2020-02-27   12:56:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för blueseventy Sprint Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1. Start 9:00, insim 8:00

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  05 maj 2019   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  08:08   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2019         
 
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer  Finaler (15) 
Beräknad start 11:09 
Heat 1 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
238  Nazalin Abdul Karim  2006    LASS    25m   
236  Linnea Sixtensson  2009  AM1809  LASS    25m   
Hanna Johansson  2005  BT3405  FINSPÅNG    25m   
               
               

 
Heat 2 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
136  Julia Karlberg  2007  BL1807  LASS    25m   
130  Moa Olehag-Fornander  2005  BV9205  LASS    25m   
243  Agnes Svensson  2009  AB7209  MOTALA SS    25m  1:00.82 
129  Emma Rosenström  2005  BU1805  LASS    25m   
135  Elma Halak  2007  BL1607  LASS    25m   
138  Ebba Karlberg  2002  BZ2202  LASS    25m   

 
Heat 3 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
119  Thea Rineholm  2009  AE5409  LASS    25m  54.31 
126  Bianca Rosén  2007  BG0207  LASS    25m  51.71 
139  Saga Quarles van Ufford  2008  BB8008  LASS    25m  50.79 
121  Amanda Hietanen  2009  AE9609  LASS    25m  50.84 
113  Sofia Hellander  2007  AV5607  LASS    25m  52.56 
168  Ester Sjögren  2009  AA9609  MOTALA SS    25m  59.43 

 
Heat 4 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
206  Emmie Jakobsson  2010  AA2810  NKK    25m  49.68 
169  Agnes Fahlström  2009  AA0809  MOTALA SS    25m  48.25 
204  Amina Mandzo  2008  AJ8808  NKK    25m  46.62 
166  Ellen Cleveson  2006  BI8605  MOTALA SS    25m  47.69 
124  Ellen Almén  2007  BF8607  LASS    25m  49.19 
127  Vera Helstad  2008  AU5208  LASS    25m  50.26 

 
Heat 5 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
116  Elin Axelsson  2008  AM2808  LASS    25m  45.71 
128  Ester Taléus  2007  BG5207  LASS    25m  45.10 
89  Viola Högberg  2007  AF2807  LASS    25m  44.42 
227  Jessica Sandström  2003  BU1603  ÖSA    25m  44.54 
115  Nellie Johansson Jöngren  2009  AD5609  LASS    25m  45.29 
230  Ester Brättorp  2005  BI9405  ÖSA    25m  46.32 

 
Heat 6 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
194  Alicia Wallberg  2007  AG9207  NKK    25m  44.10 
17  Kajsa Ejdvinsson  2004  BH5604  KATRINEHOL    25m  42.99 
85  Isabelle Frisk  2004  BN5804  LASS    25m  42.20 
105  Sigrid Alvehus  2008  AE8808  LASS    25m  42.69 
92  Emma Persson  2007  AF5807  LASS    25m  43.75 
196  Ella Hagström  2007  AL1607  NKK    25m  44.20 

 
Heat 7 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
90  Fanny Ivarsson  2007  AF3807  LASS    25m  41.99 
111  Alwa Merenius  2006  BI0206  LASS    25m  41.85 
76  Josefin Klintåker  2006  AF6406  LASS    25m  40.56 
109  Alice Björnholm  2008  AF6408  LASS    25m  41.56 
101  Elsa Björnholm  2006  AX8606  LASS    25m  41.92 
95  Henny Paläng  2006  AR6806  LASS    25m  42.11 

 
Heat 8 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
18  Elin Andersson  2005  AU7405  KATRINEHOL    25m  40.11 
234  Engla Dunhagen  2006  BB2606  FINSPÅNG    25m  39.80 
223  Smilla Holgersson Eliasson  2003  AQ9803  ÖSA    25m  39.06 
184  Cornelia Eidefors  2002  BA6802  NKK    25m  39.75 
106  Anna Vikström  2004  BU9604  LASS    25m  39.82 
63  Sofia Wallin  2005  AE2405  LASS    25m  40.41 

 
Heat 9 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
94  Majken Alvehus  2005  BD8405  LASS    25m  38.82 
Felicia Gustavsson  2006  AL6806  FINSPÅNG    25m  38.26 
159  Hanna Manninen  2006  AG0406  MOTALA SS    25m  38.09 
96  Maria Dehgani  2003  BX0603  LASS    25m  38.20 
156  Emma Bengtsson  2002  AQ1502  MOTALA SS    25m  38.31 
86  Darya Abbaspour  2005  BC3405  LASS    25m  38.90 

 
Heat 10 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
191  Ylva Andersson  2005  AQ3405  NKK    25m  37.22 
224  Anesa Gacic  2002  BK4202  ÖSA    25m  37.12 
39  Alice Almén  2001  AI0801  LASS    25m  36.80 
70  Frida Erlandsson  2006  AD2606  LASS    25m  36.97 
13  Linnéa Fredriksson  2004  AT0404  KATRINEHOL    25m  37.14 
65  Julia Arildsson  2005  AE6805  LASS    25m  37.99 

 
Heat 11 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
62  Elsa Linné  2003  AX4803  LASS    25m  36.47 
Sofija Bojovic  2004  AC5604  FINSPÅNG    25m  35.55 
45  Sandra Mokhtari  2001  AR7801  LASS    25m  35.15 
240  Isadora Rosén  2002  BL9802  SK NEPTUN    25m  35.24 
73  Elin Gustafsson  2005  AO5605  LASS    25m  36.00 
87  Frida Holmqvist  2005  BC2405  LASS    25m  36.59 

 
Heat 12 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
158  Lovisa Königsson  2002  BM5602  MOTALA SS    25m  34.18 
153  Tilda Carlsson  2003  AM2603  MOTALA SS    25m  33.65 
44  Felicia Järvikari  2002  AH9802  LASS    25m  33.28 
12  Filippa Karlsson  2004  AF8804  KATRINEHOL    25m  33.39 
59  Darja Koutchinskaia  2003  AQ5203  LASS    25m  33.75 
181  Stefanie Petrovic  2003  AL3803  NKK    25m  34.81 

 
Heat 13 (15) (12 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
162  Greta Sjögren  2007  AD2407  MOTALA SS    25m  40.54 
88  Sofia Holmqvist  2008  AB1408  LASS    25m  38.80 
93  Althaea Süsskind  2007  AF7807  LASS    25m  35.95 
192  Edith Nyman  2007  AD0407  NKK    25m  38.68 
200  Filippa Andersson-Lundin  2007  AQ4207  NKK    25m  39.74 
103  Angelica Hietanen  2007  AN5607  LASS    25m  41.32 

 
Heat 14 (15) (13 - 14 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
72  Andrea Höglund  2005  AO2605  LASS    25m  35.45 
161  Leija Johansson Junttila  2006  AK2206  MOTALA SS    25m  32.59 
188  Ebba Holgersson  2005  AE7205  NKK    25m  31.93 
71  Märta Högfeldt  2005  AM0805  LASS    25m  32.41 
215  Moa Zetterström  2005  AA9805  NORRTÄLJE    25m  34.00 
122  Emma Liis Eerik  2006  BP5606  LASS    25m  35.93 

 
Heat 15 (15) (15 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
31  Emma Magnusson  1998  AL9698  LASS    25m  32.13 
221  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  ÖSA    25m  30.65 
217  Trine Forss  2003  AD8403  SKÖVDE SS    25m  28.34 
216  Vera Fransson  2001  AB7401  SKÖVDE SS    25m  29.96 
51  Thilde Smedbäck  2004  AD3404  LASS    25m  31.38 
58  Alice Fransson  2004  AF4804  LASS    25m  32.61 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 maj 2019 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  08:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner