2022-09-29   19:22:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
9 50m Ryggsim FL CD
Sponsor: Neppan Knatte Cup
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1307 Lilli Kulpakko Aurajoen Uinti 2005 05A070 50m 32.18 EFT
2 689 My Larsson Eskilstuna Simklubb 2005 AF8405 50m 32.30
3 1252 Alice Velden Solna Sundbyberg SS 04 2005 AO2405 50m 32.72
4 691 Alva Abrahamsson Eskilstuna Simklubb 2004 AQ6604 50m 33.48
5 680 Josefin Fundberg Eskilstuna Simklubb 2004 AC2604 50m 33.54
6 1250 Elvira Montes Solna Sundbyberg SS 04 2004 AS3804 50m 33.66
7 1146 Selma Holmer Turebergs Simklubb 2004 AM6204 50m 34.56
8 758 Klara Klingberg Lidingö Simklubb 2006 AW0206 50m 34.68
9 817 Nike Johnston Simklubben Neptun 2005 AJ5405 50m 35.22
10 695 Sammi Thai Eskilstuna Simklubb 2005 AK6405 50m 35.48
11 1096 Maja Frejd Södertörns Simsällskap 2004 BL8404 50m 36.15
12 1256 Emma Montelius Solna Sundbyberg SS 04 2005 AY4805 50m 36.20
13 852 Lovisa Ramsten Simklubben Neptun 2005 BK1605 50m 36.73
14 685 Lovisa Laine Eskilstuna Simklubb 2005 AB9405 50m 37.06
15 1044 Lina Ahlström Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6805 50m 37.10
16 1166 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap 2005 AQ5805 50m 37.31
17 964 Ida Edvinsson Skuru Idrottsklubb 2004 AE0804 50m 37.46
18 663 Felicia Malkan-Juvelin Danderyds Simförening 2005 BH1805 50m 37.49
19 1167 Emilia Karlsson Bertoli Tyresö Simsällskap 2005 AW9405 50m 37.60
20 697 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 2005 AU9205 50m 37.83
21 1150 Johanna  Klingenstierna Turebergs Simklubb 2005 AS1405 50m 37.88
22 1046 Alva Herlitz Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BF4805 50m 37.96
23 650 Julia Kantoluoto Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 AQ2605 50m 38.06
24 652 Lollobelle Nordström-Renlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 AZ4205 50m 38.07
25 658 Filippa Bonorden Danderyds Simförening 2005 AH5805 50m 38.11
26 828 Elisa Sundberg Simklubben Neptun 2005 AP6805 50m 38.26
27 1261 Tove Dicander Solna Sundbyberg SS 04 2005 BI0805 50m 38.66
28 1301 Veera Ele Aurajoen Uinti 2006 06A310 50m 38.84
29 700 Ronja Larsén Eskilstuna Simklubb 2006 BB2406 50m 38.87
30 1265 Elina Darvish Solna Sundbyberg SS 04 2005 BM9405 50m 38.92
31 821 Astrid Rosén Simklubben Neptun 2005 AL7205 50m 39.00
32 1149 Ebbalisa Lidgren Turebergs Simklubb 2005 AH9405 50m 39.07
33 827 Maja Wallberg Simklubben Neptun 2005 AP9605 50m 39.38
34 1299 Iida Vartiainen Aurajoen Uinti 2006 06A559 50m 39.85
35 1325 Tara Srikkanth Södertörns Simsällskap 2005 AP6405 50m 39.97
36 1108 Ebba Mattisson Södertörns Simsällskap 2006 BD2606 50m 39.98
37 946 Cornelia Dahlén Saltsjöbadens Idrottsförening 2004 AX1404 50m 40.10
38 978 Matilda Bergström Skuru Idrottsklubb 2005 AU9605 50m 40.10
39 1273 Maja Dunder Solna Sundbyberg SS 04 2005 BS5805 50m 40.71
40 812 Tilda Hägbom Simklubben Neptun 2005 AI5205 50m 41.32
41 919 Agnes Harlin Emanuelson Simklubben Neptun 2008 AX0608 50m 41.34
42 822 Greta Rosén Simklubben Neptun 2004 AY4804 50m 41.46
43 694 Alice Roos Eskilstuna Simklubb 2007 AA7407 50m 41.59
44 847 Saga Lööf Simklubben Neptun 2005 BE2205 50m 42.03
45 666 Irma Ehrengren Danderyds Simförening 2005 BN9605 50m 42.05
46 713 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 2006 BG5406 50m 42.58
47 951 Ebba Kinnunen Saltsjöbadens Idrottsförening 2006 AK1206 50m 42.73
48 952 Alva Karén Saltsjöbadens Idrottsförening 2005 BE3605 50m 42.73
49 1303 Mia Karolina Müürsepp Aurajoen Uinti 2006 06A436 50m 42.79
50 654 Mimmi Nordström Renlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2007 AO8207 50m 42.89
51 655 Erica Griberg Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
50m 43.15
2005 BS4405
52 1070 Tyra Marsten Södertörns Simsällskap 2004 AE9404 50m 43.49
53 1272 Amelie Jäntti Solna Sundbyberg SS 04 2005 BS8605 50m 43.61
54 1276 Ella Mahe Solna Sundbyberg SS 04 2005 BU4405 50m 43.80
55 833 Ines Wijk Simklubben Neptun 2006 AH2406 50m 43.92
56 977 Alice Belic Skuru Idrottsklubb 2005 AU7605 50m 43.93
57 764 Ida Herold Lidingö Simklubb 2005 BU8405 50m 44.19
58 1179 Fidelie Börnesson Tyresö Simsällskap 2007 AZ8207 50m 44.45
59 861 Delara Ronquist Simklubben Neptun 2007 AN7807 50m 44.47
60 873 Vivyan Wallqvist Simklubben Neptun 2007 AO1207 50m 44.65
61 1180 Ella Pahlén Tyresö Simsällskap 2007 AZ0407 50m 44.78
62 980 Laura Nelson Skuru Idrottsklubb 2006 AU5806 50m 45.04
63 714 Felicia Westerdahl Gustavsbergs Simsällskap 2006 BK0806 50m 45.13
64 1169 Philippa Ledo Antunes Tyresö Simsällskap 2004 BR7804 50m 45.20
65 1274 Stella Gammel Solna Sundbyberg SS 04 2006 BN4606 50m 45.23
66 709 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 2007 AB3207 50m 45.42
67 973 Nicole Wahlström Skuru Idrottsklubb 2005 AN3405 50m 45.56
68 656 Ida Haidari Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2006 BN8206 50m 45.66
69 909 Felicia Berg Simklubben Neptun 2007 AZ1407 50m 45.89
70 1264 Amanda Hörberg Solna Sundbyberg SS 04 2006 BB8806 50m 45.94
71 1174 Tilde  Bergvall Tyresö Simsällskap 2004 BV8804 50m 46.23
72 1127 Sofia Palmqvist Södertörns Simsällskap 2007 BJ4207 50m 46.24
73 896 Malva Sjödahl Simklubben Neptun 2009 AD8809 50m 46.25
74 1107 Thea Severinsson Södertörns Simsällskap 2008 AF5608 50m 46.28
75 890 Fanny Lidegran Simklubben Neptun 2008 AM3608 50m 46.43
76 864 Stella Burman Kindgren Simklubben Neptun 2008 AF3208 50m 46.50
77 1122 Chanel Matilainen Södertörns Simsällskap 2007 BH6207 50m 47.14
78 923 Felicia Forss Simklubben Neptun 2009 AL0409 50m 47.33
79 1181 Felicia Tiippana-Henriksson Tyresö Simsällskap 2008 AN4208 50m 47.62
80 892 Louise Löfström Simklubben Neptun 2008 AM0808 50m 47.63
81 924 Sofia Fahlen Simklubben Neptun 2009 AL0609 50m 47.73
82 710 Elvira Lannér Gustavsbergs Simsällskap 2005 BA8405 50m 48.33
83 916 Elly Skalin Simklubben Neptun 2008 AX1208 50m 48.66
84 1277 Alexandra Silverryd Solna Sundbyberg SS 04 2005 BU6405 50m 48.72
85 888 Amy Sterby Simklubben Neptun 2008 AM5608 50m 48.87
86 894 Smilla Qvarfordt Simklubben Neptun 2008 AM9608 50m 49.17
87 912 Lovisa Emanuelsson Simklubben Neptun 2009 AI6809 50m 49.40
88 925 Alicia Uebel Simklubben Neptun 2010 AD9810 50m 49.77
89 889 Elsa Ericsson Simklubben Neptun 2008 AM7608 50m 49.88
90 920 Nancy Karlmark Simklubben Neptun 2008 AX0808 50m 53.72
91 960 Ebba Gradevik-Laurell Saltsjöbadens Idrottsförening 2006 BS4806 50m 53.77
92 922 Alice Berg Simklubben Neptun 2009 AL0209 50m 54.95
93 891 Hedvig Duit Simklubben Neptun 2008 AM4608 50m 55.01
94 955 Elvira Hilbers Larsen Saltsjöbadens Idrottsförening 2007 AK4207 50m 56.14
95 918 Lisen Skott-Storheden Simklubben Neptun 2008 AX1808 50m 56.44
96 915 Alma Lundströmer Simklubben Neptun 2008 AX1608 50m 57.18
97 1026 Lisa Danfelter Spårvägen Simförening 2005 BL9605 50m 57.23
98 893 Lovis Carltoft Simklubben Neptun 2008 AM6608 50m 1:38.64
99 941 Sonja Walter Simklubben Neptun 2010 AG6010 50m
100 1329 Alice Blomqvist Skuru Idrottsklubb 2006 BB7606 50m EFT
101 1125 Ines Ljungqvist Södertörns Simsällskap 2006 BS5406 50m
102 1333 Viktoria Milic Skuru Idrottsklubb 2008 AT5408 50m EFT
2019-05-12 15:19:05 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner