Startliste for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
27 april 2019 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
09:22 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 april 2019 |
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (14) |
Sponsor: Guldregn |
|
Vejledende starttid 09:39 |
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
629 |
1 |
Anna Friis Stenholt |
2009 |
0926AH |
SILKEBORG |
|
50m |
|
125 |
2 |
Laura Norup |
2008 |
0866AM |
AALBORG |
|
50m |
|
124 |
3 |
Ida Gjelstrup |
2009 |
0922AC |
AALBORG |
|
50m |
4:05.01 |
132 |
4 |
Signe Laursen |
2008 |
0818AI |
AALBORG |
|
50m |
3:32.33 |
201 |
5 |
Reka Szephalmi |
2009 |
0992AD |
S 68 |
|
50m |
3:40.67 |
305 |
6 |
Clara Møller Skatka |
2007 |
0788AR |
VIBORG |
|
50m |
|
119 |
7 |
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
AALBORG |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
114 |
1 |
Alissa Stegenborg |
2008 |
0818AM |
AALBORG |
|
50m |
3:30.50 |
199 |
2 |
Reinike Veenstra |
2006 |
0638AW |
S 68 |
|
50m |
3:28.20 |
394 |
3 |
Sofie Jakobsen |
2003 |
0342BC |
S 68 |
|
50m |
3:27.79 |
299 |
4 |
Lærke Svenstrup |
2008 |
0858AK |
VIBORG |
|
50m |
3:23.34 |
301 |
5 |
Maja Sloth |
2008 |
0854AN |
VIBORG |
|
50m |
3:25.74 |
295 |
6 |
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
0768AR |
VIBORG |
|
50m |
3:28.09 |
262 |
7 |
Klara Brinch Dyrløv |
2006 |
0644AR |
VIBORG |
|
50m |
3:29.81 |
123 |
8 |
Frederikke Novin |
2008 |
0868AI |
AALBORG |
|
50m |
3:31.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
595 |
1 |
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
0708AR |
SILKEBORG |
|
50m |
3:14.80 |
122 |
2 |
Emma Andersen |
2007 |
0778AN |
AALBORG |
|
50m |
3:10.23 |
657 |
3 |
Lykke Madelen Teige |
2007 |
|
Vestkant |
|
50m |
3:07.25 |
260 |
4 |
Emma Sloth |
2006 |
0652AU |
VIBORG |
|
50m |
3:06.08 |
221 |
5 |
Signe Gade |
2005 |
0598AQ |
S 68 |
|
50m |
3:07.21 |
602 |
6 |
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
0718AI |
SILKEBORG |
|
50m |
3:09.82 |
134 |
7 |
Silje Kjær Routhe |
2008 |
0898AO |
AALBORG |
|
50m |
3:12.44 |
163 |
8 |
Louise Bast Aaby |
1998 |
9872BE |
ST-NEPTUN |
|
50m |
3:20.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
30 |
1 |
Ida K. Laursen |
2007 |
0766AB |
SKANDERBOR |
|
50m |
3:05.38 |
92 |
2 |
Amalie Kirkegaard |
2007 |
0768AN |
AALBORG |
|
50m |
3:00.98 |
46 |
3 |
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
AAS |
|
50m |
2:59.05 |
651 |
4 |
Anna Sigdestad |
2007 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:56.44 |
83 |
5 |
Signe Broe Larsen |
2007 |
0756AR |
BSK08 |
|
50m |
2:57.90 |
105 |
6 |
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
0774AI |
AALBORG |
|
50m |
3:00.66 |
181 |
7 |
Mille Winther |
2003 |
0346AW |
S 68 |
|
50m |
3:01.03 |
290 |
8 |
Caroline Christensen Obel |
2007 |
0776AO |
VIBORG |
|
50m |
3:05.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
658 |
1 |
Amalie Helland Thorsheim |
2006 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:55.03 |
110 |
2 |
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
0758AG |
AALBORG |
|
50m |
2:53.12 |
478 |
3 |
Signe Møller Winther |
2002 |
0222BE |
NORD |
|
50m |
2:51.62 |
218 |
4 |
Patricia Nættermann |
2007 |
0704AG |
S 68 |
|
50m |
2:51.31 |
261 |
5 |
Olivia Sehested Mogensen |
2006 |
0688AS |
VIBORG |
|
50m |
2:51.61 |
396 |
6 |
Caroline Krogh |
2002 |
0226BA |
IKAST |
|
50m |
2:52.94 |
80 |
7 |
Sofie Søe Møhlenberg |
2004 |
0456AZ |
BSK08 |
|
50m |
2:54.90 |
276 |
8 |
Emma Stabel |
2006 |
0602AT |
VIBORG |
|
50m |
2:56.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
634 |
1 |
Laura Wittenhagen |
2006 |
0612AM |
SILKEBORG |
|
50m |
2:50.57 |
584 |
2 |
Julie Bjørn |
2006 |
0666AO |
SILKEBORG |
|
50m |
2:47.98 |
38 |
3 |
Caroline Petersen |
2008 |
0804AN |
SKANDERBOR |
|
50m |
2:45.49 |
197 |
4 |
Mathilde Thirup |
2005 |
0536AL |
S 68 |
|
50m |
2:43.38 |
190 |
5 |
Sofia Jørgensen |
2006 |
0638AM |
S 68 |
|
50m |
2:43.80 |
474 |
6 |
Astrid Jensen |
2005 |
0566AO |
NORD |
|
50m |
2:46.70 |
647 |
7 |
Malene H. Krabbedal |
2005 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:49.52 |
643 |
8 |
Vilde Arefjord Elholm |
2007 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:50.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
1 |
Mette Aagesen Jensen |
2004 |
0476AU |
AAS |
|
50m |
2:42.74 |
43 |
2 |
Maria Lysgaard |
2006 |
0682AC |
AAS |
|
50m |
2:41.47 |
468 |
3 |
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
0494AU |
NORD |
|
50m |
2:39.62 |
182 |
4 |
Emma Jensen |
2003 |
0322AT |
S 68 |
|
50m |
2:36.46 |
471 |
5 |
Karoline Iversen |
2005 |
0528AM |
NORD |
|
50m |
2:37.94 |
39 |
6 |
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
0762AV |
SKANDERBOR |
|
50m |
2:40.65 |
652 |
7 |
Izabella Sizifredo de Sousa |
2005 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:41.71 |
195 |
8 |
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
S 68 |
|
50m |
2:43.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
475 |
1 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
0666AL |
NORD |
|
50m |
2:36.07 |
85 |
2 |
Line Gjelstrup |
2006 |
0658AC |
AALBORG |
|
50m |
2:34.54 |
13 |
3 |
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
0538AS |
PINGVINEN |
|
50m |
2:33.44 |
29 |
4 |
Amalie Holst |
2004 |
0428AS |
SKANDERBOR |
|
50m |
2:33.24 |
645 |
5 |
Kristin Hals |
2005 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:33.28 |
264 |
6 |
Malena Pind Therkildsen |
2004 |
0488AR |
VIBORG |
|
50m |
2:34.05 |
194 |
7 |
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
S 68 |
|
50m |
2:35.38 |
326 |
8 |
Freja Bjørn |
2005 |
0522AV |
AAS |
|
50m |
2:36.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
656 |
1 |
Sara Straume |
2003 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:33.17 |
161 |
2 |
Mathilde Møller |
2004 |
0438AD |
ST-NEPTUN |
|
50m |
2:32.22 |
623 |
3 |
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
0578AR |
SILKEBORG |
|
50m |
2:29.60 |
661 |
4 |
Pernille Scjenken |
2005 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:28.54 |
249 |
5 |
Ida Kristensen |
2004 |
0498AQ |
THISTED |
|
50m |
2:28.62 |
392 |
6 |
Carolina D. Agerbæk |
2002 |
0202BB |
H.G.F. |
|
50m |
2:30.51 |
397 |
7 |
Laura Madsen |
2002 |
0278AU |
AARS |
|
50m |
2:32.26 |
100 |
8 |
Kristiane Frøslev |
2007 |
0784AI |
AALBORG |
|
50m |
2:33.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
227 |
1 |
Anne Rasmussen Sand |
2000 |
0058AT |
SMUT |
|
50m |
2:27.85 |
382 |
2 |
Emma Viborg Larsen |
2001 |
0112AT |
AABYBRO |
|
50m |
2:27.27 |
108 |
3 |
Stine Mejdahl |
2005 |
0548AT |
AALBORG |
|
50m |
2:27.23 |
15 |
4 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
0536AR |
PINGVINEN |
|
50m |
2:26.52 |
605 |
5 |
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
SILKEBORG |
|
50m |
2:27.19 |
58 |
6 |
Gro Sørensen |
2002 |
0248BC |
AAS |
|
50m |
2:27.26 |
469 |
7 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
0356AZ |
NORD |
|
50m |
2:27.29 |
391 |
8 |
Ida Lønborg |
2002 |
0292AY |
DELTA |
|
50m |
2:28.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
674 |
1 |
Mia Sommer Johansen |
2002 |
0292AV |
ST-NEPTUN |
|
50m |
2:25.63 |
655 |
2 |
Idunn Straume |
2003 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:25.12 |
52 |
3 |
Sarah Kildahl |
2004 |
0474AJ |
AAS |
|
50m |
2:24.37 |
219 |
4 |
Lærke Kjærsgaard |
2004 |
0488AQ |
S 68 |
|
50m |
2:23.88 |
269 |
5 |
Louise Sunesen |
2005 |
0598AC |
VIBORG |
|
50m |
2:23.94 |
65 |
6 |
Karoline Kristensen |
2004 |
0438AO |
DELTA |
|
50m |
2:24.61 |
466 |
7 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
0424AP |
NORD |
|
50m |
2:25.12 |
607 |
8 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
0466AB |
SILKEBORG |
|
50m |
2:26.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
AAS |
|
50m |
2:23.37 |
654 |
2 |
Linnea Solsvik |
2006 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:22.21 |
318 |
3 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
AAS |
|
50m |
2:21.52 |
2 |
4 |
Freja Romanski |
2003 |
0308AI |
PINGVINEN |
|
50m |
2:20.74 |
94 |
5 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
0678AO |
AALBORG |
|
50m |
2:21.27 |
155 |
6 |
Ophelia Kronborg Jensen |
2005 |
0508AW |
AABYBRO |
|
50m |
2:21.90 |
613 |
7 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
50m |
2:22.97 |
589 |
8 |
Maja Friis |
2005 |
0574AP |
SILKEBORG |
|
50m |
2:23.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
659 |
1 |
Emma Sofie Anthun |
2004 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:19.78 |
90 |
2 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
AALBORG |
|
50m |
2:19.21 |
614 |
3 |
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
SILKEBORG |
|
50m |
2:19.08 |
166 |
4 |
Katrine Kruse Rasmussen |
2004 |
0478AV |
ST-NEPTUN |
|
50m |
2:18.22 |
63 |
5 |
Mie L. Bendtsen |
2002 |
0288AX |
DELTA |
|
50m |
2:18.59 |
245 |
6 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
0524AH |
THISTED |
|
50m |
2:19.13 |
53 |
7 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
AAS |
|
50m |
2:19.44 |
167 |
8 |
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
0502AQ |
ST-NEPTUN |
|
50m |
2:20.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
641 |
1 |
Anna Victoria Plassen |
2005 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:15.54 |
183 |
2 |
Lærke Høgsted |
2003 |
0332AG |
S 68 |
|
50m |
2:13.49 |
8 |
3 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
PINGVINEN |
|
50m |
2:11.63 |
438 |
4 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
50m |
2:00.79 |
50 |
5 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
AAS |
|
50m |
2:10.24 |
319 |
6 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
AAS |
|
50m |
2:12.53 |
268 |
7 |
Anna Varming |
2005 |
0574AJ |
VIBORG |
|
50m |
2:14.80 |
87 |
8 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
AALBORG |
|
50m |
2:15.84 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
09:22 |
|