Program för Arena Open /NM
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
50m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
29 |
|
Petter Norén Vosveld |
Härnösands Simsällskap |
1999 |
AH9599 |
50m |
25.96 |
|
|
|
|
|
2 |
69 |
|
Felix Bengs-Stattin |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AD4702 |
50m |
26.21 |
|
|
|
|
|
3 |
46 |
|
Robin Björklund |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AA9502 |
50m |
26.59 |
|
|
|
|
|
4 |
15 |
|
Simon Ravals |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03A528 |
50m |
26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1 |
|
Viktor Thodin |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
2000 |
00A166 |
50m |
27.47 |
|
|
|
|
|
6 |
36 |
|
Albin Eriksson |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AF3503 |
50m |
28.07 |
|
|
|
|
|
7 |
118 |
|
Emil Dahlberg |
IKSU Simning |
1997 |
AC6997 |
50m |
28.22 |
|
|
|
|
|
8 |
5 |
|
Claes Fjellström |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2001 |
01A078 |
50m |
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
16 |
|
Elias Kalliokoski |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03A531 |
50m |
28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
7 |
|
Joonas Järvi |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
50m |
29.34 |
|
|
|
2002 |
02A227 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
85 |
|
Oskar Albinsson |
Umeå Simsällskap |
2003 |
AP4503 |
50m |
29.41 |
|
|
|
|
|
12 |
87 |
|
Robin Andersson |
Umeå Simsällskap |
2003 |
AP5503 |
50m |
29.74 |
|
|
|
|
|
13 |
59 |
|
Robin Ulander |
Skellefteå Simklubb |
2001 |
AN7901 |
50m |
29.76 |
|
|
|
|
|
14 |
72 |
|
Felix Luthman |
Umeå Simsällskap |
2004 |
AB4104 |
50m |
29.81 |
|
|
|
|
|
15 |
120 |
|
Jonathan Olsson |
Dorotea IF |
2003 |
AZ3503 |
50m |
29.83 |
|
|
|
|
|
16 |
57 |
|
Ludvig Utterström |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AM7304 |
50m |
30.11 |
|
|
|
|
|
17 |
80 |
|
Arvid Strömbro |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AR4502 |
50m |
30.17 |
|
|
|
|
|
18 |
25 |
|
Gustaf Sandström |
Hudiksvalls Simsällskap |
2003 |
AP4703 |
50m |
30.24 |
|
|
|
|
|
19 |
35 |
|
Magnus Lindström |
Luleå Simsällskap |
2004 |
AA4104 |
50m |
30.25 |
|
|
|
|
|
20 |
117 |
|
Hannes Olsson |
IKSU Simning |
1990 |
BA3490 |
50m |
30.28 |
|
|
|
|
|
21 |
84 |
|
Viktor Nyström |
Umeå Simsällskap |
2004 |
AJ9504 |
50m |
30.34 |
|
|
|
|
|
22 |
109 |
|
Viktor Svärd |
Simklubben Ägir |
2005 |
AC8305 |
50m |
30.46 |
|
|
|
|
|
23 |
61 |
|
Marcus Lundmark |
Skellefteå Simklubb |
2002 |
AN7302 |
50m |
31.35 |
|
|
|
|
|
24 |
100 |
|
Simon Lundgren |
Simklubben Ägir |
2001 |
AL0501 |
50m |
31.51 |
|
|
|
|
|
25 |
12 |
|
Juuso Syrjälä |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2001 |
01B002 |
50m |
32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
256 |
|
Erik Fahlander |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2003 |
AU8103 |
50m |
32.60 |
EFT |
|
27 |
27 |
|
Anton Sölveskog |
Hudiksvalls Simsällskap |
2003 |
AX6103 |
50m |
32.70 |
|
|
|
|
|
28 |
110 |
|
Roine Epäilys |
Simklubben Ägir |
2003 |
AR3103 |
50m |
32.85 |
|
|
|
|
|
29 |
113 |
|
Jakob Flykt |
Simklubben Ägir |
2002 |
AV9702 |
50m |
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:40:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|