2020-02-29   14:01:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för blueseventy Sprint Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1. Start 9:00, insim 8:00

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  05 maj 2019   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  08:08   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2019         
 
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (11) 
Beräknad start 11:28 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
26  Benjamin Vizins  2002    LASS    25m   
167  Karl Persson  2006  AL4506  MOTALA SS    25m  55.15 
Oliver Sjöberg  2007  AP5907  FINSPÅNG    25m  57.96 
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
120  Darin Saleh  2007  AL0907  LASS    25m  52.75 
208  Jonathan Granqvist  2007  AM5507  NKK    25m  51.35 
172  Vincent Eriksson  2009  AD7509  MOTALA SS    25m  50.56 
170  Lucas Ramberg  2006  AR9706  MOTALA SS    25m  51.17 
132  Viggo Sillén  2007  AQ8307  LASS    25m  51.74 
123  Ture Lilllskogen  2009  AE3309  LASS    25m  54.92 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
69  Gustav Kardfall  2006  AB0506  LASS    50m  47.83 
125  Elis Berntsson  2009  AE5109  LASS    25m  44.75 
24  Erik Blomqvist  2006  AV6106  KATRINEHOL    25m  44.35 
Kasper Glawing  2008  AA7108  FINSPÅNG    25m  44.67 
118  Timon Rineholm  2009  AC1109  LASS    25m  45.65 
108  Malte Klintåker  2009  AA3509  LASS    25m  49.76 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
19  Felix Eriksson  2005  AI0705  KATRINEHOL    25m  43.17 
117  Kevin Sixtensson  2006  AS6506  LASS    25m  42.42 
165  Troy Eriksson  2006  AL2306  MOTALA SS    25m  41.90 
82  Elias Gustafsson  2007  AB8907  LASS    25m  42.20 
239  Kacper Greczynski  2006  AU1306  LASS    25m  43.05 
104  Linus Isaksson  2005  AR4505  LASS    25m  43.55 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
203  Axel Sköld  2007  AJ3707  NKK    25m  41.18 
177  Edwin Brimalm  2005  AE6305  MOTALA SS    25m  40.25 
193  Linus Wigh  2005  AK0305  NKK    25m  39.17 
80  Simon Axelsson  2006  AF7306  LASS    25m  39.29 
197  Robert Hanouch  2006  AO8306  NKK    25m  40.62 
66  Olof Karlsson  2008  AA0108  LASS    25m  41.85 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
160  Otto Svensson  2005  AH2705  MOTALA SS    25m  38.16 
Oskar Glawing  2005  AC2305  FINSPÅNG    25m  36.04 
20  Amadeus Ahlman  2003  AW4703  KATRINEHOL    25m  35.38 
98  Justin Rineholm  2006  AK2306  LASS    25m  35.81 
84  Fredrik Höglund  2006  AG3906  LASS    25m  37.82 
78  Hugo Larsson  2006  AC5706  LASS    25m  39.16 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
154  Marcus Manninen  2004  AD1104  MOTALA SS    25m  34.35 
222  William Forsström  2002  AM0902  ÖSA    25m  33.65 
185  Aldin Mandzo  2004  AF7704  NKK    25m  32.62 
207  Sergej Basov  2003  BA8103  NKK    25m  32.85 
29  Konrad Ekström  1998  AF7398  LASS    25m  33.68 
56  Emil Kilander  2004  AC2704  LASS    25m  34.53 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Nicola Lundqvist  2002  AM0302  LASS    25m  31.68 
41  Naevid Kiasat  2001  AF6501  LASS    25m  31.61 
52  Erik Wallin  2003  AH0103  LASS    25m  31.27 
81  Markus Stahre  2004  AR0904  LASS    25m  31.42 
182  Eric Lundström Silke  2003  AF8903  NKK    25m  31.61 
219  Anton Wallin  2000  AM7700  ÖSA    25m  32.04 

 
Heat 9 (11) (12 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
21  Gustav Fager  2007  AC6707  KATRINEHOL    25m  39.20 
164  Arthur Forsfält  2008  AB8508  MOTALA SS    25m  37.62 
133  Arsham Hassani  2007  AQ8507  LASS    25m  36.59 
201  Wilmer Jakobsson  2008  AD5308  NKK    25m  37.46 
102  Simón Perez  2007  AF7507  LASS    25m  38.59 
100  Milo Forsberg  2007  AE2307  LASS    25m  40.77 

 
Heat 10 (11) (13 - 14 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
198  Rasmus Landin  2005  AS3305  NKK    25m  34.67 
67  Robin Lundqvist  2005  AC4505  LASS    25m  34.00 
157  Gustav Fahlström  2005  AC1305  MOTALA SS    25m  31.34 
187  David Ullstrand  2005  AB2505  NKK    25m  32.32 
99  Robin Daremo  2005  AP3105  LASS    25m  34.00 
74  Elvis Ericson  2005  AG0105  LASS    25m  35.34 

 
Heat 11 (11) (15 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
134  Kian Hassani  2003  BR0303  LASS    25m  30.82 
11  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    25m  29.02 
27  Oskar Gannholm-Johansson  1996  AC3196  LASS    25m  25.87 
35  Filip Grimberg  1998  AL0198  LASS    25m  26.35 
152  Henrik Eriksson  2002  AJ6902  MOTALA SS    25m  29.87 
60  William Barkehed  2003  AH3903  LASS    25m  30.96 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 maj 2019 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  08:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner