2020-05-25   17:19:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Viborg Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 27
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Viborg Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Viborg    Udskriftstidspunkt  13:05   
  Arrangør  Viborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 juni 2019         
 
 
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer  Finaler (6) 
Vejledende starttid 16:00 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
201  Caroline K. Sørensen  2008  0848AJ  THISTED    25m   
62  Andrea Fabricius  2007  0770AW  AAS    25m   
65  Julie Lind Boest  2007  0798AW  AAS    25m   
80  Freja Fogh Morthensen  2006  0698AT  AAS    25m   
229  Caroline Christensen Obel  2007  0776AO  VIBORG    25m   
76  Mia Jørgensen  2006  0688AT  AAS    25m   

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
69  Anna Katrine Willems  2008  0816AL  AAS    25m   
17  Mathilde D. Liboriussen  2007  0718AM  VIBORG    25m  3:26.53 
22  Olivia Sehested Mogensen  2006  0688AS  VIBORG    25m  3:15.58 
26  Sofie Reinholdt Andreasen  2005  0524AR  VIBORG    25m  3:24.06 
101  Emma Kidmose Hansen  2007  0708AR  SILKEBORG    25m  3:29.48 
205  Emilie Hundahl Gravesen  2007  0718AU  THISTED    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
131  Filucca Bing Lauritzen  2007  0754AI  SILKEBORG    25m  3:09.10 
59  Mette Aagesen Jensen  2004  0476AU  AAS    25m  3:03.52 
174  Nanna Højstrøm  2007  0758AK  KOLDING    25m  2:58.77 
130  Paula Lindberg  2007  0714AI  SILKEBORG    25m  3:00.57 
77  Frida Damm Thorsell  2007  0716AN  AAS    25m  3:04.23 
151  Dicte Westphal  2005  0548AY  HORSENS    25m  3:12.77 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
155  Signe Kristensen  2006  0624AK  HORSENS    25m  2:56.89 
301  Mathilde Hedekær Mischorr  2005  0522AS  ESBJERG    25m  2:47.50 
125  Silke Maria Pjengaard  2005  0578AR  SILKEBORG    25m  2:43.64 
127  Trine Lundø Michaelsen  2006  0648AJ  SILKEBORG    25m  2:45.87 
277  Astrid Jensen  2005  0566AO  NORD    25m  2:54.03 
181  Sarah Hansen  2005  0538AQ  KOLDING    25m  2:57.11 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
211  Ida Jul Christensen  2004  0496AN  THISTED    25m  2:43.17 
246  Josephine Larsen  2004  0476AQ  VIBORG    25m  2:41.38 
132  Anne Lundorff Larsen  2004  0466AB  SILKEBORG    25m  2:36.15 
124  Freja Buchholt Kristensen  2005  0564AS  SILKEBORG    25m  2:37.16 
186  Melanie Petersen  2004  0414AN  KOLDING    25m  2:42.57 
167  Stinne Holst Gregersen  2003  0346AX  HORSENS    25m  2:43.22 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
287  Naja Laitinen Wigard  2003  0356AZ  NORD    25m  2:35.01 
227  Anna Varming  2005  0574AJ  VIBORG    25m  2:31.85 
40  Mia T. Klüver-Kristensen  2004  0496AH  H2Odense    25m  2:20.69 
Louise Houe Andersen  2003  0384AN  VIBORG    25m  2:30.37 
Louise Sunesen  2005  0598AC  VIBORG    25m  2:34.37 
185  Johanne Heilmann  2005  0558AI  KOLDING    25m  2:35.55 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Viborg Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark