |
|
Oliver Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0225AE |
50m |
2:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
492 |
|
André Iversen |
Svømmeklubben Sønderborg |
2001 |
0121AL |
50m |
2:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
543 |
|
Alexander Rendlev |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2001 |
0121AE |
50m |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
142 |
|
Frederik Bornemann |
Sigma Swim Allerød |
2001 |
0163AH |
50m |
2:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
405 |
|
Christopher G. Trandum |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0313AI |
50m |
2:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
530 |
|
Christoffer Weiss |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0273AE |
50m |
2:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
604 |
|
Mikkel Riis |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0257AR |
50m |
2:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
440 |
|
Valdemar Wichmann |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0305AJ |
50m |
2:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
316 |
|
Magnus Løhr |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0173AJ |
50m |
2:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
491 |
|
Ole Hovmand |
Svømmeklubben Syd |
2003 |
0345AH |
50m |
2:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
225 |
|
Malte Egholm Brøns |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0331AC |
50m |
2:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
226 |
|
Magnus Bækgaard Andersen |
Hørsholm Svømmeforening |
2001 |
0101AF |
50m |
2:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
110 |
|
Tobias Daniel Larsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0139AH |
50m |
2:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
586 |
|
Carl Magnus Krievs |
Vest-Brøndby |
2002 |
0257AD |
50m |
2:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
362 |
|
Mikkel Gummer |
Greve Svømmeklub |
2002 |
0269AF |
50m |
2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
335 |
|
Lucas Burmester |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0237AK |
50m |
2:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
135 |
|
Andreas Hoffmann |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0325AH |
50m |
2:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
479 |
|
Mikkel Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0365AE |
50m |
2:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
309 |
|
Carl Kirchhoff |
Hillerød Svømmeklub |
2002 |
0257AL |
50m |
2:23.03 |
|
|
|
|
|
33 |
544 |
|
Peter Vinge-Maigaard |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0351AB |
50m |
2:23.48 |
|
|
|
|
|
34 |
463 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2002 |
0205AF |
50m |
2:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
50 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0255AI |
50m |
2:24.15 |
|
|
|
|
|
36 |
633 |
|
Johan Siksne Kaalund |
H2Odense |
2002 |
0235AI |
50m |
2:26.02 |
|
|
|
|
|
37 |
427 |
|
Emil Frydenholm |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0235AG |
50m |
2:26.73 |
|
|
|
|
|
38 |
534 |
|
William Kristensen |
Søllerød Svømmeklub |
2003 |
0319AM |
50m |
2:27.03 |
|
|
|
|
|
39 |
374 |
|
Noah Bred |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0399AE |
50m |
2:27.17 |
|
|
|
|
|
40 |
365 |
|
Oskar Skov Grell |
Glostrup Svømmeklub |
2002 |
0217AC |
50m |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
41 |
96 |
|
Nicolai Therkelsen |
Svømmeklubben Laksen |
2003 |
0337AG |
50m |
2:28.85 |
|
|
|
|
|
42 |
646 |
|
Lars Reber Knudsen |
Farum Svømmeklub |
2003 |
0365AR |
50m |
2:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
200m Butterfly Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:54.47 |
|
Viktor Bromer |
1993 |
Aalborg Sv |
DEN |
Kazan, Rusland |
|
04-08-2015 |
|
|
|
2:01.35 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
AGF |
DEN |
Tampere, Finland |
|
23-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
510 |
|
Kasper Bonnichsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:04.01 |
|
|
|
2002 |
0283AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
319 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
Herlev Svømning |
2002 |
0231AC |
50m |
2:06.99 |
|
|
|
|
|
3 |
252 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
2:08.44 |
|
|
|
|
|
4 |
262 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0339AK |
50m |
2:08.54 |
|
|
|
|
|
5 |
75 |
|
Oliver Nørgaard Frost |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0299AL |
50m |
2:09.29 |
|
|
|
|
|
6 |
384 |
|
Leo Badaker |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0255AR |
50m |
2:09.95 |
|
|
|
|
|
7 |
318 |
|
Laurits Kenskov |
Herlev Svømning |
2001 |
0145AC |
50m |
2:10.48 |
|
|
|
|
|
8 |
111 |
|
Matthias Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0191AH |
50m |
2:10.49 |
|
|
|
|
|
9 |
473 |
|
Joakim Køhn |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0375AE |
50m |
2:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
131 |
|
Frederik Eg Ibsen |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0231AD |
50m |
2:10.58 |
|
|
|
|
|
11 |
417 |
|
Tobias Boström |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0295AG |
50m |
2:11.55 |
|
|
|
|
|
12 |
474 |
|
Jonas M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0193AA |
50m |
2:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
113 |
|
Jonas Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0123AH |
50m |
2:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
375 |
|
Oliver Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0225AE |
50m |
2:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
492 |
|
André Iversen |
Svømmeklubben Sønderborg |
2001 |
0121AL |
50m |
2:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
543 |
|
Alexander Rendlev |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2001 |
0121AE |
50m |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
142 |
|
Frederik Bornemann |
Sigma Swim Allerød |
2001 |
0163AH |
50m |
2:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
405 |
|
Christopher G. Trandum |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0313AI |
50m |
2:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
530 |
|
Christoffer Weiss |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0273AE |
50m |
2:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
604 |
|
Mikkel Riis |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0257AR |
50m |
2:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
440 |
|
Valdemar Wichmann |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0305AJ |
50m |
2:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
316 |
|
Magnus Løhr |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0173AJ |
50m |
2:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
491 |
|
Ole Hovmand |
Svømmeklubben Syd |
2003 |
0345AH |
50m |
2:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
225 |
|
Malte Egholm Brøns |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0331AC |
50m |
2:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
226 |
|
Magnus Bækgaard Andersen |
Hørsholm Svømmeforening |
2001 |
0101AF |
50m |
2:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
110 |
|
Tobias Daniel Larsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0139AH |
50m |
2:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
586 |
|
Carl Magnus Krievs |
Vest-Brøndby |
2002 |
0257AD |
50m |
2:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
362 |
|
Mikkel Gummer |
Greve Svømmeklub |
2002 |
0269AF |
50m |
2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
335 |
|
Lucas Burmester |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0237AK |
50m |
2:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
135 |
|
Andreas Hoffmann |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0325AH |
50m |
2:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
479 |
|
Mikkel Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0365AE |
50m |
2:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
309 |
|
Carl Kirchhoff |
Hillerød Svømmeklub |
2002 |
0257AL |
50m |
2:23.03 |
|
|
|
|
|
33 |
544 |
|
Peter Vinge-Maigaard |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0351AB |
50m |
2:23.48 |
|
|
|
|
|
34 |
463 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2002 |
0205AF |
50m |
2:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
50 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0255AI |
50m |
2:24.15 |
|
|
|
|
|
36 |
633 |
|
Johan Siksne Kaalund |
H2Odense |
2002 |
0235AI |
50m |
2:26.02 |
|
|
|
|
|
37 |
427 |
|
Emil Frydenholm |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0235AG |
50m |
2:26.73 |
|
|
|
|
|
38 |
534 |
|
William Kristensen |
Søllerød Svømmeklub |
2003 |
0319AM |
50m |
2:27.03 |
|
|
|
|
|
39 |
374 |
|
Noah Bred |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0399AE |
50m |
2:27.17 |
|
|
|
|
|
40 |
365 |
|
Oskar Skov Grell |
Glostrup Svømmeklub |
2002 |
0217AC |
50m |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
41 |
96 |
|
Nicolai Therkelsen |
Svømmeklubben Laksen |
2003 |
0337AG |
50m |
2:28.85 |
|
|
|
|
|
42 |
646 |
|
Lars Reber Knudsen |
Farum Svømmeklub |
2003 |
0365AR |
50m |
2:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
400m Medley Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:38.20 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød S |
DEN |
Rom, Italien |
|
02-08-2009 |
|
|
|
4:48.17 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Wien, Østrig |
|
26-05-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
70 |
|
Katrine Bukh Villesen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
4:45.70 |
|
|
|
2000 |
0042AL |
|
|
|
|
2 |
282 |
|
Helena Rosendahl Bach |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
4:47.22 |
|
|
|
2000 |
0074AM |
|
|
|
|
3 |
123 |
|
Mia Steen Duus |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
4:49.44 |
|
|
|
2001 |
0114AE |
|
|
|
|
4 |
21 |
|
Tonni McNeese |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
4:53.29 |
|
|
|
2001 |
0186AL |
|
|
|
|
5 |
683 |
|
Eline Vik |
Sandnes SLK |
|
|
50m |
4:58.91 |
|
|
|
2002 |
K070202 ELI01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
381 |
|
Sofie Louise Nimb |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0174AP |
50m |
4:59.38 |
|
|
|
|
|
7 |
109 |
|
Sofie Nielsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0198AF |
50m |
5:04.99 |
|
|
|
|
|
8 |
246 |
|
Victoria Vorm |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0104AF |
50m |
5:06.01 |
|
|
|
|
|
9 |
399 |
|
Kristine Nilsson Norby |
Gentofte Svømme Klub |
2005 |
0534AC |
50m |
5:08.94 |
|
|
|
|
|
10 |
247 |
|
Luna Donde Feilberg |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0036AJ |
50m |
5:09.53 |
|
|
|
|
|
11 |
378 |
|
Zenia Aarestrup |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0104AS |
50m |
5:09.75 |
|
|
|
|
|
12 |
234 |
|
Cæcilie Buchholt Johansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0152AB |
50m |
5:11.07 |
|
|
|
|
|
13 |
344 |
|
Freja A. Skov |
Helsingør Svømmeklub |
2000 |
0078AA |
50m |
5:11.42 |
|
|
|
|
|
14 |
523 |
|
Helena Berg Wenk |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0052AD |
50m |
5:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
679 |
|
Martine Hallberg |
Sandnes SLK |
2002 |
K140602 MAR03 |
50m |
5:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
522 |
|
Line Strandby |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0106AD |
50m |
5:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
245 |
|
Josefine Strand Nielsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0048AI |
50m |
5:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
90 |
|
Silja Brage |
JGI Svømning |
2005 |
0544AL |
50m |
5:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
238 |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2005 |
0506AE |
50m |
5:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
220 |
|
Victoria K. Jespersen |
IHF Svømning |
2001 |
0184AN |
50m |
5:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
296 |
|
Mai Pallvi |
Holbæk Svømme Klub |
2000 |
0072AS |
50m |
5:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
400m Medley Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:38.20 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød S |
DEN |
Rom, Italien |
|
02-08-2009 |
|
|
|
4:48.17 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Wien, Østrig |
|
26-05-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
70 |
|
Katrine Bukh Villesen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
4:45.70 |
|
|
|
2000 |
0042AL |
|
|
|
|
2 |
282 |
|
Helena Rosendahl Bach |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
4:47.22 |
|
|
|
2000 |
0074AM |
|
|
|
|
3 |
123 |
|
Mia Steen Duus |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
4:49.44 |
|
|
|
2001 |
0114AE |
|
|
|
|
4 |
21 |
|
Tonni McNeese |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
4:53.29 |
|
|
|
2001 |
0186AL |
|
|
|
|
5 |
683 |
|
Eline Vik |
Sandnes SLK |
|
|
50m |
4:58.91 |
|
|
|
2002 |
K070202 ELI01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
381 |
|
Sofie Louise Nimb |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0174AP |
50m |
4:59.38 |
|
|
|
|
|
7 |
109 |
|
Sofie Nielsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0198AF |
50m |
5:04.99 |
|
|
|
|
|
8 |
246 |
|
Victoria Vorm |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0104AF |
50m |
5:06.01 |
|
|
|
|
|
9 |
399 |
|
Kristine Nilsson Norby |
Gentofte Svømme Klub |
2005 |
0534AC |
50m |
5:08.94 |
|
|
|
|
|
10 |
247 |
|
Luna Donde Feilberg |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0036AJ |
50m |
5:09.53 |
|
|
|
|
|
11 |
378 |
|
Zenia Aarestrup |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0104AS |
50m |
5:09.75 |
|
|
|
|
|
12 |
234 |
|
Cæcilie Buchholt Johansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0152AB |
50m |
5:11.07 |
|
|
|
|
|
13 |
344 |
|
Freja A. Skov |
Helsingør Svømmeklub |
2000 |
0078AA |
50m |
5:11.42 |
|
|
|
|
|
14 |
523 |
|
Helena Berg Wenk |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0052AD |
50m |
5:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
679 |
|
Martine Hallberg |
Sandnes SLK |
2002 |
K140602 MAR03 |
50m |
5:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
522 |
|
Line Strandby |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0106AD |
50m |
5:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
245 |
|
Josefine Strand Nielsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0048AI |
50m |
5:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
90 |
|
Silja Brage |
JGI Svømning |
2005 |
0544AL |
50m |
5:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
238 |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2005 |
0506AE |
50m |
5:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
220 |
|
Victoria K. Jespersen |
IHF Svømning |
2001 |
0184AN |
50m |
5:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
296 |
|
Mai Pallvi |
Holbæk Svømme Klub |
2000 |
0072AS |
50m |
5:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
400m Medley Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:38.20 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød S |
DEN |
Rom, Italien |
|
02-08-2009 |
|
|
|
4:48.17 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Wien, Østrig |
|
26-05-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
63 |
|
Victoria Haahr Pallesen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
4:57.67 |
|
|
|
2002 |
0226AC |
|
|
|
|
2 |
454 |
|
Mia Borgensgaard |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
4:58.79 |
|
|
|
2003 |
0368AT |
|
|
|
|
3 |
85 |
|
Kaya Fjeldsted Kristensen |
JGI Svømning |
|
|
50m |
4:59.51 |
|
|
|
2002 |
0232AJ |
|
|
|
|
4 |
518 |
|
Frederikke Echardt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
5:00.10 |
|
|
|
2002 |
0274AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
255 |
|
Emilie Krog |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0224AU |
50m |
5:03.22 |
|
|
|
|
|
6 |
484 |
|
Tine Petersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0304AO |
50m |
5:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
5:09.14 |
|
|
|
|
|
8 |
216 |
|
Naya Modin Thomsen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0374AA |
50m |
5:09.45 |
|
|
|
|
|
9 |
261 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0366AA |
50m |
5:10.94 |
|
|
|
|
|
10 |
409 |
|
Christina M. Glargaard |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0428AC |
50m |
5:13.18 |
|
|
|
|
|
11 |
148 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0314AB |
50m |
5:13.25 |
|
|
|
|
|
12 |
305 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0352AQ |
50m |
5:13.36 |
|
|
|
|
|
13 |
470 |
|
Emilie Meng |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0318AC |
50m |
5:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
611 |
|
Laura Marie Dige |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0404AE |
50m |
5:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
445 |
|
Ane Kirstine Granild |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0412AP |
50m |
5:14.76 |
|
|
|
|
|
16 |
129 |
|
Kajsa G. Christensen |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0484AA |
50m |
5:15.32 |
|
|
|
|
|
17 |
187 |
|
Ella Stenholt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0398AP |
50m |
5:17.09 |
|
|
|
|
|
18 |
253 |
|
Esther Else Grubert |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0374AG |
50m |
5:17.29 |
|
|
|
|
|
19 |
193 |
|
Anna Myhre Rottensten |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0326AW |
50m |
5:17.44 |
|
|
|
|
|
20 |
511 |
|
Sofie Hertzberg |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0262AK |
50m |
5:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
112 |
|
Regitze Gotthard |
Slagelse Svømmeklub |
2002 |
0228AA |
50m |
5:18.27 |
|
|
|
|
|
22 |
397 |
|
Clara Carlquist |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0314AN |
50m |
5:18.70 |
|
|
|
|
|
23 |
671 |
|
Victoria Svensson |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0408BC |
50m |
5:18.94 |
|
|
|
|
|
24 |
266 |
|
Olivia Callesen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0432AK |
50m |
5:18.94 |
|
|
|
|
|
25 |
285 |
|
Annika Hausgaard Godt |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0306AE |
50m |
5:19.61 |
|
|
|
|
|
26 |
453 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0272AI |
50m |
5:20.90 |
|
|
|
|
|
27 |
39 |
|
Line Lyskjær |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0324AO |
50m |
5:21.37 |
|
|
|
|
|
28 |
165 |
|
Caroline Broholm |
Ringe Svømme Klub |
2003 |
0338AA |
50m |
5:21.56 |
|
|
|
|
|
29 |
569 |
|
Svava Kj. Gregersen |
Vejle Svømmeklub |
2004 |
0426AC |
50m |
5:21.57 |
|
|
|
|
|
30 |
617 |
|
Emilie Podiss Petersen |
H2Odense |
2004 |
0404AO |
50m |
5:22.06 |
|
|
|
|
|
31 |
219 |
|
Anne Sofie Nørtoft |
Kolding SK |
2004 |
0408AP |
50m |
5:22.90 |
|
|
|
|
|
32 |
160 |
|
Katja Kjær Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0268AU |
50m |
5:23.58 |
|
|
|
|
|
33 |
355 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0352AO |
50m |
5:23.77 |
|
|
|
|
|
34 |
621 |
|
Mia T. Klüver-Kristensen |
H2Odense |
2004 |
0496AH |
50m |
5:23.90 |
|
|
|
|
|
35 |
521 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0476AA |
50m |
5:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
477 |
|
Luna Fyller Jacobsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0308AO |
50m |
5:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
555 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
5:25.88 |
|
|
|
2004 |
0424AO |
|
38 |
428 |
|
Frederikke Skau Hansen |
DeltaSwim |
|
|
50m |
5:26.16 |
|
|
|
2002 |
0204AJ |
|
39 |
373 |
|
Michelle Mortensen |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
5:26.93 |
|
|
|
2002 |
0274AH |
|
40 |
400 |
|
Clara Toft |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
5:27.72 |
|
|
|
2004 |
0406AA |
|
41 |
87 |
|
Christine Henriksen |
JGI Svømning |
|
|
50m |
5:28.16 |
|
|
|
2003 |
0376AM |
|
42 |
605 |
|
Sarah Bundgaard |
Viborg Svømme Klub |
|
|
50m |
5:28.76 |
|
|
|
2003 |
0312AY |
|
43 |
149 |
|
Cassandra G. Nygaard |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
5:29.91 |
|
|
|
2003 |
0398AD |
|
44 |
380 |
|
Malou Soelberg |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
5:30.37 |
|
|
|
2004 |
0438AE |
|
45 |
363 |
|
Sidse M. Ø. Engsbro |
Greve Svømmeklub |
|
|
50m |
5:31.00 |
|
|
|
2004 |
0482AK |
|
46 |
412 |
|
Natalie Da Silva Jensen |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
5:31.10 |
|
|
|
2004 |
0462AM |
|
47 |
179 |
|
Nikoline Skovly Larsen |
Næstved IF |
|
|
50m |
5:31.67 |
|
|
|
2003 |
0322AE |
|
48 |
548 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50m |
5:31.93 |
|
|
|
2004 |
0402AP |
|
|
|
|
49 |
529 |
|
Alba Lyhne Weiner |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50m |
5:32.01 |
|
|
|
2004 |
0486AT |
|
|
|
|
50 |
359 |
|
Mira Emilie Schmidt |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
50m |
5:32.03 |
|
|
|
2003 |
0394AY |
|
|
|
|
51 |
411 |
|
Kathrine Weide |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
5:32.15 |
|
|
|
2004 |
0402AO |
|
|
|
|
52 |
79 |
|
Karoline L. Kristensen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
5:32.58 |
|
|
|
2003 |
0326AQ |
|
|
|
|
53 |
457 |
|
Alberte Kempel Christense |
Swim Team Neptun |
|
|
50m |
5:33.23 |
|
|
|
2004 |
0492AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
400m Medley Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:38.20 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød S |
DEN |
Rom, Italien |
|
02-08-2009 |
|
|
|
4:48.17 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Wien, Østrig |
|
26-05-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
63 |
|
Victoria Haahr Pallesen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
4:57.67 |
|
|
|
2002 |
0226AC |
|
|
|
|
2 |
454 |
|
Mia Borgensgaard |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
4:58.79 |
|
|
|
2003 |
0368AT |
|
|
|
|
3 |
85 |
|
Kaya Fjeldsted Kristensen |
JGI Svømning |
|
|
50m |
4:59.51 |
|
|
|
2002 |
0232AJ |
|
|
|
|
4 |
518 |
|
Frederikke Echardt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
5:00.10 |
|
|
|
2002 |
0274AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
255 |
|
Emilie Krog |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0224AU |
50m |
5:03.22 |
|
|
|
|
|
6 |
484 |
|
Tine Petersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0304AO |
50m |
5:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
5:09.14 |
|
|
|
|
|
8 |
216 |
|
Naya Modin Thomsen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0374AA |
50m |
5:09.45 |
|
|
|
|
|
9 |
261 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0366AA |
50m |
5:10.94 |
|
|
|
|
|
10 |
409 |
|
Christina M. Glargaard |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0428AC |
50m |
5:13.18 |
|
|
|
|
|
11 |
148 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0314AB |
50m |
5:13.25 |
|
|
|
|
|
12 |
305 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0352AQ |
50m |
5:13.36 |
|
|
|
|
|
13 |
470 |
|
Emilie Meng |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0318AC |
50m |
5:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
611 |
|
Laura Marie Dige |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0404AE |
50m |
5:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
445 |
|
Ane Kirstine Granild |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0412AP |
50m |
5:14.76 |
|
|
|
|
|
16 |
129 |
|
Kajsa G. Christensen |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0484AA |
50m |
5:15.32 |
|
|
|
|
|
17 |
187 |
|
Ella Stenholt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0398AP |
50m |
5:17.09 |
|
|
|
|
|
18 |
253 |
|
Esther Else Grubert |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0374AG |
50m |
5:17.29 |
|
|
|
|
|
19 |
193 |
|
Anna Myhre Rottensten |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0326AW |
50m |
5:17.44 |
|
|
|
|
|
20 |
511 |
|
Sofie Hertzberg |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0262AK |
50m |
5:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
112 |
|
Regitze Gotthard |
Slagelse Svømmeklub |
2002 |
0228AA |
50m |
5:18.27 |
|
|
|
|
|
22 |
397 |
|
Clara Carlquist |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0314AN |
50m |
5:18.70 |
|
|
|
|
|
23 |
671 |
|
Victoria Svensson |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0408BC |
50m |
5:18.94 |
|
|
|
|
|
24 |
266 |
|
Olivia Callesen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0432AK |
50m |
5:18.94 |
|
|
|
|
|
25 |
285 |
|
Annika Hausgaard Godt |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0306AE |
50m |
5:19.61 |
|
|
|
|
|
26 |
453 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0272AI |
50m |
5:20.90 |
|
|
|
|
|
27 |
39 |
|
Line Lyskjær |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0324AO |
50m |
5:21.37 |
|
|
|
|
|
28 |
165 |
|
Caroline Broholm |
Ringe Svømme Klub |
2003 |
0338AA |
50m |
5:21.56 |
|
|
|
|
|
29 |
569 |
|
Svava Kj. Gregersen |
Vejle Svømmeklub |
2004 |
0426AC |
50m |
5:21.57 |
|
|
|
|
|
30 |
617 |
|
Emilie Podiss Petersen |
H2Odense |
2004 |
0404AO |
50m |
5:22.06 |
|
|
|
|
|
31 |
219 |
|
Anne Sofie Nørtoft |
Kolding SK |
2004 |
0408AP |
50m |
5:22.90 |
|
|
|
|
|
32 |
160 |
|
Katja Kjær Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0268AU |
50m |
5:23.58 |
|
|
|
|
|
33 |
355 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0352AO |
50m |
5:23.77 |
|
|
|
|
|
34 |
621 |
|
Mia T. Klüver-Kristensen |
H2Odense |
2004 |
0496AH |
50m |
5:23.90 |
|
|
|
|
|
35 |
521 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0476AA |
50m |
5:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
477 |
|
Luna Fyller Jacobsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0308AO |
50m |
5:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
555 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
5:25.88 |
|
|
|
2004 |
0424AO |
|
38 |
428 |
|
Frederikke Skau Hansen |
DeltaSwim |
|
|
50m |
5:26.16 |
|
|
|
2002 |
0204AJ |
|
39 |
373 |
|
Michelle Mortensen |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
5:26.93 |
|
|
|
2002 |
0274AH |
|
40 |
400 |
|
Clara Toft |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
5:27.72 |
|
|
|
2004 |
0406AA |
|
41 |
87 |
|
Christine Henriksen |
JGI Svømning |
|
|
50m |
5:28.16 |
|
|
|
2003 |
0376AM |
|
42 |
605 |
|
Sarah Bundgaard |
Viborg Svømme Klub |
|
|
50m |
5:28.76 |
|
|
|
2003 |
0312AY |
|
43 |
149 |
|
Cassandra G. Nygaard |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
5:29.91 |
|
|
|
2003 |
0398AD |
|
44 |
380 |
|
Malou Soelberg |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
5:30.37 |
|
|
|
2004 |
0438AE |
|
45 |
363 |
|
Sidse M. Ø. Engsbro |
Greve Svømmeklub |
|
|
50m |
5:31.00 |
|
|
|
2004 |
0482AK |
|
46 |
412 |
|
Natalie Da Silva Jensen |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
5:31.10 |
|
|
|
2004 |
0462AM |
|
47 |
179 |
|
Nikoline Skovly Larsen |
Næstved IF |
|
|
50m |
5:31.67 |
|
|
|
2003 |
0322AE |
|
48 |
548 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50m |
5:31.93 |
|
|
|
2004 |
0402AP |
|
|
|
|
49 |
529 |
|
Alba Lyhne Weiner |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50m |
5:32.01 |
|
|
|
2004 |
0486AT |
|
|
|
|
50 |
359 |
|
Mira Emilie Schmidt |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
50m |
5:32.03 |
|
|
|
2003 |
0394AY |
|
|
|
|
51 |
411 |
|
Kathrine Weide |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
5:32.15 |
|
|
|
2004 |
0402AO |
|
|
|
|
52 |
79 |
|
Karoline L. Kristensen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
5:32.58 |
|
|
|
2003 |
0326AQ |
|
|
|
|
53 |
457 |
|
Alberte Kempel Christense |
Swim Team Neptun |
|
|
50m |
5:33.23 |
|
|
|
2004 |
0492AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
50m Frisvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22.36 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
11-04-2009 |
|
|
|
23.07 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
Herlev Svø |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
29-03-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
676 |
|
Stefano Razato |
Schwimmteam Erzgebirge |
|
|
50m |
22.79 |
|
|
|
1986 |
|
|
|
|
|
2 |
640 |
|
Kevin Witt Christensen |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
22.85 |
|
|
|
1995 |
9595AF |
|
|
|
|
3 |
663 |
|
Tobias B. Bjerg |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
23.06 |
|
|
|
1998 |
9807AC |
|
|
|
|
4 |
138 |
|
Frederik Rindshøj |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
23.42 |
|
|
|
1999 |
9955AN |
|
|
|
|
5 |
581 |
|
Jakob Juul |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
23.47 |
|
|
|
2000 |
0015AK |
|
|
|
|
6 |
128 |
|
Frederik Dalhøj Paulsen |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
23.50 |
|
|
|
1998 |
9833AK |
|
|
|
|
7 |
229 |
|
Sebastian Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
50m |
23.58 |
|
|
|
2000 |
0073AC |
|
|
|
|
8 |
451 |
|
Kasper Schultz |
Agfs Svømmeafdeling |
1995 |
9557AI |
50m |
23.66 |
|
|
|
|
|
9 |
55 |
|
Oliver Jacobsen |
Hvidovre Svømmeklub |
1997 |
9781AQ |
50m |
23.70 |
|
|
|
|
|
10 |
627 |
|
Andreas Bui |
H2Odense |
2000 |
0031AJ |
50m |
23.71 |
|
|
|
|
|
11 |
121 |
|
Alexander Eggers |
Sigma Swim Birkerød |
1999 |
9967AD |
50m |
23.77 |
|
|
|
|
|
12 |
641 |
|
Philip Greve |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9839AK |
50m |
23.84 |
|
|
|
|
|
13 |
421 |
|
Christian Holm Jørgensen |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9973AK |
50m |
23.87 |
|
|
|
|
|
14 |
418 |
|
Lasse Dall |
Esbjerg Svømmeklub |
1997 |
9763AR |
50m |
23.97 |
|
|
|
|
|
15 |
287 |
|
Rasmus Nørfjand |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0043AP |
50m |
24.24 |
|
|
|
|
|
16 |
278 |
|
Rasmus Udbye |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0007AM |
50m |
24.24 |
|
|
|
|
|
17 |
382 |
|
Peter Vangsgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0001AC |
50m |
24.30 |
|
|
|
|
|
18 |
139 |
|
Anton Borring Andersen |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9919AD |
50m |
24.39 |
|
|
|
|
|
19 |
583 |
|
Matthias Bach Mikkelsen |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0029AM |
50m |
24.57 |
|
|
|
|
|
20 |
595 |
|
Andreas Vestergaard |
Vest-Brøndby |
1999 |
9997AG |
50m |
24.79 |
|
|
|
|
|
21 |
281 |
|
Tais Andkjær Kristensen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9987AB |
50m |
24.86 |
|
|
|
|
|
22 |
180 |
|
Anton Borg Hjort |
Lyseng IF |
2000 |
0065AO |
50m |
24.87 |
|
|
|
|
|
23 |
517 |
|
Tobias Andersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1998 |
9853AF |
50m |
24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
265 |
|
Frederik O. Møller |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9935AC |
50m |
24.94 |
|
|
|
|
|
25 |
462 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1999 |
9921AF |
50m |
25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
334 |
|
Julius Munk |
Helsingør Svømmeklub |
2000 |
0055AA |
50m |
25.03 |
|
|
|
|
|
27 |
505 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0073AD |
50m |
25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
447 |
|
Andreas Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2000 |
0007AO |
50m |
25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
315 |
|
Filip Bækgaard |
Herlufsholm Svømmeklub |
2000 |
0035AF |
50m |
25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
292 |
|
Mads Ottosen |
Holbæk Svømme Klub |
1997 |
9745AH |
50m |
25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
240 |
|
Jet Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0487AJ |
50m |
25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
275 |
|
Nicklas Steen Hansen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9905AI |
50m |
25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
516 |
|
Oliver Thor Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0081AA |
50m |
25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
192 |
|
Mads Ejdrup Hansen |
Lyngby Svømmeklub |
1999 |
9971AL |
50m |
25.53 |
|
|
|
|
|
35 |
349 |
|
Mads Steen Petersen |
Helsinge Svømmeklub |
1997 |
9765AJ |
50m |
25.54 |
|
|
|
|
|
36 |
212 |
|
Mads Hauge Sørensen |
Køge Svømmeklub |
1997 |
9775AE |
50m |
25.58 |
|
|
|
|
|
37 |
593 |
|
Lars Thor Sørensen |
Vest-Brøndby |
1999 |
9935AL |
50m |
25.59 |
|
|
|
|
|
38 |
53 |
|
Owais Hamid |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0077AP |
50m |
26.16 |
|
|
|
|
|
39 |
206 |
|
Andreas L. Damgård |
Køge Svømmeklub |
2000 |
0099AG |
50m |
26.37 |
|
|
|
|
|
40 |
44 |
|
Magnus Juul Hansen |
Vordingborg Svømme Klub |
2003 |
0389AN |
50m |
26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
50m Frisvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22.36 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
11-04-2009 |
|
|
|
23.07 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
Herlev Svø |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
29-03-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
676 |
|
Stefano Razato |
Schwimmteam Erzgebirge |
|
|
50m |
22.79 |
|
|
|
1986 |
|
|
|
|
|
2 |
640 |
|
Kevin Witt Christensen |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
22.85 |
|
|
|
1995 |
9595AF |
|
|
|
|
3 |
663 |
|
Tobias B. Bjerg |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
23.06 |
|
|
|
1998 |
9807AC |
|
|
|
|
4 |
138 |
|
Frederik Rindshøj |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
23.42 |
|
|
|
1999 |
9955AN |
|
|
|
|
5 |
581 |
|
Jakob Juul |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
23.47 |
|
|
|
2000 |
0015AK |
|
|
|
|
6 |
128 |
|
Frederik Dalhøj Paulsen |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
23.50 |
|
|
|
1998 |
9833AK |
|
|
|
|
7 |
229 |
|
Sebastian Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
50m |
23.58 |
|
|
|
2000 |
0073AC |
|
|
|
|
8 |
451 |
|
Kasper Schultz |
Agfs Svømmeafdeling |
1995 |
9557AI |
50m |
23.66 |
|
|
|
|
|
9 |
55 |
|
Oliver Jacobsen |
Hvidovre Svømmeklub |
1997 |
9781AQ |
50m |
23.70 |
|
|
|
|
|
10 |
627 |
|
Andreas Bui |
H2Odense |
2000 |
0031AJ |
50m |
23.71 |
|
|
|
|
|
11 |
121 |
|
Alexander Eggers |
Sigma Swim Birkerød |
1999 |
9967AD |
50m |
23.77 |
|
|
|
|
|
12 |
641 |
|
Philip Greve |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9839AK |
50m |
23.84 |
|
|
|
|
|
13 |
421 |
|
Christian Holm Jørgensen |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9973AK |
50m |
23.87 |
|
|
|
|
|
14 |
418 |
|
Lasse Dall |
Esbjerg Svømmeklub |
1997 |
9763AR |
50m |
23.97 |
|
|
|
|
|
15 |
287 |
|
Rasmus Nørfjand |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0043AP |
50m |
24.24 |
|
|
|
|
|
16 |
278 |
|
Rasmus Udbye |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0007AM |
50m |
24.24 |
|
|
|
|
|
17 |
382 |
|
Peter Vangsgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0001AC |
50m |
24.30 |
|
|
|
|
|
18 |
139 |
|
Anton Borring Andersen |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9919AD |
50m |
24.39 |
|
|
|
|
|
19 |
583 |
|
Matthias Bach Mikkelsen |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0029AM |
50m |
24.57 |
|
|
|
|
|
20 |
595 |
|
Andreas Vestergaard |
Vest-Brøndby |
1999 |
9997AG |
50m |
24.79 |
|
|
|
|
|
21 |
281 |
|
Tais Andkjær Kristensen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9987AB |
50m |
24.86 |
|
|
|
|
|
22 |
180 |
|
Anton Borg Hjort |
Lyseng IF |
2000 |
0065AO |
50m |
24.87 |
|
|
|
|
|
23 |
517 |
|
Tobias Andersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1998 |
9853AF |
50m |
24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
265 |
|
Frederik O. Møller |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9935AC |
50m |
24.94 |
|
|
|
|
|
25 |
462 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1999 |
9921AF |
50m |
25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
334 |
|
Julius Munk |
Helsingør Svømmeklub |
2000 |
0055AA |
50m |
25.03 |
|
|
|
|
|
27 |
505 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0073AD |
50m |
25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
447 |
|
Andreas Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2000 |
0007AO |
50m |
25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
315 |
|
Filip Bækgaard |
Herlufsholm Svømmeklub |
2000 |
0035AF |
50m |
25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
292 |
|
Mads Ottosen |
Holbæk Svømme Klub |
1997 |
9745AH |
50m |
25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
240 |
|
Jet Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0487AJ |
50m |
25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
275 |
|
Nicklas Steen Hansen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9905AI |
50m |
25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
516 |
|
Oliver Thor Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0081AA |
50m |
25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
192 |
|
Mads Ejdrup Hansen |
Lyngby Svømmeklub |
1999 |
9971AL |
50m |
25.53 |
|
|
|
|
|
35 |
349 |
|
Mads Steen Petersen |
Helsinge Svømmeklub |
1997 |
9765AJ |
50m |
25.54 |
|
|
|
|
|
36 |
212 |
|
Mads Hauge Sørensen |
Køge Svømmeklub |
1997 |
9775AE |
50m |
25.58 |
|
|
|
|
|
37 |
593 |
|
Lars Thor Sørensen |
Vest-Brøndby |
1999 |
9935AL |
50m |
25.59 |
|
|
|
|
|
38 |
53 |
|
Owais Hamid |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0077AP |
50m |
26.16 |
|
|
|
|
|
39 |
206 |
|
Andreas L. Damgård |
Køge Svømmeklub |
2000 |
0099AG |
50m |
26.37 |
|
|
|
|
|
40 |
44 |
|
Magnus Juul Hansen |
Vordingborg Svømme Klub |
2003 |
0389AN |
50m |
26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
50m Frisvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22.36 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
11-04-2009 |
|
|
|
23.07 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
Herlev Svø |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
29-03-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
367 |
|
Frederik Riedel Lentz |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
23.83 |
|
|
|
2001 |
0187AN |
|
|
|
|
2 |
434 |
|
Malthe Lindeblad |
DeltaSwim |
|
|
50m |
23.95 |
|
|
|
2001 |
0125AS |
|
|
|
|
3 |
480 |
|
Rasmus Nickelsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
24.07 |
|
|
|
2003 |
0347AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
189 |
|
William Textor Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0157AD |
50m |
24.11 |
|
|
|
|
|
5 |
326 |
|
Felix Lund |
Herlev Svømning |
2001 |
0123AM |
50m |
24.13 |
|
|
|
|
|
6 |
159 |
|
Frederik Møller |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0263AL |
50m |
24.20 |
|
|
|
|
|
7 |
318 |
|
Laurits Kenskov |
Herlev Svømning |
2001 |
0145AC |
50m |
24.29 |
|
|
|
|
|
8 |
416 |
|
Martin H. Abel |
Esbjerg Svømmeklub |
2001 |
0197AF |
50m |
24.46 |
|
|
|
|
|
9 |
403 |
|
Christoffer Vang-Jensen |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0115AG |
50m |
24.67 |
|
|
|
|
|
10 |
369 |
|
Christian Crone |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0147AB |
50m |
24.73 |
|
|
|
|
|
11 |
221 |
|
Alexander Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0377AA |
50m |
24.76 |
|
|
|
|
|
12 |
372 |
|
Mathias Vestergaard |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0175AC |
50m |
24.78 |
|
|
|
|
|
13 |
465 |
|
Roar Andersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0183AA |
50m |
24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
301 |
|
Mads Toft |
Holbæk Svømme Klub |
2001 |
0175AL |
50m |
24.86 |
|
|
|
|
|
15 |
316 |
|
Magnus Løhr |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0173AJ |
50m |
24.90 |
|
|
|
|
|
16 |
277 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
Horsens Svømmeklub |
2002 |
0227AM |
50m |
24.92 |
|
|
|
|
|
17 |
114 |
|
Chris Lund Rasmussen |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2001 |
0177AO |
50m |
25.02 |
|
|
|
|
|
18 |
468 |
|
Carl Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0331AD |
50m |
25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
527 |
|
Christoffer H. Andersen |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0285AH |
50m |
25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
210 |
|
August Ryom |
Køge Svømmeklub |
2002 |
0253AJ |
50m |
25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
143 |
|
Daniel Garne Larsen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0373AA |
50m |
25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
342 |
|
Villads Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0137AM |
50m |
25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
215 |
|
Rasmus Danielsen |
Køge Svømmeklub |
2001 |
0183AB |
50m |
25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
473 |
|
Joakim Køhn |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0375AE |
50m |
25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
531 |
|
Jannick Hansen |
Søllerød Svømmeklub |
2001 |
0117AD |
50m |
25.45 |
|
|
|
|
|
26 |
379 |
|
Nicolai Andersen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0157AT |
50m |
25.48 |
|
|
|
|
|
27 |
351 |
|
Nicklas Andersen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0171AI |
50m |
25.52 |
|
|
|
|
|
28 |
40 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
Solrød Svømmeklub |
2002 |
0215AL |
50m |
25.54 |
|
|
|
|
|
29 |
567 |
|
Malthe Elkjær |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0367AF |
50m |
25.57 |
|
|
|
|
|
30 |
354 |
|
Rasmus Petersen |
Haderslev Svømme Klub |
2002 |
0223AU |
50m |
25.62 |
|
|
|
|
|
31 |
536 |
|
Mads Kloster |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0229AF |
50m |
25.70 |
|
|
|
|
|
32 |
272 |
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0111AR |
50m |
25.74 |
|
|
|
|
|
33 |
163 |
|
Sander Linde |
Ringe Svømme Klub |
2002 |
0247AD |
50m |
25.82 |
|
|
|
|
|
34 |
560 |
|
Andreas Kronborg |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0229AS |
50m |
25.83 |
|
|
|
|
|
35 |
30 |
|
Mikkel Mortensen |
Kalundborg SK |
2003 |
0329AI |
50m |
25.89 |
|
|
|
|
|
36 |
258 |
|
Jens Bomgaard |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0273AG |
50m |
25.90 |
|
|
|
|
|
37 |
512 |
|
Magnus Aasberg |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0143AG |
50m |
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
150 |
|
Lucas Emil Christensen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0349AC |
50m |
25.93 |
|
|
|
|
|
39 |
58 |
|
Gustav Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0279AD |
50m |
25.93 |
|
|
|
|
|
40 |
174 |
|
Nikolai Pagh Pedersen |
Nakskov Svømme Klub |
2002 |
0235AB |
50m |
26.01 |
|
|
|
|
|
41 |
327 |
|
Peter Holm |
Herlev Svømning |
2003 |
0393AF |
50m |
26.04 |
|
|
|
|
|
42 |
648 |
|
Rasmus Thode Møller |
Farum Svømmeklub |
2002 |
0281AR |
50m |
26.08 |
|
|
|
|
|
43 |
645 |
|
Frederik Jørgensen |
Farum Svømmeklub |
2003 |
0393AL |
50m |
26.10 |
|
|
|
|
|
44 |
463 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2002 |
0205AF |
50m |
26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
312 |
|
Simon Blidarevic |
Hillerød Svømmeklub |
2002 |
0289AB |
50m |
26.17 |
|
|
|
|
|
46 |
37 |
|
Emil Lykke Grann |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0391AK |
50m |
26.27 |
|
|
|
|
|
47 |
45 |
|
Jonathan F. K. Jensen |
Vordingborg Svømme Klub |
2002 |
0263AO |
50m |
26.30 |
|
|
|
|
|
48 |
441 |
|
Markus Toft |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0377AK |
50m |
26.32 |
|
|
|
|
|
49 |
177 |
|
Lucas Jul Pedersen |
Næstved IF |
2003 |
0387AJ |
50m |
26.33 |
|
|
|
|
|
50 |
43 |
|
Mikkel Juul Pedersen |
Svømmeklubben Nord |
2002 |
0277AM |
50m |
26.38 |
|
|
|
|
|
51 |
352 |
|
Thor Bols Jeppesen |
Helsinge Svømmeklub |
2002 |
0291AK |
50m |
26.41 |
|
|
|
|
|
52 |
408 |
|
Aske Sommerlund Pedersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0393AJ |
50m |
26.45 |
|
|
|
|
|
53 |
340 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0389AL |
50m |
26.45 |
|
|
|
|
|
54 |
545 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0371AG |
50m |
26.45 |
|
|
|
|
|
55 |
353 |
|
Frederik Kongstad Hansen |
Haslev Svømmeklub |
2001 |
0169AL |
50m |
26.46 |
|
|
|
|
|
56 |
56 |
|
Anders Skousen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0215AB |
50m |
26.46 |
|
|
|
|
|
57 |
406 |
|
Thorbjørn Jari Ikkala |
Frederiksværk Svømmeklub |
2002 |
0207AI |
50m |
26.48 |
|
|
|
|
|
58 |
589 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
Vest-Brøndby |
2002 |
0299AI |
50m |
26.48 |
|
|
|
|
|
59 |
347 |
|
Andreas Gram Peters |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0173AI |
50m |
26.49 |
|
|
|
|
|
60 |
176 |
|
Harald Franck |
Næstved IF |
2003 |
0345AK |
50m |
26.50 |
|
|
|
|
|
61 |
25 |
|
Laurits Sigaard |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2003 |
0325AS |
50m |
26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
42 |
|
Ruben Nørgaard |
Svømmeklubben Nord |
2002 |
0225AF |
50m |
27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
494 |
|
Peter Hymøller |
Svømmeklubben Sønderborg |
2001 |
0151AH |
50m |
27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
350 |
|
Marcus Christiansen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0145AT |
50m |
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
50m Frisvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22.36 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
11-04-2009 |
|
|
|
23.07 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
Herlev Svø |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
29-03-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
367 |
|
Frederik Riedel Lentz |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
23.83 |
|
|
|
2001 |
0187AN |
|
|
|
|
2 |
434 |
|
Malthe Lindeblad |
DeltaSwim |
|
|
50m |
23.95 |
|
|
|
2001 |
0125AS |
|
|
|
|
3 |
480 |
|
Rasmus Nickelsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
24.07 |
|
|
|
2003 |
0347AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
189 |
|
William Textor Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0157AD |
50m |
24.11 |
|
|
|
|
|
5 |
326 |
|
Felix Lund |
Herlev Svømning |
2001 |
0123AM |
50m |
24.13 |
|
|
|
|
|
6 |
159 |
|
Frederik Møller |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0263AL |
50m |
24.20 |
|
|
|
|
|
7 |
318 |
|
Laurits Kenskov |
Herlev Svømning |
2001 |
0145AC |
50m |
24.29 |
|
|
|
|
|
8 |
416 |
|
Martin H. Abel |
Esbjerg Svømmeklub |
2001 |
0197AF |
50m |
24.46 |
|
|
|
|
|
9 |
403 |
|
Christoffer Vang-Jensen |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0115AG |
50m |
24.67 |
|
|
|
|
|
10 |
369 |
|
Christian Crone |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0147AB |
50m |
24.73 |
|
|
|
|
|
11 |
221 |
|
Alexander Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0377AA |
50m |
24.76 |
|
|
|
|
|
12 |
372 |
|
Mathias Vestergaard |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0175AC |
50m |
24.78 |
|
|
|
|
|
13 |
465 |
|
Roar Andersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0183AA |
50m |
24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
301 |
|
Mads Toft |
Holbæk Svømme Klub |
2001 |
0175AL |
50m |
24.86 |
|
|
|
|
|
15 |
316 |
|
Magnus Løhr |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0173AJ |
50m |
24.90 |
|
|
|
|
|
16 |
277 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
Horsens Svømmeklub |
2002 |
0227AM |
50m |
24.92 |
|
|
|
|
|
17 |
114 |
|
Chris Lund Rasmussen |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2001 |
0177AO |
50m |
25.02 |
|
|
|
|
|
18 |
468 |
|
Carl Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0331AD |
50m |
25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
527 |
|
Christoffer H. Andersen |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0285AH |
50m |
25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
210 |
|
August Ryom |
Køge Svømmeklub |
2002 |
0253AJ |
50m |
25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
143 |
|
Daniel Garne Larsen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0373AA |
50m |
25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
342 |
|
Villads Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0137AM |
50m |
25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
215 |
|
Rasmus Danielsen |
Køge Svømmeklub |
2001 |
0183AB |
50m |
25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
473 |
|
Joakim Køhn |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0375AE |
50m |
25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
531 |
|
Jannick Hansen |
Søllerød Svømmeklub |
2001 |
0117AD |
50m |
25.45 |
|
|
|
|
|
26 |
379 |
|
Nicolai Andersen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0157AT |
50m |
25.48 |
|
|
|
|
|
27 |
351 |
|
Nicklas Andersen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0171AI |
50m |
25.52 |
|
|
|
|
|
28 |
40 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
Solrød Svømmeklub |
2002 |
0215AL |
50m |
25.54 |
|
|
|
|
|
29 |
567 |
|
Malthe Elkjær |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0367AF |
50m |
25.57 |
|
|
|
|
|
30 |
354 |
|
Rasmus Petersen |
Haderslev Svømme Klub |
2002 |
0223AU |
50m |
25.62 |
|
|
|
|
|
31 |
536 |
|
Mads Kloster |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0229AF |
50m |
25.70 |
|
|
|
|
|
32 |
272 |
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0111AR |
50m |
25.74 |
|
|
|
|
|
33 |
163 |
|
Sander Linde |
Ringe Svømme Klub |
2002 |
0247AD |
50m |
25.82 |
|
|
|
|
|
34 |
560 |
|
Andreas Kronborg |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0229AS |
50m |
25.83 |
|
|
|
|
|
35 |
30 |
|
Mikkel Mortensen |
Kalundborg SK |
2003 |
0329AI |
50m |
25.89 |
|
|
|
|
|
36 |
258 |
|
Jens Bomgaard |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0273AG |
50m |
25.90 |
|
|
|
|
|
37 |
512 |
|
Magnus Aasberg |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0143AG |
50m |
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
150 |
|
Lucas Emil Christensen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0349AC |
50m |
25.93 |
|
|
|
|
|
39 |
58 |
|
Gustav Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0279AD |
50m |
25.93 |
|
|
|
|
|
40 |
174 |
|
Nikolai Pagh Pedersen |
Nakskov Svømme Klub |
2002 |
0235AB |
50m |
26.01 |
|
|
|
|
|
41 |
327 |
|
Peter Holm |
Herlev Svømning |
2003 |
0393AF |
50m |
26.04 |
|
|
|
|
|
42 |
648 |
|
Rasmus Thode Møller |
Farum Svømmeklub |
2002 |
0281AR |
50m |
26.08 |
|
|
|
|
|
43 |
645 |
|
Frederik Jørgensen |
Farum Svømmeklub |
2003 |
0393AL |
50m |
26.10 |
|
|
|
|
|
44 |
463 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2002 |
0205AF |
50m |
26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
312 |
|
Simon Blidarevic |
Hillerød Svømmeklub |
2002 |
0289AB |
50m |
26.17 |
|
|
|
|
|
46 |
37 |
|
Emil Lykke Grann |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0391AK |
50m |
26.27 |
|
|
|
|
|
47 |
45 |
|
Jonathan F. K. Jensen |
Vordingborg Svømme Klub |
2002 |
0263AO |
50m |
26.30 |
|
|
|
|
|
48 |
441 |
|
Markus Toft |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0377AK |
50m |
26.32 |
|
|
|
|
|
49 |
177 |
|
Lucas Jul Pedersen |
Næstved IF |
2003 |
0387AJ |
50m |
26.33 |
|
|
|
|
|
50 |
43 |
|
Mikkel Juul Pedersen |
Svømmeklubben Nord |
2002 |
0277AM |
50m |
26.38 |
|
|
|
|
|
51 |
352 |
|
Thor Bols Jeppesen |
Helsinge Svømmeklub |
2002 |
0291AK |
50m |
26.41 |
|
|
|
|
|
52 |
408 |
|
Aske Sommerlund Pedersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0393AJ |
50m |
26.45 |
|
|
|
|
|
53 |
340 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0389AL |
50m |
26.45 |
|
|
|
|
|
54 |
545 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0371AG |
50m |
26.45 |
|
|
|
|
|
55 |
353 |
|
Frederik Kongstad Hansen |
Haslev Svømmeklub |
2001 |
0169AL |
50m |
26.46 |
|
|
|
|
|
56 |
56 |
|
Anders Skousen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0215AB |
50m |
26.46 |
|
|
|
|
|
57 |
406 |
|
Thorbjørn Jari Ikkala |
Frederiksværk Svømmeklub |
2002 |
0207AI |
50m |
26.48 |
|
|
|
|
|
58 |
589 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
Vest-Brøndby |
2002 |
0299AI |
50m |
26.48 |
|
|
|
|
|
59 |
347 |
|
Andreas Gram Peters |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0173AI |
50m |
26.49 |
|
|
|
|
|
60 |
176 |
|
Harald Franck |
Næstved IF |
2003 |
0345AK |
50m |
26.50 |
|
|
|
|
|
61 |
25 |
|
Laurits Sigaard |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2003 |
0325AS |
50m |
26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
42 |
|
Ruben Nørgaard |
Svømmeklubben Nord |
2002 |
0225AF |
50m |
27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
494 |
|
Peter Hymøller |
Svømmeklubben Sønderborg |
2001 |
0151AH |
50m |
27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
350 |
|
Marcus Christiansen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0145AT |
50m |
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
50m Butterfly Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.24 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngby Svø |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
03-08-2013 |
|
|
|
26.92 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
JGI Svømni |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
02-04-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
656 |
|
Emilie Beckmann |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
50m |
25.72 |
|
|
|
1997 |
9778AG |
|
|
|
|
2 |
649 |
|
Jeanette Ottesen |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
26.56 |
|
|
|
1987 |
8728AB |
|
|
|
|
3 |
122 |
|
Caroline Erichsen |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
26.61 |
|
|
|
1998 |
9814AC |
|
|
|
|
4 |
653 |
|
Amalie Mikkelsen |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
26.75 |
|
|
|
1997 |
9728AA |
|
|
|
|
5 |
84 |
|
Cecilie Wiuff |
JGI Svømning |
|
|
50m |
27.61 |
|
|
|
2000 |
0072AB |
|
|
|
|
6 |
675 |
|
Luisa Marie Razeto |
Schwimmteam Erzgebirge |
|
|
50m |
27.75 |
|
|
|
1997 |
|
|
|
|
|
7 |
488 |
|
Regitze Gaard |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
28.09 |
|
|
|
2001 |
0178AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
72 |
|
Lisa Rijkhoff |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0136AF |
50m |
28.13 |
|
|
|
|
|
9 |
250 |
|
Marie Voigt Lauridsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1995 |
9564AT |
50m |
28.39 |
|
|
|
|
|
10 |
233 |
|
Anna Wermuth |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9658AM |
50m |
28.41 |
|
|
|
|
|
11 |
476 |
|
Liva Schmid |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0012AV |
50m |
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
244 |
|
Marina Heller Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1994 |
9404AL |
50m |
28.46 |
|
|
|
|
|
13 |
572 |
|
Line J. V. Hededal |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0186AG |
50m |
28.52 |
|
|
|
|
|
14 |
460 |
|
Schastine Tabor |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2005 |
0598AB |
50m |
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
540 |
|
Cecilie Daluiso Salmonsen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2001 |
0108AH |
50m |
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
651 |
|
Sophie Amalie Schøn |
Farum Svømmeklub |
1999 |
9952AB |
50m |
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
73 |
|
Lisa Schøn |
Aalborg Svømmeklub |
1999 |
9956AR |
50m |
28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
35 |
|
Helena V. Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0078AC |
50m |
28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
681 |
|
Eva Sofie Larsen Stangeland |
Sandnes SLK |
2002 |
K110902 EVA02 |
50m |
28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
94 |
|
Andrea Paaske |
JGI Svømning |
|
|
50m |
28.74 |
|
|
|
2001 |
0186AF |
|
21 |
188 |
|
Jessica Yu Mortensen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
28.75 |
|
|
|
2000 |
0072AG |
|
|
|
|
22 |
251 |
|
Vera Staun Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
28.76 |
|
|
|
1999 |
9938AO |
|
|
|
|
23 |
66 |
|
Amalie Bærentsen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
28.82 |
|
|
|
2000 |
0078AE |
|
|
|
|
24 |
455 |
|
Signe Villumsen |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
28.91 |
|
|
|
2001 |
0146AQ |
|
|
|
|
25 |
239 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
28.95 |
|
|
|
1998 |
9806AF |
|
|
|
|
26 |
247 |
|
Luna Donde Feilberg |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
29.06 |
|
|
|
2000 |
0036AJ |
|
|
|
|
27 |
398 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
29.44 |
|
|
|
2005 |
0502AL |
|
|
|
|
28 |
298 |
|
Ida Maria Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
29.66 |
|
|
|
2000 |
0002AR |
|
|
|
|
29 |
59 |
|
Laura Lange |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
30.49 |
|
|
|
2001 |
0132AT |
|
|
|
|
30 |
680 |
|
Elin Meling |
Sandnes SLK |
|
|
50m |
30.55 |
|
|
|
2002 |
K010402 ELI03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
50m Butterfly Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.24 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngby Svø |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
03-08-2013 |
|
|
|
26.92 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
JGI Svømni |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
02-04-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
656 |
|
Emilie Beckmann |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
50m |
25.72 |
|
|
|
1997 |
9778AG |
|
|
|
|
2 |
649 |
|
Jeanette Ottesen |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
26.56 |
|
|
|
1987 |
8728AB |
|
|
|
|
3 |
122 |
|
Caroline Erichsen |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
26.61 |
|
|
|
1998 |
9814AC |
|
|
|
|
4 |
653 |
|
Amalie Mikkelsen |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
26.75 |
|
|
|
1997 |
9728AA |
|
|
|
|
5 |
84 |
|
Cecilie Wiuff |
JGI Svømning |
|
|
50m |
27.61 |
|
|
|
2000 |
0072AB |
|
|
|
|
6 |
675 |
|
Luisa Marie Razeto |
Schwimmteam Erzgebirge |
|
|
50m |
27.75 |
|
|
|
1997 |
|
|
|
|
|
7 |
488 |
|
Regitze Gaard |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
28.09 |
|
|
|
2001 |
0178AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
72 |
|
Lisa Rijkhoff |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0136AF |
50m |
28.13 |
|
|
|
|
|
9 |
250 |
|
Marie Voigt Lauridsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1995 |
9564AT |
50m |
28.39 |
|
|
|
|
|
10 |
233 |
|
Anna Wermuth |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9658AM |
50m |
28.41 |
|
|
|
|
|
11 |
476 |
|
Liva Schmid |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0012AV |
50m |
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
244 |
|
Marina Heller Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1994 |
9404AL |
50m |
28.46 |
|
|
|
|
|
13 |
572 |
|
Line J. V. Hededal |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0186AG |
50m |
28.52 |
|
|
|
|
|
14 |
460 |
|
Schastine Tabor |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2005 |
0598AB |
50m |
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
540 |
|
Cecilie Daluiso Salmonsen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2001 |
0108AH |
50m |
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
651 |
|
Sophie Amalie Schøn |
Farum Svømmeklub |
1999 |
9952AB |
50m |
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
73 |
|
Lisa Schøn |
Aalborg Svømmeklub |
1999 |
9956AR |
50m |
28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
35 |
|
Helena V. Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0078AC |
50m |
28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
681 |
|
Eva Sofie Larsen Stangeland |
Sandnes SLK |
2002 |
K110902 EVA02 |
50m |
28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
94 |
|
Andrea Paaske |
JGI Svømning |
|
|
50m |
28.74 |
|
|
|
2001 |
0186AF |
|
21 |
188 |
|
Jessica Yu Mortensen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
28.75 |
|
|
|
2000 |
0072AG |
|
|
|
|
22 |
251 |
|
Vera Staun Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
28.76 |
|
|
|
1999 |
9938AO |
|
|
|
|
23 |
66 |
|
Amalie Bærentsen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
28.82 |
|
|
|
2000 |
0078AE |
|
|
|
|
24 |
455 |
|
Signe Villumsen |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
28.91 |
|
|
|
2001 |
0146AQ |
|
|
|
|
25 |
239 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
28.95 |
|
|
|
1998 |
9806AF |
|
|
|
|
26 |
247 |
|
Luna Donde Feilberg |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
29.06 |
|
|
|
2000 |
0036AJ |
|
|
|
|
27 |
398 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
29.44 |
|
|
|
2005 |
0502AL |
|
|
|
|
28 |
298 |
|
Ida Maria Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
29.66 |
|
|
|
2000 |
0002AR |
|
|
|
|
29 |
59 |
|
Laura Lange |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
30.49 |
|
|
|
2001 |
0132AT |
|
|
|
|
30 |
680 |
|
Elin Meling |
Sandnes SLK |
|
|
50m |
30.55 |
|
|
|
2002 |
K010402 ELI03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
50m Butterfly Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.24 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngby Svø |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
03-08-2013 |
|
|
|
26.92 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
JGI Svømni |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
02-04-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
361 |
|
Karoline Barrett |
Greve Svømmeklub |
|
|
50m |
27.03 |
|
|
|
2002 |
0286AA |
|
|
|
|
2 |
394 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
27.81 |
|
|
|
2002 |
0206AG |
|
|
|
|
3 |
552 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
28.35 |
|
|
|
2004 |
0408AB |
|
|
|
|
4 |
371 |
|
Gro Grinda Rasmussen |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
28.41 |
|
|
|
2003 |
0372AF |
|
|
|
|
5 |
337 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
28.55 |
|
|
|
2002 |
0246AC |
|
|
|
|
6 |
475 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
28.57 |
|
|
|
2002 |
0222AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
554 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
50m |
28.58 |
|
|
|
|
|
8 |
151 |
|
Therese Sand Frederiksen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0374AT |
50m |
29.21 |
|
|
|
|
|
9 |
389 |
|
Asta Poulsen Dolan |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0414AH |
50m |
29.29 |
|
|
|
|
|
10 |
235 |
|
Johanne Hingebjerg |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0298AA |
50m |
29.33 |
|
|
|
|
|
11 |
620 |
|
Nikoline Andersen |
H2Odense |
2003 |
0368AR |
50m |
29.33 |
|
|
|
|
|
12 |
535 |
|
Thea Søe Bach |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0222AD |
50m |
29.36 |
|
|
|
|
|
13 |
370 |
|
Frederikke Marie Hansen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0358AH |
50m |
29.38 |
|
|
|
|
|
14 |
330 |
|
Freja Stenbækgård |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0306AJ |
50m |
29.40 |
|
|
|
|
|
15 |
538 |
|
Karoline Sørensen |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0236AI |
50m |
29.42 |
|
|
|
|
|
16 |
268 |
|
Cecilie Grøndal |
Horsens Svømmeklub |
2002 |
0282AK |
50m |
29.44 |
|
|
|
|
|
17 |
325 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
Herlev Svømning |
2003 |
0392AI |
50m |
29.48 |
|
|
|
|
|
18 |
31 |
|
Frida Bang Stanelt |
Kalundborg SK |
2004 |
0422AL |
50m |
29.58 |
|
|
|
|
|
19 |
390 |
|
Astrid M. Østergaard |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0412AS |
50m |
29.59 |
|
|
|
|
|
20 |
424 |
|
Thilde Timmermand |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0272AP |
50m |
29.60 |
|
|
|
|
|
21 |
602 |
|
Louise D. Liboriussen |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0242AV |
50m |
29.61 |
|
|
|
|
|
22 |
323 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
Herlev Svømning |
2003 |
0398AE |
50m |
29.69 |
|
|
|
|
|
23 |
304 |
|
Zara Wendel |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0222AW |
50m |
29.76 |
|
|
|
|
|
24 |
615 |
|
Sarah Carugati |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0466AG |
50m |
29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
404 |
|
Mia Rindshøj |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0306AC |
50m |
29.78 |
|
|
|
|
|
26 |
173 |
|
Melanie Eggertsen |
Nakskov Svømme Klub |
2002 |
0232AI |
50m |
29.86 |
|
|
|
|
|
27 |
336 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0484AI |
50m |
30.05 |
|
|
|
|
|
28 |
409 |
|
Christina M. Glargaard |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0428AC |
50m |
30.05 |
|
|
|
|
|
29 |
24 |
|
Clara Lynggaard |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2002 |
0272AY |
50m |
30.06 |
|
|
|
|
|
30 |
443 |
|
Maria Mehlsen |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0392AX |
50m |
30.07 |
|
|
|
|
|
31 |
519 |
|
Liva Palmund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0246AA |
50m |
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
628 |
|
My Phuong Bui |
H2Odense |
2003 |
0322AS |
50m |
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
284 |
|
Isabella Bach |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0296AG |
50m |
30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
187 |
|
Ella Stenholt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0398AP |
50m |
30.17 |
|
|
35 |
126 |
|
Maria Lund |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
30.18 |
|
|
|
2003 |
0334AH |
|
36 |
380 |
|
Malou Soelberg |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
30.27 |
|
|
|
2004 |
0438AE |
|
37 |
605 |
|
Sarah Bundgaard |
Viborg Svømme Klub |
|
|
50m |
30.31 |
|
|
|
2003 |
0312AY |
|
38 |
556 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
30.38 |
|
|
|
2003 |
0368AL |
|
39 |
613 |
|
Mille Kjær Jensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
50m |
30.41 |
|
|
|
2004 |
0418AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
395 |
|
Frederikke Falk-List |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0488AB |
50m |
30.43 |
|
|
|
|
|
41 |
279 |
|
Sofie Le Fevre |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0448AX |
50m |
30.45 |
|
|
|
|
|
42 |
224 |
|
Elena Westmark Holm |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0336AD |
50m |
30.45 |
|
|
|
|
|
43 |
472 |
|
Freya Nørlund Wentzel |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0374AC |
50m |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
571 |
|
Mitzi D. Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0298AB |
50m |
30.55 |
|
|
|
|
|
45 |
600 |
|
Louise Houe Andersen |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0384AN |
50m |
30.56 |
|
|
|
|
|
46 |
115 |
|
Dicte Skov Forsberg |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2004 |
0466AM |
50m |
30.60 |
|
|
|
|
|
47 |
446 |
|
Frida Saks Justesen |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0452AM |
50m |
30.64 |
|
|
|
|
|
48 |
202 |
|
Laura Borre Jacobsen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0488AD |
50m |
30.64 |
|
|
|
|
|
49 |
39 |
|
Line Lyskjær |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0324AO |
50m |
30.65 |
|
|
|
|
|
50 |
360 |
|
Pernille Thastrup Hansen |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0374BD |
50m |
30.71 |
|
|
|
|
|
51 |
291 |
|
Emma Fjordside Jensen |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0344AX |
50m |
30.75 |
|
|
|
|
|
52 |
402 |
|
Josephine Holst Vinther |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0432AC |
50m |
30.75 |
|
|
|
|
|
53 |
644 |
|
Maj Jensen |
Farum Svømmeklub |
2003 |
0314BC |
50m |
30.90 |
|
|
|
|
|
54 |
502 |
|
Camilla Hougaard |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0282AJ |
50m |
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
101 |
|
Luna Emilie Olsen |
Slangerup Svømmeklub |
2003 |
0312AC |
50m |
31.03 |
|
|
|
|
|
56 |
542 |
|
Josefine Arbo Sørensen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2004 |
0446AD |
50m |
31.25 |
|
|
|
|
|
57 |
32 |
|
Marie Uglebjerg |
Kalundborg SK |
2002 |
0222AB |
50m |
31.26 |
|
|
|
|
|
58 |
528 |
|
Anna Nørskov |
Søllerød Svømmeklub |
2004 |
0414AO |
50m |
31.50 |
|
|
|
|
|
59 |
314 |
|
Anne Dybro Nielsen |
Herning Svømmeklub |
2003 |
0336AW |
50m |
31.99 |
|
|
|
|
|
60 |
104 |
|
Camilla Tommerup Sørensen |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2003 |
0356AJ |
50m |
32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
415 |
|
Victoria Underbjerg |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0448AK |
50m |
32.69 |
|
|
|
|
|
62 |
269 |
|
Clara Matilde Carstensen |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0436AP |
50m |
33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
50m Butterfly Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.24 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngby Svø |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
03-08-2013 |
|
|
|
26.92 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
JGI Svømni |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
02-04-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
361 |
|
Karoline Barrett |
Greve Svømmeklub |
|
|
50m |
27.03 |
|
|
|
2002 |
0286AA |
|
|
|
|
2 |
394 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
27.81 |
|
|
|
2002 |
0206AG |
|
|
|
|
3 |
552 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
28.35 |
|
|
|
2004 |
0408AB |
|
|
|
|
4 |
371 |
|
Gro Grinda Rasmussen |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
28.41 |
|
|
|
2003 |
0372AF |
|
|
|
|
5 |
337 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
28.55 |
|
|
|
2002 |
0246AC |
|
|
|
|
6 |
475 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
28.57 |
|
|
|
2002 |
0222AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
554 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
50m |
28.58 |
|
|
|
|
|
8 |
151 |
|
Therese Sand Frederiksen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0374AT |
50m |
29.21 |
|
|
|
|
|
9 |
389 |
|
Asta Poulsen Dolan |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0414AH |
50m |
29.29 |
|
|
|
|
|
10 |
235 |
|
Johanne Hingebjerg |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0298AA |
50m |
29.33 |
|
|
|
|
|
11 |
620 |
|
Nikoline Andersen |
H2Odense |
2003 |
0368AR |
50m |
29.33 |
|
|
|
|
|
12 |
535 |
|
Thea Søe Bach |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0222AD |
50m |
29.36 |
|
|
|
|
|
13 |
370 |
|
Frederikke Marie Hansen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0358AH |
50m |
29.38 |
|
|
|
|
|
14 |
330 |
|
Freja Stenbækgård |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0306AJ |
50m |
29.40 |
|
|
|
|
|
15 |
538 |
|
Karoline Sørensen |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0236AI |
50m |
29.42 |
|
|
|
|
|
16 |
268 |
|
Cecilie Grøndal |
Horsens Svømmeklub |
2002 |
0282AK |
50m |
29.44 |
|
|
|
|
|
17 |
325 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
Herlev Svømning |
2003 |
0392AI |
50m |
29.48 |
|
|
|
|
|
18 |
31 |
|
Frida Bang Stanelt |
Kalundborg SK |
2004 |
0422AL |
50m |
29.58 |
|
|
|
|
|
19 |
390 |
|
Astrid M. Østergaard |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0412AS |
50m |
29.59 |
|
|
|
|
|
20 |
424 |
|
Thilde Timmermand |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0272AP |
50m |
29.60 |
|
|
|
|
|
21 |
602 |
|
Louise D. Liboriussen |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0242AV |
50m |
29.61 |
|
|
|
|
|
22 |
323 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
Herlev Svømning |
2003 |
0398AE |
50m |
29.69 |
|
|
|
|
|
23 |
304 |
|
Zara Wendel |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0222AW |
50m |
29.76 |
|
|
|
|
|
24 |
615 |
|
Sarah Carugati |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0466AG |
50m |
29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
404 |
|
Mia Rindshøj |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0306AC |
50m |
29.78 |
|
|
|
|
|
26 |
173 |
|
Melanie Eggertsen |
Nakskov Svømme Klub |
2002 |
0232AI |
50m |
29.86 |
|
|
|
|
|
27 |
336 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0484AI |
50m |
30.05 |
|
|
|
|
|
28 |
409 |
|
Christina M. Glargaard |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0428AC |
50m |
30.05 |
|
|
|
|
|
29 |
24 |
|
Clara Lynggaard |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2002 |
0272AY |
50m |
30.06 |
|
|
|
|
|
30 |
443 |
|
Maria Mehlsen |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0392AX |
50m |
30.07 |
|
|
|
|
|
31 |
519 |
|
Liva Palmund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0246AA |
50m |
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
628 |
|
My Phuong Bui |
H2Odense |
2003 |
0322AS |
50m |
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
284 |
|
Isabella Bach |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0296AG |
50m |
30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
187 |
|
Ella Stenholt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0398AP |
50m |
30.17 |
|
|
35 |
126 |
|
Maria Lund |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
30.18 |
|
|
|
2003 |
0334AH |
|
36 |
380 |
|
Malou Soelberg |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
30.27 |
|
|
|
2004 |
0438AE |
|
37 |
605 |
|
Sarah Bundgaard |
Viborg Svømme Klub |
|
|
50m |
30.31 |
|
|
|
2003 |
0312AY |
|
38 |
556 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
30.38 |
|
|
|
2003 |
0368AL |
|
39 |
613 |
|
Mille Kjær Jensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
50m |
30.41 |
|
|
|
2004 |
0418AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
395 |
|
Frederikke Falk-List |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0488AB |
50m |
30.43 |
|
|
|
|
|
41 |
279 |
|
Sofie Le Fevre |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0448AX |
50m |
30.45 |
|
|
|
|
|
42 |
224 |
|
Elena Westmark Holm |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0336AD |
50m |
30.45 |
|
|
|
|
|
43 |
472 |
|
Freya Nørlund Wentzel |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0374AC |
50m |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
571 |
|
Mitzi D. Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0298AB |
50m |
30.55 |
|
|
|
|
|
45 |
600 |
|
Louise Houe Andersen |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0384AN |
50m |
30.56 |
|
|
|
|
|
46 |
115 |
|
Dicte Skov Forsberg |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2004 |
0466AM |
50m |
30.60 |
|
|
|
|
|
47 |
446 |
|
Frida Saks Justesen |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0452AM |
50m |
30.64 |
|
|
|
|
|
48 |
202 |
|
Laura Borre Jacobsen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0488AD |
50m |
30.64 |
|
|
|
|
|
49 |
39 |
|
Line Lyskjær |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0324AO |
50m |
30.65 |
|
|
|
|
|
50 |
360 |
|
Pernille Thastrup Hansen |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0374BD |
50m |
30.71 |
|
|
|
|
|
51 |
291 |
|
Emma Fjordside Jensen |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0344AX |
50m |
30.75 |
|
|
|
|
|
52 |
402 |
|
Josephine Holst Vinther |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0432AC |
50m |
30.75 |
|
|
|
|
|
53 |
644 |
|
Maj Jensen |
Farum Svømmeklub |
2003 |
0314BC |
50m |
30.90 |
|
|
|
|
|
54 |
502 |
|
Camilla Hougaard |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0282AJ |
50m |
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
101 |
|
Luna Emilie Olsen |
Slangerup Svømmeklub |
2003 |
0312AC |
50m |
31.03 |
|
|
|
|
|
56 |
542 |
|
Josefine Arbo Sørensen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2004 |
0446AD |
50m |
31.25 |
|
|
|
|
|
57 |
32 |
|
Marie Uglebjerg |
Kalundborg SK |
2002 |
0222AB |
50m |
31.26 |
|
|
|
|
|
58 |
528 |
|
Anna Nørskov |
Søllerød Svømmeklub |
2004 |
0414AO |
50m |
31.50 |
|
|
|
|
|
59 |
314 |
|
Anne Dybro Nielsen |
Herning Svømmeklub |
2003 |
0336AW |
50m |
31.99 |
|
|
|
|
|
60 |
104 |
|
Camilla Tommerup Sørensen |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2003 |
0356AJ |
50m |
32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
415 |
|
Victoria Underbjerg |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0448AK |
50m |
32.69 |
|
|
|
|
|
62 |
269 |
|
Clara Matilde Carstensen |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0436AP |
50m |
33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
200m Medley Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:00.80 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
02-04-2017 |
|
|
|
2:03.49 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
28-06-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
655 |
|
Daniel Skaaning |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
50m |
2:02.09 |
|
|
|
1993 |
9319AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
486 |
|
Jacob M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1997 |
9737AB |
50m |
2:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
509 |
|
Frans Johannessen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1992 |
9277AB |
50m |
2:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
575 |
|
Andreas Hansen |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0089AH |
50m |
2:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
419 |
|
Mikkel Gadgaard |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9923AA |
50m |
2:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
231 |
|
Alvi Hjelm |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9665AG |
50m |
2:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
146 |
|
Joakim Brønnum |
Sigma Swim Allerød |
1997 |
9759AT |
50m |
2:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
286 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0007AN |
50m |
2:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
526 |
|
Mikkel S. Hansen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0001AG |
50m |
2:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
218 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0075AI |
50m |
2:12.14 |
|
|
|
|
|
11 |
293 |
|
Niels Ottosen |
Holbæk Svømme Klub |
1998 |
9801AF |
50m |
2:13.72 |
|
|
|
|
|
12 |
376 |
|
Rasmus Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2000 |
0021AB |
50m |
2:13.76 |
|
|
|
|
|
13 |
300 |
|
Jakob Schmidt |
Holbæk Svømme Klub |
1999 |
9913AO |
50m |
2:13.80 |
|
|
|
|
|
14 |
108 |
|
Gustav Jørgensen |
Slagelse Svømmeklub |
2000 |
0075AP |
50m |
2:13.99 |
|
|
|
|
|
15 |
287 |
|
Rasmus Nørfjand |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0043AP |
50m |
2:14.15 |
|
|
|
|
|
16 |
127 |
|
Claus Lerche Iversen |
Sigma Swim Birkerød |
1977 |
7741AA |
50m |
2:14.17 |
|
|
|
|
|
17 |
667 |
|
Viktor Anfinnsen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
2:14.80 |
|
|
|
|
|
18 |
240 |
|
Jet Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0487AJ |
50m |
2:15.43 |
|
|
|
|
|
19 |
525 |
|
Daniel Berg Wenk |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0099AB |
50m |
2:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
422 |
|
Jakob Mose |
Esbjerg Svømmeklub |
2000 |
0029AF |
50m |
2:17.16 |
|
|
|
|
|
21 |
310 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
Hillerød Svømmeklub |
2000 |
0077AN |
50m |
2:17.56 |
|
|
|
|
|
22 |
678 |
|
Lars Erik Berland |
Sandnes SLK |
1999 |
M231199 LAR01 |
50m |
2:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
273 |
|
Lukas Lindstrøm |
Horsens Svømmeklub |
1998 |
9869AR |
50m |
2:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
200m Medley Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:00.80 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
02-04-2017 |
|
|
|
2:03.49 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
28-06-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
655 |
|
Daniel Skaaning |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
50m |
2:02.09 |
|
|
|
1993 |
9319AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
486 |
|
Jacob M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1997 |
9737AB |
50m |
2:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
509 |
|
Frans Johannessen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1992 |
9277AB |
50m |
2:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
575 |
|
Andreas Hansen |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0089AH |
50m |
2:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
419 |
|
Mikkel Gadgaard |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9923AA |
50m |
2:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
231 |
|
Alvi Hjelm |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9665AG |
50m |
2:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
146 |
|
Joakim Brønnum |
Sigma Swim Allerød |
1997 |
9759AT |
50m |
2:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
286 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0007AN |
50m |
2:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
526 |
|
Mikkel S. Hansen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0001AG |
50m |
2:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
218 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0075AI |
50m |
2:12.14 |
|
|
|
|
|
11 |
293 |
|
Niels Ottosen |
Holbæk Svømme Klub |
1998 |
9801AF |
50m |
2:13.72 |
|
|
|
|
|
12 |
376 |
|
Rasmus Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2000 |
0021AB |
50m |
2:13.76 |
|
|
|
|
|
13 |
300 |
|
Jakob Schmidt |
Holbæk Svømme Klub |
1999 |
9913AO |
50m |
2:13.80 |
|
|
|
|
|
14 |
108 |
|
Gustav Jørgensen |
Slagelse Svømmeklub |
2000 |
0075AP |
50m |
2:13.99 |
|
|
|
|
|
15 |
287 |
|
Rasmus Nørfjand |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0043AP |
50m |
2:14.15 |
|
|
|
|
|
16 |
127 |
|
Claus Lerche Iversen |
Sigma Swim Birkerød |
1977 |
7741AA |
50m |
2:14.17 |
|
|
|
|
|
17 |
667 |
|
Viktor Anfinnsen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
2:14.80 |
|
|
|
|
|
18 |
240 |
|
Jet Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0487AJ |
50m |
2:15.43 |
|
|
|
|
|
19 |
525 |
|
Daniel Berg Wenk |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0099AB |
50m |
2:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
422 |
|
Jakob Mose |
Esbjerg Svømmeklub |
2000 |
0029AF |
50m |
2:17.16 |
|
|
|
|
|
21 |
310 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
Hillerød Svømmeklub |
2000 |
0077AN |
50m |
2:17.56 |
|
|
|
|
|
22 |
678 |
|
Lars Erik Berland |
Sandnes SLK |
1999 |
M231199 LAR01 |
50m |
2:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
273 |
|
Lukas Lindstrøm |
Horsens Svømmeklub |
1998 |
9869AR |
50m |
2:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
200m Medley Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:00.80 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
02-04-2017 |
|
|
|
2:03.49 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
28-06-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
196 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
2:04.60 |
|
|
|
2001 |
0197AE |
|
|
|
|
2 |
386 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
2:04.77 |
|
|
|
2001 |
0135AG |
|
|
|
|
3 |
507 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:07.18 |
|
|
|
2002 |
0215AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
487 |
|
Jakob Strunge Nissen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2002 |
0291AC |
50m |
2:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
607 |
|
Aksel Skrydstrup |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2001 |
0155AH |
50m |
2:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
295 |
|
David Arneskov |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0287AC |
50m |
2:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
368 |
|
Alfred August Grubert |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0197AI |
50m |
2:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
276 |
|
Nicolaj Løth Andersen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0173AC |
50m |
2:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
252 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
2:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
343 |
|
William Houen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0145AF |
50m |
2:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
448 |
|
Christian L H Frederiksen |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0103AL |
50m |
2:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
527 |
|
Christoffer H. Andersen |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0285AH |
50m |
2:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
2:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
576 |
|
Magnus Dyg Holme |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0205AG |
50m |
2:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
574 |
|
Mads Sørensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0139AF |
50m |
2:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
622 |
|
Victor Nygaard |
H2Odense |
2003 |
0361AH |
50m |
2:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
256 |
|
Carl Emil Hertz Bugge |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0315AC |
50m |
2:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
223 |
|
Asger Væver Hartvig |
Hørsholm Svømmeforening |
2002 |
0277AB |
50m |
2:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
289 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0359AJ |
50m |
2:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
111 |
|
Matthias Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0191AH |
50m |
2:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
612 |
|
Magnus Mikkelsen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2001 |
0171AM |
50m |
2:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0339AD |
50m |
2:15.41 |
|
|
|
|
|
23 |
384 |
|
Leo Badaker |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0255AR |
50m |
2:15.93 |
|
|
|
|
|
24 |
306 |
|
Christopher H. Brown |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0297AQ |
50m |
2:15.93 |
|
|
|
|
|
25 |
584 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0121AH |
50m |
2:16.14 |
|
|
|
|
|
26 |
566 |
|
Oliver Fenger |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0303AO |
50m |
2:16.64 |
|
|
|
|
|
27 |
134 |
|
Alfred Højberg |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0267AD |
50m |
2:16.65 |
|
|
|
|
|
28 |
321 |
|
Victor Bendix Beiter |
Herlev Svømning |
2001 |
0113AG |
50m |
2:16.70 |
|
|
|
|
|
29 |
257 |
|
Joshua P. Sidebotham |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0343AQ |
50m |
2:16.76 |
|
|
|
|
|
30 |
178 |
|
Lauge Bastian Maar |
Næstved IF |
2001 |
0159AP |
50m |
2:16.85 |
|
|
|
|
|
31 |
577 |
|
Alexander L. Bjørn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0389AH |
50m |
2:16.92 |
|
|
|
|
|
32 |
71 |
|
Lawrence Langley |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0125AI |
50m |
2:17.05 |
|
|
|
|
|
33 |
214 |
|
Mert Kaya |
Køge Svømmeklub |
2001 |
0193AF |
50m |
2:17.79 |
|
|
|
|
|
34 |
410 |
|
Jonas Kjær |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0341AA |
50m |
2:17.83 |
|
|
|
|
|
35 |
357 |
|
Mads Stamholt |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0353AM |
50m |
2:17.84 |
|
|
|
|
|
36 |
110 |
|
Tobias Daniel Larsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0139AH |
50m |
2:17.89 |
|
|
|
|
|
37 |
531 |
|
Jannick Hansen |
Søllerød Svømmeklub |
2001 |
0117AD |
50m |
2:18.08 |
|
|
|
|
|
38 |
530 |
|
Christoffer Weiss |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0273AE |
50m |
2:18.68 |
|
|
|
|
|
39 |
332 |
|
Johan Heeno Rasmussen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0259AG |
50m |
2:18.78 |
|
|
|
|
|
40 |
550 |
|
Carl Terp Larsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2001 |
0119AN |
50m |
2:18.84 |
|
|
|
|
|
41 |
541 |
|
Nickolas Kofoed Thestrup |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2003 |
0345AC |
50m |
2:19.01 |
|
|
|
|
|
42 |
590 |
|
Asbjørn Floor-Bøjden |
Vest-Brøndby |
2002 |
0277AI |
50m |
2:19.23 |
|
|
|
|
|
43 |
80 |
|
Marius Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0115AC |
50m |
2:19.30 |
|
|
|
|
|
44 |
264 |
|
Marcus Skøtt Haslev |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0287AB |
50m |
2:19.41 |
|
|
|
|
|
45 |
580 |
|
Philip Andersen Ravn |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0241AL |
50m |
2:19.45 |
|
|
|
|
|
46 |
81 |
|
Thomas Schiby |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0181AF |
50m |
2:19.76 |
|
|
|
|
|
47 |
589 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
Vest-Brøndby |
2002 |
0299AI |
50m |
2:19.85 |
|
|
|
|
|
48 |
438 |
|
Mathias Lund Hansen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0269AD |
50m |
2:20.55 |
|
|
|
|
|
49 |
514 |
|
Mikkel Hjelm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0375AG |
50m |
2:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
456 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0233AM |
50m |
2:21.05 |
|
|
|
|
|
51 |
58 |
|
Gustav Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0279AD |
50m |
2:21.11 |
|
|
|
|
|
52 |
133 |
|
Emil Kildahl Døssing |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0273AC |
50m |
2:21.77 |
|
|
|
|
|
53 |
562 |
|
Daniel Damsbo |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0397AH |
50m |
2:22.03 |
|
|
|
|
|
54 |
225 |
|
Malte Egholm Brøns |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0331AC |
50m |
2:22.05 |
|
|
|
|
|
55 |
408 |
|
Aske Sommerlund Pedersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0393AJ |
50m |
2:22.17 |
|
|
|
|
|
56 |
308 |
|
Simon Degn |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2003 |
0351AQ |
50m |
2:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
603 |
|
Anders Elsborg |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0361AQ |
50m |
2:24.36 |
|
|
|
|
|
58 |
626 |
|
Casper Bang Clausen |
H2Odense |
2003 |
0391AJ |
50m |
2:27.15 |
|
|
|
|
|
59 |
570 |
|
Sune Schaarup |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0359AG |
50m |
2:27.99 |
|
|
|
|
|
60 |
185 |
|
William Sloth |
Lyseng IF |
2003 |
0367AJ |
50m |
2:33.08 |
|
|
|
|
|
61 |
62 |
|
Oscar Cleemann |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0349AH |
50m |
2:34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
200m Medley Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:00.80 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
02-04-2017 |
|
|
|
2:03.49 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
28-06-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
196 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
2:04.60 |
|
|
|
2001 |
0197AE |
|
|
|
|
2 |
386 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
2:04.77 |
|
|
|
2001 |
0135AG |
|
|
|
|
3 |
507 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:07.18 |
|
|
|
2002 |
0215AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
487 |
|
Jakob Strunge Nissen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2002 |
0291AC |
50m |
2:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
607 |
|
Aksel Skrydstrup |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2001 |
0155AH |
50m |
2:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
295 |
|
David Arneskov |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0287AC |
50m |
2:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
368 |
|
Alfred August Grubert |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0197AI |
50m |
2:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
276 |
|
Nicolaj Løth Andersen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0173AC |
50m |
2:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
252 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
2:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
343 |
|
William Houen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0145AF |
50m |
2:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
448 |
|
Christian L H Frederiksen |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0103AL |
50m |
2:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
527 |
|
Christoffer H. Andersen |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0285AH |
50m |
2:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
2:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
576 |
|
Magnus Dyg Holme |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0205AG |
50m |
2:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
574 |
|
Mads Sørensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0139AF |
50m |
2:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
622 |
|
Victor Nygaard |
H2Odense |
2003 |
0361AH |
50m |
2:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
256 |
|
Carl Emil Hertz Bugge |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0315AC |
50m |
2:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
223 |
|
Asger Væver Hartvig |
Hørsholm Svømmeforening |
2002 |
0277AB |
50m |
2:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
289 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0359AJ |
50m |
2:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
111 |
|
Matthias Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0191AH |
50m |
2:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
612 |
|
Magnus Mikkelsen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2001 |
0171AM |
50m |
2:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0339AD |
50m |
2:15.41 |
|
|
|
|
|
23 |
384 |
|
Leo Badaker |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0255AR |
50m |
2:15.93 |
|
|
|
|
|
24 |
306 |
|
Christopher H. Brown |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0297AQ |
50m |
2:15.93 |
|
|
|
|
|
25 |
584 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0121AH |
50m |
2:16.14 |
|
|
|
|
|
26 |
566 |
|
Oliver Fenger |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0303AO |
50m |
2:16.64 |
|
|
|
|
|
27 |
134 |
|
Alfred Højberg |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0267AD |
50m |
2:16.65 |
|
|
|
|
|
28 |
321 |
|
Victor Bendix Beiter |
Herlev Svømning |
2001 |
0113AG |
50m |
2:16.70 |
|
|
|
|
|
29 |
257 |
|
Joshua P. Sidebotham |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0343AQ |
50m |
2:16.76 |
|
|
|
|
|
30 |
178 |
|
Lauge Bastian Maar |
Næstved IF |
2001 |
0159AP |
50m |
2:16.85 |
|
|
|
|
|
31 |
577 |
|
Alexander L. Bjørn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0389AH |
50m |
2:16.92 |
|
|
|
|
|
32 |
71 |
|
Lawrence Langley |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0125AI |
50m |
2:17.05 |
|
|
|
|
|
33 |
214 |
|
Mert Kaya |
Køge Svømmeklub |
2001 |
0193AF |
50m |
2:17.79 |
|
|
|
|
|
34 |
410 |
|
Jonas Kjær |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0341AA |
50m |
2:17.83 |
|
|
|
|
|
35 |
357 |
|
Mads Stamholt |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0353AM |
50m |
2:17.84 |
|
|
|
|
|
36 |
110 |
|
Tobias Daniel Larsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0139AH |
50m |
2:17.89 |
|
|
|
|
|
37 |
531 |
|
Jannick Hansen |
Søllerød Svømmeklub |
2001 |
0117AD |
50m |
2:18.08 |
|
|
|
|
|
38 |
530 |
|
Christoffer Weiss |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0273AE |
50m |
2:18.68 |
|
|
|
|
|
39 |
332 |
|
Johan Heeno Rasmussen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0259AG |
50m |
2:18.78 |
|
|
|
|
|
40 |
550 |
|
Carl Terp Larsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2001 |
0119AN |
50m |
2:18.84 |
|
|
|
|
|
41 |
541 |
|
Nickolas Kofoed Thestrup |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2003 |
0345AC |
50m |
2:19.01 |
|
|
|
|
|
42 |
590 |
|
Asbjørn Floor-Bøjden |
Vest-Brøndby |
2002 |
0277AI |
50m |
2:19.23 |
|
|
|
|
|
43 |
80 |
|
Marius Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0115AC |
50m |
2:19.30 |
|
|
|
|
|
44 |
264 |
|
Marcus Skøtt Haslev |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0287AB |
50m |
2:19.41 |
|
|
|
|
|
45 |
580 |
|
Philip Andersen Ravn |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0241AL |
50m |
2:19.45 |
|
|
|
|
|
46 |
81 |
|
Thomas Schiby |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0181AF |
50m |
2:19.76 |
|
|
|
|
|
47 |
589 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
Vest-Brøndby |
2002 |
0299AI |
50m |
2:19.85 |
|
|
|
|
|
48 |
438 |
|
Mathias Lund Hansen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0269AD |
50m |
2:20.55 |
|
|
|
|
|
49 |
514 |
|
Mikkel Hjelm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0375AG |
50m |
2:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
456 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0233AM |
50m |
2:21.05 |
|
|
|
|
|
51 |
58 |
|
Gustav Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0279AD |
50m |
2:21.11 |
|
|
|
|
|
52 |
133 |
|
Emil Kildahl Døssing |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0273AC |
50m |
2:21.77 |
|
|
|
|
|
53 |
562 |
|
Daniel Damsbo |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0397AH |
50m |
2:22.03 |
|
|
|
|
|
54 |
225 |
|
Malte Egholm Brøns |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0331AC |
50m |
2:22.05 |
|
|
|
|
|
55 |
408 |
|
Aske Sommerlund Pedersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0393AJ |
50m |
2:22.17 |
|
|
|
|
|
56 |
308 |
|
Simon Degn |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2003 |
0351AQ |
50m |
2:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
603 |
|
Anders Elsborg |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0361AQ |
50m |
2:24.36 |
|
|
|
|
|
58 |
626 |
|
Casper Bang Clausen |
H2Odense |
2003 |
0391AJ |
50m |
2:27.15 |
|
|
|
|
|
59 |
570 |
|
Sune Schaarup |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0359AG |
50m |
2:27.99 |
|
|
|
|
|
60 |
185 |
|
William Sloth |
Lyseng IF |
2003 |
0367AJ |
50m |
2:33.08 |
|
|
|
|
|
61 |
62 |
|
Oscar Cleemann |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0349AH |
50m |
2:34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
800m Frisvømning Damer, DO og DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8:15.92 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Rom, Italien |
|
01-08-2009 |
|
|
|
8:41.40 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Jamor, Portugal |
|
16-07-2004 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
282 |
|
Helena Rosendahl Bach |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
8:42.46 |
|
|
|
2000 |
0074AM |
|
|
|
|
2 |
239 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
8:44.44 |
|
|
|
1998 |
9806AF |
|
|
|
|
3 |
70 |
|
Katrine Bukh Villesen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
8:47.18 |
|
|
|
2000 |
0042AL |
|
|
|
|
4 |
123 |
|
Mia Steen Duus |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
8:59.25 |
|
|
|
2001 |
0114AE |
|
|
|
|
5 |
244 |
|
Marina Heller Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
8:59.31 |
|
|
|
1994 |
9404AL |
|
|
|
|
6 |
21 |
|
Tonni McNeese |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
9:00.91 |
|
|
|
2001 |
0186AL |
|
|
|
|
7 |
564 |
|
Sofie Theophil Petersen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
9:01.80 |
|
|
|
2003 |
0312AH |
|
|
|
|
8 |
69 |
|
Jackie Gade |
Aalborg Svømmeklub |
1998 |
9836AS |
50m |
9:02.05 |
|
|
|
|
|
9 |
255 |
|
Emilie Krog |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0224AU |
50m |
9:03.24 |
|
|
|
|
|
10 |
373 |
|
Michelle Mortensen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0274AH |
50m |
9:04.57 |
|
|
|
|
|
11 |
92 |
|
Anna Aavang Brendstrup |
JGI Svømning |
2000 |
0066AO |
50m |
9:06.13 |
|
|
|
|
|
12 |
535 |
|
Thea Søe Bach |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0222AD |
50m |
9:07.96 |
|
|
|
|
|
13 |
52 |
|
Silja Nielsdóttir Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2001 |
0104AT |
50m |
9:09.44 |
|
|
|
|
|
14 |
679 |
|
Martine Hallberg |
Sandnes SLK |
2002 |
K140602 MAR03 |
50m |
9:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
504 |
|
Kamille Auerbach-Lind |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0112AL |
50m |
9:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
109 |
|
Sofie Nielsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0198AF |
50m |
9:21.11 |
|
|
|
|
|
17 |
95 |
|
Lærke Toft Ruby |
JGI Svømning |
1999 |
9996AG |
50m |
9:23.05 |
|
|
|
|
|
18 |
513 |
|
Liva Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0486AA |
50m |
9:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
668 |
|
Ingeborg Muri Stangeland |
Bryne Symjeklubb |
2001 |
|
50m |
9:25.05 |
|
|
|
|
|
|
20 |
126 |
|
Maria Lund |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0334AH |
50m |
9:27.48 |
|
|
|
|
|
21 |
201 |
|
Fiona Andrea Have |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0402AG |
50m |
9:30.00 |
|
|
|
|
|
22 |
160 |
|
Katja Kjær Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0268AU |
50m |
9:32.34 |
|
|
|
|
|
23 |
609 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2003 |
0362AL |
50m |
9:34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
182 |
|
Martha Bjerg |
Lyseng IF |
|
|
50m |
9:34.30 |
|
|
|
2004 |
0454AK |
|
|
|
|
25 |
618 |
|
Cecilie Baraviec |
H2Odense |
|
|
50m |
9:36.85 |
|
|
|
2000 |
0016AB |
|
|
|
|
26 |
428 |
|
Frederikke Skau Hansen |
DeltaSwim |
|
|
50m |
9:36.91 |
|
|
|
2002 |
0204AJ |
|
|
|
|
27 |
129 |
|
Kajsa G. Christensen |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
9:37.14 |
|
|
|
2004 |
0484AA |
|
|
|
|
28 |
503 |
|
Alberte Fie Petersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
9:37.29 |
|
|
|
2002 |
0224AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
217 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0322AB |
50m |
9:38.01 |
|
|
|
|
|
30 |
521 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0476AA |
50m |
9:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
88 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
JGI Svømning |
2003 |
0358AB |
50m |
9:38.61 |
|
|
|
|
|
32 |
254 |
|
Hannah Höesch |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0336AM |
50m |
9:40.22 |
|
|
|
|
|
33 |
413 |
|
Søs Freund |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0454AG |
50m |
9:40.76 |
|
|
|
|
|
34 |
596 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0492AD |
50m |
9:41.88 |
|
|
|
|
|
35 |
445 |
|
Ane Kirstine Granild |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0412AP |
50m |
9:43.71 |
|
|
|
|
|
36 |
461 |
|
Josephine B. U. Danielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2003 |
0326AD |
50m |
9:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
266 |
|
Olivia Callesen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0432AK |
50m |
9:46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
198 |
|
Sofia Norre Bendt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0316AG |
50m |
9:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
616 |
|
Aurelia Pedersen |
H2Odense |
2004 |
0414AA |
50m |
9:52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
800m Frisvømning Damer, DO og DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8:15.92 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Rom, Italien |
|
01-08-2009 |
|
|
|
8:41.40 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Jamor, Portugal |
|
16-07-2004 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
282 |
|
Helena Rosendahl Bach |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
8:42.46 |
|
|
|
2000 |
0074AM |
|
|
|
|
2 |
239 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
8:44.44 |
|
|
|
1998 |
9806AF |
|
|
|
|
3 |
70 |
|
Katrine Bukh Villesen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
8:47.18 |
|
|
|
2000 |
0042AL |
|
|
|
|
4 |
123 |
|
Mia Steen Duus |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
8:59.25 |
|
|
|
2001 |
0114AE |
|
|
|
|
5 |
244 |
|
Marina Heller Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
8:59.31 |
|
|
|
1994 |
9404AL |
|
|
|
|
6 |
21 |
|
Tonni McNeese |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
9:00.91 |
|
|
|
2001 |
0186AL |
|
|
|
|
7 |
564 |
|
Sofie Theophil Petersen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
9:01.80 |
|
|
|
2003 |
0312AH |
|
|
|
|
8 |
69 |
|
Jackie Gade |
Aalborg Svømmeklub |
1998 |
9836AS |
50m |
9:02.05 |
|
|
|
|
|
9 |
255 |
|
Emilie Krog |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0224AU |
50m |
9:03.24 |
|
|
|
|
|
10 |
373 |
|
Michelle Mortensen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0274AH |
50m |
9:04.57 |
|
|
|
|
|
11 |
92 |
|
Anna Aavang Brendstrup |
JGI Svømning |
2000 |
0066AO |
50m |
9:06.13 |
|
|
|
|
|
12 |
535 |
|
Thea Søe Bach |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0222AD |
50m |
9:07.96 |
|
|
|
|
|
13 |
52 |
|
Silja Nielsdóttir Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2001 |
0104AT |
50m |
9:09.44 |
|
|
|
|
|
14 |
679 |
|
Martine Hallberg |
Sandnes SLK |
2002 |
K140602 MAR03 |
50m |
9:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
504 |
|
Kamille Auerbach-Lind |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0112AL |
50m |
9:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
109 |
|
Sofie Nielsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0198AF |
50m |
9:21.11 |
|
|
|
|
|
17 |
95 |
|
Lærke Toft Ruby |
JGI Svømning |
1999 |
9996AG |
50m |
9:23.05 |
|
|
|
|
|
18 |
513 |
|
Liva Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0486AA |
50m |
9:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
668 |
|
Ingeborg Muri Stangeland |
Bryne Symjeklubb |
2001 |
|
50m |
9:25.05 |
|
|
|
|
|
|
20 |
126 |
|
Maria Lund |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0334AH |
50m |
9:27.48 |
|
|
|
|
|
21 |
201 |
|
Fiona Andrea Have |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0402AG |
50m |
9:30.00 |
|
|
|
|
|
22 |
160 |
|
Katja Kjær Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0268AU |
50m |
9:32.34 |
|
|
|
|
|
23 |
609 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2003 |
0362AL |
50m |
9:34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
182 |
|
Martha Bjerg |
Lyseng IF |
|
|
50m |
9:34.30 |
|
|
|
2004 |
0454AK |
|
|
|
|
25 |
618 |
|
Cecilie Baraviec |
H2Odense |
|
|
50m |
9:36.85 |
|
|
|
2000 |
0016AB |
|
|
|
|
26 |
428 |
|
Frederikke Skau Hansen |
DeltaSwim |
|
|
50m |
9:36.91 |
|
|
|
2002 |
0204AJ |
|
|
|
|
27 |
129 |
|
Kajsa G. Christensen |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
9:37.14 |
|
|
|
2004 |
0484AA |
|
|
|
|
28 |
503 |
|
Alberte Fie Petersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
9:37.29 |
|
|
|
2002 |
0224AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
217 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0322AB |
50m |
9:38.01 |
|
|
|
|
|
30 |
521 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0476AA |
50m |
9:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
88 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
JGI Svømning |
2003 |
0358AB |
50m |
9:38.61 |
|
|
|
|
|
32 |
254 |
|
Hannah Höesch |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0336AM |
50m |
9:40.22 |
|
|
|
|
|
33 |
413 |
|
Søs Freund |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0454AG |
50m |
9:40.76 |
|
|
|
|
|
34 |
596 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0492AD |
50m |
9:41.88 |
|
|
|
|
|
35 |
445 |
|
Ane Kirstine Granild |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0412AP |
50m |
9:43.71 |
|
|
|
|
|
36 |
461 |
|
Josephine B. U. Danielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2003 |
0326AD |
50m |
9:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
266 |
|
Olivia Callesen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0432AK |
50m |
9:46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
198 |
|
Sofia Norre Bendt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0316AG |
50m |
9:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
616 |
|
Aurelia Pedersen |
H2Odense |
2004 |
0414AA |
50m |
9:52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
50m Frisvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23.75 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Holbæk Svø |
DEN |
Glasgow, GBR |
|
04-08-2018 |
|
|
|
25.19 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
JGI Svømni |
DEN |
Indianapolis, USA |
|
28-08-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
83 |
|
Julie Kepp Jensen |
JGI Svømning |
|
|
50m |
24.97 |
|
|
|
2000 |
0042AA |
|
|
|
|
2 |
662 |
|
Signe Bro |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
25.49 |
|
|
|
1999 |
9942AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
657 |
|
Emily Gantriis |
Helsinge Svømmeklub |
1999 |
9966AB |
50m |
25.51 |
|
|
|
|
|
4 |
677 |
|
Magdalene Kuras |
Simklubben Triton |
1988 |
|
50m |
25.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
122 |
|
Caroline Erichsen |
Sigma Swim Birkerød |
1998 |
9814AC |
50m |
26.05 |
|
|
|
|
|
6 |
631 |
|
Laura Glerup Jensen |
H2Odense |
1998 |
9854AV |
50m |
26.16 |
|
|
|
|
|
7 |
639 |
|
Sarah Bro |
Farum Svømmeklub |
1996 |
9686AE |
50m |
26.28 |
|
|
|
|
|
8 |
675 |
|
Luisa Marie Razeto |
Schwimmteam Erzgebirge |
1997 |
|
50m |
26.30 |
|
|
|
|
|
|
9 |
636 |
|
Sofia Altoft |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9878AF |
50m |
26.46 |
|
|
|
|
|
10 |
67 |
|
Camilla Ottesen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0032AE |
50m |
26.52 |
|
|
|
|
|
11 |
35 |
|
Helena V. Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0078AC |
50m |
26.61 |
|
|
|
|
|
12 |
572 |
|
Line J. V. Hededal |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0186AG |
50m |
26.64 |
|
|
|
|
|
13 |
94 |
|
Andrea Paaske |
JGI Svømning |
2001 |
0186AF |
50m |
26.90 |
|
|
|
|
|
14 |
233 |
|
Anna Wermuth |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9658AM |
50m |
27.01 |
|
|
|
|
|
15 |
227 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
Hørsholm Svømmeforening |
2000 |
0022AI |
50m |
27.28 |
|
|
|
|
|
16 |
508 |
|
Julie Darlem Brandt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0182AH |
50m |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
683 |
|
Eline Vik |
Sandnes SLK |
2002 |
K070202 ELI01 |
50m |
27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
166 |
|
Iben Bak |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0124AH |
50m |
27.71 |
|
|
|
|
|
19 |
578 |
|
Cecilie B. Andersen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0116AI |
50m |
27.85 |
|
|
|
|
|
20 |
391 |
|
Caroline Hørlykke |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0032AH |
50m |
27.94 |
|
|
|
|
|
21 |
681 |
|
Eva Sofie Larsen Stangeland |
Sandnes SLK |
2002 |
K110902 EVA02 |
50m |
28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
680 |
|
Elin Meling |
Sandnes SLK |
2002 |
K010402 ELI03 |
50m |
30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
50m Frisvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23.75 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Holbæk Svø |
DEN |
Glasgow, GBR |
|
04-08-2018 |
|
|
|
25.19 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
JGI Svømni |
DEN |
Indianapolis, USA |
|
28-08-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
83 |
|
Julie Kepp Jensen |
JGI Svømning |
|
|
50m |
24.97 |
|
|
|
2000 |
0042AA |
|
|
|
|
2 |
662 |
|
Signe Bro |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
25.49 |
|
|
|
1999 |
9942AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
657 |
|
Emily Gantriis |
Helsinge Svømmeklub |
1999 |
9966AB |
50m |
25.51 |
|
|
|
|
|
4 |
677 |
|
Magdalene Kuras |
Simklubben Triton |
1988 |
|
50m |
25.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
122 |
|
Caroline Erichsen |
Sigma Swim Birkerød |
1998 |
9814AC |
50m |
26.05 |
|
|
|
|
|
6 |
631 |
|
Laura Glerup Jensen |
H2Odense |
1998 |
9854AV |
50m |
26.16 |
|
|
|
|
|
7 |
639 |
|
Sarah Bro |
Farum Svømmeklub |
1996 |
9686AE |
50m |
26.28 |
|
|
|
|
|
8 |
675 |
|
Luisa Marie Razeto |
Schwimmteam Erzgebirge |
1997 |
|
50m |
26.30 |
|
|
|
|
|
|
9 |
636 |
|
Sofia Altoft |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9878AF |
50m |
26.46 |
|
|
|
|
|
10 |
67 |
|
Camilla Ottesen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0032AE |
50m |
26.52 |
|
|
|
|
|
11 |
35 |
|
Helena V. Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0078AC |
50m |
26.61 |
|
|
|
|
|
12 |
572 |
|
Line J. V. Hededal |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0186AG |
50m |
26.64 |
|
|
|
|
|
13 |
94 |
|
Andrea Paaske |
JGI Svømning |
2001 |
0186AF |
50m |
26.90 |
|
|
|
|
|
14 |
233 |
|
Anna Wermuth |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9658AM |
50m |
27.01 |
|
|
|
|
|
15 |
227 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
Hørsholm Svømmeforening |
2000 |
0022AI |
50m |
27.28 |
|
|
|
|
|
16 |
508 |
|
Julie Darlem Brandt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0182AH |
50m |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
683 |
|
Eline Vik |
Sandnes SLK |
2002 |
K070202 ELI01 |
50m |
27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
166 |
|
Iben Bak |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0124AH |
50m |
27.71 |
|
|
|
|
|
19 |
578 |
|
Cecilie B. Andersen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0116AI |
50m |
27.85 |
|
|
|
|
|
20 |
391 |
|
Caroline Hørlykke |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0032AH |
50m |
27.94 |
|
|
|
|
|
21 |
681 |
|
Eva Sofie Larsen Stangeland |
Sandnes SLK |
2002 |
K110902 EVA02 |
50m |
28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
680 |
|
Elin Meling |
Sandnes SLK |
2002 |
K010402 ELI03 |
50m |
30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
50m Frisvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23.75 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Holbæk Svø |
DEN |
Glasgow, GBR |
|
04-08-2018 |
|
|
|
25.19 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
JGI Svømni |
DEN |
Indianapolis, USA |
|
28-08-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
361 |
|
Karoline Barrett |
Greve Svømmeklub |
|
|
50m |
25.59 |
|
|
|
2002 |
0286AA |
|
|
|
|
2 |
394 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
26.15 |
|
|
|
2002 |
0206AG |
|
|
|
|
3 |
235 |
|
Johanne Hingebjerg |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
26.40 |
|
|
|
2002 |
0298AA |
|
|
|
|
4 |
475 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
26.86 |
|
|
|
2002 |
0222AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
356 |
|
Nele Schulze |
Haderslev Svømme Klub |
2004 |
0492AH |
50m |
26.93 |
|
|
|
|
|
6 |
628 |
|
My Phuong Bui |
H2Odense |
2003 |
0322AS |
50m |
27.05 |
|
|
|
|
|
7 |
330 |
|
Freja Stenbækgård |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0306AJ |
50m |
27.10 |
|
|
|
|
|
8 |
597 |
|
Rebecca E. Jacobsen |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0318AO |
50m |
27.22 |
|
|
|
|
|
9 |
323 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
Herlev Svømning |
2003 |
0398AE |
50m |
27.29 |
|
|
|
|
|
10 |
336 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0484AI |
50m |
27.32 |
|
|
|
|
|
11 |
103 |
|
Freja Romanski |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2003 |
0308AI |
50m |
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
423 |
|
Astrid Nielsen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0276AO |
50m |
27.41 |
|
|
|
|
|
13 |
165 |
|
Caroline Broholm |
Ringe Svømme Klub |
2003 |
0338AA |
50m |
27.45 |
|
|
|
|
|
14 |
470 |
|
Emilie Meng |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0318AC |
50m |
27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
650 |
|
Stine Saaby Schmidt |
Farum Svømmeklub |
2002 |
0258AI |
50m |
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
370 |
|
Frederikke Marie Hansen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0358AH |
50m |
27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
558 |
|
Alberte Ehrenreich-Birn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0382AJ |
50m |
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
483 |
|
Sarah Sirek Hansen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0352AB |
50m |
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
337 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0246AC |
50m |
27.59 |
|
|
|
|
|
20 |
31 |
|
Frida Bang Stanelt |
Kalundborg SK |
2004 |
0422AL |
50m |
27.59 |
|
|
|
|
|
21 |
208 |
|
Benedicte Them Jensen |
Køge Svømmeklub |
2004 |
0454AA |
50m |
27.61 |
|
|
|
|
|
22 |
532 |
|
Martha Vitus Tversted |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0202AE |
50m |
27.65 |
|
|
|
|
|
23 |
602 |
|
Louise D. Liboriussen |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0242AV |
50m |
27.76 |
|
|
|
|
|
24 |
371 |
|
Gro Grinda Rasmussen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0372AF |
50m |
27.97 |
|
|
|
|
|
25 |
615 |
|
Sarah Carugati |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0466AG |
50m |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
33 |
|
Emilie Egerup |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0316AW |
50m |
28.10 |
|
|
|
|
|
27 |
155 |
|
Maria Szokody |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0252AE |
50m |
28.12 |
|
|
|
|
|
28 |
216 |
|
Naya Modin Thomsen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0374AA |
50m |
28.13 |
|
|
|
|
|
29 |
404 |
|
Mia Rindshøj |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0306AC |
50m |
28.18 |
|
|
|
|
|
30 |
333 |
|
Linnea Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0442AE |
50m |
28.21 |
|
|
|
|
|
31 |
112 |
|
Regitze Gotthard |
Slagelse Svømmeklub |
2002 |
0228AA |
50m |
28.26 |
|
|
|
|
|
32 |
459 |
|
Katrine Kruse Rasmussen |
Swim Team Neptun |
2004 |
0478AV |
50m |
28.29 |
|
|
|
|
|
33 |
360 |
|
Pernille Thastrup Hansen |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0374BD |
50m |
28.30 |
|
|
|
|
|
34 |
284 |
|
Isabella Bach |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0296AG |
50m |
28.32 |
|
|
|
|
|
35 |
217 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0322AB |
50m |
28.34 |
|
|
|
|
|
36 |
389 |
|
Asta Poulsen Dolan |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0414AH |
50m |
28.45 |
|
|
|
|
|
37 |
224 |
|
Elena Westmark Holm |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0336AD |
50m |
28.47 |
|
|
|
|
|
38 |
202 |
|
Laura Borre Jacobsen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0488AD |
50m |
28.49 |
|
|
|
|
|
39 |
269 |
|
Clara Matilde Carstensen |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0436AP |
50m |
28.49 |
|
|
|
|
|
40 |
552 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0408AB |
50m |
28.50 |
|
|
|
|
|
41 |
291 |
|
Emma Fjordside Jensen |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0344AX |
50m |
28.51 |
|
|
|
|
|
42 |
458 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
Swim Team Neptun |
2004 |
0496AD |
50m |
28.54 |
|
|
|
|
|
43 |
194 |
|
Claudia Sperling |
Lyngby Svømmeklub |
2002 |
0222AL |
50m |
28.59 |
|
|
|
|
|
44 |
555 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0424AO |
50m |
28.68 |
|
|
|
|
|
45 |
556 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0368AL |
50m |
28.68 |
|
|
|
|
|
46 |
409 |
|
Christina M. Glargaard |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0428AC |
50m |
28.71 |
|
|
|
|
|
47 |
642 |
|
Maya Ehlers Hansen |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0432AI |
50m |
28.72 |
|
|
|
|
|
48 |
435 |
|
Anna Pave Ottesen |
DeltaSwim |
2003 |
0338BD |
50m |
28.73 |
|
|
|
|
|
49 |
314 |
|
Anne Dybro Nielsen |
Herning Svømmeklub |
2003 |
0336AW |
50m |
28.73 |
|
|
|
|
|
50 |
211 |
|
Line Nøhr Petersen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0378AI |
50m |
28.74 |
|
|
|
|
|
51 |
279 |
|
Sofie Le Fevre |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0448AX |
50m |
28.77 |
|
|
|
|
|
52 |
280 |
|
Sofie Trekær Klausen |
Horsens Svømmeklub |
2003 |
0364AD |
50m |
28.78 |
|
|
|
|
|
53 |
606 |
|
Maria Østergaard Nielsen |
Viborg Svømme Klub |
2004 |
0474AS |
50m |
28.79 |
|
|
|
|
|
54 |
339 |
|
Pil Sylvander |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0386AN |
50m |
29.06 |
|
|
|
|
|
55 |
151 |
|
Therese Sand Frederiksen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0374AT |
50m |
29.07 |
|
|
|
|
|
56 |
363 |
|
Sidse M. Ø. Engsbro |
Greve Svømmeklub |
2004 |
0482AK |
50m |
29.31 |
|
|
|
|
|
57 |
29 |
|
Anna Larsen |
Kalundborg SK |
2004 |
0498AD |
50m |
29.49 |
|
|
|
|
|
58 |
24 |
|
Clara Lynggaard |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2002 |
0272AY |
50m |
30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
50m Frisvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23.75 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Holbæk Svø |
DEN |
Glasgow, GBR |
|
04-08-2018 |
|
|
|
25.19 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
JGI Svømni |
DEN |
Indianapolis, USA |
|
28-08-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
361 |
|
Karoline Barrett |
Greve Svømmeklub |
|
|
50m |
25.59 |
|
|
|
2002 |
0286AA |
|
|
|
|
2 |
394 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
26.15 |
|
|
|
2002 |
0206AG |
|
|
|
|
3 |
235 |
|
Johanne Hingebjerg |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
26.40 |
|
|
|
2002 |
0298AA |
|
|
|
|
4 |
475 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
26.86 |
|
|
|
2002 |
0222AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
356 |
|
Nele Schulze |
Haderslev Svømme Klub |
2004 |
0492AH |
50m |
26.93 |
|
|
|
|
|
6 |
628 |
|
My Phuong Bui |
H2Odense |
2003 |
0322AS |
50m |
27.05 |
|
|
|
|
|
7 |
330 |
|
Freja Stenbækgård |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0306AJ |
50m |
27.10 |
|
|
|
|
|
8 |
597 |
|
Rebecca E. Jacobsen |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0318AO |
50m |
27.22 |
|
|
|
|
|
9 |
323 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
Herlev Svømning |
2003 |
0398AE |
50m |
27.29 |
|
|
|
|
|
10 |
336 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0484AI |
50m |
27.32 |
|
|
|
|
|
11 |
103 |
|
Freja Romanski |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2003 |
0308AI |
50m |
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
423 |
|
Astrid Nielsen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0276AO |
50m |
27.41 |
|
|
|
|
|
13 |
165 |
|
Caroline Broholm |
Ringe Svømme Klub |
2003 |
0338AA |
50m |
27.45 |
|
|
|
|
|
14 |
470 |
|
Emilie Meng |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0318AC |
50m |
27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
650 |
|
Stine Saaby Schmidt |
Farum Svømmeklub |
2002 |
0258AI |
50m |
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
370 |
|
Frederikke Marie Hansen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0358AH |
50m |
27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
558 |
|
Alberte Ehrenreich-Birn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0382AJ |
50m |
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
483 |
|
Sarah Sirek Hansen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0352AB |
50m |
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
337 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0246AC |
50m |
27.59 |
|
|
|
|
|
20 |
31 |
|
Frida Bang Stanelt |
Kalundborg SK |
2004 |
0422AL |
50m |
27.59 |
|
|
|
|
|
21 |
208 |
|
Benedicte Them Jensen |
Køge Svømmeklub |
2004 |
0454AA |
50m |
27.61 |
|
|
|
|
|
22 |
532 |
|
Martha Vitus Tversted |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0202AE |
50m |
27.65 |
|
|
|
|
|
23 |
602 |
|
Louise D. Liboriussen |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0242AV |
50m |
27.76 |
|
|
|
|
|
24 |
371 |
|
Gro Grinda Rasmussen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0372AF |
50m |
27.97 |
|
|
|
|
|
25 |
615 |
|
Sarah Carugati |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0466AG |
50m |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
33 |
|
Emilie Egerup |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0316AW |
50m |
28.10 |
|
|
|
|
|
27 |
155 |
|
Maria Szokody |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0252AE |
50m |
28.12 |
|
|
|
|
|
28 |
216 |
|
Naya Modin Thomsen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0374AA |
50m |
28.13 |
|
|
|
|
|
29 |
404 |
|
Mia Rindshøj |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0306AC |
50m |
28.18 |
|
|
|
|
|
30 |
333 |
|
Linnea Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0442AE |
50m |
28.21 |
|
|
|
|
|
31 |
112 |
|
Regitze Gotthard |
Slagelse Svømmeklub |
2002 |
0228AA |
50m |
28.26 |
|
|
|
|
|
32 |
459 |
|
Katrine Kruse Rasmussen |
Swim Team Neptun |
2004 |
0478AV |
50m |
28.29 |
|
|
|
|
|
33 |
360 |
|
Pernille Thastrup Hansen |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0374BD |
50m |
28.30 |
|
|
|
|
|
34 |
284 |
|
Isabella Bach |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0296AG |
50m |
28.32 |
|
|
|
|
|
35 |
217 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0322AB |
50m |
28.34 |
|
|
|
|
|
36 |
389 |
|
Asta Poulsen Dolan |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0414AH |
50m |
28.45 |
|
|
|
|
|
37 |
224 |
|
Elena Westmark Holm |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0336AD |
50m |
28.47 |
|
|
|
|
|
38 |
202 |
|
Laura Borre Jacobsen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0488AD |
50m |
28.49 |
|
|
|
|
|
39 |
269 |
|
Clara Matilde Carstensen |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0436AP |
50m |
28.49 |
|
|
|
|
|
40 |
552 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0408AB |
50m |
28.50 |
|
|
|
|
|
41 |
291 |
|
Emma Fjordside Jensen |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0344AX |
50m |
28.51 |
|
|
|
|
|
42 |
458 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
Swim Team Neptun |
2004 |
0496AD |
50m |
28.54 |
|
|
|
|
|
43 |
194 |
|
Claudia Sperling |
Lyngby Svømmeklub |
2002 |
0222AL |
50m |
28.59 |
|
|
|
|
|
44 |
555 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0424AO |
50m |
28.68 |
|
|
|
|
|
45 |
556 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0368AL |
50m |
28.68 |
|
|
|
|
|
46 |
409 |
|
Christina M. Glargaard |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0428AC |
50m |
28.71 |
|
|
|
|
|
47 |
642 |
|
Maya Ehlers Hansen |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0432AI |
50m |
28.72 |
|
|
|
|
|
48 |
435 |
|
Anna Pave Ottesen |
DeltaSwim |
2003 |
0338BD |
50m |
28.73 |
|
|
|
|
|
49 |
314 |
|
Anne Dybro Nielsen |
Herning Svømmeklub |
2003 |
0336AW |
50m |
28.73 |
|
|
|
|
|
50 |
211 |
|
Line Nøhr Petersen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0378AI |
50m |
28.74 |
|
|
|
|
|
51 |
279 |
|
Sofie Le Fevre |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0448AX |
50m |
28.77 |
|
|
|
|
|
52 |
280 |
|
Sofie Trekær Klausen |
Horsens Svømmeklub |
2003 |
0364AD |
50m |
28.78 |
|
|
|
|
|
53 |
606 |
|
Maria Østergaard Nielsen |
Viborg Svømme Klub |
2004 |
0474AS |
50m |
28.79 |
|
|
|
|
|
54 |
339 |
|
Pil Sylvander |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0386AN |
50m |
29.06 |
|
|
|
|
|
55 |
151 |
|
Therese Sand Frederiksen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0374AT |
50m |
29.07 |
|
|
|
|
|
56 |
363 |
|
Sidse M. Ø. Engsbro |
Greve Svømmeklub |
2004 |
0482AK |
50m |
29.31 |
|
|
|
|
|
57 |
29 |
|
Anna Larsen |
Kalundborg SK |
2004 |
0498AD |
50m |
29.49 |
|
|
|
|
|
58 |
24 |
|
Clara Lynggaard |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2002 |
0272AY |
50m |
30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
50m Butterfly Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22.93 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Rom, Italien |
|
27-07-2009 |
|
|
|
24.10 |
|
Daniel Steen Andersen |
1995 |
Horsens Sv |
DEN |
Poznan, Polen |
|
10-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
676 |
|
Stefano Razato |
Schwimmteam Erzgebirge |
|
|
50m |
24.21 |
|
|
|
1986 |
|
|
|
|
|
2 |
581 |
|
Jakob Juul |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
24.53 |
|
|
|
2000 |
0015AK |
|
|
|
|
3 |
418 |
|
Lasse Dall |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
24.90 |
|
|
|
1997 |
9763AR |
|
|
|
|
4 |
485 |
|
Sebastian Ovesen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
24.96 |
|
|
|
1994 |
9429AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
334 |
|
Julius Munk |
Helsingør Svømmeklub |
2000 |
0055AA |
50m |
25.28 |
|
|
|
|
|
6 |
421 |
|
Christian Holm Jørgensen |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9973AK |
50m |
25.32 |
|
|
|
|
|
7 |
128 |
|
Frederik Dalhøj Paulsen |
Sigma Swim Birkerød |
1998 |
9833AK |
50m |
25.42 |
|
|
|
|
|
8 |
229 |
|
Sebastian Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2000 |
0073AC |
50m |
25.43 |
|
|
|
|
|
9 |
248 |
|
Magnus Carstensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9903AH |
50m |
25.44 |
|
|
|
|
|
10 |
55 |
|
Oliver Jacobsen |
Hvidovre Svømmeklub |
1997 |
9781AQ |
50m |
25.71 |
|
|
|
|
|
11 |
666 |
|
Mats Fjogstad Tobiassen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
25.79 |
|
|
|
|
|
|
12 |
281 |
|
Tais Andkjær Kristensen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9987AB |
50m |
25.83 |
|
|
|
|
|
13 |
449 |
|
David Hjort |
Agfs Svømmeafdeling |
2000 |
0009AI |
50m |
25.86 |
|
|
|
|
|
14 |
287 |
|
Rasmus Nørfjand |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0043AP |
50m |
25.87 |
|
|
|
|
|
15 |
385 |
|
Tomas Stensballe Larsen |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0035AK |
50m |
26.19 |
|
|
|
|
|
16 |
121 |
|
Alexander Eggers |
Sigma Swim Birkerød |
1999 |
9967AD |
50m |
26.24 |
|
|
|
|
|
17 |
505 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0073AD |
50m |
26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
593 |
|
Lars Thor Sørensen |
Vest-Brøndby |
1999 |
9935AL |
50m |
26.29 |
|
|
|
|
|
19 |
286 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0007AN |
50m |
26.29 |
|
|
|
|
|
20 |
74 |
|
Nicolas Blanch |
Aalborg Svømmeklub |
1997 |
9779AA |
50m |
26.36 |
|
|
|
|
|
21 |
516 |
|
Oliver Thor Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0081AA |
50m |
26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
627 |
|
Andreas Bui |
H2Odense |
2000 |
0031AJ |
50m |
26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
637 |
|
Thomas Bech |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9857AM |
50m |
26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
240 |
|
Jet Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0487AJ |
50m |
26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
139 |
|
Anton Borring Andersen |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9919AD |
50m |
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
549 |
|
Antoine Montier |
VAT Copenhagen-MK31 |
1993 |
9327AO |
50m |
26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
376 |
|
Rasmus Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2000 |
0021AB |
50m |
26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
583 |
|
Matthias Bach Mikkelsen |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0029AM |
50m |
26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
364 |
|
Rasmus Langvad |
Glostrup Svømmeklub |
2000 |
0045AD |
50m |
27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
273 |
|
Lukas Lindstrøm |
Horsens Svømmeklub |
1998 |
9869AR |
50m |
27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
212 |
|
Mads Hauge Sørensen |
Køge Svømmeklub |
1997 |
9775AE |
50m |
27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
674 |
|
Silas Lykke |
Plymouth Leander |
2003 |
|
50m |
27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
678 |
|
Lars Erik Berland |
Sandnes SLK |
1999 |
M231199 LAR01 |
50m |
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
50m Butterfly Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22.93 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Rom, Italien |
|
27-07-2009 |
|
|
|
24.10 |
|
Daniel Steen Andersen |
1995 |
Horsens Sv |
DEN |
Poznan, Polen |
|
10-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
676 |
|
Stefano Razato |
Schwimmteam Erzgebirge |
|
|
50m |
24.21 |
|
|
|
1986 |
|
|
|
|
|
2 |
581 |
|
Jakob Juul |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
24.53 |
|
|
|
2000 |
0015AK |
|
|
|
|
3 |
418 |
|
Lasse Dall |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
24.90 |
|
|
|
1997 |
9763AR |
|
|
|
|
4 |
485 |
|
Sebastian Ovesen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
24.96 |
|
|
|
1994 |
9429AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
334 |
|
Julius Munk |
Helsingør Svømmeklub |
2000 |
0055AA |
50m |
25.28 |
|
|
|
|
|
6 |
421 |
|
Christian Holm Jørgensen |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9973AK |
50m |
25.32 |
|
|
|
|
|
7 |
128 |
|
Frederik Dalhøj Paulsen |
Sigma Swim Birkerød |
1998 |
9833AK |
50m |
25.42 |
|
|
|
|
|
8 |
229 |
|
Sebastian Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2000 |
0073AC |
50m |
25.43 |
|
|
|
|
|
9 |
248 |
|
Magnus Carstensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9903AH |
50m |
25.44 |
|
|
|
|
|
10 |
55 |
|
Oliver Jacobsen |
Hvidovre Svømmeklub |
1997 |
9781AQ |
50m |
25.71 |
|
|
|
|
|
11 |
666 |
|
Mats Fjogstad Tobiassen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
25.79 |
|
|
|
|
|
|
12 |
281 |
|
Tais Andkjær Kristensen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9987AB |
50m |
25.83 |
|
|
|
|
|
13 |
449 |
|
David Hjort |
Agfs Svømmeafdeling |
2000 |
0009AI |
50m |
25.86 |
|
|
|
|
|
14 |
287 |
|
Rasmus Nørfjand |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0043AP |
50m |
25.87 |
|
|
|
|
|
15 |
385 |
|
Tomas Stensballe Larsen |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0035AK |
50m |
26.19 |
|
|
|
|
|
16 |
121 |
|
Alexander Eggers |
Sigma Swim Birkerød |
1999 |
9967AD |
50m |
26.24 |
|
|
|
|
|
17 |
505 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0073AD |
50m |
26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
593 |
|
Lars Thor Sørensen |
Vest-Brøndby |
1999 |
9935AL |
50m |
26.29 |
|
|
|
|
|
19 |
286 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0007AN |
50m |
26.29 |
|
|
|
|
|
20 |
74 |
|
Nicolas Blanch |
Aalborg Svømmeklub |
1997 |
9779AA |
50m |
26.36 |
|
|
|
|
|
21 |
516 |
|
Oliver Thor Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0081AA |
50m |
26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
627 |
|
Andreas Bui |
H2Odense |
2000 |
0031AJ |
50m |
26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
637 |
|
Thomas Bech |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9857AM |
50m |
26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
240 |
|
Jet Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0487AJ |
50m |
26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
139 |
|
Anton Borring Andersen |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9919AD |
50m |
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
549 |
|
Antoine Montier |
VAT Copenhagen-MK31 |
1993 |
9327AO |
50m |
26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
376 |
|
Rasmus Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2000 |
0021AB |
50m |
26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
583 |
|
Matthias Bach Mikkelsen |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0029AM |
50m |
26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
364 |
|
Rasmus Langvad |
Glostrup Svømmeklub |
2000 |
0045AD |
50m |
27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
273 |
|
Lukas Lindstrøm |
Horsens Svømmeklub |
1998 |
9869AR |
50m |
27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
212 |
|
Mads Hauge Sørensen |
Køge Svømmeklub |
1997 |
9775AE |
50m |
27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
674 |
|
Silas Lykke |
Plymouth Leander |
2003 |
|
50m |
27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
678 |
|
Lars Erik Berland |
Sandnes SLK |
1999 |
M231199 LAR01 |
50m |
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
50m Butterfly Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22.93 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Rom, Italien |
|
27-07-2009 |
|
|
|
24.10 |
|
Daniel Steen Andersen |
1995 |
Horsens Sv |
DEN |
Poznan, Polen |
|
10-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
480 |
|
Rasmus Nickelsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
24.50 |
|
|
|
2003 |
0347AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
320 |
|
Tobias Dan Hansen |
Herlev Svømning |
2002 |
0243AC |
50m |
24.66 |
|
|
|
|
|
3 |
434 |
|
Malthe Lindeblad |
DeltaSwim |
2001 |
0125AS |
50m |
25.21 |
|
|
|
|
|
4 |
318 |
|
Laurits Kenskov |
Herlev Svømning |
2001 |
0145AC |
50m |
25.36 |
|
|
|
|
|
5 |
367 |
|
Frederik Riedel Lentz |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0187AN |
50m |
25.50 |
|
|
|
|
|
6 |
510 |
|
Kasper Bonnichsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0283AD |
50m |
25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
474 |
|
Jonas M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0193AA |
50m |
25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
507 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0215AD |
50m |
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
342 |
|
Villads Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0137AM |
50m |
25.95 |
|
|
|
|
|
10 |
262 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0339AK |
50m |
25.99 |
|
|
|
|
|
11 |
75 |
|
Oliver Nørgaard Frost |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0299AL |
50m |
26.02 |
|
|
|
|
|
12 |
416 |
|
Martin H. Abel |
Esbjerg Svømmeklub |
2001 |
0197AF |
50m |
26.05 |
|
|
|
|
|
13 |
473 |
|
Joakim Køhn |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0375AE |
50m |
26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
159 |
|
Frederik Møller |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0263AL |
50m |
26.23 |
|
|
|
|
|
15 |
215 |
|
Rasmus Danielsen |
Køge Svømmeklub |
2001 |
0183AB |
50m |
26.39 |
|
|
|
|
|
16 |
189 |
|
William Textor Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0157AD |
50m |
26.42 |
|
|
|
|
|
17 |
403 |
|
Christoffer Vang-Jensen |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0115AG |
50m |
26.72 |
|
|
|
|
|
18 |
567 |
|
Malthe Elkjær |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0367AF |
50m |
26.73 |
|
|
|
|
|
19 |
326 |
|
Felix Lund |
Herlev Svømning |
2001 |
0123AM |
50m |
26.76 |
|
|
|
|
|
20 |
221 |
|
Alexander Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0377AA |
50m |
26.79 |
|
|
|
|
|
21 |
316 |
|
Magnus Løhr |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0173AJ |
50m |
26.87 |
|
|
|
|
|
22 |
560 |
|
Andreas Kronborg |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0229AS |
50m |
26.87 |
|
|
|
|
|
23 |
530 |
|
Christoffer Weiss |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0273AE |
50m |
26.94 |
|
|
|
|
|
24 |
131 |
|
Frederik Eg Ibsen |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0231AD |
50m |
27.03 |
|
|
|
|
|
25 |
590 |
|
Asbjørn Floor-Bøjden |
Vest-Brøndby |
2002 |
0277AI |
50m |
27.04 |
|
|
|
|
|
26 |
438 |
|
Mathias Lund Hansen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0269AD |
50m |
27.16 |
|
|
|
|
|
27 |
354 |
|
Rasmus Petersen |
Haderslev Svømme Klub |
2002 |
0223AU |
50m |
27.16 |
|
|
|
|
|
28 |
111 |
|
Matthias Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0191AH |
50m |
27.17 |
|
|
|
|
|
29 |
589 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
Vest-Brøndby |
2002 |
0299AI |
50m |
27.33 |
|
|
|
|
|
30 |
550 |
|
Carl Terp Larsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2001 |
0119AN |
50m |
27.33 |
|
|
|
|
|
31 |
408 |
|
Aske Sommerlund Pedersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0393AJ |
50m |
27.38 |
|
|
|
|
|
32 |
623 |
|
Simon Juul Henriksen |
H2Odense |
2001 |
0161AG |
50m |
27.39 |
|
|
|
|
|
33 |
226 |
|
Magnus Bækgaard Andersen |
Hørsholm Svømmeforening |
2001 |
0101AF |
50m |
27.47 |
|
|
|
|
|
34 |
301 |
|
Mads Toft |
Holbæk Svømme Klub |
2001 |
0175AL |
50m |
27.48 |
|
|
|
|
|
35 |
210 |
|
August Ryom |
Køge Svømmeklub |
2002 |
0253AJ |
50m |
27.51 |
|
|
|
|
|
36 |
463 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2002 |
0205AF |
50m |
27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
405 |
|
Christopher G. Trandum |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0313AI |
50m |
27.53 |
|
|
|
|
|
38 |
40 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
Solrød Svømmeklub |
2002 |
0215AL |
50m |
27.55 |
|
|
|
|
|
39 |
524 |
|
Alexander Ravn Borch |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0151AN |
50m |
27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
58 |
|
Gustav Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
27.56 |
|
|
|
2002 |
0279AD |
|
41 |
429 |
|
Martin Broch |
DeltaSwim |
|
|
50m |
27.58 |
|
|
|
2001 |
0125AM |
|
42 |
439 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
27.59 |
|
|
|
2003 |
0317AD |
|
43 |
257 |
|
Joshua P. Sidebotham |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
27.64 |
|
|
|
2003 |
0343AQ |
|
44 |
25 |
|
Laurits Sigaard |
Erritsø Gymnastik Og IF |
|
|
50m |
27.64 |
|
|
|
2003 |
0325AS |
|
45 |
622 |
|
Victor Nygaard |
H2Odense |
|
|
50m |
27.69 |
|
|
|
2003 |
0361AH |
|
46 |
340 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
27.79 |
|
|
|
2003 |
0389AL |
|
47 |
174 |
|
Nikolai Pagh Pedersen |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
50m |
27.82 |
|
|
|
2002 |
0235AB |
|
48 |
479 |
|
Mikkel Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
27.86 |
|
|
|
2003 |
0365AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
335 |
|
Lucas Burmester |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0237AK |
50m |
28.00 |
|
|
|
|
|
50 |
163 |
|
Sander Linde |
Ringe Svømme Klub |
2002 |
0247AD |
50m |
28.05 |
|
|
|
|
|
51 |
417 |
|
Tobias Boström |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0295AG |
50m |
28.07 |
|
|
|
|
|
52 |
374 |
|
Noah Bred |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0399AE |
50m |
28.12 |
|
|
|
|
|
53 |
143 |
|
Daniel Garne Larsen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0373AA |
50m |
28.12 |
|
|
|
|
|
54 |
23 |
|
Christian Lorey |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2003 |
0367AQ |
50m |
28.24 |
|
|
|
|
|
55 |
604 |
|
Mikkel Riis |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0257AR |
50m |
28.25 |
|
|
|
|
|
56 |
134 |
|
Alfred Højberg |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0267AD |
50m |
28.25 |
|
|
|
|
|
57 |
646 |
|
Lars Reber Knudsen |
Farum Svømmeklub |
2003 |
0365AR |
50m |
28.27 |
|
|
|
|
|
58 |
492 |
|
André Iversen |
Svømmeklubben Sønderborg |
2001 |
0121AL |
50m |
28.28 |
|
|
|
|
|
59 |
30 |
|
Mikkel Mortensen |
Kalundborg SK |
2003 |
0329AI |
50m |
28.28 |
|
|
|
|
|
60 |
539 |
|
Mikkel Stilling |
Thisted Svømmeklub |
2003 |
0347AO |
50m |
28.37 |
|
|
|
|
|
61 |
44 |
|
Magnus Juul Hansen |
Vordingborg Svømme Klub |
2003 |
0389AN |
50m |
28.38 |
|
|
|
|
|
62 |
545 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0371AG |
50m |
28.39 |
|
|
|
|
|
63 |
357 |
|
Mads Stamholt |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0353AM |
50m |
28.44 |
|
|
|
|
|
64 |
534 |
|
William Kristensen |
Søllerød Svømmeklub |
2003 |
0319AM |
50m |
28.48 |
|
|
|
|
|
65 |
365 |
|
Oskar Skov Grell |
Glostrup Svømmeklub |
2002 |
0217AC |
50m |
28.54 |
|
|
|
|
|
66 |
512 |
|
Magnus Aasberg |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0143AG |
50m |
28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
362 |
|
Mikkel Gummer |
Greve Svømmeklub |
2002 |
0269AF |
50m |
28.83 |
|
|
|
|
|
68 |
544 |
|
Peter Vinge-Maigaard |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0351AB |
50m |
28.93 |
|
|
|
|
|
69 |
594 |
|
Tobias Davidsen |
Vest-Brøndby |
2003 |
0329AD |
50m |
29.00 |
|
|
|
|
|
70 |
37 |
|
Emil Lykke Grann |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0391AK |
50m |
29.07 |
|
|
|
|
|
71 |
176 |
|
Harald Franck |
Næstved IF |
2003 |
0345AK |
50m |
29.51 |
|
|
|
|
|
72 |
42 |
|
Ruben Nørgaard |
Svømmeklubben Nord |
2002 |
0225AF |
50m |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
50m Butterfly Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22.93 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Rom, Italien |
|
27-07-2009 |
|
|
|
24.10 |
|
Daniel Steen Andersen |
1995 |
Horsens Sv |
DEN |
Poznan, Polen |
|
10-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
480 |
|
Rasmus Nickelsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
24.50 |
|
|
|
2003 |
0347AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
320 |
|
Tobias Dan Hansen |
Herlev Svømning |
2002 |
0243AC |
50m |
24.66 |
|
|
|
|
|
3 |
434 |
|
Malthe Lindeblad |
DeltaSwim |
2001 |
0125AS |
50m |
25.21 |
|
|
|
|
|
4 |
318 |
|
Laurits Kenskov |
Herlev Svømning |
2001 |
0145AC |
50m |
25.36 |
|
|
|
|
|
5 |
367 |
|
Frederik Riedel Lentz |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0187AN |
50m |
25.50 |
|
|
|
|
|
6 |
510 |
|
Kasper Bonnichsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0283AD |
50m |
25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
474 |
|
Jonas M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0193AA |
50m |
25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
507 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0215AD |
50m |
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
342 |
|
Villads Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0137AM |
50m |
25.95 |
|
|
|
|
|
10 |
262 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0339AK |
50m |
25.99 |
|
|
|
|
|
11 |
75 |
|
Oliver Nørgaard Frost |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0299AL |
50m |
26.02 |
|
|
|
|
|
12 |
416 |
|
Martin H. Abel |
Esbjerg Svømmeklub |
2001 |
0197AF |
50m |
26.05 |
|
|
|
|
|
13 |
473 |
|
Joakim Køhn |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0375AE |
50m |
26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
159 |
|
Frederik Møller |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0263AL |
50m |
26.23 |
|
|
|
|
|
15 |
215 |
|
Rasmus Danielsen |
Køge Svømmeklub |
2001 |
0183AB |
50m |
26.39 |
|
|
|
|
|
16 |
189 |
|
William Textor Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0157AD |
50m |
26.42 |
|
|
|
|
|
17 |
403 |
|
Christoffer Vang-Jensen |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0115AG |
50m |
26.72 |
|
|
|
|
|
18 |
567 |
|
Malthe Elkjær |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0367AF |
50m |
26.73 |
|
|
|
|
|
19 |
326 |
|
Felix Lund |
Herlev Svømning |
2001 |
0123AM |
50m |
26.76 |
|
|
|
|
|
20 |
221 |
|
Alexander Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0377AA |
50m |
26.79 |
|
|
|
|
|
21 |
316 |
|
Magnus Løhr |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0173AJ |
50m |
26.87 |
|
|
|
|
|
22 |
560 |
|
Andreas Kronborg |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0229AS |
50m |
26.87 |
|
|
|
|
|
23 |
530 |
|
Christoffer Weiss |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0273AE |
50m |
26.94 |
|
|
|
|
|
24 |
131 |
|
Frederik Eg Ibsen |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0231AD |
50m |
27.03 |
|
|
|
|
|
25 |
590 |
|
Asbjørn Floor-Bøjden |
Vest-Brøndby |
2002 |
0277AI |
50m |
27.04 |
|
|
|
|
|
26 |
438 |
|
Mathias Lund Hansen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0269AD |
50m |
27.16 |
|
|
|
|
|
27 |
354 |
|
Rasmus Petersen |
Haderslev Svømme Klub |
2002 |
0223AU |
50m |
27.16 |
|
|
|
|
|
28 |
111 |
|
Matthias Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0191AH |
50m |
27.17 |
|
|
|
|
|
29 |
589 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
Vest-Brøndby |
2002 |
0299AI |
50m |
27.33 |
|
|
|
|
|
30 |
550 |
|
Carl Terp Larsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2001 |
0119AN |
50m |
27.33 |
|
|
|
|
|
31 |
408 |
|
Aske Sommerlund Pedersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0393AJ |
50m |
27.38 |
|
|
|
|
|
32 |
623 |
|
Simon Juul Henriksen |
H2Odense |
2001 |
0161AG |
50m |
27.39 |
|
|
|
|
|
33 |
226 |
|
Magnus Bækgaard Andersen |
Hørsholm Svømmeforening |
2001 |
0101AF |
50m |
27.47 |
|
|
|
|
|
34 |
301 |
|
Mads Toft |
Holbæk Svømme Klub |
2001 |
0175AL |
50m |
27.48 |
|
|
|
|
|
35 |
210 |
|
August Ryom |
Køge Svømmeklub |
2002 |
0253AJ |
50m |
27.51 |
|
|
|
|
|
36 |
463 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2002 |
0205AF |
50m |
27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
405 |
|
Christopher G. Trandum |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0313AI |
50m |
27.53 |
|
|
|
|
|
38 |
40 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
Solrød Svømmeklub |
2002 |
0215AL |
50m |
27.55 |
|
|
|
|
|
39 |
524 |
|
Alexander Ravn Borch |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0151AN |
50m |
27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
58 |
|
Gustav Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
27.56 |
|
|
|
2002 |
0279AD |
|
41 |
429 |
|
Martin Broch |
DeltaSwim |
|
|
50m |
27.58 |
|
|
|
2001 |
0125AM |
|
42 |
439 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
27.59 |
|
|
|
2003 |
0317AD |
|
43 |
257 |
|
Joshua P. Sidebotham |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
27.64 |
|
|
|
2003 |
0343AQ |
|
44 |
25 |
|
Laurits Sigaard |
Erritsø Gymnastik Og IF |
|
|
50m |
27.64 |
|
|
|
2003 |
0325AS |
|
45 |
622 |
|
Victor Nygaard |
H2Odense |
|
|
50m |
27.69 |
|
|
|
2003 |
0361AH |
|
46 |
340 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
27.79 |
|
|
|
2003 |
0389AL |
|
47 |
174 |
|
Nikolai Pagh Pedersen |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
50m |
27.82 |
|
|
|
2002 |
0235AB |
|
48 |
479 |
|
Mikkel Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
27.86 |
|
|
|
2003 |
0365AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
335 |
|
Lucas Burmester |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0237AK |
50m |
28.00 |
|
|
|
|
|
50 |
163 |
|
Sander Linde |
Ringe Svømme Klub |
2002 |
0247AD |
50m |
28.05 |
|
|
|
|
|
51 |
417 |
|
Tobias Boström |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0295AG |
50m |
28.07 |
|
|
|
|
|
52 |
374 |
|
Noah Bred |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0399AE |
50m |
28.12 |
|
|
|
|
|
53 |
143 |
|
Daniel Garne Larsen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0373AA |
50m |
28.12 |
|
|
|
|
|
54 |
23 |
|
Christian Lorey |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2003 |
0367AQ |
50m |
28.24 |
|
|
|
|
|
55 |
604 |
|
Mikkel Riis |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0257AR |
50m |
28.25 |
|
|
|
|
|
56 |
134 |
|
Alfred Højberg |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0267AD |
50m |
28.25 |
|
|
|
|
|
57 |
646 |
|
Lars Reber Knudsen |
Farum Svømmeklub |
2003 |
0365AR |
50m |
28.27 |
|
|
|
|
|
58 |
492 |
|
André Iversen |
Svømmeklubben Sønderborg |
2001 |
0121AL |
50m |
28.28 |
|
|
|
|
|
59 |
30 |
|
Mikkel Mortensen |
Kalundborg SK |
2003 |
0329AI |
50m |
28.28 |
|
|
|
|
|
60 |
539 |
|
Mikkel Stilling |
Thisted Svømmeklub |
2003 |
0347AO |
50m |
28.37 |
|
|
|
|
|
61 |
44 |
|
Magnus Juul Hansen |
Vordingborg Svømme Klub |
2003 |
0389AN |
50m |
28.38 |
|
|
|
|
|
62 |
545 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0371AG |
50m |
28.39 |
|
|
|
|
|
63 |
357 |
|
Mads Stamholt |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0353AM |
50m |
28.44 |
|
|
|
|
|
64 |
534 |
|
William Kristensen |
Søllerød Svømmeklub |
2003 |
0319AM |
50m |
28.48 |
|
|
|
|
|
65 |
365 |
|
Oskar Skov Grell |
Glostrup Svømmeklub |
2002 |
0217AC |
50m |
28.54 |
|
|
|
|
|
66 |
512 |
|
Magnus Aasberg |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0143AG |
50m |
28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
362 |
|
Mikkel Gummer |
Greve Svømmeklub |
2002 |
0269AF |
50m |
28.83 |
|
|
|
|
|
68 |
544 |
|
Peter Vinge-Maigaard |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0351AB |
50m |
28.93 |
|
|
|
|
|
69 |
594 |
|
Tobias Davidsen |
Vest-Brøndby |
2003 |
0329AD |
50m |
29.00 |
|
|
|
|
|
70 |
37 |
|
Emil Lykke Grann |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0391AK |
50m |
29.07 |
|
|
|
|
|
71 |
176 |
|
Harald Franck |
Næstved IF |
2003 |
0345AK |
50m |
29.51 |
|
|
|
|
|
72 |
42 |
|
Ruben Nørgaard |
Svømmeklubben Nord |
2002 |
0225AF |
50m |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
200m Medley Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:09.73 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød S |
DEN |
Rom, Italien |
|
27-07-2009 |
|
|
|
2:17.00 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Wien, Østrig |
|
28-05-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
239 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
2:14.73 |
|
|
|
1998 |
9806AF |
|
|
|
|
2 |
123 |
|
Mia Steen Duus |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
2:18.12 |
|
|
|
2001 |
0114AE |
|
|
|
|
3 |
488 |
|
Regitze Gaard |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:18.49 |
|
|
|
2001 |
0178AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
188 |
|
Jessica Yu Mortensen |
Lyngby Svømmeklub |
2000 |
0072AG |
50m |
2:19.66 |
|
|
|
|
|
5 |
64 |
|
Line Jørgensen Bruun |
Aalborg Svømmeklub |
1995 |
9544AF |
50m |
2:19.83 |
|
|
|
|
|
6 |
683 |
|
Eline Vik |
Sandnes SLK |
2002 |
K070202 ELI01 |
50m |
2:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
381 |
|
Sofie Louise Nimb |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0174AP |
50m |
2:21.81 |
|
|
|
|
|
8 |
553 |
|
Josefine B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
1999 |
9928AB |
50m |
2:22.26 |
|
|
|
|
|
9 |
72 |
|
Lisa Rijkhoff |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0136AF |
50m |
2:22.90 |
|
|
|
|
|
10 |
21 |
|
Tonni McNeese |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0186AL |
50m |
2:23.16 |
|
|
|
|
|
11 |
460 |
|
Schastine Tabor |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2005 |
0598AB |
50m |
2:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
476 |
|
Liva Schmid |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0012AV |
50m |
2:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
109 |
|
Sofie Nielsen |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
50m |
2:25.58 |
|
|
|
2001 |
0198AF |
|
14 |
190 |
|
Emma Bjørnholdt |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
2:25.90 |
|
|
|
2000 |
0034AM |
|
15 |
551 |
|
Johanna Berthelsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
2:26.10 |
|
|
|
2000 |
0096AO |
|
16 |
73 |
|
Lisa Schøn |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:26.14 |
|
|
|
1999 |
9956AR |
|
17 |
344 |
|
Freja A. Skov |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
2:26.89 |
|
|
|
2000 |
0078AA |
|
18 |
237 |
|
Coco Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
2:27.44 |
|
|
|
2006 |
0678AC |
|
19 |
209 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
2:29.99 |
|
|
|
2005 |
0564AB |
|
20 |
522 |
|
Line Strandby |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:30.09 |
|
|
|
2001 |
0106AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
90 |
|
Silja Brage |
JGI Svømning |
2005 |
0544AL |
50m |
2:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
200m Medley Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:09.73 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød S |
DEN |
Rom, Italien |
|
27-07-2009 |
|
|
|
2:17.00 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Wien, Østrig |
|
28-05-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
239 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
2:14.73 |
|
|
|
1998 |
9806AF |
|
|
|
|
2 |
123 |
|
Mia Steen Duus |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
2:18.12 |
|
|
|
2001 |
0114AE |
|
|
|
|
3 |
488 |
|
Regitze Gaard |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:18.49 |
|
|
|
2001 |
0178AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
188 |
|
Jessica Yu Mortensen |
Lyngby Svømmeklub |
2000 |
0072AG |
50m |
2:19.66 |
|
|
|
|
|
5 |
64 |
|
Line Jørgensen Bruun |
Aalborg Svømmeklub |
1995 |
9544AF |
50m |
2:19.83 |
|
|
|
|
|
6 |
683 |
|
Eline Vik |
Sandnes SLK |
2002 |
K070202 ELI01 |
50m |
2:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
381 |
|
Sofie Louise Nimb |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0174AP |
50m |
2:21.81 |
|
|
|
|
|
8 |
553 |
|
Josefine B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
1999 |
9928AB |
50m |
2:22.26 |
|
|
|
|
|
9 |
72 |
|
Lisa Rijkhoff |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0136AF |
50m |
2:22.90 |
|
|
|
|
|
10 |
21 |
|
Tonni McNeese |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0186AL |
50m |
2:23.16 |
|
|
|
|
|
11 |
460 |
|
Schastine Tabor |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2005 |
0598AB |
50m |
2:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
476 |
|
Liva Schmid |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0012AV |
50m |
2:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
109 |
|
Sofie Nielsen |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
50m |
2:25.58 |
|
|
|
2001 |
0198AF |
|
14 |
190 |
|
Emma Bjørnholdt |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
2:25.90 |
|
|
|
2000 |
0034AM |
|
15 |
551 |
|
Johanna Berthelsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
2:26.10 |
|
|
|
2000 |
0096AO |
|
16 |
73 |
|
Lisa Schøn |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:26.14 |
|
|
|
1999 |
9956AR |
|
17 |
344 |
|
Freja A. Skov |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
2:26.89 |
|
|
|
2000 |
0078AA |
|
18 |
237 |
|
Coco Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
2:27.44 |
|
|
|
2006 |
0678AC |
|
19 |
209 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
2:29.99 |
|
|
|
2005 |
0564AB |
|
20 |
522 |
|
Line Strandby |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:30.09 |
|
|
|
2001 |
0106AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
90 |
|
Silja Brage |
JGI Svømning |
2005 |
0544AL |
50m |
2:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Medley Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:09.73 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød S |
DEN |
Rom, Italien |
|
27-07-2009 |
|
|
|
2:17.00 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Wien, Østrig |
|
28-05-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
124 |
|
Thea Blomsterberg |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
2:17.80 |
|
|
|
2002 |
0272AC |
|
|
|
|
2 |
63 |
|
Victoria Haahr Pallesen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:18.39 |
|
|
|
2002 |
0226AC |
|
|
|
|
3 |
388 |
|
Clara Rybak-Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
2:19.90 |
|
|
|
2003 |
0342AO |
|
|
|
|
4 |
145 |
|
Josephine Kruse |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
2:21.73 |
|
|
|
2002 |
0242AQ |
|
|
|
|
5 |
518 |
|
Frederikke Echardt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:22.39 |
|
|
|
2002 |
0274AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
85 |
|
Kaya Fjeldsted Kristensen |
JGI Svømning |
2002 |
0232AJ |
50m |
2:22.52 |
|
|
|
|
|
7 |
454 |
|
Mia Borgensgaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0368AT |
50m |
2:22.77 |
|
|
|
|
|
8 |
144 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
50m |
2:23.51 |
|
|
|
|
|
9 |
407 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0466AK |
50m |
2:24.11 |
|
|
|
|
|
10 |
261 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0366AA |
50m |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
11 |
325 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
Herlev Svømning |
2003 |
0392AI |
50m |
2:25.45 |
|
|
|
|
|
12 |
484 |
|
Tine Petersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0304AO |
50m |
2:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
148 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0314AB |
50m |
2:26.83 |
|
|
|
|
|
14 |
469 |
|
Caroline Brink |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0316AE |
50m |
2:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
596 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0492AD |
50m |
2:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
2:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
88 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
JGI Svømning |
2003 |
0358AB |
50m |
2:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
112 |
|
Regitze Gotthard |
Slagelse Svømmeklub |
2002 |
0228AA |
50m |
2:27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
285 |
|
Annika Hausgaard Godt |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0306AE |
50m |
2:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
305 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0352AQ |
50m |
2:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
568 |
|
Louise Sjørup Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0322AG |
50m |
2:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
65 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0246AQ |
50m |
2:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
611 |
|
Laura Marie Dige |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0404AE |
50m |
2:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
216 |
|
Naya Modin Thomsen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0374AA |
50m |
2:29.93 |
|
|
|
|
|
25 |
198 |
|
Sofia Norre Bendt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0316AG |
50m |
2:30.02 |
|
|
|
|
|
26 |
671 |
|
Victoria Svensson |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0408BC |
50m |
2:30.27 |
|
|
|
|
|
27 |
193 |
|
Anna Myhre Rottensten |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0326AW |
50m |
2:30.31 |
|
|
|
|
|
28 |
445 |
|
Ane Kirstine Granild |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0412AP |
50m |
2:30.40 |
|
|
|
|
|
29 |
307 |
|
Laura Fogh |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2003 |
0352AI |
50m |
2:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
617 |
|
Emilie Podiss Petersen |
H2Odense |
2004 |
0404AO |
50m |
2:31.08 |
|
|
|
|
|
31 |
377 |
|
Sara Damkjær Bartels |
Gladsaxe Svømmeklub |
2004 |
0478AC |
50m |
2:31.27 |
|
|
|
|
|
32 |
33 |
|
Emilie Egerup |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0316AW |
50m |
2:31.31 |
|
|
|
|
|
33 |
605 |
|
Sarah Bundgaard |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0312AY |
50m |
2:31.95 |
|
|
|
|
|
34 |
397 |
|
Clara Carlquist |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0314AN |
50m |
2:32.09 |
|
|
|
|
|
35 |
39 |
|
Line Lyskjær |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0324AO |
50m |
2:32.22 |
|
|
|
|
|
36 |
179 |
|
Nikoline Skovly Larsen |
Næstved IF |
2003 |
0322AE |
50m |
2:32.44 |
|
|
|
|
|
37 |
400 |
|
Clara Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0406AA |
50m |
2:32.46 |
|
|
|
|
|
38 |
620 |
|
Nikoline Andersen |
H2Odense |
2003 |
0368AR |
50m |
2:33.17 |
|
|
|
|
|
39 |
87 |
|
Christine Henriksen |
JGI Svømning |
2003 |
0376AM |
50m |
2:33.23 |
|
|
|
|
|
40 |
401 |
|
Anne Sofie Evald |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0486AC |
50m |
2:33.27 |
|
|
|
|
|
41 |
266 |
|
Olivia Callesen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0432AK |
50m |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
42 |
170 |
|
Maria Bebe Hansen |
Nyborg Svømmeklub |
2004 |
0482AG |
50m |
2:33.44 |
|
|
|
|
|
43 |
402 |
|
Josephine Holst Vinther |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0432AC |
50m |
2:33.58 |
|
|
|
|
|
44 |
184 |
|
Sarah Kildahl |
Lyseng IF |
2004 |
0474AJ |
50m |
2:33.62 |
|
|
|
|
|
45 |
395 |
|
Frederikke Falk-List |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0488AB |
50m |
2:33.66 |
|
|
|
|
|
46 |
461 |
|
Josephine B. U. Danielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2003 |
0326AD |
50m |
2:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
46 |
|
Freja Søndergaard |
Vordingborg Svømme Klub |
2004 |
0452AO |
50m |
2:33.82 |
|
|
|
|
|
48 |
472 |
|
Freya Nørlund Wentzel |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0374AC |
50m |
2:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
363 |
|
Sidse M. Ø. Engsbro |
Greve Svømmeklub |
|
|
50m |
2:35.07 |
|
|
|
2004 |
0482AK |
|
|
|
|
50 |
561 |
|
Kristine Hülsen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
2:35.50 |
|
|
|
2002 |
0286AH |
|
|
|
|
51 |
477 |
|
Luna Fyller Jacobsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:39.26 |
|
|
|
2003 |
0308AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
537 |
|
Camilla Kjær |
Thisted Svømmeklub |
2003 |
0354AD |
50m |
2:41.92 |
|
|
|
|
|
53 |
302 |
|
Mathilde Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0392AH |
50m |
2:42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Medley Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:09.73 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød S |
DEN |
Rom, Italien |
|
27-07-2009 |
|
|
|
2:17.00 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Wien, Østrig |
|
28-05-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
124 |
|
Thea Blomsterberg |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
2:17.80 |
|
|
|
2002 |
0272AC |
|
|
|
|
2 |
63 |
|
Victoria Haahr Pallesen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:18.39 |
|
|
|
2002 |
0226AC |
|
|
|
|
3 |
388 |
|
Clara Rybak-Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
2:19.90 |
|
|
|
2003 |
0342AO |
|
|
|
|
4 |
145 |
|
Josephine Kruse |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
2:21.73 |
|
|
|
2002 |
0242AQ |
|
|
|
|
5 |
518 |
|
Frederikke Echardt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:22.39 |
|
|
|
2002 |
0274AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
85 |
|
Kaya Fjeldsted Kristensen |
JGI Svømning |
2002 |
0232AJ |
50m |
2:22.52 |
|
|
|
|
|
7 |
454 |
|
Mia Borgensgaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0368AT |
50m |
2:22.77 |
|
|
|
|
|
8 |
144 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
50m |
2:23.51 |
|
|
|
|
|
9 |
407 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0466AK |
50m |
2:24.11 |
|
|
|
|
|
10 |
261 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0366AA |
50m |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
11 |
325 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
Herlev Svømning |
2003 |
0392AI |
50m |
2:25.45 |
|
|
|
|
|
12 |
484 |
|
Tine Petersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0304AO |
50m |
2:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
148 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0314AB |
50m |
2:26.83 |
|
|
|
|
|
14 |
469 |
|
Caroline Brink |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0316AE |
50m |
2:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
596 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0492AD |
50m |
2:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
2:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
88 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
JGI Svømning |
2003 |
0358AB |
50m |
2:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
112 |
|
Regitze Gotthard |
Slagelse Svømmeklub |
2002 |
0228AA |
50m |
2:27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
285 |
|
Annika Hausgaard Godt |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0306AE |
50m |
2:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
305 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0352AQ |
50m |
2:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
568 |
|
Louise Sjørup Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0322AG |
50m |
2:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
65 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0246AQ |
50m |
2:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
611 |
|
Laura Marie Dige |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0404AE |
50m |
2:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
216 |
|
Naya Modin Thomsen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0374AA |
50m |
2:29.93 |
|
|
|
|
|
25 |
198 |
|
Sofia Norre Bendt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0316AG |
50m |
2:30.02 |
|
|
|
|
|
26 |
671 |
|
Victoria Svensson |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0408BC |
50m |
2:30.27 |
|
|
|
|
|
27 |
193 |
|
Anna Myhre Rottensten |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0326AW |
50m |
2:30.31 |
|
|
|
|
|
28 |
445 |
|
Ane Kirstine Granild |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0412AP |
50m |
2:30.40 |
|
|
|
|
|
29 |
307 |
|
Laura Fogh |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2003 |
0352AI |
50m |
2:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
617 |
|
Emilie Podiss Petersen |
H2Odense |
2004 |
0404AO |
50m |
2:31.08 |
|
|
|
|
|
31 |
377 |
|
Sara Damkjær Bartels |
Gladsaxe Svømmeklub |
2004 |
0478AC |
50m |
2:31.27 |
|
|
|
|
|
32 |
33 |
|
Emilie Egerup |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0316AW |
50m |
2:31.31 |
|
|
|
|
|
33 |
605 |
|
Sarah Bundgaard |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0312AY |
50m |
2:31.95 |
|
|
|
|
|
34 |
397 |
|
Clara Carlquist |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0314AN |
50m |
2:32.09 |
|
|
|
|
|
35 |
39 |
|
Line Lyskjær |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0324AO |
50m |
2:32.22 |
|
|
|
|
|
36 |
179 |
|
Nikoline Skovly Larsen |
Næstved IF |
2003 |
0322AE |
50m |
2:32.44 |
|
|
|
|
|
37 |
400 |
|
Clara Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0406AA |
50m |
2:32.46 |
|
|
|
|
|
38 |
620 |
|
Nikoline Andersen |
H2Odense |
2003 |
0368AR |
50m |
2:33.17 |
|
|
|
|
|
39 |
87 |
|
Christine Henriksen |
JGI Svømning |
2003 |
0376AM |
50m |
2:33.23 |
|
|
|
|
|
40 |
401 |
|
Anne Sofie Evald |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0486AC |
50m |
2:33.27 |
|
|
|
|
|
41 |
266 |
|
Olivia Callesen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0432AK |
50m |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
42 |
170 |
|
Maria Bebe Hansen |
Nyborg Svømmeklub |
2004 |
0482AG |
50m |
2:33.44 |
|
|
|
|
|
43 |
402 |
|
Josephine Holst Vinther |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0432AC |
50m |
2:33.58 |
|
|
|
|
|
44 |
184 |
|
Sarah Kildahl |
Lyseng IF |
2004 |
0474AJ |
50m |
2:33.62 |
|
|
|
|
|
45 |
395 |
|
Frederikke Falk-List |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0488AB |
50m |
2:33.66 |
|
|
|
|
|
46 |
461 |
|
Josephine B. U. Danielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2003 |
0326AD |
50m |
2:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
46 |
|
Freja Søndergaard |
Vordingborg Svømme Klub |
2004 |
0452AO |
50m |
2:33.82 |
|
|
|
|
|
48 |
472 |
|
Freya Nørlund Wentzel |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0374AC |
50m |
2:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
363 |
|
Sidse M. Ø. Engsbro |
Greve Svømmeklub |
|
|
50m |
2:35.07 |
|
|
|
2004 |
0482AK |
|
|
|
|
50 |
561 |
|
Kristine Hülsen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
2:35.50 |
|
|
|
2002 |
0286AH |
|
|
|
|
51 |
477 |
|
Luna Fyller Jacobsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:39.26 |
|
|
|
2003 |
0308AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
537 |
|
Camilla Kjær |
Thisted Svømmeklub |
2003 |
0354AD |
50m |
2:41.92 |
|
|
|
|
|
53 |
302 |
|
Mathilde Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0392AH |
50m |
2:42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
50m Rygsvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.43 |
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
Farum Svøm |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
15-04-2016 |
|
|
|
26.36 |
|
Andreas Schiellerup |
1993 |
Birkerød S |
DEN |
Beograd, Serbien |
|
09-07-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
118 |
|
Alexander Gliese |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
25.96 |
|
|
|
1997 |
9761AU |
|
|
|
|
2 |
451 |
|
Kasper Schultz |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
26.15 |
|
|
|
1995 |
9557AI |
|
|
|
|
3 |
278 |
|
Rasmus Udbye |
Horsens Svømmeklub |
|
|
50m |
26.27 |
|
|
|
2000 |
0007AM |
|
|
|
|
4 |
654 |
|
Andreas Kaas Elmgreen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
26.58 |
|
|
|
1999 |
9903AA |
|
|
|
|
5 |
382 |
|
Peter Vangsgaard |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
26.76 |
|
|
|
2000 |
0001AC |
|
|
|
|
6 |
265 |
|
Frederik O. Møller |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
26.97 |
|
|
|
1999 |
9935AC |
|
|
|
|
7 |
588 |
|
Sebastian Bidstrup Lantz |
Vest-Brøndby |
|
|
50m |
27.00 |
|
|
|
1999 |
9901AH |
|
|
|
|
8 |
121 |
|
Alexander Eggers |
Sigma Swim Birkerød |
1999 |
9967AD |
50m |
27.14 |
|
|
|
|
|
9 |
315 |
|
Filip Bækgaard |
Herlufsholm Svømmeklub |
2000 |
0035AF |
50m |
27.17 |
|
|
|
|
|
10 |
287 |
|
Rasmus Nørfjand |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0043AP |
50m |
27.17 |
|
|
|
|
|
11 |
38 |
|
Markus Kjeldsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0059AB |
50m |
27.35 |
|
|
|
|
|
12 |
449 |
|
David Hjort |
Agfs Svømmeafdeling |
2000 |
0009AI |
50m |
27.39 |
|
|
|
|
|
13 |
180 |
|
Anton Borg Hjort |
Lyseng IF |
2000 |
0065AO |
50m |
27.59 |
|
|
|
|
|
14 |
300 |
|
Jakob Schmidt |
Holbæk Svømme Klub |
1999 |
9913AO |
50m |
27.70 |
|
|
|
|
|
15 |
310 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
Hillerød Svømmeklub |
2000 |
0077AN |
50m |
27.87 |
|
|
|
|
|
16 |
505 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0073AD |
50m |
27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
490 |
|
Rasmus Warberg |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0477AA |
50m |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
192 |
|
Mads Ejdrup Hansen |
Lyngby Svømmeklub |
1999 |
9971AL |
50m |
27.93 |
|
|
|
|
|
19 |
164 |
|
Kristoffer Desmareth |
Ringe Svømme Klub |
2000 |
0049AC |
50m |
28.11 |
|
|
|
|
|
20 |
108 |
|
Gustav Jørgensen |
Slagelse Svømmeklub |
2000 |
0075AP |
50m |
28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
50m Rygsvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.43 |
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
Farum Svøm |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
15-04-2016 |
|
|
|
26.36 |
|
Andreas Schiellerup |
1993 |
Birkerød S |
DEN |
Beograd, Serbien |
|
09-07-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
118 |
|
Alexander Gliese |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
25.96 |
|
|
|
1997 |
9761AU |
|
|
|
|
2 |
451 |
|
Kasper Schultz |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
26.15 |
|
|
|
1995 |
9557AI |
|
|
|
|
3 |
278 |
|
Rasmus Udbye |
Horsens Svømmeklub |
|
|
50m |
26.27 |
|
|
|
2000 |
0007AM |
|
|
|
|
4 |
654 |
|
Andreas Kaas Elmgreen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
26.58 |
|
|
|
1999 |
9903AA |
|
|
|
|
5 |
382 |
|
Peter Vangsgaard |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
26.76 |
|
|
|
2000 |
0001AC |
|
|
|
|
6 |
265 |
|
Frederik O. Møller |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
26.97 |
|
|
|
1999 |
9935AC |
|
|
|
|
7 |
588 |
|
Sebastian Bidstrup Lantz |
Vest-Brøndby |
|
|
50m |
27.00 |
|
|
|
1999 |
9901AH |
|
|
|
|
8 |
121 |
|
Alexander Eggers |
Sigma Swim Birkerød |
1999 |
9967AD |
50m |
27.14 |
|
|
|
|
|
9 |
315 |
|
Filip Bækgaard |
Herlufsholm Svømmeklub |
2000 |
0035AF |
50m |
27.17 |
|
|
|
|
|
10 |
287 |
|
Rasmus Nørfjand |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0043AP |
50m |
27.17 |
|
|
|
|
|
11 |
38 |
|
Markus Kjeldsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0059AB |
50m |
27.35 |
|
|
|
|
|
12 |
449 |
|
David Hjort |
Agfs Svømmeafdeling |
2000 |
0009AI |
50m |
27.39 |
|
|
|
|
|
13 |
180 |
|
Anton Borg Hjort |
Lyseng IF |
2000 |
0065AO |
50m |
27.59 |
|
|
|
|
|
14 |
300 |
|
Jakob Schmidt |
Holbæk Svømme Klub |
1999 |
9913AO |
50m |
27.70 |
|
|
|
|
|
15 |
310 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
Hillerød Svømmeklub |
2000 |
0077AN |
50m |
27.87 |
|
|
|
|
|
16 |
505 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0073AD |
50m |
27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
490 |
|
Rasmus Warberg |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0477AA |
50m |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
192 |
|
Mads Ejdrup Hansen |
Lyngby Svømmeklub |
1999 |
9971AL |
50m |
27.93 |
|
|
|
|
|
19 |
164 |
|
Kristoffer Desmareth |
Ringe Svømme Klub |
2000 |
0049AC |
50m |
28.11 |
|
|
|
|
|
20 |
108 |
|
Gustav Jørgensen |
Slagelse Svømmeklub |
2000 |
0075AP |
50m |
28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
50m Rygsvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.43 |
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
Farum Svøm |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
15-04-2016 |
|
|
|
26.36 |
|
Andreas Schiellerup |
1993 |
Birkerød S |
DEN |
Beograd, Serbien |
|
09-07-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
319 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
25.82 |
|
|
|
2002 |
0231AC |
|
|
|
|
2 |
320 |
|
Tobias Dan Hansen |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
26.68 |
|
|
|
2002 |
0243AC |
|
|
|
|
3 |
536 |
|
Mads Kloster |
Thisted Svømmeklub |
|
|
50m |
26.84 |
|
|
|
2002 |
0229AF |
|
|
|
|
4 |
322 |
|
Luccas Dam Brenner |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
26.98 |
|
|
|
2001 |
0193AK |
|
|
|
|
5 |
367 |
|
Frederik Riedel Lentz |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
27.10 |
|
|
|
2001 |
0187AN |
|
|
|
|
6 |
403 |
|
Christoffer Vang-Jensen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
27.33 |
|
|
|
2001 |
0115AG |
|
|
|
|
7 |
277 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
Horsens Svømmeklub |
|
|
50m |
27.46 |
|
|
|
2002 |
0227AM |
|
|
|
|
8 |
456 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0233AM |
50m |
27.82 |
|
|
|
|
|
9 |
262 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0339AK |
50m |
27.94 |
|
|
|
|
|
10 |
276 |
|
Nicolaj Løth Andersen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0173AC |
50m |
28.02 |
|
|
|
|
|
11 |
507 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0215AD |
50m |
28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
159 |
|
Frederik Møller |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0263AL |
50m |
28.12 |
|
|
|
|
|
13 |
113 |
|
Jonas Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0123AH |
50m |
28.22 |
|
|
|
|
|
14 |
110 |
|
Tobias Daniel Larsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0139AH |
50m |
28.23 |
|
|
|
|
|
15 |
80 |
|
Marius Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0115AC |
50m |
28.47 |
|
|
|
|
|
16 |
527 |
|
Christoffer H. Andersen |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0285AH |
50m |
28.49 |
|
|
|
|
|
17 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
28.50 |
|
|
|
|
|
18 |
226 |
|
Magnus Bækgaard Andersen |
Hørsholm Svømmeforening |
2001 |
0101AF |
50m |
28.52 |
|
|
|
|
|
19 |
332 |
|
Johan Heeno Rasmussen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0259AG |
50m |
28.60 |
|
|
|
|
|
20 |
541 |
|
Nickolas Kofoed Thestrup |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2003 |
0345AC |
50m |
28.66 |
|
|
|
|
|
21 |
40 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
Solrød Svømmeklub |
2002 |
0215AL |
50m |
28.72 |
|
|
|
|
|
22 |
369 |
|
Christian Crone |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0147AB |
50m |
28.84 |
|
|
|
|
|
23 |
342 |
|
Villads Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0137AM |
50m |
28.96 |
|
|
|
|
|
24 |
150 |
|
Lucas Emil Christensen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0349AC |
50m |
28.99 |
|
|
|
|
|
25 |
372 |
|
Mathias Vestergaard |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0175AC |
50m |
29.05 |
|
|
|
|
|
26 |
608 |
|
Daniel Gallacher |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2002 |
0235AK |
50m |
29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
351 |
|
Nicklas Andersen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0171AI |
50m |
29.09 |
|
|
|
|
|
28 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0339AD |
50m |
29.16 |
|
|
|
|
|
29 |
410 |
|
Jonas Kjær |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0341AA |
50m |
29.51 |
|
|
|
|
|
30 |
514 |
|
Mikkel Hjelm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0375AG |
50m |
29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
635 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
H2Odense |
2002 |
0265AE |
50m |
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
468 |
|
Carl Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0331AD |
50m |
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
204 |
|
Kasper Aagaard Jeppesen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0393AH |
50m |
29.61 |
|
|
|
|
|
34 |
181 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
Lyseng IF |
2001 |
0113AL |
50m |
29.67 |
|
|
|
|
|
35 |
442 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0395AG |
50m |
29.72 |
|
|
|
|
|
36 |
62 |
|
Oscar Cleemann |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0349AH |
50m |
29.85 |
|
|
|
|
|
37 |
23 |
|
Christian Lorey |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2003 |
0367AQ |
50m |
29.88 |
|
|
|
|
|
38 |
143 |
|
Daniel Garne Larsen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0373AA |
50m |
29.94 |
|
|
|
|
|
39 |
157 |
|
Emil Carstensen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0253AF |
50m |
30.11 |
|
|
|
|
|
40 |
313 |
|
Ejnar Truelsen |
Herning Svømmeklub |
2002 |
0259AK |
50m |
30.14 |
|
|
|
|
|
41 |
42 |
|
Ruben Nørgaard |
Svømmeklubben Nord |
2002 |
0225AF |
50m |
30.15 |
|
|
|
|
|
42 |
625 |
|
August B Bjerregaard |
H2Odense |
2003 |
0313AN |
50m |
30.26 |
|
|
|
|
|
43 |
43 |
|
Mikkel Juul Pedersen |
Svømmeklubben Nord |
2002 |
0277AM |
50m |
30.47 |
|
|
|
|
|
44 |
648 |
|
Rasmus Thode Møller |
Farum Svømmeklub |
2002 |
0281AR |
50m |
33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
50m Rygsvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.43 |
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
Farum Svøm |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
15-04-2016 |
|
|
|
26.36 |
|
Andreas Schiellerup |
1993 |
Birkerød S |
DEN |
Beograd, Serbien |
|
09-07-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
319 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
25.82 |
|
|
|
2002 |
0231AC |
|
|
|
|
2 |
320 |
|
Tobias Dan Hansen |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
26.68 |
|
|
|
2002 |
0243AC |
|
|
|
|
3 |
536 |
|
Mads Kloster |
Thisted Svømmeklub |
|
|
50m |
26.84 |
|
|
|
2002 |
0229AF |
|
|
|
|
4 |
322 |
|
Luccas Dam Brenner |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
26.98 |
|
|
|
2001 |
0193AK |
|
|
|
|
5 |
367 |
|
Frederik Riedel Lentz |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
27.10 |
|
|
|
2001 |
0187AN |
|
|
|
|
6 |
403 |
|
Christoffer Vang-Jensen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
27.33 |
|
|
|
2001 |
0115AG |
|
|
|
|
7 |
277 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
Horsens Svømmeklub |
|
|
50m |
27.46 |
|
|
|
2002 |
0227AM |
|
|
|
|
8 |
456 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0233AM |
50m |
27.82 |
|
|
|
|
|
9 |
262 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0339AK |
50m |
27.94 |
|
|
|
|
|
10 |
276 |
|
Nicolaj Løth Andersen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0173AC |
50m |
28.02 |
|
|
|
|
|
11 |
507 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0215AD |
50m |
28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
159 |
|
Frederik Møller |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0263AL |
50m |
28.12 |
|
|
|
|
|
13 |
113 |
|
Jonas Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0123AH |
50m |
28.22 |
|
|
|
|
|
14 |
110 |
|
Tobias Daniel Larsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0139AH |
50m |
28.23 |
|
|
|
|
|
15 |
80 |
|
Marius Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0115AC |
50m |
28.47 |
|
|
|
|
|
16 |
527 |
|
Christoffer H. Andersen |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0285AH |
50m |
28.49 |
|
|
|
|
|
17 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
28.50 |
|
|
|
|
|
18 |
226 |
|
Magnus Bækgaard Andersen |
Hørsholm Svømmeforening |
2001 |
0101AF |
50m |
28.52 |
|
|
|
|
|
19 |
332 |
|
Johan Heeno Rasmussen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0259AG |
50m |
28.60 |
|
|
|
|
|
20 |
541 |
|
Nickolas Kofoed Thestrup |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2003 |
0345AC |
50m |
28.66 |
|
|
|
|
|
21 |
40 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
Solrød Svømmeklub |
2002 |
0215AL |
50m |
28.72 |
|
|
|
|
|
22 |
369 |
|
Christian Crone |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0147AB |
50m |
28.84 |
|
|
|
|
|
23 |
342 |
|
Villads Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0137AM |
50m |
28.96 |
|
|
|
|
|
24 |
150 |
|
Lucas Emil Christensen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0349AC |
50m |
28.99 |
|
|
|
|
|
25 |
372 |
|
Mathias Vestergaard |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0175AC |
50m |
29.05 |
|
|
|
|
|
26 |
608 |
|
Daniel Gallacher |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2002 |
0235AK |
50m |
29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
351 |
|
Nicklas Andersen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0171AI |
50m |
29.09 |
|
|
|
|
|
28 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0339AD |
50m |
29.16 |
|
|
|
|
|
29 |
410 |
|
Jonas Kjær |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0341AA |
50m |
29.51 |
|
|
|
|
|
30 |
514 |
|
Mikkel Hjelm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0375AG |
50m |
29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
635 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
H2Odense |
2002 |
0265AE |
50m |
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
468 |
|
Carl Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0331AD |
50m |
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
204 |
|
Kasper Aagaard Jeppesen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0393AH |
50m |
29.61 |
|
|
|
|
|
34 |
181 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
Lyseng IF |
2001 |
0113AL |
50m |
29.67 |
|
|
|
|
|
35 |
442 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0395AG |
50m |
29.72 |
|
|
|
|
|
36 |
62 |
|
Oscar Cleemann |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0349AH |
50m |
29.85 |
|
|
|
|
|
37 |
23 |
|
Christian Lorey |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2003 |
0367AQ |
50m |
29.88 |
|
|
|
|
|
38 |
143 |
|
Daniel Garne Larsen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0373AA |
50m |
29.94 |
|
|
|
|
|
39 |
157 |
|
Emil Carstensen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0253AF |
50m |
30.11 |
|
|
|
|
|
40 |
313 |
|
Ejnar Truelsen |
Herning Svømmeklub |
2002 |
0259AK |
50m |
30.14 |
|
|
|
|
|
41 |
42 |
|
Ruben Nørgaard |
Svømmeklubben Nord |
2002 |
0225AF |
50m |
30.15 |
|
|
|
|
|
42 |
625 |
|
August B Bjerregaard |
H2Odense |
2003 |
0313AN |
50m |
30.26 |
|
|
|
|
|
43 |
43 |
|
Mikkel Juul Pedersen |
Svømmeklubben Nord |
2002 |
0277AM |
50m |
30.47 |
|
|
|
|
|
44 |
648 |
|
Rasmus Thode Møller |
Farum Svømmeklub |
2002 |
0281AR |
50m |
33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
200m Rygsvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:10.27 |
|
Pernille Larsen |
1992 |
AGF |
DEN |
Rom, Italien |
|
31-07-2009 |
|
|
|
2:11.97 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
25-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
672 |
|
Ugne MAZUTAITYTE |
Kauno PM |
|
|
50m |
2:08.33 |
|
|
|
1997 |
|
|
|
|
|
2 |
664 |
|
Victoria Bierre |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
2:10.84 |
|
|
|
2000 |
0022AS |
|
|
|
|
3 |
489 |
|
Sara Sylvest |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:13.35 |
|
|
|
2000 |
0086AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
234 |
|
Cæcilie Buchholt Johansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0152AB |
50m |
2:16.91 |
|
|
|
|
|
5 |
392 |
|
Nina Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0072AD |
50m |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
6 |
140 |
|
Katharina Nekhorochko |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0014AH |
50m |
2:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
378 |
|
Zenia Aarestrup |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0104AS |
50m |
2:19.32 |
|
|
|
|
|
8 |
381 |
|
Sofie Louise Nimb |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0174AP |
50m |
2:19.42 |
|
|
|
|
|
9 |
242 |
|
Emma Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9996AH |
50m |
2:20.87 |
|
|
|
|
|
10 |
48 |
|
Frederikke Mertins |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0014AE |
50m |
2:21.49 |
|
|
|
|
|
11 |
105 |
|
Fenja Romanski |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2005 |
0598AH |
50m |
2:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
238 |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2005 |
0506AE |
50m |
2:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
399 |
|
Kristine Nilsson Norby |
Gentofte Svømme Klub |
2005 |
0534AC |
50m |
2:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
436 |
|
Caroline P. Mathiesen |
Albertslund IF |
2001 |
0172AG |
50m |
2:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
274 |
|
Mille C. Berg |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0102AY |
50m |
2:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
614 |
|
Nikoline Østerberg |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2000 |
0098AU |
50m |
2:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
200m Rygsvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:10.27 |
|
Pernille Larsen |
1992 |
AGF |
DEN |
Rom, Italien |
|
31-07-2009 |
|
|
|
2:11.97 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
25-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
672 |
|
Ugne MAZUTAITYTE |
Kauno PM |
|
|
50m |
2:08.33 |
|
|
|
1997 |
|
|
|
|
|
2 |
664 |
|
Victoria Bierre |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
2:10.84 |
|
|
|
2000 |
0022AS |
|
|
|
|
3 |
489 |
|
Sara Sylvest |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:13.35 |
|
|
|
2000 |
0086AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
234 |
|
Cæcilie Buchholt Johansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0152AB |
50m |
2:16.91 |
|
|
|
|
|
5 |
392 |
|
Nina Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0072AD |
50m |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
6 |
140 |
|
Katharina Nekhorochko |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0014AH |
50m |
2:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
378 |
|
Zenia Aarestrup |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0104AS |
50m |
2:19.32 |
|
|
|
|
|
8 |
381 |
|
Sofie Louise Nimb |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0174AP |
50m |
2:19.42 |
|
|
|
|
|
9 |
242 |
|
Emma Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9996AH |
50m |
2:20.87 |
|
|
|
|
|
10 |
48 |
|
Frederikke Mertins |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0014AE |
50m |
2:21.49 |
|
|
|
|
|
11 |
105 |
|
Fenja Romanski |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2005 |
0598AH |
50m |
2:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
238 |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2005 |
0506AE |
50m |
2:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
399 |
|
Kristine Nilsson Norby |
Gentofte Svømme Klub |
2005 |
0534AC |
50m |
2:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
436 |
|
Caroline P. Mathiesen |
Albertslund IF |
2001 |
0172AG |
50m |
2:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
274 |
|
Mille C. Berg |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0102AY |
50m |
2:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
614 |
|
Nikoline Østerberg |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2000 |
0098AU |
50m |
2:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
200m Rygsvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:10.27 |
|
Pernille Larsen |
1992 |
AGF |
DEN |
Rom, Italien |
|
31-07-2009 |
|
|
|
2:11.97 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
25-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
538 |
|
Karoline Sørensen |
Thisted Svømmeklub |
|
|
50m |
2:13.56 |
|
|
|
2002 |
0236AI |
|
|
|
|
2 |
519 |
|
Liva Palmund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:15.38 |
|
|
|
2002 |
0246AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
147 |
|
Julie Stampe |
Sigma Swim Allerød |
2002 |
0276AB |
50m |
2:17.47 |
|
|
|
|
|
4 |
268 |
|
Cecilie Grøndal |
Horsens Svømmeklub |
2002 |
0282AK |
50m |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
5 |
173 |
|
Melanie Eggertsen |
Nakskov Svømme Klub |
2002 |
0232AI |
50m |
2:19.93 |
|
|
|
|
|
6 |
125 |
|
Katrine Bonefeld |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0456AA |
50m |
2:21.20 |
|
|
|
|
|
7 |
253 |
|
Esther Else Grubert |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0374AG |
50m |
2:21.59 |
|
|
|
|
|
8 |
426 |
|
Caroline Laursen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0224AW |
50m |
2:21.99 |
|
|
|
|
|
9 |
393 |
|
Alberte V. Bisgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0336AK |
50m |
2:21.99 |
|
|
|
|
|
10 |
466 |
|
Alma Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0462AC |
50m |
2:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
453 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0272AI |
50m |
2:22.79 |
|
|
|
|
|
12 |
370 |
|
Frederikke Marie Hansen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0358AH |
50m |
2:22.92 |
|
|
|
|
|
13 |
621 |
|
Mia T. Klüver-Kristensen |
H2Odense |
2004 |
0496AH |
50m |
2:23.19 |
|
|
|
|
|
14 |
389 |
|
Asta Poulsen Dolan |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0414AH |
50m |
2:23.67 |
|
|
|
|
|
15 |
187 |
|
Ella Stenholt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0398AP |
50m |
2:24.37 |
|
|
|
|
|
16 |
613 |
|
Mille Kjær Jensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0418AF |
50m |
2:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
554 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
50m |
2:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
390 |
|
Astrid M. Østergaard |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0412AS |
50m |
2:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
324 |
|
Nicoline Ingeman-Petersen |
Herlev Svømning |
2002 |
0232AM |
50m |
2:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
280 |
|
Sofie Trekær Klausen |
Horsens Svømmeklub |
2003 |
0364AD |
50m |
2:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
304 |
|
Zara Wendel |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0222AW |
50m |
2:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
444 |
|
Marlene Reitan |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0326AY |
50m |
2:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
671 |
|
Victoria Svensson |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0408BC |
50m |
2:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
148 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0314AB |
50m |
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
107 |
|
Matilde Mantzius Mosegård |
Slagelse Svømmeklub |
2003 |
0378AA |
50m |
2:27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
219 |
|
Anne Sofie Nørtoft |
Kolding SK |
2004 |
0408AP |
50m |
2:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
41 |
|
Katja Skovdal Lorentzen |
Solrød Svømmeklub |
2003 |
0338AQ |
50m |
2:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
333 |
|
Linnea Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0442AE |
50m |
2:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
585 |
|
Cecilie Hingebjerg |
Vejle Svømmeklub |
2004 |
0414AD |
50m |
2:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
149 |
|
Cassandra G. Nygaard |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0398AD |
50m |
2:28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
433 |
|
Louise Jensen |
DeltaSwim |
2003 |
0322AZ |
50m |
2:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
446 |
|
Frida Saks Justesen |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0452AM |
50m |
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
611 |
|
Laura Marie Dige |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0404AE |
50m |
2:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
411 |
|
Kathrine Weide |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0402AO |
50m |
2:29.73 |
|
|
|
|
|
35 |
647 |
|
Karoline K. Larsen |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0484AJ |
50m |
2:29.89 |
|
|
|
|
|
36 |
355 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0352AO |
50m |
2:30.28 |
|
|
|
|
|
37 |
515 |
|
Mikala Ravn Borch |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0348AR |
50m |
2:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
162 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
Ringe Svømme Klub |
2004 |
0424AN |
50m |
2:31.72 |
|
|
|
|
|
39 |
200 |
|
Lærke Vinneck Hansen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0458AB |
50m |
2:33.04 |
|
|
|
|
|
40 |
457 |
|
Alberte Kempel Christense |
Swim Team Neptun |
2004 |
0492AE |
50m |
2:34.58 |
|
|
|
|
|
41 |
430 |
|
Mie L. Bendtsen |
DeltaSwim |
2002 |
0288AX |
50m |
2:34.99 |
|
|
|
|
|
42 |
22 |
|
Julie Dumstrei |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2004 |
0452AX |
50m |
2:35.14 |
|
|
|
|
|
43 |
341 |
|
Ulrikke Juul Søeborg |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0366AJ |
50m |
2:36.15 |
|
|
|
|
|
44 |
26 |
|
Sille Andersen |
Frederikssund Svømmeklub |
2003 |
0312AS |
50m |
2:39.99 |
|
|
|
|
|
45 |
437 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
Albertslund IF |
2004 |
0432AD |
50m |
2:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
200m Rygsvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:10.27 |
|
Pernille Larsen |
1992 |
AGF |
DEN |
Rom, Italien |
|
31-07-2009 |
|
|
|
2:11.97 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
25-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
538 |
|
Karoline Sørensen |
Thisted Svømmeklub |
|
|
50m |
2:13.56 |
|
|
|
2002 |
0236AI |
|
|
|
|
2 |
519 |
|
Liva Palmund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:15.38 |
|
|
|
2002 |
0246AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
147 |
|
Julie Stampe |
Sigma Swim Allerød |
2002 |
0276AB |
50m |
2:17.47 |
|
|
|
|
|
4 |
268 |
|
Cecilie Grøndal |
Horsens Svømmeklub |
2002 |
0282AK |
50m |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
5 |
173 |
|
Melanie Eggertsen |
Nakskov Svømme Klub |
2002 |
0232AI |
50m |
2:19.93 |
|
|
|
|
|
6 |
125 |
|
Katrine Bonefeld |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0456AA |
50m |
2:21.20 |
|
|
|
|
|
7 |
253 |
|
Esther Else Grubert |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0374AG |
50m |
2:21.59 |
|
|
|
|
|
8 |
426 |
|
Caroline Laursen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0224AW |
50m |
2:21.99 |
|
|
|
|
|
9 |
393 |
|
Alberte V. Bisgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0336AK |
50m |
2:21.99 |
|
|
|
|
|
10 |
466 |
|
Alma Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0462AC |
50m |
2:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
453 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0272AI |
50m |
2:22.79 |
|
|
|
|
|
12 |
370 |
|
Frederikke Marie Hansen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0358AH |
50m |
2:22.92 |
|
|
|
|
|
13 |
621 |
|
Mia T. Klüver-Kristensen |
H2Odense |
2004 |
0496AH |
50m |
2:23.19 |
|
|
|
|
|
14 |
389 |
|
Asta Poulsen Dolan |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0414AH |
50m |
2:23.67 |
|
|
|
|
|
15 |
187 |
|
Ella Stenholt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0398AP |
50m |
2:24.37 |
|
|
|
|
|
16 |
613 |
|
Mille Kjær Jensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0418AF |
50m |
2:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
554 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
50m |
2:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
390 |
|
Astrid M. Østergaard |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0412AS |
50m |
2:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
324 |
|
Nicoline Ingeman-Petersen |
Herlev Svømning |
2002 |
0232AM |
50m |
2:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
280 |
|
Sofie Trekær Klausen |
Horsens Svømmeklub |
2003 |
0364AD |
50m |
2:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
304 |
|
Zara Wendel |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0222AW |
50m |
2:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
444 |
|
Marlene Reitan |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0326AY |
50m |
2:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
671 |
|
Victoria Svensson |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0408BC |
50m |
2:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
148 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0314AB |
50m |
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
107 |
|
Matilde Mantzius Mosegård |
Slagelse Svømmeklub |
2003 |
0378AA |
50m |
2:27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
219 |
|
Anne Sofie Nørtoft |
Kolding SK |
2004 |
0408AP |
50m |
2:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
41 |
|
Katja Skovdal Lorentzen |
Solrød Svømmeklub |
2003 |
0338AQ |
50m |
2:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
333 |
|
Linnea Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0442AE |
50m |
2:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
585 |
|
Cecilie Hingebjerg |
Vejle Svømmeklub |
2004 |
0414AD |
50m |
2:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
149 |
|
Cassandra G. Nygaard |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0398AD |
50m |
2:28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
433 |
|
Louise Jensen |
DeltaSwim |
2003 |
0322AZ |
50m |
2:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
446 |
|
Frida Saks Justesen |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0452AM |
50m |
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
611 |
|
Laura Marie Dige |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0404AE |
50m |
2:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
411 |
|
Kathrine Weide |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0402AO |
50m |
2:29.73 |
|
|
|
|
|
35 |
647 |
|
Karoline K. Larsen |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0484AJ |
50m |
2:29.89 |
|
|
|
|
|
36 |
355 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0352AO |
50m |
2:30.28 |
|
|
|
|
|
37 |
515 |
|
Mikala Ravn Borch |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0348AR |
50m |
2:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
162 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
Ringe Svømme Klub |
2004 |
0424AN |
50m |
2:31.72 |
|
|
|
|
|
39 |
200 |
|
Lærke Vinneck Hansen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0458AB |
50m |
2:33.04 |
|
|
|
|
|
40 |
457 |
|
Alberte Kempel Christense |
Swim Team Neptun |
2004 |
0492AE |
50m |
2:34.58 |
|
|
|
|
|
41 |
430 |
|
Mie L. Bendtsen |
DeltaSwim |
2002 |
0288AX |
50m |
2:34.99 |
|
|
|
|
|
42 |
22 |
|
Julie Dumstrei |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2004 |
0452AX |
50m |
2:35.14 |
|
|
|
|
|
43 |
341 |
|
Ulrikke Juul Søeborg |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0366AJ |
50m |
2:36.15 |
|
|
|
|
|
44 |
26 |
|
Sille Andersen |
Frederikssund Svømmeklub |
2003 |
0312AS |
50m |
2:39.99 |
|
|
|
|
|
45 |
437 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
Albertslund IF |
2004 |
0432AD |
50m |
2:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
400m Medley Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:16.34 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
07-04-2019 |
|
|
|
4:25.23 |
|
Jacob Carstensen |
1978 |
Sædding-Gu |
DEN |
Geneve, Schweiz |
|
20-07-1995 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
120 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
4:15.88 |
|
|
|
1994 |
9485AE |
|
|
|
|
2 |
486 |
|
Jacob M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
4:21.21 |
|
|
|
1997 |
9737AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
419 |
|
Mikkel Gadgaard |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9923AA |
50m |
4:23.88 |
|
|
|
|
|
4 |
509 |
|
Frans Johannessen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1992 |
9277AB |
50m |
4:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
231 |
|
Alvi Hjelm |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9665AG |
50m |
4:26.34 |
|
|
|
|
|
6 |
575 |
|
Andreas Hansen |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0089AH |
50m |
4:30.75 |
|
|
|
|
|
7 |
665 |
|
Jon Jøntvedt |
Bryne Symjeklubb |
2003 |
|
50m |
4:32.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
218 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0075AI |
50m |
4:43.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
400m Medley Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:16.34 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
07-04-2019 |
|
|
|
4:25.23 |
|
Jacob Carstensen |
1978 |
Sædding-Gu |
DEN |
Geneve, Schweiz |
|
20-07-1995 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
120 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
4:15.88 |
|
|
|
1994 |
9485AE |
|
|
|
|
2 |
486 |
|
Jacob M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
4:21.21 |
|
|
|
1997 |
9737AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
419 |
|
Mikkel Gadgaard |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9923AA |
50m |
4:23.88 |
|
|
|
|
|
4 |
509 |
|
Frans Johannessen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1992 |
9277AB |
50m |
4:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
231 |
|
Alvi Hjelm |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9665AG |
50m |
4:26.34 |
|
|
|
|
|
6 |
575 |
|
Andreas Hansen |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0089AH |
50m |
4:30.75 |
|
|
|
|
|
7 |
665 |
|
Jon Jøntvedt |
Bryne Symjeklubb |
2003 |
|
50m |
4:32.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
218 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0075AI |
50m |
4:43.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
400m Medley Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:16.34 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
07-04-2019 |
|
|
|
4:25.23 |
|
Jacob Carstensen |
1978 |
Sædding-Gu |
DEN |
Geneve, Schweiz |
|
20-07-1995 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
386 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
4:23.91 |
|
|
|
2001 |
0135AG |
|
|
|
|
2 |
196 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
4:24.68 |
|
|
|
2001 |
0197AE |
|
|
|
|
3 |
487 |
|
Jakob Strunge Nissen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
4:28.77 |
|
|
|
2002 |
0291AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
295 |
|
David Arneskov |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0287AC |
50m |
4:33.38 |
|
|
|
|
|
5 |
368 |
|
Alfred August Grubert |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0197AI |
50m |
4:36.11 |
|
|
|
|
|
6 |
132 |
|
Ulrik Blach Petersen |
Sigma Swim Birkerød |
2001 |
0177AC |
50m |
4:36.39 |
|
|
|
|
|
7 |
448 |
|
Christian L H Frederiksen |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0103AL |
50m |
4:38.53 |
|
|
|
|
|
8 |
387 |
|
Carl Emil Lønborg |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0241AJ |
50m |
4:38.81 |
|
|
|
|
|
9 |
306 |
|
Christopher H. Brown |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0297AQ |
50m |
4:39.42 |
|
|
|
|
|
10 |
252 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
4:41.26 |
|
|
|
|
|
11 |
576 |
|
Magnus Dyg Holme |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0205AG |
50m |
4:42.30 |
|
|
|
|
|
12 |
574 |
|
Mads Sørensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0139AF |
50m |
4:44.50 |
|
|
|
|
|
13 |
577 |
|
Alexander L. Bjørn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0389AH |
50m |
4:47.38 |
|
|
|
|
|
14 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0339AD |
50m |
4:49.54 |
|
|
|
|
|
15 |
584 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0121AH |
50m |
4:49.60 |
|
|
|
|
|
16 |
375 |
|
Oliver Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0225AE |
50m |
4:51.72 |
|
|
|
|
|
17 |
580 |
|
Philip Andersen Ravn |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0241AL |
50m |
4:52.39 |
|
|
|
|
|
18 |
283 |
|
Mathias Rasmussen |
Holstebro Svømme Club |
2001 |
0175AH |
50m |
4:53.39 |
|
|
|
|
|
19 |
225 |
|
Malte Egholm Brøns |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0331AC |
50m |
4:53.50 |
|
|
|
|
|
20 |
258 |
|
Jens Bomgaard |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0273AG |
50m |
4:53.78 |
|
|
|
|
|
21 |
130 |
|
Christian Boutrup |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0337AA |
50m |
4:54.02 |
|
|
|
|
|
22 |
566 |
|
Oliver Fenger |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0303AO |
50m |
4:54.49 |
|
|
|
|
|
23 |
530 |
|
Christoffer Weiss |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0273AE |
50m |
4:56.05 |
|
|
|
|
|
24 |
410 |
|
Jonas Kjær |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0341AA |
50m |
4:56.19 |
|
|
|
|
|
25 |
562 |
|
Daniel Damsbo |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0397AH |
50m |
4:57.87 |
|
|
|
|
|
26 |
257 |
|
Joshua P. Sidebotham |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0343AQ |
50m |
5:00.54 |
|
|
|
|
|
27 |
308 |
|
Simon Degn |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2003 |
0351AQ |
50m |
5:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
440 |
|
Valdemar Wichmann |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0305AJ |
50m |
5:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
400m Medley Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:16.34 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
07-04-2019 |
|
|
|
4:25.23 |
|
Jacob Carstensen |
1978 |
Sædding-Gu |
DEN |
Geneve, Schweiz |
|
20-07-1995 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
386 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
4:23.91 |
|
|
|
2001 |
0135AG |
|
|
|
|
2 |
196 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
4:24.68 |
|
|
|
2001 |
0197AE |
|
|
|
|
3 |
487 |
|
Jakob Strunge Nissen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
4:28.77 |
|
|
|
2002 |
0291AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
295 |
|
David Arneskov |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0287AC |
50m |
4:33.38 |
|
|
|
|
|
5 |
368 |
|
Alfred August Grubert |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0197AI |
50m |
4:36.11 |
|
|
|
|
|
6 |
132 |
|
Ulrik Blach Petersen |
Sigma Swim Birkerød |
2001 |
0177AC |
50m |
4:36.39 |
|
|
|
|
|
7 |
448 |
|
Christian L H Frederiksen |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0103AL |
50m |
4:38.53 |
|
|
|
|
|
8 |
387 |
|
Carl Emil Lønborg |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0241AJ |
50m |
4:38.81 |
|
|
|
|
|
9 |
306 |
|
Christopher H. Brown |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0297AQ |
50m |
4:39.42 |
|
|
|
|
|
10 |
252 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
4:41.26 |
|
|
|
|
|
11 |
576 |
|
Magnus Dyg Holme |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0205AG |
50m |
4:42.30 |
|
|
|
|
|
12 |
574 |
|
Mads Sørensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0139AF |
50m |
4:44.50 |
|
|
|
|
|
13 |
577 |
|
Alexander L. Bjørn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0389AH |
50m |
4:47.38 |
|
|
|
|
|
14 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0339AD |
50m |
4:49.54 |
|
|
|
|
|
15 |
584 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0121AH |
50m |
4:49.60 |
|
|
|
|
|
16 |
375 |
|
Oliver Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0225AE |
50m |
4:51.72 |
|
|
|
|
|
17 |
580 |
|
Philip Andersen Ravn |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0241AL |
50m |
4:52.39 |
|
|
|
|
|
18 |
283 |
|
Mathias Rasmussen |
Holstebro Svømme Club |
2001 |
0175AH |
50m |
4:53.39 |
|
|
|
|
|
19 |
225 |
|
Malte Egholm Brøns |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0331AC |
50m |
4:53.50 |
|
|
|
|
|
20 |
258 |
|
Jens Bomgaard |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0273AG |
50m |
4:53.78 |
|
|
|
|
|
21 |
130 |
|
Christian Boutrup |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0337AA |
50m |
4:54.02 |
|
|
|
|
|
22 |
566 |
|
Oliver Fenger |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0303AO |
50m |
4:54.49 |
|
|
|
|
|
23 |
530 |
|
Christoffer Weiss |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0273AE |
50m |
4:56.05 |
|
|
|
|
|
24 |
410 |
|
Jonas Kjær |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0341AA |
50m |
4:56.19 |
|
|
|
|
|
25 |
562 |
|
Daniel Damsbo |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0397AH |
50m |
4:57.87 |
|
|
|
|
|
26 |
257 |
|
Joshua P. Sidebotham |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0343AQ |
50m |
5:00.54 |
|
|
|
|
|
27 |
308 |
|
Simon Degn |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2003 |
0351AQ |
50m |
5:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
440 |
|
Valdemar Wichmann |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0305AJ |
50m |
5:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
800m Frisvømning Herrer, DO og DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7:49.64 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
08-04-2019 |
|
|
|
7:57.50 |
|
|
2000 |
Sigma Swim |
DEN |
Helsinki, Finland |
|
07-07-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
120 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
7:54.34 |
|
|
|
1994 |
9485AE |
|
|
|
|
2 |
119 |
|
Alexander Aslak Nørgaard |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
7:54.73 |
|
|
|
2000 |
0053AE |
|
|
|
|
3 |
232 |
|
Óli Mortensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
8:06.64 |
|
|
|
1996 |
9603AN |
|
|
|
|
4 |
183 |
|
Oskar Lindholm |
Lyseng IF |
|
|
50m |
8:09.35 |
|
|
|
2001 |
0153AF |
|
|
|
|
5 |
172 |
|
Mads Holm |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
50m |
8:11.81 |
|
|
|
1998 |
9837AC |
|
|
|
|
6 |
527 |
|
Christoffer H. Andersen |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50m |
8:18.73 |
|
|
|
2002 |
0285AH |
|
|
|
|
7 |
665 |
|
Jon Jøntvedt |
Bryne Symjeklubb |
|
|
50m |
8:20.43 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
8 |
482 |
|
Christian Rasmussen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1998 |
9867AF |
50m |
8:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
498 |
|
Mads Rishøj |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1999 |
9943AN |
50m |
8:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
91 |
|
Frederik Bojesen |
JGI Svømning |
2002 |
0281AB |
50m |
8:30.20 |
|
|
|
|
|
11 |
579 |
|
Alexander Fenger |
Vejle Svømmeklub |
1999 |
9925AT |
50m |
8:30.76 |
|
|
|
|
|
12 |
158 |
|
Anders Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2001 |
0123AF |
50m |
8:32.11 |
|
|
|
|
|
13 |
383 |
|
Christoffer Weiss |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0197AD |
50m |
8:36.13 |
|
|
|
|
|
14 |
142 |
|
Frederik Bornemann |
Sigma Swim Allerød |
2001 |
0163AH |
50m |
8:38.40 |
|
|
|
|
|
15 |
252 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
8:38.69 |
|
|
|
|
|
16 |
387 |
|
Carl Emil Lønborg |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0241AJ |
50m |
8:40.29 |
|
|
|
|
|
17 |
493 |
|
Christopher Kristiansen |
Svømmeklubben Sønderborg |
2000 |
0045AR |
50m |
8:40.61 |
|
|
|
|
|
18 |
283 |
|
Mathias Rasmussen |
Holstebro Svømme Club |
2001 |
0175AH |
50m |
8:43.10 |
|
|
|
|
|
19 |
303 |
|
Silas Storm Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0291AL |
50m |
8:44.06 |
|
|
|
|
|
20 |
218 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0075AI |
50m |
8:46.23 |
|
|
|
|
|
21 |
258 |
|
Jens Bomgaard |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0273AG |
50m |
8:47.48 |
|
|
|
|
|
22 |
684 |
|
Linus Klepp Vik |
Sandnes SLK |
2001 |
M141201 LIN04 |
50m |
8:49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
577 |
|
Alexander L. Bjørn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0389AH |
50m |
8:51.04 |
|
|
|
|
|
24 |
543 |
|
Alexander Rendlev |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2001 |
0121AE |
50m |
8:51.46 |
|
|
|
|
|
25 |
267 |
|
Andreas Rasmussen |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0045AQ |
50m |
8:52.98 |
|
|
|
|
|
26 |
77 |
|
Christian Bonde |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0193AM |
50m |
9:00.89 |
|
|
|
|
|
27 |
533 |
|
Valdemar Kristensen |
Søllerød Svømmeklub |
2003 |
0397AN |
50m |
9:04.08 |
|
|
|
|
|
28 |
50 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0255AI |
50m |
9:06.36 |
|
|
|
|
|
29 |
624 |
|
Lukas Stæhr Bentsen |
H2Odense |
2003 |
0351AC |
50m |
9:07.25 |
|
|
|
|
|
30 |
501 |
|
Lasse Darlem Brandt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0379AH |
50m |
9:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
491 |
|
Ole Hovmand |
Svømmeklubben Syd |
|
|
50m |
9:09.72 |
|
|
|
2003 |
0345AH |
|
|
|
|
32 |
562 |
|
Daniel Damsbo |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
9:11.66 |
|
|
|
2003 |
0397AH |
|
|
|
|
33 |
96 |
|
Nicolai Therkelsen |
Svømmeklubben Laksen |
|
|
50m |
9:14.04 |
|
|
|
2003 |
0337AG |
|
|
|
|
34 |
135 |
|
Andreas Hoffmann |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0325AH |
50m |
9:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
800m Frisvømning Herrer, DO og DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7:49.64 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
08-04-2019 |
|
|
|
7:57.50 |
|
|
2000 |
Sigma Swim |
DEN |
Helsinki, Finland |
|
07-07-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
120 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
7:54.34 |
|
|
|
1994 |
9485AE |
|
|
|
|
2 |
119 |
|
Alexander Aslak Nørgaard |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
7:54.73 |
|
|
|
2000 |
0053AE |
|
|
|
|
3 |
232 |
|
Óli Mortensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
8:06.64 |
|
|
|
1996 |
9603AN |
|
|
|
|
4 |
183 |
|
Oskar Lindholm |
Lyseng IF |
|
|
50m |
8:09.35 |
|
|
|
2001 |
0153AF |
|
|
|
|
5 |
172 |
|
Mads Holm |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
50m |
8:11.81 |
|
|
|
1998 |
9837AC |
|
|
|
|
6 |
527 |
|
Christoffer H. Andersen |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50m |
8:18.73 |
|
|
|
2002 |
0285AH |
|
|
|
|
7 |
665 |
|
Jon Jøntvedt |
Bryne Symjeklubb |
|
|
50m |
8:20.43 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
8 |
482 |
|
Christian Rasmussen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1998 |
9867AF |
50m |
8:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
498 |
|
Mads Rishøj |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1999 |
9943AN |
50m |
8:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
91 |
|
Frederik Bojesen |
JGI Svømning |
2002 |
0281AB |
50m |
8:30.20 |
|
|
|
|
|
11 |
579 |
|
Alexander Fenger |
Vejle Svømmeklub |
1999 |
9925AT |
50m |
8:30.76 |
|
|
|
|
|
12 |
158 |
|
Anders Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2001 |
0123AF |
50m |
8:32.11 |
|
|
|
|
|
13 |
383 |
|
Christoffer Weiss |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0197AD |
50m |
8:36.13 |
|
|
|
|
|
14 |
142 |
|
Frederik Bornemann |
Sigma Swim Allerød |
2001 |
0163AH |
50m |
8:38.40 |
|
|
|
|
|
15 |
252 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
8:38.69 |
|
|
|
|
|
16 |
387 |
|
Carl Emil Lønborg |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0241AJ |
50m |
8:40.29 |
|
|
|
|
|
17 |
493 |
|
Christopher Kristiansen |
Svømmeklubben Sønderborg |
2000 |
0045AR |
50m |
8:40.61 |
|
|
|
|
|
18 |
283 |
|
Mathias Rasmussen |
Holstebro Svømme Club |
2001 |
0175AH |
50m |
8:43.10 |
|
|
|
|
|
19 |
303 |
|
Silas Storm Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0291AL |
50m |
8:44.06 |
|
|
|
|
|
20 |
218 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0075AI |
50m |
8:46.23 |
|
|
|
|
|
21 |
258 |
|
Jens Bomgaard |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0273AG |
50m |
8:47.48 |
|
|
|
|
|
22 |
684 |
|
Linus Klepp Vik |
Sandnes SLK |
2001 |
M141201 LIN04 |
50m |
8:49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
577 |
|
Alexander L. Bjørn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0389AH |
50m |
8:51.04 |
|
|
|
|
|
24 |
543 |
|
Alexander Rendlev |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2001 |
0121AE |
50m |
8:51.46 |
|
|
|
|
|
25 |
267 |
|
Andreas Rasmussen |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0045AQ |
50m |
8:52.98 |
|
|
|
|
|
26 |
77 |
|
Christian Bonde |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0193AM |
50m |
9:00.89 |
|
|
|
|
|
27 |
533 |
|
Valdemar Kristensen |
Søllerød Svømmeklub |
2003 |
0397AN |
50m |
9:04.08 |
|
|
|
|
|
28 |
50 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0255AI |
50m |
9:06.36 |
|
|
|
|
|
29 |
624 |
|
Lukas Stæhr Bentsen |
H2Odense |
2003 |
0351AC |
50m |
9:07.25 |
|
|
|
|
|
30 |
501 |
|
Lasse Darlem Brandt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0379AH |
50m |
9:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
491 |
|
Ole Hovmand |
Svømmeklubben Syd |
|
|
50m |
9:09.72 |
|
|
|
2003 |
0345AH |
|
|
|
|
32 |
562 |
|
Daniel Damsbo |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
9:11.66 |
|
|
|
2003 |
0397AH |
|
|
|
|
33 |
96 |
|
Nicolai Therkelsen |
Svømmeklubben Laksen |
|
|
50m |
9:14.04 |
|
|
|
2003 |
0337AG |
|
|
|
|
34 |
135 |
|
Andreas Hoffmann |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0325AH |
50m |
9:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
200m Rygsvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:59.58 |
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
08-04-2019 |
|
|
|
2:02.31 |
|
Marcus Bak |
1991 |
Allerød Sv |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
09-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
118 |
|
Alexander Gliese |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
2:00.49 |
|
|
|
1997 |
9761AU |
|
|
|
|
2 |
451 |
|
Kasper Schultz |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
2:00.66 |
|
|
|
1995 |
9557AI |
|
|
|
|
3 |
287 |
|
Rasmus Nørfjand |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
2:01.91 |
|
|
|
2000 |
0043AP |
|
|
|
|
4 |
108 |
|
Gustav Jørgensen |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
50m |
2:02.50 |
|
|
|
2000 |
0075AP |
|
|
|
|
5 |
654 |
|
Andreas Kaas Elmgreen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
2:03.35 |
|
|
|
1999 |
9903AA |
|
|
|
|
6 |
588 |
|
Sebastian Bidstrup Lantz |
Vest-Brøndby |
|
|
50m |
2:06.89 |
|
|
|
1999 |
9901AH |
|
|
|
|
7 |
300 |
|
Jakob Schmidt |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
2:07.26 |
|
|
|
1999 |
9913AO |
|
|
|
|
8 |
310 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
Hillerød Svømmeklub |
2000 |
0077AN |
50m |
2:09.18 |
|
|
|
|
|
9 |
490 |
|
Rasmus Warberg |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0477AA |
50m |
2:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
315 |
|
Filip Bækgaard |
Herlufsholm Svømmeklub |
2000 |
0035AF |
50m |
2:14.57 |
|
|
|
|
|
11 |
117 |
|
Alexander Vergereau |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0447AA |
50m |
2:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
200m Rygsvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:59.58 |
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
08-04-2019 |
|
|
|
2:02.31 |
|
Marcus Bak |
1991 |
Allerød Sv |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
09-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
118 |
|
Alexander Gliese |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
2:00.49 |
|
|
|
1997 |
9761AU |
|
|
|
|
2 |
451 |
|
Kasper Schultz |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
2:00.66 |
|
|
|
1995 |
9557AI |
|
|
|
|
3 |
287 |
|
Rasmus Nørfjand |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
2:01.91 |
|
|
|
2000 |
0043AP |
|
|
|
|
4 |
108 |
|
Gustav Jørgensen |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
50m |
2:02.50 |
|
|
|
2000 |
0075AP |
|
|
|
|
5 |
654 |
|
Andreas Kaas Elmgreen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
2:03.35 |
|
|
|
1999 |
9903AA |
|
|
|
|
6 |
588 |
|
Sebastian Bidstrup Lantz |
Vest-Brøndby |
|
|
50m |
2:06.89 |
|
|
|
1999 |
9901AH |
|
|
|
|
7 |
300 |
|
Jakob Schmidt |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
2:07.26 |
|
|
|
1999 |
9913AO |
|
|
|
|
8 |
310 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
Hillerød Svømmeklub |
2000 |
0077AN |
50m |
2:09.18 |
|
|
|
|
|
9 |
490 |
|
Rasmus Warberg |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0477AA |
50m |
2:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
315 |
|
Filip Bækgaard |
Herlufsholm Svømmeklub |
2000 |
0035AF |
50m |
2:14.57 |
|
|
|
|
|
11 |
117 |
|
Alexander Vergereau |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0447AA |
50m |
2:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
200m Rygsvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:59.58 |
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
08-04-2019 |
|
|
|
2:02.31 |
|
Marcus Bak |
1991 |
Allerød Sv |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
09-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
487 |
|
Jakob Strunge Nissen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:00.48 |
|
|
|
2002 |
0291AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
319 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
Herlev Svømning |
2002 |
0231AC |
50m |
2:01.66 |
|
|
|
|
|
3 |
322 |
|
Luccas Dam Brenner |
Herlev Svømning |
2001 |
0193AK |
50m |
2:02.31 |
|
|
|
|
|
4 |
368 |
|
Alfred August Grubert |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0197AI |
50m |
2:03.97 |
|
|
|
|
|
5 |
510 |
|
Kasper Bonnichsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0283AD |
50m |
2:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
276 |
|
Nicolaj Løth Andersen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0173AC |
50m |
2:05.87 |
|
|
|
|
|
7 |
403 |
|
Christoffer Vang-Jensen |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0115AG |
50m |
2:06.57 |
|
|
|
|
|
8 |
448 |
|
Christian L H Frederiksen |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0103AL |
50m |
2:06.58 |
|
|
|
|
|
9 |
132 |
|
Ulrik Blach Petersen |
Sigma Swim Birkerød |
2001 |
0177AC |
50m |
2:08.16 |
|
|
|
|
|
10 |
536 |
|
Mads Kloster |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0229AF |
50m |
2:08.17 |
|
|
|
|
|
11 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
2:08.53 |
|
|
|
|
|
12 |
541 |
|
Nickolas Kofoed Thestrup |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2003 |
0345AC |
50m |
2:09.43 |
|
|
|
|
|
13 |
456 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0233AM |
50m |
2:09.80 |
|
|
|
|
|
14 |
295 |
|
David Arneskov |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0287AC |
50m |
2:09.96 |
|
|
|
|
|
15 |
30 |
|
Mikkel Mortensen |
Kalundborg SK |
2003 |
0329AI |
50m |
2:10.77 |
|
|
|
|
|
16 |
113 |
|
Jonas Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0123AH |
50m |
2:10.95 |
|
|
|
|
|
17 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0339AD |
50m |
2:11.33 |
|
|
|
|
|
18 |
80 |
|
Marius Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0115AC |
50m |
2:11.89 |
|
|
|
|
|
19 |
110 |
|
Tobias Daniel Larsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0139AH |
50m |
2:12.30 |
|
|
|
|
|
20 |
332 |
|
Johan Heeno Rasmussen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0259AG |
50m |
2:12.99 |
|
|
|
|
|
21 |
410 |
|
Jonas Kjær |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0341AA |
50m |
2:13.56 |
|
|
|
|
|
22 |
81 |
|
Thomas Schiby |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0181AF |
50m |
2:13.80 |
|
|
|
|
|
23 |
133 |
|
Emil Kildahl Døssing |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0273AC |
50m |
2:14.68 |
|
|
|
|
|
24 |
181 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
Lyseng IF |
2001 |
0113AL |
50m |
2:14.78 |
|
|
|
|
|
25 |
608 |
|
Daniel Gallacher |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2002 |
0235AK |
50m |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
514 |
|
Mikkel Hjelm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0375AG |
50m |
2:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
142 |
|
Frederik Bornemann |
Sigma Swim Allerød |
2001 |
0163AH |
50m |
2:15.46 |
|
|
|
|
|
28 |
178 |
|
Lauge Bastian Maar |
Næstved IF |
2001 |
0159AP |
50m |
2:15.49 |
|
|
|
|
|
29 |
264 |
|
Marcus Skøtt Haslev |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0287AB |
50m |
2:15.53 |
|
|
|
|
|
30 |
258 |
|
Jens Bomgaard |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0273AG |
50m |
2:15.58 |
|
|
|
|
|
31 |
347 |
|
Andreas Gram Peters |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0173AI |
50m |
2:16.08 |
|
|
|
|
|
32 |
56 |
|
Anders Skousen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0215AB |
50m |
2:16.55 |
|
|
|
|
|
33 |
157 |
|
Emil Carstensen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0253AF |
50m |
2:16.72 |
|
|
|
|
|
34 |
405 |
|
Christopher G. Trandum |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0313AI |
50m |
2:18.27 |
|
|
|
|
|
35 |
624 |
|
Lukas Stæhr Bentsen |
H2Odense |
2003 |
0351AC |
50m |
2:18.40 |
|
|
|
|
|
36 |
635 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
H2Odense |
2002 |
0265AE |
50m |
2:18.49 |
|
|
|
|
|
37 |
625 |
|
August B Bjerregaard |
H2Odense |
2003 |
0313AN |
50m |
2:19.48 |
|
|
|
|
|
38 |
439 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0317AD |
50m |
2:19.97 |
|
|
|
|
|
39 |
204 |
|
Kasper Aagaard Jeppesen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0393AH |
50m |
2:20.69 |
|
|
|
|
|
40 |
313 |
|
Ejnar Truelsen |
Herning Svømmeklub |
2002 |
0259AK |
50m |
2:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
200m Rygsvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:59.58 |
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
08-04-2019 |
|
|
|
2:02.31 |
|
Marcus Bak |
1991 |
Allerød Sv |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
09-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
487 |
|
Jakob Strunge Nissen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:00.48 |
|
|
|
2002 |
0291AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
319 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
Herlev Svømning |
2002 |
0231AC |
50m |
2:01.66 |
|
|
|
|
|
3 |
322 |
|
Luccas Dam Brenner |
Herlev Svømning |
2001 |
0193AK |
50m |
2:02.31 |
|
|
|
|
|
4 |
368 |
|
Alfred August Grubert |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0197AI |
50m |
2:03.97 |
|
|
|
|
|
5 |
510 |
|
Kasper Bonnichsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0283AD |
50m |
2:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
276 |
|
Nicolaj Løth Andersen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0173AC |
50m |
2:05.87 |
|
|
|
|
|
7 |
403 |
|
Christoffer Vang-Jensen |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0115AG |
50m |
2:06.57 |
|
|
|
|
|
8 |
448 |
|
Christian L H Frederiksen |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0103AL |
50m |
2:06.58 |
|
|
|
|
|
9 |
132 |
|
Ulrik Blach Petersen |
Sigma Swim Birkerød |
2001 |
0177AC |
50m |
2:08.16 |
|
|
|
|
|
10 |
536 |
|
Mads Kloster |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0229AF |
50m |
2:08.17 |
|
|
|
|
|
11 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
2:08.53 |
|
|
|
|
|
12 |
541 |
|
Nickolas Kofoed Thestrup |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2003 |
0345AC |
50m |
2:09.43 |
|
|
|
|
|
13 |
456 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0233AM |
50m |
2:09.80 |
|
|
|
|
|
14 |
295 |
|
David Arneskov |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0287AC |
50m |
2:09.96 |
|
|
|
|
|
15 |
30 |
|
Mikkel Mortensen |
Kalundborg SK |
2003 |
0329AI |
50m |
2:10.77 |
|
|
|
|
|
16 |
113 |
|
Jonas Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0123AH |
50m |
2:10.95 |
|
|
|
|
|
17 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0339AD |
50m |
2:11.33 |
|
|
|
|
|
18 |
80 |
|
Marius Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0115AC |
50m |
2:11.89 |
|
|
|
|
|
19 |
110 |
|
Tobias Daniel Larsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0139AH |
50m |
2:12.30 |
|
|
|
|
|
20 |
332 |
|
Johan Heeno Rasmussen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0259AG |
50m |
2:12.99 |
|
|
|
|
|
21 |
410 |
|
Jonas Kjær |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0341AA |
50m |
2:13.56 |
|
|
|
|
|
22 |
81 |
|
Thomas Schiby |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0181AF |
50m |
2:13.80 |
|
|
|
|
|
23 |
133 |
|
Emil Kildahl Døssing |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0273AC |
50m |
2:14.68 |
|
|
|
|
|
24 |
181 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
Lyseng IF |
2001 |
0113AL |
50m |
2:14.78 |
|
|
|
|
|
25 |
608 |
|
Daniel Gallacher |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2002 |
0235AK |
50m |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
514 |
|
Mikkel Hjelm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0375AG |
50m |
2:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
142 |
|
Frederik Bornemann |
Sigma Swim Allerød |
2001 |
0163AH |
50m |
2:15.46 |
|
|
|
|
|
28 |
178 |
|
Lauge Bastian Maar |
Næstved IF |
2001 |
0159AP |
50m |
2:15.49 |
|
|
|
|
|
29 |
264 |
|
Marcus Skøtt Haslev |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0287AB |
50m |
2:15.53 |
|
|
|
|
|
30 |
258 |
|
Jens Bomgaard |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0273AG |
50m |
2:15.58 |
|
|
|
|
|
31 |
347 |
|
Andreas Gram Peters |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0173AI |
50m |
2:16.08 |
|
|
|
|
|
32 |
56 |
|
Anders Skousen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0215AB |
50m |
2:16.55 |
|
|
|
|
|
33 |
157 |
|
Emil Carstensen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0253AF |
50m |
2:16.72 |
|
|
|
|
|
34 |
405 |
|
Christopher G. Trandum |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0313AI |
50m |
2:18.27 |
|
|
|
|
|
35 |
624 |
|
Lukas Stæhr Bentsen |
H2Odense |
2003 |
0351AC |
50m |
2:18.40 |
|
|
|
|
|
36 |
635 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
H2Odense |
2002 |
0265AE |
50m |
2:18.49 |
|
|
|
|
|
37 |
625 |
|
August B Bjerregaard |
H2Odense |
2003 |
0313AN |
50m |
2:19.48 |
|
|
|
|
|
38 |
439 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0317AD |
50m |
2:19.97 |
|
|
|
|
|
39 |
204 |
|
Kasper Aagaard Jeppesen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0393AH |
50m |
2:20.69 |
|
|
|
|
|
40 |
313 |
|
Ejnar Truelsen |
Herning Svømmeklub |
2002 |
0259AK |
50m |
2:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
50m Rygsvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.63 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Kazan, Rusland |
|
05-08-2015 |
|
|
|
28.51 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Antwerpen, Belgien |
|
06-07-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
83 |
|
Julie Kepp Jensen |
JGI Svømning |
|
|
50m |
27.39 |
|
|
|
2000 |
0042AA |
|
|
|
|
2 |
661 |
|
Mie Ø. Nielsen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
27.52 |
|
|
|
1996 |
9662AF |
|
|
|
|
3 |
664 |
|
Victoria Bierre |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
28.42 |
|
|
|
2000 |
0022AS |
|
|
|
|
4 |
489 |
|
Sara Sylvest |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
29.05 |
|
|
|
2000 |
0086AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
672 |
|
Ugne MAZUTAITYTE |
Kauno PM |
1997 |
|
50m |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
6 |
140 |
|
Katharina Nekhorochko |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0014AH |
50m |
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
242 |
|
Emma Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9996AH |
50m |
29.98 |
|
|
|
|
|
8 |
234 |
|
Cæcilie Buchholt Johansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0152AB |
50m |
30.69 |
|
|
|
|
|
9 |
651 |
|
Sophie Amalie Schøn |
Farum Svømmeklub |
1999 |
9952AB |
50m |
30.77 |
|
|
|
|
|
10 |
578 |
|
Cecilie B. Andersen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0116AI |
50m |
30.85 |
|
|
|
|
|
11 |
48 |
|
Frederikke Mertins |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0014AE |
50m |
30.87 |
|
|
|
|
|
12 |
378 |
|
Zenia Aarestrup |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0104AS |
50m |
31.08 |
|
|
|
|
|
13 |
238 |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2005 |
0506AE |
50m |
31.21 |
|
|
|
|
|
14 |
47 |
|
Cecilie Elkjær |
Hvidovre Svømmeklub |
2001 |
0104AC |
50m |
31.24 |
|
|
|
|
|
15 |
271 |
|
Jennifer Thorius Bek |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0012AS |
50m |
31.33 |
|
|
|
|
|
16 |
35 |
|
Helena V. Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0078AC |
50m |
31.54 |
|
|
|
|
|
17 |
496 |
|
Josephine G. Lauridsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0168AD |
50m |
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
399 |
|
Kristine Nilsson Norby |
Gentofte Svømme Klub |
2005 |
0534AC |
50m |
31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
614 |
|
Nikoline Østerberg |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2000 |
0098AU |
50m |
31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
105 |
|
Fenja Romanski |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2005 |
0598AH |
50m |
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
274 |
|
Mille C. Berg |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0102AY |
50m |
31.97 |
|
|
|
|
|
22 |
241 |
|
Malu Melody Christensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2006 |
0636AF |
50m |
32.00 |
|
|
|
|
|
23 |
436 |
|
Caroline P. Mathiesen |
Albertslund IF |
2001 |
0172AG |
50m |
32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
50m Rygsvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.63 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Kazan, Rusland |
|
05-08-2015 |
|
|
|
28.51 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Antwerpen, Belgien |
|
06-07-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
83 |
|
Julie Kepp Jensen |
JGI Svømning |
|
|
50m |
27.39 |
|
|
|
2000 |
0042AA |
|
|
|
|
2 |
661 |
|
Mie Ø. Nielsen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
27.52 |
|
|
|
1996 |
9662AF |
|
|
|
|
3 |
664 |
|
Victoria Bierre |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
28.42 |
|
|
|
2000 |
0022AS |
|
|
|
|
4 |
489 |
|
Sara Sylvest |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
29.05 |
|
|
|
2000 |
0086AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
672 |
|
Ugne MAZUTAITYTE |
Kauno PM |
1997 |
|
50m |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
6 |
140 |
|
Katharina Nekhorochko |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0014AH |
50m |
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
242 |
|
Emma Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9996AH |
50m |
29.98 |
|
|
|
|
|
8 |
234 |
|
Cæcilie Buchholt Johansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0152AB |
50m |
30.69 |
|
|
|
|
|
9 |
651 |
|
Sophie Amalie Schøn |
Farum Svømmeklub |
1999 |
9952AB |
50m |
30.77 |
|
|
|
|
|
10 |
578 |
|
Cecilie B. Andersen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0116AI |
50m |
30.85 |
|
|
|
|
|
11 |
48 |
|
Frederikke Mertins |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0014AE |
50m |
30.87 |
|
|
|
|
|
12 |
378 |
|
Zenia Aarestrup |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0104AS |
50m |
31.08 |
|
|
|
|
|
13 |
238 |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2005 |
0506AE |
50m |
31.21 |
|
|
|
|
|
14 |
47 |
|
Cecilie Elkjær |
Hvidovre Svømmeklub |
2001 |
0104AC |
50m |
31.24 |
|
|
|
|
|
15 |
271 |
|
Jennifer Thorius Bek |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0012AS |
50m |
31.33 |
|
|
|
|
|
16 |
35 |
|
Helena V. Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0078AC |
50m |
31.54 |
|
|
|
|
|
17 |
496 |
|
Josephine G. Lauridsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0168AD |
50m |
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
399 |
|
Kristine Nilsson Norby |
Gentofte Svømme Klub |
2005 |
0534AC |
50m |
31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
614 |
|
Nikoline Østerberg |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2000 |
0098AU |
50m |
31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
105 |
|
Fenja Romanski |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2005 |
0598AH |
50m |
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
274 |
|
Mille C. Berg |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0102AY |
50m |
31.97 |
|
|
|
|
|
22 |
241 |
|
Malu Melody Christensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2006 |
0636AF |
50m |
32.00 |
|
|
|
|
|
23 |
436 |
|
Caroline P. Mathiesen |
Albertslund IF |
2001 |
0172AG |
50m |
32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
50m Rygsvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.63 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Kazan, Rusland |
|
05-08-2015 |
|
|
|
28.51 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Antwerpen, Belgien |
|
06-07-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
519 |
|
Liva Palmund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
29.26 |
|
|
|
2002 |
0246AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
538 |
|
Karoline Sørensen |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0236AI |
50m |
29.43 |
|
|
|
|
|
3 |
475 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2002 |
0222AA |
50m |
29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
268 |
|
Cecilie Grøndal |
Horsens Svømmeklub |
2002 |
0282AK |
50m |
29.81 |
|
|
|
|
|
5 |
370 |
|
Frederikke Marie Hansen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0358AH |
50m |
30.07 |
|
|
|
|
|
6 |
433 |
|
Louise Jensen |
DeltaSwim |
2003 |
0322AZ |
50m |
30.07 |
|
|
|
|
|
7 |
324 |
|
Nicoline Ingeman-Petersen |
Herlev Svømning |
2002 |
0232AM |
50m |
30.23 |
|
|
|
|
|
8 |
187 |
|
Ella Stenholt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0398AP |
50m |
30.29 |
|
|
|
|
|
9 |
597 |
|
Rebecca E. Jacobsen |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0318AO |
50m |
30.30 |
|
|
|
|
|
10 |
304 |
|
Zara Wendel |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0222AW |
50m |
30.63 |
|
|
|
|
|
11 |
404 |
|
Mia Rindshøj |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0306AC |
50m |
30.66 |
|
|
|
|
|
12 |
173 |
|
Melanie Eggertsen |
Nakskov Svømme Klub |
2002 |
0232AI |
50m |
30.77 |
|
|
|
|
|
13 |
393 |
|
Alberte V. Bisgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0336AK |
50m |
30.77 |
|
|
|
|
|
14 |
554 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
50m |
30.78 |
|
|
|
|
|
15 |
466 |
|
Alma Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0462AC |
50m |
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
165 |
|
Caroline Broholm |
Ringe Svømme Klub |
2003 |
0338AA |
50m |
30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
333 |
|
Linnea Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0442AE |
50m |
30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
31 |
|
Frida Bang Stanelt |
Kalundborg SK |
2004 |
0422AL |
50m |
30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
107 |
|
Matilde Mantzius Mosegård |
Slagelse Svømmeklub |
2003 |
0378AA |
50m |
30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
147 |
|
Julie Stampe |
Sigma Swim Allerød |
2002 |
0276AB |
50m |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
388 |
|
Clara Rybak-Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0342AO |
50m |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
280 |
|
Sofie Trekær Klausen |
Horsens Svømmeklub |
2003 |
0364AD |
50m |
31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
444 |
|
Marlene Reitan |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0326AY |
50m |
31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
601 |
|
Amalie Nielsen |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0338AV |
50m |
31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
284 |
|
Isabella Bach |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0296AG |
50m |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
621 |
|
Mia T. Klüver-Kristensen |
H2Odense |
2004 |
0496AH |
50m |
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
125 |
|
Katrine Bonefeld |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0456AA |
50m |
31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
613 |
|
Mille Kjær Jensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0418AF |
50m |
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
194 |
|
Claudia Sperling |
Lyngby Svømmeklub |
2002 |
0222AL |
50m |
31.79 |
|
|
|
|
|
30 |
402 |
|
Josephine Holst Vinther |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0432AC |
50m |
31.90 |
|
|
|
|
|
31 |
356 |
|
Nele Schulze |
Haderslev Svømme Klub |
2004 |
0492AH |
50m |
31.92 |
|
|
|
|
|
32 |
615 |
|
Sarah Carugati |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0466AG |
50m |
31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
559 |
|
Alberte Skov Forsberg |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0346AT |
50m |
31.96 |
|
|
|
|
|
34 |
390 |
|
Astrid M. Østergaard |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0412AS |
50m |
31.97 |
|
|
|
|
|
35 |
453 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0272AI |
50m |
32.05 |
|
|
|
|
|
36 |
41 |
|
Katja Skovdal Lorentzen |
Solrød Svømmeklub |
2003 |
0338AQ |
50m |
32.08 |
|
|
|
|
|
37 |
587 |
|
Emma Vega Thorsen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0402AH |
50m |
32.22 |
|
|
|
|
|
38 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
32.28 |
|
|
|
|
|
39 |
430 |
|
Mie L. Bendtsen |
DeltaSwim |
2002 |
0288AX |
50m |
32.43 |
|
|
|
|
|
40 |
446 |
|
Frida Saks Justesen |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0452AM |
50m |
32.59 |
|
|
|
|
|
41 |
202 |
|
Laura Borre Jacobsen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0488AD |
50m |
32.77 |
|
|
|
|
|
42 |
26 |
|
Sille Andersen |
Frederikssund Svømmeklub |
2003 |
0312AS |
50m |
32.79 |
|
|
|
|
|
43 |
253 |
|
Esther Else Grubert |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0374AG |
50m |
32.84 |
|
|
|
|
|
44 |
411 |
|
Kathrine Weide |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0402AO |
50m |
32.90 |
|
|
|
|
|
45 |
219 |
|
Anne Sofie Nørtoft |
Kolding SK |
2004 |
0408AP |
50m |
32.93 |
|
|
|
|
|
46 |
200 |
|
Lærke Vinneck Hansen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0458AB |
50m |
32.96 |
|
|
|
|
|
47 |
600 |
|
Louise Houe Andersen |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0384AN |
50m |
32.97 |
|
|
|
|
|
48 |
22 |
|
Julie Dumstrei |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2004 |
0452AX |
50m |
33.02 |
|
|
|
|
|
49 |
644 |
|
Maj Jensen |
Farum Svømmeklub |
2003 |
0314BC |
50m |
33.06 |
|
|
|
|
|
50 |
647 |
|
Karoline K. Larsen |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0484AJ |
50m |
33.06 |
|
|
|
|
|
51 |
515 |
|
Mikala Ravn Borch |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0348AR |
50m |
33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
29 |
|
Anna Larsen |
Kalundborg SK |
2004 |
0498AD |
50m |
33.18 |
|
|
|
|
|
53 |
208 |
|
Benedicte Them Jensen |
Køge Svømmeklub |
2004 |
0454AA |
50m |
33.25 |
|
|
|
|
|
54 |
401 |
|
Anne Sofie Evald |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0486AC |
50m |
33.27 |
|
|
|
|
|
55 |
360 |
|
Pernille Thastrup Hansen |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0374BD |
50m |
33.30 |
|
|
|
|
|
56 |
149 |
|
Cassandra G. Nygaard |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0398AD |
50m |
33.35 |
|
|
|
|
|
57 |
341 |
|
Ulrikke Juul Søeborg |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0366AJ |
50m |
33.80 |
|
|
|
|
|
58 |
162 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
Ringe Svømme Klub |
2004 |
0424AN |
50m |
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
50m Rygsvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.63 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Kazan, Rusland |
|
05-08-2015 |
|
|
|
28.51 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Antwerpen, Belgien |
|
06-07-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
519 |
|
Liva Palmund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
29.26 |
|
|
|
2002 |
0246AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
538 |
|
Karoline Sørensen |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0236AI |
50m |
29.43 |
|
|
|
|
|
3 |
475 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2002 |
0222AA |
50m |
29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
268 |
|
Cecilie Grøndal |
Horsens Svømmeklub |
2002 |
0282AK |
50m |
29.81 |
|
|
|
|
|
5 |
370 |
|
Frederikke Marie Hansen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0358AH |
50m |
30.07 |
|
|
|
|
|
6 |
433 |
|
Louise Jensen |
DeltaSwim |
2003 |
0322AZ |
50m |
30.07 |
|
|
|
|
|
7 |
324 |
|
Nicoline Ingeman-Petersen |
Herlev Svømning |
2002 |
0232AM |
50m |
30.23 |
|
|
|
|
|
8 |
187 |
|
Ella Stenholt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0398AP |
50m |
30.29 |
|
|
|
|
|
9 |
597 |
|
Rebecca E. Jacobsen |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0318AO |
50m |
30.30 |
|
|
|
|
|
10 |
304 |
|
Zara Wendel |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0222AW |
50m |
30.63 |
|
|
|
|
|
11 |
404 |
|
Mia Rindshøj |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0306AC |
50m |
30.66 |
|
|
|
|
|
12 |
173 |
|
Melanie Eggertsen |
Nakskov Svømme Klub |
2002 |
0232AI |
50m |
30.77 |
|
|
|
|
|
13 |
393 |
|
Alberte V. Bisgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0336AK |
50m |
30.77 |
|
|
|
|
|
14 |
554 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
50m |
30.78 |
|
|
|
|
|
15 |
466 |
|
Alma Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0462AC |
50m |
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
165 |
|
Caroline Broholm |
Ringe Svømme Klub |
2003 |
0338AA |
50m |
30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
333 |
|
Linnea Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0442AE |
50m |
30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
31 |
|
Frida Bang Stanelt |
Kalundborg SK |
2004 |
0422AL |
50m |
30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
107 |
|
Matilde Mantzius Mosegård |
Slagelse Svømmeklub |
2003 |
0378AA |
50m |
30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
147 |
|
Julie Stampe |
Sigma Swim Allerød |
2002 |
0276AB |
50m |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
388 |
|
Clara Rybak-Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0342AO |
50m |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
280 |
|
Sofie Trekær Klausen |
Horsens Svømmeklub |
2003 |
0364AD |
50m |
31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
444 |
|
Marlene Reitan |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0326AY |
50m |
31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
601 |
|
Amalie Nielsen |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0338AV |
50m |
31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
284 |
|
Isabella Bach |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0296AG |
50m |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
621 |
|
Mia T. Klüver-Kristensen |
H2Odense |
2004 |
0496AH |
50m |
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
125 |
|
Katrine Bonefeld |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0456AA |
50m |
31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
613 |
|
Mille Kjær Jensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0418AF |
50m |
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
194 |
|
Claudia Sperling |
Lyngby Svømmeklub |
2002 |
0222AL |
50m |
31.79 |
|
|
|
|
|
30 |
402 |
|
Josephine Holst Vinther |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0432AC |
50m |
31.90 |
|
|
|
|
|
31 |
356 |
|
Nele Schulze |
Haderslev Svømme Klub |
2004 |
0492AH |
50m |
31.92 |
|
|
|
|
|
32 |
615 |
|
Sarah Carugati |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0466AG |
50m |
31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
559 |
|
Alberte Skov Forsberg |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0346AT |
50m |
31.96 |
|
|
|
|
|
34 |
390 |
|
Astrid M. Østergaard |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0412AS |
50m |
31.97 |
|
|
|
|
|
35 |
453 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0272AI |
50m |
32.05 |
|
|
|
|
|
36 |
41 |
|
Katja Skovdal Lorentzen |
Solrød Svømmeklub |
2003 |
0338AQ |
50m |
32.08 |
|
|
|
|
|
37 |
587 |
|
Emma Vega Thorsen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0402AH |
50m |
32.22 |
|
|
|
|
|
38 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
32.28 |
|
|
|
|
|
39 |
430 |
|
Mie L. Bendtsen |
DeltaSwim |
2002 |
0288AX |
50m |
32.43 |
|
|
|
|
|
40 |
446 |
|
Frida Saks Justesen |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0452AM |
50m |
32.59 |
|
|
|
|
|
41 |
202 |
|
Laura Borre Jacobsen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0488AD |
50m |
32.77 |
|
|
|
|
|
42 |
26 |
|
Sille Andersen |
Frederikssund Svømmeklub |
2003 |
0312AS |
50m |
32.79 |
|
|
|
|
|
43 |
253 |
|
Esther Else Grubert |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0374AG |
50m |
32.84 |
|
|
|
|
|
44 |
411 |
|
Kathrine Weide |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0402AO |
50m |
32.90 |
|
|
|
|
|
45 |
219 |
|
Anne Sofie Nørtoft |
Kolding SK |
2004 |
0408AP |
50m |
32.93 |
|
|
|
|
|
46 |
200 |
|
Lærke Vinneck Hansen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0458AB |
50m |
32.96 |
|
|
|
|
|
47 |
600 |
|
Louise Houe Andersen |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0384AN |
50m |
32.97 |
|
|
|
|
|
48 |
22 |
|
Julie Dumstrei |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2004 |
0452AX |
50m |
33.02 |
|
|
|
|
|
49 |
644 |
|
Maj Jensen |
Farum Svømmeklub |
2003 |
0314BC |
50m |
33.06 |
|
|
|
|
|
50 |
647 |
|
Karoline K. Larsen |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0484AJ |
50m |
33.06 |
|
|
|
|
|
51 |
515 |
|
Mikala Ravn Borch |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0348AR |
50m |
33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
29 |
|
Anna Larsen |
Kalundborg SK |
2004 |
0498AD |
50m |
33.18 |
|
|
|
|
|
53 |
208 |
|
Benedicte Them Jensen |
Køge Svømmeklub |
2004 |
0454AA |
50m |
33.25 |
|
|
|
|
|
54 |
401 |
|
Anne Sofie Evald |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0486AC |
50m |
33.27 |
|
|
|
|
|
55 |
360 |
|
Pernille Thastrup Hansen |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0374BD |
50m |
33.30 |
|
|
|
|
|
56 |
149 |
|
Cassandra G. Nygaard |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0398AD |
50m |
33.35 |
|
|
|
|
|
57 |
341 |
|
Ulrikke Juul Søeborg |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0366AJ |
50m |
33.80 |
|
|
|
|
|
58 |
162 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
Ringe Svømme Klub |
2004 |
0424AN |
50m |
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
100m Frisvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49.06 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Aarhus, Danmark |
|
07-07-2007 |
|
|
|
50.19 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
Herlev Svø |
DEN |
Poznan, Polen |
|
11-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
640 |
|
Kevin Witt Christensen |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
49.63 |
|
|
|
1995 |
9595AF |
|
|
|
|
2 |
659 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
50.00 |
|
|
|
1998 |
9833AA |
|
|
|
|
3 |
658 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
50.85 |
|
|
|
1997 |
9787AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
229 |
|
Sebastian Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2000 |
0073AC |
50m |
50.96 |
|
|
|
|
|
5 |
138 |
|
Frederik Rindshøj |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9955AN |
50m |
51.00 |
|
|
|
|
|
6 |
655 |
|
Daniel Skaaning |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1993 |
9319AA |
50m |
51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
128 |
|
Frederik Dalhøj Paulsen |
Sigma Swim Birkerød |
1998 |
9833AK |
50m |
51.11 |
|
|
|
|
|
8 |
485 |
|
Sebastian Ovesen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1994 |
9429AB |
50m |
51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
575 |
|
Andreas Hansen |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0089AH |
50m |
51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
581 |
|
Jakob Juul |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0015AK |
50m |
51.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
419 |
|
Mikkel Gadgaard |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9923AA |
50m |
51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
509 |
|
Frans Johannessen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1992 |
9277AB |
50m |
52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
139 |
|
Anton Borring Andersen |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9919AD |
50m |
52.45 |
|
|
|
|
|
14 |
55 |
|
Oliver Jacobsen |
Hvidovre Svømmeklub |
1997 |
9781AQ |
50m |
52.46 |
|
|
|
|
|
15 |
278 |
|
Rasmus Udbye |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0007AM |
50m |
52.46 |
|
|
|
|
|
16 |
121 |
|
Alexander Eggers |
Sigma Swim Birkerød |
1999 |
9967AD |
50m |
52.57 |
|
|
|
|
|
17 |
421 |
|
Christian Holm Jørgensen |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9973AK |
50m |
52.79 |
|
|
|
|
|
18 |
517 |
|
Tobias Andersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1998 |
9853AF |
50m |
53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
418 |
|
Lasse Dall |
Esbjerg Svømmeklub |
1997 |
9763AR |
50m |
53.10 |
|
|
|
|
|
20 |
583 |
|
Matthias Bach Mikkelsen |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0029AM |
50m |
53.17 |
|
|
|
|
|
21 |
627 |
|
Andreas Bui |
H2Odense |
2000 |
0031AJ |
50m |
53.20 |
|
|
|
|
|
22 |
127 |
|
Claus Lerche Iversen |
Sigma Swim Birkerød |
1977 |
7741AA |
50m |
53.58 |
|
|
|
|
|
23 |
265 |
|
Frederik O. Møller |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9935AC |
50m |
53.62 |
|
|
|
|
|
24 |
334 |
|
Julius Munk |
Helsingør Svømmeklub |
2000 |
0055AA |
50m |
53.62 |
|
|
|
|
|
25 |
505 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0073AD |
50m |
53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
240 |
|
Jet Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0487AJ |
50m |
53.94 |
|
|
|
|
|
27 |
180 |
|
Anton Borg Hjort |
Lyseng IF |
2000 |
0065AO |
50m |
54.00 |
|
|
|
|
|
28 |
281 |
|
Tais Andkjær Kristensen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9987AB |
50m |
54.17 |
|
|
|
|
|
29 |
349 |
|
Mads Steen Petersen |
Helsinge Svømmeklub |
1997 |
9765AJ |
50m |
54.47 |
|
|
|
|
|
30 |
38 |
|
Markus Kjeldsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0059AB |
50m |
54.56 |
|
|
|
|
|
31 |
292 |
|
Mads Ottosen |
Holbæk Svømme Klub |
1997 |
9745AH |
50m |
54.60 |
|
|
|
|
|
32 |
164 |
|
Kristoffer Desmareth |
Ringe Svømme Klub |
2000 |
0049AC |
50m |
55.51 |
|
|
|
|
|
33 |
117 |
|
Alexander Vergereau |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0447AA |
50m |
57.24 |
|
|
|
|
|
34 |
684 |
|
Linus Klepp Vik |
Sandnes SLK |
2001 |
M141201 LIN04 |
50m |
57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
100m Frisvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49.06 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Aarhus, Danmark |
|
07-07-2007 |
|
|
|
50.19 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
Herlev Svø |
DEN |
Poznan, Polen |
|
11-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
640 |
|
Kevin Witt Christensen |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
49.63 |
|
|
|
1995 |
9595AF |
|
|
|
|
2 |
659 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
50.00 |
|
|
|
1998 |
9833AA |
|
|
|
|
3 |
658 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
50.85 |
|
|
|
1997 |
9787AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
229 |
|
Sebastian Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2000 |
0073AC |
50m |
50.96 |
|
|
|
|
|
5 |
138 |
|
Frederik Rindshøj |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9955AN |
50m |
51.00 |
|
|
|
|
|
6 |
655 |
|
Daniel Skaaning |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1993 |
9319AA |
50m |
51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
128 |
|
Frederik Dalhøj Paulsen |
Sigma Swim Birkerød |
1998 |
9833AK |
50m |
51.11 |
|
|
|
|
|
8 |
485 |
|
Sebastian Ovesen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1994 |
9429AB |
50m |
51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
575 |
|
Andreas Hansen |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0089AH |
50m |
51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
581 |
|
Jakob Juul |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0015AK |
50m |
51.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
419 |
|
Mikkel Gadgaard |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9923AA |
50m |
51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
509 |
|
Frans Johannessen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1992 |
9277AB |
50m |
52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
139 |
|
Anton Borring Andersen |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9919AD |
50m |
52.45 |
|
|
|
|
|
14 |
55 |
|
Oliver Jacobsen |
Hvidovre Svømmeklub |
1997 |
9781AQ |
50m |
52.46 |
|
|
|
|
|
15 |
278 |
|
Rasmus Udbye |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0007AM |
50m |
52.46 |
|
|
|
|
|
16 |
121 |
|
Alexander Eggers |
Sigma Swim Birkerød |
1999 |
9967AD |
50m |
52.57 |
|
|
|
|
|
17 |
421 |
|
Christian Holm Jørgensen |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9973AK |
50m |
52.79 |
|
|
|
|
|
18 |
517 |
|
Tobias Andersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1998 |
9853AF |
50m |
53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
418 |
|
Lasse Dall |
Esbjerg Svømmeklub |
1997 |
9763AR |
50m |
53.10 |
|
|
|
|
|
20 |
583 |
|
Matthias Bach Mikkelsen |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0029AM |
50m |
53.17 |
|
|
|
|
|
21 |
627 |
|
Andreas Bui |
H2Odense |
2000 |
0031AJ |
50m |
53.20 |
|
|
|
|
|
22 |
127 |
|
Claus Lerche Iversen |
Sigma Swim Birkerød |
1977 |
7741AA |
50m |
53.58 |
|
|
|
|
|
23 |
265 |
|
Frederik O. Møller |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9935AC |
50m |
53.62 |
|
|
|
|
|
24 |
334 |
|
Julius Munk |
Helsingør Svømmeklub |
2000 |
0055AA |
50m |
53.62 |
|
|
|
|
|
25 |
505 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0073AD |
50m |
53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
240 |
|
Jet Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0487AJ |
50m |
53.94 |
|
|
|
|
|
27 |
180 |
|
Anton Borg Hjort |
Lyseng IF |
2000 |
0065AO |
50m |
54.00 |
|
|
|
|
|
28 |
281 |
|
Tais Andkjær Kristensen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9987AB |
50m |
54.17 |
|
|
|
|
|
29 |
349 |
|
Mads Steen Petersen |
Helsinge Svømmeklub |
1997 |
9765AJ |
50m |
54.47 |
|
|
|
|
|
30 |
38 |
|
Markus Kjeldsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0059AB |
50m |
54.56 |
|
|
|
|
|
31 |
292 |
|
Mads Ottosen |
Holbæk Svømme Klub |
1997 |
9745AH |
50m |
54.60 |
|
|
|
|
|
32 |
164 |
|
Kristoffer Desmareth |
Ringe Svømme Klub |
2000 |
0049AC |
50m |
55.51 |
|
|
|
|
|
33 |
117 |
|
Alexander Vergereau |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0447AA |
50m |
57.24 |
|
|
|
|
|
34 |
684 |
|
Linus Klepp Vik |
Sandnes SLK |
2001 |
M141201 LIN04 |
50m |
57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
100m Frisvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49.06 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Aarhus, Danmark |
|
07-07-2007 |
|
|
|
50.19 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
Herlev Svø |
DEN |
Poznan, Polen |
|
11-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
480 |
|
Rasmus Nickelsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
51.06 |
|
|
|
2003 |
0347AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
386 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0135AG |
50m |
51.51 |
|
|
|
|
|
3 |
416 |
|
Martin H. Abel |
Esbjerg Svømmeklub |
2001 |
0197AF |
50m |
51.98 |
|
|
|
|
|
4 |
367 |
|
Frederik Riedel Lentz |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0187AN |
50m |
52.03 |
|
|
|
|
|
5 |
434 |
|
Malthe Lindeblad |
DeltaSwim |
2001 |
0125AS |
50m |
52.44 |
|
|
|
|
|
6 |
189 |
|
William Textor Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0157AD |
50m |
52.72 |
|
|
|
|
|
7 |
576 |
|
Magnus Dyg Holme |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0205AG |
50m |
53.12 |
|
|
|
|
|
8 |
384 |
|
Leo Badaker |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0255AR |
50m |
53.23 |
|
|
|
|
|
9 |
318 |
|
Laurits Kenskov |
Herlev Svømning |
2001 |
0145AC |
50m |
53.29 |
|
|
|
|
|
10 |
159 |
|
Frederik Møller |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0263AL |
50m |
53.33 |
|
|
|
|
|
11 |
326 |
|
Felix Lund |
Herlev Svømning |
2001 |
0123AM |
50m |
53.48 |
|
|
|
|
|
12 |
114 |
|
Chris Lund Rasmussen |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2001 |
0177AO |
50m |
53.60 |
|
|
|
|
|
13 |
474 |
|
Jonas M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0193AA |
50m |
53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
221 |
|
Alexander Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0377AA |
50m |
53.71 |
|
|
|
|
|
15 |
131 |
|
Frederik Eg Ibsen |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0231AD |
50m |
53.84 |
|
|
|
|
|
16 |
306 |
|
Christopher H. Brown |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0297AQ |
50m |
54.17 |
|
|
|
|
|
17 |
343 |
|
William Houen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0145AF |
50m |
54.21 |
|
|
|
|
|
18 |
623 |
|
Simon Juul Henriksen |
H2Odense |
2001 |
0161AG |
50m |
54.38 |
|
|
|
|
|
19 |
465 |
|
Roar Andersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0183AA |
50m |
54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
301 |
|
Mads Toft |
Holbæk Svømme Klub |
2001 |
0175AL |
50m |
54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
54.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
342 |
|
Villads Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0137AM |
50m |
54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
531 |
|
Jannick Hansen |
Søllerød Svømmeklub |
2001 |
0117AD |
50m |
54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
369 |
|
Christian Crone |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0147AB |
50m |
54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
277 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
Horsens Svømmeklub |
2002 |
0227AM |
50m |
54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
473 |
|
Joakim Køhn |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0375AE |
50m |
54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
379 |
|
Nicolai Andersen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0157AT |
50m |
54.90 |
|
|
|
|
|
28 |
372 |
|
Mathias Vestergaard |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0175AC |
50m |
55.13 |
|
|
|
|
|
29 |
351 |
|
Nicklas Andersen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0171AI |
50m |
55.27 |
|
|
|
|
|
30 |
210 |
|
August Ryom |
Køge Svømmeklub |
2002 |
0253AJ |
50m |
55.39 |
|
|
|
|
|
31 |
316 |
|
Magnus Løhr |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0173AJ |
50m |
55.47 |
|
|
|
|
|
32 |
111 |
|
Matthias Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0191AH |
50m |
55.49 |
|
|
|
|
|
33 |
468 |
|
Carl Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0331AD |
50m |
55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
357 |
|
Mads Stamholt |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0353AM |
50m |
55.73 |
|
|
|
|
|
35 |
567 |
|
Malthe Elkjær |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0367AF |
50m |
55.73 |
|
|
|
|
|
36 |
171 |
|
Jacob Sanchez Witthøfft |
Nakskov Svømme Klub |
2001 |
0147AT |
50m |
55.79 |
|
|
|
|
|
37 |
256 |
|
Carl Emil Hertz Bugge |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0315AC |
50m |
55.79 |
|
|
|
|
|
38 |
560 |
|
Andreas Kronborg |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0229AS |
50m |
55.92 |
|
|
|
|
|
39 |
143 |
|
Daniel Garne Larsen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0373AA |
50m |
56.07 |
|
|
|
|
|
40 |
40 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
Solrød Svømmeklub |
2002 |
0215AL |
50m |
56.09 |
|
|
|
|
|
41 |
134 |
|
Alfred Højberg |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0267AD |
50m |
56.13 |
|
|
|
|
|
42 |
150 |
|
Lucas Emil Christensen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0349AC |
50m |
56.16 |
|
|
|
|
|
43 |
589 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
Vest-Brøndby |
2002 |
0299AI |
50m |
56.44 |
|
|
|
|
|
44 |
264 |
|
Marcus Skøtt Haslev |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0287AB |
50m |
56.45 |
|
|
|
|
|
45 |
58 |
|
Gustav Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0279AD |
50m |
56.53 |
|
|
|
|
|
46 |
354 |
|
Rasmus Petersen |
Haderslev Svømme Klub |
2002 |
0223AU |
50m |
56.60 |
|
|
|
|
|
47 |
608 |
|
Daniel Gallacher |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2002 |
0235AK |
50m |
56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
512 |
|
Magnus Aasberg |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0143AG |
50m |
57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
340 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
57.23 |
|
|
|
2003 |
0389AL |
|
|
|
|
50 |
163 |
|
Sander Linde |
Ringe Svømme Klub |
|
|
50m |
57.48 |
|
|
|
2002 |
0247AD |
|
|
|
|
51 |
524 |
|
Alexander Ravn Borch |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
57.92 |
|
|
|
2001 |
0151AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
648 |
|
Rasmus Thode Møller |
Farum Svømmeklub |
2002 |
0281AR |
50m |
57.99 |
|
|
|
|
|
53 |
594 |
|
Tobias Davidsen |
Vest-Brøndby |
2003 |
0329AD |
50m |
58.51 |
|
|
|
|
|
54 |
312 |
|
Simon Blidarevic |
Hillerød Svømmeklub |
2002 |
0289AB |
50m |
58.62 |
|
|
|
|
|
55 |
427 |
|
Emil Frydenholm |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0235AG |
50m |
58.92 |
|
|
|
|
|
56 |
37 |
|
Emil Lykke Grann |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0391AK |
50m |
59.35 |
|
|
|
|
|
57 |
539 |
|
Mikkel Stilling |
Thisted Svømmeklub |
2003 |
0347AO |
50m |
1:00.49 |
|
|
|
|
|
58 |
327 |
|
Peter Holm |
Herlev Svømning |
2003 |
0393AF |
50m |
1:01.08 |
|
|
|
|
|
59 |
177 |
|
Lucas Jul Pedersen |
Næstved IF |
2003 |
0387AJ |
50m |
1:01.33 |
|
|
|
|
|
60 |
176 |
|
Harald Franck |
Næstved IF |
2003 |
0345AK |
50m |
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
100m Frisvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49.06 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Aarhus, Danmark |
|
07-07-2007 |
|
|
|
50.19 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
Herlev Svø |
DEN |
Poznan, Polen |
|
11-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
480 |
|
Rasmus Nickelsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
51.06 |
|
|
|
2003 |
0347AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
386 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0135AG |
50m |
51.51 |
|
|
|
|
|
3 |
416 |
|
Martin H. Abel |
Esbjerg Svømmeklub |
2001 |
0197AF |
50m |
51.98 |
|
|
|
|
|
4 |
367 |
|
Frederik Riedel Lentz |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0187AN |
50m |
52.03 |
|
|
|
|
|
5 |
434 |
|
Malthe Lindeblad |
DeltaSwim |
2001 |
0125AS |
50m |
52.44 |
|
|
|
|
|
6 |
189 |
|
William Textor Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0157AD |
50m |
52.72 |
|
|
|
|
|
7 |
576 |
|
Magnus Dyg Holme |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0205AG |
50m |
53.12 |
|
|
|
|
|
8 |
384 |
|
Leo Badaker |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0255AR |
50m |
53.23 |
|
|
|
|
|
9 |
318 |
|
Laurits Kenskov |
Herlev Svømning |
2001 |
0145AC |
50m |
53.29 |
|
|
|
|
|
10 |
159 |
|
Frederik Møller |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0263AL |
50m |
53.33 |
|
|
|
|
|
11 |
326 |
|
Felix Lund |
Herlev Svømning |
2001 |
0123AM |
50m |
53.48 |
|
|
|
|
|
12 |
114 |
|
Chris Lund Rasmussen |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2001 |
0177AO |
50m |
53.60 |
|
|
|
|
|
13 |
474 |
|
Jonas M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0193AA |
50m |
53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
221 |
|
Alexander Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0377AA |
50m |
53.71 |
|
|
|
|
|
15 |
131 |
|
Frederik Eg Ibsen |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0231AD |
50m |
53.84 |
|
|
|
|
|
16 |
306 |
|
Christopher H. Brown |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0297AQ |
50m |
54.17 |
|
|
|
|
|
17 |
343 |
|
William Houen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0145AF |
50m |
54.21 |
|
|
|
|
|
18 |
623 |
|
Simon Juul Henriksen |
H2Odense |
2001 |
0161AG |
50m |
54.38 |
|
|
|
|
|
19 |
465 |
|
Roar Andersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0183AA |
50m |
54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
301 |
|
Mads Toft |
Holbæk Svømme Klub |
2001 |
0175AL |
50m |
54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
54.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
342 |
|
Villads Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0137AM |
50m |
54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
531 |
|
Jannick Hansen |
Søllerød Svømmeklub |
2001 |
0117AD |
50m |
54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
369 |
|
Christian Crone |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0147AB |
50m |
54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
277 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
Horsens Svømmeklub |
2002 |
0227AM |
50m |
54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
473 |
|
Joakim Køhn |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0375AE |
50m |
54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
379 |
|
Nicolai Andersen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0157AT |
50m |
54.90 |
|
|
|
|
|
28 |
372 |
|
Mathias Vestergaard |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0175AC |
50m |
55.13 |
|
|
|
|
|
29 |
351 |
|
Nicklas Andersen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0171AI |
50m |
55.27 |
|
|
|
|
|
30 |
210 |
|
August Ryom |
Køge Svømmeklub |
2002 |
0253AJ |
50m |
55.39 |
|
|
|
|
|
31 |
316 |
|
Magnus Løhr |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0173AJ |
50m |
55.47 |
|
|
|
|
|
32 |
111 |
|
Matthias Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0191AH |
50m |
55.49 |
|
|
|
|
|
33 |
468 |
|
Carl Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0331AD |
50m |
55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
357 |
|
Mads Stamholt |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0353AM |
50m |
55.73 |
|
|
|
|
|
35 |
567 |
|
Malthe Elkjær |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0367AF |
50m |
55.73 |
|
|
|
|
|
36 |
171 |
|
Jacob Sanchez Witthøfft |
Nakskov Svømme Klub |
2001 |
0147AT |
50m |
55.79 |
|
|
|
|
|
37 |
256 |
|
Carl Emil Hertz Bugge |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0315AC |
50m |
55.79 |
|
|
|
|
|
38 |
560 |
|
Andreas Kronborg |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0229AS |
50m |
55.92 |
|
|
|
|
|
39 |
143 |
|
Daniel Garne Larsen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0373AA |
50m |
56.07 |
|
|
|
|
|
40 |
40 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
Solrød Svømmeklub |
2002 |
0215AL |
50m |
56.09 |
|
|
|
|
|
41 |
134 |
|
Alfred Højberg |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0267AD |
50m |
56.13 |
|
|
|
|
|
42 |
150 |
|
Lucas Emil Christensen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0349AC |
50m |
56.16 |
|
|
|
|
|
43 |
589 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
Vest-Brøndby |
2002 |
0299AI |
50m |
56.44 |
|
|
|
|
|
44 |
264 |
|
Marcus Skøtt Haslev |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0287AB |
50m |
56.45 |
|
|
|
|
|
45 |
58 |
|
Gustav Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0279AD |
50m |
56.53 |
|
|
|
|
|
46 |
354 |
|
Rasmus Petersen |
Haderslev Svømme Klub |
2002 |
0223AU |
50m |
56.60 |
|
|
|
|
|
47 |
608 |
|
Daniel Gallacher |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2002 |
0235AK |
50m |
56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
512 |
|
Magnus Aasberg |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0143AG |
50m |
57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
340 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
57.23 |
|
|
|
2003 |
0389AL |
|
|
|
|
50 |
163 |
|
Sander Linde |
Ringe Svømme Klub |
|
|
50m |
57.48 |
|
|
|
2002 |
0247AD |
|
|
|
|
51 |
524 |
|
Alexander Ravn Borch |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
57.92 |
|
|
|
2001 |
0151AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
648 |
|
Rasmus Thode Møller |
Farum Svømmeklub |
2002 |
0281AR |
50m |
57.99 |
|
|
|
|
|
53 |
594 |
|
Tobias Davidsen |
Vest-Brøndby |
2003 |
0329AD |
50m |
58.51 |
|
|
|
|
|
54 |
312 |
|
Simon Blidarevic |
Hillerød Svømmeklub |
2002 |
0289AB |
50m |
58.62 |
|
|
|
|
|
55 |
427 |
|
Emil Frydenholm |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0235AG |
50m |
58.92 |
|
|
|
|
|
56 |
37 |
|
Emil Lykke Grann |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0391AK |
50m |
59.35 |
|
|
|
|
|
57 |
539 |
|
Mikkel Stilling |
Thisted Svømmeklub |
2003 |
0347AO |
50m |
1:00.49 |
|
|
|
|
|
58 |
327 |
|
Peter Holm |
Herlev Svømning |
2003 |
0393AF |
50m |
1:01.08 |
|
|
|
|
|
59 |
177 |
|
Lucas Jul Pedersen |
Næstved IF |
2003 |
0387AJ |
50m |
1:01.33 |
|
|
|
|
|
60 |
176 |
|
Harald Franck |
Næstved IF |
2003 |
0345AK |
50m |
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
100m Butterfly Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56.51 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngby Svø |
DEN |
Berlin, Tyskland |
|
22-08-2014 |
|
|
|
59.15 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Netanya, Israel |
|
30-06-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
656 |
|
Emilie Beckmann |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
50m |
58.40 |
|
|
|
1997 |
9778AG |
|
|
|
|
2 |
122 |
|
Caroline Erichsen |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
59.04 |
|
|
|
1998 |
9814AC |
|
|
|
|
3 |
649 |
|
Jeanette Ottesen |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
59.60 |
|
|
|
1987 |
8728AB |
|
|
|
|
4 |
653 |
|
Amalie Mikkelsen |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
1:00.44 |
|
|
|
1997 |
9728AA |
|
|
|
|
5 |
488 |
|
Regitze Gaard |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:00.60 |
|
|
|
2001 |
0178AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
84 |
|
Cecilie Wiuff |
JGI Svømning |
2000 |
0072AB |
50m |
1:00.95 |
|
|
|
|
|
7 |
72 |
|
Lisa Rijkhoff |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0136AF |
50m |
1:01.84 |
|
|
|
|
|
8 |
247 |
|
Luna Donde Feilberg |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0036AJ |
50m |
1:02.68 |
|
|
|
|
|
9 |
455 |
|
Signe Villumsen |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0146AQ |
50m |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
10 |
73 |
|
Lisa Schøn |
Aalborg Svømmeklub |
1999 |
9956AR |
50m |
1:02.99 |
|
|
|
|
|
11 |
123 |
|
Mia Steen Duus |
Sigma Swim Birkerød |
2001 |
0114AE |
50m |
1:03.23 |
|
|
|
|
|
12 |
681 |
|
Eva Sofie Larsen Stangeland |
Sandnes SLK |
2002 |
K110902 EVA02 |
50m |
1:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
398 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
Gentofte Svømme Klub |
2005 |
0502AL |
50m |
1:03.68 |
|
|
|
|
|
14 |
476 |
|
Liva Schmid |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0012AV |
50m |
1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
460 |
|
Schastine Tabor |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2005 |
0598AB |
50m |
1:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
540 |
|
Cecilie Daluiso Salmonsen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:04.45 |
|
|
|
2001 |
0108AH |
|
17 |
246 |
|
Victoria Vorm |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
1:04.95 |
|
|
|
2001 |
0104AF |
|
18 |
251 |
|
Vera Staun Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
1:05.30 |
|
|
|
1999 |
9938AO |
|
19 |
59 |
|
Laura Lange |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
1:05.67 |
|
|
|
2001 |
0132AT |
|
20 |
298 |
|
Ida Maria Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
1:05.82 |
|
|
|
2000 |
0002AR |
|
21 |
35 |
|
Helena V. Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:05.93 |
|
|
|
2000 |
0078AC |
|
|
|
|
22 |
47 |
|
Cecilie Elkjær |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
1:06.71 |
|
|
|
2001 |
0104AC |
|
|
|
|
23 |
209 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:07.10 |
|
|
|
2005 |
0564AB |
|
|
|
|
24 |
680 |
|
Elin Meling |
Sandnes SLK |
|
|
50m |
1:07.47 |
|
|
|
2002 |
K010402 ELI03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
242 |
|
Emma Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9996AH |
50m |
1:07.57 |
|
|
|
|
|
26 |
381 |
|
Sofie Louise Nimb |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0174AP |
50m |
1:07.66 |
|
|
|
|
|
27 |
344 |
|
Freja A. Skov |
Helsingør Svømmeklub |
2000 |
0078AA |
50m |
1:09.60 |
|
|
|
|
|
28 |
670 |
|
Diane Gussing |
Bryne Symjeklubb |
2004 |
|
50m |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
29 |
669 |
|
Kristin Nygård Magnussen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
1:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
100m Butterfly Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56.51 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngby Svø |
DEN |
Berlin, Tyskland |
|
22-08-2014 |
|
|
|
59.15 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Netanya, Israel |
|
30-06-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
656 |
|
Emilie Beckmann |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
50m |
58.40 |
|
|
|
1997 |
9778AG |
|
|
|
|
2 |
122 |
|
Caroline Erichsen |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
59.04 |
|
|
|
1998 |
9814AC |
|
|
|
|
3 |
649 |
|
Jeanette Ottesen |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
59.60 |
|
|
|
1987 |
8728AB |
|
|
|
|
4 |
653 |
|
Amalie Mikkelsen |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
1:00.44 |
|
|
|
1997 |
9728AA |
|
|
|
|
5 |
488 |
|
Regitze Gaard |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:00.60 |
|
|
|
2001 |
0178AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
84 |
|
Cecilie Wiuff |
JGI Svømning |
2000 |
0072AB |
50m |
1:00.95 |
|
|
|
|
|
7 |
72 |
|
Lisa Rijkhoff |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0136AF |
50m |
1:01.84 |
|
|
|
|
|
8 |
247 |
|
Luna Donde Feilberg |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0036AJ |
50m |
1:02.68 |
|
|
|
|
|
9 |
455 |
|
Signe Villumsen |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0146AQ |
50m |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
10 |
73 |
|
Lisa Schøn |
Aalborg Svømmeklub |
1999 |
9956AR |
50m |
1:02.99 |
|
|
|
|
|
11 |
123 |
|
Mia Steen Duus |
Sigma Swim Birkerød |
2001 |
0114AE |
50m |
1:03.23 |
|
|
|
|
|
12 |
681 |
|
Eva Sofie Larsen Stangeland |
Sandnes SLK |
2002 |
K110902 EVA02 |
50m |
1:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
398 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
Gentofte Svømme Klub |
2005 |
0502AL |
50m |
1:03.68 |
|
|
|
|
|
14 |
476 |
|
Liva Schmid |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0012AV |
50m |
1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
460 |
|
Schastine Tabor |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2005 |
0598AB |
50m |
1:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
540 |
|
Cecilie Daluiso Salmonsen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:04.45 |
|
|
|
2001 |
0108AH |
|
17 |
246 |
|
Victoria Vorm |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
1:04.95 |
|
|
|
2001 |
0104AF |
|
18 |
251 |
|
Vera Staun Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
1:05.30 |
|
|
|
1999 |
9938AO |
|
19 |
59 |
|
Laura Lange |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
1:05.67 |
|
|
|
2001 |
0132AT |
|
20 |
298 |
|
Ida Maria Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
1:05.82 |
|
|
|
2000 |
0002AR |
|
21 |
35 |
|
Helena V. Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:05.93 |
|
|
|
2000 |
0078AC |
|
|
|
|
22 |
47 |
|
Cecilie Elkjær |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
1:06.71 |
|
|
|
2001 |
0104AC |
|
|
|
|
23 |
209 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:07.10 |
|
|
|
2005 |
0564AB |
|
|
|
|
24 |
680 |
|
Elin Meling |
Sandnes SLK |
|
|
50m |
1:07.47 |
|
|
|
2002 |
K010402 ELI03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
242 |
|
Emma Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9996AH |
50m |
1:07.57 |
|
|
|
|
|
26 |
381 |
|
Sofie Louise Nimb |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0174AP |
50m |
1:07.66 |
|
|
|
|
|
27 |
344 |
|
Freja A. Skov |
Helsingør Svømmeklub |
2000 |
0078AA |
50m |
1:09.60 |
|
|
|
|
|
28 |
670 |
|
Diane Gussing |
Bryne Symjeklubb |
2004 |
|
50m |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
29 |
669 |
|
Kristin Nygård Magnussen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
1:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
100m Butterfly Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56.51 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngby Svø |
DEN |
Berlin, Tyskland |
|
22-08-2014 |
|
|
|
59.15 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Netanya, Israel |
|
30-06-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
361 |
|
Karoline Barrett |
Greve Svømmeklub |
|
|
50m |
1:00.87 |
|
|
|
2002 |
0286AA |
|
|
|
|
2 |
371 |
|
Gro Grinda Rasmussen |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.58 |
|
|
|
2003 |
0372AF |
|
|
|
|
3 |
475 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:02.74 |
|
|
|
2002 |
0222AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
325 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
Herlev Svømning |
2003 |
0392AI |
50m |
1:04.07 |
|
|
|
|
|
5 |
554 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
50m |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
6 |
337 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0246AC |
50m |
1:04.39 |
|
|
|
|
|
7 |
389 |
|
Asta Poulsen Dolan |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0414AH |
50m |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
8 |
454 |
|
Mia Borgensgaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0368AT |
50m |
1:04.46 |
|
|
|
|
|
9 |
552 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0408AB |
50m |
1:04.51 |
|
|
|
|
|
10 |
32 |
|
Marie Uglebjerg |
Kalundborg SK |
2002 |
0222AB |
50m |
1:05.11 |
|
|
|
|
|
11 |
424 |
|
Thilde Timmermand |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0272AP |
50m |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
12 |
620 |
|
Nikoline Andersen |
H2Odense |
2003 |
0368AR |
50m |
1:05.56 |
|
|
|
|
|
13 |
261 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0366AA |
50m |
1:05.89 |
|
|
|
|
|
14 |
253 |
|
Esther Else Grubert |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0374AG |
50m |
1:06.68 |
|
|
|
|
|
15 |
518 |
|
Frederikke Echardt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0274AG |
50m |
1:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
467 |
|
Amalie Michelsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0308AC |
50m |
1:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
409 |
|
Christina M. Glargaard |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0428AC |
50m |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
279 |
|
Sofie Le Fevre |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0448AX |
50m |
1:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
472 |
|
Freya Nørlund Wentzel |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0374AC |
50m |
1:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
39 |
|
Line Lyskjær |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0324AO |
50m |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
21 |
390 |
|
Astrid M. Østergaard |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0412AS |
50m |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
22 |
160 |
|
Katja Kjær Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0268AU |
50m |
1:07.35 |
|
|
|
|
|
23 |
151 |
|
Therese Sand Frederiksen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0374AT |
50m |
1:07.44 |
|
|
|
|
|
24 |
423 |
|
Astrid Nielsen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0276AO |
50m |
1:07.46 |
|
|
|
|
|
25 |
79 |
|
Karoline L. Kristensen |
Aalborg Svømmeklub |
2003 |
0326AQ |
50m |
1:07.50 |
|
|
|
|
|
26 |
571 |
|
Mitzi D. Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0298AB |
50m |
1:07.64 |
|
|
|
|
|
27 |
407 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0466AK |
50m |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
28 |
41 |
|
Katja Skovdal Lorentzen |
Solrød Svømmeklub |
2003 |
0338AQ |
50m |
1:07.96 |
|
|
|
|
|
29 |
610 |
|
Eva Hjort |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0452AE |
50m |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
443 |
|
Maria Mehlsen |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0392AX |
50m |
1:08.33 |
|
|
|
|
|
31 |
323 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
Herlev Svømning |
2003 |
0398AE |
50m |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
32 |
87 |
|
Christine Henriksen |
JGI Svømning |
2003 |
0376AM |
50m |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
33 |
502 |
|
Camilla Hougaard |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0282AJ |
50m |
1:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
445 |
|
Ane Kirstine Granild |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0412AP |
50m |
1:08.50 |
|
|
|
|
|
35 |
503 |
|
Alberte Fie Petersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0224AH |
50m |
1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
395 |
|
Frederikke Falk-List |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
1:08.83 |
|
|
|
2004 |
0488AB |
|
37 |
377 |
|
Sara Damkjær Bartels |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
1:08.87 |
|
|
|
2004 |
0478AC |
|
38 |
397 |
|
Clara Carlquist |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
1:08.91 |
|
|
|
2003 |
0314AN |
|
39 |
305 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
1:08.92 |
|
|
|
2003 |
0352AQ |
|
40 |
207 |
|
Kathrine Sofie Jensen |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:08.97 |
|
|
|
2003 |
0352AC |
|
41 |
600 |
|
Louise Houe Andersen |
Viborg Svømme Klub |
|
|
50m |
1:08.97 |
|
|
|
2003 |
0384AN |
|
42 |
615 |
|
Sarah Carugati |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:09.09 |
|
|
|
2004 |
0466AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
89 |
|
Pernille Elm Jensen |
JGI Svømning |
2003 |
0302AI |
50m |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
44 |
617 |
|
Emilie Podiss Petersen |
H2Odense |
2004 |
0404AO |
50m |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
45 |
380 |
|
Malou Soelberg |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0438AE |
50m |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
46 |
569 |
|
Svava Kj. Gregersen |
Vejle Svømmeklub |
2004 |
0426AC |
50m |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
47 |
587 |
|
Emma Vega Thorsen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0402AH |
50m |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
48 |
556 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0368AL |
50m |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
49 |
224 |
|
Elena Westmark Holm |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0336AD |
50m |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
50 |
266 |
|
Olivia Callesen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0432AK |
50m |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
51 |
599 |
|
Josephine Larsen |
Viborg Svømme Klub |
2004 |
0476AQ |
50m |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
52 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
53 |
197 |
|
Cathrine Toftelund Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0306AO |
50m |
1:10.21 |
|
|
|
|
|
54 |
537 |
|
Camilla Kjær |
Thisted Svømmeklub |
2003 |
0354AD |
50m |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
55 |
528 |
|
Anna Nørskov |
Søllerød Svømmeklub |
2004 |
0414AO |
50m |
1:10.34 |
|
|
|
|
|
56 |
101 |
|
Luna Emilie Olsen |
Slangerup Svømmeklub |
2003 |
0312AC |
50m |
1:10.40 |
|
|
|
|
|
57 |
542 |
|
Josefine Arbo Sørensen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2004 |
0446AD |
50m |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
58 |
521 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0476AA |
50m |
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
511 |
|
Sofie Hertzberg |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0262AK |
50m |
1:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
446 |
|
Frida Saks Justesen |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0452AM |
50m |
1:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
339 |
|
Pil Sylvander |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0386AN |
50m |
1:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
24 |
|
Clara Lynggaard |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2002 |
0272AY |
50m |
1:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
328 |
|
Anja Xin Andersen |
Herlev Svømning |
2004 |
0444AD |
50m |
1:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
100m Butterfly Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56.51 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngby Svø |
DEN |
Berlin, Tyskland |
|
22-08-2014 |
|
|
|
59.15 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Netanya, Israel |
|
30-06-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
361 |
|
Karoline Barrett |
Greve Svømmeklub |
|
|
50m |
1:00.87 |
|
|
|
2002 |
0286AA |
|
|
|
|
2 |
371 |
|
Gro Grinda Rasmussen |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.58 |
|
|
|
2003 |
0372AF |
|
|
|
|
3 |
475 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:02.74 |
|
|
|
2002 |
0222AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
325 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
Herlev Svømning |
2003 |
0392AI |
50m |
1:04.07 |
|
|
|
|
|
5 |
554 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
50m |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
6 |
337 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0246AC |
50m |
1:04.39 |
|
|
|
|
|
7 |
389 |
|
Asta Poulsen Dolan |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0414AH |
50m |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
8 |
454 |
|
Mia Borgensgaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0368AT |
50m |
1:04.46 |
|
|
|
|
|
9 |
552 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0408AB |
50m |
1:04.51 |
|
|
|
|
|
10 |
32 |
|
Marie Uglebjerg |
Kalundborg SK |
2002 |
0222AB |
50m |
1:05.11 |
|
|
|
|
|
11 |
424 |
|
Thilde Timmermand |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0272AP |
50m |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
12 |
620 |
|
Nikoline Andersen |
H2Odense |
2003 |
0368AR |
50m |
1:05.56 |
|
|
|
|
|
13 |
261 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0366AA |
50m |
1:05.89 |
|
|
|
|
|
14 |
253 |
|
Esther Else Grubert |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0374AG |
50m |
1:06.68 |
|
|
|
|
|
15 |
518 |
|
Frederikke Echardt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0274AG |
50m |
1:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
467 |
|
Amalie Michelsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0308AC |
50m |
1:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
409 |
|
Christina M. Glargaard |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0428AC |
50m |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
279 |
|
Sofie Le Fevre |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0448AX |
50m |
1:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
472 |
|
Freya Nørlund Wentzel |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0374AC |
50m |
1:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
39 |
|
Line Lyskjær |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0324AO |
50m |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
21 |
390 |
|
Astrid M. Østergaard |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0412AS |
50m |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
22 |
160 |
|
Katja Kjær Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0268AU |
50m |
1:07.35 |
|
|
|
|
|
23 |
151 |
|
Therese Sand Frederiksen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0374AT |
50m |
1:07.44 |
|
|
|
|
|
24 |
423 |
|
Astrid Nielsen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0276AO |
50m |
1:07.46 |
|
|
|
|
|
25 |
79 |
|
Karoline L. Kristensen |
Aalborg Svømmeklub |
2003 |
0326AQ |
50m |
1:07.50 |
|
|
|
|
|
26 |
571 |
|
Mitzi D. Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0298AB |
50m |
1:07.64 |
|
|
|
|
|
27 |
407 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0466AK |
50m |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
28 |
41 |
|
Katja Skovdal Lorentzen |
Solrød Svømmeklub |
2003 |
0338AQ |
50m |
1:07.96 |
|
|
|
|
|
29 |
610 |
|
Eva Hjort |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0452AE |
50m |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
443 |
|
Maria Mehlsen |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0392AX |
50m |
1:08.33 |
|
|
|
|
|
31 |
323 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
Herlev Svømning |
2003 |
0398AE |
50m |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
32 |
87 |
|
Christine Henriksen |
JGI Svømning |
2003 |
0376AM |
50m |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
33 |
502 |
|
Camilla Hougaard |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0282AJ |
50m |
1:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
445 |
|
Ane Kirstine Granild |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0412AP |
50m |
1:08.50 |
|
|
|
|
|
35 |
503 |
|
Alberte Fie Petersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0224AH |
50m |
1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
395 |
|
Frederikke Falk-List |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
1:08.83 |
|
|
|
2004 |
0488AB |
|
37 |
377 |
|
Sara Damkjær Bartels |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
1:08.87 |
|
|
|
2004 |
0478AC |
|
38 |
397 |
|
Clara Carlquist |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
1:08.91 |
|
|
|
2003 |
0314AN |
|
39 |
305 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
1:08.92 |
|
|
|
2003 |
0352AQ |
|
40 |
207 |
|
Kathrine Sofie Jensen |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:08.97 |
|
|
|
2003 |
0352AC |
|
41 |
600 |
|
Louise Houe Andersen |
Viborg Svømme Klub |
|
|
50m |
1:08.97 |
|
|
|
2003 |
0384AN |
|
42 |
615 |
|
Sarah Carugati |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:09.09 |
|
|
|
2004 |
0466AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
89 |
|
Pernille Elm Jensen |
JGI Svømning |
2003 |
0302AI |
50m |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
44 |
617 |
|
Emilie Podiss Petersen |
H2Odense |
2004 |
0404AO |
50m |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
45 |
380 |
|
Malou Soelberg |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0438AE |
50m |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
46 |
569 |
|
Svava Kj. Gregersen |
Vejle Svømmeklub |
2004 |
0426AC |
50m |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
47 |
587 |
|
Emma Vega Thorsen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0402AH |
50m |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
48 |
556 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0368AL |
50m |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
49 |
224 |
|
Elena Westmark Holm |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0336AD |
50m |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
50 |
266 |
|
Olivia Callesen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0432AK |
50m |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
51 |
599 |
|
Josephine Larsen |
Viborg Svømme Klub |
2004 |
0476AQ |
50m |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
52 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
53 |
197 |
|
Cathrine Toftelund Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0306AO |
50m |
1:10.21 |
|
|
|
|
|
54 |
537 |
|
Camilla Kjær |
Thisted Svømmeklub |
2003 |
0354AD |
50m |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
55 |
528 |
|
Anna Nørskov |
Søllerød Svømmeklub |
2004 |
0414AO |
50m |
1:10.34 |
|
|
|
|
|
56 |
101 |
|
Luna Emilie Olsen |
Slangerup Svømmeklub |
2003 |
0312AC |
50m |
1:10.40 |
|
|
|
|
|
57 |
542 |
|
Josefine Arbo Sørensen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2004 |
0446AD |
50m |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
58 |
521 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0476AA |
50m |
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
511 |
|
Sofie Hertzberg |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0262AK |
50m |
1:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
446 |
|
Frida Saks Justesen |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0452AM |
50m |
1:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
339 |
|
Pil Sylvander |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0386AN |
50m |
1:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
24 |
|
Clara Lynggaard |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2002 |
0272AY |
50m |
1:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
328 |
|
Anja Xin Andersen |
Herlev Svømning |
2004 |
0444AD |
50m |
1:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
100m Brystsvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59.17 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
08-04-2019 |
|
|
|
1:02.21 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
AGF |
DEN |
Baku, Azerbaijan |
|
27-06-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
663 |
|
Tobias B. Bjerg |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:01.10 |
|
|
|
1998 |
9807AC |
|
|
|
|
2 |
641 |
|
Philip Greve |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.47 |
|
|
|
1998 |
9839AK |
|
|
|
|
3 |
293 |
|
Niels Ottosen |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
1:02.52 |
|
|
|
1998 |
9801AF |
|
|
|
|
4 |
486 |
|
Jacob M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:03.03 |
|
|
|
1997 |
9737AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
68 |
|
Janus Meinert |
Aalborg Svømmeklub |
1995 |
9517AF |
50m |
1:03.86 |
|
|
|
|
|
6 |
447 |
|
Andreas Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2000 |
0007AO |
50m |
1:04.87 |
|
|
|
|
|
7 |
275 |
|
Nicklas Steen Hansen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9905AI |
50m |
1:05.67 |
|
|
|
|
|
8 |
376 |
|
Rasmus Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2000 |
0021AB |
50m |
1:06.27 |
|
|
|
|
|
9 |
248 |
|
Magnus Carstensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9903AH |
50m |
1:06.53 |
|
|
|
|
|
10 |
591 |
|
Casper Davidsen |
Vest-Brøndby |
1999 |
9979AA |
50m |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
11 |
526 |
|
Mikkel S. Hansen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0001AG |
50m |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
146 |
|
Joakim Brønnum |
Sigma Swim Allerød |
1997 |
9759AT |
50m |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
13 |
667 |
|
Viktor Anfinnsen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
14 |
348 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
Helsinge Svømmeklub |
2000 |
0095AI |
50m |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
15 |
286 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0007AN |
50m |
1:07.52 |
|
|
|
|
|
16 |
652 |
|
Lasse Kriegel Skovrup |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9861AK |
50m |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
17 |
549 |
|
Antoine Montier |
VAT Copenhagen-MK31 |
1993 |
9327AO |
50m |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
18 |
471 |
|
Ferdinand Wahl |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0089AB |
50m |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
462 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1999 |
9921AF |
50m |
1:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
270 |
|
Emil Knudsen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9975AO |
50m |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
21 |
161 |
|
Oliver Phil Langsted |
Ringe Svømme Klub |
1999 |
9925AO |
50m |
1:09.52 |
|
|
|
|
|
22 |
60 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0059AH |
50m |
1:09.87 |
|
|
|
|
|
23 |
240 |
|
Jet Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0487AJ |
50m |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
24 |
53 |
|
Owais Hamid |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0077AP |
50m |
1:10.79 |
|
|
|
|
|
25 |
168 |
|
Jonas Ejby |
Nyborg Svømmeklub |
2000 |
0063AJ |
50m |
1:10.94 |
|
|
|
|
|
26 |
497 |
|
Emil Andersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1992 |
9273AH |
50m |
1:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
674 |
|
Silas Lykke |
Plymouth Leander |
2003 |
|
50m |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
100m Brystsvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59.17 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
08-04-2019 |
|
|
|
1:02.21 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
AGF |
DEN |
Baku, Azerbaijan |
|
27-06-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
663 |
|
Tobias B. Bjerg |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:01.10 |
|
|
|
1998 |
9807AC |
|
|
|
|
2 |
641 |
|
Philip Greve |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.47 |
|
|
|
1998 |
9839AK |
|
|
|
|
3 |
293 |
|
Niels Ottosen |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
1:02.52 |
|
|
|
1998 |
9801AF |
|
|
|
|
4 |
486 |
|
Jacob M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:03.03 |
|
|
|
1997 |
9737AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
68 |
|
Janus Meinert |
Aalborg Svømmeklub |
1995 |
9517AF |
50m |
1:03.86 |
|
|
|
|
|
6 |
447 |
|
Andreas Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2000 |
0007AO |
50m |
1:04.87 |
|
|
|
|
|
7 |
275 |
|
Nicklas Steen Hansen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9905AI |
50m |
1:05.67 |
|
|
|
|
|
8 |
376 |
|
Rasmus Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2000 |
0021AB |
50m |
1:06.27 |
|
|
|
|
|
9 |
248 |
|
Magnus Carstensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9903AH |
50m |
1:06.53 |
|
|
|
|
|
10 |
591 |
|
Casper Davidsen |
Vest-Brøndby |
1999 |
9979AA |
50m |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
11 |
526 |
|
Mikkel S. Hansen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0001AG |
50m |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
146 |
|
Joakim Brønnum |
Sigma Swim Allerød |
1997 |
9759AT |
50m |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
13 |
667 |
|
Viktor Anfinnsen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
14 |
348 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
Helsinge Svømmeklub |
2000 |
0095AI |
50m |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
15 |
286 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0007AN |
50m |
1:07.52 |
|
|
|
|
|
16 |
652 |
|
Lasse Kriegel Skovrup |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9861AK |
50m |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
17 |
549 |
|
Antoine Montier |
VAT Copenhagen-MK31 |
1993 |
9327AO |
50m |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
18 |
471 |
|
Ferdinand Wahl |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0089AB |
50m |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
462 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1999 |
9921AF |
50m |
1:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
270 |
|
Emil Knudsen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9975AO |
50m |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
21 |
161 |
|
Oliver Phil Langsted |
Ringe Svømme Klub |
1999 |
9925AO |
50m |
1:09.52 |
|
|
|
|
|
22 |
60 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0059AH |
50m |
1:09.87 |
|
|
|
|
|
23 |
240 |
|
Jet Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0487AJ |
50m |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
24 |
53 |
|
Owais Hamid |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0077AP |
50m |
1:10.79 |
|
|
|
|
|
25 |
168 |
|
Jonas Ejby |
Nyborg Svømmeklub |
2000 |
0063AJ |
50m |
1:10.94 |
|
|
|
|
|
26 |
497 |
|
Emil Andersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1992 |
9273AH |
50m |
1:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
674 |
|
Silas Lykke |
Plymouth Leander |
2003 |
|
50m |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
100m Brystsvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59.17 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
08-04-2019 |
|
|
|
1:02.21 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
AGF |
DEN |
Baku, Azerbaijan |
|
27-06-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
607 |
|
Aksel Skrydstrup |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:04.87 |
|
|
|
2001 |
0155AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
223 |
|
Asger Væver Hartvig |
Hørsholm Svømmeforening |
2002 |
0277AB |
50m |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
3 |
71 |
|
Lawrence Langley |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0125AI |
50m |
1:06.02 |
|
|
|
|
|
4 |
288 |
|
Filip Cederstrøm |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0285AK |
50m |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
5 |
612 |
|
Magnus Mikkelsen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2001 |
0171AM |
50m |
1:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
507 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0215AD |
50m |
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
272 |
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0111AR |
50m |
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
375 |
|
Oliver Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0225AE |
50m |
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
228 |
|
Martin Vennick Haugbølle |
Hørsholm Svømmeforening |
2001 |
0155AE |
50m |
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
634 |
|
Oliver Hallenborg |
H2Odense |
2002 |
0243AA |
50m |
1:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
36 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
Silkeborg Svømmeklub |
2002 |
0239AL |
50m |
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
438 |
|
Mathias Lund Hansen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0269AD |
50m |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
289 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0359AJ |
50m |
1:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
622 |
|
Victor Nygaard |
H2Odense |
2003 |
0361AH |
50m |
1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
584 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0121AH |
50m |
1:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
338 |
|
Oliver Bak Jensen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0257AT |
50m |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
154 |
|
Alexander Søgaard |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0293AE |
50m |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
573 |
|
Emil Kragh |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0197AL |
50m |
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
550 |
|
Carl Terp Larsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2001 |
0119AN |
50m |
1:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
574 |
|
Mads Sørensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0139AF |
50m |
1:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
259 |
|
Jeppe Seelig Larsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0245AL |
50m |
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
256 |
|
Carl Emil Hertz Bugge |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0315AC |
50m |
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
557 |
|
Jacob Christensen |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0265AG |
50m |
1:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
317 |
|
Gustav Nissen |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0177AM |
50m |
1:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
106 |
|
Elias Rought |
Slagelse Svømmeklub |
2003 |
0359AF |
50m |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
366 |
|
Asger Johansen |
Glostrup Svømmeklub |
2003 |
0395AE |
50m |
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
566 |
|
Oliver Fenger |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0303AO |
50m |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
441 |
|
Markus Toft |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0377AK |
50m |
1:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
350 |
|
Marcus Christiansen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0145AT |
50m |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
321 |
|
Victor Bendix Beiter |
Herlev Svømning |
2001 |
0113AG |
50m |
1:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
152 |
|
Villads Kruse |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0371AI |
50m |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
545 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0371AG |
50m |
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
290 |
|
Mads Lund |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0253AO |
50m |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
565 |
|
Kim Doan Nguyen |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0381AH |
50m |
1:11.97 |
|
|
35 |
590 |
|
Asbjørn Floor-Bøjden |
Vest-Brøndby |
|
|
50m |
1:12.06 |
|
|
|
2002 |
0277AI |
|
36 |
353 |
|
Frederik Kongstad Hansen |
Haslev Svømmeklub |
|
|
50m |
1:12.17 |
|
|
|
2001 |
0169AL |
|
37 |
214 |
|
Mert Kaya |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:12.29 |
|
|
|
2001 |
0193AF |
|
38 |
494 |
|
Peter Hymøller |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
50m |
1:12.52 |
|
|
|
2001 |
0151AH |
|
39 |
604 |
|
Mikkel Riis |
Viborg Svømme Klub |
|
|
50m |
1:12.62 |
|
|
|
2002 |
0257AR |
|
40 |
329 |
|
Harald Wiehe Struberg |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
1:12.76 |
|
|
|
2003 |
0331AT |
|
41 |
580 |
|
Philip Andersen Ravn |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
1:13.16 |
|
|
|
2002 |
0241AL |
|
42 |
294 |
|
Oliver Lystlund |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
1:13.26 |
|
|
|
2003 |
0363AA |
|
43 |
185 |
|
William Sloth |
Lyseng IF |
|
|
50m |
1:13.80 |
|
|
|
2003 |
0367AJ |
|
44 |
570 |
|
Sune Schaarup |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
1:13.83 |
|
|
|
2003 |
0359AG |
|
45 |
645 |
|
Frederik Jørgensen |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
1:13.93 |
|
|
|
2003 |
0393AL |
|
46 |
186 |
|
Anders Lundin Brockdorff |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:14.05 |
|
|
|
2003 |
0301AE |
|
47 |
199 |
|
Christoffer W Frederiksen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:14.06 |
|
|
|
2003 |
0363AG |
|
48 |
414 |
|
Tobias Svenningsen |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:14.22 |
|
|
|
2003 |
0333AI |
|
49 |
464 |
|
Gustav Hartig-Larsen |
SVØM Korsør |
|
|
50m |
1:14.23 |
|
|
|
2003 |
0379AN |
|
50 |
479 |
|
Mikkel Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:14.39 |
|
|
|
2003 |
0365AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
429 |
|
Martin Broch |
DeltaSwim |
2001 |
0125AM |
50m |
1:14.39 |
|
|
|
|
|
52 |
626 |
|
Casper Bang Clausen |
H2Odense |
2003 |
0391AJ |
50m |
1:14.41 |
|
|
|
|
|
53 |
205 |
|
Bror Textor-Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0381AD |
50m |
1:14.53 |
|
|
|
|
|
54 |
175 |
|
Tobias Lindberg |
Nakskov Svømme Klub |
2003 |
0397AI |
50m |
1:14.60 |
|
|
|
|
|
55 |
589 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
Vest-Brøndby |
2002 |
0299AI |
50m |
1:14.66 |
|
|
|
|
|
56 |
442 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0395AG |
50m |
1:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
100m Brystsvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59.17 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
08-04-2019 |
|
|
|
1:02.21 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
AGF |
DEN |
Baku, Azerbaijan |
|
27-06-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
607 |
|
Aksel Skrydstrup |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:04.87 |
|
|
|
2001 |
0155AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
223 |
|
Asger Væver Hartvig |
Hørsholm Svømmeforening |
2002 |
0277AB |
50m |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
3 |
71 |
|
Lawrence Langley |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0125AI |
50m |
1:06.02 |
|
|
|
|
|
4 |
288 |
|
Filip Cederstrøm |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0285AK |
50m |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
5 |
612 |
|
Magnus Mikkelsen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2001 |
0171AM |
50m |
1:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
507 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0215AD |
50m |
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
272 |
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0111AR |
50m |
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
375 |
|
Oliver Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0225AE |
50m |
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
228 |
|
Martin Vennick Haugbølle |
Hørsholm Svømmeforening |
2001 |
0155AE |
50m |
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
634 |
|
Oliver Hallenborg |
H2Odense |
2002 |
0243AA |
50m |
1:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
36 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
Silkeborg Svømmeklub |
2002 |
0239AL |
50m |
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
438 |
|
Mathias Lund Hansen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0269AD |
50m |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
289 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0359AJ |
50m |
1:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
622 |
|
Victor Nygaard |
H2Odense |
2003 |
0361AH |
50m |
1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
584 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0121AH |
50m |
1:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
338 |
|
Oliver Bak Jensen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0257AT |
50m |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
154 |
|
Alexander Søgaard |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0293AE |
50m |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
573 |
|
Emil Kragh |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0197AL |
50m |
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
550 |
|
Carl Terp Larsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2001 |
0119AN |
50m |
1:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
574 |
|
Mads Sørensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0139AF |
50m |
1:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
259 |
|
Jeppe Seelig Larsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0245AL |
50m |
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
256 |
|
Carl Emil Hertz Bugge |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0315AC |
50m |
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
557 |
|
Jacob Christensen |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0265AG |
50m |
1:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
317 |
|
Gustav Nissen |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0177AM |
50m |
1:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
106 |
|
Elias Rought |
Slagelse Svømmeklub |
2003 |
0359AF |
50m |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
366 |
|
Asger Johansen |
Glostrup Svømmeklub |
2003 |
0395AE |
50m |
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
566 |
|
Oliver Fenger |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0303AO |
50m |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
441 |
|
Markus Toft |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0377AK |
50m |
1:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
350 |
|
Marcus Christiansen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0145AT |
50m |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
321 |
|
Victor Bendix Beiter |
Herlev Svømning |
2001 |
0113AG |
50m |
1:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
152 |
|
Villads Kruse |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0371AI |
50m |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
545 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0371AG |
50m |
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
290 |
|
Mads Lund |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0253AO |
50m |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
565 |
|
Kim Doan Nguyen |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0381AH |
50m |
1:11.97 |
|
|
35 |
590 |
|
Asbjørn Floor-Bøjden |
Vest-Brøndby |
|
|
50m |
1:12.06 |
|
|
|
2002 |
0277AI |
|
36 |
353 |
|
Frederik Kongstad Hansen |
Haslev Svømmeklub |
|
|
50m |
1:12.17 |
|
|
|
2001 |
0169AL |
|
37 |
214 |
|
Mert Kaya |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:12.29 |
|
|
|
2001 |
0193AF |
|
38 |
494 |
|
Peter Hymøller |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
50m |
1:12.52 |
|
|
|
2001 |
0151AH |
|
39 |
604 |
|
Mikkel Riis |
Viborg Svømme Klub |
|
|
50m |
1:12.62 |
|
|
|
2002 |
0257AR |
|
40 |
329 |
|
Harald Wiehe Struberg |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
1:12.76 |
|
|
|
2003 |
0331AT |
|
41 |
580 |
|
Philip Andersen Ravn |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
1:13.16 |
|
|
|
2002 |
0241AL |
|
42 |
294 |
|
Oliver Lystlund |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
1:13.26 |
|
|
|
2003 |
0363AA |
|
43 |
185 |
|
William Sloth |
Lyseng IF |
|
|
50m |
1:13.80 |
|
|
|
2003 |
0367AJ |
|
44 |
570 |
|
Sune Schaarup |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
1:13.83 |
|
|
|
2003 |
0359AG |
|
45 |
645 |
|
Frederik Jørgensen |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
1:13.93 |
|
|
|
2003 |
0393AL |
|
46 |
186 |
|
Anders Lundin Brockdorff |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:14.05 |
|
|
|
2003 |
0301AE |
|
47 |
199 |
|
Christoffer W Frederiksen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:14.06 |
|
|
|
2003 |
0363AG |
|
48 |
414 |
|
Tobias Svenningsen |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:14.22 |
|
|
|
2003 |
0333AI |
|
49 |
464 |
|
Gustav Hartig-Larsen |
SVØM Korsør |
|
|
50m |
1:14.23 |
|
|
|
2003 |
0379AN |
|
50 |
479 |
|
Mikkel Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:14.39 |
|
|
|
2003 |
0365AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
429 |
|
Martin Broch |
DeltaSwim |
2001 |
0125AM |
50m |
1:14.39 |
|
|
|
|
|
52 |
626 |
|
Casper Bang Clausen |
H2Odense |
2003 |
0391AJ |
50m |
1:14.41 |
|
|
|
|
|
53 |
205 |
|
Bror Textor-Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0381AD |
50m |
1:14.53 |
|
|
|
|
|
54 |
175 |
|
Tobias Lindberg |
Nakskov Svømme Klub |
2003 |
0397AI |
50m |
1:14.60 |
|
|
|
|
|
55 |
589 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
Vest-Brøndby |
2002 |
0299AI |
50m |
1:14.66 |
|
|
|
|
|
56 |
442 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0395AG |
50m |
1:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
200m Frisvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:57.61 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød S |
DEN |
Rom, Italien |
|
30-07-2009 |
|
|
|
1:59.91 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Antwerpen, Belgien |
|
07-07-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
662 |
|
Signe Bro |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
1:58.94 |
|
|
|
1999 |
9942AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
631 |
|
Laura Glerup Jensen |
H2Odense |
1998 |
9854AV |
50m |
2:00.27 |
|
|
|
|
|
3 |
657 |
|
Emily Gantriis |
Helsinge Svømmeklub |
1999 |
9966AB |
50m |
2:01.60 |
|
|
|
|
|
4 |
244 |
|
Marina Heller Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1994 |
9404AL |
50m |
2:01.73 |
|
|
|
|
|
5 |
239 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
1998 |
9806AF |
50m |
2:02.15 |
|
|
|
|
|
6 |
299 |
|
Amalie Søby Mortensen |
Holbæk Svømme Klub |
2001 |
0112AJ |
50m |
2:02.18 |
|
|
|
|
|
7 |
282 |
|
Helena Rosendahl Bach |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0074AM |
50m |
2:02.44 |
|
|
|
|
|
8 |
64 |
|
Line Jørgensen Bruun |
Aalborg Svømmeklub |
1995 |
9544AF |
50m |
2:02.55 |
|
|
|
|
|
9 |
70 |
|
Katrine Bukh Villesen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0042AL |
50m |
2:03.54 |
|
|
|
|
|
10 |
66 |
|
Amalie Bærentsen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0078AE |
50m |
2:04.27 |
|
|
|
|
|
11 |
683 |
|
Eline Vik |
Sandnes SLK |
2002 |
K070202 ELI01 |
50m |
2:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
21 |
|
Tonni McNeese |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0186AL |
50m |
2:05.17 |
|
|
|
|
|
13 |
166 |
|
Iben Bak |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0124AH |
50m |
2:05.45 |
|
|
|
|
|
14 |
94 |
|
Andrea Paaske |
JGI Svømning |
2001 |
0186AF |
50m |
2:05.70 |
|
|
|
|
|
15 |
67 |
|
Camilla Ottesen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0032AE |
50m |
2:06.23 |
|
|
|
|
|
16 |
191 |
|
Klara Reeh |
Lyngby Svømmeklub |
1999 |
9934AO |
50m |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
17 |
167 |
|
Karina Høybye Olesen |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0106AA |
50m |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
18 |
392 |
|
Nina Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0072AD |
50m |
2:07.00 |
|
|
|
|
|
19 |
95 |
|
Lærke Toft Ruby |
JGI Svømning |
1999 |
9996AG |
50m |
2:07.05 |
|
|
|
|
|
20 |
92 |
|
Anna Aavang Brendstrup |
JGI Svømning |
2000 |
0066AO |
50m |
2:09.04 |
|
|
|
|
|
21 |
504 |
|
Kamille Auerbach-Lind |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0112AL |
50m |
2:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
109 |
|
Sofie Nielsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0198AF |
50m |
2:09.44 |
|
|
|
|
|
23 |
508 |
|
Julie Darlem Brandt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0182AH |
50m |
2:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
296 |
|
Mai Pallvi |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
2:10.35 |
|
|
|
2000 |
0072AS |
|
|
|
|
25 |
82 |
|
Johanne Marie Poulsen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:12.13 |
|
|
|
2001 |
0144AC |
|
|
|
|
26 |
227 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
50m |
2:12.59 |
|
|
|
2000 |
0022AI |
|
|
|
|
27 |
331 |
|
Helena Hvid Hansen |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
2:12.75 |
|
|
|
2001 |
0186AR |
|
|
|
|
28 |
668 |
|
Ingeborg Muri Stangeland |
Bryne Symjeklubb |
|
|
50m |
2:16.49 |
|
|
|
2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
200m Frisvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:57.61 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød S |
DEN |
Rom, Italien |
|
30-07-2009 |
|
|
|
1:59.91 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Antwerpen, Belgien |
|
07-07-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
662 |
|
Signe Bro |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
1:58.94 |
|
|
|
1999 |
9942AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
631 |
|
Laura Glerup Jensen |
H2Odense |
1998 |
9854AV |
50m |
2:00.27 |
|
|
|
|
|
3 |
657 |
|
Emily Gantriis |
Helsinge Svømmeklub |
1999 |
9966AB |
50m |
2:01.60 |
|
|
|
|
|
4 |
244 |
|
Marina Heller Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1994 |
9404AL |
50m |
2:01.73 |
|
|
|
|
|
5 |
239 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
1998 |
9806AF |
50m |
2:02.15 |
|
|
|
|
|
6 |
299 |
|
Amalie Søby Mortensen |
Holbæk Svømme Klub |
2001 |
0112AJ |
50m |
2:02.18 |
|
|
|
|
|
7 |
282 |
|
Helena Rosendahl Bach |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0074AM |
50m |
2:02.44 |
|
|
|
|
|
8 |
64 |
|
Line Jørgensen Bruun |
Aalborg Svømmeklub |
1995 |
9544AF |
50m |
2:02.55 |
|
|
|
|
|
9 |
70 |
|
Katrine Bukh Villesen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0042AL |
50m |
2:03.54 |
|
|
|
|
|
10 |
66 |
|
Amalie Bærentsen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0078AE |
50m |
2:04.27 |
|
|
|
|
|
11 |
683 |
|
Eline Vik |
Sandnes SLK |
2002 |
K070202 ELI01 |
50m |
2:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
21 |
|
Tonni McNeese |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0186AL |
50m |
2:05.17 |
|
|
|
|
|
13 |
166 |
|
Iben Bak |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0124AH |
50m |
2:05.45 |
|
|
|
|
|
14 |
94 |
|
Andrea Paaske |
JGI Svømning |
2001 |
0186AF |
50m |
2:05.70 |
|
|
|
|
|
15 |
67 |
|
Camilla Ottesen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0032AE |
50m |
2:06.23 |
|
|
|
|
|
16 |
191 |
|
Klara Reeh |
Lyngby Svømmeklub |
1999 |
9934AO |
50m |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
17 |
167 |
|
Karina Høybye Olesen |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0106AA |
50m |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
18 |
392 |
|
Nina Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0072AD |
50m |
2:07.00 |
|
|
|
|
|
19 |
95 |
|
Lærke Toft Ruby |
JGI Svømning |
1999 |
9996AG |
50m |
2:07.05 |
|
|
|
|
|
20 |
92 |
|
Anna Aavang Brendstrup |
JGI Svømning |
2000 |
0066AO |
50m |
2:09.04 |
|
|
|
|
|
21 |
504 |
|
Kamille Auerbach-Lind |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0112AL |
50m |
2:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
109 |
|
Sofie Nielsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0198AF |
50m |
2:09.44 |
|
|
|
|
|
23 |
508 |
|
Julie Darlem Brandt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0182AH |
50m |
2:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
296 |
|
Mai Pallvi |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
2:10.35 |
|
|
|
2000 |
0072AS |
|
|
|
|
25 |
82 |
|
Johanne Marie Poulsen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:12.13 |
|
|
|
2001 |
0144AC |
|
|
|
|
26 |
227 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
50m |
2:12.59 |
|
|
|
2000 |
0022AI |
|
|
|
|
27 |
331 |
|
Helena Hvid Hansen |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
2:12.75 |
|
|
|
2001 |
0186AR |
|
|
|
|
28 |
668 |
|
Ingeborg Muri Stangeland |
Bryne Symjeklubb |
|
|
50m |
2:16.49 |
|
|
|
2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
200m Frisvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:57.61 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød S |
DEN |
Rom, Italien |
|
30-07-2009 |
|
|
|
1:59.91 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Antwerpen, Belgien |
|
07-07-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
394 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
2:02.23 |
|
|
|
2002 |
0206AG |
|
|
|
|
2 |
216 |
|
Naya Modin Thomsen |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
2:04.57 |
|
|
|
2003 |
0374AA |
|
|
|
|
3 |
564 |
|
Sofie Theophil Petersen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
2:04.59 |
|
|
|
2003 |
0312AH |
|
|
|
|
4 |
235 |
|
Johanne Hingebjerg |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
2:06.01 |
|
|
|
2002 |
0298AA |
|
|
|
|
5 |
513 |
|
Liva Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:06.95 |
|
|
|
2004 |
0486AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
426 |
|
Caroline Laursen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0224AW |
50m |
2:06.97 |
|
|
|
|
|
7 |
144 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
50m |
2:07.54 |
|
|
|
|
|
8 |
63 |
|
Victoria Haahr Pallesen |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0226AC |
50m |
2:07.65 |
|
|
|
|
|
9 |
484 |
|
Tine Petersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0304AO |
50m |
2:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
535 |
|
Thea Søe Bach |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0222AD |
50m |
2:08.78 |
|
|
|
|
|
11 |
628 |
|
My Phuong Bui |
H2Odense |
2003 |
0322AS |
50m |
2:09.09 |
|
|
|
|
|
12 |
255 |
|
Emilie Krog |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0224AU |
50m |
2:09.13 |
|
|
|
|
|
13 |
65 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0246AQ |
50m |
2:09.77 |
|
|
|
|
|
14 |
198 |
|
Sofia Norre Bendt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0316AG |
50m |
2:09.82 |
|
|
|
|
|
15 |
261 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0366AA |
50m |
2:10.12 |
|
|
|
|
|
16 |
124 |
|
Thea Blomsterberg |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0272AC |
50m |
2:10.23 |
|
|
|
|
|
17 |
182 |
|
Martha Bjerg |
Lyseng IF |
2004 |
0454AK |
50m |
2:10.24 |
|
|
|
|
|
18 |
88 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
JGI Svømning |
2003 |
0358AB |
50m |
2:10.33 |
|
|
|
|
|
19 |
373 |
|
Michelle Mortensen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0274AH |
50m |
2:10.74 |
|
|
|
|
|
20 |
85 |
|
Kaya Fjeldsted Kristensen |
JGI Svømning |
2002 |
0232AJ |
50m |
2:10.79 |
|
|
|
|
|
21 |
555 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0424AO |
50m |
2:10.97 |
|
|
|
|
|
22 |
558 |
|
Alberte Ehrenreich-Birn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0382AJ |
50m |
2:11.16 |
|
|
|
|
|
23 |
129 |
|
Kajsa G. Christensen |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0484AA |
50m |
2:11.25 |
|
|
|
|
|
24 |
393 |
|
Alberte V. Bisgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0336AK |
50m |
2:11.34 |
|
|
|
|
|
25 |
596 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0492AD |
50m |
2:11.45 |
|
|
|
|
|
26 |
453 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0272AI |
50m |
2:11.71 |
|
|
|
|
|
27 |
461 |
|
Josephine B. U. Danielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2003 |
0326AD |
50m |
2:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
336 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0484AI |
50m |
2:12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
602 |
|
Louise D. Liboriussen |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0242AV |
50m |
2:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
217 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0322AB |
50m |
2:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
609 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2003 |
0362AL |
50m |
2:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
323 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
Herlev Svømning |
2003 |
0398AE |
50m |
2:12.83 |
|
|
|
|
|
33 |
435 |
|
Anna Pave Ottesen |
DeltaSwim |
2003 |
0338BD |
50m |
2:13.39 |
|
|
|
|
|
34 |
556 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0368AL |
50m |
2:13.49 |
|
|
|
|
|
35 |
470 |
|
Emilie Meng |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0318AC |
50m |
2:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
330 |
|
Freja Stenbækgård |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0306AJ |
50m |
2:13.61 |
|
|
|
|
|
37 |
311 |
|
Johanne Baes Aaholst |
Hillerød Svømmeklub |
2004 |
0454AE |
50m |
2:13.67 |
|
|
|
|
|
38 |
165 |
|
Caroline Broholm |
Ringe Svømme Klub |
2003 |
0338AA |
50m |
2:13.90 |
|
|
|
|
|
39 |
148 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0314AB |
50m |
2:14.06 |
|
|
|
|
|
40 |
126 |
|
Maria Lund |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0334AH |
50m |
2:14.09 |
|
|
|
|
|
41 |
307 |
|
Laura Fogh |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2003 |
0352AI |
50m |
2:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
201 |
|
Fiona Andrea Have |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0402AG |
50m |
2:14.44 |
|
|
|
|
|
43 |
61 |
|
Mie Bidsted Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0392AG |
50m |
2:14.70 |
|
|
|
|
|
44 |
445 |
|
Ane Kirstine Granild |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0412AP |
50m |
2:14.82 |
|
|
|
|
|
45 |
211 |
|
Line Nøhr Petersen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0378AI |
50m |
2:15.05 |
|
|
|
|
|
46 |
483 |
|
Sarah Sirek Hansen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0352AB |
50m |
2:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
563 |
|
Ella Christiansen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
2:15.61 |
|
|
|
2003 |
0366AK |
|
48 |
478 |
|
Mathilde Yde Munkebæk |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:17.14 |
|
|
|
2003 |
0386AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
481 |
|
Rebekka Giessing |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0364AE |
50m |
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
156 |
|
Sophie Grandjean |
Ringsted Svømme Klub |
2003 |
0346AR |
50m |
2:17.77 |
|
|
|
|
|
51 |
155 |
|
Maria Szokody |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0252AE |
50m |
2:17.89 |
|
|
|
|
|
52 |
477 |
|
Luna Fyller Jacobsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0308AO |
50m |
2:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
346 |
|
Olivia Ida Madsen |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0404AF |
50m |
2:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
412 |
|
Natalie Da Silva Jensen |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0462AM |
50m |
2:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
302 |
|
Mathilde Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0392AH |
50m |
2:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
103 |
|
Freja Romanski |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2003 |
0308AI |
50m |
2:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
415 |
|
Victoria Underbjerg |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0448AK |
50m |
2:21.12 |
|
|
|
|
|
58 |
642 |
|
Maya Ehlers Hansen |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0432AI |
50m |
2:21.40 |
|
|
|
|
|
59 |
548 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2004 |
0402AP |
50m |
2:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
200m Frisvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:57.61 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød S |
DEN |
Rom, Italien |
|
30-07-2009 |
|
|
|
1:59.91 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Antwerpen, Belgien |
|
07-07-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
394 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
2:02.23 |
|
|
|
2002 |
0206AG |
|
|
|
|
2 |
216 |
|
Naya Modin Thomsen |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
2:04.57 |
|
|
|
2003 |
0374AA |
|
|
|
|
3 |
564 |
|
Sofie Theophil Petersen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
2:04.59 |
|
|
|
2003 |
0312AH |
|
|
|
|
4 |
235 |
|
Johanne Hingebjerg |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
2:06.01 |
|
|
|
2002 |
0298AA |
|
|
|
|
5 |
513 |
|
Liva Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:06.95 |
|
|
|
2004 |
0486AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
426 |
|
Caroline Laursen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0224AW |
50m |
2:06.97 |
|
|
|
|
|
7 |
144 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
50m |
2:07.54 |
|
|
|
|
|
8 |
63 |
|
Victoria Haahr Pallesen |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0226AC |
50m |
2:07.65 |
|
|
|
|
|
9 |
484 |
|
Tine Petersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0304AO |
50m |
2:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
535 |
|
Thea Søe Bach |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0222AD |
50m |
2:08.78 |
|
|
|
|
|
11 |
628 |
|
My Phuong Bui |
H2Odense |
2003 |
0322AS |
50m |
2:09.09 |
|
|
|
|
|
12 |
255 |
|
Emilie Krog |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0224AU |
50m |
2:09.13 |
|
|
|
|
|
13 |
65 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0246AQ |
50m |
2:09.77 |
|
|
|
|
|
14 |
198 |
|
Sofia Norre Bendt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0316AG |
50m |
2:09.82 |
|
|
|
|
|
15 |
261 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0366AA |
50m |
2:10.12 |
|
|
|
|
|
16 |
124 |
|
Thea Blomsterberg |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0272AC |
50m |
2:10.23 |
|
|
|
|
|
17 |
182 |
|
Martha Bjerg |
Lyseng IF |
2004 |
0454AK |
50m |
2:10.24 |
|
|
|
|
|
18 |
88 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
JGI Svømning |
2003 |
0358AB |
50m |
2:10.33 |
|
|
|
|
|
19 |
373 |
|
Michelle Mortensen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0274AH |
50m |
2:10.74 |
|
|
|
|
|
20 |
85 |
|
Kaya Fjeldsted Kristensen |
JGI Svømning |
2002 |
0232AJ |
50m |
2:10.79 |
|
|
|
|
|
21 |
555 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0424AO |
50m |
2:10.97 |
|
|
|
|
|
22 |
558 |
|
Alberte Ehrenreich-Birn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0382AJ |
50m |
2:11.16 |
|
|
|
|
|
23 |
129 |
|
Kajsa G. Christensen |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0484AA |
50m |
2:11.25 |
|
|
|
|
|
24 |
393 |
|
Alberte V. Bisgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0336AK |
50m |
2:11.34 |
|
|
|
|
|
25 |
596 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0492AD |
50m |
2:11.45 |
|
|
|
|
|
26 |
453 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0272AI |
50m |
2:11.71 |
|
|
|
|
|
27 |
461 |
|
Josephine B. U. Danielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2003 |
0326AD |
50m |
2:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
336 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0484AI |
50m |
2:12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
602 |
|
Louise D. Liboriussen |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0242AV |
50m |
2:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
217 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0322AB |
50m |
2:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
609 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2003 |
0362AL |
50m |
2:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
323 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
Herlev Svømning |
2003 |
0398AE |
50m |
2:12.83 |
|
|
|
|
|
33 |
435 |
|
Anna Pave Ottesen |
DeltaSwim |
2003 |
0338BD |
50m |
2:13.39 |
|
|
|
|
|
34 |
556 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0368AL |
50m |
2:13.49 |
|
|
|
|
|
35 |
470 |
|
Emilie Meng |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0318AC |
50m |
2:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
330 |
|
Freja Stenbækgård |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0306AJ |
50m |
2:13.61 |
|
|
|
|
|
37 |
311 |
|
Johanne Baes Aaholst |
Hillerød Svømmeklub |
2004 |
0454AE |
50m |
2:13.67 |
|
|
|
|
|
38 |
165 |
|
Caroline Broholm |
Ringe Svømme Klub |
2003 |
0338AA |
50m |
2:13.90 |
|
|
|
|
|
39 |
148 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0314AB |
50m |
2:14.06 |
|
|
|
|
|
40 |
126 |
|
Maria Lund |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0334AH |
50m |
2:14.09 |
|
|
|
|
|
41 |
307 |
|
Laura Fogh |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2003 |
0352AI |
50m |
2:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
201 |
|
Fiona Andrea Have |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0402AG |
50m |
2:14.44 |
|
|
|
|
|
43 |
61 |
|
Mie Bidsted Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0392AG |
50m |
2:14.70 |
|
|
|
|
|
44 |
445 |
|
Ane Kirstine Granild |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0412AP |
50m |
2:14.82 |
|
|
|
|
|
45 |
211 |
|
Line Nøhr Petersen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0378AI |
50m |
2:15.05 |
|
|
|
|
|
46 |
483 |
|
Sarah Sirek Hansen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0352AB |
50m |
2:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
563 |
|
Ella Christiansen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
2:15.61 |
|
|
|
2003 |
0366AK |
|
48 |
478 |
|
Mathilde Yde Munkebæk |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:17.14 |
|
|
|
2003 |
0386AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
481 |
|
Rebekka Giessing |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0364AE |
50m |
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
156 |
|
Sophie Grandjean |
Ringsted Svømme Klub |
2003 |
0346AR |
50m |
2:17.77 |
|
|
|
|
|
51 |
155 |
|
Maria Szokody |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0252AE |
50m |
2:17.89 |
|
|
|
|
|
52 |
477 |
|
Luna Fyller Jacobsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0308AO |
50m |
2:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
346 |
|
Olivia Ida Madsen |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0404AF |
50m |
2:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
412 |
|
Natalie Da Silva Jensen |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0462AM |
50m |
2:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
302 |
|
Mathilde Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0392AH |
50m |
2:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
103 |
|
Freja Romanski |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2003 |
0308AI |
50m |
2:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
415 |
|
Victoria Underbjerg |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0448AK |
50m |
2:21.12 |
|
|
|
|
|
58 |
642 |
|
Maya Ehlers Hansen |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0432AI |
50m |
2:21.40 |
|
|
|
|
|
59 |
548 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2004 |
0402AP |
50m |
2:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
1500m Frisvømning Damer, DO og DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15:38.88 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
30-07-2013 |
|
|
|
16:38.02 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
03-07-2004 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
239 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
16:35.71 |
|
|
|
1998 |
9806AF |
|
|
|
|
2 |
282 |
|
Helena Rosendahl Bach |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
16:46.59 |
|
|
|
2000 |
0074AM |
|
|
|
|
3 |
245 |
|
Josefine Strand Nielsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
17:07.44 |
|
|
|
2000 |
0048AI |
|
|
|
|
4 |
52 |
|
Silja Nielsdóttir Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
17:13.26 |
|
|
|
2001 |
0104AT |
|
|
|
|
5 |
255 |
|
Emilie Krog |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
17:18.51 |
|
|
|
2002 |
0224AU |
|
|
|
|
6 |
373 |
|
Michelle Mortensen |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
17:18.83 |
|
|
|
2002 |
0274AH |
|
|
|
|
7 |
69 |
|
Jackie Gade |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
17:19.09 |
|
|
|
1998 |
9836AS |
|
|
|
|
8 |
679 |
|
Martine Hallberg |
Sandnes SLK |
2002 |
K140602 MAR03 |
50m |
17:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
535 |
|
Thea Søe Bach |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0222AD |
50m |
17:29.62 |
|
|
|
|
|
10 |
92 |
|
Anna Aavang Brendstrup |
JGI Svømning |
2000 |
0066AO |
50m |
17:31.07 |
|
|
|
|
|
11 |
109 |
|
Sofie Nielsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0198AF |
50m |
17:55.53 |
|
|
|
|
|
12 |
668 |
|
Ingeborg Muri Stangeland |
Bryne Symjeklubb |
2001 |
|
50m |
17:55.79 |
|
|
|
|
|
|
13 |
126 |
|
Maria Lund |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0334AH |
50m |
17:57.47 |
|
|
|
|
|
14 |
160 |
|
Katja Kjær Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0268AU |
50m |
18:03.62 |
|
|
|
|
|
15 |
618 |
|
Cecilie Baraviec |
H2Odense |
2000 |
0016AB |
50m |
18:10.75 |
|
|
|
|
|
16 |
95 |
|
Lærke Toft Ruby |
JGI Svømning |
1999 |
9996AG |
50m |
18:11.33 |
|
|
|
|
|
17 |
523 |
|
Helena Berg Wenk |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0052AD |
50m |
18:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
609 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2003 |
0362AL |
50m |
18:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
511 |
|
Sofie Hertzberg |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0262AK |
50m |
18:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
331 |
|
Helena Hvid Hansen |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
18:19.75 |
|
|
|
2001 |
0186AR |
|
21 |
428 |
|
Frederikke Skau Hansen |
DeltaSwim |
|
|
50m |
18:29.01 |
|
|
|
2002 |
0204AJ |
|
|
|
|
22 |
413 |
|
Søs Freund |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
18:35.18 |
|
|
|
2004 |
0454AG |
|
|
|
|
23 |
569 |
|
Svava Kj. Gregersen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
18:48.11 |
|
|
|
2004 |
0426AC |
|
|
|
|
24 |
616 |
|
Aurelia Pedersen |
H2Odense |
|
|
50m |
18:52.62 |
|
|
|
2004 |
0414AA |
|
|
|
|
25 |
521 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
18:56.63 |
|
|
|
2004 |
0476AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
302 |
|
Mathilde Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0392AH |
50m |
18:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
1500m Frisvømning Damer, DO og DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15:38.88 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
30-07-2013 |
|
|
|
16:38.02 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
03-07-2004 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
239 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
16:35.71 |
|
|
|
1998 |
9806AF |
|
|
|
|
2 |
282 |
|
Helena Rosendahl Bach |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
16:46.59 |
|
|
|
2000 |
0074AM |
|
|
|
|
3 |
245 |
|
Josefine Strand Nielsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
17:07.44 |
|
|
|
2000 |
0048AI |
|
|
|
|
4 |
52 |
|
Silja Nielsdóttir Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
17:13.26 |
|
|
|
2001 |
0104AT |
|
|
|
|
5 |
255 |
|
Emilie Krog |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
17:18.51 |
|
|
|
2002 |
0224AU |
|
|
|
|
6 |
373 |
|
Michelle Mortensen |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
17:18.83 |
|
|
|
2002 |
0274AH |
|
|
|
|
7 |
69 |
|
Jackie Gade |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
17:19.09 |
|
|
|
1998 |
9836AS |
|
|
|
|
8 |
679 |
|
Martine Hallberg |
Sandnes SLK |
2002 |
K140602 MAR03 |
50m |
17:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
535 |
|
Thea Søe Bach |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0222AD |
50m |
17:29.62 |
|
|
|
|
|
10 |
92 |
|
Anna Aavang Brendstrup |
JGI Svømning |
2000 |
0066AO |
50m |
17:31.07 |
|
|
|
|
|
11 |
109 |
|
Sofie Nielsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0198AF |
50m |
17:55.53 |
|
|
|
|
|
12 |
668 |
|
Ingeborg Muri Stangeland |
Bryne Symjeklubb |
2001 |
|
50m |
17:55.79 |
|
|
|
|
|
|
13 |
126 |
|
Maria Lund |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0334AH |
50m |
17:57.47 |
|
|
|
|
|
14 |
160 |
|
Katja Kjær Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0268AU |
50m |
18:03.62 |
|
|
|
|
|
15 |
618 |
|
Cecilie Baraviec |
H2Odense |
2000 |
0016AB |
50m |
18:10.75 |
|
|
|
|
|
16 |
95 |
|
Lærke Toft Ruby |
JGI Svømning |
1999 |
9996AG |
50m |
18:11.33 |
|
|
|
|
|
17 |
523 |
|
Helena Berg Wenk |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0052AD |
50m |
18:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
609 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2003 |
0362AL |
50m |
18:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
511 |
|
Sofie Hertzberg |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0262AK |
50m |
18:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
331 |
|
Helena Hvid Hansen |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
18:19.75 |
|
|
|
2001 |
0186AR |
|
21 |
428 |
|
Frederikke Skau Hansen |
DeltaSwim |
|
|
50m |
18:29.01 |
|
|
|
2002 |
0204AJ |
|
|
|
|
22 |
413 |
|
Søs Freund |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
18:35.18 |
|
|
|
2004 |
0454AG |
|
|
|
|
23 |
569 |
|
Svava Kj. Gregersen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
18:48.11 |
|
|
|
2004 |
0426AC |
|
|
|
|
24 |
616 |
|
Aurelia Pedersen |
H2Odense |
|
|
50m |
18:52.62 |
|
|
|
2004 |
0414AA |
|
|
|
|
25 |
521 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
18:56.63 |
|
|
|
2004 |
0476AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
302 |
|
Mathilde Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0392AH |
50m |
18:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
400m Frisvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3:44.40 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Rom, Italien |
|
26-07-2009 |
|
|
|
3:53.78 |
|
|
2000 |
Sigma Swim |
DEN |
Helsinki, Finland |
|
04-07-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
419 |
|
Mikkel Gadgaard |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
3:52.04 |
|
|
|
1999 |
9923AA |
|
|
|
|
2 |
575 |
|
Andreas Hansen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
3:52.13 |
|
|
|
2000 |
0089AH |
|
|
|
|
3 |
119 |
|
Alexander Aslak Nørgaard |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
3:52.78 |
|
|
|
2000 |
0053AE |
|
|
|
|
4 |
232 |
|
Óli Mortensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
3:55.96 |
|
|
|
1996 |
9603AN |
|
|
|
|
5 |
665 |
|
Jon Jøntvedt |
Bryne Symjeklubb |
|
|
50m |
3:58.83 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
6 |
231 |
|
Alvi Hjelm |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
3:59.40 |
|
|
|
1996 |
9665AG |
|
|
|
|
7 |
172 |
|
Mads Holm |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
50m |
4:02.75 |
|
|
|
1998 |
9837AC |
|
|
|
|
8 |
482 |
|
Christian Rasmussen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1998 |
9867AF |
50m |
4:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
498 |
|
Mads Rishøj |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1999 |
9943AN |
50m |
4:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
579 |
|
Alexander Fenger |
Vejle Svømmeklub |
1999 |
9925AT |
50m |
4:05.11 |
|
|
|
|
|
11 |
108 |
|
Gustav Jørgensen |
Slagelse Svømmeklub |
2000 |
0075AP |
50m |
4:06.30 |
|
|
|
|
|
12 |
471 |
|
Ferdinand Wahl |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0089AB |
50m |
4:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
38 |
|
Markus Kjeldsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0059AB |
50m |
4:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
493 |
|
Christopher Kristiansen |
Svømmeklubben Sønderborg |
2000 |
0045AR |
50m |
4:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
218 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0075AI |
50m |
4:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
495 |
|
Niels Paulli Sparholt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0027AF |
50m |
4:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
287 |
|
Rasmus Nørfjand |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0043AP |
50m |
4:12.82 |
|
|
|
|
|
18 |
267 |
|
Andreas Rasmussen |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0045AQ |
50m |
4:14.95 |
|
|
|
|
|
19 |
517 |
|
Tobias Andersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1998 |
9853AF |
50m |
4:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
422 |
|
Jakob Mose |
Esbjerg Svømmeklub |
2000 |
0029AF |
50m |
4:16.88 |
|
|
|
|
|
21 |
684 |
|
Linus Klepp Vik |
Sandnes SLK |
2001 |
M141201 LIN04 |
50m |
4:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
76 |
|
Rune Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0097AF |
50m |
4:18.05 |
|
|
|
|
|
23 |
349 |
|
Mads Steen Petersen |
Helsinge Svømmeklub |
1997 |
9765AJ |
50m |
4:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
400m Frisvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3:44.40 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Rom, Italien |
|
26-07-2009 |
|
|
|
3:53.78 |
|
|
2000 |
Sigma Swim |
DEN |
Helsinki, Finland |
|
04-07-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
419 |
|
Mikkel Gadgaard |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
3:52.04 |
|
|
|
1999 |
9923AA |
|
|
|
|
2 |
575 |
|
Andreas Hansen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
3:52.13 |
|
|
|
2000 |
0089AH |
|
|
|
|
3 |
119 |
|
Alexander Aslak Nørgaard |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
3:52.78 |
|
|
|
2000 |
0053AE |
|
|
|
|
4 |
232 |
|
Óli Mortensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
3:55.96 |
|
|
|
1996 |
9603AN |
|
|
|
|
5 |
665 |
|
Jon Jøntvedt |
Bryne Symjeklubb |
|
|
50m |
3:58.83 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
6 |
231 |
|
Alvi Hjelm |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
3:59.40 |
|
|
|
1996 |
9665AG |
|
|
|
|
7 |
172 |
|
Mads Holm |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
50m |
4:02.75 |
|
|
|
1998 |
9837AC |
|
|
|
|
8 |
482 |
|
Christian Rasmussen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1998 |
9867AF |
50m |
4:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
498 |
|
Mads Rishøj |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1999 |
9943AN |
50m |
4:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
579 |
|
Alexander Fenger |
Vejle Svømmeklub |
1999 |
9925AT |
50m |
4:05.11 |
|
|
|
|
|
11 |
108 |
|
Gustav Jørgensen |
Slagelse Svømmeklub |
2000 |
0075AP |
50m |
4:06.30 |
|
|
|
|
|
12 |
471 |
|
Ferdinand Wahl |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2000 |
0089AB |
50m |
4:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
38 |
|
Markus Kjeldsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0059AB |
50m |
4:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
493 |
|
Christopher Kristiansen |
Svømmeklubben Sønderborg |
2000 |
0045AR |
50m |
4:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
218 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0075AI |
50m |
4:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
495 |
|
Niels Paulli Sparholt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0027AF |
50m |
4:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
287 |
|
Rasmus Nørfjand |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0043AP |
50m |
4:12.82 |
|
|
|
|
|
18 |
267 |
|
Andreas Rasmussen |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0045AQ |
50m |
4:14.95 |
|
|
|
|
|
19 |
517 |
|
Tobias Andersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1998 |
9853AF |
50m |
4:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
422 |
|
Jakob Mose |
Esbjerg Svømmeklub |
2000 |
0029AF |
50m |
4:16.88 |
|
|
|
|
|
21 |
684 |
|
Linus Klepp Vik |
Sandnes SLK |
2001 |
M141201 LIN04 |
50m |
4:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
76 |
|
Rune Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0097AF |
50m |
4:18.05 |
|
|
|
|
|
23 |
349 |
|
Mads Steen Petersen |
Helsinge Svømmeklub |
1997 |
9765AJ |
50m |
4:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
400m Frisvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3:44.40 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Rom, Italien |
|
26-07-2009 |
|
|
|
3:53.78 |
|
|
2000 |
Sigma Swim |
DEN |
Helsinki, Finland |
|
04-07-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
183 |
|
Oskar Lindholm |
Lyseng IF |
|
|
50m |
3:56.55 |
|
|
|
2001 |
0153AF |
|
|
|
|
2 |
527 |
|
Christoffer H. Andersen |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50m |
3:56.93 |
|
|
|
2002 |
0285AH |
|
|
|
|
3 |
196 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
4:00.58 |
|
|
|
2001 |
0197AE |
|
|
|
|
4 |
91 |
|
Frederik Bojesen |
JGI Svømning |
|
|
50m |
4:03.23 |
|
|
|
2002 |
0281AB |
|
|
|
|
5 |
623 |
|
Simon Juul Henriksen |
H2Odense |
|
|
50m |
4:03.72 |
|
|
|
2001 |
0161AG |
|
|
|
|
6 |
387 |
|
Carl Emil Lønborg |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
4:05.44 |
|
|
|
2002 |
0241AJ |
|
|
|
|
7 |
448 |
|
Christian L H Frederiksen |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
4:05.80 |
|
|
|
2001 |
0103AL |
|
|
|
|
8 |
158 |
|
Anders Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2001 |
0123AF |
50m |
4:05.89 |
|
|
|
|
|
9 |
306 |
|
Christopher H. Brown |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0297AQ |
50m |
4:06.54 |
|
|
|
|
|
10 |
576 |
|
Magnus Dyg Holme |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0205AG |
50m |
4:07.95 |
|
|
|
|
|
11 |
343 |
|
William Houen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0145AF |
50m |
4:08.17 |
|
|
|
|
|
12 |
252 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
4:08.81 |
|
|
|
|
|
13 |
142 |
|
Frederik Bornemann |
Sigma Swim Allerød |
2001 |
0163AH |
50m |
4:09.80 |
|
|
|
|
|
14 |
283 |
|
Mathias Rasmussen |
Holstebro Svømme Club |
2001 |
0175AH |
50m |
4:09.99 |
|
|
|
|
|
15 |
577 |
|
Alexander L. Bjørn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0389AH |
50m |
4:10.94 |
|
|
|
|
|
16 |
368 |
|
Alfred August Grubert |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0197AI |
50m |
4:11.72 |
|
|
|
|
|
17 |
295 |
|
David Arneskov |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0287AC |
50m |
4:12.06 |
|
|
|
|
|
18 |
130 |
|
Christian Boutrup |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0337AA |
50m |
4:12.65 |
|
|
|
|
|
19 |
256 |
|
Carl Emil Hertz Bugge |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0315AC |
50m |
4:12.91 |
|
|
|
|
|
20 |
258 |
|
Jens Bomgaard |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0273AG |
50m |
4:14.72 |
|
|
|
|
|
21 |
501 |
|
Lasse Darlem Brandt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0379AH |
50m |
4:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
80 |
|
Marius Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0115AC |
50m |
4:15.33 |
|
|
|
|
|
23 |
383 |
|
Christoffer Weiss |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0197AD |
50m |
4:16.15 |
|
|
|
|
|
24 |
543 |
|
Alexander Rendlev |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2001 |
0121AE |
50m |
4:16.30 |
|
|
|
|
|
25 |
303 |
|
Silas Storm Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0291AL |
50m |
4:16.52 |
|
|
|
|
|
26 |
301 |
|
Mads Toft |
Holbæk Svømme Klub |
2001 |
0175AL |
50m |
4:17.76 |
|
|
|
|
|
27 |
264 |
|
Marcus Skøtt Haslev |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0287AB |
50m |
4:18.23 |
|
|
|
|
|
28 |
114 |
|
Chris Lund Rasmussen |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2001 |
0177AO |
50m |
4:18.53 |
|
|
|
|
|
29 |
178 |
|
Lauge Bastian Maar |
Næstved IF |
2001 |
0159AP |
50m |
4:18.72 |
|
|
|
|
|
30 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
4:18.92 |
|
|
|
|
|
31 |
77 |
|
Christian Bonde |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0193AM |
50m |
4:19.02 |
|
|
|
|
|
32 |
133 |
|
Emil Kildahl Døssing |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0273AC |
50m |
4:20.15 |
|
|
|
|
|
33 |
171 |
|
Jacob Sanchez Witthøfft |
Nakskov Svømme Klub |
2001 |
0147AT |
50m |
4:20.33 |
|
|
|
|
|
34 |
533 |
|
Valdemar Kristensen |
Søllerød Svømmeklub |
2003 |
0397AN |
50m |
4:22.15 |
|
|
|
|
|
35 |
357 |
|
Mads Stamholt |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0353AM |
50m |
4:22.61 |
|
|
|
|
|
36 |
50 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0255AI |
50m |
4:22.79 |
|
|
|
|
|
37 |
491 |
|
Ole Hovmand |
Svømmeklubben Syd |
2003 |
0345AH |
50m |
4:23.09 |
|
|
|
|
|
38 |
352 |
|
Thor Bols Jeppesen |
Helsinge Svømmeklub |
2002 |
0291AK |
50m |
4:23.18 |
|
|
|
|
|
39 |
536 |
|
Mads Kloster |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0229AF |
50m |
4:23.39 |
|
|
|
|
|
40 |
562 |
|
Daniel Damsbo |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0397AH |
50m |
4:23.58 |
|
|
|
|
|
41 |
135 |
|
Andreas Hoffmann |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0325AH |
50m |
4:24.70 |
|
|
|
|
|
42 |
308 |
|
Simon Degn |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2003 |
0351AQ |
50m |
4:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
624 |
|
Lukas Stæhr Bentsen |
H2Odense |
2003 |
0351AC |
50m |
4:25.04 |
|
|
|
|
|
44 |
608 |
|
Daniel Gallacher |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2002 |
0235AK |
50m |
4:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
586 |
|
Carl Magnus Krievs |
Vest-Brøndby |
|
|
50m |
4:26.67 |
|
|
|
2002 |
0257AD |
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
400m Frisvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3:44.40 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Rom, Italien |
|
26-07-2009 |
|
|
|
3:53.78 |
|
|
2000 |
Sigma Swim |
DEN |
Helsinki, Finland |
|
04-07-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
183 |
|
Oskar Lindholm |
Lyseng IF |
|
|
50m |
3:56.55 |
|
|
|
2001 |
0153AF |
|
|
|
|
2 |
527 |
|
Christoffer H. Andersen |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50m |
3:56.93 |
|
|
|
2002 |
0285AH |
|
|
|
|
3 |
196 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
4:00.58 |
|
|
|
2001 |
0197AE |
|
|
|
|
4 |
91 |
|
Frederik Bojesen |
JGI Svømning |
|
|
50m |
4:03.23 |
|
|
|
2002 |
0281AB |
|
|
|
|
5 |
623 |
|
Simon Juul Henriksen |
H2Odense |
|
|
50m |
4:03.72 |
|
|
|
2001 |
0161AG |
|
|
|
|
6 |
387 |
|
Carl Emil Lønborg |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
4:05.44 |
|
|
|
2002 |
0241AJ |
|
|
|
|
7 |
448 |
|
Christian L H Frederiksen |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
4:05.80 |
|
|
|
2001 |
0103AL |
|
|
|
|
8 |
158 |
|
Anders Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2001 |
0123AF |
50m |
4:05.89 |
|
|
|
|
|
9 |
306 |
|
Christopher H. Brown |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0297AQ |
50m |
4:06.54 |
|
|
|
|
|
10 |
576 |
|
Magnus Dyg Holme |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0205AG |
50m |
4:07.95 |
|
|
|
|
|
11 |
343 |
|
William Houen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0145AF |
50m |
4:08.17 |
|
|
|
|
|
12 |
252 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
4:08.81 |
|
|
|
|
|
13 |
142 |
|
Frederik Bornemann |
Sigma Swim Allerød |
2001 |
0163AH |
50m |
4:09.80 |
|
|
|
|
|
14 |
283 |
|
Mathias Rasmussen |
Holstebro Svømme Club |
2001 |
0175AH |
50m |
4:09.99 |
|
|
|
|
|
15 |
577 |
|
Alexander L. Bjørn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0389AH |
50m |
4:10.94 |
|
|
|
|
|
16 |
368 |
|
Alfred August Grubert |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0197AI |
50m |
4:11.72 |
|
|
|
|
|
17 |
295 |
|
David Arneskov |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0287AC |
50m |
4:12.06 |
|
|
|
|
|
18 |
130 |
|
Christian Boutrup |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0337AA |
50m |
4:12.65 |
|
|
|
|
|
19 |
256 |
|
Carl Emil Hertz Bugge |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0315AC |
50m |
4:12.91 |
|
|
|
|
|
20 |
258 |
|
Jens Bomgaard |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0273AG |
50m |
4:14.72 |
|
|
|
|
|
21 |
501 |
|
Lasse Darlem Brandt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0379AH |
50m |
4:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
80 |
|
Marius Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0115AC |
50m |
4:15.33 |
|
|
|
|
|
23 |
383 |
|
Christoffer Weiss |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0197AD |
50m |
4:16.15 |
|
|
|
|
|
24 |
543 |
|
Alexander Rendlev |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2001 |
0121AE |
50m |
4:16.30 |
|
|
|
|
|
25 |
303 |
|
Silas Storm Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0291AL |
50m |
4:16.52 |
|
|
|
|
|
26 |
301 |
|
Mads Toft |
Holbæk Svømme Klub |
2001 |
0175AL |
50m |
4:17.76 |
|
|
|
|
|
27 |
264 |
|
Marcus Skøtt Haslev |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0287AB |
50m |
4:18.23 |
|
|
|
|
|
28 |
114 |
|
Chris Lund Rasmussen |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2001 |
0177AO |
50m |
4:18.53 |
|
|
|
|
|
29 |
178 |
|
Lauge Bastian Maar |
Næstved IF |
2001 |
0159AP |
50m |
4:18.72 |
|
|
|
|
|
30 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
4:18.92 |
|
|
|
|
|
31 |
77 |
|
Christian Bonde |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0193AM |
50m |
4:19.02 |
|
|
|
|
|
32 |
133 |
|
Emil Kildahl Døssing |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0273AC |
50m |
4:20.15 |
|
|
|
|
|
33 |
171 |
|
Jacob Sanchez Witthøfft |
Nakskov Svømme Klub |
2001 |
0147AT |
50m |
4:20.33 |
|
|
|
|
|
34 |
533 |
|
Valdemar Kristensen |
Søllerød Svømmeklub |
2003 |
0397AN |
50m |
4:22.15 |
|
|
|
|
|
35 |
357 |
|
Mads Stamholt |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0353AM |
50m |
4:22.61 |
|
|
|
|
|
36 |
50 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0255AI |
50m |
4:22.79 |
|
|
|
|
|
37 |
491 |
|
Ole Hovmand |
Svømmeklubben Syd |
2003 |
0345AH |
50m |
4:23.09 |
|
|
|
|
|
38 |
352 |
|
Thor Bols Jeppesen |
Helsinge Svømmeklub |
2002 |
0291AK |
50m |
4:23.18 |
|
|
|
|
|
39 |
536 |
|
Mads Kloster |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0229AF |
50m |
4:23.39 |
|
|
|
|
|
40 |
562 |
|
Daniel Damsbo |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0397AH |
50m |
4:23.58 |
|
|
|
|
|
41 |
135 |
|
Andreas Hoffmann |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0325AH |
50m |
4:24.70 |
|
|
|
|
|
42 |
308 |
|
Simon Degn |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2003 |
0351AQ |
50m |
4:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
624 |
|
Lukas Stæhr Bentsen |
H2Odense |
2003 |
0351AC |
50m |
4:25.04 |
|
|
|
|
|
44 |
608 |
|
Daniel Gallacher |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2002 |
0235AK |
50m |
4:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
586 |
|
Carl Magnus Krievs |
Vest-Brøndby |
|
|
50m |
4:26.67 |
|
|
|
2002 |
0257AD |
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
400m Frisvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:03.98 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Herlev IF |
DEN |
London, GB |
|
29-07-2012 |
|
|
|
4:14.61 |
|
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
Allerød Sv |
DEN |
Helsinki, Finland |
|
15-07-2010 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
70 |
|
Katrine Bukh Villesen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
4:12.27 |
|
|
|
2000 |
0042AL |
|
|
|
|
2 |
282 |
|
Helena Rosendahl Bach |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
4:13.43 |
|
|
|
2000 |
0074AM |
|
|
|
|
3 |
244 |
|
Marina Heller Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
4:14.44 |
|
|
|
1994 |
9404AL |
|
|
|
|
4 |
239 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
4:15.77 |
|
|
|
1998 |
9806AF |
|
|
|
|
5 |
299 |
|
Amalie Søby Mortensen |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
4:16.15 |
|
|
|
2001 |
0112AJ |
|
|
|
|
6 |
631 |
|
Laura Glerup Jensen |
H2Odense |
|
|
50m |
4:16.92 |
|
|
|
1998 |
9854AV |
|
|
|
|
7 |
21 |
|
Tonni McNeese |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
4:18.64 |
|
|
|
2001 |
0186AL |
|
|
|
|
8 |
64 |
|
Line Jørgensen Bruun |
Aalborg Svømmeklub |
1995 |
9544AF |
50m |
4:21.05 |
|
|
|
|
|
9 |
392 |
|
Nina Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0072AD |
50m |
4:22.85 |
|
|
|
|
|
10 |
69 |
|
Jackie Gade |
Aalborg Svømmeklub |
1998 |
9836AS |
50m |
4:25.45 |
|
|
|
|
|
11 |
72 |
|
Lisa Rijkhoff |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0136AF |
50m |
4:26.52 |
|
|
|
|
|
12 |
245 |
|
Josefine Strand Nielsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0048AI |
50m |
4:26.59 |
|
|
|
|
|
13 |
92 |
|
Anna Aavang Brendstrup |
JGI Svømning |
2000 |
0066AO |
50m |
4:26.94 |
|
|
|
|
|
14 |
683 |
|
Eline Vik |
Sandnes SLK |
2002 |
K070202 ELI01 |
50m |
4:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
166 |
|
Iben Bak |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0124AH |
50m |
4:28.02 |
|
|
|
|
|
16 |
504 |
|
Kamille Auerbach-Lind |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0112AL |
50m |
4:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
109 |
|
Sofie Nielsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0198AF |
50m |
4:29.84 |
|
|
|
|
|
18 |
95 |
|
Lærke Toft Ruby |
JGI Svømning |
1999 |
9996AG |
50m |
4:31.04 |
|
|
|
|
|
19 |
167 |
|
Karina Høybye Olesen |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0106AA |
50m |
4:31.14 |
|
|
|
|
|
20 |
381 |
|
Sofie Louise Nimb |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0174AP |
50m |
4:31.69 |
|
|
|
|
|
21 |
296 |
|
Mai Pallvi |
Holbæk Svømme Klub |
2000 |
0072AS |
50m |
4:33.84 |
|
|
|
|
|
22 |
508 |
|
Julie Darlem Brandt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0182AH |
50m |
4:33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
67 |
|
Camilla Ottesen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0032AE |
50m |
4:35.07 |
|
|
|
|
|
24 |
52 |
|
Silja Nielsdóttir Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2001 |
0104AT |
50m |
4:35.55 |
|
|
|
|
|
25 |
82 |
|
Johanne Marie Poulsen |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0144AC |
50m |
4:36.93 |
|
|
|
|
|
26 |
668 |
|
Ingeborg Muri Stangeland |
Bryne Symjeklubb |
2001 |
|
50m |
4:37.28 |
|
|
|
|
|
|
27 |
618 |
|
Cecilie Baraviec |
H2Odense |
2000 |
0016AB |
50m |
4:37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
400m Frisvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:03.98 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Herlev IF |
DEN |
London, GB |
|
29-07-2012 |
|
|
|
4:14.61 |
|
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
Allerød Sv |
DEN |
Helsinki, Finland |
|
15-07-2010 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
70 |
|
Katrine Bukh Villesen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
4:12.27 |
|
|
|
2000 |
0042AL |
|
|
|
|
2 |
282 |
|
Helena Rosendahl Bach |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
4:13.43 |
|
|
|
2000 |
0074AM |
|
|
|
|
3 |
244 |
|
Marina Heller Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
4:14.44 |
|
|
|
1994 |
9404AL |
|
|
|
|
4 |
239 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
4:15.77 |
|
|
|
1998 |
9806AF |
|
|
|
|
5 |
299 |
|
Amalie Søby Mortensen |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
4:16.15 |
|
|
|
2001 |
0112AJ |
|
|
|
|
6 |
631 |
|
Laura Glerup Jensen |
H2Odense |
|
|
50m |
4:16.92 |
|
|
|
1998 |
9854AV |
|
|
|
|
7 |
21 |
|
Tonni McNeese |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
4:18.64 |
|
|
|
2001 |
0186AL |
|
|
|
|
8 |
64 |
|
Line Jørgensen Bruun |
Aalborg Svømmeklub |
1995 |
9544AF |
50m |
4:21.05 |
|
|
|
|
|
9 |
392 |
|
Nina Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0072AD |
50m |
4:22.85 |
|
|
|
|
|
10 |
69 |
|
Jackie Gade |
Aalborg Svømmeklub |
1998 |
9836AS |
50m |
4:25.45 |
|
|
|
|
|
11 |
72 |
|
Lisa Rijkhoff |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0136AF |
50m |
4:26.52 |
|
|
|
|
|
12 |
245 |
|
Josefine Strand Nielsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0048AI |
50m |
4:26.59 |
|
|
|
|
|
13 |
92 |
|
Anna Aavang Brendstrup |
JGI Svømning |
2000 |
0066AO |
50m |
4:26.94 |
|
|
|
|
|
14 |
683 |
|
Eline Vik |
Sandnes SLK |
2002 |
K070202 ELI01 |
50m |
4:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
166 |
|
Iben Bak |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0124AH |
50m |
4:28.02 |
|
|
|
|
|
16 |
504 |
|
Kamille Auerbach-Lind |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0112AL |
50m |
4:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
109 |
|
Sofie Nielsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0198AF |
50m |
4:29.84 |
|
|
|
|
|
18 |
95 |
|
Lærke Toft Ruby |
JGI Svømning |
1999 |
9996AG |
50m |
4:31.04 |
|
|
|
|
|
19 |
167 |
|
Karina Høybye Olesen |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0106AA |
50m |
4:31.14 |
|
|
|
|
|
20 |
381 |
|
Sofie Louise Nimb |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0174AP |
50m |
4:31.69 |
|
|
|
|
|
21 |
296 |
|
Mai Pallvi |
Holbæk Svømme Klub |
2000 |
0072AS |
50m |
4:33.84 |
|
|
|
|
|
22 |
508 |
|
Julie Darlem Brandt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0182AH |
50m |
4:33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
67 |
|
Camilla Ottesen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0032AE |
50m |
4:35.07 |
|
|
|
|
|
24 |
52 |
|
Silja Nielsdóttir Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2001 |
0104AT |
50m |
4:35.55 |
|
|
|
|
|
25 |
82 |
|
Johanne Marie Poulsen |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0144AC |
50m |
4:36.93 |
|
|
|
|
|
26 |
668 |
|
Ingeborg Muri Stangeland |
Bryne Symjeklubb |
2001 |
|
50m |
4:37.28 |
|
|
|
|
|
|
27 |
618 |
|
Cecilie Baraviec |
H2Odense |
2000 |
0016AB |
50m |
4:37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
400m Frisvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:03.98 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Herlev IF |
DEN |
London, GB |
|
29-07-2012 |
|
|
|
4:14.61 |
|
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
Allerød Sv |
DEN |
Helsinki, Finland |
|
15-07-2010 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
564 |
|
Sofie Theophil Petersen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
4:20.51 |
|
|
|
2003 |
0312AH |
|
|
|
|
2 |
85 |
|
Kaya Fjeldsted Kristensen |
JGI Svømning |
|
|
50m |
4:24.04 |
|
|
|
2002 |
0232AJ |
|
|
|
|
3 |
255 |
|
Emilie Krog |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
4:25.29 |
|
|
|
2002 |
0224AU |
|
|
|
|
4 |
535 |
|
Thea Søe Bach |
Thisted Svømmeklub |
|
|
50m |
4:26.15 |
|
|
|
2002 |
0222AD |
|
|
|
|
5 |
513 |
|
Liva Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
4:26.76 |
|
|
|
2004 |
0486AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
426 |
|
Caroline Laursen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0224AW |
50m |
4:26.85 |
|
|
|
|
|
7 |
484 |
|
Tine Petersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0304AO |
50m |
4:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
216 |
|
Naya Modin Thomsen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0374AA |
50m |
4:28.67 |
|
|
|
|
|
9 |
373 |
|
Michelle Mortensen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0274AH |
50m |
4:30.28 |
|
|
|
|
|
10 |
65 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0246AQ |
50m |
4:30.52 |
|
|
|
|
|
11 |
88 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
JGI Svømning |
2003 |
0358AB |
50m |
4:33.69 |
|
|
|
|
|
12 |
182 |
|
Martha Bjerg |
Lyseng IF |
2004 |
0454AK |
50m |
4:34.27 |
|
|
|
|
|
13 |
160 |
|
Katja Kjær Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0268AU |
50m |
4:35.25 |
|
|
|
|
|
14 |
453 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0272AI |
50m |
4:36.81 |
|
|
|
|
|
15 |
217 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0322AB |
50m |
4:37.04 |
|
|
|
|
|
16 |
201 |
|
Fiona Andrea Have |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0402AG |
50m |
4:37.07 |
|
|
|
|
|
17 |
261 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0366AA |
50m |
4:37.57 |
|
|
|
|
|
18 |
609 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2003 |
0362AL |
50m |
4:38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
428 |
|
Frederikke Skau Hansen |
DeltaSwim |
2002 |
0204AJ |
50m |
4:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
596 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0492AD |
50m |
4:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
129 |
|
Kajsa G. Christensen |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0484AA |
50m |
4:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
552 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0408AB |
50m |
4:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
4:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
198 |
|
Sofia Norre Bendt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0316AG |
50m |
4:40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
461 |
|
Josephine B. U. Danielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2003 |
0326AD |
50m |
4:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
454 |
|
Mia Borgensgaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0368AT |
50m |
4:40.81 |
|
|
|
|
|
27 |
555 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0424AO |
50m |
4:41.08 |
|
|
|
|
|
28 |
503 |
|
Alberte Fie Petersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0224AH |
50m |
4:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
445 |
|
Ane Kirstine Granild |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0412AP |
50m |
4:42.41 |
|
|
|
|
|
30 |
156 |
|
Sophie Grandjean |
Ringsted Svømme Klub |
2003 |
0346AR |
50m |
4:42.92 |
|
|
|
|
|
31 |
266 |
|
Olivia Callesen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0432AK |
50m |
4:43.02 |
|
|
|
|
|
32 |
481 |
|
Rebekka Giessing |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0364AE |
50m |
4:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
478 |
|
Mathilde Yde Munkebæk |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0386AC |
50m |
4:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
311 |
|
Johanne Baes Aaholst |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
50m |
4:43.98 |
|
|
|
2004 |
0454AE |
|
35 |
470 |
|
Emilie Meng |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
4:44.14 |
|
|
|
2003 |
0318AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
563 |
|
Ella Christiansen |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0366AK |
50m |
4:44.38 |
|
|
|
|
|
37 |
521 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0476AA |
50m |
4:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
413 |
|
Søs Freund |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0454AG |
50m |
4:45.12 |
|
|
|
|
|
39 |
193 |
|
Anna Myhre Rottensten |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0326AW |
50m |
4:45.44 |
|
|
|
|
|
40 |
346 |
|
Olivia Ida Madsen |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0404AF |
50m |
4:46.12 |
|
|
|
|
|
41 |
39 |
|
Line Lyskjær |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0324AO |
50m |
4:46.31 |
|
|
|
|
|
42 |
61 |
|
Mie Bidsted Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0392AG |
50m |
4:49.55 |
|
|
|
|
|
43 |
616 |
|
Aurelia Pedersen |
H2Odense |
2004 |
0414AA |
50m |
4:50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
400m Frisvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:03.98 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Herlev IF |
DEN |
London, GB |
|
29-07-2012 |
|
|
|
4:14.61 |
|
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
Allerød Sv |
DEN |
Helsinki, Finland |
|
15-07-2010 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
564 |
|
Sofie Theophil Petersen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
4:20.51 |
|
|
|
2003 |
0312AH |
|
|
|
|
2 |
85 |
|
Kaya Fjeldsted Kristensen |
JGI Svømning |
|
|
50m |
4:24.04 |
|
|
|
2002 |
0232AJ |
|
|
|
|
3 |
255 |
|
Emilie Krog |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
4:25.29 |
|
|
|
2002 |
0224AU |
|
|
|
|
4 |
535 |
|
Thea Søe Bach |
Thisted Svømmeklub |
|
|
50m |
4:26.15 |
|
|
|
2002 |
0222AD |
|
|
|
|
5 |
513 |
|
Liva Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
4:26.76 |
|
|
|
2004 |
0486AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
426 |
|
Caroline Laursen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0224AW |
50m |
4:26.85 |
|
|
|
|
|
7 |
484 |
|
Tine Petersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0304AO |
50m |
4:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
216 |
|
Naya Modin Thomsen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0374AA |
50m |
4:28.67 |
|
|
|
|
|
9 |
373 |
|
Michelle Mortensen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0274AH |
50m |
4:30.28 |
|
|
|
|
|
10 |
65 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0246AQ |
50m |
4:30.52 |
|
|
|
|
|
11 |
88 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
JGI Svømning |
2003 |
0358AB |
50m |
4:33.69 |
|
|
|
|
|
12 |
182 |
|
Martha Bjerg |
Lyseng IF |
2004 |
0454AK |
50m |
4:34.27 |
|
|
|
|
|
13 |
160 |
|
Katja Kjær Nielsen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0268AU |
50m |
4:35.25 |
|
|
|
|
|
14 |
453 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0272AI |
50m |
4:36.81 |
|
|
|
|
|
15 |
217 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0322AB |
50m |
4:37.04 |
|
|
|
|
|
16 |
201 |
|
Fiona Andrea Have |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0402AG |
50m |
4:37.07 |
|
|
|
|
|
17 |
261 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0366AA |
50m |
4:37.57 |
|
|
|
|
|
18 |
609 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2003 |
0362AL |
50m |
4:38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
428 |
|
Frederikke Skau Hansen |
DeltaSwim |
2002 |
0204AJ |
50m |
4:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
596 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0492AD |
50m |
4:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
129 |
|
Kajsa G. Christensen |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0484AA |
50m |
4:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
552 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0408AB |
50m |
4:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
4:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
198 |
|
Sofia Norre Bendt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0316AG |
50m |
4:40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
461 |
|
Josephine B. U. Danielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2003 |
0326AD |
50m |
4:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
454 |
|
Mia Borgensgaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0368AT |
50m |
4:40.81 |
|
|
|
|
|
27 |
555 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0424AO |
50m |
4:41.08 |
|
|
|
|
|
28 |
503 |
|
Alberte Fie Petersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0224AH |
50m |
4:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
445 |
|
Ane Kirstine Granild |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0412AP |
50m |
4:42.41 |
|
|
|
|
|
30 |
156 |
|
Sophie Grandjean |
Ringsted Svømme Klub |
2003 |
0346AR |
50m |
4:42.92 |
|
|
|
|
|
31 |
266 |
|
Olivia Callesen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0432AK |
50m |
4:43.02 |
|
|
|
|
|
32 |
481 |
|
Rebekka Giessing |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0364AE |
50m |
4:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
478 |
|
Mathilde Yde Munkebæk |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0386AC |
50m |
4:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
311 |
|
Johanne Baes Aaholst |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
50m |
4:43.98 |
|
|
|
2004 |
0454AE |
|
35 |
470 |
|
Emilie Meng |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
4:44.14 |
|
|
|
2003 |
0318AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
563 |
|
Ella Christiansen |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0366AK |
50m |
4:44.38 |
|
|
|
|
|
37 |
521 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0476AA |
50m |
4:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
413 |
|
Søs Freund |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0454AG |
50m |
4:45.12 |
|
|
|
|
|
39 |
193 |
|
Anna Myhre Rottensten |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0326AW |
50m |
4:45.44 |
|
|
|
|
|
40 |
346 |
|
Olivia Ida Madsen |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0404AF |
50m |
4:46.12 |
|
|
|
|
|
41 |
39 |
|
Line Lyskjær |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0324AO |
50m |
4:46.31 |
|
|
|
|
|
42 |
61 |
|
Mie Bidsted Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0392AG |
50m |
4:49.55 |
|
|
|
|
|
43 |
616 |
|
Aurelia Pedersen |
H2Odense |
2004 |
0414AA |
50m |
4:50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
100m Butterfly Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52.09 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
10-04-2009 |
|
|
|
53.50 |
|
Daniel Steen Andersen |
1995 |
Horsens Sv |
DEN |
Poznan, Polen |
|
13-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
128 |
|
Frederik Dalhøj Paulsen |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
54.59 |
|
|
|
1998 |
9833AK |
|
|
|
|
2 |
485 |
|
Sebastian Ovesen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
54.93 |
|
|
|
1994 |
9429AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
581 |
|
Jakob Juul |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0015AK |
50m |
55.01 |
|
|
|
|
|
4 |
138 |
|
Frederik Rindshøj |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9955AN |
50m |
55.18 |
|
|
|
|
|
5 |
74 |
|
Nicolas Blanch |
Aalborg Svømmeklub |
1997 |
9779AA |
50m |
55.56 |
|
|
|
|
|
6 |
229 |
|
Sebastian Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2000 |
0073AC |
50m |
56.58 |
|
|
|
|
|
7 |
139 |
|
Anton Borring Andersen |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9919AD |
50m |
56.62 |
|
|
|
|
|
8 |
248 |
|
Magnus Carstensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9903AH |
50m |
56.63 |
|
|
|
|
|
9 |
334 |
|
Julius Munk |
Helsingør Svømmeklub |
2000 |
0055AA |
50m |
56.65 |
|
|
|
|
|
10 |
449 |
|
David Hjort |
Agfs Svømmeafdeling |
2000 |
0009AI |
50m |
56.86 |
|
|
|
|
|
11 |
666 |
|
Mats Fjogstad Tobiassen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
56.91 |
|
|
|
|
|
|
12 |
637 |
|
Thomas Bech |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9857AM |
50m |
57.77 |
|
|
|
|
|
13 |
127 |
|
Claus Lerche Iversen |
Sigma Swim Birkerød |
1977 |
7741AA |
50m |
57.78 |
|
|
|
|
|
14 |
516 |
|
Oliver Thor Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0081AA |
50m |
57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
421 |
|
Christian Holm Jørgensen |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9973AK |
50m |
57.99 |
|
|
|
|
|
16 |
146 |
|
Joakim Brønnum |
Sigma Swim Allerød |
1997 |
9759AT |
50m |
58.01 |
|
|
|
|
|
17 |
281 |
|
Tais Andkjær Kristensen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9987AB |
50m |
58.08 |
|
|
|
|
|
18 |
385 |
|
Tomas Stensballe Larsen |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0035AK |
50m |
58.09 |
|
|
|
|
|
19 |
593 |
|
Lars Thor Sørensen |
Vest-Brøndby |
1999 |
9935AL |
50m |
58.37 |
|
|
|
|
|
20 |
420 |
|
Magnus B. Høgild |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9959AD |
50m |
58.60 |
|
|
|
|
|
21 |
505 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0073AD |
50m |
58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
265 |
|
Frederik O. Møller |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9935AC |
50m |
58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
583 |
|
Matthias Bach Mikkelsen |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0029AM |
50m |
59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
525 |
|
Daniel Berg Wenk |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0099AB |
50m |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
364 |
|
Rasmus Langvad |
Glostrup Svømmeklub |
2000 |
0045AD |
50m |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
26 |
674 |
|
Silas Lykke |
Plymouth Leander |
2003 |
|
50m |
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
27 |
678 |
|
Lars Erik Berland |
Sandnes SLK |
1999 |
M231199 LAR01 |
50m |
1:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
100 |
|
Julius Svarrer |
Slangerup Svømmeklub |
2005 |
0507AH |
50m |
1:05.31 |
|
|
|
|
|
29 |
44 |
|
Magnus Juul Hansen |
Vordingborg Svømme Klub |
2003 |
0389AN |
50m |
1:05.60 |
|
|
|
|
|
30 |
60 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0059AH |
50m |
1:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
100m Butterfly Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52.09 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
10-04-2009 |
|
|
|
53.50 |
|
Daniel Steen Andersen |
1995 |
Horsens Sv |
DEN |
Poznan, Polen |
|
13-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
128 |
|
Frederik Dalhøj Paulsen |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
54.59 |
|
|
|
1998 |
9833AK |
|
|
|
|
2 |
485 |
|
Sebastian Ovesen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
54.93 |
|
|
|
1994 |
9429AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
581 |
|
Jakob Juul |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0015AK |
50m |
55.01 |
|
|
|
|
|
4 |
138 |
|
Frederik Rindshøj |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9955AN |
50m |
55.18 |
|
|
|
|
|
5 |
74 |
|
Nicolas Blanch |
Aalborg Svømmeklub |
1997 |
9779AA |
50m |
55.56 |
|
|
|
|
|
6 |
229 |
|
Sebastian Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2000 |
0073AC |
50m |
56.58 |
|
|
|
|
|
7 |
139 |
|
Anton Borring Andersen |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9919AD |
50m |
56.62 |
|
|
|
|
|
8 |
248 |
|
Magnus Carstensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9903AH |
50m |
56.63 |
|
|
|
|
|
9 |
334 |
|
Julius Munk |
Helsingør Svømmeklub |
2000 |
0055AA |
50m |
56.65 |
|
|
|
|
|
10 |
449 |
|
David Hjort |
Agfs Svømmeafdeling |
2000 |
0009AI |
50m |
56.86 |
|
|
|
|
|
11 |
666 |
|
Mats Fjogstad Tobiassen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
56.91 |
|
|
|
|
|
|
12 |
637 |
|
Thomas Bech |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9857AM |
50m |
57.77 |
|
|
|
|
|
13 |
127 |
|
Claus Lerche Iversen |
Sigma Swim Birkerød |
1977 |
7741AA |
50m |
57.78 |
|
|
|
|
|
14 |
516 |
|
Oliver Thor Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0081AA |
50m |
57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
421 |
|
Christian Holm Jørgensen |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9973AK |
50m |
57.99 |
|
|
|
|
|
16 |
146 |
|
Joakim Brønnum |
Sigma Swim Allerød |
1997 |
9759AT |
50m |
58.01 |
|
|
|
|
|
17 |
281 |
|
Tais Andkjær Kristensen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9987AB |
50m |
58.08 |
|
|
|
|
|
18 |
385 |
|
Tomas Stensballe Larsen |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0035AK |
50m |
58.09 |
|
|
|
|
|
19 |
593 |
|
Lars Thor Sørensen |
Vest-Brøndby |
1999 |
9935AL |
50m |
58.37 |
|
|
|
|
|
20 |
420 |
|
Magnus B. Høgild |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9959AD |
50m |
58.60 |
|
|
|
|
|
21 |
505 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0073AD |
50m |
58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
265 |
|
Frederik O. Møller |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9935AC |
50m |
58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
583 |
|
Matthias Bach Mikkelsen |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0029AM |
50m |
59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
525 |
|
Daniel Berg Wenk |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0099AB |
50m |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
364 |
|
Rasmus Langvad |
Glostrup Svømmeklub |
2000 |
0045AD |
50m |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
26 |
674 |
|
Silas Lykke |
Plymouth Leander |
2003 |
|
50m |
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
27 |
678 |
|
Lars Erik Berland |
Sandnes SLK |
1999 |
M231199 LAR01 |
50m |
1:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
100 |
|
Julius Svarrer |
Slangerup Svømmeklub |
2005 |
0507AH |
50m |
1:05.31 |
|
|
|
|
|
29 |
44 |
|
Magnus Juul Hansen |
Vordingborg Svømme Klub |
2003 |
0389AN |
50m |
1:05.60 |
|
|
|
|
|
30 |
60 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0059AH |
50m |
1:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
100m Butterfly Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52.09 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
10-04-2009 |
|
|
|
53.50 |
|
Daniel Steen Andersen |
1995 |
Horsens Sv |
DEN |
Poznan, Polen |
|
13-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
480 |
|
Rasmus Nickelsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
53.86 |
|
|
|
2003 |
0347AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
320 |
|
Tobias Dan Hansen |
Herlev Svømning |
2002 |
0243AC |
50m |
55.12 |
|
|
|
|
|
3 |
318 |
|
Laurits Kenskov |
Herlev Svømning |
2001 |
0145AC |
50m |
56.21 |
|
|
|
|
|
4 |
196 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0197AE |
50m |
56.28 |
|
|
|
|
|
5 |
319 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
Herlev Svømning |
2002 |
0231AC |
50m |
56.78 |
|
|
|
|
|
6 |
510 |
|
Kasper Bonnichsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0283AD |
50m |
56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
434 |
|
Malthe Lindeblad |
DeltaSwim |
2001 |
0125AS |
50m |
57.11 |
|
|
|
|
|
8 |
416 |
|
Martin H. Abel |
Esbjerg Svømmeklub |
2001 |
0197AF |
50m |
57.42 |
|
|
|
|
|
9 |
342 |
|
Villads Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0137AM |
50m |
57.42 |
|
|
|
|
|
10 |
159 |
|
Frederik Møller |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0263AL |
50m |
57.45 |
|
|
|
|
|
11 |
262 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0339AK |
50m |
57.47 |
|
|
|
|
|
12 |
75 |
|
Oliver Nørgaard Frost |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0299AL |
50m |
57.65 |
|
|
|
|
|
13 |
474 |
|
Jonas M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0193AA |
50m |
58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
473 |
|
Joakim Køhn |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0375AE |
50m |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
367 |
|
Frederik Riedel Lentz |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0187AN |
50m |
58.33 |
|
|
|
|
|
16 |
252 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
58.59 |
|
|
|
|
|
17 |
131 |
|
Frederik Eg Ibsen |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0231AD |
50m |
58.99 |
|
|
|
|
|
18 |
316 |
|
Magnus Løhr |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0173AJ |
50m |
59.05 |
|
|
|
|
|
19 |
111 |
|
Matthias Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0191AH |
50m |
59.09 |
|
|
|
|
|
20 |
326 |
|
Felix Lund |
Herlev Svømning |
2001 |
0123AM |
50m |
59.46 |
|
|
|
|
|
21 |
560 |
|
Andreas Kronborg |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0229AS |
50m |
59.61 |
|
|
|
|
|
22 |
487 |
|
Jakob Strunge Nissen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2002 |
0291AC |
50m |
59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
417 |
|
Tobias Boström |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0295AG |
50m |
59.99 |
|
|
|
|
|
24 |
590 |
|
Asbjørn Floor-Bøjden |
Vest-Brøndby |
2002 |
0277AI |
50m |
1:00.06 |
|
|
|
|
|
25 |
530 |
|
Christoffer Weiss |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0273AE |
50m |
1:00.09 |
|
|
|
|
|
26 |
221 |
|
Alexander Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0377AA |
50m |
1:00.17 |
|
|
|
|
|
27 |
580 |
|
Philip Andersen Ravn |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0241AL |
50m |
1:00.17 |
|
|
|
|
|
28 |
276 |
|
Nicolaj Løth Andersen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0173AC |
50m |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
29 |
574 |
|
Mads Sørensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0139AF |
50m |
1:00.27 |
|
|
|
|
|
30 |
113 |
|
Jonas Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0123AH |
50m |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
31 |
351 |
|
Nicklas Andersen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0171AI |
50m |
1:00.32 |
|
|
|
|
|
32 |
439 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0317AD |
50m |
1:00.34 |
|
|
|
|
|
33 |
456 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0233AM |
50m |
1:00.40 |
|
|
|
|
|
34 |
405 |
|
Christopher G. Trandum |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0313AI |
50m |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
35 |
257 |
|
Joshua P. Sidebotham |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0343AQ |
50m |
1:00.45 |
|
|
|
|
|
36 |
210 |
|
August Ryom |
Køge Svømmeklub |
2002 |
0253AJ |
50m |
1:00.74 |
|
|
|
|
|
37 |
384 |
|
Leo Badaker |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0255AR |
50m |
1:00.84 |
|
|
|
|
|
38 |
589 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
Vest-Brøndby |
2002 |
0299AI |
50m |
1:00.93 |
|
|
|
|
|
39 |
30 |
|
Mikkel Mortensen |
Kalundborg SK |
2003 |
0329AI |
50m |
1:01.44 |
|
|
|
|
|
40 |
479 |
|
Mikkel Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0365AE |
50m |
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
541 |
|
Nickolas Kofoed Thestrup |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2003 |
0345AC |
50m |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
42 |
440 |
|
Valdemar Wichmann |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0305AJ |
50m |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
43 |
492 |
|
André Iversen |
Svømmeklubben Sønderborg |
2001 |
0121AL |
50m |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
44 |
604 |
|
Mikkel Riis |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0257AR |
50m |
1:01.97 |
|
|
|
|
|
45 |
463 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2002 |
0205AF |
50m |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
256 |
|
Carl Emil Hertz Bugge |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.22 |
|
|
|
2003 |
0315AC |
|
47 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.23 |
|
|
|
2003 |
0341AC |
|
48 |
58 |
|
Gustav Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.29 |
|
|
|
2002 |
0279AD |
|
|
|
|
49 |
354 |
|
Rasmus Petersen |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
50m |
1:02.32 |
|
|
|
2002 |
0223AU |
|
|
|
|
50 |
544 |
|
Peter Vinge-Maigaard |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50m |
1:02.38 |
|
|
|
2003 |
0351AB |
|
|
|
|
51 |
646 |
|
Lars Reber Knudsen |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.46 |
|
|
|
2003 |
0365AR |
|
|
|
|
52 |
150 |
|
Lucas Emil Christensen |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
1:02.50 |
|
|
|
2003 |
0349AC |
|
|
|
|
53 |
134 |
|
Alfred Højberg |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
1:02.53 |
|
|
|
2002 |
0267AD |
|
|
|
|
54 |
491 |
|
Ole Hovmand |
Svømmeklubben Syd |
|
|
50m |
1:02.61 |
|
|
|
2003 |
0345AH |
|
|
|
|
55 |
335 |
|
Lucas Burmester |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.63 |
|
|
|
2002 |
0237AK |
|
|
|
|
56 |
174 |
|
Nikolai Pagh Pedersen |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
50m |
1:02.89 |
|
|
|
2002 |
0235AB |
|
|
|
|
57 |
225 |
|
Malte Egholm Brøns |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
50m |
1:03.01 |
|
|
|
2003 |
0331AC |
|
|
|
|
58 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:03.01 |
|
|
|
2003 |
0339AD |
|
|
|
|
59 |
362 |
|
Mikkel Gummer |
Greve Svømmeklub |
|
|
50m |
1:03.60 |
|
|
|
2002 |
0269AF |
|
|
|
|
60 |
309 |
|
Carl Kirchhoff |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
50m |
1:03.72 |
|
|
|
2002 |
0257AL |
|
|
|
|
61 |
374 |
|
Noah Bred |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0399AE |
50m |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
62 |
534 |
|
William Kristensen |
Søllerød Svømmeklub |
2003 |
0319AM |
50m |
1:03.97 |
|
|
|
|
|
63 |
25 |
|
Laurits Sigaard |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2003 |
0325AS |
50m |
1:04.16 |
|
|
|
|
|
64 |
633 |
|
Johan Siksne Kaalund |
H2Odense |
2002 |
0235AI |
50m |
1:04.66 |
|
|
|
|
|
65 |
96 |
|
Nicolai Therkelsen |
Svømmeklubben Laksen |
2003 |
0337AG |
50m |
1:05.21 |
|
|
|
|
|
66 |
365 |
|
Oskar Skov Grell |
Glostrup Svømmeklub |
2002 |
0217AC |
50m |
1:06.12 |
|
|
|
|
|
67 |
205 |
|
Bror Textor-Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0381AD |
50m |
1:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
100m Butterfly Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52.09 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
10-04-2009 |
|
|
|
53.50 |
|
Daniel Steen Andersen |
1995 |
Horsens Sv |
DEN |
Poznan, Polen |
|
13-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
480 |
|
Rasmus Nickelsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
53.86 |
|
|
|
2003 |
0347AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
320 |
|
Tobias Dan Hansen |
Herlev Svømning |
2002 |
0243AC |
50m |
55.12 |
|
|
|
|
|
3 |
318 |
|
Laurits Kenskov |
Herlev Svømning |
2001 |
0145AC |
50m |
56.21 |
|
|
|
|
|
4 |
196 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0197AE |
50m |
56.28 |
|
|
|
|
|
5 |
319 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
Herlev Svømning |
2002 |
0231AC |
50m |
56.78 |
|
|
|
|
|
6 |
510 |
|
Kasper Bonnichsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0283AD |
50m |
56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
434 |
|
Malthe Lindeblad |
DeltaSwim |
2001 |
0125AS |
50m |
57.11 |
|
|
|
|
|
8 |
416 |
|
Martin H. Abel |
Esbjerg Svømmeklub |
2001 |
0197AF |
50m |
57.42 |
|
|
|
|
|
9 |
342 |
|
Villads Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0137AM |
50m |
57.42 |
|
|
|
|
|
10 |
159 |
|
Frederik Møller |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0263AL |
50m |
57.45 |
|
|
|
|
|
11 |
262 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0339AK |
50m |
57.47 |
|
|
|
|
|
12 |
75 |
|
Oliver Nørgaard Frost |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0299AL |
50m |
57.65 |
|
|
|
|
|
13 |
474 |
|
Jonas M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0193AA |
50m |
58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
473 |
|
Joakim Køhn |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0375AE |
50m |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
367 |
|
Frederik Riedel Lentz |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0187AN |
50m |
58.33 |
|
|
|
|
|
16 |
252 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
58.59 |
|
|
|
|
|
17 |
131 |
|
Frederik Eg Ibsen |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0231AD |
50m |
58.99 |
|
|
|
|
|
18 |
316 |
|
Magnus Løhr |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0173AJ |
50m |
59.05 |
|
|
|
|
|
19 |
111 |
|
Matthias Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0191AH |
50m |
59.09 |
|
|
|
|
|
20 |
326 |
|
Felix Lund |
Herlev Svømning |
2001 |
0123AM |
50m |
59.46 |
|
|
|
|
|
21 |
560 |
|
Andreas Kronborg |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0229AS |
50m |
59.61 |
|
|
|
|
|
22 |
487 |
|
Jakob Strunge Nissen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2002 |
0291AC |
50m |
59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
417 |
|
Tobias Boström |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0295AG |
50m |
59.99 |
|
|
|
|
|
24 |
590 |
|
Asbjørn Floor-Bøjden |
Vest-Brøndby |
2002 |
0277AI |
50m |
1:00.06 |
|
|
|
|
|
25 |
530 |
|
Christoffer Weiss |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0273AE |
50m |
1:00.09 |
|
|
|
|
|
26 |
221 |
|
Alexander Tullberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0377AA |
50m |
1:00.17 |
|
|
|
|
|
27 |
580 |
|
Philip Andersen Ravn |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0241AL |
50m |
1:00.17 |
|
|
|
|
|
28 |
276 |
|
Nicolaj Løth Andersen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0173AC |
50m |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
29 |
574 |
|
Mads Sørensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0139AF |
50m |
1:00.27 |
|
|
|
|
|
30 |
113 |
|
Jonas Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0123AH |
50m |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
31 |
351 |
|
Nicklas Andersen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0171AI |
50m |
1:00.32 |
|
|
|
|
|
32 |
439 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0317AD |
50m |
1:00.34 |
|
|
|
|
|
33 |
456 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0233AM |
50m |
1:00.40 |
|
|
|
|
|
34 |
405 |
|
Christopher G. Trandum |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0313AI |
50m |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
35 |
257 |
|
Joshua P. Sidebotham |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0343AQ |
50m |
1:00.45 |
|
|
|
|
|
36 |
210 |
|
August Ryom |
Køge Svømmeklub |
2002 |
0253AJ |
50m |
1:00.74 |
|
|
|
|
|
37 |
384 |
|
Leo Badaker |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0255AR |
50m |
1:00.84 |
|
|
|
|
|
38 |
589 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
Vest-Brøndby |
2002 |
0299AI |
50m |
1:00.93 |
|
|
|
|
|
39 |
30 |
|
Mikkel Mortensen |
Kalundborg SK |
2003 |
0329AI |
50m |
1:01.44 |
|
|
|
|
|
40 |
479 |
|
Mikkel Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0365AE |
50m |
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
541 |
|
Nickolas Kofoed Thestrup |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2003 |
0345AC |
50m |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
42 |
440 |
|
Valdemar Wichmann |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0305AJ |
50m |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
43 |
492 |
|
André Iversen |
Svømmeklubben Sønderborg |
2001 |
0121AL |
50m |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
44 |
604 |
|
Mikkel Riis |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0257AR |
50m |
1:01.97 |
|
|
|
|
|
45 |
463 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2002 |
0205AF |
50m |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
256 |
|
Carl Emil Hertz Bugge |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.22 |
|
|
|
2003 |
0315AC |
|
47 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.23 |
|
|
|
2003 |
0341AC |
|
48 |
58 |
|
Gustav Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.29 |
|
|
|
2002 |
0279AD |
|
|
|
|
49 |
354 |
|
Rasmus Petersen |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
50m |
1:02.32 |
|
|
|
2002 |
0223AU |
|
|
|
|
50 |
544 |
|
Peter Vinge-Maigaard |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50m |
1:02.38 |
|
|
|
2003 |
0351AB |
|
|
|
|
51 |
646 |
|
Lars Reber Knudsen |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.46 |
|
|
|
2003 |
0365AR |
|
|
|
|
52 |
150 |
|
Lucas Emil Christensen |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
1:02.50 |
|
|
|
2003 |
0349AC |
|
|
|
|
53 |
134 |
|
Alfred Højberg |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
1:02.53 |
|
|
|
2002 |
0267AD |
|
|
|
|
54 |
491 |
|
Ole Hovmand |
Svømmeklubben Syd |
|
|
50m |
1:02.61 |
|
|
|
2003 |
0345AH |
|
|
|
|
55 |
335 |
|
Lucas Burmester |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.63 |
|
|
|
2002 |
0237AK |
|
|
|
|
56 |
174 |
|
Nikolai Pagh Pedersen |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
50m |
1:02.89 |
|
|
|
2002 |
0235AB |
|
|
|
|
57 |
225 |
|
Malte Egholm Brøns |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
50m |
1:03.01 |
|
|
|
2003 |
0331AC |
|
|
|
|
58 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:03.01 |
|
|
|
2003 |
0339AD |
|
|
|
|
59 |
362 |
|
Mikkel Gummer |
Greve Svømmeklub |
|
|
50m |
1:03.60 |
|
|
|
2002 |
0269AF |
|
|
|
|
60 |
309 |
|
Carl Kirchhoff |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
50m |
1:03.72 |
|
|
|
2002 |
0257AL |
|
|
|
|
61 |
374 |
|
Noah Bred |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0399AE |
50m |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
62 |
534 |
|
William Kristensen |
Søllerød Svømmeklub |
2003 |
0319AM |
50m |
1:03.97 |
|
|
|
|
|
63 |
25 |
|
Laurits Sigaard |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2003 |
0325AS |
50m |
1:04.16 |
|
|
|
|
|
64 |
633 |
|
Johan Siksne Kaalund |
H2Odense |
2002 |
0235AI |
50m |
1:04.66 |
|
|
|
|
|
65 |
96 |
|
Nicolai Therkelsen |
Svømmeklubben Laksen |
2003 |
0337AG |
50m |
1:05.21 |
|
|
|
|
|
66 |
365 |
|
Oskar Skov Grell |
Glostrup Svømmeklub |
2002 |
0217AC |
50m |
1:06.12 |
|
|
|
|
|
67 |
205 |
|
Bror Textor-Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0381AD |
50m |
1:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
200m Brystsvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:19.11 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
01-08-2013 |
|
|
|
2:25.98 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim |
DEN |
Glasgow, GBR |
|
06-08-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
233 |
|
Anna Wermuth |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
2:27.78 |
|
|
|
1996 |
9658AM |
|
|
|
|
2 |
553 |
|
Josefine B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
2:30.60 |
|
|
|
1999 |
9928AB |
|
|
|
|
3 |
48 |
|
Frederikke Mertins |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
2:37.34 |
|
|
|
2000 |
0014AE |
|
|
|
|
4 |
190 |
|
Emma Bjørnholdt |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
2:37.74 |
|
|
|
2000 |
0034AM |
|
|
|
|
5 |
551 |
|
Johanna Berthelsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
2:38.82 |
|
|
|
2000 |
0096AO |
|
|
|
|
6 |
297 |
|
Pernille Jensen |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
2:38.89 |
|
|
|
1998 |
9858AZ |
|
|
|
|
7 |
496 |
|
Josephine G. Lauridsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:40.82 |
|
|
|
2001 |
0168AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
500 |
|
Emilie Nyegaard |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0188AF |
50m |
2:40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
93 |
|
Isabel Mass |
JGI Svømning |
1998 |
9848AA |
50m |
2:41.57 |
|
|
|
|
|
10 |
670 |
|
Diane Gussing |
Bryne Symjeklubb |
2004 |
|
50m |
2:45.46 |
|
|
|
|
|
|
11 |
540 |
|
Cecilie Daluiso Salmonsen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2001 |
0108AH |
50m |
2:45.62 |
|
|
|
|
|
12 |
213 |
|
Melanie Degner |
Køge Svømmeklub |
2000 |
0098AC |
50m |
2:45.85 |
|
|
|
|
|
13 |
97 |
|
Ida Skov Kragh |
Slangerup Svømmeklub |
2006 |
0698AG |
50m |
2:46.55 |
|
|
|
|
|
14 |
195 |
|
Nikoline Biltoft-Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0166AM |
50m |
2:47.28 |
|
|
|
|
|
15 |
669 |
|
Kristin Nygård Magnussen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
2:48.82 |
|
|
|
|
|
|
16 |
90 |
|
Silja Brage |
JGI Svømning |
2005 |
0544AL |
50m |
2:49.82 |
|
|
|
|
|
17 |
632 |
|
Malea Benediktson |
H2Odense |
2001 |
0104AM |
50m |
2:49.94 |
|
|
|
|
|
18 |
98 |
|
Mille Frydendahl |
Slangerup Svømmeklub |
2006 |
0684AB |
50m |
2:49.96 |
|
|
|
|
|
19 |
592 |
|
Emma Mikkelsen |
Vest-Brøndby |
2001 |
0176AB |
50m |
2:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
200m Brystsvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:19.11 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
01-08-2013 |
|
|
|
2:25.98 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim |
DEN |
Glasgow, GBR |
|
06-08-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
233 |
|
Anna Wermuth |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
2:27.78 |
|
|
|
1996 |
9658AM |
|
|
|
|
2 |
553 |
|
Josefine B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
2:30.60 |
|
|
|
1999 |
9928AB |
|
|
|
|
3 |
48 |
|
Frederikke Mertins |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
2:37.34 |
|
|
|
2000 |
0014AE |
|
|
|
|
4 |
190 |
|
Emma Bjørnholdt |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
2:37.74 |
|
|
|
2000 |
0034AM |
|
|
|
|
5 |
551 |
|
Johanna Berthelsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
2:38.82 |
|
|
|
2000 |
0096AO |
|
|
|
|
6 |
297 |
|
Pernille Jensen |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
2:38.89 |
|
|
|
1998 |
9858AZ |
|
|
|
|
7 |
496 |
|
Josephine G. Lauridsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:40.82 |
|
|
|
2001 |
0168AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
500 |
|
Emilie Nyegaard |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0188AF |
50m |
2:40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
93 |
|
Isabel Mass |
JGI Svømning |
1998 |
9848AA |
50m |
2:41.57 |
|
|
|
|
|
10 |
670 |
|
Diane Gussing |
Bryne Symjeklubb |
2004 |
|
50m |
2:45.46 |
|
|
|
|
|
|
11 |
540 |
|
Cecilie Daluiso Salmonsen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2001 |
0108AH |
50m |
2:45.62 |
|
|
|
|
|
12 |
213 |
|
Melanie Degner |
Køge Svømmeklub |
2000 |
0098AC |
50m |
2:45.85 |
|
|
|
|
|
13 |
97 |
|
Ida Skov Kragh |
Slangerup Svømmeklub |
2006 |
0698AG |
50m |
2:46.55 |
|
|
|
|
|
14 |
195 |
|
Nikoline Biltoft-Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0166AM |
50m |
2:47.28 |
|
|
|
|
|
15 |
669 |
|
Kristin Nygård Magnussen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
2:48.82 |
|
|
|
|
|
|
16 |
90 |
|
Silja Brage |
JGI Svømning |
2005 |
0544AL |
50m |
2:49.82 |
|
|
|
|
|
17 |
632 |
|
Malea Benediktson |
H2Odense |
2001 |
0104AM |
50m |
2:49.94 |
|
|
|
|
|
18 |
98 |
|
Mille Frydendahl |
Slangerup Svømmeklub |
2006 |
0684AB |
50m |
2:49.96 |
|
|
|
|
|
19 |
592 |
|
Emma Mikkelsen |
Vest-Brøndby |
2001 |
0176AB |
50m |
2:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
200m Brystsvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:19.11 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
01-08-2013 |
|
|
|
2:25.98 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim |
DEN |
Glasgow, GBR |
|
06-08-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
124 |
|
Thea Blomsterberg |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
2:25.98 |
|
|
|
2002 |
0272AC |
|
|
|
|
2 |
388 |
|
Clara Rybak-Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
2:31.32 |
|
|
|
2003 |
0342AO |
|
|
|
|
3 |
145 |
|
Josephine Kruse |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
2:32.75 |
|
|
|
2002 |
0242AQ |
|
|
|
|
4 |
423 |
|
Astrid Nielsen |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:36.43 |
|
|
|
2002 |
0276AO |
|
|
|
|
5 |
285 |
|
Annika Hausgaard Godt |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
2:37.25 |
|
|
|
2003 |
0306AE |
|
|
|
|
6 |
307 |
|
Laura Fogh |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
50m |
2:37.34 |
|
|
|
2003 |
0352AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
144 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
50m |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
8 |
518 |
|
Frederikke Echardt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0274AG |
50m |
2:37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
469 |
|
Caroline Brink |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0316AE |
50m |
2:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
407 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0466AK |
50m |
2:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
102 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
Slangerup Svømmeklub |
2004 |
0414AM |
50m |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
305 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0352AQ |
50m |
2:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
619 |
|
Johanne A Andersson |
H2Odense |
2003 |
0302AD |
50m |
2:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
377 |
|
Sara Damkjær Bartels |
Gladsaxe Svømmeklub |
2004 |
0478AC |
50m |
2:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
208 |
|
Benedicte Them Jensen |
Køge Svømmeklub |
2004 |
0454AA |
50m |
2:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
254 |
|
Hannah Höesch |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0336AM |
50m |
2:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
170 |
|
Maria Bebe Hansen |
Nyborg Svømmeklub |
2004 |
0482AG |
50m |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
568 |
|
Louise Sjørup Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0322AG |
50m |
2:41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
356 |
|
Nele Schulze |
Haderslev Svømme Klub |
2004 |
0492AH |
50m |
2:42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
532 |
|
Martha Vitus Tversted |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0202AE |
50m |
2:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
116 |
|
Ida Kjærgaard |
Skanderborg Svømmeklub |
2003 |
0368BB |
50m |
2:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
431 |
|
Cecilie Batz |
DeltaSwim |
2003 |
0386AT |
50m |
2:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
179 |
|
Nikoline Skovly Larsen |
Næstved IF |
2003 |
0322AE |
50m |
2:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
610 |
|
Eva Hjort |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0452AE |
50m |
2:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
33 |
|
Emilie Egerup |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0316AW |
50m |
2:44.07 |
|
|
|
|
|
26 |
112 |
|
Regitze Gotthard |
Slagelse Svømmeklub |
2002 |
0228AA |
50m |
2:44.15 |
|
|
|
|
|
27 |
452 |
|
Maiken Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0282AM |
50m |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
28 |
115 |
|
Dicte Skov Forsberg |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2004 |
0466AM |
50m |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
29 |
547 |
|
Lærke Blond |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0362AW |
50m |
2:45.12 |
|
|
|
|
|
30 |
325 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
Herlev Svømning |
2003 |
0392AI |
50m |
2:45.23 |
|
|
|
|
|
31 |
46 |
|
Freja Søndergaard |
Vordingborg Svømme Klub |
2004 |
0452AO |
50m |
2:45.90 |
|
|
|
|
|
32 |
28 |
|
Caroline Holm |
Kalundborg SK |
2004 |
0432AE |
50m |
2:46.15 |
|
|
|
|
|
33 |
520 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0298AO |
50m |
2:46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
184 |
|
Sarah Kildahl |
Lyseng IF |
2004 |
0474AJ |
50m |
2:46.36 |
|
|
|
|
|
35 |
153 |
|
Emma Stoltz |
Sigma Swim Allerød |
2004 |
0448AE |
50m |
2:46.45 |
|
|
|
|
|
36 |
345 |
|
Amanda Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0204AK |
50m |
2:46.50 |
|
|
|
|
|
37 |
261 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0366AA |
50m |
2:46.63 |
|
|
|
|
|
38 |
561 |
|
Kristine Hülsen |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0286AH |
50m |
2:47.40 |
|
|
|
|
|
39 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
2:47.65 |
|
|
|
|
|
40 |
400 |
|
Clara Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0406AA |
50m |
2:48.41 |
|
|
|
|
|
41 |
99 |
|
Freja Møller |
Slangerup Svømmeklub |
2004 |
0442AF |
50m |
2:48.63 |
|
|
|
|
|
42 |
165 |
|
Caroline Broholm |
Ringe Svømme Klub |
2003 |
0338AA |
50m |
2:49.16 |
|
|
|
|
|
43 |
638 |
|
Dagmar Boeck |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0458AM |
50m |
2:49.24 |
|
|
|
|
|
44 |
193 |
|
Anna Myhre Rottensten |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0326AW |
50m |
2:49.90 |
|
|
|
|
|
45 |
211 |
|
Line Nøhr Petersen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0378AI |
50m |
2:51.41 |
|
|
|
|
|
46 |
611 |
|
Laura Marie Dige |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0404AE |
50m |
2:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
529 |
|
Alba Lyhne Weiner |
Søllerød Svømmeklub |
2004 |
0486AT |
50m |
2:51.71 |
|
|
|
|
|
48 |
396 |
|
Viola Demuth Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0316AI |
50m |
2:51.93 |
|
|
|
|
|
49 |
358 |
|
Amalie Averhoff Møbes |
Haderslev Svømme Klub |
2002 |
0226BB |
50m |
2:52.57 |
|
|
|
|
|
50 |
169 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
Nyborg Svømmeklub |
2004 |
0494AV |
50m |
2:53.06 |
|
|
|
|
|
51 |
598 |
|
Julia Harpøth |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0208AX |
50m |
2:53.20 |
|
|
|
|
|
52 |
359 |
|
Mira Emilie Schmidt |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0394AY |
50m |
2:53.44 |
|
|
|
|
|
53 |
499 |
|
Ida-Marie Frydenlund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0304AP |
50m |
2:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
203 |
|
Isabella Ravn Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
2:54.54 |
|
|
|
2004 |
0404AM |
|
|
|
|
55 |
432 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
DeltaSwim |
|
|
50m |
2:54.55 |
|
|
|
2004 |
0426AT |
|
|
|
|
56 |
54 |
|
Sofie Bak |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
2:54.80 |
|
|
|
2003 |
0336AN |
|
|
|
|
57 |
328 |
|
Anja Xin Andersen |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
2:54.96 |
|
|
|
2004 |
0444AD |
|
|
|
|
58 |
437 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
Albertslund IF |
|
|
50m |
2:55.07 |
|
|
|
2004 |
0432AD |
|
|
|
|
59 |
57 |
|
Frida Hvirring Kragh |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
3:00.27 |
|
|
|
2004 |
0474AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
200m Brystsvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:19.11 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
01-08-2013 |
|
|
|
2:25.98 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim |
DEN |
Glasgow, GBR |
|
06-08-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
124 |
|
Thea Blomsterberg |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
2:25.98 |
|
|
|
2002 |
0272AC |
|
|
|
|
2 |
388 |
|
Clara Rybak-Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
2:31.32 |
|
|
|
2003 |
0342AO |
|
|
|
|
3 |
145 |
|
Josephine Kruse |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
2:32.75 |
|
|
|
2002 |
0242AQ |
|
|
|
|
4 |
423 |
|
Astrid Nielsen |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:36.43 |
|
|
|
2002 |
0276AO |
|
|
|
|
5 |
285 |
|
Annika Hausgaard Godt |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
2:37.25 |
|
|
|
2003 |
0306AE |
|
|
|
|
6 |
307 |
|
Laura Fogh |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
50m |
2:37.34 |
|
|
|
2003 |
0352AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
144 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
50m |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
8 |
518 |
|
Frederikke Echardt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0274AG |
50m |
2:37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
469 |
|
Caroline Brink |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0316AE |
50m |
2:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
407 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0466AK |
50m |
2:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
102 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
Slangerup Svømmeklub |
2004 |
0414AM |
50m |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
305 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0352AQ |
50m |
2:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
619 |
|
Johanne A Andersson |
H2Odense |
2003 |
0302AD |
50m |
2:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
377 |
|
Sara Damkjær Bartels |
Gladsaxe Svømmeklub |
2004 |
0478AC |
50m |
2:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
208 |
|
Benedicte Them Jensen |
Køge Svømmeklub |
2004 |
0454AA |
50m |
2:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
254 |
|
Hannah Höesch |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0336AM |
50m |
2:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
170 |
|
Maria Bebe Hansen |
Nyborg Svømmeklub |
2004 |
0482AG |
50m |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
568 |
|
Louise Sjørup Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0322AG |
50m |
2:41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
356 |
|
Nele Schulze |
Haderslev Svømme Klub |
2004 |
0492AH |
50m |
2:42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
532 |
|
Martha Vitus Tversted |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0202AE |
50m |
2:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
116 |
|
Ida Kjærgaard |
Skanderborg Svømmeklub |
2003 |
0368BB |
50m |
2:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
431 |
|
Cecilie Batz |
DeltaSwim |
2003 |
0386AT |
50m |
2:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
179 |
|
Nikoline Skovly Larsen |
Næstved IF |
2003 |
0322AE |
50m |
2:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
610 |
|
Eva Hjort |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0452AE |
50m |
2:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
33 |
|
Emilie Egerup |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0316AW |
50m |
2:44.07 |
|
|
|
|
|
26 |
112 |
|
Regitze Gotthard |
Slagelse Svømmeklub |
2002 |
0228AA |
50m |
2:44.15 |
|
|
|
|
|
27 |
452 |
|
Maiken Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0282AM |
50m |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
28 |
115 |
|
Dicte Skov Forsberg |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2004 |
0466AM |
50m |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
29 |
547 |
|
Lærke Blond |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0362AW |
50m |
2:45.12 |
|
|
|
|
|
30 |
325 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
Herlev Svømning |
2003 |
0392AI |
50m |
2:45.23 |
|
|
|
|
|
31 |
46 |
|
Freja Søndergaard |
Vordingborg Svømme Klub |
2004 |
0452AO |
50m |
2:45.90 |
|
|
|
|
|
32 |
28 |
|
Caroline Holm |
Kalundborg SK |
2004 |
0432AE |
50m |
2:46.15 |
|
|
|
|
|
33 |
520 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0298AO |
50m |
2:46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
184 |
|
Sarah Kildahl |
Lyseng IF |
2004 |
0474AJ |
50m |
2:46.36 |
|
|
|
|
|
35 |
153 |
|
Emma Stoltz |
Sigma Swim Allerød |
2004 |
0448AE |
50m |
2:46.45 |
|
|
|
|
|
36 |
345 |
|
Amanda Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0204AK |
50m |
2:46.50 |
|
|
|
|
|
37 |
261 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0366AA |
50m |
2:46.63 |
|
|
|
|
|
38 |
561 |
|
Kristine Hülsen |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0286AH |
50m |
2:47.40 |
|
|
|
|
|
39 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
2:47.65 |
|
|
|
|
|
40 |
400 |
|
Clara Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0406AA |
50m |
2:48.41 |
|
|
|
|
|
41 |
99 |
|
Freja Møller |
Slangerup Svømmeklub |
2004 |
0442AF |
50m |
2:48.63 |
|
|
|
|
|
42 |
165 |
|
Caroline Broholm |
Ringe Svømme Klub |
2003 |
0338AA |
50m |
2:49.16 |
|
|
|
|
|
43 |
638 |
|
Dagmar Boeck |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0458AM |
50m |
2:49.24 |
|
|
|
|
|
44 |
193 |
|
Anna Myhre Rottensten |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0326AW |
50m |
2:49.90 |
|
|
|
|
|
45 |
211 |
|
Line Nøhr Petersen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0378AI |
50m |
2:51.41 |
|
|
|
|
|
46 |
611 |
|
Laura Marie Dige |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0404AE |
50m |
2:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
529 |
|
Alba Lyhne Weiner |
Søllerød Svømmeklub |
2004 |
0486AT |
50m |
2:51.71 |
|
|
|
|
|
48 |
396 |
|
Viola Demuth Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0316AI |
50m |
2:51.93 |
|
|
|
|
|
49 |
358 |
|
Amalie Averhoff Møbes |
Haderslev Svømme Klub |
2002 |
0226BB |
50m |
2:52.57 |
|
|
|
|
|
50 |
169 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
Nyborg Svømmeklub |
2004 |
0494AV |
50m |
2:53.06 |
|
|
|
|
|
51 |
598 |
|
Julia Harpøth |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0208AX |
50m |
2:53.20 |
|
|
|
|
|
52 |
359 |
|
Mira Emilie Schmidt |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0394AY |
50m |
2:53.44 |
|
|
|
|
|
53 |
499 |
|
Ida-Marie Frydenlund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0304AP |
50m |
2:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
203 |
|
Isabella Ravn Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
2:54.54 |
|
|
|
2004 |
0404AM |
|
|
|
|
55 |
432 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
DeltaSwim |
|
|
50m |
2:54.55 |
|
|
|
2004 |
0426AT |
|
|
|
|
56 |
54 |
|
Sofie Bak |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
2:54.80 |
|
|
|
2003 |
0336AN |
|
|
|
|
57 |
328 |
|
Anja Xin Andersen |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
2:54.96 |
|
|
|
2004 |
0444AD |
|
|
|
|
58 |
437 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
Albertslund IF |
|
|
50m |
2:55.07 |
|
|
|
2004 |
0432AD |
|
|
|
|
59 |
57 |
|
Frida Hvirring Kragh |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
3:00.27 |
|
|
|
2004 |
0474AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
50m Brystsvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.76 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
AGF |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
12-04-2018 |
|
|
|
27.97 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
AGF |
DEN |
|
|
08-07-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
663 |
|
Tobias B. Bjerg |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
27.76 |
|
|
|
1998 |
9807AC |
|
|
|
|
2 |
641 |
|
Philip Greve |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
28.13 |
|
|
|
1998 |
9839AK |
|
|
|
|
3 |
68 |
|
Janus Meinert |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
28.70 |
|
|
|
1995 |
9517AF |
|
|
|
|
4 |
293 |
|
Niels Ottosen |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
29.21 |
|
|
|
1998 |
9801AF |
|
|
|
|
5 |
447 |
|
Andreas Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
29.62 |
|
|
|
2000 |
0007AO |
|
|
|
|
6 |
376 |
|
Rasmus Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
29.95 |
|
|
|
2000 |
0021AB |
|
|
|
|
7 |
275 |
|
Nicklas Steen Hansen |
Horsens Svømmeklub |
|
|
50m |
29.96 |
|
|
|
1999 |
9905AI |
|
|
|
|
8 |
549 |
|
Antoine Montier |
VAT Copenhagen-MK31 |
1993 |
9327AO |
50m |
30.19 |
|
|
|
|
|
9 |
146 |
|
Joakim Brønnum |
Sigma Swim Allerød |
1997 |
9759AT |
50m |
30.60 |
|
|
|
|
|
10 |
591 |
|
Casper Davidsen |
Vest-Brøndby |
1999 |
9979AA |
50m |
30.64 |
|
|
|
|
|
11 |
286 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0007AN |
50m |
30.72 |
|
|
|
|
|
12 |
652 |
|
Lasse Kriegel Skovrup |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9861AK |
50m |
30.86 |
|
|
|
|
|
13 |
270 |
|
Emil Knudsen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9975AO |
50m |
30.95 |
|
|
|
|
|
14 |
248 |
|
Magnus Carstensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9903AH |
50m |
30.99 |
|
|
|
|
|
15 |
348 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
Helsinge Svømmeklub |
2000 |
0095AI |
50m |
31.05 |
|
|
|
|
|
16 |
526 |
|
Mikkel S. Hansen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0001AG |
50m |
31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
121 |
|
Alexander Eggers |
Sigma Swim Birkerød |
1999 |
9967AD |
50m |
31.48 |
|
|
|
|
|
18 |
53 |
|
Owais Hamid |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0077AP |
50m |
31.54 |
|
|
|
|
|
19 |
206 |
|
Andreas L. Damgård |
Køge Svømmeklub |
2000 |
0099AG |
50m |
31.57 |
|
|
|
|
|
20 |
667 |
|
Viktor Anfinnsen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
31.65 |
|
|
|
|
|
|
21 |
161 |
|
Oliver Phil Langsted |
Ringe Svømme Klub |
1999 |
9925AO |
50m |
32.57 |
|
|
|
|
|
22 |
462 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1999 |
9921AF |
50m |
32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
168 |
|
Jonas Ejby |
Nyborg Svømmeklub |
2000 |
0063AJ |
50m |
32.73 |
|
|
|
|
|
24 |
86 |
|
Anders K. Kortegaard |
JGI Svømning |
2004 |
0471AB |
50m |
33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
50m Brystsvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.76 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
AGF |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
12-04-2018 |
|
|
|
27.97 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
AGF |
DEN |
|
|
08-07-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
663 |
|
Tobias B. Bjerg |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
27.76 |
|
|
|
1998 |
9807AC |
|
|
|
|
2 |
641 |
|
Philip Greve |
Farum Svømmeklub |
|
|
50m |
28.13 |
|
|
|
1998 |
9839AK |
|
|
|
|
3 |
68 |
|
Janus Meinert |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
28.70 |
|
|
|
1995 |
9517AF |
|
|
|
|
4 |
293 |
|
Niels Ottosen |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50m |
29.21 |
|
|
|
1998 |
9801AF |
|
|
|
|
5 |
447 |
|
Andreas Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
29.62 |
|
|
|
2000 |
0007AO |
|
|
|
|
6 |
376 |
|
Rasmus Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
29.95 |
|
|
|
2000 |
0021AB |
|
|
|
|
7 |
275 |
|
Nicklas Steen Hansen |
Horsens Svømmeklub |
|
|
50m |
29.96 |
|
|
|
1999 |
9905AI |
|
|
|
|
8 |
549 |
|
Antoine Montier |
VAT Copenhagen-MK31 |
1993 |
9327AO |
50m |
30.19 |
|
|
|
|
|
9 |
146 |
|
Joakim Brønnum |
Sigma Swim Allerød |
1997 |
9759AT |
50m |
30.60 |
|
|
|
|
|
10 |
591 |
|
Casper Davidsen |
Vest-Brøndby |
1999 |
9979AA |
50m |
30.64 |
|
|
|
|
|
11 |
286 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0007AN |
50m |
30.72 |
|
|
|
|
|
12 |
652 |
|
Lasse Kriegel Skovrup |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9861AK |
50m |
30.86 |
|
|
|
|
|
13 |
270 |
|
Emil Knudsen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9975AO |
50m |
30.95 |
|
|
|
|
|
14 |
248 |
|
Magnus Carstensen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9903AH |
50m |
30.99 |
|
|
|
|
|
15 |
348 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
Helsinge Svømmeklub |
2000 |
0095AI |
50m |
31.05 |
|
|
|
|
|
16 |
526 |
|
Mikkel S. Hansen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0001AG |
50m |
31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
121 |
|
Alexander Eggers |
Sigma Swim Birkerød |
1999 |
9967AD |
50m |
31.48 |
|
|
|
|
|
18 |
53 |
|
Owais Hamid |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0077AP |
50m |
31.54 |
|
|
|
|
|
19 |
206 |
|
Andreas L. Damgård |
Køge Svømmeklub |
2000 |
0099AG |
50m |
31.57 |
|
|
|
|
|
20 |
667 |
|
Viktor Anfinnsen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
31.65 |
|
|
|
|
|
|
21 |
161 |
|
Oliver Phil Langsted |
Ringe Svømme Klub |
1999 |
9925AO |
50m |
32.57 |
|
|
|
|
|
22 |
462 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1999 |
9921AF |
50m |
32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
168 |
|
Jonas Ejby |
Nyborg Svømmeklub |
2000 |
0063AJ |
50m |
32.73 |
|
|
|
|
|
24 |
86 |
|
Anders K. Kortegaard |
JGI Svømning |
2004 |
0471AB |
50m |
33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
50m Brystsvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.76 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
AGF |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
12-04-2018 |
|
|
|
27.97 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
AGF |
DEN |
|
|
08-07-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
607 |
|
Aksel Skrydstrup |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
50m |
30.16 |
|
|
|
2001 |
0155AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
71 |
|
Lawrence Langley |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0125AI |
50m |
30.19 |
|
|
|
|
|
3 |
223 |
|
Asger Væver Hartvig |
Hørsholm Svømmeforening |
2002 |
0277AB |
50m |
30.31 |
|
|
|
|
|
4 |
507 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0215AD |
50m |
30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
272 |
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0111AR |
50m |
30.41 |
|
|
|
|
|
6 |
386 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0135AG |
50m |
30.60 |
|
|
|
|
|
7 |
288 |
|
Filip Cederstrøm |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0285AK |
50m |
30.71 |
|
|
|
|
|
8 |
228 |
|
Martin Vennick Haugbølle |
Hørsholm Svømmeforening |
2001 |
0155AE |
50m |
30.99 |
|
|
|
|
|
9 |
375 |
|
Oliver Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0225AE |
50m |
31.18 |
|
|
|
|
|
10 |
369 |
|
Christian Crone |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0147AB |
50m |
31.21 |
|
|
|
|
|
11 |
259 |
|
Jeppe Seelig Larsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0245AL |
50m |
31.24 |
|
|
|
|
|
12 |
612 |
|
Magnus Mikkelsen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2001 |
0171AM |
50m |
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
550 |
|
Carl Terp Larsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2001 |
0119AN |
50m |
31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
438 |
|
Mathias Lund Hansen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0269AD |
50m |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
634 |
|
Oliver Hallenborg |
H2Odense |
2002 |
0243AA |
50m |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
289 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0359AJ |
50m |
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
154 |
|
Alexander Søgaard |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0293AE |
50m |
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
338 |
|
Oliver Bak Jensen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0257AT |
50m |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
573 |
|
Emil Kragh |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0197AL |
50m |
31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
622 |
|
Victor Nygaard |
H2Odense |
2003 |
0361AH |
50m |
31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
584 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0121AH |
50m |
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
36 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
Silkeborg Svømmeklub |
2002 |
0239AL |
50m |
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
329 |
|
Harald Wiehe Struberg |
Herlev Svømning |
2003 |
0331AT |
50m |
32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
441 |
|
Markus Toft |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0377AK |
50m |
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
106 |
|
Elias Rought |
Slagelse Svømmeklub |
2003 |
0359AF |
50m |
32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
557 |
|
Jacob Christensen |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0265AG |
50m |
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
290 |
|
Mads Lund |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0253AO |
50m |
32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
353 |
|
Frederik Kongstad Hansen |
Haslev Svømmeklub |
2001 |
0169AL |
50m |
32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
494 |
|
Peter Hymøller |
Svømmeklubben Sønderborg |
2001 |
0151AH |
50m |
32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
645 |
|
Frederik Jørgensen |
Farum Svømmeklub |
2003 |
0393AL |
50m |
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
429 |
|
Martin Broch |
DeltaSwim |
2001 |
0125AM |
50m |
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
366 |
|
Asger Johansen |
Glostrup Svømmeklub |
2003 |
0395AE |
50m |
32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
567 |
|
Malthe Elkjær |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0367AF |
50m |
32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
604 |
|
Mikkel Riis |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0257AR |
50m |
32.91 |
|
|
35 |
590 |
|
Asbjørn Floor-Bøjden |
Vest-Brøndby |
|
|
50m |
32.95 |
|
|
|
2002 |
0277AI |
|
36 |
321 |
|
Victor Bendix Beiter |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
32.99 |
|
|
|
2001 |
0113AG |
|
37 |
565 |
|
Kim Doan Nguyen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
33.06 |
|
|
|
2003 |
0381AH |
|
38 |
545 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50m |
33.09 |
|
|
|
2003 |
0371AG |
|
39 |
566 |
|
Oliver Fenger |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
33.17 |
|
|
|
2003 |
0303AO |
|
40 |
350 |
|
Marcus Christiansen |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
50m |
33.28 |
|
|
|
2001 |
0145AT |
|
41 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50m |
33.30 |
|
|
|
2003 |
0339AD |
|
42 |
626 |
|
Casper Bang Clausen |
H2Odense |
|
|
50m |
33.48 |
|
|
|
2003 |
0391AJ |
|
43 |
317 |
|
Gustav Nissen |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
50m |
33.49 |
|
|
|
2001 |
0177AM |
|
44 |
479 |
|
Mikkel Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
33.52 |
|
|
|
2003 |
0365AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
152 |
|
Villads Kruse |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0371AI |
50m |
33.63 |
|
|
|
|
|
46 |
414 |
|
Tobias Svenningsen |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0333AI |
50m |
33.94 |
|
|
|
|
|
47 |
294 |
|
Oliver Lystlund |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0363AA |
50m |
33.94 |
|
|
|
|
|
48 |
185 |
|
William Sloth |
Lyseng IF |
2003 |
0367AJ |
50m |
34.22 |
|
|
|
|
|
49 |
205 |
|
Bror Textor-Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0381AD |
50m |
34.31 |
|
|
|
|
|
50 |
186 |
|
Anders Lundin Brockdorff |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0301AE |
50m |
34.47 |
|
|
|
|
|
51 |
464 |
|
Gustav Hartig-Larsen |
SVØM Korsør |
2003 |
0379AN |
50m |
34.56 |
|
|
|
|
|
52 |
199 |
|
Christoffer W Frederiksen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0363AG |
50m |
34.57 |
|
|
|
|
|
53 |
175 |
|
Tobias Lindberg |
Nakskov Svømme Klub |
2003 |
0397AI |
50m |
34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
50m Brystsvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.76 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
AGF |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
12-04-2018 |
|
|
|
27.97 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
AGF |
DEN |
|
|
08-07-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
607 |
|
Aksel Skrydstrup |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
50m |
30.16 |
|
|
|
2001 |
0155AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
71 |
|
Lawrence Langley |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0125AI |
50m |
30.19 |
|
|
|
|
|
3 |
223 |
|
Asger Væver Hartvig |
Hørsholm Svømmeforening |
2002 |
0277AB |
50m |
30.31 |
|
|
|
|
|
4 |
507 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0215AD |
50m |
30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
272 |
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0111AR |
50m |
30.41 |
|
|
|
|
|
6 |
386 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0135AG |
50m |
30.60 |
|
|
|
|
|
7 |
288 |
|
Filip Cederstrøm |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0285AK |
50m |
30.71 |
|
|
|
|
|
8 |
228 |
|
Martin Vennick Haugbølle |
Hørsholm Svømmeforening |
2001 |
0155AE |
50m |
30.99 |
|
|
|
|
|
9 |
375 |
|
Oliver Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0225AE |
50m |
31.18 |
|
|
|
|
|
10 |
369 |
|
Christian Crone |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0147AB |
50m |
31.21 |
|
|
|
|
|
11 |
259 |
|
Jeppe Seelig Larsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0245AL |
50m |
31.24 |
|
|
|
|
|
12 |
612 |
|
Magnus Mikkelsen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2001 |
0171AM |
50m |
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
550 |
|
Carl Terp Larsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2001 |
0119AN |
50m |
31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
438 |
|
Mathias Lund Hansen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0269AD |
50m |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
634 |
|
Oliver Hallenborg |
H2Odense |
2002 |
0243AA |
50m |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
289 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
Holstebro Svømme Club |
2003 |
0359AJ |
50m |
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
154 |
|
Alexander Søgaard |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0293AE |
50m |
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
338 |
|
Oliver Bak Jensen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0257AT |
50m |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
573 |
|
Emil Kragh |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0197AL |
50m |
31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
622 |
|
Victor Nygaard |
H2Odense |
2003 |
0361AH |
50m |
31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
584 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0121AH |
50m |
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
36 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
Silkeborg Svømmeklub |
2002 |
0239AL |
50m |
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
329 |
|
Harald Wiehe Struberg |
Herlev Svømning |
2003 |
0331AT |
50m |
32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
441 |
|
Markus Toft |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0377AK |
50m |
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
106 |
|
Elias Rought |
Slagelse Svømmeklub |
2003 |
0359AF |
50m |
32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
557 |
|
Jacob Christensen |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0265AG |
50m |
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
290 |
|
Mads Lund |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0253AO |
50m |
32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
353 |
|
Frederik Kongstad Hansen |
Haslev Svømmeklub |
2001 |
0169AL |
50m |
32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
494 |
|
Peter Hymøller |
Svømmeklubben Sønderborg |
2001 |
0151AH |
50m |
32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
645 |
|
Frederik Jørgensen |
Farum Svømmeklub |
2003 |
0393AL |
50m |
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
429 |
|
Martin Broch |
DeltaSwim |
2001 |
0125AM |
50m |
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
366 |
|
Asger Johansen |
Glostrup Svømmeklub |
2003 |
0395AE |
50m |
32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
567 |
|
Malthe Elkjær |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0367AF |
50m |
32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
604 |
|
Mikkel Riis |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0257AR |
50m |
32.91 |
|
|
35 |
590 |
|
Asbjørn Floor-Bøjden |
Vest-Brøndby |
|
|
50m |
32.95 |
|
|
|
2002 |
0277AI |
|
36 |
321 |
|
Victor Bendix Beiter |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
32.99 |
|
|
|
2001 |
0113AG |
|
37 |
565 |
|
Kim Doan Nguyen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
33.06 |
|
|
|
2003 |
0381AH |
|
38 |
545 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50m |
33.09 |
|
|
|
2003 |
0371AG |
|
39 |
566 |
|
Oliver Fenger |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
33.17 |
|
|
|
2003 |
0303AO |
|
40 |
350 |
|
Marcus Christiansen |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
50m |
33.28 |
|
|
|
2001 |
0145AT |
|
41 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50m |
33.30 |
|
|
|
2003 |
0339AD |
|
42 |
626 |
|
Casper Bang Clausen |
H2Odense |
|
|
50m |
33.48 |
|
|
|
2003 |
0391AJ |
|
43 |
317 |
|
Gustav Nissen |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
50m |
33.49 |
|
|
|
2001 |
0177AM |
|
44 |
479 |
|
Mikkel Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
33.52 |
|
|
|
2003 |
0365AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
152 |
|
Villads Kruse |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0371AI |
50m |
33.63 |
|
|
|
|
|
46 |
414 |
|
Tobias Svenningsen |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0333AI |
50m |
33.94 |
|
|
|
|
|
47 |
294 |
|
Oliver Lystlund |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0363AA |
50m |
33.94 |
|
|
|
|
|
48 |
185 |
|
William Sloth |
Lyseng IF |
2003 |
0367AJ |
50m |
34.22 |
|
|
|
|
|
49 |
205 |
|
Bror Textor-Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0381AD |
50m |
34.31 |
|
|
|
|
|
50 |
186 |
|
Anders Lundin Brockdorff |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0301AE |
50m |
34.47 |
|
|
|
|
|
51 |
464 |
|
Gustav Hartig-Larsen |
SVØM Korsør |
2003 |
0379AN |
50m |
34.56 |
|
|
|
|
|
52 |
199 |
|
Christoffer W Frederiksen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0363AG |
50m |
34.57 |
|
|
|
|
|
53 |
175 |
|
Tobias Lindberg |
Nakskov Svømme Klub |
2003 |
0397AI |
50m |
34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
100m Rygsvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58.73 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
London, GBR |
|
19-05-2016 |
|
|
|
59.69 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
24-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
661 |
|
Mie Ø. Nielsen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
58.26 |
|
|
|
1996 |
9662AF |
|
|
|
|
2 |
83 |
|
Julie Kepp Jensen |
JGI Svømning |
|
|
50m |
59.72 |
|
|
|
2000 |
0042AA |
|
|
|
|
3 |
664 |
|
Victoria Bierre |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
1:00.68 |
|
|
|
2000 |
0022AS |
|
|
|
|
4 |
672 |
|
Ugne MAZUTAITYTE |
Kauno PM |
|
|
50m |
1:01.52 |
|
|
|
1997 |
|
|
|
|
|
5 |
489 |
|
Sara Sylvest |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:01.74 |
|
|
|
2000 |
0086AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
140 |
|
Katharina Nekhorochko |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0014AH |
50m |
1:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
242 |
|
Emma Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9996AH |
50m |
1:03.96 |
|
|
|
|
|
8 |
234 |
|
Cæcilie Buchholt Johansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0152AB |
50m |
1:04.05 |
|
|
|
|
|
9 |
392 |
|
Nina Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0072AD |
50m |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
10 |
460 |
|
Schastine Tabor |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2005 |
0598AB |
50m |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
378 |
|
Zenia Aarestrup |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0104AS |
50m |
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
578 |
|
Cecilie B. Andersen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0116AI |
50m |
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
399 |
|
Kristine Nilsson Norby |
Gentofte Svømme Klub |
2005 |
0534AC |
50m |
1:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
238 |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2005 |
0506AE |
50m |
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
47 |
|
Cecilie Elkjær |
Hvidovre Svømmeklub |
2001 |
0104AC |
50m |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
651 |
|
Sophie Amalie Schøn |
Farum Svømmeklub |
1999 |
9952AB |
50m |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
398 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
Gentofte Svømme Klub |
2005 |
0502AL |
50m |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
105 |
|
Fenja Romanski |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2005 |
0598AH |
50m |
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
271 |
|
Jennifer Thorius Bek |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0012AS |
50m |
1:07.80 |
|
|
|
|
|
20 |
274 |
|
Mille C. Berg |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0102AY |
50m |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
21 |
436 |
|
Caroline P. Mathiesen |
Albertslund IF |
2001 |
0172AG |
50m |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
22 |
614 |
|
Nikoline Østerberg |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2000 |
0098AU |
50m |
1:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
522 |
|
Line Strandby |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0106AD |
50m |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
100m Rygsvømning Damer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58.73 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
London, GBR |
|
19-05-2016 |
|
|
|
59.69 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
24-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
661 |
|
Mie Ø. Nielsen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
58.26 |
|
|
|
1996 |
9662AF |
|
|
|
|
2 |
83 |
|
Julie Kepp Jensen |
JGI Svømning |
|
|
50m |
59.72 |
|
|
|
2000 |
0042AA |
|
|
|
|
3 |
664 |
|
Victoria Bierre |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
1:00.68 |
|
|
|
2000 |
0022AS |
|
|
|
|
4 |
672 |
|
Ugne MAZUTAITYTE |
Kauno PM |
|
|
50m |
1:01.52 |
|
|
|
1997 |
|
|
|
|
|
5 |
489 |
|
Sara Sylvest |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:01.74 |
|
|
|
2000 |
0086AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
140 |
|
Katharina Nekhorochko |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0014AH |
50m |
1:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
242 |
|
Emma Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9996AH |
50m |
1:03.96 |
|
|
|
|
|
8 |
234 |
|
Cæcilie Buchholt Johansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0152AB |
50m |
1:04.05 |
|
|
|
|
|
9 |
392 |
|
Nina Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0072AD |
50m |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
10 |
460 |
|
Schastine Tabor |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2005 |
0598AB |
50m |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
378 |
|
Zenia Aarestrup |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0104AS |
50m |
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
578 |
|
Cecilie B. Andersen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0116AI |
50m |
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
399 |
|
Kristine Nilsson Norby |
Gentofte Svømme Klub |
2005 |
0534AC |
50m |
1:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
238 |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2005 |
0506AE |
50m |
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
47 |
|
Cecilie Elkjær |
Hvidovre Svømmeklub |
2001 |
0104AC |
50m |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
651 |
|
Sophie Amalie Schøn |
Farum Svømmeklub |
1999 |
9952AB |
50m |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
398 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
Gentofte Svømme Klub |
2005 |
0502AL |
50m |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
105 |
|
Fenja Romanski |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2005 |
0598AH |
50m |
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
271 |
|
Jennifer Thorius Bek |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0012AS |
50m |
1:07.80 |
|
|
|
|
|
20 |
274 |
|
Mille C. Berg |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0102AY |
50m |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
21 |
436 |
|
Caroline P. Mathiesen |
Albertslund IF |
2001 |
0172AG |
50m |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
22 |
614 |
|
Nikoline Østerberg |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2000 |
0098AU |
50m |
1:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
522 |
|
Line Strandby |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0106AD |
50m |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
100m Rygsvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58.73 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
London, GBR |
|
19-05-2016 |
|
|
|
59.69 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
24-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
538 |
|
Karoline Sørensen |
Thisted Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.42 |
|
|
|
2002 |
0236AI |
|
|
|
|
2 |
519 |
|
Liva Palmund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
1:02.44 |
|
|
|
2002 |
0246AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
475 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2002 |
0222AA |
50m |
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
597 |
|
Rebecca E. Jacobsen |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0318AO |
50m |
1:04.25 |
|
|
|
|
|
5 |
147 |
|
Julie Stampe |
Sigma Swim Allerød |
2002 |
0276AB |
50m |
1:04.32 |
|
|
|
|
|
6 |
404 |
|
Mia Rindshøj |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0306AC |
50m |
1:04.72 |
|
|
|
|
|
7 |
268 |
|
Cecilie Grøndal |
Horsens Svømmeklub |
2002 |
0282AK |
50m |
1:04.90 |
|
|
|
|
|
8 |
370 |
|
Frederikke Marie Hansen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0358AH |
50m |
1:05.04 |
|
|
|
|
|
9 |
187 |
|
Ella Stenholt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0398AP |
50m |
1:05.51 |
|
|
|
|
|
10 |
173 |
|
Melanie Eggertsen |
Nakskov Svømme Klub |
2002 |
0232AI |
50m |
1:05.60 |
|
|
|
|
|
11 |
324 |
|
Nicoline Ingeman-Petersen |
Herlev Svømning |
2002 |
0232AM |
50m |
1:05.64 |
|
|
|
|
|
12 |
433 |
|
Louise Jensen |
DeltaSwim |
2003 |
0322AZ |
50m |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
13 |
361 |
|
Karoline Barrett |
Greve Svømmeklub |
2002 |
0286AA |
50m |
1:05.75 |
|
|
|
|
|
14 |
426 |
|
Caroline Laursen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0224AW |
50m |
1:05.88 |
|
|
|
|
|
15 |
393 |
|
Alberte V. Bisgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0336AK |
50m |
1:06.11 |
|
|
|
|
|
16 |
125 |
|
Katrine Bonefeld |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0456AA |
50m |
1:06.22 |
|
|
|
|
|
17 |
280 |
|
Sofie Trekær Klausen |
Horsens Svømmeklub |
2003 |
0364AD |
50m |
1:06.26 |
|
|
|
|
|
18 |
554 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
50m |
1:06.35 |
|
|
|
|
|
19 |
453 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0272AI |
50m |
1:06.37 |
|
|
|
|
|
20 |
253 |
|
Esther Else Grubert |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0374AG |
50m |
1:06.61 |
|
|
|
|
|
21 |
333 |
|
Linnea Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0442AE |
50m |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
22 |
389 |
|
Asta Poulsen Dolan |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0414AH |
50m |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
23 |
466 |
|
Alma Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0462AC |
50m |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
126 |
|
Maria Lund |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0334AH |
50m |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
444 |
|
Marlene Reitan |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0326AY |
50m |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
304 |
|
Zara Wendel |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0222AW |
50m |
1:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
671 |
|
Victoria Svensson |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0408BC |
50m |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
390 |
|
Astrid M. Østergaard |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0412AS |
50m |
1:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
621 |
|
Mia T. Klüver-Kristensen |
H2Odense |
2004 |
0496AH |
50m |
1:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
148 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0314AB |
50m |
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
613 |
|
Mille Kjær Jensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0418AF |
50m |
1:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
194 |
|
Claudia Sperling |
Lyngby Svømmeklub |
2002 |
0222AL |
50m |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
33 |
615 |
|
Sarah Carugati |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0466AG |
50m |
1:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
107 |
|
Matilde Mantzius Mosegård |
Slagelse Svømmeklub |
2003 |
0378AA |
50m |
1:08.13 |
|
|
|
|
|
35 |
284 |
|
Isabella Bach |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0296AG |
50m |
1:08.26 |
|
|
|
|
|
36 |
402 |
|
Josephine Holst Vinther |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0432AC |
50m |
1:08.39 |
|
|
|
|
|
37 |
628 |
|
My Phuong Bui |
H2Odense |
2003 |
0322AS |
50m |
1:08.81 |
|
|
|
|
|
38 |
411 |
|
Kathrine Weide |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0402AO |
50m |
1:08.87 |
|
|
|
|
|
39 |
41 |
|
Katja Skovdal Lorentzen |
Solrød Svømmeklub |
2003 |
0338AQ |
50m |
1:08.87 |
|
|
|
|
|
40 |
401 |
|
Anne Sofie Evald |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0486AC |
50m |
1:08.93 |
|
|
|
|
|
41 |
585 |
|
Cecilie Hingebjerg |
Vejle Svømmeklub |
2004 |
0414AD |
50m |
1:08.98 |
|
|
|
|
|
42 |
341 |
|
Ulrikke Juul Søeborg |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0366AJ |
50m |
1:09.29 |
|
|
|
|
|
43 |
397 |
|
Clara Carlquist |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0314AN |
50m |
1:09.31 |
|
|
|
|
|
44 |
219 |
|
Anne Sofie Nørtoft |
Kolding SK |
2004 |
0408AP |
50m |
1:09.33 |
|
|
|
|
|
45 |
430 |
|
Mie L. Bendtsen |
DeltaSwim |
2002 |
0288AX |
50m |
1:09.39 |
|
|
|
|
|
46 |
446 |
|
Frida Saks Justesen |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0452AM |
50m |
1:09.65 |
|
|
|
|
|
47 |
149 |
|
Cassandra G. Nygaard |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0398AD |
50m |
1:09.71 |
|
|
|
|
|
48 |
395 |
|
Frederikke Falk-List |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0488AB |
50m |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
49 |
596 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0492AD |
50m |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
50 |
644 |
|
Maj Jensen |
Farum Svømmeklub |
2003 |
0314BC |
50m |
1:10.20 |
|
|
|
|
|
51 |
587 |
|
Emma Vega Thorsen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0402AH |
50m |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
52 |
336 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0484AI |
50m |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
53 |
483 |
|
Sarah Sirek Hansen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0352AB |
50m |
1:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
647 |
|
Karoline K. Larsen |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0484AJ |
50m |
1:10.52 |
|
|
|
|
|
55 |
515 |
|
Mikala Ravn Borch |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0348AR |
50m |
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
291 |
|
Emma Fjordside Jensen |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
1:10.60 |
|
|
|
2003 |
0344AX |
|
|
|
|
57 |
617 |
|
Emilie Podiss Petersen |
H2Odense |
|
|
50m |
1:10.68 |
|
|
|
2004 |
0404AO |
|
|
|
|
58 |
22 |
|
Julie Dumstrei |
Erritsø Gymnastik Og IF |
|
|
50m |
1:11.08 |
|
|
|
2004 |
0452AX |
|
|
|
|
59 |
200 |
|
Lærke Vinneck Hansen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:11.28 |
|
|
|
2004 |
0458AB |
|
|
|
|
60 |
559 |
|
Alberte Skov Forsberg |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
1:11.43 |
|
|
|
2003 |
0346AT |
|
|
|
|
61 |
355 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0352AO |
50m |
1:11.43 |
|
|
|
|
|
62 |
162 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
Ringe Svømme Klub |
2004 |
0424AN |
50m |
1:12.97 |
|
|
|
|
|
63 |
599 |
|
Josephine Larsen |
Viborg Svømme Klub |
2004 |
0476AQ |
50m |
1:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
100m Rygsvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58.73 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
London, GBR |
|
19-05-2016 |
|
|
|
59.69 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
24-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
538 |
|
Karoline Sørensen |
Thisted Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.42 |
|
|
|
2002 |
0236AI |
|
|
|
|
2 |
519 |
|
Liva Palmund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
1:02.44 |
|
|
|
2002 |
0246AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
475 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2002 |
0222AA |
50m |
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
597 |
|
Rebecca E. Jacobsen |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0318AO |
50m |
1:04.25 |
|
|
|
|
|
5 |
147 |
|
Julie Stampe |
Sigma Swim Allerød |
2002 |
0276AB |
50m |
1:04.32 |
|
|
|
|
|
6 |
404 |
|
Mia Rindshøj |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0306AC |
50m |
1:04.72 |
|
|
|
|
|
7 |
268 |
|
Cecilie Grøndal |
Horsens Svømmeklub |
2002 |
0282AK |
50m |
1:04.90 |
|
|
|
|
|
8 |
370 |
|
Frederikke Marie Hansen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0358AH |
50m |
1:05.04 |
|
|
|
|
|
9 |
187 |
|
Ella Stenholt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0398AP |
50m |
1:05.51 |
|
|
|
|
|
10 |
173 |
|
Melanie Eggertsen |
Nakskov Svømme Klub |
2002 |
0232AI |
50m |
1:05.60 |
|
|
|
|
|
11 |
324 |
|
Nicoline Ingeman-Petersen |
Herlev Svømning |
2002 |
0232AM |
50m |
1:05.64 |
|
|
|
|
|
12 |
433 |
|
Louise Jensen |
DeltaSwim |
2003 |
0322AZ |
50m |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
13 |
361 |
|
Karoline Barrett |
Greve Svømmeklub |
2002 |
0286AA |
50m |
1:05.75 |
|
|
|
|
|
14 |
426 |
|
Caroline Laursen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0224AW |
50m |
1:05.88 |
|
|
|
|
|
15 |
393 |
|
Alberte V. Bisgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0336AK |
50m |
1:06.11 |
|
|
|
|
|
16 |
125 |
|
Katrine Bonefeld |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0456AA |
50m |
1:06.22 |
|
|
|
|
|
17 |
280 |
|
Sofie Trekær Klausen |
Horsens Svømmeklub |
2003 |
0364AD |
50m |
1:06.26 |
|
|
|
|
|
18 |
554 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
50m |
1:06.35 |
|
|
|
|
|
19 |
453 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0272AI |
50m |
1:06.37 |
|
|
|
|
|
20 |
253 |
|
Esther Else Grubert |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0374AG |
50m |
1:06.61 |
|
|
|
|
|
21 |
333 |
|
Linnea Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0442AE |
50m |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
22 |
389 |
|
Asta Poulsen Dolan |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0414AH |
50m |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
23 |
466 |
|
Alma Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0462AC |
50m |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
126 |
|
Maria Lund |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0334AH |
50m |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
444 |
|
Marlene Reitan |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0326AY |
50m |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
304 |
|
Zara Wendel |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0222AW |
50m |
1:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
671 |
|
Victoria Svensson |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0408BC |
50m |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
390 |
|
Astrid M. Østergaard |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0412AS |
50m |
1:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
621 |
|
Mia T. Klüver-Kristensen |
H2Odense |
2004 |
0496AH |
50m |
1:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
148 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0314AB |
50m |
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
613 |
|
Mille Kjær Jensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0418AF |
50m |
1:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
194 |
|
Claudia Sperling |
Lyngby Svømmeklub |
2002 |
0222AL |
50m |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
33 |
615 |
|
Sarah Carugati |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0466AG |
50m |
1:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
107 |
|
Matilde Mantzius Mosegård |
Slagelse Svømmeklub |
2003 |
0378AA |
50m |
1:08.13 |
|
|
|
|
|
35 |
284 |
|
Isabella Bach |
Holstebro Svømme Club |
2002 |
0296AG |
50m |
1:08.26 |
|
|
|
|
|
36 |
402 |
|
Josephine Holst Vinther |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0432AC |
50m |
1:08.39 |
|
|
|
|
|
37 |
628 |
|
My Phuong Bui |
H2Odense |
2003 |
0322AS |
50m |
1:08.81 |
|
|
|
|
|
38 |
411 |
|
Kathrine Weide |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0402AO |
50m |
1:08.87 |
|
|
|
|
|
39 |
41 |
|
Katja Skovdal Lorentzen |
Solrød Svømmeklub |
2003 |
0338AQ |
50m |
1:08.87 |
|
|
|
|
|
40 |
401 |
|
Anne Sofie Evald |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0486AC |
50m |
1:08.93 |
|
|
|
|
|
41 |
585 |
|
Cecilie Hingebjerg |
Vejle Svømmeklub |
2004 |
0414AD |
50m |
1:08.98 |
|
|
|
|
|
42 |
341 |
|
Ulrikke Juul Søeborg |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0366AJ |
50m |
1:09.29 |
|
|
|
|
|
43 |
397 |
|
Clara Carlquist |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0314AN |
50m |
1:09.31 |
|
|
|
|
|
44 |
219 |
|
Anne Sofie Nørtoft |
Kolding SK |
2004 |
0408AP |
50m |
1:09.33 |
|
|
|
|
|
45 |
430 |
|
Mie L. Bendtsen |
DeltaSwim |
2002 |
0288AX |
50m |
1:09.39 |
|
|
|
|
|
46 |
446 |
|
Frida Saks Justesen |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0452AM |
50m |
1:09.65 |
|
|
|
|
|
47 |
149 |
|
Cassandra G. Nygaard |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0398AD |
50m |
1:09.71 |
|
|
|
|
|
48 |
395 |
|
Frederikke Falk-List |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0488AB |
50m |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
49 |
596 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0492AD |
50m |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
50 |
644 |
|
Maj Jensen |
Farum Svømmeklub |
2003 |
0314BC |
50m |
1:10.20 |
|
|
|
|
|
51 |
587 |
|
Emma Vega Thorsen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0402AH |
50m |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
52 |
336 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0484AI |
50m |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
53 |
483 |
|
Sarah Sirek Hansen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0352AB |
50m |
1:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
647 |
|
Karoline K. Larsen |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0484AJ |
50m |
1:10.52 |
|
|
|
|
|
55 |
515 |
|
Mikala Ravn Borch |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0348AR |
50m |
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
291 |
|
Emma Fjordside Jensen |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
1:10.60 |
|
|
|
2003 |
0344AX |
|
|
|
|
57 |
617 |
|
Emilie Podiss Petersen |
H2Odense |
|
|
50m |
1:10.68 |
|
|
|
2004 |
0404AO |
|
|
|
|
58 |
22 |
|
Julie Dumstrei |
Erritsø Gymnastik Og IF |
|
|
50m |
1:11.08 |
|
|
|
2004 |
0452AX |
|
|
|
|
59 |
200 |
|
Lærke Vinneck Hansen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:11.28 |
|
|
|
2004 |
0458AB |
|
|
|
|
60 |
559 |
|
Alberte Skov Forsberg |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
1:11.43 |
|
|
|
2003 |
0346AT |
|
|
|
|
61 |
355 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0352AO |
50m |
1:11.43 |
|
|
|
|
|
62 |
162 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
Ringe Svømme Klub |
2004 |
0424AN |
50m |
1:12.97 |
|
|
|
|
|
63 |
599 |
|
Josephine Larsen |
Viborg Svømme Klub |
2004 |
0476AQ |
50m |
1:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
50m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
35 |
|
Helena V. Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0078AC |
50m |
|
LAT |
|
|
|
|
2 |
540 |
|
Cecilie Daluiso Salmonsen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2001 |
0108AH |
50m |
|
LAT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
50m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
470 |
|
Emilie Meng |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0318AC |
50m |
|
LAT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
31 |
|
Frida Bang Stanelt |
Kalundborg SK |
2004 |
0422AL |
50m |
|
LAT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
999 |
100m eltidstest |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
688 |
|
Tom Bane 9 |
Dansk Svømmeunion |
2000 |
|
50m |
|
LAT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|