2022-09-29   20:19:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
30 50m Fjärilsim PO AB
Sponsor: SWEBAR
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1052 Jesper Jonsson Södertörns Simsällskap 1993 AS9393 50m 24.31
2 766 Pontus Flodqvist Simklubben Neptun 1988 AB5388 50m 24.58
3 765 Linus Magnusson Simklubben Neptun 1990 AB4790 50m 24.82
4 668 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 50m 25.33
5 778 Oskar Iwarsson Simklubben Neptun 2000 AI0300 50m 25.74
6 1313 Ibrahim Ezzat Aurajoen Uinti 2002 02A249 50m 25.79
7 1057 Anton Mylläri Södertörns Simsällskap 2001 AB9501 50m 25.85
8 1067 Klaudius  Schreck Södertörns Simsällskap 2001 AN2701 50m 26.12
9 1187 Niklas Nyblom Täby Sim 1999 AK2999 50m 26.42
10 1237 Kalle Voigt Solna Sundbyberg SS 04 2001 AK8901 50m 26.75
11 966 Arvid Hallenborg Skuru Idrottsklubb 2002 AM1902 50m 26.80
12 1238 Johan Hennert Solna Sundbyberg SS 04 2001 AL6901 50m 26.89
13 1073 Johan Gutierrez Södertörns Simsällskap 2002 AM9502 50m 27.24
14 853 Karl Palmqvist Simklubben Neptun 2002 AZ6102 50m 27.27
15 751 Noah Stenström Lidingö Simklubb 2000 AX4300 50m 27.39
16 1000 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 50m 28.04
17 1235 Philip Bentzer Solna Sundbyberg SS 04 2001 AH6701 50m 28.70
18 1236 Isac Böschen Solna Sundbyberg SS 04 2002 AF3102 50m 28.70
19 1212 Jesper Granath Wisby Simsällskap 2002 AM5902 50m 28.73
20 745 Markus Sandh Järfälla Simsällskap 2002 AZ1302 50m 28.88
21 1253 Oskar Fridsell Solna Sundbyberg SS 04 2003 AS7503 50m 29.11
22 1018 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 50m 29.22
23 721 Hugo Malmberg Järfälla Simsällskap 2001 AH9701 50m 29.45
24 934 Felix Engelbrektson Simklubben Neptun 2000 BB0300 50m 29.57
25 1242 Douglas Reuterskiöld Solna Sundbyberg SS 04 2002 AM1302 50m 29.59
26 684 Axel Thorsén Eskilstuna Simklubb 2003 AH6503 50m 29.78
27 702 Arvid Nilsson Gustavsbergs Simsällskap 2003 AG2703 50m 29.90
28 1157 Algot Lindwall Tyresö Simsällskap 2002 AJ4102 50m 29.99
29 1066 Gustav Jonsson Södertörns Simsällskap 2002 AG6502 50m 30.03
30 972 Victor Bäckström Skuru Idrottsklubb 2003 AQ1303 50m 30.04
31 1079 Oskar Hägglund Södertörns Simsällskap 1999 AW5399 50m 30.10
32 789 Malte Norberg Simklubben Neptun 2003 AI7903 50m 30.33
33 799 Nicolas Jernberg Simklubben Neptun 2001 AU4301 50m 30.60
34 750 Johannes Fällgren Lidingö Simklubb 2002 AP1102 50m 30.75
35 996 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 50m 30.99
36 1147 Filip Westlund Turebergs Simklubb 2003 AL9703 50m 31.39
37 1258 Simon Brouzell Solna Sundbyberg SS 04 2003 AX3103 50m 31.45
38 679 Elias Paulson Eskilstuna Simklubb 2000 AS0900 50m 32.28
39 649 Marcus Hedlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2002 AT1902 50m 32.63
40 1244 Tim Carlberg Solna Sundbyberg SS 04 50m 32.88
2003 AI5503
41 988 Aydin Sahifi Spårvägen Simförening 50m 33.64
2002 AF6702
42 1228 Sebastian Hosokawa Åkersberga Simsällskap 50m 33.73
2002 AT0302
43 792 Hugo Lundströmer Simklubben Neptun 50m 34.01
2003 AI8903
44 712 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 50m 34.51
2003 AY3903
45 935 Alexander Jansson Simklubben Neptun 50m 34.69
2002 BO0702
46 653 Jakob Khaytan Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
50m 35.41
2003 AX6503
47 939 Felix Lindström Simklubben Neptun 2002 BO0902 50m
2019-05-12 15:19:10 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner