2020-02-28   10:18:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Viborg Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 15
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Viborg Cup 2019    Udskriftsdato  14 juni 2019   
  Stævne by  Viborg    Udskriftstidspunkt  20:52   
  Arrangør  Viborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 juni 2019         
 
 
 
Løb 15, 200m Medley Damer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
293  Laura Worm Glæsner  2006  0614AN  ESBJERG    25m   
283  Josefine S. Overgaard  2007    NORD    25m   
62  Andrea Fabricius  2007  0770AW  AAS    25m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
257  Frida Hollensen  2005  0596AW  ODDER    25m   
310  Therese Baird  2007  0728AU  THISTED    25m   
271  Nicoline Brun Eliasen  2008  0858AE  NORD    25m   
65  Julie Lind Boest  2007  0798AW  AAS    25m   
145  Frida Gode Agersbæk  2007  0754AV  HORSENS    25m   
107  Anna Friis Stenholt  2009  0926AH  SILKEBORG    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
69  Anna Katrine Willems  2008  0816AL  AAS    25m  4:01.26 
70  Melissa Stoltenborg  2006  0608AY  AAS    25m  3:42.02 
173  Signe Magelund Møller  2006  0618AS  KOLDING    25m  3:34.03 
220  Emma Sloth  2006  0652AU  VIBORG    25m  3:36.92 
247  Kamilla Ruseng Henriksen  2007  0768AR  VIBORG    25m  3:53.03 
252  Laura Kibsgaard  2008  0828AK  VIBORG    25m   

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
117  Silke Sejr Elgaard Jørgen  2007  0718AI  SILKEBORG    25m  3:29.02 
118  Lærke Ljungberg Kristense  2007  0738AI  SILKEBORG    25m  3:24.55 
179  Signe Christensen  2008  0882AB  KOLDING    25m  3:15.01 
243  Ida-Marie K. Pind  2007  0778AR  VIBORG    25m  3:17.00 
290  Line Bach-Henriksen  2007  0742AM  ESBJERG    25m  3:28.73 
Maja Sloth  2008  0854AN  VIBORG    25m  3:31.50 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
238  Emma Stabel  2006  0602AT  VIBORG    25m  3:07.50 
102  Emilia Glisic  2005  0524AW  SILKEBORG    25m  3:04.01 
81  Dicte Lund  2004  0444AN  AAS    25m  3:01.81 
106  Klara Ledager Lauritsen  2007  0784AM  SILKEBORG    25m  3:03.99 
212  Karen Sørensen  2007  0752AD  THISTED    25m  3:04.06 
22  Olivia Sehested Mogensen  2006  0688AS  VIBORG    25m  3:11.13 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
130  Paula Lindberg  2007  0714AI  SILKEBORG    25m  3:00.53 
267  Aia Caroline Abel  2006  0666AL  NORD    25m  2:56.26 
262  Caroline Marx  2006  0662AF  ODDER    25m  2:55.61 
278  Freja Klitgaard Larsen  2004  0494AU  NORD    25m  2:56.03 
21  Olivia Mørch  2006  0688AO  VIBORG    25m  2:57.74 
78  Ida-Marie J. C. Hansen  2007  0706AN  AAS    25m  3:00.87 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
225  Alberthe Skovborg Hansen  2004  0482AT  VIBORG    25m  2:53.89 
85  Sofie Nørskov Willumsen  2006  0656AE  AAS    25m  2:47.53 
35  Malea Benediktson  2001  0104AM  H2Odense    25m  2:39.54 
183  Karla Kristensen  2005  0516AC  KOLDING    25m  2:43.00 
167  Stinne Holst Gregersen  2003  0346AX  HORSENS    25m  2:48.02 
294  Astrid Gregersen  2005  0508AS  ESBJERG    25m  2:54.38 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
46  Maibritt Skjoldborg  2002  0284AO  H2Odense    25m  2:38.58 
253  Lea Kjær Kristensen  2004  0466AS  VIBORG    25m  2:38.03 
227  Anna Varming  2005  0574AJ  VIBORG    25m  2:36.62 
170  Katrine Sofie Wienberg  2002  0252AP  HORSENS    25m  2:37.07 
246  Josephine Larsen  2004  0476AQ  VIBORG    25m  2:38.46 
306  Luna Holm Møller  2004  0464AS  KOLDING    25m  2:39.47 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
187  Elma Gabela  2004  0472AE  KOLDING    25m  2:30.40 
24  Sarah Bundgaard  2003  0312AY  VIBORG    25m  2:29.05 
188  Cille Christensen  2004  0434AE  KOLDING    25m  2:26.22 
44  Emilie Podiss Petersen  2004  0404AO  H2Odense    25m  2:26.82 
45  Freya Ellehus  2000  0076AJ  H2Odense    25m  2:30.27 
38  Johanne A Andersson  2003  0302AD  H2Odense    25m  2:33.11 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 juni 2019 
Licens til Viborg Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark