2022-12-08   00:33:28
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.

Del tekmovanja

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
34 100m Frisim PO B
Sponsor: LE Mans & 50-manna
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1197 Gustav Ahlqvist Täby Sim 2003 AK6503 50m 55.50
2 724 Simon Fröde Järfälla Simsällskap 2003 AB0303 50m 55.89
3 1313 Ibrahim Ezzat Aurajoen Uinti 2002 02A249 50m 56.02
4 1064 Mattias Kvist Södertörns Simsällskap 2003 AB5503 50m 56.30
5 1000 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 50m 56.41
6 1018 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 50m 56.93
7 853 Karl Palmqvist Simklubben Neptun 2002 AZ6102 50m 57.07
8 811 Malte Haargaard Simklubben Neptun 2003 AP2703 50m 57.92
9 723 Rasmus Hanson Järfälla Simsällskap 2003 AB1303 50m 58.00
10 1139 Ludvig Holfve Turebergs Simklubb 2003 AG5503 50m 58.03
11 1239 Leo Jakobsson Solna Sundbyberg SS 04 2002 AG4302 50m 58.28
12 750 Johannes Fällgren Lidingö Simklubb 2002 AP1102 50m 58.49
13 1236 Isac Böschen Solna Sundbyberg SS 04 2002 AF3102 50m 58.69
14 1204 David Alonso Täby Sim 2003 AS6703 50m 58.81
15 1082 Jonathan Sandqvist Södertörns Simsällskap 2003 AO3703 50m 59.57
16 1138 Isac Persson Taylor Turebergs Simklubb 2003 AE6903 50m 59.71
17 684 Axel Thorsén Eskilstuna Simklubb 2003 AH6503 50m 59.75
18 745 Markus Sandh Järfälla Simsällskap 2002 AZ1302 50m 59.81
19 1157 Algot Lindwall Tyresö Simsällskap 2002 AJ4102 50m 1:00.17
20 1066 Gustav Jonsson Södertörns Simsällskap 2002 AG6502 50m 1:00.23
21 1001 Jesper Holmström Spårvägen Simförening 2003 AO4903 50m 1:00.73
22 702 Arvid Nilsson Gustavsbergs Simsällskap 2003 AG2703 50m 1:00.89
23 996 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 50m 1:00.98
24 1201 Erik Åstrand Täby Sim 2003 AO2903 50m 1:01.07
25 657 Linus Wickström Danderyds Simförening 2003 AK8303 50m 1:01.37
26 659 Johan Sundström Curstedt Danderyds Simförening 2002 AT3902 50m 1:01.66
27 972 Victor Bäckström Skuru Idrottsklubb 2003 AQ1303 50m 1:01.70
28 649 Marcus Hedlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2002 AT1902 50m 1:01.75
29 1019 Nils Backlund Spårvägen Simförening 2002 AX9302 50m 1:02.00
30 995 Jannis Siotis Spårvägen Simförening 2003 AL3303 50m 1:02.27
31 789 Malte Norberg Simklubben Neptun 2003 AI7903 50m 1:02.67
32 1147 Filip Westlund Turebergs Simklubb 2003 AL9703 50m 1:03.83
33 935 Alexander Jansson Simklubben Neptun 2002 BO0702 50m 1:04.30
34 1258 Simon Brouzell Solna Sundbyberg SS 04 2003 AX3103 50m 1:04.87
35 1228 Sebastian Hosokawa Åkersberga Simsällskap 2002 AT0302 50m 1:05.26
36 1203 Jousef Hanna Täby Sim 2003 AS3503 50m 1:05.48
37 994 Gustav Annas Spårvägen Simförening 2003 AL0303 50m 1:06.53
38 988 Aydin Sahifi Spårvägen Simförening 2002 AF6702 50m 1:07.02
39 653 Jakob Khaytan Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2003 AX6503 50m 1:07.73
40 1126 Noa Sigfelt Södertörns Simsällskap 2003 BR1303 50m 1:12.22
41 792 Hugo Lundströmer Simklubben Neptun 2003 AI8903 50m 1:12.34 RES
42 939 Felix Lindström Simklubben Neptun 2002 BO0902 50m 1:13.71 RES
43 712 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 2003 AY3903 50m 1:14.13 RES
2019-05-12 15:19:11 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner