2020-02-18   09:39:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Viborg Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 31
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Viborg Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Viborg    Udskriftstidspunkt  13:05   
  Arrangør  Viborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 juni 2019         
 
 
 
Løb 31, 200m Frisvømning Damer  Finaler (8) 
Vejledende starttid 17:22 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
60  Signe Bøgh Baarup Jensen  2006  0698AV  AAS    25m   
140  Julie Olsen  2008  0848AN  HORSENS    25m   
283  Josefine S. Overgaard  2007    NORD    25m   
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
81  Dicte Lund  2004  0444AN  AAS    25m   
53  Rosa Crone  2008  0818AG  AAS    25m   
49  Emilie Winum Andersen  2007  0796AW  AAS    25m   
262  Caroline Marx  2006  0662AF  ODDER    25m   
205  Emilie Hundahl Gravesen  2007  0718AU  THISTED    25m   
197  Stephanie Riis  2004  0432BB  DURUP    25m   

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
107  Anna Friis Stenholt  2009  0926AH  SILKEBORG    25m  3:35.03 
80  Freja Fogh Morthensen  2006  0698AT  AAS    25m  3:12.07 
50  Sofia Gad  2007  0748AE  AAS    25m  3:01.16 
233  Clara Møller Skatka  2007  0788AR  VIBORG    25m  3:11.51 
143  Astrid Bentzen  2007  0728AS  HORSENS    25m  3:27.28 
268  Emma Bertelsen  2008  0888AE  NORD    25m   

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
145  Frida Gode Agersbæk  2007  0754AV  HORSENS    25m  2:56.54 
142  Andrea Skjelmose  2007  0728AJ  HORSENS    25m  2:51.73 
152  Emma Bergene Hansen  2005  0518AQ  HORSENS    25m  2:47.96 
52  Liva Marie Jensen  2007  0736AG  AAS    25m  2:48.90 
66  Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007  0754AM  AAS    25m  2:55.73 
196  Katrine Hvid Knudsen  2004  0442BB  DURUP    25m  3:00.93 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
103  Julie Bjørn  2006  0666AO  SILKEBORG    25m  2:41.58 
78  Ida-Marie J. C. Hansen  2007  0706AN  AAS    25m  2:39.05 
267  Aia Caroline Abel  2006  0666AL  NORD    25m  2:33.17 
278  Freja Klitgaard Larsen  2004  0494AU  NORD    25m  2:36.72 
57  Sigrid Poza-Frøkjær  2006  0662AG  AAS    25m  2:40.93 
21  Olivia Mørch  2006  0688AO  VIBORG    25m  2:45.25 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
306  Luna Holm Møller  2004  0464AS  KOLDING    25m  2:30.07 
125  Silke Maria Pjengaard  2005  0578AR  SILKEBORG    25m  2:24.93 
132  Anne Lundorff Larsen  2004  0466AB  SILKEBORG    25m  2:23.14 
287  Naja Laitinen Wigard  2003  0356AZ  NORD    25m  2:24.39 
210  Ida Kristensen  2004  0498AQ  THISTED    25m  2:25.72 
85  Sofie Nørskov Willumsen  2006  0656AE  AAS    25m  2:31.62 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
123  Pernille Nedergaard  2004  0414AU  SILKEBORG    25m  2:21.66 
35  Malea Benediktson  2001  0104AM  H2Odense    25m  2:20.61 
39  Nikoline Andersen  2003  0368AR  H2Odense    25m  2:16.85 
45  Freya Ellehus  2000  0076AJ  H2Odense    25m  2:18.86 
44  Emilie Podiss Petersen  2004  0404AO  H2Odense    25m  2:21.44 
170  Katrine Sofie Wienberg  2002  0252AP  HORSENS    25m  2:22.51 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
40  Mia T. Klüver-Kristensen  2004  0496AH  H2Odense    25m  2:13.07 
161  Mie Buch Nielsen  2001  0188AH  HORSENS    25m  2:11.36 
33  My Phuong Bui  2003  0322AS  H2Odense    25m  2:06.19 
188  Cille Christensen  2004  0434AE  KOLDING    25m  2:11.13 
187  Elma Gabela  2004  0472AE  KOLDING    25m  2:12.57 
163  Caroline Nymann Sørensen  2002  0232BA  HORSENS    25m  2:14.55 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Viborg Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark