2022-12-10   00:44:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
22 100m Ryggsim FL B
Sponsor: Vitamin Well
SS 16-17 1:09.85 Jenny Virtanen 2002 SWE Eriksdalsbadet SWE 2019-05-11
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1206 Ellen Banestig Täby Sim 2002 BT1802 50m 1:06.64
2 1065 Alwa Widmark Södertörns Simsällskap 2002 AN4402 50m 1:07.87
3 1089 Jenny Virtanen Södertörns Simsällskap 2002 BS0202 50m 1:09.46
4 991 Linn Herlin Spårvägen Simförening 2002 AU6402 50m 1:10.08
5 945 Thea Boij Du Rietz Saltsjöbadens Idrottsförening 2002 AC9602 50m 1:10.19
6 791 Elsa Djuphammar Simklubben Neptun 2003 AU0403 50m 1:10.32
7 1311 Helmi Heinonen Aurajoen Uinti 2002 02A204 50m 1:10.41
8 1326 Cecilia Viberg Lidingö Simklubb 2003 AU1603 50m 1:10.44 EFT
9 1137 Julia Häglund Turebergs Simklubb 2003 AI1403 50m 1:11.27
10 794 Sophie Bladin Simklubben Neptun 2002 BF5202 50m 1:11.47
11 780 Rebecca Gustafsson Simklubben Neptun 2003 AB5203 50m 1:11.63
12 1136 Yasemin Uzum Turebergs Simklubb 2003 AI3403 50m 1:11.78
13 732 Ella Arrhén Andersson Järfälla Simsällskap 2002 AX8402 50m 1:11.87
14 1088 Hilma Hagberg Moberg Södertörns Simsällskap 2003 BO9803 50m 1:11.90
15 1297 Julia Koivisto Aurajoen Uinti 2002 02A092 50m 1:12.57
16 1296 Alida Öhberg Aurajoen Uinti 2002 02A627 50m 1:13.00
17 648 Jemina Granholm Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2002 BB9802 50m 1:13.37
18 698 Elin Sand Eskilstuna Simklubb 2002 BV9602 50m 1:13.48
19 1035 Nora Segerström Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 BM0802 50m 1:13.90
20 1195 Thilda Ström Täby Sim 2003 AT5803 50m 1:14.63
21 727 Rebecca Policastro Järfälla Simsällskap 2003 AI2403 50m 1:15.04
22 999 Veronica Lythell Spårvägen Simförening 2003 BC0603 50m 1:15.27
23 998 Cornelia Lythell Spårvägen Simförening 2003 BC2603 50m 1:15.35
24 1142 Cornelia Ericsson Turebergs Simklubb 2003 AT0603 50m 1:15.44
25 1194 Ingrid Franks Täby Sim 2003 AT5603 50m 1:16.39
26 965 Tora Hansson Skuru Idrottsklubb 2002 AW6802 50m 1:18.40
27 1211 Hedda Sköld Wisby Simsällskap 2002 AM0402 50m 1:18.41
28 1312 Emilia Liven Aurajoen Uinti 2002 02A205 50m 1:18.45
29 1246 Andrea Mitrovic Solna Sundbyberg SS 04 2002 BC7802 50m 1:19.14
30 1322 Emma Stråhle Tyresö Simsällskap 2002 AI4802 50m 1:21.08 EFT
31 1158 Emelie Lindholm Tyresö Simsällskap 2003 AL6403 50m 1:21.63
32 1092 Elin Nygren Södertörns Simsällskap 2003 BP3203 50m 1:22.54
33 757 Beata Liljeberg Lidingö Simklubb 2003 BV1803 50m 1:24.72
2019-05-12 15:19:08 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner