2020-05-25   07:31:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Indledende mandag

Document
Tilmeldings liste
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
42 50m Rygsvømning Damer, DO
27.63 Mie Østergaard Nielsen 1996 Aalborg Sv DEN Kazan, Rusland 05-08-2015
28.51 Mie Østergaard Nielsen 1996 Aalborg Sv DEN Antwerpen, Belgien 06-07-2012
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 83 Julie Kepp Jensen JGI Svømning 50m 27.39
2000 0042AA
2 661 Mie Ø. Nielsen Aalborg Svømmeklub 50m 27.52
1996 9662AF
3 664 Victoria Bierre Gladsaxe Svømmeklub 50m 28.42
2000 0022AS
4 489 Sara Sylvest Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 29.05
2000 0086AD
5 672 Ugne MAZUTAITYTE Kauno PM 1997 50m 29.22
6 140 Katharina Nekhorochko Svømmeklubben Triton
Ballerup
2000 0014AH 50m 29.60
7 242 Emma Maagøe Hovedstadens Svømmeklub 1999 9996AH 50m 29.98
8 234 Cæcilie Buchholt Johansen Hovedstadens Svømmeklub 2001 0152AB 50m 30.69
9 651 Sophie Amalie Schøn Farum Svømmeklub 1999 9952AB 50m 30.77
10 578 Cecilie B. Andersen Vejle Svømmeklub 2001 0116AI 50m 30.85
11 48 Frederikke Mertins Hvidovre Svømmeklub 2000 0014AE 50m 30.87
12 378 Zenia Aarestrup Gladsaxe Svømmeklub 2001 0104AS 50m 31.08
13 238 Jasmin Egeskov Andersen Hovedstadens Svømmeklub 2005 0506AE 50m 31.21
14 47 Cecilie Elkjær Hvidovre Svømmeklub 2001 0104AC 50m 31.24
15 271 Jennifer Thorius Bek Horsens Svømmeklub 2000 0012AS 50m 31.33
16 35 Helena V. Elling Silkeborg Svømmeklub 2000 0078AC 50m 31.54
17 496 Josephine G. Lauridsen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0168AD 50m 31.55
18 399 Kristine Nilsson Norby Gentofte Svømme Klub 2005 0534AC 50m 31.56
19 614 Nikoline Østerberg VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
2000 0098AU 50m 31.60
20 105 Fenja Romanski Støvring Svømmeklub
Pingvinen
2005 0598AH 50m 31.79
21 274 Mille C. Berg Horsens Svømmeklub 2001 0102AY 50m 31.97
22 241 Malu Melody Christensen Hovedstadens Svømmeklub 2006 0636AF 50m 32.00
23 436 Caroline P. Mathiesen Albertslund IF 2001 0172AG 50m 32.12
08-04-2019 19:35.12 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark