2020-03-31   17:57:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för blueseventy Sprint Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2. Start 15:00, insim 14:00

Heatlista Gren 22
Heatlista 
 
  Tävling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  05 maj 2019   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  14:05   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2019         
 
 
 
Gren 22, 100m Medley Herrar  Finaler (12) 
Beräknad start 18:07 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
Amer Mouafak  2004  AZ8704  FINSPÅNG    25m   
26  Benjamin Vizins  2002    LASS    25m   
120  Darin Saleh  2007  AL0907  LASS    25m   
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
210  Amir Pehlivanovic  2004  BW3704  NKK    25m   
132  Viggo Sillén  2007  AQ8307  LASS    25m  1:57.00 
123  Ture Lilllskogen  2009  AE3309  LASS    25m  1:55.41 
108  Malte Klintåker  2009  AA3509  LASS    25m  1:56.82 
172  Vincent Eriksson  2009  AD7509  MOTALA SS    25m  1:58.16 
               

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
170  Lucas Ramberg  2006  AR9706  MOTALA SS    25m  1:50.68 
118  Timon Rineholm  2009  AC1109  LASS    25m  1:40.19 
197  Robert Hanouch  2006  AO8306  NKK    25m  1:37.75 
231  Alexander Karlsson  2005  AU1105  ÖSA    25m  1:38.87 
69  Gustav Kardfall  2006  AB0506  LASS    25m  1:42.31 
Oliver Sjöberg  2007  AP5907  FINSPÅNG    25m  1:53.01 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
66  Olof Karlsson  2008  AA0108  LASS    25m  1:36.12 
125  Elis Berntsson  2009  AE5109  LASS    25m  1:35.48 
78  Hugo Larsson  2006  AC5706  LASS    25m  1:28.40 
24  Erik Blomqvist  2006  AV6106  KATRINEHOL    25m  1:32.74 
19  Felix Eriksson  2005  AI0705  KATRINEHOL    25m  1:35.65 
228  Vilhelm Crommert  2005  AP2905  ÖSA    25m  1:37.75 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
239  Kacper Greczynski  2006  AU1306  LASS    25m  1:27.35 
177  Edwin Brimalm  2005  AE6305  MOTALA SS    25m  1:24.61 
165  Troy Eriksson  2006  AL2306  MOTALA SS    25m  1:23.46 
80  Simon Axelsson  2006  AF7306  LASS    25m  1:23.82 
160  Otto Svensson  2005  AH2705  MOTALA SS    25m  1:24.75 
193  Linus Wigh  2005  AK0305  NKK    25m  1:28.12 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
84  Fredrik Höglund  2006  AG3906  LASS    25m  1:19.50 
20  Amadeus Ahlman  2003  AW4703  KATRINEHOL    25m  1:18.66 
190  Erik Andersson  2005  AC8105  NKK    25m  1:17.16 
67  Robin Lundqvist  2005  AC4505  LASS    25m  1:17.78 
98  Justin Rineholm  2006  AK2306  LASS    25m  1:18.91 
245  Arvid Blom  2006  AH1506  LASS    25m  1:20.64 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
56  Emil Kilander  2004  AC2704  LASS    25m  1:14.78 
222  William Forsström  2002  AM0902  ÖSA    25m  1:12.00 
60  William Barkehed  2003  AH3903  LASS    25m  1:10.41 
29  Konrad Ekström  1998  AF7398  LASS    25m  1:11.24 
55  David Axelsson  2004  AC3704  LASS    25m  1:14.25 
15  Måns Rydergren  2003  AP8703  KATRINEHOL    25m  1:15.57 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
41  Naevid Kiasat  2001  AF6501  LASS    25m  1:08.30 
81  Markus Stahre  2004  AR0904  LASS    25m  1:07.44 
134  Kian Hassani  2003  BR0303  LASS    25m  1:06.56 
219  Anton Wallin  2000  AM7700  ÖSA    25m  1:06.66 
14  Olle Pettersson  2004  AJ1304  KATRINEHOL    25m  1:07.91 
52  Erik Wallin  2003  AH0103  LASS    25m  1:08.44 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
50  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    25m  1:05.90 
11  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    25m  1:04.45 
151  Elliot Fielder  2003  AD2303  MOTALA SS    25m  1:03.78 
57  Nicola Lundqvist  2002  AM0302  LASS    25m  1:03.99 
64  Gustav Edlund  2004  AG7504  LASS    25m  1:05.55 
40  Oliver Tykesson  2000  AJ3700  LASS    25m  1:06.05 

 
Heat 10 (12) (12 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
82  Elias Gustafsson  2007  AB8907  LASS    25m  1:30.62 
102  Simón Perez  2007  AF7507  LASS    25m  1:28.99 
133  Arsham Hassani  2007  AQ8507  LASS    25m  1:20.35 
21  Gustav Fager  2007  AC6707  KATRINEHOL    25m  1:24.84 
100  Milo Forsberg  2007  AE2307  LASS    25m  1:29.91 
Kasper Glawing  2008  AA7108  FINSPÅNG    25m  1:31.70 

 
Heat 11 (12) (13 - 14 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
198  Rasmus Landin  2005  AS3305  NKK    25m  1:13.60 
99  Robin Daremo  2005  AP3105  LASS    25m  1:11.87 
187  David Ullstrand  2005  AB2505  NKK    25m  1:06.94 
157  Gustav Fahlström  2005  AC1305  MOTALA SS    25m  1:07.77 
74  Elvis Ericson  2005  AG0105  LASS    25m  1:12.57 
Oskar Glawing  2005  AC2305  FINSPÅNG    25m  1:15.96 

 
Heat 12 (12) (15 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
27  Oskar Gannholm-Johansson  1996  AC3196  LASS    25m  1:00.53 
35  Filip Grimberg  1998  AL0198  LASS    25m  58.72 
34  Tom Andersson  1998  AK2598  LASS    25m  56.99 
30  Martin Falk  1999  AC1199  LASS    25m  58.66 
37  Petter Cyrén  1996  AU8796  LASS    25m  59.19 
38  Mattias Grynning  1999  AJ0599  LASS    25m  1:02.39 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 maj 2019 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  14:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner