Startliste for DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Frisim Damer Seniore |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR MSSF |
56.55 |
|
Sara Junevik |
2000 |
Falu SS |
|
Landskrona |
|
2018-07-08 |
|
|
JDR MSSF |
56.55 |
|
Sara Junevik |
2000 |
Falu SS |
|
Landskrona |
|
2018-07-08 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
7 |
|
Lisa Eriksson |
Eskilstuna Simklubb |
1998 |
AN3898 |
50m |
58.88 |
|
|
|
|
|
2 |
8 |
|
Anna Eriksson |
Eskilstuna Simklubb |
1999 |
AI0499 |
50m |
58.95 |
|
|
|
|
|
3 |
179 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
59.12 |
|
|
|
|
|
4 |
103 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
1:00.13 |
|
|
|
|
|
5 |
56 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
6 |
17 |
|
Maja Eriksson |
Eskilstuna Simklubb |
2002 |
AM6602 |
50m |
1:00.77 |
|
|
|
|
|
7 |
191 |
|
Felicia Rogell |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AQ6603 |
50m |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
8 |
175 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
1:01.07 |
|
|
|
|
|
9 |
10 |
|
Wilma Wennerberg |
Eskilstuna Simklubb |
2001 |
AG3201 |
50m |
1:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
15 |
|
Frida Gustafsson |
Eskilstuna Simklubb |
2001 |
AM5401 |
50m |
1:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
30 |
|
Alva Abrahamsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AQ6604 |
50m |
1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
181 |
|
Emelie Hellgren |
Västerås Simsällskap |
2001 |
BC5601 |
50m |
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
214 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
Örebro Simallians |
2003 |
AO6603 |
50m |
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
58 |
|
Ella Sjöbom |
Grums Simsällskap |
2005 |
AH3605 |
50m |
1:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
20 |
|
Josefin Fundberg |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AC2604 |
50m |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
11 |
|
Amanda Kullman |
Eskilstuna Simklubb |
2000 |
AN3400 |
50m |
1:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
34 |
|
Elin Logander |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AS8605 |
50m |
1:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
55 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
1:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
26 |
|
Elsa Staaf |
Eskilstuna Simklubb |
2003 |
AV2203 |
50m |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
217 |
|
Emma Cullberg |
Örebro Simallians |
2002 |
BA8202 |
50m |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
122 |
|
Petra Johansson |
Säffle Simsällskap |
1997 |
AF3897 |
50m |
1:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
145 |
|
Linnea Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AT0203 |
50m |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
89 |
|
Linnea Lindberg |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AJ2205 |
50m |
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
29 |
|
Felicia Maultasch |
Eskilstuna Simklubb |
2003 |
BF6203 |
50m |
1:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
106 |
|
Elvira Dalin |
Sala Simsällskap |
2003 |
AO8803 |
50m |
1:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
3 |
|
Louise Haglöv |
Borlänge Simsällskap |
2003 |
BC9603 |
50m |
1:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
36 |
|
Elin Sand |
Eskilstuna Simklubb |
2002 |
BV9602 |
50m |
1:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
76 |
|
Alexandra Kinell |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AF2200 |
50m |
1:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
237 |
|
Linnea Larsson |
Hallsberg Kumla Simklubb |
2005 |
AM9205 |
50m |
1:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
186 |
|
Edith Engström |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AW7802 |
50m |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
192 |
|
Matilda Olausson |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AI0604 |
50m |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
115 |
|
Agnes Humling |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2000 |
AV2400 |
50m |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
202 |
|
Tara Klarbo Egan |
Västerås Simsällskap |
2005 |
AQ6605 |
50m |
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
90 |
|
Agnes Wilde |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
BB4805 |
50m |
1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
193 |
|
Astrid Engström |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AK0604 |
50m |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
2 |
|
Emma Larsson |
Borlänge Simsällskap |
2002 |
AY0602 |
50m |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
221 |
|
Julia Månsson |
Örebro Simallians |
2002 |
BL9202 |
50m |
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
75 |
|
Tuva Blomdahl |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
2004 |
BO6204 |
50m |
1:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
6 |
|
Alma Norgren |
Bålsta Simklubb |
2004 |
AR6404 |
50m |
1:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
154 |
|
Sofia Wennerberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH6405 |
50m |
1:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
87 |
|
Miranda Wahlstedt |
Karlstads Simsällskap |
2006 |
AA1606 |
50m |
1:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
185 |
|
Emilia Boberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AV9602 |
50m |
1:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
78 |
|
Sanna Lekberg |
Karlskoga Simförening |
2001 |
AM4201 |
50m |
1:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
141 |
|
Matilda Lantz |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AP6802 |
50m |
1:06.11 |
|
|
45 |
129 |
|
Tilde Halldan |
Säffle Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.77 |
|
|
|
2005 |
AH6205 |
|
46 |
118 |
|
Saga Boråker |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
50m |
1:07.23 |
|
|
|
2004 |
AN1604 |
|
47 |
163 |
|
Nike Söderström |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:07.46 |
|
|
|
2007 |
AG2607 |
|
48 |
111 |
|
Cassandra Sjösten |
Sala Simsällskap |
|
|
50m |
1:07.56 |
|
|
|
2003 |
BR8803 |
|
49 |
139 |
|
Salma Gabot |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:07.68 |
|
|
|
2001 |
AN1801 |
|
50 |
85 |
|
Joline Bakken |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50m |
1:07.80 |
|
|
|
2005 |
AC1405 |
|
51 |
156 |
|
Joanna Sundqvist |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:07.87 |
|
|
|
2005 |
AH7605 |
|
52 |
35 |
|
Maja Björkbacka |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
1:07.91 |
|
|
|
2005 |
AU9205 |
|
53 |
25 |
|
Lovisa Laine |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
1:07.94 |
|
|
|
2005 |
AB9405 |
|
54 |
33 |
|
Sammi Thai |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
1:08.14 |
|
|
|
2005 |
AK6405 |
|
55 |
93 |
|
Elise Tegin |
Lindesbergs Simsällskap |
|
|
50m |
1:08.20 |
|
|
|
2004 |
AL2804 |
|
56 |
172 |
|
Sofia Båvenäs |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
1:08.26 |
|
|
|
2002 |
AD9802 |
|
57 |
119 |
|
Moa Kvarnlöf |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
50m |
1:08.84 |
|
|
|
2004 |
BA7404 |
|
58 |
144 |
|
Alma Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:09.33 |
|
|
|
2005 |
AC5205 |
|
59 |
152 |
|
Matilda Holmström |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:09.44 |
|
|
|
2005 |
AF9205 |
|
60 |
157 |
|
Hilma Wahlström |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:09.45 |
|
|
|
2006 |
AB8806 |
|
61 |
131 |
|
Ebba Locken |
Säffle Simsällskap |
|
|
50m |
1:09.76 |
|
|
|
2006 |
AH6606 |
|
62 |
224 |
|
Alina Umbaeva |
Örebro Simallians |
|
|
50m |
1:10.27 |
|
|
|
2005 |
AG4605 |
|
63 |
67 |
|
Maja Nilsson |
Gävle Simsällskap |
|
|
50m |
1:10.57 |
|
|
|
2003 |
BF4203 |
|
64 |
166 |
|
Ida Svensson |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:10.58 |
|
|
|
2006 |
AU7806 |
|
65 |
203 |
|
Wilda Furberg |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
1:10.64 |
|
|
|
2003 |
BW0403 |
|
66 |
5 |
|
Emily Sandberg |
Bålsta Simklubb |
|
|
50m |
1:10.97 |
|
|
|
2004 |
AH2204 |
|
67 |
133 |
|
Amanda Orban |
Säffle Simsällskap |
|
|
50m |
1:12.78 |
|
|
|
2005 |
AH9205 |
|
|
|
|
68 |
130 |
|
Sofie Leander |
Säffle Simsällskap |
|
|
50m |
1:21.02 |
|
|
|
2005 |
AH3405 |
|
|
|
|
69 |
160 |
|
Sofia Högdin |
Upsala Simsällskap |
|
|
25m |
1:07.85 |
|
|
|
2004 |
BA3404 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-31 07:48:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|