2022-12-09   23:10:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
8 400m Frisim PO C
Sponsor: Ångaloppet
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1076 Henry Plavans Södertörns Simsällskap 2005 AB6105 50m 4:32.27
2 1140 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 50m 4:33.44
3 735 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 50m 4:34.37
4 1216 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 50m 4:34.78
5 707 Ted Wiker Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE1304 50m 4:35.15
6 1094 Tobias Lindberg Södertörns Simsällskap 2005 AI7105 50m 4:36.15
7 1087 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 50m 4:39.27
8 1038 Vincent Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE7305 50m 4:41.25
9 801 Morris Martin Simklubben Neptun 2004 AH0504 50m 4:41.56
10 834 Hjalmar Mueller Simklubben Neptun 2004 AR8104 50m 4:42.43
11 1316 Tuomas Toppinen Aurajoen Uinti 2005 05A167 50m 4:42.96
12 1205 Noah Juhlin Fredriksson Täby Sim 2005 AI2505 50m 4:46.49
13 1081 Kevin Hellman Södertörns Simsällskap 2005 AC6705 50m 4:47.40
14 1023 Viktor Dahlberg Spårvägen Simförening 2005 AQ7105 50m 4:49.73
15 706 Morten Brattgård Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE8104 50m 4:50.89
16 737 Oliver Harper Järfälla Simsällskap 2005 AD2705 50m 4:51.17
17 1319 Konsta Vainio Aurajoen Uinti 2005 05A299 50m 4:55.68
18 678 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 50m 4:58.06
19 1027 Aron Ekblad Spårvägen Simförening 2005 AU6505 50m 5:06.72
20 756 Axel Gustavsson Lidingö Simklubb 2005 AK8705 50m 5:09.07
21 837 Jonathan Hörberg Simklubben Neptun 2004 AT0304 50m 5:09.35 RES
22 739 Marcus Hansson Järfälla Simsällskap 2005 AD7705 50m 5:12.25 RES
23 1041 David Berggren Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH5905 50m 5:14.39 RES
24 761 Martin Gertz Lidingö Simklubb 2005 AU7905 50m 5:16.94 RES
25 1037 Oscar Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE5305 50m 5:18.06 RES
26 1280 Hugo Klang Strängnäs Simklubb 2005 AH0705 50m 5:20.03 RES
27 1315 Mikael Hirsiniemi Aurajoen Uinti 2004 04A196 50m 5:35.62 RES
2019-05-12 15:19:05 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner