2022-12-08   01:37:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
58 50m Frisim FL CD
Sponsor: LE Mans & 50-manna
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 691 Alva Abrahamsson Eskilstuna Simklubb 2004 AQ6604 50m 28.13
2 1146 Selma Holmer Turebergs Simklubb 2004 AM6204 50m 28.23
3 1047 Ella  Bolmstrand Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BR5804 50m 28.35
4 1307 Lilli Kulpakko Aurajoen Uinti 2005 05A070 50m 28.87
5 680 Josefin Fundberg Eskilstuna Simklubb 2004 AC2604 50m 28.88
6 1084 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2004 AS7804 50m 29.28
7 974 Wilma Åhlén Skuru Idrottsklubb 2005 AO8205 50m 29.45
8 1310 Kerttu Taponen Aurajoen Uinti 2005 05A538 50m 29.47
9 1308 Anni Hyttinen Aurajoen Uinti 2004 04A194 50m 29.53
10 689 My Larsson Eskilstuna Simklubb 2005 AF8405 50m 29.53
11 1144 Sara Arnö Turebergs Simklubb 2004 AA1208 50m 29.96
12 825 Elin Grähs Simklubben Neptun 2004 BD4204 50m 30.04
13 697 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 2005 AU9205 50m 30.26
14 1096 Maja Frejd Södertörns Simsällskap 2004 BL8404 50m 30.31
15 982 Emma Lundberg Skuru Idrottsklubb 2005 BR0405 50m 30.37
16 1016 Alina Färm Spårvägen Simförening 2005 AV3605 50m 30.54
17 695 Sammi Thai Eskilstuna Simklubb 2005 AK6405 50m 30.61
18 685 Lovisa Laine Eskilstuna Simklubb 2005 AB9405 50m 30.67
19 1215 Ella Ekepil Wisby Simsällskap 2005 AR0405 50m 30.79
20 1304 Mirella Sauhula Aurajoen Uinti 2006 06A551 50m 30.81
21 969 Elsa Bäckström Skuru Idrottsklubb 2004 AU3204 50m 30.87
22 802 Iris Martinsson Simklubben Neptun 2005 AF3405 50m 30.88
23 828 Elisa Sundberg Simklubben Neptun 2005 AP6805 50m 30.88
24 1219 Mia Samuelsson Wisby Simsällskap 2005 AV7205 50m 30.91
25 855 Molly Rantil Simklubben Neptun 2005 BL4405 50m 31.00
26 1214 Nella Silfwergård Wisby Simsällskap 2004 BE4604 50m 31.06
27 1207 Agnes Gustavsson Täby Sim 2005 AV3405 50m 31.10
28 651 Ida Nygren Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2004 BL2404 50m 31.13
29 758 Klara Klingberg Lidingö Simklubb 2006 AW0206 50m 31.14
30 1202 Clara Ersson Täby Sim 2004 BA3204 50m 31.15
31 803 Maja Rehn Simklubben Neptun 2004 AP4804 50m 31.19
32 693 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 50m 31.34
33 1150 Johanna  Klingenstierna Turebergs Simklubb 2005 AS1405 50m 31.46
34 964 Ida Edvinsson Skuru Idrottsklubb 2004 AE0804 50m 31.51
35 1044 Lina Ahlström Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6805 50m 31.53
36 700 Ronja Larsén Eskilstuna Simklubb 2006 BB2406 50m 31.60
37 652 Lollobelle Nordström-Renlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 AZ4205 50m 31.68
38 664 Ebba Rosander Danderyds Simförening 2005 BH9605 50m 31.75
39 827 Maja Wallberg Simklubben Neptun 2005 AP9605 50m 31.75
40 663 Felicia Malkan-Juvelin Danderyds Simförening 2005 BH1805 50m 32.10
41 1167 Emilia Karlsson Bertoli Tyresö Simsällskap 2005 AW9405 50m 32.24
42 1288 Olivia Lyrberg Älvsjö AIK Simförening 2005 BF8205 50m 32.27
43 1097 Felicia Camacho Södertörns Simsällskap 2004 BL9404 50m 32.27
44 815 Clara Unden Simklubben Neptun 2004 AW6404 50m 32.31
45 1034 Emelie Sveding Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG8605 50m 32.33
46 1091 Maria Flink Södertörns Simsällskap 50m 32.39
2005 AP8205
47 1170 Elma Ridhagen Tyresö Simsällskap 50m 32.49
2004 BS9804
48 1302 Ronja Vilska Aurajoen Uinti 50m 32.62
2006 06A239
49 692 Frida Karlsson Eskilstuna Simklubb 50m 32.65
2005 AH0405
50 713 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 50m 32.67
2006 BG5406
51 655 Erica Griberg Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
50m 32.70
2005 BS4405
52 690 Ellen Roos Eskilstuna Simklubb 2005 AF1605 50m 32.76
53 1301 Veera Ele Aurajoen Uinti 2006 06A310 50m 32.98
54 870 Amelia Gustafsson Simklubben Neptun 2006 BB0606 50m 33.01
55 833 Ines Wijk Simklubben Neptun 2006 AH2406 50m 33.15
56 1299 Iida Vartiainen Aurajoen Uinti 2006 06A559 50m 33.22
57 832 Melanie Blix Grimaldi Simklubben Neptun 2005 AQ8605 50m 33.36
58 1046 Alva Herlitz Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BF4805 50m 33.40
59 1303 Mia Karolina Müürsepp Aurajoen Uinti 2006 06A436 50m 33.41
60 1267 Linn Lynch Solna Sundbyberg SS 04 2005 BP7805 50m 33.42
61 1025 Liv Dahl Spårvägen Simförening 2005 BL0805 50m 33.43
62 1272 Amelie Jäntti Solna Sundbyberg SS 04 2005 BS8605 50m 33.58
63 654 Mimmi Nordström Renlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2007 AO8207 50m 33.83
64 1165 Alva Jacobsson Tyresö Simsällskap 2005 AJ1605 50m 33.93
65 710 Elvira Lannér Gustavsbergs Simsällskap 2005 BA8405 50m 34.00 EFT
66 1300 Sara Elomäki Aurajoen Uinti 2006 06B010 50m 34.03
67 830 Elsa Lövquist Simklubben Neptun 2004 BD6604 50m 34.07
68 973 Nicole Wahlström Skuru Idrottsklubb 2005 AN3405 50m 34.18
69 821 Astrid Rosén Simklubben Neptun 2005 AL7205 50m 34.46
70 978 Matilda Bergström Skuru Idrottsklubb 2005 AU9605 50m 34.48
71 862 Frida Forsmark Simklubben Neptun 2008 AF8208 50m 34.50
72 656 Ida Haidari Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2006 BN8206 50m 34.60
73 822 Greta Rosén Simklubben Neptun 2004 AY4804 50m 34.63
74 666 Irma Ehrengren Danderyds Simförening 2005 BN9605 50m 34.66
75 1325 Tara Srikkanth Södertörns Simsällskap 2005 AP6405 50m 34.72
76 1014 Ella Holmberg Spårvägen Simförening 2006 AK7406 50m 34.78
77 1265 Elina Darvish Solna Sundbyberg SS 04 2005 BM9405 50m 34.93
78 709 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 2007 AB3207 50m 35.17
79 1284 Lora Encheva Strängnäs Simklubb 2004 BV9204 50m 35.18
80 980 Laura Nelson Skuru Idrottsklubb 2006 AU5806 50m 35.31
81 885 Linnea Farrar Simklubben Neptun 2006 BK8206 50m 35.31
82 1117 Emma Johanson Södertörns Simsällskap 2008 AL9608 50m 35.43
83 866 Alicia Dahlberg Simklubben Neptun 2007 AN9807 50m 35.46
84 694 Alice Roos Eskilstuna Simklubb 2007 AA7407 50m 35.52
85 919 Agnes Harlin Emanuelson Simklubben Neptun 2008 AX0608 50m 35.55
86 714 Felicia Westerdahl Gustavsbergs Simsällskap 2006 BK0806 50m 35.92
87 856 Edit Ullgren Simklubben Neptun 2005 BL3405 50m 35.99
88 1180 Ella Pahlén Tyresö Simsällskap 2007 AZ0407 50m 36.03
89 896 Malva Sjödahl Simklubben Neptun 2009 AD8809 50m 36.06
90 764 Ida Herold Lidingö Simklubb 2005 BU8405 50m 36.21
91 891 Hedvig Duit Simklubben Neptun 2008 AM4608 50m 36.39
92 1274 Stella Gammel Solna Sundbyberg SS 04 2006 BN4606 50m 36.43
93 977 Alice Belic Skuru Idrottsklubb 2005 AU7605 50m 36.52
94 875 Hilma Stenbeck Simklubben Neptun 2008 AF6208 50m 36.55
95 1291 Fanny Aschan Skuru Idrottsklubb 2004 AW5604 50m 36.75
96 893 Lovis Carltoft Simklubben Neptun 2008 AM6608 50m 37.04
97 1273 Maja Dunder Solna Sundbyberg SS 04 2005 BS5805 50m 37.08
98 890 Fanny Lidegran Simklubben Neptun 2008 AM3608 50m 37.21
99 1112 Thelma Flink Södertörns Simsällskap 2006 BE3606 50m 37.32
100 1179 Fidelie Börnesson Tyresö Simsällskap 2007 AZ8207 50m 37.33
101 1105 Malva Lundberg Södertörns Simsällskap 2007 AM6207 50m 37.33
102 1169 Philippa Ledo Antunes Tyresö Simsällskap 2004 BR7804 50m 37.56
103 812 Tilda Hägbom Simklubben Neptun 2005 AI5205 50m 37.59
104 888 Amy Sterby Simklubben Neptun 2008 AM5608 50m 37.74
105 923 Felicia Forss Simklubben Neptun 2009 AL0409 50m 38.02
106 861 Delara Ronquist Simklubben Neptun 2007 AN7807 50m 38.09
107 865 Sheila Hedman Simklubben Neptun 2006 BB1606 50m 38.13
108 952 Alva Karén Saltsjöbadens Idrottsförening 2005 BE3605 50m 38.34
109 1264 Amanda Hörberg Solna Sundbyberg SS 04 2006 BB8806 50m 38.35
110 873 Vivyan Wallqvist Simklubben Neptun 2007 AO1207 50m 38.41
111 960 Ebba Gradevik-Laurell Saltsjöbadens Idrottsförening 2006 BS4806 50m 38.51
112 1277 Alexandra Silverryd Solna Sundbyberg SS 04 2005 BU6405 50m 39.14
113 1181 Felicia Tiippana-Henriksson Tyresö Simsällskap 2008 AN4208 50m 39.80
114 1022 Karolina Nivenius Spårvägen Simförening 2005 BC8405 50m 39.96
115 955 Elvira Hilbers Larsen Saltsjöbadens Idrottsförening 2007 AK4207 50m 40.04
116 864 Stella Burman Kindgren Simklubben Neptun 2008 AF3208 50m 40.54
117 894 Smilla Qvarfordt Simklubben Neptun 2008 AM9608 50m 40.68
118 924 Sofia Fahlen Simklubben Neptun 2009 AL0609 50m 41.58
119 916 Elly Skalin Simklubben Neptun 2008 AX1208 50m 42.08
120 892 Louise Löfström Simklubben Neptun 2008 AM0808 50m 42.26
121 889 Elsa Ericsson Simklubben Neptun 2008 AM7608 50m 42.67
122 925 Alicia Uebel Simklubben Neptun 2010 AD9810 50m 43.16
123 860 Ellen Medeborn Simklubben Neptun 2005 BL6405 50m 45.29
124 912 Lovisa Emanuelsson Simklubben Neptun 2009 AI6809 50m 45.70
125 915 Alma Lundströmer Simklubben Neptun 2008 AX1608 50m 46.30
126 918 Lisen Skott-Storheden Simklubben Neptun 2008 AX1808 50m 47.28
127 1026 Lisa Danfelter Spårvägen Simförening 2005 BL9605 50m 47.51
128 715 Lovisa Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2007 BH6607 50m 48.07
129 920 Nancy Karlmark Simklubben Neptun 2008 AX0808 50m 48.49
130 933 Thelma Verdier Simklubben Neptun 2011 AB0211 50m 48.72
131 874 Olivia Strömberg Simklubben Neptun 2007 AO4207 50m 51.02
132 922 Alice Berg Simklubben Neptun 2009 AL0209 50m 53.81
133 941 Sonja Walter Simklubben Neptun 2010 AG6010 50m 54.91
134 708 Ethel Nordman Gustavsbergs Simsällskap 2004 AX1804 50m 55.17
135 1333 Viktoria Milic Skuru Idrottsklubb 2008 AT5408 50m EFT
136 1293 Lily Nepun Simklubben Neptun 2005 50m
137 1124 Tilja Stålnacke Södertörns Simsällskap 2005 BW4205 50m
138 1174 Tilde  Bergvall Tyresö Simsällskap 2004 BV8804 50m
139 1332 Tilde Furingsten Skuru Idrottsklubb 2008 AC6408 50m EFT
2019-05-12 15:19:15 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner