2020-05-25   08:06:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Indledende mandag

Document
Tilmeldings liste
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
49 100m Brystsvømning Herrer, DMJ
59.17 Tobias B. Bjerg 1998 DEN Taastrup svømmehal DEN 08-04-2019
1:02.21 Tobias B. Bjerg 1998 AGF DEN Baku, Azerbaijan 27-06-2015
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 607 Aksel Skrydstrup VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
50m 1:04.87
2001 0155AH
2 223 Asger Væver Hartvig Hørsholm Svømmeforening 2002 0277AB 50m 1:05.13
3 71 Lawrence Langley Aalborg Svømmeklub 2001 0125AI 50m 1:06.02
4 288 Filip Cederstrøm Holstebro Svømme Club 2002 0285AK 50m 1:06.03
5 612 Magnus Mikkelsen VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
2001 0171AM 50m 1:06.19
6 507 Gustav Klit Stjernholm Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0215AD 50m 1:06.71
7 272 Krestian Gelmark-Sørensen Horsens Svømmeklub 2001 0111AR 50m 1:06.92
8 375 Oliver Steenberg Gladsaxe Svømmeklub 2002 0225AE 50m 1:07.05
9 228 Martin Vennick Haugbølle Hørsholm Svømmeforening 2001 0155AE 50m 1:07.07
10 634 Oliver Hallenborg H2Odense 2002 0243AA 50m 1:07.34
11 36 Gustav Fløche Fuglsang Silkeborg Svømmeklub 2002 0239AL 50m 1:08.06
12 438 Mathias Lund Hansen Agfs Svømmeafdeling 2002 0269AD 50m 1:08.41
13 289 Mathias Lindberg Laursen Holstebro Svømme Club 2003 0359AJ 50m 1:08.65
14 622 Victor Nygaard H2Odense 2003 0361AH 50m 1:08.75
15 584 Jeppe Vestergaard Jensen Vejle Svømmeklub 2001 0121AH 50m 1:08.79
16 338 Oliver Bak Jensen Helsingør Svømmeklub 2002 0257AT 50m 1:08.88
17 154 Alexander Søgaard Ringsted Svømme Klub 2002 0293AE 50m 1:08.92
18 573 Emil Kragh Vejle Svømmeklub 2001 0197AL 50m 1:09.08
19 550 Carl Terp Larsen VAT Copenhagen-MK31 2001 0119AN 50m 1:09.12
20 574 Mads Sørensen Vejle Svømmeklub 2001 0139AF 50m 1:09.83
21 259 Jeppe Seelig Larsen Hovedstadens Svømmeklub 2002 0245AL 50m 1:09.84
22 256 Carl Emil Hertz Bugge Hovedstadens Svømmeklub 2003 0315AC 50m 1:09.94
23 557 Jacob Christensen Vejle Svømmeklub 2002 0265AG 50m 1:10.07
24 317 Gustav Nissen Herlufsholm Svømmeklub 2001 0177AM 50m 1:10.24
25 106 Elias Rought Slagelse Svømmeklub 2003 0359AF 50m 1:10.93
26 366 Asger Johansen Glostrup Svømmeklub 2003 0395AE 50m 1:11.02
27 566 Oliver Fenger Vejle Svømmeklub 2003 0303AO 50m 1:11.07
28 441 Markus Toft Agfs Svømmeafdeling 2003 0377AK 50m 1:11.24
29 350 Marcus Christiansen Helsinge Svømmeklub 2001 0145AT 50m 1:11.27
30 321 Victor Bendix Beiter Herlev Svømning 2001 0113AG 50m 1:11.33
31 152 Villads Kruse Sigma Swim Allerød 2003 0371AI 50m 1:11.62
32 545 Mohammed Ghizzaui Vallensbæk IF Af 1939 2003 0371AG 50m 1:11.68
33 290 Mads Lund Holstebro Svømme Club 2002 0253AO 50m 1:11.69
34 565 Kim Doan Nguyen Vejle Svømmeklub 2003 0381AH 50m 1:11.97
35 590 Asbjørn Floor-Bøjden Vest-Brøndby 50m 1:12.06
2002 0277AI
36 353 Frederik Kongstad Hansen Haslev Svømmeklub 50m 1:12.17
2001 0169AL
37 214 Mert Kaya Køge Svømmeklub 50m 1:12.29
2001 0193AF
38 494 Peter Hymøller Svømmeklubben Sønderborg 50m 1:12.52
2001 0151AH
39 604 Mikkel Riis Viborg Svømme Klub 50m 1:12.62
2002 0257AR
40 329 Harald Wiehe Struberg Herlev Svømning 50m 1:12.76
2003 0331AT
41 580 Philip Andersen Ravn Vejle Svømmeklub 50m 1:13.16
2002 0241AL
42 294 Oliver Lystlund Holbæk Svømme Klub 50m 1:13.26
2003 0363AA
43 185 William Sloth Lyseng IF 50m 1:13.80
2003 0367AJ
44 570 Sune Schaarup Vejle Svømmeklub 50m 1:13.83
2003 0359AG
45 645 Frederik Jørgensen Farum Svømmeklub 50m 1:13.93
2003 0393AL
46 186 Anders Lundin Brockdorff Lyngby Svømmeklub 50m 1:14.05
2003 0301AE
47 199 Christoffer W Frederiksen Lyngby Svømmeklub 50m 1:14.06
2003 0363AG
48 414 Tobias Svenningsen Esbjerg Svømmeklub 50m 1:14.22
2003 0333AI
49 464 Gustav Hartig-Larsen SVØM Korsør 50m 1:14.23
2003 0379AN
50 479 Mikkel Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 1:14.39
2003 0365AE
51 429 Martin Broch DeltaSwim 2001 0125AM 50m 1:14.39
52 626 Casper Bang Clausen H2Odense 2003 0391AJ 50m 1:14.41
53 205 Bror Textor-Broch Lyngby Svømmeklub 2003 0381AD 50m 1:14.53
54 175 Tobias Lindberg Nakskov Svømme Klub 2003 0397AI 50m 1:14.60
55 589 Frederik Emil Bækgaard Vest-Brøndby 2002 0299AI 50m 1:14.66
56 442 Sander Kudahl Zaccarin Agfs Svømmeafdeling 2003 0395AG 50m 1:17.05
08-04-2019 19:35.15 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark