Program för Arena Open /NM
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Glasögonmagasinet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
47.37 |
|
Stefan Nystrand |
1981 |
SK Neptun |
SWE |
Rom, ITA |
|
2009-07-30 |
|
|
SM A |
52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM B |
53.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM A |
53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM B |
54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
0 |
|
Anton Hansson |
2003 |
NJURUNDA |
1:06.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
1 |
|
Erik Fahlander |
2003 |
Ö-VIKS ASS |
1:05.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
2 |
|
Viktor Nyström |
2004 |
UMEÅ SS |
1:04.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
3 |
|
Hannes Wikström |
2003 |
HÄRNÖSAND |
1:03.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
4 |
|
Felix Luthman |
2004 |
UMEÅ SS |
1:02.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
5 |
|
Roine Epäilys |
2003 |
SK ÄGIR |
1:03.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
6 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
HUDIKSVALL |
1:03.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
7 |
|
Axel Andersson |
2004 |
UMEÅ SS |
1:04.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
8 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
HUDIKSVALL |
1:06.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
9 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
SK ÄGIR |
1:06.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
0 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
NJURUNDA |
1:02.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
1 |
|
Hannes Olsson |
1990 |
IKSU |
1:01.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
|
Robin Andersson |
2003 |
UMEÅ SS |
1:00.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
3 |
|
Robin Ulander |
2001 |
SKELLEFTEÅ |
1:00.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4 |
|
Juuso Syrjälä |
2001 |
VUS-VSS |
59.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
5 |
|
Oskar Albinsson |
2003 |
UMEÅ SS |
1:00.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
6 |
|
Henrik Lidström |
2003 |
UMEÅ SS |
1:00.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
7 |
|
Peter Sundström |
2002 |
UMEÅ SS |
1:00.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
8 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
NJURUNDA |
1:01.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
9 |
|
Jonathan Olsson |
2003 |
DOROTEA IF |
1:02.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
0 |
|
Iyas Kalash |
2004 |
UMEÅ SS |
59.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1 |
|
Elias Kalliokoski |
2003 |
VUS-VSS |
58.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
2 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
LULEÅ SS |
58.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
3 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
SK ÄGIR |
58.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
4 |
|
Simon Lundgren |
2001 |
SK ÄGIR |
57.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
5 |
|
Robin Björklund |
2002 |
NJURUNDA |
57.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
6 |
|
Arvid Strömbro |
2002 |
UMEÅ SS |
58.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
7 |
|
Joonas Järvi |
2002 |
VUS-VSS |
58.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
8 |
|
Theo Ylipää |
2004 |
LULEÅ SS |
59.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
9 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
NJURUNDA |
59.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
0 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
SK ÄGIR |
57.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Joel Westerlind |
1996 |
HÄRNÖSAND |
56.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
2 |
|
Simon Ravals |
2003 |
VUS-VSS |
55.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
3 |
|
Viktor Thodin |
2000 |
JS-PU |
55.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
4 |
|
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
UMEÅ SS |
52.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
5 |
|
Petter Norén Vosveld |
1999 |
HÄRNÖSAND |
54.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
6 |
|
Isak Vikström |
1999 |
HS |
55.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Claes Fjellström |
2001 |
VUS-VSS |
56.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
8 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
LULEÅ SS |
56.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
9 |
|
Ji An Wang |
2003 |
LULEÅ SS |
57.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 08:59:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|