2022-12-03   15:50:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
61 100m Ryggsim FL C
Sponsor: Vitamin Well
SS 14oy 1:11.87 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb SWE Eriksdalsbadet SWE 2019-05-12
SS 15år 1:08.97 2004 Simklubben Neptun SWE Eriksdalsbadet SWE 2019-05-12
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 814 Isa Lundgren Sonnergren Simklubben Neptun 2004 AW5404 50m 1:06.67
2 689 My Larsson Eskilstuna Simklubb 2005 AF8405 50m 1:10.83
3 1039 Johanna Bagelius Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BB4604 50m 1:11.56
4 1146 Selma Holmer Turebergs Simklubb 2004 AM6204 50m 1:13.06
5 817 Nike Johnston Simklubben Neptun 2005 AJ5405 50m 1:14.36
6 1207 Agnes Gustavsson Täby Sim 2005 AV3405 50m 1:14.65
7 1006 Wilma Eld Spårvägen Simförening 2005 AS5205 50m 1:15.21
8 695 Sammi Thai Eskilstuna Simklubb 2005 AK6405 50m 1:15.98
9 1017 Lisa Uddeholt Spårvägen Simförening 2005 AX6405 50m 1:16.76
10 1012 Alma Thunberg Spårvägen Simförening 2005 AV1605 50m 1:17.00
11 1202 Clara Ersson Täby Sim 2004 BA3204 50m 1:17.07
12 680 Josefin Fundberg Eskilstuna Simklubb 2004 AC2604 50m 1:17.09
13 809 Lilly Eriksson Simklubben Neptun 2004 AS1604 50m 1:17.10
14 969 Elsa Bäckström Skuru Idrottsklubb 2004 AU3204 50m 1:17.24
15 1096 Maja Frejd Södertörns Simsällskap 2004 BL8404 50m 1:18.51
16 1044 Lina Ahlström Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6805 50m 1:18.73
17 852 Lovisa Ramsten Simklubben Neptun 2005 BK1605 50m 1:19.27
18 1031 Ella Engelgren Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 AM9804 50m 1:19.37
19 741 Amanda Wensmark Järfälla Simsällskap 2005 AJ2405 50m 1:19.70
20 697 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 2005 AU9205 50m 1:20.23
21 658 Filippa Bonorden Danderyds Simförening 2005 AH5805 50m 1:20.33
22 828 Elisa Sundberg Simklubben Neptun 2005 AP6805 50m 1:20.41
23 740 Felicia Göthberg Järfälla Simsällskap 2004 AW4204 50m 1:20.64
24 1167 Emilia Karlsson Bertoli Tyresö Simsällskap 2005 AW9405 50m 1:20.76
25 738 Olivia Halfar Järfälla Simsällskap 2005 AJ4205 50m 1:20.95
26 1150 Johanna  Klingenstierna Turebergs Simklubb 2005 AS1405 50m 1:21.09
27 946 Cornelia Dahlén Saltsjöbadens Idrottsförening 2004 AX1404 50m 1:21.47
28 650 Julia Kantoluoto Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 AQ2605 50m 1:21.83
29 1166 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap 50m 1:22.13
2005 AQ5805
30 652 Lollobelle Nordström-Renlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
50m 1:22.31
2005 AZ4205
31 663 Felicia Malkan-Juvelin Danderyds Simförening 2005 BH1805 50m 1:22.32
32 743 Emelie Sidén Järfälla Simsällskap 2005 AL9605 50m 1:22.47
33 1214 Nella Silfwergård Wisby Simsällskap 2004 BE4604 50m 1:22.67
34 827 Maja Wallberg Simklubben Neptun 2005 AP9605 50m 1:22.74
35 1109 Felicia Klintemar Södertörns Simsällskap 2005 BM6605 50m 1:22.76
36 821 Astrid Rosén Simklubben Neptun 2005 AL7205 50m 1:23.33
37 742 Boel Jägerskog Järfälla Simsällskap 2005 AJ7205 50m 1:23.48
38 693 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 50m 1:23.65
39 664 Ebba Rosander Danderyds Simförening 2005 BH9605 50m 1:23.93
40 1165 Alva Jacobsson Tyresö Simsällskap 2005 AJ1605 50m 1:24.93
41 1263 Cecilia Krans Solna Sundbyberg SS 04 2005 BL4805 50m 1:25.51
42 812 Tilda Hägbom Simklubben Neptun 2005 AI5205 50m 1:27.08
43 651 Ida Nygren Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2004 BL2404 50m 1:27.14
44 1070 Tyra Marsten Södertörns Simsällskap 2004 AE9404 50m 1:27.22
45 1273 Maja Dunder Solna Sundbyberg SS 04 2005 BS5805 50m 1:27.59
46 1265 Elina Darvish Solna Sundbyberg SS 04 2005 BM9405 50m 1:27.60
47 1120 Natalie Nilsson Södertörns Simsällskap 2005 BV5205 50m 1:27.66
48 692 Frida Karlsson Eskilstuna Simklubb 2005 AH0405 50m 1:27.77
49 978 Matilda Bergström Skuru Idrottsklubb 2005 AU9605 50m 1:28.04
50 1010 Jennifer Geaney Spårvägen Simförening 2005 AS9805 50m 1:28.22
51 847 Saga Lööf Simklubben Neptun 2005 BE2205 50m 1:28.53
52 1169 Philippa Ledo Antunes Tyresö Simsällskap 2004 BR7804 50m 1:28.77
53 666 Irma Ehrengren Danderyds Simförening 2005 BN9605 50m 1:31.17
54 952 Alva Karén Saltsjöbadens Idrottsförening 2005 BE3605 50m 1:33.90
55 1022 Karolina Nivenius Spårvägen Simförening 2005 BC8405 50m 1:34.55
56 977 Alice Belic Skuru Idrottsklubb 2005 AU7605 50m 1:34.92
57 764 Ida Herold Lidingö Simklubb 2005 BU8405 50m 1:37.87
58 973 Nicole Wahlström Skuru Idrottsklubb 2005 AN3405 50m 1:39.29
59 1277 Alexandra Silverryd Solna Sundbyberg SS 04 2005 BU6405 50m 1:48.38
60 1026 Lisa Danfelter Spårvägen Simförening 2005 BL9605 50m 1:52.39
61 1272 Amelie Jäntti Solna Sundbyberg SS 04 2005 BS8605 50m
62 1284 Lora Encheva Strängnäs Simklubb 2004 BV9204 50m
2019-05-12 15:19:16 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner