2022-12-10   00:35:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
3 100m Frisim FL C
Sponsor: Vitamin Well
SS 14oy 1:03.17 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti FIN Eriksdalsbadet SWE 2019-05-11
SS 15år 1:00.13 Emelie Fast 2004 SWE Eriksdalsbadet SWE 2019-05-11
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1084 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2004 AS7804 50m 1:01.41
2 1146 Selma Holmer Turebergs Simklubb 2004 AM6204 50m 1:01.61
3 691 Alva Abrahamsson Eskilstuna Simklubb 2004 AQ6604 50m 1:01.92
4 1047 Ella  Bolmstrand Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BR5804 50m 1:02.15
5 1309 Matilda Laitinen Aurajoen Uinti 2004 04A243 50m 1:02.26
6 1310 Kerttu Taponen Aurajoen Uinti 2005 05A538 50m 1:02.26
7 1308 Anni Hyttinen Aurajoen Uinti 2004 04A194 50m 1:03.11
8 1096 Maja Frejd Södertörns Simsällskap 2004 BL8404 50m 1:03.26
9 680 Josefin Fundberg Eskilstuna Simklubb 2004 AC2604 50m 1:03.31
10 1012 Alma Thunberg Spårvägen Simförening 2005 AV1605 50m 1:03.95
11 802 Iris Martinsson Simklubben Neptun 2005 AF3405 50m 1:04.01
12 1160 Tea Angerfelt Tyresö Simsällskap 2004 AJ7404 50m 1:04.57
13 1256 Emma Montelius Solna Sundbyberg SS 04 2005 AY4805 50m 1:04.99
14 825 Elin Grähs Simklubben Neptun 2004 BD4204 50m 1:05.02
15 730 Louise Hertegren Järfälla Simsällskap 2004 AD0604 50m 1:05.18
16 982 Emma Lundberg Skuru Idrottsklubb 2005 BR0405 50m 1:05.39 EFT
17 1033 Elsa Kärvestedt Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG9605 50m 1:05.47
18 741 Amanda Wensmark Järfälla Simsällskap 2005 AJ2405 50m 1:05.54
19 1215 Ella Ekepil Wisby Simsällskap 2005 AR0405 50m 1:05.55
20 1006 Wilma Eld Spårvägen Simförening 2005 AS5205 50m 1:05.73
21 689 My Larsson Eskilstuna Simklubb 2005 AF8405 50m 1:06.22
22 1219 Mia Samuelsson Wisby Simsällskap 2005 AV7205 50m 1:06.26
23 1045 Klara Svenheim Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AT9205 50m 1:06.43
24 1306 Emma Nieminen Aurajoen Uinti 2005 05A269 50m 1:06.81
25 1214 Nella Silfwergård Wisby Simsällskap 2004 BE4604 50m 1:06.95
26 1016 Alina Färm Spårvägen Simförening 2005 AV3605 50m 1:06.99
27 827 Maja Wallberg Simklubben Neptun 2005 AP9605 50m 1:07.38
28 828 Elisa Sundberg Simklubben Neptun 2005 AP6805 50m 1:07.49
29 1109 Felicia Klintemar Södertörns Simsällskap 2005 BM6605 50m 1:07.54
30 962 Isabelle Persson Skuru Idrottsklubb 2004 AC7604 50m 1:07.72
31 740 Felicia Göthberg Järfälla Simsällskap 2004 AW4204 50m 1:07.72
32 1031 Ella Engelgren Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 AM9804 50m 1:07.75
33 738 Olivia Halfar Järfälla Simsällskap 50m 1:07.85
2005 AJ4205
34 697 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 50m 1:07.91
2005 AU9205
35 1048 Amanda Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
50m 1:07.97
2005 BM9205
36 1209 Clara Westerdahl Täby Sim 2005 BG4605 50m 1:07.98
37 652 Lollobelle Nordström-Renlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 AZ4205 50m 1:08.28
38 1017 Lisa Uddeholt Spårvägen Simförening 2005 AX6405 50m 1:08.43
39 1149 Ebbalisa Lidgren Turebergs Simklubb 2005 AH9405 50m 1:08.60
40 803 Maja Rehn Simklubben Neptun 2004 AP4804 50m 1:09.08
41 1144 Sara Arnö Turebergs Simklubb 2004 AA1208 50m 1:09.37
42 964 Ida Edvinsson Skuru Idrottsklubb 2004 AE0804 50m 1:09.42
43 692 Frida Karlsson Eskilstuna Simklubb 2005 AH0405 50m 1:09.44
44 1200 Amanda Borgfors Täby Sim 2004 AS1804 50m 1:09.48
45 690 Ellen Roos Eskilstuna Simklubb 2005 AF1605 50m 1:09.65
46 1166 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap 2005 AQ5805 50m 1:09.88
47 743 Emelie Sidén Järfälla Simsällskap 2005 AL9605 50m 1:10.16
48 663 Felicia Malkan-Juvelin Danderyds Simförening 2005 BH1805 50m 1:10.16
49 1034 Emelie Sveding Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG8605 50m 1:10.26
50 1167 Emilia Karlsson Bertoli Tyresö Simsällskap 2005 AW9405 50m 1:10.41
51 742 Boel Jägerskog Järfälla Simsällskap 2005 AJ7205 50m 1:10.47
52 658 Filippa Bonorden Danderyds Simförening 2005 AH5805 50m 1:11.03
53 664 Ebba Rosander Danderyds Simförening 2005 BH9605 50m 1:11.13
54 693 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 50m 1:11.25
55 1170 Elma Ridhagen Tyresö Simsällskap 2004 BS9804 50m 1:11.42
56 655 Erica Griberg Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 BS4405 50m 1:12.12
57 1124 Tilja Stålnacke Södertörns Simsällskap 2005 BW4205 50m 1:12.49
58 1150 Johanna  Klingenstierna Turebergs Simklubb 2005 AS1405 50m 1:12.61
59 978 Matilda Bergström Skuru Idrottsklubb 2005 AU9605 50m 1:13.73
60 946 Cornelia Dahlén Saltsjöbadens Idrottsförening 2004 AX1404 50m 1:13.82
61 1025 Liv Dahl Spårvägen Simförening 2005 BL0805 50m 1:13.93
62 821 Astrid Rosén Simklubben Neptun 2005 AL7205 50m 1:14.61
63 852 Lovisa Ramsten Simklubben Neptun 2005 BK1605 50m 1:14.72
64 666 Irma Ehrengren Danderyds Simförening 2005 BN9605 50m 1:15.07
65 1165 Alva Jacobsson Tyresö Simsällskap 2005 AJ1605 50m 1:15.32
66 1272 Amelie Jäntti Solna Sundbyberg SS 04 2005 BS8605 50m 1:16.09
67 812 Tilda Hägbom Simklubben Neptun 2005 AI5205 50m 1:16.59
68 1169 Philippa Ledo Antunes Tyresö Simsällskap 2004 BR7804 50m 1:17.20
69 1265 Elina Darvish Solna Sundbyberg SS 04 2005 BM9405 50m 1:17.50
70 1120 Natalie Nilsson Södertörns Simsällskap 2005 BV5205 50m 1:18.24
71 1262 Felicia Rydsheim Solna Sundbyberg SS 04 2005 BI5805 50m 1:19.05
72 973 Nicole Wahlström Skuru Idrottsklubb 2005 AN3405 50m 1:19.37
73 860 Ellen Medeborn Simklubben Neptun 2005 BL6405 50m 1:19.45
74 710 Elvira Lannér Gustavsbergs Simsällskap 2005 BA8405 50m 1:19.86
75 977 Alice Belic Skuru Idrottsklubb 2005 AU7605 50m 1:20.15
76 1254 Isidora Mitrovic Solna Sundbyberg SS 04 2005 AS2205 50m 1:20.72
77 847 Saga Lööf Simklubben Neptun 2005 BE2205 50m 1:20.95
78 1022 Karolina Nivenius Spårvägen Simförening 2005 BC8405 50m 1:22.23
79 764 Ida Herold Lidingö Simklubb 2005 BU8405 50m 1:22.50
80 952 Alva Karén Saltsjöbadens Idrottsförening 2005 BE3605 50m 1:23.50
81 1276 Ella Mahe Solna Sundbyberg SS 04 2005 BU4405 50m 1:26.17
82 1026 Lisa Danfelter Spårvägen Simförening 2005 BL9605 50m 1:27.74
83 1174 Tilde  Bergvall Tyresö Simsällskap 2004 BV8804 50m 1:27.77
84 856 Edit Ullgren Simklubben Neptun 2005 BL3405 50m 1:28.67
85 1277 Alexandra Silverryd Solna Sundbyberg SS 04 2005 BU6405 50m 1:34.29
2019-05-12 15:19:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner