Program for Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
50m Fjärilsim FL AB |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
SWEBAR |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
1055 |
|
Vilma Unnermark |
Södertörns Simsällskap |
1997 |
AI9697 |
50m |
28.77 |
|
|
|
|
|
2 |
674 |
|
Frida Gustafsson |
Eskilstuna Simklubb |
2001 |
AM5401 |
50m |
29.15 |
|
|
|
|
|
3 |
1058 |
|
Josefin Ossmyr |
Södertörns Simsällskap |
1999 |
AS0299 |
50m |
29.37 |
|
|
|
|
|
4 |
983 |
|
Agnes Fährlin |
Spårvägen Simförening |
1998 |
AR1498 |
50m |
29.43 |
|
|
|
|
|
5 |
1053 |
|
Carin Klasson |
Södertörns Simsällskap |
1995 |
BB4695 |
50m |
29.56 |
|
|
|
|
|
6 |
1311 |
|
Helmi Heinonen |
Aurajoen Uinti |
2002 |
02A204 |
50m |
29.61 |
|
|
|
|
|
7 |
1297 |
|
Julia Koivisto |
Aurajoen Uinti |
2002 |
02A092 |
50m |
29.70 |
|
|
|
|
|
8 |
1279 |
|
Elsa Staaf |
Strängnäs Simklubb |
2003 |
AV2203 |
50m |
30.04 |
|
|
|
|
|
9 |
1029 |
|
Klara Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH2202 |
50m |
30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1186 |
|
Cornelia Jerresand |
Täby Sim |
2000 |
AG6800 |
50m |
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
727 |
|
Rebecca Policastro |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AI2403 |
50m |
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1232 |
|
Filippa Berndtson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1997 |
BD4297 |
50m |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1078 |
|
Klara Possman |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BA6803 |
50m |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1154 |
|
Sara Olsson |
Tyresö Simsällskap |
1999 |
AR6899 |
50m |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
671 |
|
Amanda Kullman |
Eskilstuna Simklubb |
2000 |
AN3400 |
50m |
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
673 |
|
Adina Nyström |
Eskilstuna Simklubb |
1999 |
BD3699 |
50m |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1206 |
|
Ellen Banestig |
Täby Sim |
2002 |
BT1802 |
50m |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1295 |
|
Olivia Koski |
Aurajoen Uinti |
2002 |
02A391 |
50m |
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1035 |
|
Nora Segerström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
BM0802 |
50m |
31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1231 |
|
Rebecca Höglind |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1998 |
AL7898 |
50m |
31.58 |
|
|
|
|
|
21 |
1137 |
|
Julia Häglund |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI1403 |
50m |
31.62 |
|
|
|
|
|
22 |
945 |
|
Thea Boij Du Rietz |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2002 |
AC9602 |
50m |
31.66 |
|
|
|
|
|
23 |
749 |
|
Rebecca Sandström |
Lidingö Simklubb |
2003 |
AS4803 |
50m |
31.68 |
|
|
|
|
|
24 |
786 |
|
Amanda Bekkewold |
Simklubben Neptun |
2001 |
BM3401 |
50m |
31.69 |
|
|
|
|
|
25 |
1163 |
|
Matilda Ringbom |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AX6803 |
50m |
31.82 |
|
|
|
|
|
26 |
1294 |
|
Janette Setälä |
Aurajoen Uinti |
2001 |
01A847 |
50m |
31.90 |
|
|
|
|
|
27 |
794 |
|
Sophie Bladin |
Simklubben Neptun |
2002 |
BF5202 |
50m |
32.00 |
|
|
|
|
|
28 |
748 |
|
Amanda Andersson |
Lidingö Simklubb |
2003 |
AS6603 |
50m |
32.06 |
|
|
|
|
|
29 |
1069 |
|
Michelle Aspberg |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT8402 |
50m |
32.13 |
|
|
|
|
|
30 |
787 |
|
Lovisa Edman |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU5203 |
50m |
32.13 |
|
|
|
|
|
31 |
733 |
|
Josefine Iwarson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AT1603 |
50m |
32.40 |
|
|
|
|
|
32 |
753 |
|
Hanna Carlberg |
Lidingö Simklubb |
2003 |
BF1803 |
50m |
32.54 |
|
|
|
|
|
33 |
747 |
|
Manjiri Bhat |
Lidingö Simklubb |
2000 |
AI4600 |
50m |
32.88 |
|
|
|
|
|
34 |
788 |
|
Alva Hagström |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU1203 |
50m |
32.90 |
|
|
|
|
|
35 |
698 |
|
Elin Sand |
Eskilstuna Simklubb |
2002 |
BV9602 |
50m |
32.95 |
|
|
|
|
|
36 |
1312 |
|
Emilia Liven |
Aurajoen Uinti |
2002 |
02A205 |
50m |
32.97 |
|
|
|
|
|
37 |
1213 |
|
Jessica Wiklund |
Wisby Simsällskap |
2000 |
BR8200 |
50m |
33.01 |
|
|
|
|
|
38 |
734 |
|
Moa Arvehed |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AT7803 |
50m |
33.08 |
|
|
|
|
|
39 |
808 |
|
Isadora Rosén |
Simklubben Neptun |
2002 |
BL9802 |
50m |
33.41 |
|
|
|
|
|
40 |
1322 |
|
Emma Stråhle |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AI4802 |
50m |
33.58 |
EFT |
|
41 |
1142 |
|
Cornelia Ericsson |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AT0603 |
50m |
33.68 |
|
|
|
|
|
42 |
1072 |
|
Emily Lamb |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BL0600 |
50m |
33.79 |
|
|
|
|
|
43 |
793 |
|
Isabelle Brodd |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU4803 |
50m |
33.84 |
|
|
|
|
|
44 |
998 |
|
Cornelia Lythell |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BC2603 |
50m |
33.98 |
|
|
|
|
|
45 |
783 |
|
Ella Ericson |
Simklubben Neptun |
2000 |
BG9400 |
50m |
34.10 |
|
|
|
|
|
46 |
992 |
|
Ioana Danes |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AY3802 |
50m |
34.14 |
|
|
|
|
|
47 |
999 |
|
Veronica Lythell |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BC0603 |
50m |
34.16 |
|
|
|
|
|
48 |
646 |
|
Pernilla Hemmälin |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2001 |
AO3801 |
50m |
34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
1296 |
|
Alida Öhberg |
Aurajoen Uinti |
2002 |
02A627 |
50m |
34.19 |
|
|
|
|
|
50 |
1158 |
|
Emelie Lindholm |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AL6403 |
50m |
34.98 |
|
|
|
|
|
51 |
1083 |
|
Rebecka Axelmalm |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BG7603 |
50m |
35.51 |
|
|
|
|
|
52 |
757 |
|
Beata Liljeberg |
Lidingö Simklubb |
2003 |
BV1803 |
50m |
43.22 |
|
|
|
|
|
53 |
1092 |
|
Elin Nygren |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BP3203 |
50m |
43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 15:19:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|