Startliste for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
27 april 2019 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
09:22 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 april 2019 |
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer |
Finaler (13) |
Sponsor: Spar Nord |
|
Vejledende starttid 13:22 |
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
628 |
3 |
Silje S. Rosenberg |
2009 |
0916AH |
SILKEBORG |
|
50m |
|
207 |
4 |
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
0822AG |
S 68 |
|
50m |
|
619 |
5 |
Liya Korsgaard Nicholson |
2009 |
0914AE |
SILKEBORG |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
548 |
1 |
Lillie Sofie Dahl |
2007 |
|
Mandal SK |
|
50m |
|
262 |
2 |
Klara Brinch Dyrløv |
2006 |
0644AR |
VIBORG |
|
50m |
4:07.40 |
199 |
3 |
Reinike Veenstra |
2006 |
0638AW |
S 68 |
|
50m |
3:59.72 |
295 |
4 |
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
0768AR |
VIBORG |
|
50m |
3:55.93 |
597 |
5 |
Frida Hinge |
2008 |
0814AI |
SILKEBORG |
|
50m |
3:57.56 |
305 |
6 |
Clara Møller Skatka |
2007 |
0788AR |
VIBORG |
|
50m |
4:04.87 |
163 |
7 |
Louise Bast Aaby |
1998 |
9872BE |
ST-NEPTUN |
|
50m |
4:21.77 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
621 |
1 |
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
0902AD |
SILKEBORG |
|
50m |
3:41.08 |
82 |
2 |
Neya Damgaard |
2007 |
0776AR |
BSK08 |
|
50m |
3:37.53 |
606 |
3 |
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
0738AI |
SILKEBORG |
|
50m |
3:36.59 |
122 |
4 |
Emma Andersen |
2007 |
0778AN |
AALBORG |
|
50m |
3:35.59 |
601 |
5 |
Sarah M. Jensen |
2007 |
0728AI |
SILKEBORG |
|
50m |
3:35.73 |
30 |
6 |
Ida K. Laursen |
2007 |
0766AB |
SKANDERBOR |
|
50m |
3:37.52 |
657 |
7 |
Lykke Madelen Teige |
2007 |
|
Vestkant |
|
50m |
3:39.40 |
172 |
8 |
Maja Brøndum |
2006 |
0634AS |
ST-NEPTUN |
|
50m |
3:43.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
602 |
1 |
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
0718AI |
SILKEBORG |
|
50m |
3:31.92 |
81 |
2 |
Malou Brogaard |
2007 |
0766AR |
BSK08 |
|
50m |
3:27.59 |
658 |
3 |
Amalie Helland Thorsheim |
2006 |
|
Vestkant |
|
50m |
3:26.83 |
302 |
4 |
Natasha Do Jespersen |
2007 |
0796AS |
VIBORG |
|
50m |
3:20.33 |
190 |
5 |
Sofia Jørgensen |
2006 |
0638AM |
S 68 |
|
50m |
3:23.41 |
83 |
6 |
Signe Broe Larsen |
2007 |
0756AR |
BSK08 |
|
50m |
3:27.04 |
36 |
7 |
Katrine Bisgaard |
2003 |
0306BE |
SKANDERBOR |
|
50m |
3:29.79 |
301 |
8 |
Maja Sloth |
2008 |
0854AN |
VIBORG |
|
50m |
3:35.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
643 |
1 |
Vilde Arefjord Elholm |
2007 |
|
Vestkant |
|
50m |
3:13.95 |
611 |
2 |
Paula Lindberg |
2007 |
0714AI |
SILKEBORG |
|
50m |
3:08.83 |
286 |
3 |
Olivia Mørch |
2006 |
0688AO |
VIBORG |
|
50m |
3:07.36 |
478 |
4 |
Signe Møller Winther |
2002 |
0222BE |
NORD |
|
50m |
3:07.04 |
105 |
5 |
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
0774AI |
AALBORG |
|
50m |
3:07.25 |
603 |
6 |
Rebekka Fjeldmark Kempel |
2006 |
0664AR |
SILKEBORG |
|
50m |
3:08.32 |
38 |
7 |
Caroline Petersen |
2008 |
0804AN |
SKANDERBOR |
|
50m |
3:13.61 |
276 |
8 |
Emma Stabel |
2006 |
0602AT |
VIBORG |
|
50m |
3:18.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
394 |
1 |
Sofie Jakobsen |
2003 |
0342BC |
S 68 |
|
50m |
3:06.50 |
198 |
2 |
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
0662AS |
S 68 |
|
50m |
3:06.12 |
46 |
3 |
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
AAS |
|
50m |
3:04.37 |
19 |
4 |
Frida Juliansdottir |
2005 |
0558AW |
PINGVINEN |
|
50m |
3:03.94 |
283 |
5 |
Selma Skipper |
2004 |
0452AS |
VIBORG |
|
50m |
3:04.00 |
195 |
6 |
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
S 68 |
|
50m |
3:04.84 |
652 |
7 |
Izabella Sizifredo de Sousa |
2005 |
|
Vestkant |
|
50m |
3:06.43 |
593 |
8 |
Emilia Glisic |
2005 |
0524AW |
SILKEBORG |
|
50m |
3:06.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Josefine Høgh |
2005 |
0588AD |
S 68 |
|
50m |
3:01.69 |
475 |
2 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
0666AL |
NORD |
|
50m |
2:59.16 |
39 |
3 |
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
0762AV |
SKANDERBOR |
|
50m |
2:58.32 |
154 |
4 |
Therese J Helt |
2006 |
0658AK |
AABYBRO |
|
50m |
2:57.20 |
645 |
5 |
Kristin Hals |
2005 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:57.55 |
468 |
6 |
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
0494AU |
NORD |
|
50m |
2:58.93 |
265 |
7 |
Freja Jungersen Nielsen |
2004 |
0484AS |
VIBORG |
|
50m |
3:00.77 |
473 |
8 |
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
0654AS |
NORD |
|
50m |
3:03.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Maria Lysgaard |
2006 |
0682AC |
AAS |
|
50m |
2:53.88 |
194 |
2 |
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
S 68 |
|
50m |
2:52.96 |
267 |
3 |
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
0444AV |
VIBORG |
|
50m |
2:52.63 |
661 |
4 |
Pernille Scjenken |
2005 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:51.25 |
91 |
5 |
Alma Bach Larsen |
2006 |
0674AR |
AALBORG |
|
50m |
2:51.78 |
656 |
6 |
Sara Straume |
2003 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:52.67 |
333 |
7 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
0418AC |
H2Odense |
|
50m |
2:53.84 |
169 |
8 |
Thea Brøndum |
2004 |
0476AZ |
ST-NEPTUN |
|
50m |
2:55.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
469 |
1 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
0356AZ |
NORD |
|
50m |
2:50.82 |
9 |
2 |
Linea Lodberg Klein |
2005 |
0536AK |
PINGVINEN |
|
50m |
2:49.15 |
76 |
3 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
0596AH |
BSK08 |
|
50m |
2:48.03 |
100 |
4 |
Kristiane Frøslev |
2007 |
0784AI |
AALBORG |
|
50m |
2:46.99 |
612 |
5 |
Selma Lindberg |
2003 |
0354AU |
SILKEBORG |
|
50m |
2:47.65 |
179 |
6 |
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
S 68 |
|
50m |
2:48.16 |
623 |
7 |
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
0578AR |
SILKEBORG |
|
50m |
2:49.83 |
471 |
8 |
Karoline Iversen |
2005 |
0528AM |
NORD |
|
50m |
2:51.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
0566AR |
SMUT |
|
50m |
2:45.26 |
3 |
2 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
0356AJ |
PINGVINEN |
|
50m |
2:43.95 |
59 |
3 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
AAS |
|
50m |
2:43.46 |
466 |
4 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
0424AP |
NORD |
|
50m |
2:42.82 |
98 |
5 |
Jazmin Jensen |
2005 |
0584AA |
AALBORG |
|
50m |
2:43.41 |
607 |
6 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
0466AB |
SILKEBORG |
|
50m |
2:43.76 |
237 |
7 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
50m |
2:44.82 |
659 |
8 |
Emma Sofie Anthun |
2004 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:45.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
613 |
1 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
50m |
2:42.59 |
297 |
2 |
Lea Kjær Kristensen |
2004 |
0466AS |
VIBORG |
|
50m |
2:40.93 |
654 |
3 |
Linnea Solsvik |
2006 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:39.53 |
7 |
4 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
0446AM |
PINGVINEN |
|
50m |
2:39.05 |
268 |
5 |
Anna Varming |
2005 |
0574AJ |
VIBORG |
|
50m |
2:39.52 |
660 |
6 |
Kristine Kleppestrand |
2002 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:40.65 |
655 |
7 |
Idunn Straume |
2003 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:42.39 |
66 |
8 |
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
0426AT |
DELTA |
|
50m |
2:42.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
AAS |
|
50m |
2:38.24 |
330 |
2 |
Agnete Habermann |
2005 |
0576AA |
H2Odense |
|
50m |
2:37.64 |
640 |
3 |
Leah Stensaker Nilsen |
2006 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:36.64 |
89 |
4 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
AALBORG |
|
50m |
2:35.61 |
53 |
5 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
AAS |
|
50m |
2:35.65 |
239 |
6 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
0282AN |
THISTED |
|
50m |
2:37.27 |
269 |
7 |
Louise Sunesen |
2005 |
0598AC |
VIBORG |
|
50m |
2:38.11 |
101 |
8 |
Laura S. Olesen |
2005 |
0538AA |
AALBORG |
|
50m |
2:38.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
334 |
1 |
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
H2Odense |
|
50m |
2:34.17 |
55 |
2 |
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
AAS |
|
50m |
2:30.68 |
316 |
3 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
AAS |
|
50m |
2:29.90 |
235 |
4 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
2:27.87 |
8 |
5 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
PINGVINEN |
|
50m |
2:27.89 |
599 |
6 |
Mette Holstein |
2005 |
0552AI |
SILKEBORG |
|
50m |
2:29.95 |
588 |
7 |
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
2:31.73 |
281 |
8 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
50m |
2:34.65 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
09:22 |
|