2020-02-23   14:28:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Viborg Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Viborg Cup 2019    Udskriftsdato  12 juni 2019   
  Stævne by  Viborg    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangør  Viborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 juni 2019         
 
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer  Finaler (14) 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
96  Maja Juul Hansen  2009  0962AJ  SILKEBORG    25m   
92  Tilde Hegelund  2009  0964AJ  SILKEBORG    25m   
200  Sara Bonne Guldberg  2007  0732AY  DURUP    25m   
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
145  Frida Gode Agersbæk  2007  0754AV  HORSENS    25m   
86  Lara Brotherwood  2008  0884AO  SILKEBORG    25m   
28  Stella Reinholdt Andreasen  2008  0848AR  VIBORG    25m   
310  Therese Baird  2007  0728AU  THISTED    25m   
65  Julie Lind Boest  2007  0798AW  AAS    25m   
               

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
199  Signe Rahn Jepsen  2008  0828AT  DURUP    25m   
100  Josefine Gravningsbråten  2009  0934AH  SILKEBORG    25m  1:19.64 
95  Dicte Hatting  2009  0914AF  SILKEBORG    25m  1:14.21 
94  Sofie Frøkjær  2010  1022AC  SILKEBORG    25m  1:19.03 
282  Anne-Sofie S. Overgaard  2005  0510BC  NORD    25m   
136  Lærke Kidmose Hansen  2009  0966BB  SILKEBORG    25m   

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
241  Frida Flarup  2008  0846AR  VIBORG    25m  1:02.29 
14  Marie T. Lauridsen  2008  0844AR  VIBORG    25m  1:02.11 
143  Astrid Bentzen  2007  0728AS  HORSENS    25m  1:01.68 
233  Clara Møller Skatka  2007  0788AR  VIBORG    25m  1:01.90 
61  Elinor Høyer Rasmussen  2006  0616AX  AAS    25m  1:02.13 
89  Lærke Pilgaard Johansson  2009  0924AE  SILKEBORG    25m  1:03.46 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
157  Freya Magnussen  2009  0924BA  HORSENS    25m  1:01.53 
91  Kristine Øvre  2009  0904AH  SILKEBORG    25m  1:00.11 
249  Klara Brinch Dyrløv  2006  0644AR  VIBORG    25m  58.34 
88  Anna Bang Jensen  2008  0846AK  SILKEBORG    25m  58.39 
254  Astrid Dindler  2009  0988AD  ODDER    25m  1:00.96 
87  Sofie T. Hallenberg  2007  0796AR  SILKEBORG    25m  1:01.64 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
101  Emma Kidmose Hansen  2007  0708AR  SILKEBORG    25m  56.77 
70  Melissa Stoltenborg  2006  0608AY  AAS    25m  54.50 
26  Sofie Reinholdt Andreasen  2005  0524AR  VIBORG    25m  53.29 
271  Nicoline Brun Eliasen  2008  0858AE  NORD    25m  53.79 
Lærke Jakobsen  2009  0980AJ  VIBORG    25m  55.23 
55  Sophia Møller Lybæk  2008  0826AD  AAS    25m  58.04 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
50  Sofia Gad  2007  0748AE  AAS    25m  52.09 
240  Freja Hyttel Jensen  2007  0736AO  VIBORG    25m  49.64 
53  Rosa Crone  2008  0818AG  AAS    25m  48.55 
27  Sophie Nørskov Schultz  2006  0616AV  VIBORG    25m  48.71 
219  Agnes Wissing  2007  0714AN  KOLDING    25m  50.39 
114  Liya Korsgaard Nicholson  2009  0914AE  SILKEBORG    25m  52.86 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
144  Filippa Juul Jensen  2007  0718AJ  HORSENS    25m  48.27 
76  Mia Jørgensen  2006  0688AT  AAS    25m  47.83 
138  Frida Bækskov Tomzak  2009  0974AG  HORSENS    25m  47.35 
208  Freja Jørgensen  2008  0858AA  THISTED    25m  47.67 
54  Karoline K. Jakobsen  2007  0782AW  AAS    25m  48.26 
290  Line Bach-Henriksen  2007  0742AM  ESBJERG    25m  48.28 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
22  Olivia Sehested Mogensen  2006  0688AS  VIBORG    25m  47.01 
243  Ida-Marie K. Pind  2007  0778AR  VIBORG    25m  46.32 
110  Frida V. Nierop-Andersen  2009  0902AD  SILKEBORG    25m  45.94 
77  Frida Damm Thorsell  2007  0716AN  AAS    25m  46.26 
195  Mette Tang  2005  0584AT  DURUP    25m  46.68 
140  Julie Olsen  2008  0848AN  HORSENS    25m  47.08 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
118  Lærke Ljungberg Kristense  2007  0738AI  SILKEBORG    25m  45.85 
220  Emma Sloth  2006  0652AU  VIBORG    25m  43.60 
298  Maya Øhlenschlæger Jensen  2006  0666AR  ESBJERG    25m  43.45 
142  Andrea Skjelmose  2007  0728AJ  HORSENS    25m  43.58 
151  Dicte Westphal  2005  0548AY  HORSENS    25m  44.88 
293  Laura Worm Glæsner  2006  0614AN  ESBJERG    25m  45.88 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
176  Alberte Kirk Langschwager  2007  0788AA  KOLDING    25m  43.09 
154  Mathilde Olesen  2005  0526AT  HORSENS    25m  42.47 
121  Elea Amalie Poulsen  2006  0672AJ  SILKEBORG    25m  42.12 
131  Filucca Bing Lauritzen  2007  0754AI  SILKEBORG    25m  42.29 
175  Emilia Spangsberg  2007  0778AK  KOLDING    25m  42.59 
262  Caroline Marx  2006  0662AF  ODDER    25m  43.11 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
294  Astrid Gregersen  2005  0508AS  ESBJERG    25m  40.96 
166  Amalie Antonsen  2003  0302AS  HORSENS    25m  40.33 
149  Amalie Marie Wienberg  2005  0538AB  HORSENS    25m  39.29 
Majken Haarup  2004  0466AW  VIBORG    25m  39.88 
286  Mathilde Hoff Sørensen  2006  0654AS  NORD    25m  40.60 
278  Freja Klitgaard Larsen  2004  0494AU  NORD    25m  41.94 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
13  Freja Jungersen Nielsen  2004  0484AS  VIBORG    25m  38.76 
171  Camilla Falck  2003  0324AI  HORSENS    25m  38.20 
33  My Phuong Bui  2003  0322AS  H2Odense    25m  37.67 
116  Mille E. S. Jensen  2005  0564AP  SILKEBORG    25m  37.81 
11  Maria Aakmann Andersen  2004  0444AV  VIBORG    25m  38.29 
132  Anne Lundorff Larsen  2004  0466AB  SILKEBORG    25m  38.87 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
133  Nanna Bøgild Lundahl  2001  0172AR  SILKEBORG    25m  36.22 
35  Malea Benediktson  2001  0104AM  H2Odense    25m  35.54 
135  Emilie Egerup  2003  0316AW  SILKEBORG    25m  32.38 
38  Johanne A Andersson  2003  0302AD  H2Odense    25m  33.85 
45  Freya Ellehus  2000  0076AJ  H2Odense    25m  35.82 
306  Luna Holm Møller  2004  0464AS  KOLDING    25m  37.13 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 juni 2019 
Licens til Viborg Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark