Program för Rosenlundsbadet Sprint 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 515
|
Tävling |
Rosenlundsbadet Sprint 2019 |
|
Utskriftsdatum |
27 april 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
09:57 |
|
|
Arrangör |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 april 2019 |
|
|
|
|
Gren 515, 50m Ryggsim F 15-16 Upp |
Finaler (3) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
181 |
1 |
Elsa Olsson |
2003 |
AP4803 |
MARIESTAD |
|
50m |
41.74 |
|
5 |
2 |
Klara Tallbäck |
2003 |
BQ5203 |
ANDERSTORP |
|
50m |
40.50 |
|
339 |
3 |
Linnea Andersson |
2004 |
BN0804 |
ÖSA |
|
50m |
39.83 |
|
182 |
4 |
Ellen Persson |
2004 |
AN7804 |
MARIESTAD |
|
50m |
39.17 |
|
38 |
5 |
Elsa Berge Kleber |
2004 |
AY5204 |
ELFSBORG |
|
50m |
39.25 |
|
67 |
6 |
Josefine Stensson |
2003 |
BM6603 |
FALKÖPING |
|
50m |
40.44 |
|
42 |
7 |
Sarah Nilsson |
2003 |
BN6603 |
ELFSBORG |
|
50m |
40.97 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
65 |
1 |
Julia Jonsson |
2004 |
AR5804 |
FALKÖPING |
|
50m |
38.62 |
|
240 |
2 |
Ida Edvinsson |
2004 |
AE0804 |
SKURU IK |
|
50m |
38.24 |
|
134 |
3 |
Ellen Roslund |
2003 |
AT4403 |
KARLSBORG |
|
50m |
37.42 |
|
337 |
4 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
BQ8203 |
ÖSA |
|
50m |
37.23 |
|
91 |
5 |
Wilma Carlheim |
2003 |
AI6403 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
37.32 |
|
63 |
6 |
Filippa Lind |
2004 |
AB7204 |
FALKÖPING |
|
50m |
38.14 |
|
33 |
7 |
Felicia Johansson Thörngren |
2003 |
BA9203 |
ELFSBORG |
|
50m |
38.29 |
|
199 |
8 |
Nathalie Rahm |
2004 |
AA2404 |
NÄSSJÖ |
|
50m |
38.90 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
187 |
1 |
Tilda Carlsson |
2003 |
AM2603 |
MOTALA SS |
|
50m |
37.17 |
|
280 |
2 |
Ella Haraldsson |
2003 |
AH5603 |
HVETLANDA |
|
50m |
35.97 |
|
208 |
3 |
Astrid Nilsson |
2004 |
AA3604 |
OSBY SS |
|
50m |
35.78 |
|
100 |
4 |
Ida Rudelius |
2004 |
AM7204 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
35.35 |
|
245 |
5 |
Elsa Bäckström |
2004 |
AU3204 |
SKURU IK |
|
50m |
35.48 |
|
19 |
6 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
AE7403 |
ELFSBORG |
|
50m |
35.89 |
|
26 |
7 |
Hannah Lilja |
2004 |
AE2604 |
ELFSBORG |
|
50m |
36.85 |
|
1 |
8 |
Agnes Torén |
2003 |
BE2603 |
ANDERSTORP |
|
50m |
37.21 |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
27 april 2019 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
09:57 |
|