2021-12-06   16:36:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
1 50m Fjärilsim FL CD
Sponsor: SWEBAR
SR 24.43 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Borås 2014-07-05
SJR 25.64 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Debrecen 2012-05-22
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1252 Alice Velden Solna Sundbyberg SS 04 2005 AO2405 50m 29.76
2 1307 Lilli Kulpakko Aurajoen Uinti 2005 05A070 50m 30.20
3 1084 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2004 AS7804 50m 30.26
4 1039 Johanna Bagelius Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BB4604 50m 30.64
5 814 Isa Lundgren Sonnergren Simklubben Neptun 2004 AW5404 50m 30.70
6 1146 Selma Holmer Turebergs Simklubb 2004 AM6204 50m 30.92
7 1047 Ella  Bolmstrand Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BR5804 50m 31.35
8 1144 Sara Arnö Turebergs Simklubb 2004 AA1208 50m 31.39
9 1310 Kerttu Taponen Aurajoen Uinti 2005 05A538 50m 31.41
10 1045 Klara Svenheim Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AT9205 50m 31.42
11 680 Josefin Fundberg Eskilstuna Simklubb 2004 AC2604 50m 31.52
12 982 Emma Lundberg Skuru Idrottsklubb 2005 BR0405 50m 31.59
13 1250 Elvira Montes Solna Sundbyberg SS 04 2004 AS3804 50m 31.69
14 1305 Elsa Vira Aurajoen Uinti 2006 06A033 50m 31.84
15 1160 Tea Angerfelt Tyresö Simsällskap 2004 AJ7404 50m 31.84
16 825 Elin Grähs Simklubben Neptun 2004 BD4204 50m 32.31
17 1256 Emma Montelius Solna Sundbyberg SS 04 2005 AY4805 50m 32.34
18 695 Sammi Thai Eskilstuna Simklubb 2005 AK6405 50m 32.64
19 968 Elin Furingsten Skuru Idrottsklubb 2004 AT1404 50m 32.67
20 1215 Ella Ekepil Wisby Simsällskap 2005 AR0405 50m 32.69
21 1031 Ella Engelgren Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 AM9804 50m 32.77
22 1096 Maja Frejd Södertörns Simsällskap 50m 32.97
2004 BL8404
23 1044 Lina Ahlström Stockholms
Kappsimningsklubb
50m 33.00
2005 AS6805
24 697 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 2005 AU9205 50m 33.08
25 685 Lovisa Laine Eskilstuna Simklubb 2005 AB9405 50m 33.18
26 1219 Mia Samuelsson Wisby Simsällskap 2005 AV7205 50m 33.32
27 816 Li Elveskog Simklubben Neptun 2004 AW0604 50m 33.36
28 689 My Larsson Eskilstuna Simklubb 2005 AF8405 50m 33.51
29 1048 Amanda Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BM9205 50m 33.93
30 797 Else Jomaa Simklubben Neptun 2004 AK1204 50m 34.05
31 830 Elsa Lövquist Simklubben Neptun 2004 BD6604 50m 34.05
32 693 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 50m 34.27
33 852 Lovisa Ramsten Simklubben Neptun 2005 BK1605 50m 34.36
34 1109 Felicia Klintemar Södertörns Simsällskap 2005 BM6605 50m 34.46
35 855 Molly Rantil Simklubben Neptun 2005 BL4405 50m 34.49
36 1150 Johanna  Klingenstierna Turebergs Simklubb 2005 AS1405 50m 34.53
37 700 Ronja Larsén Eskilstuna Simklubb 2006 BB2406 50m 34.96
38 1167 Emilia Karlsson Bertoli Tyresö Simsällskap 2005 AW9405 50m 35.01
39 655 Erica Griberg Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 BS4405 50m 35.13
40 827 Maja Wallberg Simklubben Neptun 2005 AP9605 50m 35.17
41 1263 Cecilia Krans Solna Sundbyberg SS 04 2005 BL4805 50m 35.24
42 1304 Mirella Sauhula Aurajoen Uinti 2006 06A551 50m 35.51
43 1091 Maria Flink Södertörns Simsällskap 2005 AP8205 50m 35.76
44 713 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 2006 BG5406 50m 35.97
45 832 Melanie Blix Grimaldi Simklubben Neptun 2005 AQ8605 50m 35.97
46 1261 Tove Dicander Solna Sundbyberg SS 04 2005 BI0805 50m 36.21
47 973 Nicole Wahlström Skuru Idrottsklubb 2005 AN3405 50m 36.91
48 1046 Alva Herlitz Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BF4805 50m 36.99
49 690 Ellen Roos Eskilstuna Simklubb 2005 AF1605 50m 37.12
50 1299 Iida Vartiainen Aurajoen Uinti 2006 06A559 50m 37.13
51 692 Frida Karlsson Eskilstuna Simklubb 2005 AH0405 50m 37.18
52 951 Ebba Kinnunen Saltsjöbadens Idrottsförening 2006 AK1206 50m 37.57
53 1166 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap 2005 AQ5805 50m 37.60
54 885 Linnea Farrar Simklubben Neptun 2006 BK8206 50m 37.62
55 1022 Karolina Nivenius Spårvägen Simförening 2005 BC8405 50m 37.71
56 1303 Mia Karolina Müürsepp Aurajoen Uinti 2006 06A436 50m 37.88
57 658 Filippa Bonorden Danderyds Simförening 2005 AH5805 50m 37.90
58 663 Felicia Malkan-Juvelin Danderyds Simförening 2005 BH1805 50m 38.18
59 821 Astrid Rosén Simklubben Neptun 2005 AL7205 50m 38.47
60 1112 Thelma Flink Södertörns Simsällskap 2006 BE3606 50m 38.53
61 1302 Ronja Vilska Aurajoen Uinti 2006 06A239 50m 38.79
62 1104 Lovisa Lindberg Södertörns Simsällskap 2007 AK0407 50m 39.08
63 694 Alice Roos Eskilstuna Simklubb 2007 AA7407 50m 39.13
64 654 Mimmi Nordström Renlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2007 AO8207 50m 39.15
65 909 Felicia Berg Simklubben Neptun 2007 AZ1407 50m 39.50
66 1108 Ebba Mattisson Södertörns Simsällskap 2006 BD2606 50m 39.59
67 650 Julia Kantoluoto Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 AQ2605 50m 39.76
68 1025 Liv Dahl Spårvägen Simförening 2005 BL0805 50m 39.78
69 822 Greta Rosén Simklubben Neptun 2004 AY4804 50m 39.89
70 1300 Sara Elomäki Aurajoen Uinti 2006 06B010 50m 39.96
71 666 Irma Ehrengren Danderyds Simförening 2005 BN9605 50m 39.96
72 1116 Moa  Bäckström Södertörns Simsällskap 2010 AA3810 50m 39.99
73 862 Frida Forsmark Simklubben Neptun 2008 AF8208 50m 39.99
74 709 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 2007 AB3207 50m 40.21
75 1107 Thea Severinsson Södertörns Simsällskap 2008 AF5608 50m 40.74
76 1169 Philippa Ledo Antunes Tyresö Simsällskap 2004 BR7804 50m 40.78
77 710 Elvira Lannér Gustavsbergs Simsällskap 2005 BA8405 50m 40.78
78 1260 Danielle Youssef Solna Sundbyberg SS 04 2006 AY3206 50m 41.05
79 714 Felicia Westerdahl Gustavsbergs Simsällskap 2006 BK0806 50m 41.26
80 833 Ines Wijk Simklubben Neptun 2006 AH2406 50m 41.61
81 1111 Thea  Hollén Södertörns Simsällskap 2007 AR8207 50m 41.74
82 977 Alice Belic Skuru Idrottsklubb 2005 AU7605 50m 41.93
83 656 Ida Haidari Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2006 BN8206 50m 42.06
84 1272 Amelie Jäntti Solna Sundbyberg SS 04 50m 42.10
2005 BS8605
85 1122 Chanel Matilainen Södertörns Simsällskap 50m 42.46
2007 BH6207
86 861 Delara Ronquist Simklubben Neptun 50m 42.47
2007 AN7807
87 896 Malva Sjödahl Simklubben Neptun 50m 42.73
2009 AD8809
88 856 Edit Ullgren Simklubben Neptun 50m 42.90
2005 BL3405
89 812 Tilda Hägbom Simklubben Neptun 50m 43.06
2005 AI5205
90 1125 Ines Ljungqvist Södertörns Simsällskap 50m 43.12
2006 BS5406
91 879 Signe Mueller Simklubben Neptun 50m 43.19
2007 AS2807
92 891 Hedvig Duit Simklubben Neptun 50m 43.86
2008 AM4608
93 1127 Sofia Palmqvist Södertörns Simsällskap 50m 44.23
2007 BJ4207
94 890 Fanny Lidegran Simklubben Neptun 50m 44.87
2008 AM3608
95 1179 Fidelie Börnesson Tyresö Simsällskap 50m 45.00
2007 AZ8207
96 893 Lovis Carltoft Simklubben Neptun 50m 45.14
2008 AM6608
97 955 Elvira Hilbers Larsen Saltsjöbadens Idrottsförening 50m 45.17
2007 AK4207
98 919 Agnes Harlin Emanuelson Simklubben Neptun 50m 45.21
2008 AX0608
99 1325 Tara Srikkanth Södertörns Simsällskap 50m 45.34
2005 AP6405
100 1026 Lisa Danfelter Spårvägen Simförening 50m 45.76
2005 BL9605
101 1264 Amanda Hörberg Solna Sundbyberg SS 04 50m 45.97
2006 BB8806
102 863 Molly Brodd Simklubben Neptun 50m 46.76
2008 AF1208
103 864 Stella Burman Kindgren Simklubben Neptun 50m 46.80
2008 AF3208
104 887 Julia Lundgren Simklubben Neptun 50m 47.74
2007 AZ2207
105 1180 Ella Pahlén Tyresö Simsällskap 50m 48.12
2007 AZ0407
106 860 Ellen Medeborn Simklubben Neptun 50m 48.20
2005 BL6405
107 874 Olivia Strömberg Simklubben Neptun 50m 48.28
2007 AO4207
108 889 Elsa Ericsson Simklubben Neptun 2008 AM7608 50m 49.61
109 873 Vivyan Wallqvist Simklubben Neptun 2007 AO1207 50m 52.25
110 888 Amy Sterby Simklubben Neptun 2008 AM5608 50m 53.44
111 876 Stella Ahlström Simklubben Neptun 2007 AO0607 50m 53.48
112 916 Elly Skalin Simklubben Neptun 2008 AX1208 50m 53.64
113 892 Louise Löfström Simklubben Neptun 2008 AM0808 50m 54.94
114 912 Lovisa Emanuelsson Simklubben Neptun 2009 AI6809 50m 55.32
115 1174 Tilde  Bergvall Tyresö Simsällskap 2004 BV8804 50m 55.43
116 915 Alma Lundströmer Simklubben Neptun 2008 AX1608 50m
117 918 Lisen Skott-Storheden Simklubben Neptun 2008 AX1808 50m
118 1329 Alice Blomqvist Skuru Idrottsklubb 2006 BB7606 50m EFT
119 923 Felicia Forss Simklubben Neptun 2009 AL0409 50m
120 941 Sonja Walter Simklubben Neptun 2010 AG6010 50m
121 922 Alice Berg Simklubben Neptun 2009 AL0209 50m
122 1333 Viktoria Milic Skuru Idrottsklubb 2008 AT5408 50m EFT
123 764 Ida Herold Lidingö Simklubb 2005 BU8405 50m
124 1181 Felicia Tiippana-Henriksson Tyresö Simsällskap 2008 AN4208 50m
125 960 Ebba Gradevik-Laurell Saltsjöbadens Idrottsförening 2006 BS4806 50m
126 920 Nancy Karlmark Simklubben Neptun 2008 AX0808 50m
127 1293 Lily Nepun Simklubben Neptun 2005 50m
128 894 Smilla Qvarfordt Simklubben Neptun 2008 AM9608 50m
129 925 Alicia Uebel Simklubben Neptun 2010 AD9810 50m
130 924 Sofia Fahlen Simklubben Neptun 2009 AL0609 50m
2019-05-12 15:19:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
2 50m Fjärilsim PO CD
Sponsor: SWEBAR
SR 23.56 Lars Frölander 1974 LASS SWE Norrköping 2008-07-18
SJR 24.17 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Stockholm 2019-04-12
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1314 Juuso Leppänen Aurajoen Uinti 2004 04A791 50m 27.11
2 736 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 50m 29.86
3 683 Henrik Tran Eskilstuna Simklubb 2004 AC0704 50m 29.95
4 1114 Michael Andrée Södertörns Simsällskap 2004 AX7904 50m 30.28
5 1042 Anton Graner Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH4905 50m 30.45
6 678 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 50m 30.95
7 1316 Tuomas Toppinen Aurajoen Uinti 2005 05A167 50m 30.96
8 731 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 50m 31.14
9 1143 Niclas Ruimeng Li Turebergs Simklubb 2004 AE0704 50m 31.33
10 1315 Mikael Hirsiniemi Aurajoen Uinti 2004 04A196 50m 31.43
11 1145 Alexander Arnö Turebergs Simklubb 2005 AB5505 50m 32.32
12 1317 Maksim Amosov Aurajoen Uinti 2005 05A932 50m 32.68
13 1318 Ivan Kovalchuk Aurajoen Uinti 2005 05A878 50m 32.73
14 1008 David  Holmberg Spårvägen Simförening 2005 AH7905 50m 32.88
15 701 Mario Orrego Eskilstuna Simklubb 2006 AR5106 50m 32.89
16 831 Gustav Edman Simklubben Neptun 2005 AG3505 50m 33.27
17 1199 Hugo Westholm Täby Sim 2004 AI2904 50m 33.35
18 1152 Albin Argelius Turebergs Simklubb 2005 AN1105 50m 33.40
19 1090 Lucas Vainio Södertörns Simsällskap 2004 AN2504 50m 33.54
20 688 Eric Åhlén Eskilstuna Simklubb 2006 AA1506 50m 34.07
21 1037 Oscar Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE5305 50m 34.49
22 1218 Jack Sjöberg Wisby Simsällskap 2005 AI3305 50m 34.53
23 1121 Isak Ekman Södertörns Simsällskap 2004 AZ6904 50m 34.59
24 884 Alexander Olausson Simklubben Neptun 2004 AY5504 50m 34.70
25 1282 Elias Arvidsson Strängnäs Simklubb 2005 AN7705 50m 35.00
26 706 Morten Brattgård Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE8104 50m 35.64
27 1043 Jonas Harju Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH8905 50m 36.83
28 1283 Adam Lidholm Strängnäs Simklubb 2006 AM4306 50m 37.28
29 1011 Adrian Hellberg Spårvägen Simförening 2005 AJ3105 50m 37.29
30 869 Oliver Rundström Simklubben Neptun 2008 AC9108 50m 37.32
31 1221 Leo Swahn Wisby Simsällskap 2004 AZ9104 50m 37.37
32 1281 Sigvard Göransson Strängnäs Simklubb 2007 AB6707 50m 37.66
33 904 Simon Rehn Simklubben Neptun 2008 AG0308 50m 37.77
34 755 Maxim Jelagin Lidingö Simklubb 2005 AJ9505 50m 38.52
35 1270 Lukas Engström Solna Sundbyberg SS 04 2005 AV5105 50m 39.85
36 1110 Moritz  Karlsson Södertörns Simsällskap 2008 AC8908 50m 42.27
37 953 Ivan Hvenmark Saltsjöbadens Idrottsförening 2006 AI4706 50m 42.32
38 1266 Jakob Fridsell Solna Sundbyberg SS 04 2005 AT4905 50m 42.95
39 859 Viggo Wierup Simklubben Neptun 2005 AR5505 50m 43.23
40 981 Leo Brehmer Skuru Idrottsklubb 2005 AT6305 50m 44.10
41 907 Jonathan Nilsson Simklubben Neptun 2008 AG2308 50m 45.60
42 1324 Albin Löfqvist Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AM3706 50m 46.82 EFT
43 1118 Jhona Netzell rosendahl Södertörns Simsällskap 50m 48.14
2009 AC1909
44 905 Felix Bang Simklubben Neptun 50m 50.85
2009 AB5909
45 927 Alexander Yegane Simklubben Neptun 50m 51.40
2008 AM0908
46 959 Douglas Styffe Saltsjöbadens Idrottsförening 50m 52.28
2007 AL8507
47 901 Theo Priftakis Abascal Simklubben Neptun 50m 52.98
2007 AL2307
48 929 Einar Welander Simklubben Neptun 50m 53.58
2008 AM1308
49 886 William Hammarén Simklubben Neptun 50m 54.59
2008 AG7108
50 910 Jonatan Edin Simklubben Neptun 50m
2008 AG8908
51 911 Edvin Kallin Simklubben Neptun 50m
2005 AW3105
52 928 Christian Nylander Senke Simklubben Neptun 50m
2008 AM1108
53 883 Frank Rosén Simklubben Neptun 50m
2009 AB1709
54 942 Hugo Vallin Simklubben Neptun 2010 AD3310 50m
55 763 Ludvig Aronsson Lidingö Simklubb 2005 AW0105 50m
56 930 Lorenzo De Petris Simklubben Neptun 2008 AM1508 50m
57 932 David Johansson Simklubben Neptun 2009 AG1309 50m
58 1013 John Ström Spårvägen Simförening 2004 AQ9704 50m
59 931 Leo Junlén Simklubben Neptun 2009 AG1109 50m
2019-05-12 15:19:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
3 100m Frisim FL C
Sponsor: Vitamin Well
SS 14oy 1:03.17 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti FIN Eriksdalsbadet SWE 2019-05-11
SS 15år 1:00.13 Emelie Fast 2004 SWE Eriksdalsbadet SWE 2019-05-11
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1084 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2004 AS7804 50m 1:01.41
2 1146 Selma Holmer Turebergs Simklubb 2004 AM6204 50m 1:01.61
3 691 Alva Abrahamsson Eskilstuna Simklubb 2004 AQ6604 50m 1:01.92
4 1047 Ella  Bolmstrand Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BR5804 50m 1:02.15
5 1309 Matilda Laitinen Aurajoen Uinti 2004 04A243 50m 1:02.26
6 1310 Kerttu Taponen Aurajoen Uinti 2005 05A538 50m 1:02.26
7 1308 Anni Hyttinen Aurajoen Uinti 2004 04A194 50m 1:03.11
8 1096 Maja Frejd Södertörns Simsällskap 2004 BL8404 50m 1:03.26
9 680 Josefin Fundberg Eskilstuna Simklubb 2004 AC2604 50m 1:03.31
10 1012 Alma Thunberg Spårvägen Simförening 2005 AV1605 50m 1:03.95
11 802 Iris Martinsson Simklubben Neptun 2005 AF3405 50m 1:04.01
12 1160 Tea Angerfelt Tyresö Simsällskap 2004 AJ7404 50m 1:04.57
13 1256 Emma Montelius Solna Sundbyberg SS 04 2005 AY4805 50m 1:04.99
14 825 Elin Grähs Simklubben Neptun 2004 BD4204 50m 1:05.02
15 730 Louise Hertegren Järfälla Simsällskap 2004 AD0604 50m 1:05.18
16 982 Emma Lundberg Skuru Idrottsklubb 2005 BR0405 50m 1:05.39 EFT
17 1033 Elsa Kärvestedt Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG9605 50m 1:05.47
18 741 Amanda Wensmark Järfälla Simsällskap 2005 AJ2405 50m 1:05.54
19 1215 Ella Ekepil Wisby Simsällskap 2005 AR0405 50m 1:05.55
20 1006 Wilma Eld Spårvägen Simförening 2005 AS5205 50m 1:05.73
21 689 My Larsson Eskilstuna Simklubb 2005 AF8405 50m 1:06.22
22 1219 Mia Samuelsson Wisby Simsällskap 2005 AV7205 50m 1:06.26
23 1045 Klara Svenheim Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AT9205 50m 1:06.43
24 1306 Emma Nieminen Aurajoen Uinti 2005 05A269 50m 1:06.81
25 1214 Nella Silfwergård Wisby Simsällskap 2004 BE4604 50m 1:06.95
26 1016 Alina Färm Spårvägen Simförening 2005 AV3605 50m 1:06.99
27 827 Maja Wallberg Simklubben Neptun 2005 AP9605 50m 1:07.38
28 828 Elisa Sundberg Simklubben Neptun 2005 AP6805 50m 1:07.49
29 1109 Felicia Klintemar Södertörns Simsällskap 2005 BM6605 50m 1:07.54
30 962 Isabelle Persson Skuru Idrottsklubb 2004 AC7604 50m 1:07.72
31 740 Felicia Göthberg Järfälla Simsällskap 2004 AW4204 50m 1:07.72
32 1031 Ella Engelgren Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 AM9804 50m 1:07.75
33 738 Olivia Halfar Järfälla Simsällskap 50m 1:07.85
2005 AJ4205
34 697 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 50m 1:07.91
2005 AU9205
35 1048 Amanda Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
50m 1:07.97
2005 BM9205
36 1209 Clara Westerdahl Täby Sim 2005 BG4605 50m 1:07.98
37 652 Lollobelle Nordström-Renlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 AZ4205 50m 1:08.28
38 1017 Lisa Uddeholt Spårvägen Simförening 2005 AX6405 50m 1:08.43
39 1149 Ebbalisa Lidgren Turebergs Simklubb 2005 AH9405 50m 1:08.60
40 803 Maja Rehn Simklubben Neptun 2004 AP4804 50m 1:09.08
41 1144 Sara Arnö Turebergs Simklubb 2004 AA1208 50m 1:09.37
42 964 Ida Edvinsson Skuru Idrottsklubb 2004 AE0804 50m 1:09.42
43 692 Frida Karlsson Eskilstuna Simklubb 2005 AH0405 50m 1:09.44
44 1200 Amanda Borgfors Täby Sim 2004 AS1804 50m 1:09.48
45 690 Ellen Roos Eskilstuna Simklubb 2005 AF1605 50m 1:09.65
46 1166 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap 2005 AQ5805 50m 1:09.88
47 743 Emelie Sidén Järfälla Simsällskap 2005 AL9605 50m 1:10.16
48 663 Felicia Malkan-Juvelin Danderyds Simförening 2005 BH1805 50m 1:10.16
49 1034 Emelie Sveding Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG8605 50m 1:10.26
50 1167 Emilia Karlsson Bertoli Tyresö Simsällskap 2005 AW9405 50m 1:10.41
51 742 Boel Jägerskog Järfälla Simsällskap 2005 AJ7205 50m 1:10.47
52 658 Filippa Bonorden Danderyds Simförening 2005 AH5805 50m 1:11.03
53 664 Ebba Rosander Danderyds Simförening 2005 BH9605 50m 1:11.13
54 693 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 50m 1:11.25
55 1170 Elma Ridhagen Tyresö Simsällskap 2004 BS9804 50m 1:11.42
56 655 Erica Griberg Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 BS4405 50m 1:12.12
57 1124 Tilja Stålnacke Södertörns Simsällskap 2005 BW4205 50m 1:12.49
58 1150 Johanna  Klingenstierna Turebergs Simklubb 2005 AS1405 50m 1:12.61
59 978 Matilda Bergström Skuru Idrottsklubb 2005 AU9605 50m 1:13.73
60 946 Cornelia Dahlén Saltsjöbadens Idrottsförening 2004 AX1404 50m 1:13.82
61 1025 Liv Dahl Spårvägen Simförening 2005 BL0805 50m 1:13.93
62 821 Astrid Rosén Simklubben Neptun 2005 AL7205 50m 1:14.61
63 852 Lovisa Ramsten Simklubben Neptun 2005 BK1605 50m 1:14.72
64 666 Irma Ehrengren Danderyds Simförening 2005 BN9605 50m 1:15.07
65 1165 Alva Jacobsson Tyresö Simsällskap 2005 AJ1605 50m 1:15.32
66 1272 Amelie Jäntti Solna Sundbyberg SS 04 2005 BS8605 50m 1:16.09
67 812 Tilda Hägbom Simklubben Neptun 2005 AI5205 50m 1:16.59
68 1169 Philippa Ledo Antunes Tyresö Simsällskap 2004 BR7804 50m 1:17.20
69 1265 Elina Darvish Solna Sundbyberg SS 04 2005 BM9405 50m 1:17.50
70 1120 Natalie Nilsson Södertörns Simsällskap 2005 BV5205 50m 1:18.24
71 1262 Felicia Rydsheim Solna Sundbyberg SS 04 2005 BI5805 50m 1:19.05
72 973 Nicole Wahlström Skuru Idrottsklubb 2005 AN3405 50m 1:19.37
73 860 Ellen Medeborn Simklubben Neptun 2005 BL6405 50m 1:19.45
74 710 Elvira Lannér Gustavsbergs Simsällskap 2005 BA8405 50m 1:19.86
75 977 Alice Belic Skuru Idrottsklubb 2005 AU7605 50m 1:20.15
76 1254 Isidora Mitrovic Solna Sundbyberg SS 04 2005 AS2205 50m 1:20.72
77 847 Saga Lööf Simklubben Neptun 2005 BE2205 50m 1:20.95
78 1022 Karolina Nivenius Spårvägen Simförening 2005 BC8405 50m 1:22.23
79 764 Ida Herold Lidingö Simklubb 2005 BU8405 50m 1:22.50
80 952 Alva Karén Saltsjöbadens Idrottsförening 2005 BE3605 50m 1:23.50
81 1276 Ella Mahe Solna Sundbyberg SS 04 2005 BU4405 50m 1:26.17
82 1026 Lisa Danfelter Spårvägen Simförening 2005 BL9605 50m 1:27.74
83 1174 Tilde  Bergvall Tyresö Simsällskap 2004 BV8804 50m 1:27.77
84 856 Edit Ullgren Simklubben Neptun 2005 BL3405 50m 1:28.67
85 1277 Alexandra Silverryd Solna Sundbyberg SS 04 2005 BU6405 50m 1:34.29
2019-05-12 15:19:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
4 100m Frisim PO C
Sponsor: Vitamin Well
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1314 Juuso Leppänen Aurajoen Uinti 2004 04A791 50m 57.18
2 1076 Henry Plavans Södertörns Simsällskap 2005 AB6105 50m 57.92
3 736 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 50m 58.06
4 1216 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 50m 58.89
5 731 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 50m 59.60
6 1074 Edvin Jonsson Södertörns Simsällskap 2004 AD1504 50m 59.65
7 735 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 50m 59.82
8 1038 Vincent Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE7305 50m 1:00.10
9 687 Samuel Paulson Eskilstuna Simklubb 2004 AG3504 50m 1:00.16
10 841 Tim Rogersson Simklubben Neptun 2005 AN5305 50m 1:00.40
11 1081 Kevin Hellman Södertörns Simsällskap 2005 AC6705 50m 1:00.43
12 1164 Simon Brunn Tyresö Simsällskap 2004 AH9704 50m 1:00.99
13 1205 Noah Juhlin Fredriksson Täby Sim 2005 AI2505 50m 1:01.34
14 682 Carl Roos Eskilstuna Simklubb 2004 AB8104 50m 1:01.52
15 1020 Carl Malm Spårvägen Simförening 2005 AL7905 50m 1:02.03
16 683 Henrik Tran Eskilstuna Simklubb 2004 AC0704 50m 1:02.31
17 1009 Alan Eriksson Spårvägen Simförening 2005 AH2905 50m 1:02.31
18 1087 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 50m 1:02.37
19 1027 Aron Ekblad Spårvägen Simförening 2005 AU6505 50m 1:02.37
20 1042 Anton Graner Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH4905 50m 1:02.72
21 1317 Maksim Amosov Aurajoen Uinti 2005 05A932 50m 1:02.87
22 706 Morten Brattgård Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE8104 50m 1:02.92
23 1143 Niclas Ruimeng Li Turebergs Simklubb 2004 AE0704 50m 1:03.11
24 1090 Lucas Vainio Södertörns Simsällskap 2004 AN2504 50m 1:03.28
25 756 Axel Gustavsson Lidingö Simklubb 2005 AK8705 50m 1:03.69
26 1319 Konsta Vainio Aurajoen Uinti 2005 05A299 50m 1:03.83
27 711 Adrian Ekström Gustavsbergs Simsällskap 2004 AV6104 50m 1:03.96
28 1145 Alexander Arnö Turebergs Simklubb 2005 AB5505 50m 1:04.16
29 1121 Isak Ekman Södertörns Simsällskap 2004 AZ6904 50m 1:04.26
30 997 Markus Annas Spårvägen Simförening 2004 AF1704 50m 1:04.28
31 1094 Tobias Lindberg Södertörns Simsällskap 2005 AI7105 50m 1:04.60
32 823 Ferdinand Bang Simklubben Neptun 2005 AF1305 50m 1:04.89
33 813 Uno Härmark Simklubben Neptun 2005 AD8705 50m 1:05.33
34 1011 Adrian Hellberg Spårvägen Simförening 2005 AJ3105 50m 1:05.42
35 1101 Alvin Hamzehnejad Södertörns Simsällskap 2004 AV9304 50m 1:05.57
36 1005 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 50m 1:05.59
37 884 Alexander Olausson Simklubben Neptun 2004 AY5504 50m 1:05.68
38 761 Martin Gertz Lidingö Simklubb 2005 AU7905 50m 1:05.90
39 831 Gustav Edman Simklubben Neptun 2005 AG3505 50m 1:06.20
40 854 Philip Palmqvist Simklubben Neptun 2005 AR1505 50m 1:06.46
41 1041 David Berggren Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH5905 50m 1:06.85
42 1152 Albin Argelius Turebergs Simklubb 2005 AN1105 50m 1:06.88
43 1023 Viktor Dahlberg Spårvägen Simförening 2005 AQ7105 50m 1:06.90
44 1318 Ivan Kovalchuk Aurajoen Uinti 2005 05A878 50m 1:07.01
45 1218 Jack Sjöberg Wisby Simsällskap 2005 AI3305 50m 1:07.71
46 1268 Malkolm Nömm Solna Sundbyberg SS 04 2005 AT6905 50m 1:07.77
47 1229 Isak Widstrand Åkersberga Simsällskap 2004 AA1113 50m 1:07.78
48 1021 Ludvig Alverfors Spårvägen Simförening 2004 AT8104 50m 1:08.13
49 1217 Karl Hedin Wisby Simsällskap 2005 AI9105 50m 1:08.22
50 739 Marcus Hansson Järfälla Simsällskap 2005 AD7705 50m 1:09.12
51 1013 John Ström Spårvägen Simförening 2004 AQ9704 50m 1:09.68
52 1024 Oscar Gustafson Spårvägen Simförening 2005 AR6705 50m 1:09.97
53 1172 Albin Wullt Tyresö Simsällskap 2005 AR5705 50m 1:10.06
54 1269 Gustav Aglert Solna Sundbyberg SS 04 2004 AY4304 50m 1:10.63
55 947 Axel Hallenborg Saltsjöbadens Idrottsförening 2004 AO5504 50m 1:10.67
56 1280 Hugo Klang Strängnäs Simklubb 2005 AH0705 50m 1:10.81
57 1220 Linus Nordström Wisby Simsällskap 2005 AM0505 50m 1:10.95
58 1221 Leo Swahn Wisby Simsällskap 2004 AZ9104 50m 1:11.05
59 839 Georgios Theodosiadis Simklubben Neptun 2005 AN6105 50m 1:11.19
60 1282 Elias Arvidsson Strängnäs Simklubb 2005 AN7705 50m 1:11.36
61 1102 Filip Hägglund Södertörns Simsällskap 2004 AV5304 50m 1:11.52
62 1049 Felix Norlin Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6705 50m 1:12.11
63 1043 Jonas Harju Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH8905 50m 1:14.26
64 755 Maxim Jelagin Lidingö Simklubb 2005 AJ9505 50m 1:14.57
65 1285 Thure Essén Strängnäs Simklubb 2005 AY1505 50m 1:15.47
66 1271 Alvin Johansson Solna Sundbyberg SS 04 2005 AV4705 50m 1:16.17
67 957 Frans Willquist Saltsjöbadens Idrottsförening 2005 AQ5905 50m 1:16.34
68 1266 Jakob Fridsell Solna Sundbyberg SS 04 2005 AT4905 50m 1:17.26
69 1175 Emil Sageryd Tyresö Simsällskap 2005 AU9105 50m 1:18.15
70 954 Ricardo Daniel Kosiec-Gomez Saltsjöbadens Idrottsförening 2005 AN8705 50m 1:19.39
71 1270 Lukas Engström Solna Sundbyberg SS 04 2005 AV5105 50m 1:19.72
72 981 Leo Brehmer Skuru Idrottsklubb 2005 AT6305 50m 1:19.84
73 760 Axel Johansson Lidingö Simklubb 2005 AU9505 50m 1:20.67
74 763 Ludvig Aronsson Lidingö Simklubb 2005 AW0105 50m 1:20.94
75 911 Edvin Kallin Simklubben Neptun 2005 AW3105 50m 1:22.13
76 936 Oskar Andersen Simklubben Neptun 2005 AX9705 50m 1:22.70
77 859 Viggo Wierup Simklubben Neptun 2005 AR5505 50m 1:25.02
78 1330 Mikael Lanestrand Skuru Idrottsklubb 2005 AI7705 50m EFT
2019-05-12 15:19:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
5 100m Bröstsim FL D
Sponsor: Vitamin Well
SS 14oy 1:17.88 Olivia Bäckström 2005 SWE Eriksdalsbadet SWE 2019-05-12
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1100 Ella Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2006 AT5206 50m 1:23.04
2 1095 Julia Ottosson Södertörns Simsällskap 2006 AN9206 50m 1:24.38
3 700 Ronja Larsén Eskilstuna Simklubb 2006 BB2406 50m 1:29.33
4 1302 Ronja Vilska Aurajoen Uinti 2006 06A239 50m 1:31.41
5 1260 Danielle Youssef Solna Sundbyberg SS 04 2006 AY3206 50m 1:32.69
6 1108 Ebba Mattisson Södertörns Simsällskap 2006 BD2606 50m 1:34.89
7 1301 Veera Ele Aurajoen Uinti 2006 06A310 50m 1:35.84
8 833 Ines Wijk Simklubben Neptun 2006 AH2406 50m 1:36.79
9 1104 Lovisa Lindberg Södertörns Simsällskap 2007 AK0407 50m 1:37.51
10 873 Vivyan Wallqvist Simklubben Neptun 2007 AO1207 50m 1:37.72
11 1122 Chanel Matilainen Södertörns Simsällskap 2007 BH6207 50m 1:37.88
12 1112 Thelma Flink Södertörns Simsällskap 2006 BE3606 50m 1:37.95
13 1304 Mirella Sauhula Aurajoen Uinti 2006 06A551 50m 1:38.29
14 709 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 2007 AB3207 50m 1:38.39
15 885 Linnea Farrar Simklubben Neptun 2006 BK8206 50m 1:39.60
16 1300 Sara Elomäki Aurajoen Uinti 2006 06B010 50m 1:40.38
17 714 Felicia Westerdahl Gustavsbergs Simsällskap 2006 BK0806 50m 1:40.61
18 980 Laura Nelson Skuru Idrottsklubb 2006 AU5806 50m 1:40.77
19 863 Molly Brodd Simklubben Neptun 2008 AF1208 50m 1:42.83
20 656 Ida Haidari Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2006 BN8206 50m 1:42.99
21 887 Julia Lundgren Simklubben Neptun 2007 AZ2207 50m 1:43.43
22 694 Alice Roos Eskilstuna Simklubb 2007 AA7407 50m 1:43.69
23 949 Laura Midby Saltsjöbadens Idrottsförening 2006 AG9806 50m 1:44.20
24 862 Frida Forsmark Simklubben Neptun 2008 AF8208 50m 1:44.42
25 1180 Ella Pahlén Tyresö Simsällskap 2007 AZ0407 50m 1:44.51
26 1111 Thea  Hollén Södertörns Simsällskap 2007 AR8207 50m 1:44.54
27 1179 Fidelie Börnesson Tyresö Simsällskap 2007 AZ8207 50m 1:44.67
28 758 Klara Klingberg Lidingö Simklubb 2006 AW0206 50m 1:44.74
29 1181 Felicia Tiippana-Henriksson Tyresö Simsällskap 2008 AN4208 50m 1:46.15
30 1129 Nora Hodneland Södertörns Simsällskap 2007 BJ5807 50m 1:46.16
31 654 Mimmi Nordström Renlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2007 AO8207 50m 1:46.92
32 891 Hedvig Duit Simklubben Neptun 2008 AM4608 50m 1:47.68
33 874 Olivia Strömberg Simklubben Neptun 2007 AO4207 50m 1:50.40
34 1274 Stella Gammel Solna Sundbyberg SS 04 2006 BN4606 50m 1:50.56
35 1128 Adriana Hamzehnejad Södertörns Simsällskap 2007 BJ4407 50m