2022-12-03   16:18:10
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.

Del tekmovanja

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
17 100m Fjärilsim PO C
Sponsor: Vitamin Well
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1140 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 50m 1:03.68
2 1114 Michael Andrée Södertörns Simsällskap 2004 AX7904 50m 1:04.81
3 1314 Juuso Leppänen Aurajoen Uinti 2004 04A791 50m 1:04.92
4 834 Hjalmar Mueller Simklubben Neptun 2004 AR8104 50m 1:05.18
5 1087 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 50m 1:06.64
6 1076 Henry Plavans Södertörns Simsällskap 2005 AB6105 50m 1:06.79
7 683 Henrik Tran Eskilstuna Simklubb 2004 AC0704 50m 1:08.72
8 1143 Niclas Ruimeng Li Turebergs Simklubb 2004 AE0704 50m 1:08.79
9 678 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 50m 1:09.18
10 1008 David  Holmberg Spårvägen Simförening 2005 AH7905 50m 1:09.27
11 1020 Carl Malm Spårvägen Simförening 2005 AL7905 50m 1:09.90
12 707 Ted Wiker Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE1304 50m 1:10.39
13 731 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 50m 1:10.43
14 735 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 50m 1:10.65
15 1005 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 50m 1:10.77
16 1315 Mikael Hirsiniemi Aurajoen Uinti 2004 04A196 50m 1:10.98
17 1164 Simon Brunn Tyresö Simsällskap 2004 AH9704 50m 1:11.05
18 947 Axel Hallenborg Saltsjöbadens Idrottsförening 2004 AO5504 50m 1:11.47
19 1081 Kevin Hellman Södertörns Simsällskap 2005 AC6705 50m 1:11.71
20 1042 Anton Graner Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH4905 50m 1:11.80
21 841 Tim Rogersson Simklubben Neptun 2005 AN5305 50m 1:11.85
22 1318 Ivan Kovalchuk Aurajoen Uinti 2005 05A878 50m 1:12.41
23 1152 Albin Argelius Turebergs Simklubb 2005 AN1105 50m 1:15.08
24 1145 Alexander Arnö Turebergs Simklubb 2005 AB5505 50m 1:15.93
25 1011 Adrian Hellberg Spårvägen Simförening 2005 AJ3105 50m 1:16.01
26 1037 Oscar Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE5305 50m 1:16.23
27 1319 Konsta Vainio Aurajoen Uinti 2005 05A299 50m 1:17.23
28 1121 Isak Ekman Södertörns Simsällskap 2004 AZ6904 50m 1:17.23
29 801 Morris Martin Simklubben Neptun 2004 AH0504 50m 1:18.51
30 1009 Alan Eriksson Spårvägen Simförening 2005 AH2905 50m 1:18.54
31 1041 David Berggren Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH5905 50m 1:18.56
32 1282 Elias Arvidsson Strängnäs Simklubb 2005 AN7705 50m 1:20.62
33 976 Manfred Bränström Skuru Idrottsklubb 2005 AI6705 50m 1:21.34
34 1043 Jonas Harju Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH8905 50m 1:26.55
35 755 Maxim Jelagin Lidingö Simklubb 2005 AJ9505 50m 1:27.26
36 1270 Lukas Engström Solna Sundbyberg SS 04 2005 AV5105 50m 1:29.13
37 756 Axel Gustavsson Lidingö Simklubb 2005 AK8705 50m
38 1221 Leo Swahn Wisby Simsällskap 2004 AZ9104 50m
2019-05-12 15:19:08 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner