2022-09-29   19:07:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
1 50m Fjärilsim FL CD
Sponsor: SWEBAR
SR 24.43 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Borås 2014-07-05
SJR 25.64 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Debrecen 2012-05-22
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1252 Alice Velden Solna Sundbyberg SS 04 2005 AO2405 50m 29.76
2 1307 Lilli Kulpakko Aurajoen Uinti 2005 05A070 50m 30.20
3 1084 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2004 AS7804 50m 30.26
4 1039 Johanna Bagelius Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BB4604 50m 30.64
5 814 Isa Lundgren Sonnergren Simklubben Neptun 2004 AW5404 50m 30.70
6 1146 Selma Holmer Turebergs Simklubb 2004 AM6204 50m 30.92
7 1047 Ella  Bolmstrand Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BR5804 50m 31.35
8 1144 Sara Arnö Turebergs Simklubb 2004 AA1208 50m 31.39
9 1310 Kerttu Taponen Aurajoen Uinti 2005 05A538 50m 31.41
10 1045 Klara Svenheim Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AT9205 50m 31.42
11 680 Josefin Fundberg Eskilstuna Simklubb 2004 AC2604 50m 31.52
12 982 Emma Lundberg Skuru Idrottsklubb 2005 BR0405 50m 31.59
13 1250 Elvira Montes Solna Sundbyberg SS 04 2004 AS3804 50m 31.69
14 1305 Elsa Vira Aurajoen Uinti 2006 06A033 50m 31.84
15 1160 Tea Angerfelt Tyresö Simsällskap 2004 AJ7404 50m 31.84
16 825 Elin Grähs Simklubben Neptun 2004 BD4204 50m 32.31
17 1256 Emma Montelius Solna Sundbyberg SS 04 2005 AY4805 50m 32.34
18 695 Sammi Thai Eskilstuna Simklubb 2005 AK6405 50m 32.64
19 968 Elin Furingsten Skuru Idrottsklubb 2004 AT1404 50m 32.67
20 1215 Ella Ekepil Wisby Simsällskap 2005 AR0405 50m 32.69
21 1031 Ella Engelgren Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 AM9804 50m 32.77
22 1096 Maja Frejd Södertörns Simsällskap 50m 32.97
2004 BL8404
23 1044 Lina Ahlström Stockholms
Kappsimningsklubb
50m 33.00
2005 AS6805
24 697 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 2005 AU9205 50m 33.08
25 685 Lovisa Laine Eskilstuna Simklubb 2005 AB9405 50m 33.18
26 1219 Mia Samuelsson Wisby Simsällskap 2005 AV7205 50m 33.32
27 816 Li Elveskog Simklubben Neptun 2004 AW0604 50m 33.36
28 689 My Larsson Eskilstuna Simklubb 2005 AF8405 50m 33.51
29 1048 Amanda Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BM9205 50m 33.93
30 797 Else Jomaa Simklubben Neptun 2004 AK1204 50m 34.05
31 830 Elsa Lövquist Simklubben Neptun 2004 BD6604 50m 34.05
32 693 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 50m 34.27
33 852 Lovisa Ramsten Simklubben Neptun 2005 BK1605 50m 34.36
34 1109 Felicia Klintemar Södertörns Simsällskap 2005 BM6605 50m 34.46
35 855 Molly Rantil Simklubben Neptun 2005 BL4405 50m 34.49
36 1150 Johanna  Klingenstierna Turebergs Simklubb 2005 AS1405 50m 34.53
37 700 Ronja Larsén Eskilstuna Simklubb 2006 BB2406 50m 34.96
38 1167 Emilia Karlsson Bertoli Tyresö Simsällskap 2005 AW9405 50m 35.01
39 655 Erica Griberg Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 BS4405 50m 35.13
40 827 Maja Wallberg Simklubben Neptun 2005 AP9605 50m 35.17
41 1263 Cecilia Krans Solna Sundbyberg SS 04 2005 BL4805 50m 35.24
42 1304 Mirella Sauhula Aurajoen Uinti 2006 06A551 50m 35.51
43 1091 Maria Flink Södertörns Simsällskap 2005 AP8205 50m 35.76
44 713 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 2006 BG5406 50m 35.97
45 832 Melanie Blix Grimaldi Simklubben Neptun 2005 AQ8605 50m 35.97
46 1261 Tove Dicander Solna Sundbyberg SS 04 2005 BI0805 50m 36.21
47 973 Nicole Wahlström Skuru Idrottsklubb 2005 AN3405 50m 36.91
48 1046 Alva Herlitz Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BF4805 50m 36.99
49 690 Ellen Roos Eskilstuna Simklubb 2005 AF1605 50m 37.12
50 1299 Iida Vartiainen Aurajoen Uinti 2006 06A559 50m 37.13
51 692 Frida Karlsson Eskilstuna Simklubb 2005 AH0405 50m 37.18
52 951 Ebba Kinnunen Saltsjöbadens Idrottsförening 2006 AK1206 50m 37.57
53 1166 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap 2005 AQ5805 50m 37.60
54 885 Linnea Farrar Simklubben Neptun 2006 BK8206 50m 37.62
55 1022 Karolina Nivenius Spårvägen Simförening 2005 BC8405 50m 37.71
56 1303 Mia Karolina Müürsepp Aurajoen Uinti 2006 06A436 50m 37.88
57 658 Filippa Bonorden Danderyds Simförening 2005 AH5805 50m 37.90
58 663 Felicia Malkan-Juvelin Danderyds Simförening 2005 BH1805 50m 38.18
59 821 Astrid Rosén Simklubben Neptun 2005 AL7205 50m 38.47
60 1112 Thelma Flink Södertörns Simsällskap 2006 BE3606 50m 38.53
61 1302 Ronja Vilska Aurajoen Uinti 2006 06A239 50m 38.79
62 1104 Lovisa Lindberg Södertörns Simsällskap 2007 AK0407 50m 39.08
63 694 Alice Roos Eskilstuna Simklubb 2007 AA7407 50m 39.13
64 654 Mimmi Nordström Renlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2007 AO8207 50m 39.15
65 909 Felicia Berg Simklubben Neptun 2007 AZ1407 50m 39.50
66 1108 Ebba Mattisson Södertörns Simsällskap 2006 BD2606 50m 39.59
67 650 Julia Kantoluoto Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 AQ2605 50m 39.76
68 1025 Liv Dahl Spårvägen Simförening 2005 BL0805 50m 39.78
69 822 Greta Rosén Simklubben Neptun 2004 AY4804 50m 39.89
70 1300 Sara Elomäki Aurajoen Uinti 2006 06B010 50m 39.96
71 666 Irma Ehrengren Danderyds Simförening 2005 BN9605 50m 39.96
72 1116 Moa  Bäckström Södertörns Simsällskap 2010 AA3810 50m 39.99
73 862 Frida Forsmark Simklubben Neptun 2008 AF8208 50m 39.99
74 709 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 2007 AB3207 50m 40.21
75 1107 Thea Severinsson Södertörns Simsällskap 2008 AF5608 50m 40.74
76 1169 Philippa Ledo Antunes Tyresö Simsällskap 2004 BR7804 50m 40.78
77 710 Elvira Lannér Gustavsbergs Simsällskap 2005 BA8405 50m 40.78
78 1260 Danielle Youssef Solna Sundbyberg SS 04 2006 AY3206 50m 41.05
79 714 Felicia Westerdahl Gustavsbergs Simsällskap 2006 BK0806 50m 41.26
80 833 Ines Wijk Simklubben Neptun 2006 AH2406 50m 41.61
81 1111 Thea  Hollén Södertörns Simsällskap 2007 AR8207 50m 41.74
82 977 Alice Belic Skuru Idrottsklubb 2005 AU7605 50m 41.93
83 656 Ida Haidari Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2006 BN8206 50m 42.06
84 1272 Amelie Jäntti Solna Sundbyberg SS 04 50m 42.10
2005 BS8605
85 1122 Chanel Matilainen Södertörns Simsällskap 50m 42.46
2007 BH6207
86 861 Delara Ronquist Simklubben Neptun 50m 42.47
2007 AN7807
87 896 Malva Sjödahl Simklubben Neptun 50m 42.73
2009 AD8809
88 856 Edit Ullgren Simklubben Neptun 50m 42.90
2005 BL3405
89 812 Tilda Hägbom Simklubben Neptun 50m 43.06
2005 AI5205
90 1125 Ines Ljungqvist Södertörns Simsällskap 50m 43.12
2006 BS5406
91 879 Signe Mueller Simklubben Neptun 50m 43.19
2007 AS2807
92 891 Hedvig Duit Simklubben Neptun 50m 43.86
2008 AM4608
93 1127 Sofia Palmqvist Södertörns Simsällskap 50m 44.23
2007 BJ4207
94 890 Fanny Lidegran Simklubben Neptun 50m 44.87
2008 AM3608
95 1179 Fidelie Börnesson Tyresö Simsällskap 50m 45.00
2007 AZ8207
96 893 Lovis Carltoft Simklubben Neptun 50m 45.14
2008 AM6608
97 955 Elvira Hilbers Larsen Saltsjöbadens Idrottsförening 50m 45.17
2007 AK4207
98 919 Agnes Harlin Emanuelson Simklubben Neptun 50m 45.21
2008 AX0608
99 1325 Tara Srikkanth Södertörns Simsällskap 50m 45.34
2005 AP6405
100 1026 Lisa Danfelter Spårvägen Simförening 50m 45.76
2005 BL9605
101 1264 Amanda Hörberg Solna Sundbyberg SS 04 50m 45.97
2006 BB8806
102 863 Molly Brodd Simklubben Neptun 50m 46.76
2008 AF1208
103 864 Stella Burman Kindgren Simklubben Neptun 50m 46.80
2008 AF3208
104 887 Julia Lundgren Simklubben Neptun 50m 47.74
2007 AZ2207
105 1180 Ella Pahlén Tyresö Simsällskap 50m 48.12
2007 AZ0407
106 860 Ellen Medeborn Simklubben Neptun 50m 48.20
2005 BL6405
107 874 Olivia Strömberg Simklubben Neptun 50m 48.28
2007 AO4207
108 889 Elsa Ericsson Simklubben Neptun 2008 AM7608 50m 49.61
109 873 Vivyan Wallqvist Simklubben Neptun 2007 AO1207 50m 52.25
110 888 Amy Sterby Simklubben Neptun 2008 AM5608 50m 53.44
111 876 Stella Ahlström Simklubben Neptun 2007 AO0607 50m 53.48
112 916 Elly Skalin Simklubben Neptun 2008 AX1208 50m 53.64
113 892 Louise Löfström Simklubben Neptun 2008 AM0808 50m 54.94
114 912 Lovisa Emanuelsson Simklubben Neptun 2009 AI6809 50m 55.32
115 1174 Tilde  Bergvall Tyresö Simsällskap 2004 BV8804 50m 55.43
116 915 Alma Lundströmer Simklubben Neptun 2008 AX1608 50m
117 918 Lisen Skott-Storheden Simklubben Neptun 2008 AX1808 50m
118 1329 Alice Blomqvist Skuru Idrottsklubb 2006 BB7606 50m EFT
119 923 Felicia Forss Simklubben Neptun 2009 AL0409 50m
120 941 Sonja Walter Simklubben Neptun 2010 AG6010 50m
121 922 Alice Berg Simklubben Neptun 2009 AL0209 50m
122 1333 Viktoria Milic Skuru Idrottsklubb 2008 AT5408 50m EFT
123 764 Ida Herold Lidingö Simklubb 2005 BU8405 50m
124 1181 Felicia Tiippana-Henriksson Tyresö Simsällskap 2008 AN4208 50m
125 960 Ebba Gradevik-Laurell Saltsjöbadens Idrottsförening 2006 BS4806 50m
126 920 Nancy Karlmark Simklubben Neptun 2008 AX0808 50m
127 1293 Lily Nepun Simklubben Neptun 2005 50m
128 894 Smilla Qvarfordt Simklubben Neptun 2008 AM9608 50m
129 925 Alicia Uebel Simklubben Neptun 2010 AD9810 50m
130 924 Sofia Fahlen Simklubben Neptun 2009 AL0609 50m
2019-05-12 15:19:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner