2022-12-08   00:50:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
4 100m Frisim PO C
Sponsor: Vitamin Well
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1314 Juuso Leppänen Aurajoen Uinti 2004 04A791 50m 57.18
2 1076 Henry Plavans Södertörns Simsällskap 2005 AB6105 50m 57.92
3 736 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 50m 58.06
4 1216 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 50m 58.89
5 731 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 50m 59.60
6 1074 Edvin Jonsson Södertörns Simsällskap 2004 AD1504 50m 59.65
7 735 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 50m 59.82
8 1038 Vincent Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE7305 50m 1:00.10
9 687 Samuel Paulson Eskilstuna Simklubb 2004 AG3504 50m 1:00.16
10 841 Tim Rogersson Simklubben Neptun 2005 AN5305 50m 1:00.40
11 1081 Kevin Hellman Södertörns Simsällskap 2005 AC6705 50m 1:00.43
12 1164 Simon Brunn Tyresö Simsällskap 2004 AH9704 50m 1:00.99
13 1205 Noah Juhlin Fredriksson Täby Sim 2005 AI2505 50m 1:01.34
14 682 Carl Roos Eskilstuna Simklubb 2004 AB8104 50m 1:01.52
15 1020 Carl Malm Spårvägen Simförening 2005 AL7905 50m 1:02.03
16 683 Henrik Tran Eskilstuna Simklubb 2004 AC0704 50m 1:02.31
17 1009 Alan Eriksson Spårvägen Simförening 2005 AH2905 50m 1:02.31
18 1087 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 50m 1:02.37
19 1027 Aron Ekblad Spårvägen Simförening 2005 AU6505 50m 1:02.37
20 1042 Anton Graner Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH4905 50m 1:02.72
21 1317 Maksim Amosov Aurajoen Uinti 2005 05A932 50m 1:02.87
22 706 Morten Brattgård Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE8104 50m 1:02.92
23 1143 Niclas Ruimeng Li Turebergs Simklubb 2004 AE0704 50m 1:03.11
24 1090 Lucas Vainio Södertörns Simsällskap 2004 AN2504 50m 1:03.28
25 756 Axel Gustavsson Lidingö Simklubb 2005 AK8705 50m 1:03.69
26 1319 Konsta Vainio Aurajoen Uinti 2005 05A299 50m 1:03.83
27 711 Adrian Ekström Gustavsbergs Simsällskap 2004 AV6104 50m 1:03.96
28 1145 Alexander Arnö Turebergs Simklubb 2005 AB5505 50m 1:04.16
29 1121 Isak Ekman Södertörns Simsällskap 2004 AZ6904 50m 1:04.26
30 997 Markus Annas Spårvägen Simförening 2004 AF1704 50m 1:04.28
31 1094 Tobias Lindberg Södertörns Simsällskap 2005 AI7105 50m 1:04.60
32 823 Ferdinand Bang Simklubben Neptun 2005 AF1305 50m 1:04.89
33 813 Uno Härmark Simklubben Neptun 2005 AD8705 50m 1:05.33
34 1011 Adrian Hellberg Spårvägen Simförening 2005 AJ3105 50m 1:05.42
35 1101 Alvin Hamzehnejad Södertörns Simsällskap 2004 AV9304 50m 1:05.57
36 1005 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 50m 1:05.59
37 884 Alexander Olausson Simklubben Neptun 2004 AY5504 50m 1:05.68
38 761 Martin Gertz Lidingö Simklubb 2005 AU7905 50m 1:05.90
39 831 Gustav Edman Simklubben Neptun 2005 AG3505 50m 1:06.20
40 854 Philip Palmqvist Simklubben Neptun 2005 AR1505 50m 1:06.46
41 1041 David Berggren Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH5905 50m 1:06.85
42 1152 Albin Argelius Turebergs Simklubb 2005 AN1105 50m 1:06.88
43 1023 Viktor Dahlberg Spårvägen Simförening 2005 AQ7105 50m 1:06.90
44 1318 Ivan Kovalchuk Aurajoen Uinti 2005 05A878 50m 1:07.01
45 1218 Jack Sjöberg Wisby Simsällskap 2005 AI3305 50m 1:07.71
46 1268 Malkolm Nömm Solna Sundbyberg SS 04 2005 AT6905 50m 1:07.77
47 1229 Isak Widstrand Åkersberga Simsällskap 2004 AA1113 50m 1:07.78
48 1021 Ludvig Alverfors Spårvägen Simförening 2004 AT8104 50m 1:08.13
49 1217 Karl Hedin Wisby Simsällskap 2005 AI9105 50m 1:08.22
50 739 Marcus Hansson Järfälla Simsällskap 2005 AD7705 50m 1:09.12
51 1013 John Ström Spårvägen Simförening 2004 AQ9704 50m 1:09.68
52 1024 Oscar Gustafson Spårvägen Simförening 2005 AR6705 50m 1:09.97
53 1172 Albin Wullt Tyresö Simsällskap 2005 AR5705 50m 1:10.06
54 1269 Gustav Aglert Solna Sundbyberg SS 04 2004 AY4304 50m 1:10.63
55 947 Axel Hallenborg Saltsjöbadens Idrottsförening 2004 AO5504 50m 1:10.67
56 1280 Hugo Klang Strängnäs Simklubb 2005 AH0705 50m 1:10.81
57 1220 Linus Nordström Wisby Simsällskap 2005 AM0505 50m 1:10.95
58 1221 Leo Swahn Wisby Simsällskap 2004 AZ9104 50m 1:11.05
59 839 Georgios Theodosiadis Simklubben Neptun 2005 AN6105 50m 1:11.19
60 1282 Elias Arvidsson Strängnäs Simklubb 2005 AN7705 50m 1:11.36
61 1102 Filip Hägglund Södertörns Simsällskap 2004 AV5304 50m 1:11.52
62 1049 Felix Norlin Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6705 50m 1:12.11
63 1043 Jonas Harju Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH8905 50m 1:14.26
64 755 Maxim Jelagin Lidingö Simklubb 2005 AJ9505 50m 1:14.57
65 1285 Thure Essén Strängnäs Simklubb 2005 AY1505 50m 1:15.47
66 1271 Alvin Johansson Solna Sundbyberg SS 04 2005 AV4705 50m 1:16.17
67 957 Frans Willquist Saltsjöbadens Idrottsförening 2005 AQ5905 50m 1:16.34
68 1266 Jakob Fridsell Solna Sundbyberg SS 04 2005 AT4905 50m 1:17.26
69 1175 Emil Sageryd Tyresö Simsällskap 2005 AU9105 50m 1:18.15
70 954 Ricardo Daniel Kosiec-Gomez Saltsjöbadens Idrottsförening 2005 AN8705 50m 1:19.39
71 1270 Lukas Engström Solna Sundbyberg SS 04 2005 AV5105 50m 1:19.72
72 981 Leo Brehmer Skuru Idrottsklubb 2005 AT6305 50m 1:19.84
73 760 Axel Johansson Lidingö Simklubb 2005 AU9505 50m 1:20.67
74 763 Ludvig Aronsson Lidingö Simklubb 2005 AW0105 50m 1:20.94
75 911 Edvin Kallin Simklubben Neptun 2005 AW3105 50m 1:22.13
76 936 Oskar Andersen Simklubben Neptun 2005 AX9705 50m 1:22.70
77 859 Viggo Wierup Simklubben Neptun 2005 AR5505 50m 1:25.02
78 1330 Mikael Lanestrand Skuru Idrottsklubb 2005 AI7705 50m EFT
2019-05-12 15:19:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner