2022-12-09   23:49:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
57 50m Frisim PO CD
Sponsor: LE Mans & 50-manna
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1074 Edvin Jonsson Södertörns Simsällskap 2004 AD1504 50m 26.19
2 1316 Tuomas Toppinen Aurajoen Uinti 2005 05A167 50m 26.42
3 1216 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 50m 27.01
4 736 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 50m 27.17
5 683 Henrik Tran Eskilstuna Simklubb 2004 AC0704 50m 27.19
6 1164 Simon Brunn Tyresö Simsällskap 2004 AH9704 50m 27.58
7 1027 Aron Ekblad Spårvägen Simförening 2005 AU6505 50m 28.19
8 806 Theo Djuphammar Simklubben Neptun 2005 AC6105 50m 29.02
9 1101 Alvin Hamzehnejad Södertörns Simsällskap 2004 AV9304 50m 29.15
10 834 Hjalmar Mueller Simklubben Neptun 2004 AR8104 50m 29.24
11 711 Adrian Ekström Gustavsbergs Simsällskap 2004 AV6104 50m 29.29
12 701 Mario Orrego Eskilstuna Simklubb 2006 AR5106 50m 29.56
13 1145 Alexander Arnö Turebergs Simklubb 2005 AB5505 50m 29.66
14 841 Tim Rogersson Simklubben Neptun 2005 AN5305 50m 29.78
15 1227 Johannes Barkarö Åkersberga Simsällskap 2004 AI7904 50m 29.81
16 823 Ferdinand Bang Simklubben Neptun 2005 AF1305 50m 30.33
17 976 Manfred Bränström Skuru Idrottsklubb 2005 AI6705 50m 30.42
18 756 Axel Gustavsson Lidingö Simklubb 2005 AK8705 50m 30.49
19 1152 Albin Argelius Turebergs Simklubb 2005 AN1105 50m 30.56
20 1282 Elias Arvidsson Strängnäs Simklubb 2005 AN7705 50m 31.01
21 1318 Ivan Kovalchuk Aurajoen Uinti 2005 05A878 50m 31.19
22 1023 Viktor Dahlberg Spårvägen Simförening 2005 AQ7105 50m 31.22
23 813 Uno Härmark Simklubben Neptun 2005 AD8705 50m 31.28
24 1255 Alexander Youssef Solna Sundbyberg SS 04 2004 AS2504 50m 31.41
25 854 Philip Palmqvist Simklubben Neptun 2005 AR1505 50m 31.91
26 1221 Leo Swahn Wisby Simsällskap 2004 AZ9104 50m 31.93
27 884 Alexander Olausson Simklubben Neptun 2004 AY5504 50m 32.29
28 1049 Felix Norlin Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6705 50m 32.43
29 762 Adam Joseph Michel Lidingö Simklubb 2006 AS8306 50m 32.43
30 1283 Adam Lidholm Strängnäs Simklubb 2006 AM4306 50m 32.55
31 1280 Hugo Klang Strängnäs Simklubb 2005 AH0705 50m 32.61
32 947 Axel Hallenborg Saltsjöbadens Idrottsförening 2004 AO5504 50m 32.77
33 1218 Jack Sjöberg Wisby Simsällskap 2005 AI3305 50m 32.87
34 869 Oliver Rundström Simklubben Neptun 50m 33.24
2008 AC9108
35 1285 Thure Essén Strängnäs Simklubb 50m 33.30
2005 AY1505
36 1102 Filip Hägglund Södertörns Simsällskap 50m 33.40
2004 AV5304
37 904 Simon Rehn Simklubben Neptun 50m 34.08
2008 AG0308
38 1281 Sigvard Göransson Strängnäs Simklubb 50m 34.17
2007 AB6707
39 1271 Alvin Johansson Solna Sundbyberg SS 04 50m 34.19
2005 AV4705
40 877 Alexander Trindade Simklubben Neptun 50m 34.65
2006 AP6106
41 843 Ludvig Löfström Simklubben Neptun 50m 34.73
2006 AI4506
42 831 Gustav Edman Simklubben Neptun 50m 35.09
2005 AG3505
43 981 Leo Brehmer Skuru Idrottsklubb 50m 35.29
2005 AT6305
44 957 Frans Willquist Saltsjöbadens Idrottsförening 50m 35.42
2005 AQ5905
45 954 Ricardo Daniel Kosiec-Gomez Saltsjöbadens Idrottsförening 50m 35.87
2005 AN8705
46 1110 Moritz  Karlsson Södertörns Simsällskap 50m 35.87
2008 AC8908
47 1289 Adi Holjas Älvsjö AIK Simförening 50m 36.52
2004 AV1705
48 910 Jonatan Edin Simklubben Neptun 50m 36.74
2008 AG8908
49 958 Vasilis Maximilian Rosenqvist Saltsjöbadens Idrottsförening 50m 36.76
2009 AA9709
50 907 Jonathan Nilsson Simklubben Neptun 50m 36.91
2008 AG2308
51 839 Georgios Theodosiadis Simklubben Neptun 50m 37.28
2005 AN6105
52 908 Jonathan Fridliand Simklubben Neptun 50m 37.53
2005 AV6305
53 1177 Otto Andersson Tyresö Simsällskap 50m 37.69
2008 AG5308
54 900 Marco Blix Grimaldi Simklubben Neptun 50m 37.99
2007 AL3307
55 1178 Gustav Bäckström Tyresö Simsällskap 50m 38.07
2008 AG8308
56 905 Felix Bang Simklubben Neptun 50m 39.45
2009 AB5909
57 1118 Jhona Netzell rosendahl Södertörns Simsällskap 50m 39.99
2009 AC1909
58 898 Gustav L Rosdahl Simklubben Neptun 50m 40.12
2007 AL1307
59 931 Leo Junlén Simklubben Neptun 50m 40.57
2009 AG1109
60 943 Kasper Lee Simklubben Neptun 50m 40.90
2008 AP0308
61 897 Daniel Fridliand Simklubben Neptun 50m 41.27
2007 AL6307
62 1182 Vilgot Hårding-Nordkvist Tyresö Simsällskap 50m 41.40
2008 AK7308
63 1292 Alexander Richards Nilsson Stockholmspolisens IF
Simförening
50m 41.50
2005 AX9905
64 901 Theo Priftakis Abascal Simklubben Neptun 2007 AL2307 50m 42.01
65 929 Einar Welander Simklubben Neptun 2008 AM1308 50m 43.12
66 940 Alejandro Rei Bacas Fujiki Simklubben Neptun 2007 AS5907 50m 43.40
67 928 Christian Nylander Senke Simklubben Neptun 2008 AM1108 50m 46.21
68 950 Oliver Timm Saltsjöbadens Idrottsförening 2006 AE0706 50m 47.83
69 942 Hugo Vallin Simklubben Neptun 2010 AD3310 50m 48.53
70 1183 Svante Schlüter Patriksso Tyresö Simsällskap 2006 AU8706 50m 51.37
71 1121 Isak Ekman Södertörns Simsällskap 2004 AZ6904 50m
72 944 Martin Prochazka Simklubben Neptun 2006 AX3706 50m
73 1119 Emil Johanson Södertörns Simsällskap 2005 AX4105 50m
74 1331 Philip Hedqvist Göthberg Skuru Idrottsklubb 2007 AP0907 50m EFT
2019-05-12 15:19:15 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner