2022-12-09   22:57:55
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
20 200m Bröstsim FL C
Sponsor: SWEBAR
SS 15oy 2:41.99 Olivia Bäckström 2005 SWE Eriksdalsbadet SWE 2019-05-11
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1086 Olivia Bäckström Södertörns Simsällskap 2005 AM0205 50m 2:38.74
2 685 Lovisa Laine Eskilstuna Simklubb 2005 AB9405 50m 2:50.67
3 1144 Sara Arnö Turebergs Simklubb 2004 AA1208 50m 2:51.06
4 1036 Sara Torstensson Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 AW3604 50m 2:52.29
5 695 Sammi Thai Eskilstuna Simklubb 2005 AK6405 50m 2:58.75
6 797 Else Jomaa Simklubben Neptun 2004 AK1204 50m 2:59.14
7 1044 Lina Ahlström Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6805 50m 2:59.30
8 1308 Anni Hyttinen Aurajoen Uinti 2004 04A194 50m 3:01.69
9 1016 Alina Färm Spårvägen Simförening 2005 AV3605 50m 3:02.53
10 802 Iris Martinsson Simklubben Neptun 2005 AF3405 50m 3:04.10
11 740 Felicia Göthberg Järfälla Simsällskap 2004 AW4204 50m 3:05.26
12 742 Boel Jägerskog Järfälla Simsällskap 2005 AJ7205 50m 3:06.82
13 690 Ellen Roos Eskilstuna Simklubb 2005 AF1605 50m 3:10.26
14 1166 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap 2005 AQ5805 50m 3:11.95
15 1306 Emma Nieminen Aurajoen Uinti 2005 05A269 50m 3:18.40
16 1045 Klara Svenheim Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AT9205 50m 3:19.44
17 847 Saga Lööf Simklubben Neptun 50m 3:20.60
2005 BE2205
18 1026 Lisa Danfelter Spårvägen Simförening 50m 3:20.69
2005 BL9605
19 1262 Felicia Rydsheim Solna Sundbyberg SS 04 50m 3:22.30
2005 BI5805
20 962 Isabelle Persson Skuru Idrottsklubb 50m 3:22.51
2004 AC7604
21 666 Irma Ehrengren Danderyds Simförening 50m 3:24.46
2005 BN9605
22 1070 Tyra Marsten Södertörns Simsällskap 50m 3:26.50
2004 AE9404
23 827 Maja Wallberg Simklubben Neptun 50m 3:31.16
2005 AP9605
24 1046 Alva Herlitz Stockholms
Kappsimningsklubb
50m 3:31.76
2005 BF4805
25 1276 Ella Mahe Solna Sundbyberg SS 04 2005 BU4405 50m
26 1109 Felicia Klintemar Södertörns Simsällskap 2005 BM6605 50m
2019-05-12 15:19:08 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner