2020-02-18   09:19:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Viborg Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 25
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Viborg Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Viborg    Udskriftstidspunkt  13:05   
  Arrangør  Viborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 juni 2019         
 
 
 
Løb 25, 100m Butterfly Herrer  Finaler (6) 
Vejledende starttid 15:04 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
63  Andreas Lindgaard Nielsen  2005  0515AP  AAS    25m   
148  Alexander Mogensen  2005  0511AM  HORSENS    25m   
305  Jacob Timmermand  2006  0617AL  ESBJERG    25m   
56  Tobias Tranberg Viskum  2006  0675AL  AAS    25m   
279  Frederik Laursen  2005  0561AI  NORD    25m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
245  Jonathan N. Sørensen  2006  0659AM  VIBORG    25m  1:39.80 
202  Casper Eriksen  2007  0777AI  THISTED    25m  1:37.91 
289  Tobias Staghøj Andersen  2006  0621AC  ESBJERG    25m  1:29.43 
223  Aksel K. Pedersen  2006  0635AL  VIBORG    25m  1:35.43 
119  Zilas Vilsen  2006  0649AL  SILKEBORG    25m  1:38.10 
104  Laurits Winter Poulsen  2007  0715AK  SILKEBORG    25m  1:43.18 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
291  Alexander Drachmann  2005  0567AF  ESBJERG    25m  1:26.07 
105  Carl Roulund Holm  2006  0643AI  SILKEBORG    25m  1:23.11 
258  Simon Kruse Holm  2004  0413AL  ODDER    25m  1:21.58 
206  Frederik Harbo  2005  0591AH  THISTED    25m  1:22.00 
20  Oliver Heuer  2006  0625AL  VIBORG    25m  1:24.39 
304  Erik Hauge Sørensen  2007  0779AC  ESBJERG    25m  1:28.99 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
83  Mads Halfdan Nielsen  2004  0491AP  AAS    25m  1:19.52 
216  William Hansen  2006  0663AE  THISTED    25m  1:17.48 
276  Emil Jaworski  2004  0475AQ  NORD    25m  1:12.75 
Magne Christian Hansen  2006  0615AK  VIBORG    25m  1:17.42 
295  Karl Heeb  2005  0581AM  ESBJERG    25m  1:18.64 
237  Emil Ulrich Sørensen  2005  0575AM  VIBORG    25m  1:20.35 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
172  Daniel Busk  2005  0583AK  KOLDING    25m  1:09.72 
134  Frederik Gaardsted  2001  0101AN  SILKEBORG    25m  1:07.15 
58  William Sloth  2003  0367AJ  AAS    25m  1:04.82 
165  Arthur Rytter Jacobsen  2003  0373AL  HORSENS    25m  1:05.36 
191  Vania Danilkin  2004  0419AO  KOLDING    25m  1:08.25 
248  Kasper Henriksen  2004  0441AM  VIBORG    25m  1:11.65 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Mads Peter Hansen  2004  0453AM  VIBORG    25m  59.73 
36  Mads Juul Henriksen  2004  0465AA  H2Odense    25m  59.49 
43  Simon Juul Henriksen  2001  0161AG  H2Odense    25m  59.01 
164  Lukas Lindstrøm  1998  9869AR  HORSENS    25m  59.01 
18  Mikkel Riis  2002  0257AR  VIBORG    25m  59.64 
168  Andreas Egemose Gregersen  2003  0311AS  HORSENS    25m  1:00.49 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Viborg Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark