2022-09-29   20:38:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
24 200m Ryggsim FL C
Sponsor: Vitamin Well
SS 15oy 2:35.37 Olivia Bäckström 2005 SWE Eriksdalsbadet SWE 2019-05-11
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1086 Olivia Bäckström Södertörns Simsällskap 2005 AM0205 50m 2:31.00
2 1039 Johanna Bagelius Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BB4604 50m 2:34.61
3 817 Nike Johnston Simklubben Neptun 2005 AJ5405 50m 2:36.52
4 689 My Larsson Eskilstuna Simklubb 2005 AF8405 50m 2:37.55
5 691 Alva Abrahamsson Eskilstuna Simklubb 2004 AQ6604 50m 2:39.07
6 1252 Alice Velden Solna Sundbyberg SS 04 2005 AO2405 50m 2:39.60
7 809 Lilly Eriksson Simklubben Neptun 2004 AS1604 50m 2:40.25
8 1146 Selma Holmer Turebergs Simklubb 2004 AM6204 50m 2:41.40
9 1006 Wilma Eld Spårvägen Simförening 2005 AS5205 50m 2:43.19
10 1256 Emma Montelius Solna Sundbyberg SS 04 2005 AY4805 50m 2:44.77
11 852 Lovisa Ramsten Simklubben Neptun 2005 BK1605 50m 2:48.14
12 658 Filippa Bonorden Danderyds Simförening 2005 AH5805 50m 2:52.61
13 1017 Lisa Uddeholt Spårvägen Simförening 2005 AX6405 50m 2:53.33
14 741 Amanda Wensmark Järfälla Simsällskap 2005 AJ2405 50m 2:53.99
15 1044 Lina Ahlström Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6805 50m 2:54.03
16 743 Emelie Sidén Järfälla Simsällskap 2005 AL9605 50m 2:55.31
17 1166 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap 2005 AQ5805 50m 2:56.30
18 693 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 50m 2:56.37
19 664 Ebba Rosander Danderyds Simförening 2005 BH9605 50m 2:57.39
20 650 Julia Kantoluoto Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 AQ2605 50m 2:58.67
21 946 Cornelia Dahlén Saltsjöbadens Idrottsförening 50m 3:00.08
2004 AX1404
22 697 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 50m 3:02.64
2005 AU9205
23 1165 Alva Jacobsson Tyresö Simsällskap 50m 3:05.58
2005 AJ1605
24 1167 Emilia Karlsson Bertoli Tyresö Simsällskap 50m 3:05.87
2005 AW9405
25 1010 Jennifer Geaney Spårvägen Simförening 50m 3:07.72
2005 AS9805
26 1120 Natalie Nilsson Södertörns Simsällskap 2005 BV5205 50m 3:10.33
27 692 Frida Karlsson Eskilstuna Simklubb 2005 AH0405 50m 3:12.65
28 1265 Elina Darvish Solna Sundbyberg SS 04 2005 BM9405 50m 3:31.42
29 1262 Felicia Rydsheim Solna Sundbyberg SS 04 2005 BI5805 50m
2019-05-12 15:19:09 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner