2020-02-27   23:58:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för blueseventy Sprint Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1. Start 9:00, insim 8:00

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  05 maj 2019   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  08:08   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2019         
 
 
 
Gren 3, 200m Frisim Herrar  Finaler (5) 
Beräknad start 09:40 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
167  Karl Persson  2006  AL4506  MOTALA SS    25m  3:50.46 
170  Lucas Ramberg  2006  AR9706  MOTALA SS    25m  2:59.02 
104  Linus Isaksson  2005  AR4505  LASS    25m  2:52.56 
229  Adrian Tallroth  2004  AV8504  ÖSA    25m  2:58.52 
205  Dimitri Basov  2007  AJ4507  NKK    25m  3:30.00 
Oliver Sjöberg  2007  AP5907  FINSPÅNG    25m   

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
164  Arthur Forsfält  2008  AB8508  MOTALA SS    25m  2:36.61 
Oskar Glawing  2005  AC2305  FINSPÅNG    25m  2:26.04 
74  Elvis Ericson  2005  AG0105  LASS    25m  2:15.17 
67  Robin Lundqvist  2005  AC4505  LASS    25m  2:22.06 
154  Marcus Manninen  2004  AD1104  MOTALA SS    25m  2:26.64 
193  Linus Wigh  2005  AK0305  NKK    25m  2:50.09 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
52  Erik Wallin  2003  AH0103  LASS    25m  2:12.39 
134  Kian Hassani  2003  BR0303  LASS    25m  2:08.78 
60  William Barkehed  2003  AH3903  LASS    25m  2:07.24 
157  Gustav Fahlström  2005  AC1305  MOTALA SS    25m  2:08.47 
81  Markus Stahre  2004  AR0904  LASS    25m  2:11.12 
55  David Axelsson  2004  AC3704  LASS    25m  2:13.89 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
150  Svante Linnér  2000  AK4700  MOTALA SS    25m  2:05.94 
152  Henrik Eriksson  2002  AJ6902  MOTALA SS    25m  2:04.77 
151  Elliot Fielder  2003  AD2303  MOTALA SS    25m  2:02.30 
11  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    25m  2:04.17 
219  Anton Wallin  2000  AM7700  ÖSA    25m  2:05.16 
225  Adrijan Danqi  2002  AS2502  ÖSA    25m  2:06.34 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
50  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    25m  2:01.55 
64  Gustav Edlund  2004  AG7504  LASS    25m  2:00.75 
35  Filip Grimberg  1998  AL0198  LASS    25m  1:48.53 
30  Martin Falk  1999  AC1199  LASS    25m  1:51.49 
57  Nicola Lundqvist  2002  AM0302  LASS    25m  2:00.82 
41  Naevid Kiasat  2001  AF6501  LASS    25m  2:02.22 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 maj 2019 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  08:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner