2020-05-25   08:05:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Indledende mandag

Document
Tilmeldings liste
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
44 100m Frisvømning Herrer, DO
49.06 Jakob S. Andkjær 1985 Vallensbæk DEN Aarhus, Danmark 07-07-2007
50.19 Magnus Westermann 1995 Herlev Svø DEN Poznan, Polen 11-07-2013
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 640 Kevin Witt Christensen Farum Svømmeklub 50m 49.63
1995 9595AF
2 659 Mathias Zander Rysgaard Holbæk Svømme Klub 50m 50.00
1998 9833AA
3 658 Marcus Krøyer Svendsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 50.85
1997 9787AB
4 229 Sebastian Tullberg Hørsholm Svømmeforening 2000 0073AC 50m 50.96
5 138 Frederik Rindshøj Sigma Swim Allerød 1999 9955AN 50m 51.00
6 655 Daniel Skaaning Swim Team Taastrup -
VATCPH
1993 9319AA 50m 51.09
7 128 Frederik Dalhøj Paulsen Sigma Swim Birkerød 1998 9833AK 50m 51.11
8 485 Sebastian Ovesen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1994 9429AB 50m 51.19
9 575 Andreas Hansen Vejle Svømmeklub 2000 0089AH 50m 51.53
10 581 Jakob Juul Vejle Svømmeklub 2000 0015AK 50m 51.59
11 419 Mikkel Gadgaard Esbjerg Svømmeklub 1999 9923AA 50m 51.72
12 509 Frans Johannessen Svømmeklubben Triton
Ballerup
1992 9277AB 50m 52.28
13 139 Anton Borring Andersen Sigma Swim Allerød 1999 9919AD 50m 52.45
14 55 Oliver Jacobsen Hvidovre Svømmeklub 1997 9781AQ 50m 52.46
15 278 Rasmus Udbye Horsens Svømmeklub 2000 0007AM 50m 52.46
16 121 Alexander Eggers Sigma Swim Birkerød 1999 9967AD 50m 52.57
17 421 Christian Holm Jørgensen Esbjerg Svømmeklub 1999 9973AK 50m 52.79
18 517 Tobias Andersen Svømmeklubben Triton
Ballerup
1998 9853AF 50m 53.06
19 418 Lasse Dall Esbjerg Svømmeklub 1997 9763AR 50m 53.10
20 583 Matthias Bach Mikkelsen Vejle Svømmeklub 2000 0029AM 50m 53.17
21 627 Andreas Bui H2Odense 2000 0031AJ 50m 53.20
22 127 Claus Lerche Iversen Sigma Swim Birkerød 1977 7741AA 50m 53.58
23 265 Frederik O. Møller Hovedstadens Svømmeklub 1999 9935AC 50m 53.62
24 334 Julius Munk Helsingør Svømmeklub 2000 0055AA 50m 53.62
25 505 Mads Tornow Rasmussen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2000 0073AD 50m 53.89
26 240 Jet Li Fuhrmann Hovedstadens Svømmeklub 2004 0487AJ 50m 53.94
27 180 Anton Borg Hjort Lyseng IF 2000 0065AO 50m 54.00
28 281 Tais Andkjær Kristensen Horsens Svømmeklub 1999 9987AB 50m 54.17
29 349 Mads Steen Petersen Helsinge Svømmeklub 1997 9765AJ 50m 54.47
30 38 Markus Kjeldsen Silkeborg Svømmeklub 2000 0059AB 50m 54.56
31 292 Mads Ottosen Holbæk Svømme Klub 1997 9745AH 50m 54.60
32 164 Kristoffer Desmareth Ringe Svømme Klub 2000 0049AC 50m 55.51
33 117 Alexander Vergereau Sigma Swim Birkerød 2004 0447AA 50m 57.24
34 684 Linus Klepp Vik Sandnes SLK 2001 M141201
LIN04
50m 57.98
08-04-2019 19:35.13 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark