2020-04-08   01:31:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för blueseventy Sprint Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2. Start 15:00, insim 14:00

Heatlista Gren 18
Heatlista 
 
  Tävling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  05 maj 2019   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  14:05   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2019         
 
 
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar  Finaler (13) 
Beräknad start 16:54 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
26  Benjamin Vizins  2002    LASS    25m   
123  Ture Lilllskogen  2009  AE3309  LASS    25m  49.77 
Oliver Sjöberg  2007  AP5907  FINSPÅNG    25m  51.29 
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
120  Darin Saleh  2007  AL0907  LASS    25m  45.76 
167  Karl Persson  2006  AL4506  MOTALA SS    25m  43.54 
172  Vincent Eriksson  2009  AD7509  MOTALA SS    25m  45.75 
208  Jonathan Granqvist  2007  AM5507  NKK    25m  47.83 
               

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
108  Malte Klintåker  2009  AA3509  LASS    25m  39.74 
118  Timon Rineholm  2009  AC1109  LASS    25m  38.86 
82  Elias Gustafsson  2007  AB8907  LASS    25m  36.86 
132  Viggo Sillén  2007  AQ8307  LASS    25m  37.27 
203  Axel Sköld  2007  AJ3707  NKK    25m  38.88 
205  Dimitri Basov  2007  AJ4507  NKK    25m  41.56 

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
228  Vilhelm Crommert  2005  AP2905  ÖSA    25m  36.73 
170  Lucas Ramberg  2006  AR9706  MOTALA SS    25m  36.55 
69  Gustav Kardfall  2006  AB0506  LASS    25m  36.12 
Kasper Glawing  2008  AA7108  FINSPÅNG    25m  36.50 
125  Elis Berntsson  2009  AE5109  LASS    25m  36.60 
117  Kevin Sixtensson  2006  AS6506  LASS    25m  36.78 

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
19  Felix Eriksson  2005  AI0705  KATRINEHOL    25m  35.75 
231  Alexander Karlsson  2005  AU1105  ÖSA    25m  35.45 
197  Robert Hanouch  2006  AO8306  NKK    25m  34.77 
Amer Mouafak  2004  AZ8704  FINSPÅNG    25m  35.21 
66  Olof Karlsson  2008  AA0108  LASS    25m  35.50 
239  Kacper Greczynski  2006  AU1306  LASS    25m  35.76 

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
78  Hugo Larsson  2006  AC5706  LASS    25m  33.45 
24  Erik Blomqvist  2006  AV6106  KATRINEHOL    25m  33.13 
245  Arvid Blom  2006  AH1506  LASS    25m  31.49 
165  Troy Eriksson  2006  AL2306  MOTALA SS    25m  32.30 
137  Daniel Colic  2001  BB0301  LASS    25m  33.32 
229  Adrian Tallroth  2004  AV8504  ÖSA    25m  33.61 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
160  Otto Svensson  2005  AH2705  MOTALA SS    25m  31.08 
210  Amir Pehlivanovic  2004  BW3704  NKK    25m  30.52 
154  Marcus Manninen  2004  AD1104  MOTALA SS    25m  30.17 
56  Emil Kilander  2004  AC2704  LASS    25m  30.34 
84  Fredrik Höglund  2006  AG3906  LASS    25m  30.72 
80  Simon Axelsson  2006  AF7306  LASS    25m  31.25 

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
98  Justin Rineholm  2006  AK2306  LASS    25m  30.01 
15  Måns Rydergren  2003  AP8703  KATRINEHOL    25m  28.81 
60  William Barkehed  2003  AH3903  LASS    25m  28.10 
20  Amadeus Ahlman  2003  AW4703  KATRINEHOL    25m  28.30 
55  David Axelsson  2004  AC3704  LASS    50m  29.50 
Oskar Glawing  2005  AC2305  FINSPÅNG    25m  30.12 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
50  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    25m  27.81 
185  Aldin Mandzo  2004  AF7704  NKK    25m  27.58 
209  Viktor Malysjev  2001  BA2701  NKK    25m  27.19 
64  Gustav Edlund  2004  AG7504  LASS    25m  27.44 
29  Konrad Ekström  1998  AF7398  LASS    25m  27.79 
81  Markus Stahre  2004  AR0904  LASS    25m  27.92 

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
14  Olle Pettersson  2004  AJ1304  KATRINEHOL    25m  27.06 
134  Kian Hassani  2003  BR0303  LASS    25m  26.27 
207  Sergej Basov  2003  BA8103  NKK    25m  26.05 
40  Oliver Tykesson  2000  AJ3700  LASS    25m  26.09 
41  Naevid Kiasat  2001  AF6501  LASS    25m  26.83 
52  Erik Wallin  2003  AH0103  LASS    25m  27.06 

 
Heat 11 (13) (12 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
102  Simón Perez  2007  AF7507  LASS    25m  33.71 
201  Wilmer Jakobsson  2008  AD5308  NKK    25m  32.25 
164  Arthur Forsfält  2008  AB8508  MOTALA SS    25m  31.73 
21  Gustav Fager  2007  AC6707  KATRINEHOL    25m  32.08 
133  Arsham Hassani  2007  AQ8507  LASS    25m  33.36 
100  Milo Forsberg  2007  AE2307  LASS    25m  34.44 

 
Heat 12 (13) (13 - 14 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
67  Robin Lundqvist  2005  AC4505  LASS    25m  29.39 
99  Robin Daremo  2005  AP3105  LASS    25m  27.92 
157  Gustav Fahlström  2005  AC1305  MOTALA SS    25m  27.28 
187  David Ullstrand  2005  AB2505  NKK    25m  27.48 
177  Edwin Brimalm  2005  AE6305  MOTALA SS    25m  29.13 
74  Elvis Ericson  2005  AG0105  LASS    25m  29.72 

 
Heat 13 (13) (15 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
11  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    25m  25.35 
34  Tom Andersson  1998  AK2598  LASS    25m  24.27 
35  Filip Grimberg  1998  AL0198  LASS    25m  23.24 
37  Petter Cyrén  1996  AU8796  LASS    25m  23.95 
57  Nicola Lundqvist  2002  AM0302  LASS    25m  25.20 
182  Eric Lundström Silke  2003  AF8903  NKK    25m  25.80 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 maj 2019 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  14:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner