Startliste for Nuorisouinnit
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
2. jakso lauantai 6.4.2019
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun Uimahalli |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
200m Medley Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 and younger |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
292 |
|
Tiitus Nygård |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50m |
3:27.33 |
|
|
|
2008 |
08A349 |
|
|
|
|
2 |
397 |
|
Mikael Kynkäänniemi |
Haukiputaan Heitto |
|
|
50m |
3:35.02 |
|
|
|
2008 |
08A327 |
|
|
|
|
3 |
179 |
|
Oliver Rannanpää |
Oulun Lohet |
|
|
50m |
4:04.81 |
|
|
|
2008 |
08A641 |
|
|
|
|
12-13 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
134 |
|
Kalle Pesälä |
Oulun Lohet |
2006 |
06A178 |
50m |
2:41.44 |
|
|
|
|
|
2 |
259 |
|
Erik Peuhkuri |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06A373 |
50m |
2:51.83 |
|
|
|
|
|
3 |
131 |
|
Julius Schroderus |
Oulun Lohet |
2006 |
06A155 |
50m |
2:56.78 |
|
|
|
|
|
4 |
282 |
|
Leevi Väyrynen |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A519 |
50m |
3:02.67 |
|
|
|
|
|
5 |
390 |
|
Tuomo Leinonen |
Haukiputaan Heitto |
2006 |
06A337 |
50m |
3:05.48 |
|
|
|
|
|
6 |
269 |
|
Markus Tervaskanto |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06A664 |
50m |
3:11.41 |
|
|
|
|
|
7 |
64 |
|
Juha-Pekka Heikkinen |
Kajaanin Uimaseura |
2006 |
06A295 |
50m |
3:17.07 |
|
|
|
|
|
8 |
288 |
|
Niko Kumpulainen |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A556 |
50m |
3:21.57 |
|
|
|
|
|
9 |
361 |
|
Veeti Palo |
Kempeleen Pyrintö |
2007 |
07A751 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
356 |
|
Tuomo Strömmer |
Kempeleen Pyrintö |
2007 |
07A358 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
14-15 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
33 |
|
Touko Riipinen |
Swimming Jyväskylä |
2004 |
04B044 |
50m |
2:37.55 |
|
|
|
|
|
2 |
247 |
|
Rasmus Koskela |
Oulun Uinti 1906 |
2004 |
04A713 |
50m |
2:39.40 |
|
|
|
|
|
3 |
5 |
|
Sisu Sorri |
Swimming Jyväskylä |
2005 |
05A017 |
50m |
2:44.11 |
|
|
|
|
|
4 |
27 |
|
Arttu Venemies |
Swimming Jyväskylä |
2005 |
05A599 |
50m |
2:46.56 |
|
|
|
|
|
5 |
258 |
|
Roni Heikkinen |
Oulun Uinti 1906 |
2005 |
05A646 |
50m |
2:58.96 |
|
|
|
|
|
6 |
248 |
|
Jami Kenttälä |
Oulun Uinti 1906 |
2004 |
04A726 |
50m |
3:04.03 |
|
|
|
|
|
7 |
25 |
|
Alex Laitiainen |
Swimming Jyväskylä |
2005 |
05A550 |
50m |
3:15.81 |
|
|
|
|
|
8 |
30 |
|
Konsta Kohonen |
Swimming Jyväskylä |
2005 |
05A741 |
50m |
3:25.36 |
|
|
|
|
|
9 |
143 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
Oulun Lohet |
2005 |
05A590 |
50m |
3:36.07 |
|
|
|
|
|
16-17 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
211 |
|
Lasse Pulkkinen |
Oulun Uinti 1906 |
2002 |
02A039 |
50m |
2:13.99 |
|
|
|
|
|
2 |
224 |
|
Olli-pekka Pietarila |
Oulun Uinti 1906 |
2003 |
03A223 |
50m |
2:21.49 |
|
|
|
|
|
3 |
213 |
|
Elias Juntunen |
Oulun Uinti 1906 |
2002 |
02A075 |
50m |
2:21.86 |
|
|
|
|
|
4 |
408 |
|
Benjamin Evans |
Swimming Club Vuokatti |
2003 |
03B017 |
50m |
2:29.82 |
|
|
|
|
|
5 |
90 |
|
Henrik Siltari |
Kemin Uimaseura |
2002 |
02A355 |
50m |
2:30.19 |
|
|
|
|
|
6 |
435 |
|
Ville Korpilähde |
Swimming Club Rovaniemi |
2002 |
02B141 |
50m |
2:31.11 |
LAT |
|
7 |
220 |
|
Aleksi Rajaniemi |
Oulun Uinti 1906 |
2002 |
02A263 |
50m |
2:38.19 |
|
|
|
|
|
8 |
2 |
|
Olli Elo |
Swimming Jyväskylä |
2002 |
02A121 |
50m |
2:41.35 |
|
|
|
|
|
18 and older |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
218 |
|
Tiitus Taskila |
Oulun Uinti 1906 |
2001 |
01A402 |
50m |
2:14.52 |
|
|
|
|
|
2 |
214 |
|
Topias Nygård |
Oulun Uinti 1906 |
2000 |
00A602 |
50m |
2:15.97 |
|
|
|
|
|
3 |
209 |
|
Arttu Erkinaro |
Oulun Uinti 1906 |
1992 |
92A595 |
50m |
2:17.09 |
|
|
|
|
|
4 |
426 |
|
Topi Lukkarinen |
Swimming Club Rovaniemi |
2000 |
00A133 |
50m |
2:26.73 |
LAT |
|
5 |
253 |
|
Miikka Mattila |
Oulun Uinti 1906 |
1977 |
77A112 |
50m |
3:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-06 20:12:10 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|