2022-11-27   17:26:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
66 100m Bröstsim PO C
Sponsor: SWEBAR
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1216 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 50m 1:11.97
2 687 Samuel Paulson Eskilstuna Simklubb 2004 AG3504 50m 1:12.41
3 1005 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 50m 1:14.48
4 1316 Tuomas Toppinen Aurajoen Uinti 2005 05A167 50m 1:16.37
5 813 Uno Härmark Simklubben Neptun 2005 AD8705 50m 1:16.89
6 1218 Jack Sjöberg Wisby Simsällskap 2005 AI3305 50m 1:16.95
7 1199 Hugo Westholm Täby Sim 2004 AI2904 50m 1:17.38
8 997 Markus Annas Spårvägen Simförening 2004 AF1704 50m 1:17.46
9 1087 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 50m 1:17.49
10 1076 Henry Plavans Södertörns Simsällskap 2005 AB6105 50m 1:17.62
11 1143 Niclas Ruimeng Li Turebergs Simklubb 2004 AE0704 50m 1:18.99
12 711 Adrian Ekström Gustavsbergs Simsällskap 2004 AV6104 50m 1:19.04
13 737 Oliver Harper Järfälla Simsällskap 2005 AD2705 50m 1:20.46
14 1024 Oscar Gustafson Spårvägen Simförening 2005 AR6705 50m 1:21.05
15 761 Martin Gertz Lidingö Simklubb 2005 AU7905 50m 1:21.51
16 706 Morten Brattgård Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE8104 50m 1:21.59
17 1208 Caspian Humble Täby Sim 2005 AO6705 50m 1:21.61
18 831 Gustav Edman Simklubben Neptun 2005 AG3505 50m 1:22.12
19 678 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 50m 1:22.76
20 1319 Konsta Vainio Aurajoen Uinti 2005 05A299 50m 1:22.96
21 1023 Viktor Dahlberg Spårvägen Simförening 2005 AQ7105 50m 1:23.75
22 1009 Alan Eriksson Spårvägen Simförening 2005 AH2905 50m 1:25.06
23 1282 Elias Arvidsson Strängnäs Simklubb 2005 AN7705 50m 1:26.49
24 739 Marcus Hansson Järfälla Simsällskap 2005 AD7705 50m 1:26.77
25 1269 Gustav Aglert Solna Sundbyberg SS 04 2004 AY4304 50m 1:27.55
26 1317 Maksim Amosov Aurajoen Uinti 2005 05A932 50m 1:28.50
27 756 Axel Gustavsson Lidingö Simklubb 2005 AK8705 50m 1:28.83
28 1119 Emil Johanson Södertörns Simsällskap 2005 AX4105 50m 1:29.37
29 1285 Thure Essén Strängnäs Simklubb 2005 AY1505 50m 1:30.00
30 1152 Albin Argelius Turebergs Simklubb 2005 AN1105 50m 1:31.70
31 1049 Felix Norlin Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6705 50m 1:31.81
32 1102 Filip Hägglund Södertörns Simsällskap 2004 AV5304 50m 1:32.21
33 1220 Linus Nordström Wisby Simsällskap 2005 AM0505 50m 1:36.52
34 1271 Alvin Johansson Solna Sundbyberg SS 04 50m 1:39.07
2005 AV4705
35 1270 Lukas Engström Solna Sundbyberg SS 04 50m 1:41.12
2005 AV5105
36 957 Frans Willquist Saltsjöbadens Idrottsförening 50m 1:42.25
2005 AQ5905
37 1221 Leo Swahn Wisby Simsällskap 50m 1:42.32
2004 AZ9104
38 908 Jonathan Fridliand Simklubben Neptun 50m 1:43.89
2005 AV6305
39 954 Ricardo Daniel Kosiec-Gomez Saltsjöbadens Idrottsförening 50m 1:48.14
2005 AN8705
40 839 Georgios Theodosiadis Simklubben Neptun 50m 1:52.45
2005 AN6105
2019-05-12 15:19:17 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner