2022-12-03   17:41:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
29 50m Fjärilsim FL AB
Sponsor: SWEBAR
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1055 Vilma Unnermark Södertörns Simsällskap 1997 AI9697 50m 28.77
2 674 Frida Gustafsson Eskilstuna Simklubb 2001 AM5401 50m 29.15
3 1058 Josefin Ossmyr Södertörns Simsällskap 1999 AS0299 50m 29.37
4 983 Agnes Fährlin Spårvägen Simförening 1998 AR1498 50m 29.43
5 1053 Carin Klasson Södertörns Simsällskap 1995 BB4695 50m 29.56
6 1311 Helmi Heinonen Aurajoen Uinti 2002 02A204 50m 29.61
7 1297 Julia Koivisto Aurajoen Uinti 2002 02A092 50m 29.70
8 1279 Elsa Staaf Strängnäs Simklubb 2003 AV2203 50m 30.04
9 1029 Klara Eklöf Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH2202 50m 30.38
10 1186 Cornelia Jerresand Täby Sim 2000 AG6800 50m 30.43
11 727 Rebecca Policastro Järfälla Simsällskap 2003 AI2403 50m 30.43
12 1232 Filippa Berndtson Solna Sundbyberg SS 04 1997 BD4297 50m 30.46
13 1078 Klara Possman Södertörns Simsällskap 2003 BA6803 50m 30.46
14 1154 Sara Olsson Tyresö Simsällskap 1999 AR6899 50m 30.78
15 671 Amanda Kullman Eskilstuna Simklubb 2000 AN3400 50m 31.01
16 673 Adina Nyström Eskilstuna Simklubb 1999 BD3699 50m 31.02
17 1206 Ellen Banestig Täby Sim 2002 BT1802 50m 31.37
18 1295 Olivia Koski Aurajoen Uinti 2002 02A391 50m 31.40
19 1035 Nora Segerström Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 BM0802 50m 31.42
20 1231 Rebecca Höglind Solna Sundbyberg SS 04 1998 AL7898 50m 31.58
21 1137 Julia Häglund Turebergs Simklubb 2003 AI1403 50m 31.62
22 945 Thea Boij Du Rietz Saltsjöbadens Idrottsförening 2002 AC9602 50m 31.66
23 749 Rebecca Sandström Lidingö Simklubb 2003 AS4803 50m 31.68
24 786 Amanda Bekkewold Simklubben Neptun 2001 BM3401 50m 31.69
25 1163 Matilda Ringbom Tyresö Simsällskap 2003 AX6803 50m 31.82
26 1294 Janette Setälä Aurajoen Uinti 2001 01A847 50m 31.90
27 794 Sophie Bladin Simklubben Neptun 2002 BF5202 50m 32.00
28 748 Amanda Andersson Lidingö Simklubb 2003 AS6603 50m 32.06
29 1069 Michelle Aspberg Södertörns Simsällskap 2002 AT8402 50m 32.13
30 787 Lovisa Edman Simklubben Neptun 2003 AU5203 50m 32.13
31 733 Josefine Iwarson Järfälla Simsällskap 2003 AT1603 50m 32.40
32 753 Hanna Carlberg Lidingö Simklubb 2003 BF1803 50m 32.54
33 747 Manjiri Bhat Lidingö Simklubb 2000 AI4600 50m 32.88
34 788 Alva Hagström Simklubben Neptun 2003 AU1203 50m 32.90
35 698 Elin Sand Eskilstuna Simklubb 2002 BV9602 50m 32.95
36 1312 Emilia Liven Aurajoen Uinti 2002 02A205 50m 32.97
37 1213 Jessica Wiklund Wisby Simsällskap 2000 BR8200 50m 33.01
38 734 Moa Arvehed Järfälla Simsällskap 2003 AT7803 50m 33.08
39 808 Isadora Rosén Simklubben Neptun 2002 BL9802 50m 33.41
40 1322 Emma Stråhle Tyresö Simsällskap 2002 AI4802 50m 33.58 EFT
41 1142 Cornelia Ericsson Turebergs Simklubb 2003 AT0603 50m 33.68
42 1072 Emily Lamb Södertörns Simsällskap 2000 BL0600 50m 33.79
43 793 Isabelle Brodd Simklubben Neptun 2003 AU4803 50m 33.84
44 998 Cornelia Lythell Spårvägen Simförening 2003 BC2603 50m 33.98
45 783 Ella Ericson Simklubben Neptun 2000 BG9400 50m 34.10
46 992 Ioana Danes Spårvägen Simförening 2002 AY3802 50m 34.14
47 999 Veronica Lythell Spårvägen Simförening 2003 BC0603 50m 34.16
48 646 Pernilla Hemmälin Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2001 AO3801 50m 34.19
49 1296 Alida Öhberg Aurajoen Uinti 2002 02A627 50m 34.19
50 1158 Emelie Lindholm Tyresö Simsällskap 2003 AL6403 50m 34.98
51 1083 Rebecka Axelmalm Södertörns Simsällskap 2003 BG7603 50m 35.51
52 757 Beata Liljeberg Lidingö Simklubb 2003 BV1803 50m 43.22
53 1092 Elin Nygren Södertörns Simsällskap 2003 BP3203 50m 43.29
2019-05-12 15:19:10 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner