2022-09-29   19:06:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
33 100m Frisim FL B
Sponsor: LE Mans & 50-manna
SS 16-17 1:00.77 Maja Eriksson 2002 Eskilstuna Simklubb SWE Eriksdalsbadet SWE 2019-05-11
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1344 Emelie Fast Södertörns Simsällskap 2004 AR4204 50m 58.65
2 1206 Ellen Banestig Täby Sim 2002 BT1802 50m 1:00.35
3 1195 Thilda Ström Täby Sim 2003 AT5803 50m 1:00.95
4 677 Maja Eriksson Eskilstuna Simklubb 2002 AM6602 50m 1:01.08
5 732 Ella Arrhén Andersson Järfälla Simsällskap 2002 AX8402 50m 1:01.26
6 725 Tone Sandsjö Järfälla Simsällskap 2003 AF5403 50m 1:01.48
7 1311 Helmi Heinonen Aurajoen Uinti 2002 02A204 50m 1:02.02
8 718 Linnea Gipperth Järfälla Simsällskap 2003 AA6403 50m 1:02.13
9 991 Linn Herlin Spårvägen Simförening 2002 AU6402 50m 1:02.46
10 1137 Julia Häglund Turebergs Simklubb 2003 AI1403 50m 1:03.04
11 1297 Julia Koivisto Aurajoen Uinti 2002 02A092 50m 1:03.45
12 698 Elin Sand Eskilstuna Simklubb 2002 BV9602 50m 1:03.61
13 1065 Alwa Widmark Södertörns Simsällskap 2002 AN4402 50m 1:03.63
14 1093 Amanda Nilsson Södertörns Simsällskap 2002 BS9202 50m 1:03.69
15 1075 Elin Lundgren Södertörns Simsällskap 2003 AW2603 50m 1:03.69
16 1088 Hilma Hagberg Moberg Södertörns Simsällskap 2003 BO9803 50m 1:03.73
17 791 Elsa Djuphammar Simklubben Neptun 2003 AU0403 50m 1:03.87
18 1279 Elsa Staaf Strängnäs Simklubb 2003 AV2203 50m 1:03.93
19 1078 Klara Possman Södertörns Simsällskap 2003 BA6803 50m 1:03.96
20 749 Rebecca Sandström Lidingö Simklubb 2003 AS4803 50m 1:04.12
21 1136 Yasemin Uzum Turebergs Simklubb 2003 AI3403 50m 1:04.27
22 1296 Alida Öhberg Aurajoen Uinti 2002 02A627 50m 1:04.88
23 1156 Sofia Björkman Tyresö Simsällskap 2002 AL8802 50m 1:05.03
24 1210 Amanda Sandberg Täby Sim 2003 CC3403 50m 1:05.34
25 1142 Cornelia Ericsson Turebergs Simklubb 2003 AT0603 50m 1:05.49
26 1159 Ella Törnqvist Tyresö Simsällskap 2003 AQ1603 50m 1:05.71
27 945 Thea Boij Du Rietz Saltsjöbadens Idrottsförening 2002 AC9602 50m 1:05.73
28 795 Vendela Hillström Simklubben Neptun 2003 AW5803 50m 1:05.78
29 1251 Naomi Sterling Solna Sundbyberg SS 04 2002 BN1402 50m 1:06.17
30 722 Louise Larsson Järfälla Simsällskap 2002 AH2802 50m 1:06.19
31 999 Veronica Lythell Spårvägen Simförening 2003 BC0603 50m 1:06.27
32 1162 Emma Parsons Tyresö Simsällskap 2002 BF8802 50m 1:06.71
33 1295 Olivia Koski Aurajoen Uinti 2002 02A391 50m 1:06.73
34 808 Isadora Rosén Simklubben Neptun 2002 BL9802 50m 1:06.94
35 1194 Ingrid Franks Täby Sim 2003 AT5603 50m 1:07.22
36 1211 Hedda Sköld Wisby Simsällskap 2002 AM0402 50m 1:07.41
37 998 Cornelia Lythell Spårvägen Simförening 2003 BC2603 50m 1:08.30
38 1158 Emelie Lindholm Tyresö Simsällskap 2003 AL6403 50m 1:08.78
39 1322 Emma Stråhle Tyresö Simsällskap 2002 AI4802 50m 1:09.16 EFT
40 662 Tova Lindbom Danderyds Simförening 2002 BV8802 50m 1:09.97
41 1246 Andrea Mitrovic Solna Sundbyberg SS 04 2002 BC7802 50m 1:10.05
42 820 Sofija Lajsic Simklubben Neptun 2002 BO2802 50m 1:11.50
43 757 Beata Liljeberg Lidingö Simklubb 2003 BV1803 50m 1:11.95
44 851 Evelina Berg Simklubben Neptun 2002 BX0402 50m 1:12.20
45 1004 Johanna Granhällen Spårvägen Simförening 2002 BO5202 50m 1:12.66
46 881 Alexandra Berggren Simklubben Neptun 2002 BY5402 50m 1:27.29
47 836 Ebba Eneroth Simklubben Neptun 2003 BW2403 50m
2019-05-12 15:19:11 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner